Topiknyitó: Portfolio 2012. 07. 02. 16:38

Árufeltöltők, gyorséttermi eladók, futárok: utánuk járna adókedvezmény  

Ugrás a cikkhez
Megfelezi a munkáltatói járulékot (a 27 százalékos szociális hozzájárulási adót) a szakképesítést nem igénylő munkában foglalkoztatottak után a kormány - jelentette be ma Orbán Viktor. Összeszedtük, kikre vonatkozna ez. Orbán Viktor szavai...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=169542
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Rotel 2012. 07. 03. 08:09
Előzmény: #1  portfolio
#2
Kisebb járulék kisebb bevétel.

No és mi lesz a zárt nyugdíjkasszával?

Az már nem érdekes? Lóvé a zsebben...

Megvédjük a nyugdíjakat kormányunkból nehezen nézem ki, hogy csökkenti a nyugdíjkifizetéseket.

Magyarisztán forevör.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 03. 08:28
Előzmény: #2  Rotel
#3
tahóktól tahókedvezmény tahóknak, most már valóban itt a proletárdiktatúra. majd biztos ettől fog fejlődni az ország
marcus 2012. 07. 03. 09:15
Előzmény: #3  Bekre_Pal
#4
"tahóktól tahókedvezmény tahóknak"...gondolom ezt elmondtad már szemtől szembe párszor a pizzafutárnak és még el fogod néhányszor, merthogy élvezed, amikor a képedre keni a jó meleg sajtos paradicsomos masszát... ez a hozzászólás egy faszság volt egy balfasztól !
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 03. 09:28
Előzmény: #4  marcus
#5
én magam szoktam pizzát csinálni, mert elég szarokat lehet kapni

rómában azért rendelem, ott jó
marcus 2012. 07. 03. 09:33
Előzmény: #5  Bekre_Pal
#6
palika, itt nem Rómáról van szó, kár a gőzért, ebből már nem jössz ki jól...
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 09:35
Előzmény: #6  marcus
#7
javítsd lécci sima f...ról
sznob f...ra
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 03. 09:48
Előzmény: #6  marcus
#8
na nem tudtam, hogy ennyi itt a pizzafutár

természetesen fontos a munkátok, és szeretném az adótok javarészét ezért magamra vállalni. hiszen ha pl. egy mérnök éhes, akkor hogyan fejleszt? na ugye.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 03. 09:50
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
nem mindenki sznob, aki járt már kűfődön
Törölt felhasználó 2012. 07. 03. 13:47
Előzmény: #1  Portfolio
#10
Ez ám az inspiráló környezet!!

Drága Pistike, nehogy tanuljál, mert akkor a fizetésed nagyobb részét kell majd leadóznod... Dolgozzál szépen, a gondolkodást meg bízd a politikusokra...

hurrá
ujonc 2012. 07. 03. 15:10
Előzmény: #8  Bekre_Pal
#11
Na igen!
Ha a mérnök éhes...
Hová is lenne ez a világ a sok fejlesztés nélkül?
Pedig eddig is milyen szép úton haladtunk.
Ne hagyjuk a mérnököket éhezni!
Tahók előre!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 07. 05. 00:17
Előzmény: #4  marcus
#12
no a pizzafutárok aztán nagyon egyenes emberek! :)
amíg nem volt ilyen vacak a pizza (kb. a válság előtt) még én is rendszeresen rendeltem, aztán amikor leálltam róla (amúgy is jobb a sokféle gyümölcsleves :) mert kifejezetten jó hidegen is, és nem kensz mindent össze vele, stb.), észrevettem, hogy a liftünkben fel van írva, hogy JATT, valami? vagy hasonló... nem nekem írták, hónapok teltek el az utolsó rendelésem óta, de akkor is jót röhögtem rajta...

ad1 gyáva volt megmondani a pizzafutár, hogy mi az elvárása
ad2 ha kihűlt a pizza, nem jár jatt (azt nem tudom, hogy kihűlt-e de hogy sok esetben nem tudták tartani a beígért kiszállítási időt, az tuti...)

amúgy tényleg jobb az otthoni pizza, mert a válság óta a sok suttyó pizzakészítő sokkalta kevesebb feltétet tesz rá... inkább drágítanák a pizzát, de nem... mindenáron le akarnak mondani az igényesebb ügyfelekről, aztán csodálkoznak, hogy egyre inkább csak a csórók rendelnek, akik meg nem adnak jattot, mert nem telik...

mondjuk az tény, hogy sz..r egy meló (sok stressz kis pénzért), de nem kötelező azt választani
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 07. 05. 00:21
Előzmény: #9  Bekre_Pal
#13
link

neon nem tud külföldiül :)
Törölt felhasználó 2012. 07. 05. 08:01
Előzmény: #1  Portfolio
#14
hurrá...hurrá!!!

gazdagoknak kevés ado....

proliknak adókedvezmény...

már megint a normálisan dolgozo tanult kispénzü középréteg van beszopatva....
Törölt felhasználó 2012. 07. 05. 08:02
#15
az országbol el.....
Törölt felhasználó 2012. 07. 05. 08:27
Előzmény: #9  Bekre_Pal
#16
Igen, de nem azért neveztek téged sznobnak, mert jártál külföldön.
Törölt felhasználó 2012. 07. 05. 08:30
Előzmény: #12  upgrayeddAKS
#17
Én ugyan szoktam adni jattot, de szerintem az lenne a normális, ha nem járna. Igazából a futár bérét a cégnek kellene fehéren(!) kigazdálkodnia, ha máshogy nem tudják, legyen kiszállítási költség. Mert így aztán adhatja a kurmány a kedvezményeket, úgysem azon múlik a dolog, hiszen a "bér" nagyobbik része úgyis zsebbe megy.

Ja amúgy nem érdemes általánosítani, pizzéria függő hogy mennyi a feltét.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 05. 08:53
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
gondolom, erre gondolt, és erre hívod fel a figyelmemet:

link

(részlet)
"Sznob az a személy, aki annak a felfogásnak él, miszerint néhány ember belülről fakadóan alsórendűbb nála, valamely olyan vélt vagy valós indoknál fogva, mint vagyon, pozíció, származás, végzettség, intellektus stb. Gyakran a „sznobság” formája tükrözi az egyén társadalmi és gazdasági hátterét. Jó példa erre az úgynevezett „gazdag sznob” típusa, aki abban a szerepben tetszeleg, hogy gazdagsága felsőbbrendűvé tette, vagy felsőbbrendűsége gazdaggá tette."

Én valóban annak a felfogásnak élek, hogy néhány ember belülről fakadóan alsóbbrendű nálam. Ugyanis az igénytelenséget és az önfejlesztés hiányát pl. alsóbbrendű tulajdonságnak tartom. Ezt lehet sznobériának nevezni, egészségetekre. Még mindig jobb ez a sznobéria, mint mondjuk a manapság rendkívül divatos faji előítéletek, lásd cigányozás. Úgyhogy vállalom, akkor sznob vagyok. Puff neki.
Törölt felhasználó 2012. 07. 05. 10:18
Előzmény: #18  Bekre_Pal
#19
A cigányokkal szemben lévő előítéletek sokkal inkább megélhetési kultúrájuk különutas jellegéből adódnak, illetve a többségi társadalomnak a cigány csoportokkal kapcsolatban szerzett negatív tapasztalatoknak köszönhetőek.
Senki sem azért utálja őket, mert barna a bőre, hanem azért amiket tesz/tett.
Ettől függetlenül szerintem ezzel nehezen kapcsolható össze az, hogy letahózod a kétkezi munkásokat.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 05. 10:27
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
OK, túlzás volt, sarkítani kívántam és provokatívan megfogalmazni a problémámat. Szóval szerintem az nagyon komoly baj, hogy a szakképzettség nélküli munkavégzés élvezhet kedvezményeket, nem az, ha valaki a saját képzésébe invesztál, vagy olyan munkahelyeket teremt, ahol képzettekre van szükség. Ugyanis ez a társadalomszerkezetet és a nemzetközi versenyképességünket arrafelé tolja, hogy kínával meg vietnammal leszünk összehasonlításban, márpedig az ő éhbéreiket még ilyen kitartó matolcsi forradalom mellett se fogjuk tudni megközelíteni. A velük versengés biztos bukás. Nekünk hollandokkal, finnekkel, csehekkel stb. kell tudni versenyezni, az meg képzettség, k+f, szellemi tőkegyarapítás nélkül nem megy. Érthetetlen, hogy egy ország miért akarhatja magát a kontinens kulijává, kubikosává, segédmunkásává átpozicionálni, miért nem száll versenybe ott, ahol az állítólagos magyar szellemi potenciál jövedelmezőbben kiaknázható. Na erre tahóztam, elnézést, ha valakit ez rosszul érintett. Van, hogy az embernek érzéseket kell sértenie, hogy meghallják.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek