Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 02. 26. 08:14
Előzmény: #600  szarvasvadasz
#601

Summary: The structure within minor wave A most likely incomplete. Price should continue higher. The short term target is at 1,350. The first mid term target is at 1,354. If price keeps rising through this first mid term target then the next mid term target is at 1,380. The invalidation point is at 1,331.31. If this invalidation point is breached then the alternate should be used.
link
link
link
link
emerald 2014. 02. 26. 08:37
Előzmény: #600  szarvasvadasz
#602
Köszönöm szépen a segítséget!
Így már értem a hullám ábrát is, bevallom nem tudtam melyiket kell alapul venni....
Óvatos leszek!
Sok sikert Neked Szarvasvadász!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 02. 26. 09:20
Előzmény: #602  emerald
#603
Akkor annyi kiegészítést a flat ábra értelmezéséhez, hogy hetes grafikonon nézd hozzá az aranyat.

A 2013.06 havi aljtól formálódó alakzatra egy most még valószínű megfejtés az a bizonyos belinkelt alsó flat ábra. Ez három hullámból áll, amelyből most az utolsó, C hullámnál tartunk - jelenleg joggal feltételezhetjük, hogy ez épül, nem cáfolta még meg a piac. Egyelőre minden esés csak korrekció a további fel előtt.
Törölt felhasználó 2014. 02. 26. 09:21
Előzmény: #603  szarvasvadasz
#604
igen
emerald 2014. 02. 27. 06:43
Előzmény: #604  Törölt felhasználó
#605
Mai grafikonok:
link
link
link
link
Summary: Overall I expect downwards movement from here for about 40 days. It may be very choppy and overlapping, or it may be a steep zigzag down. For the short term price should continue lower. At this stage the trend change is not confirmed with a channel breach and so we must accept that the alternate is possible and we may see new highs. A clear channel breach of the green channel would provide confidence in a trend change.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 02. 27. 08:37
Előzmény: #605  emerald
#606
"...A clear channel breach of the green channel would provide confidence in a trend change..."

Annyi kommentárt hozzá Emerald, hogy ez így sajna félrevezető útmutatás, mert a rajzon jelölt zöld csatorna törése lényegtelen az esés megerősítése szempontjából.

Az egyetlen határ, amire naposon és H4-H1-en hullámos alapon jelenleg érdemes figyelni az 1307-nél húzódik. Ennek letörése és naposon ez alá zárás az első olyan szükséges, de nem elégséges feltétel a fordulathoz (az az alsó csatornafal, amelynek a törése érdemben számít, jelenleg 1283 - 1295 körülre esik).

1307 fölött maradva a hullámkép alapján jó eséllyel marad a long és kisebb korrekciót látunk csak. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy 1307 közeledtével jó hozam/kockázatú long nyitási lehetőség formálódhat, 1307 alatti stoppal.
pomperj
pomperj 2014. 02. 27. 09:17
Előzmény: #605  emerald
#607
Kosz a chartokat.

A 1307 szint, (ami a charton pink IV bekarikazva), valoban a kritikus szint nalam is; ha azt letori, tobb honapos bear jon. Ugyhogy 1305 sell-stop nepszeru lesz, onnan sokan "lerantani" szandekoznak; en is.

Am, azert addig lemenve ujratesztelni, nos, az is egesz szep taktikai, par napos short tud lenni.
Onnan persze vissza pattanhat, es csinalhat egy elhuzodo, oldalazo-szukulo haromszogben oscillalo korrekciot, akar tobb hetig is, mig erot gyujt felfele folytatni.

Viszont, a tegnapi napi nem volt olyan eros le-impulzus, mint amire szamitottam. (En mar pluszban vagyok a shortommal, es lejjebb hoztam a stoplosst, hogy ne mehessen minuszba.)

Igy hat tovabbra is el a 1350 koruli EROS rezisztencia tesztelesenek eselye.
Annal feljebbre vegkepp nem szamitok most meg.

Szoval, van 3-4 alternative. Maradj rugalmas.

good luck.
emerald 2014. 02. 27. 10:08
Előzmény: #606  szarvasvadasz
#608
Köszönöm szépen Szarvasvadász, jó hogy javítgatsz, kiegészítesz....így sem én, sem más nem lessz a tökéletlen infók "áldozata"...))
emerald 2014. 02. 27. 10:23
Előzmény: #607  pomperj
#609
Nincs mit...ha már van....így szarvasvadász kiegészítéseivel még jól használható is....:)))

Én zártam a shortokat, örültem h megszünt egy r...csak a bányász short van, azokra koncentrálok, azokat jó helyről nyitottam, nagy plusszban vannak.
Azokat szeretném bővíteni.

Igyekszem figyelni....
emerald 2014. 02. 28. 07:00
Előzmény: #560  budoire
#610
Szia!
Nem tudom tetszik-e, de hátha hasznosítható:
link
Tegnap jelent meg....ingyenes
emerald 2014. 02. 28. 07:22
Előzmény: #610  emerald
#611
A napos grafikonok, ugyanaz mint tegnap, ezért nem raktam fel.
link
link
Summary: Overall I expect downwards movement from here for about 40 days. It may be very choppy and overlapping, or it may be a steep zigzag down. For the short term price should continue lower.

Arra kérek mindenkit aki nézi, használja ezeket a grafikonokat hogy óvatosan, kezelje.
Nem "tuti tipp"-gondolom tudjátok mire értem.

Én kivárásban vagyok....
Sok szerencsét a kerskedéshez Mindenkinek!

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 02. 28. 09:10
Előzmény: #611  emerald
#612
Felrakok akkor egy egyszerűbb képet, hullámos alapon hogy is néz ki sallangmentesen a lényeg:

link

Amíg az árfolyam a zöld csatornában halad, minden lefelé kör egyszerű korrekció a további fel előtt. A szürke csatornán belül maradva még mindig long marad, csak a vastag piros vonal törése érvénytelenítené a long scenariót.

A hullámkép alapján a korrekció vége a halványpiros célzónában várható, ideális esetben 1314 környékén.
Törölt felhasználó 2014. 02. 28. 14:39
Előzmény: #612  szarvasvadasz
#613
Helló!

Csak a tanulás végett kérdezem, hogy miért a piros vonal a short határ, mi a kritérium?
köszönöm
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 02. 28. 19:43
Előzmény: #613  Törölt felhasználó
#614
Mert ötös szerkezetű impulzív hullámot feltételezzük, amelyben szabály szerint a zöld (4) nem mehet a zöld (1) területére / csúcsa alá.
emerald 2014. 03. 02. 19:02
Előzmény: #614  szarvasvadasz
#615
Szokásos grafikon hétfőre:
link
A napos grafikonok nem változtak.
március 13-ig van előfizetésem, addig még felrakom....bár a Szarvasvadász álltal írtak, ill. a chartot is figyelembevéve...némi fenntartással. Ezt legyetek kedvesek Ti is figyelembe venni...

Én továbbra is kivárok. Van aranybányász shortom, az ez évi maximumról elég szép plusszban. Nagyon kicsi tételt vettem longot is pénteken. Még várom hogy merre tovább....de hosszutávra mindenképp longbelépőt keresek ezekhez a társaságokhoz:
IMGOLD-jelenleg ezekkel dolgozom....és tervezem továbbra is.
Kinross Gold
Barick Gold
és az index:GDX
Persze szó szerint micro nagyságú poziciókkal, ha szépen alakul bővítem, ha nem kis veszteséggel kiszállok.
Jelenleg arany pozicióm nincs és nem is tervezek nyitni egyenlőre.....
Az arany mozgása sokkal intenzívebb mondhatnám csapkodó, mint a bányászoké......nekem legalábbis konnyebb velük dolgozni.
Sok sikert, eredményes hetet kívánok Mindenkinek.

Dénes! Mizujs veled?
Ha jól értettem demón kedvtelésből vannak/voltak trédjeid.
Arannyal most nem foglalkozol?-persze nem tartozik rám, csak kíváncsiságból kérdezem.....:)))ha időd engedi és van kedved írj

Kedves Szarvasvadász!
Köszönöm szépen hogy segítesz engem/minket a véleményeddel!
Törölt felhasználó 2014. 03. 02. 19:52
Előzmény: #615  emerald
#616
Köszönöm a segítő linkeket jó,hogy megosztod:)és,hogy ilyen nyíltan segítőkész vagy:)
Törölt felhasználó 2014. 03. 02. 21:23
#617
Sziasztok! Minden nap elolvaslak Titeket és profitálok is a hozzászólásaitokból, illetve a feltett grafikonokból. Ha jó forrásra akadok, majd én is hozzájárulok az információ áradathoz. Véleményem szerint éjféltől eltérhet az árfolyam mozgás a technikai sablonoktól. Az ukrán válság miatt szerintem sima aranyár emelkedés jön ki tudja milyen szintig. Persze értem ezt az összes menedék eszközre.
Vélemény?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 02. 22:11
Előzmény: #615  emerald
#618
Emerald linkelt rajza jelenleg kereskedési döntéstámogatásra sajna ismét nem igazán alkalmas, ettől színesebb, izgalmasabb a jelenlegi hullámfázis D1-H4-H1 felbontásban is.

Először is a nagyobb alakzat alapján korrekcióra lehet számítani, a miérteket összefoglalja a rajzom. A korrekciós alakzatok sokfélék lehetnek, és jelen fázisban életszerű lenne egy olyan alakzat is, amelynél jóval az Emerald képén jelölt szint fölött is short marad még az arany, egész 1345-ig.

A rajzom a lehetőségek közül egyet, az éles korrekciós alakzatot feltételezi és mutatja, ahol az árfolyam a korrekciós csatornában maradva halad (ld. kép). Egyelőre nincs okunk mást feltételezni.

Két feltételt érdemes most figyelni az esés folytatására játszva:
- hétfőn naposon ne zárjon a pénteki csúcs fölé (b pont a képen)
- a hét első felében naposon ne zárjon a csatornafal fölé (fölé szúrhat)

link

Hullámos alapon azt szokták mondani, hogy tervezzünk ABC-re, és örüljünk, ha 12345 lesz ;-)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 03. 08:15
Előzmény: #618  szarvasvadasz
#619
Na látod, Emerald, ennyit a pénteki lefelé a impulse-ról ;-)
Törölt felhasználó 2014. 03. 03. 09:00
Előzmény: #619  szarvasvadasz
#620
Ennek a Putyinnak fogalma sincs az Elliottról. :)
Mehet a kukába az elmúlt pár nap elemzése...
seri2 2014. 03. 03. 09:04
Előzmény: #620  Törölt felhasználó
#621
mi van neki senki nem szólt!!! :D
emerald 2014. 03. 04. 07:24
Előzmény: #619  szarvasvadasz
#622
Kedves szarvasvadász!
Én bizony megfontoltam a tanácsaidat és az első adandó alkalommal zártam az arany shortjaim....:)))
Utánna meg nem nyitottam arany pozit, de bányász longot vettem pénteken, tegnap már plusszban nyitott....:)))
Köszönöm!
(Régebben is a Dénesnek írt véleményeidre is figyeltem, csak nem írtam, mert eléggé elfoglaltnak tűntél, sőt gondololm az is vagy a mai napig!- Mackó úrtól is néha-néha kértem véleményt és segítőkész és kedves volt, de nem "fárasztottam" napi szinten, mert hát neki is van munkája....)
Még ha nem is ír mindenki, személyes beszélgetésből tudom hogy olvasták a beírásaid.
És bevallom, nem túl régóta van nekem egy "segítőm" aki tapasztalt elliottos és bizony nagy tisztelettel beszélt rólad!
Nem hízelgésnek írtam, amit írtam....csak tudd h bizony figyelek/figyelünk és nagyon hálásak vagyunk Neked!

Ma már az előfizetéses elemzőnél is ujratervezés van....:))
Talán már jobban hasznosítható....meg megigértem h rakom amíg van...tehát a mai grafikonok:
link
link
link
link
link

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 04. 10:56
Előzmény: #622  emerald
#623
Emerald, H4-D1 alatt nem érdemes az arannyal foglalkozni - szerintem. Az általad linkelt előfizetéses elemzéssel is sajna ugyanaz a baj, hogy láthatóan olyan ember készíti, aki nem kereskedik az arannyal, csak lehetséges forgatókönyveket ír le -> hiányzik mögüle a "hogyan lesz ebből trade?" szemlélet, pedig az elmélet megadja hozzá az objektív feltételrendszert -> a könnyebbik utat járva az előfizetésből él az emberünk.

Azért különösen kártékonyak ezek a próféciák, mert így tisztán azt a tévhitet erősíti az "elliottul nem beszélők" számára, hogy az Elliott elmélet a jóslásról szól, megmutatja a tuti jövőt. Pedig messze nem erről van szó, de hát írtam már erről eleget az elmúlt pár évben.

Ui.: halkan mondom, hogy az általad linkelt képek előfizetés nélkül is hozzáférhetők.
emerald 2014. 03. 05. 07:08
Előzmény: #623  szarvasvadasz
#624
Kedves Szarvasvadász!
Igen igazad van, nem kereskedik aki készíti.
Amikor előfizettem, gondoltam a technikai hiányosságaimat majd pótolja, illetve én még a Dénes álltal linkelt oldalt, vagy más elemzői oldalt sem ismertem.
De igaz ez az előfizetés nem túl jól használható.

Értem mit szeretnél mondani, így inkább nem teszem fel.
Igazat is kell adnom, nem akarok én "segítségképp félreinformálni"
senkit se!

Azon viszont megdöbbentem h ingyen is elérhető.....
Tudomásom szerint, két hetente felrak egy ingyenes elemzést....
De mindeggy is, mert egy jól használható információ megéri az árát, egy nem túl jól meg semmit!
emerald 2014. 03. 08. 09:36
Előzmény: #616  Törölt felhasználó
#625
Szia!
Köszönöm, kedves Tőled, hát majd azért próbálkozok.
Sajnálom h így alakult.....azért van olyan oldal amit ezek után is olvasok, azt felrakom. Meg leírom leginkább a bányászokkal kapcsolatbani ténykedésem....

Remélem nem lessz "ujra kihalt" a fórum, lessz aki ír más is....
Én szivesen olvasnám Ti mit mikor milyen sikerrel vettetek-adtatok...
A nem sikeres tréd se szégyen, tapasztaltabbakkal is megesik...meg a sikert is meg lehet osztani....örülök én is, a mások sikereinek!
emerald 2014. 03. 08. 09:43
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#626
Szia!
Bocsánat h csak igen megkésve reagálok, de minden reggel egy kapkodás volt, a hétfői is.....igen igazad lett....ukrajna meghatározta a napot.
Hétvégén írok majd h én hogy látom meg mit tervezek.....örülök h írtál, ne szokj le róla....:)))
pomperj
pomperj 2014. 03. 08. 13:56
Előzmény: #622  emerald
#627
En bizony egyetertek azzal, ha elbizonytalanodsz, akkor jobb zarni; am, azzal mar nagyon nem, hogy egybol longba mentel at.
A jo kover rizikot kedveled?;-)
Szokj le rola;-)

Dec.20 ota millio magyarazat van, miert ment fel, a kinai/indiai fizkial kereslettol az Ukran crizisig. Egyikbe se bizzal nagyon, ezekt utolagos es semmitero racionalizalgatasok.

A teny az, hogy minor (C) fennt volt 1355 szinten. Es lefele tart. Hasonlitsd csak ossze a mostansag rajzolt csucs formajat az 2013 apilis, majus, szeptemberivel.

Figyelmedbe ajanlom azt is, hogy a 2013 evi csucsnal 82% volt a bull aranya. A 2013 melyponton, dec. kozpen meg 5%-ra esett.
Es most? Pontosan annyi, mint 2013 csucsan, 82%.

Szerintem most oldalazo haromszog, wave (4) van, es abban kesz a (c) csucs es indul le a (d) fele. Es, ennek ellenere sem zarom ki, hogy akar 1400-ra is felmehet; csak eppen nem valoszinu.

Az sokkal valoszinubb, hogy leteszteli a decemberi melypontot iden, sot, meg ala is megy.

Szerenyen hadd javasoljam, maradj flexibils, es pucolj, ha nem jo a long.
En November ota vagyok goldban midterm bull, de mar 2 hete nincs poziciom. Szepen kivarom (..nem kell sokat aludni addig...) amig egy "biztos" shortra tudok allni.

Good luck.

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 08. 16:30
Előzmény: #618  szarvasvadasz
#628
Nincs lényeges változás az aranyban, jelenleg valószínű, hogy egy hete zajló korrekciót látunk, továbbra is a formálódó zöld (4)-es hullámot látjuk fejlődni.

Felrajzoltam egy lehetséges lefutást pirossal. Célár a halványpiros zóna, ezen belül ideális célár 1311 környéke. Itt bullish set-up kialakulása várható (shortzárás mellett, akit érint), erős forgalom az aljaknál M5-ön és alatta a halványpiros célár területen erősíti ezt a scenariót. Az innen induló feltételezett zöld (5) célára jelenleg 1390-1400 környékére mutat.

link

Komolyabb esés - és a bullish forgatókönyv elvetésének - egyik szükséges feltétele, hogy hetesen zárjon a zöld csatornám alá. Addig minden esés korrekciónak tekintendő részemről.
emerald 2014. 03. 10. 19:34
Előzmény: #628  szarvasvadasz
#629
Kedves tőled hogy veszed a fáradtságot és segítesz engem/minket és megosztod az elemzésed.....:)))
Köszönöm szépen!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 12. 08:53
Előzmény: #629  emerald
#630
Nincs mit, Emerald.

Aranyban érdekes szitu formálódik. Hullámos alapon nem lenne meglepő, ha a jelenlegi szintről csinálna egy gyors le kört 1318 körülig (stopkiütés) úgy, hogy ott fordulva végül narrow spread gyertyával zárulna a hét. Longban levők számítsanak rá (ettől még továbbra is long marad jelen állás szerint).

Nem elfeledni, soha senki sem tudja előre, merre megy majd az árfolyam, csupán valószínűségekben gondolkodva mérlegelünk, összességében hová tartunk.
Kraccer 2014. 03. 12. 18:42
Előzmény: #630  szarvasvadasz
#631
Én indítottam egy shortot. H1-en fordulós gyertyaformáció formálódik
emerald 2014. 03. 12. 19:38
Előzmény: #627  pomperj
#632
Kedves Pomperj!
Megelőztél szombaton, válaszoltál a még le sem írt kérdéseimre....:))))

Igazad van, nem kell a rizikó!
Ez a tőzsde olyan nekem, mint kezdő sofőrnek a nagy forgalomban..:))
Ezen mai nap zártam is azt pici tételt. Mert az arany igaz akár mehet tovább, de a bányászok korrekciót várnak, a legutóbbi emelkedés óta.
Bányászok és az arany nem teljesen mozognak eggyütt.
Nem is értem, tavaly oktoberben 1360-as arany ár mellett, az IAMGOLD részvénye 6 dollár volt most 1370-es árnál 3,95 az eddigi napi max.
A multkori shortot 4,27-ről indítottam akkor 1310 körül volt az arany ár.....

A bányászok, ennyire az arany korrekciót várják....?!
Mindenesetre most én is kivárok....

Szeretnék egy nagyobb adag longot venni több bányász társaságnál, meg az idexet is megvenném, de ha kell ezzel várok június-júliusig.
Mert extrém módon alulértékeltek.-még mindig!

Addig is igyekszem flexibilis maradni....:)))
a kritikáért meg meg külön köszönet!

emerald 2014. 03. 15. 17:17
Előzmény: #632  emerald
#633
Sziasztok!
Jó kis hetünk volt....long-long....persze, ez a már 10-20dolláros korrekció nélküli emelkedésnek, ugye 1360-at is átvitte, gondolom már köze van geoplitikai helyzethez. Egy mini szerény short próbálkozást csináltam a héten 1360-nál, de gyorsan beláttam(nagyon kicsi minuszban)h nem jött még el az idő.(ukrajna)

Technikai megközelítést nem tudok vázolni, de abban azért biztos vagyok hogy ez az emelkedés nem marad korrekció nélkül. Most viszont kivárok, ki tudja meddig megy fel, egy esetleges politikai nyugalmi helyzetben meg honnan indul vissza. Aztán esik mint a kő....
Nincs már túl messze ez a dupla csúcs sem, hacsak nem tör ki a háború, onnan valamicskét kéne azért visszajönnie.

El tudom képzelni hogy nyár közepére megint 12xx lessz az arany ára, de azt is hogy megyünk 1500-600-ig.

Ciprus az én tőzsdei ismeretszerzésem kezdetén volt.
Ezért erre erősen emlékszem. Akkor az arany ára nem rögtön reagált(emelkedett), viszont amíg nem volt megnyugtató helyzet addig forintálisan csúcson volt(dollárban nem) svájci frankban számolva is csúcson volt.
A lényeg h kedélyek lenyugvása után első körben 200dollárt esett.

Szóval nálam kivárás van....vasárnap után meglátjuk mi lessz a jövő héten ukrajnával kapcsolatban. Addig nem veszek fel poziciót, se arany, se bányászok.

Ja annyit h persze most már a bányászok is emelkedtek, de nem tudom h ez mennyire tartós, vagy csak kérész életű lessz......
Mindegy is, most kivárok és a "kezemre ülök"......:))))))))

Pomperj!
Olvastam az ázsiai indexekről írtakat, ha jól értettem már most is egymást erősítik az esésben. Az indexek álltalános esése, arany ár emelkedést hozhat.....ha jól gondolom.
Evvel kapcsolatban kíváncsi lennék a véleményedre.
Vagy ha az s&p500 is beszakad az mégse?!
pomperj
pomperj 2014. 03. 16. 08:43
Előzmény: #633  emerald
#634
"Az indexek álltalános esése, arany ár emelkedést hozhat.....ha jól gondolom. "

Nem. Szerintem nem gondolod jol. Ez a legismertebb es legaltalanosabb tevhit, ami arannyal kapcsolatban kozszajon forog.

1)Egy 20-30 eves chaton egeszen vilagos, hogy vannak 2-5 eves idoszakok, amikor Sp500-al parallel, maskor meg ellentetes arany mozgasa. Rovidebb idoszakokra is boven elofordul mindketto. Ez a tetel egeszen teves, hamis. Ne epits ra soha, inkabb onmagaban elemezd a helyzetet.

2)Ha likviditas hiany van a piacokon (=kozponti bankok "szorittanak") akkor jellemzoen minden esik, SP500, arany es olaj is. Mostanaban nem volt ilyesmi;-)

3)A CRB commodity index mar jobban szokott parallel futni az arannyal. A 2014-15 evre en CRB 10-20%os eseset varom inkabb. Ezzel arany mehet szembe, egy ideig plane, de azert nem sokaig. A jelek CRB-re egyre rosszabbak, ide teszek egy kis tablat, hogy nagyjabol mit varok az egyes elemeire:
-Kave: le 87 fele
-Cukor: le 13 fele
-Buza: le 330 fele
-Olaj: ha mostanaban leszakad 90 ala, akkor le 65 fele; (altern: ha attor fel 110 fole, akkor 1140 fele)
-Nat. gaz: felfele

4)Szoval, GLD ar-rol azt gondolom, nagyjabol vege a visszalendulesnek. Es hamarosan megint elkezd esni, es utana iden gyorsulo tempoban esik, nagyjabol az 1050-1100 savba.

Valoszinuleg nem lepek GLD-ben shortba. Miert? Mert SP kepe egyre vilagosabbra alakul, szinte naprol napra tisztabb a monetaris elenkites kudarca tovabb, es vegul katasztrofaba futasa, es ennek megfeleloen a chart is egyre kiszamithatobb: ott sokkal biztosabb short alkalmak lesznek 1-2 honapon belul.

Egyebkentt pedig, nagyon orulok, hogy ebben a forumban a jozan es nyitott elemzesek jellemzoek. Mikozben mas temakban es forumokban (p. OTP) a “fundamentalis optimizmus” meg csak most kezd leepulni, pedig 10 honapja ott a nagybetus iras a falon.

Good luck.
pomperj
pomperj 2014. 03. 19. 17:35
Előzmény: #634  pomperj
#635
Ha jol sejtem, itt cash-ben varunk mind, amig lesz nemi jele a fordulatnak. Csenden shortolni persze van ertelme;-)

-Egyenlore Ezustbanyasz Index (SLV) bezarta a gap-et, amit multhonap kozepen otthagyott. Nem gondolnam, hogy ezzel vege az esesenek.

-GDX a 4 nappal ezelotti csucsrol lassan csuszik lefele, a volumen csokkent a felere, az erdeklodes elhalt. A 25.8 support letorese utan a 24-23 sav talan megtartja, ha marad a bull. Ha nem, tovabb csuszik le. Meg nem igazan latszik, mi lesz belole.

-GLD is kb. azt csinalja, amit a banyaszok. Ma nyitaskor otthagyott egy gap-et, oda visszatolteni fel kellene mennie, ami egesz jo daytrade lehet innen.

Good luck.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 19. 20:08
Előzmény: #628  szarvasvadasz
#636
A várt 12345 zöld hullám valószínűleg kifejlődött a várt tartományban való tetőzéssel, két képet rakok föl hozzá:

12345:
link

Flat (emlékszel, Emerald?):
link

Első megerősítés a kék vonal letörése, amely egyúttal azt valószínűsíti, hogy új zöld (1)-es hullám épül lefelé -> amikor kész, jó hozam/kockázatú short set-up kialakulása várható majd a feltételezett zöld (1) hosszára vetített 50-62% retrace környékén, legalább 1275 körüli célárral.
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 23:11
#637
Érdekes számomra, hogy mennyire (kizárólag) a technikai elemzésekre építetek. Az is beszámít, de amikor helyzet van, akkor a reálpolitika a mérvadó, mint most. Nem tudom, hogy mivel "játszotok".Én FOREX-ezem.A reál dolgokat figyelem és persze a technikai elemzéseket is. Nekem szokatlan, hogy csak a tech. elemzésekről írtok itt, ebben a fórumban.
seri2 2014. 03. 20. 04:55
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#638
Szia. Osszál meg erről néhány gondolatot,akár itt,vagy a dax-topikban,én azt jobban követem.
emerald 2014. 03. 20. 07:03
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#639
Nem hiszem h csak erre építene bárki is......azért kerül ide beírásra a TA része, mert ez segítség olyanoknak mint pl:én mert nekem igencsak hiányosak ezen a téren az ismereteim. Nem vagyok teljesen kezdő, de mindössze egy éve kezdtem tanulni és fél éve van éles számlám....abból a 10.000órából amit írtak h kell h profi légy, talán 1200-1500 nál tartok.

Én konkrétan aranybánya részvényekkel foglalkozom, aminek a trendje, követi az arany trendjét.
Arannyal csak ritkán...., most pl. vettem pici longot, az elmult napok korrekciójára alapozva, 1330-nál. 15-20dollár emelkedés hasznát szeretném realizálni.
emerald 2014. 03. 20. 07:15
Előzmény: #636  szarvasvadasz
#640
Köszönöm a szemléletes elemzést!
Igen emlékszem a flat ábrára....:)))
Most figyelek h ezek a szintek hol, mikor teljesülnek és ez alapján veszek bányászokat.
emerald 2014. 03. 20. 07:35
Előzmény: #635  pomperj
#641
Jól sejted!
Vettem ugyan multhéten a nagy felpattanásban egy kis shortot, de még a tegnapot se érte meg...:)))
Hamarjában kis haszonnal zártam is. Ukrajna miatt féltem ki tudja mi lessz. Hétvégére nem akartam nyitott tételt hagyni.

Igen kivárok, csak arany longot vettem 1330-ról (kicsit) azt se akarom sokáig tartogatni...:)))
Ha meg biztosan látszik h short akkor shortba szállok a bányászoknál, de addig nem.

Indexekkel dolgozgattam. Bevallom megfogott a multkori írásod nagyon, mármint h vársz egy jó short belépőt sp-be.....de jó lenne!
Egyre jobban fáradnak az indexek, remélem sikerül alaposan beszakadniuk.
A dax fórumon(ott írok napközben) nagyon sokan várják-remélik az esést, szinte eufórikus hangulat van ha sikerül 100-200pontot szakadni a daxnak......:))))))
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 20. 08:34
Előzmény: #636  szarvasvadasz
#642
Kiegészítés: ennek a le körnek (feltételezett (1) hullám) az ideális célára 1310-1300 környékén van -> onnan az 50-62% retrace 1350 körülre esik -> innen indított short minimális célára 1-2 hetes távon ~1270 körüli (ideális esetben ~1220 környéke), a teljesen kifejlődött kész hullám célára pedig 1000 környékére mutat jelenleg.

A fenti feltételezett scenario alapfeltétele, hogy ez a lefelé kör 5-ös szerkezetű legyen (most még nem az, ehhez kell legalább az 1310), valamint a kész (1) utáni retrace nem mehet majd új csúcsra.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 20. 08:41
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#643
A felvetésed messzire vezet, az igazság pedig nem egyféle. A rövid válaszom - avagy az én utam, az én "igazságom" - az, hogy a kereskedéshez nincs szükség fundamentális megközelítésre.

A hosszabb válasz órákba telne, amíg kifejtem, de mindenképp megér valamikor egy beszélgetést a téma.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 20. 09:12
Előzmény: #643  szarvasvadasz
#644
Elöljáróban annyit, hogy a kereskedéshez minden olyan megközelítés jó, amely a tömegpsziché vizsgálatára épül. Hívhatjuk ezt a TA egy speciális formájának, de nem klasszikus TA. Ami a többség számára valószínűleg ettől is meglepőbb állítás az az, hogy a psziché formálja a fundamentumokat és nem fordítva -> akkor tanuld meg olvasni a pszichét ;-)

Visszatérünk rá, ez érdekes téma.
Törölt felhasználó 2014. 03. 20. 09:19
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#645
Érdekes, mert az aranynál magam is így vagyok, magasabb százalékban veszem figyelemben a külső környezet történésit.
De nézem a TA-t is.
De a kettő nem zárja ki egymást.
Itt azért ír mindenki a elemzésekről, mert a külső történéseket tudjuk, látjuk, magunk ítéljük meg annak hatásait.
Szerintem érdemes figyelned a Vadász által írtakra, Azok közé tartozik, nem sokan vannak, akikre nagyon érdemes figyelni. Lehet tanulni.
Törölt felhasználó 2014. 03. 20. 09:22
Előzmény: #644  szarvasvadasz
#646
meg megjegyzem minél jobban elterjedt az otthoni online tőzsdézés, annál jobban beteljesülnek az előzetes várakozások.

pomperj
pomperj 2014. 03. 20. 10:02
Előzmény: #641  emerald
#647
" kivárok, csak arany longot vettem"

Hadd ajanljak 2 gondolatot megfontolasra.

1)Az emelkedo idoszak es az eso idoszak kozott mindig van egy atmeneti, erosebben csapkodo idoszak. Ennek a hossza nagyjabol a piac meretetol fugg, kis piacokon (pl. cocoa) ez lehet rovid par nap, oriasi piacokon pedig, (pl. NYSE, vagy olaj) tobb het, vagy akar honapok.

Az arany piac kozepes nagysagu, es a ciklus-szintu fordulatok ideje 2-3 het. Nezd csak meg az elmult 5 ev fordulo idoszakait: mennyi ideig tartottak, mig kialakult az uj irany?

Ez nagyjabol azt jelenti, hogy a long es short kozotti ido, amikor okosabb egeszen kimaradni, nagyjabol ennyi ido, aranynal par het.

Tehat, ha egyszer kilepsz longbol mert vegefele jaronak latod az emelkedest, akkor masnap nem lepunk ujra se longba, se shortba. NEVER.

2)Mindig a piac fo iranya fele tradelj, soha ne a korrekcio iranyaba.
Ugyanis minden meglepetes a fo iranyokba tortenik, es mindig abba az iranyba tart hosszabb ideig a napos szintu trend.

Meg fokepp, mert ha nem sikerulne jol belepni de a fo iranyba alltal, akkor a piac magatol kihuz a bajbol.
Ha rossz (=korrekcios) iranyba tradelsz, akkor sokkal tobb bajod lesz apro hibabol is.

3)Szoval, ha most GDX es GLD szerinted is inkabb lefele fordult,
akkor a kis long-okkal sem ertek egyet.

Vard meg, amig a korrekcios felfele mutato par napos mozgas kifullad. Es amikor mar nem kepes emelkedni 1-2 napja, akkor allj shortra. Persze, ez akkor igaz, ha a mozgas fo iranya lefele mutat.

4)Ezer pelda van, pl. most OTP-nel, hogy bar mar majus ota nyilvanvaloan lefele mutat a fo trend, megis rengetegen allnak longra, aztan jol beragadnak egy "meglepetes" eses miatt.
Ha azota a short oldalon tradelnenek, akkor a piac minden bajbol kihuzta volna oket.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 03. 20. 10:32
Előzmény: #647  pomperj
#648
Melyik brókercégen keresztül kereskedtek XAU/USD-vel? Az Admiral Markets megbízható, vagy jó választás az XTB is?
seri2 2014. 03. 20. 16:45
Előzmény: #648  Törölt felhasználó
#649
megbízható.
seri2 2014. 03. 20. 19:29
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#650
hát nem.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 20. 20:09
Előzmény: #647  pomperj
#651
2-3 bölcs ajánlás bezony-bezony.
emerald 2014. 03. 20. 21:27
Előzmény: #647  pomperj
#652
De jó nekem....:))
Köszönöm a tanácsokat és igyekszem betartani!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 21. 18:00
Előzmény: #642  szarvasvadasz
#653
Frissítés: H4-en 1329 alá zárás esetén jelentősen megnő a valószínűsége, hogy az árfolyam menni készül majd tovább 1300 környékére (valószínűleg már csak a jövő hét elején).

Ebben az esetben 5-ös szerkezetűvé válik az esés -> az ezt követő emelkedés az esés korrekciója lesz, hármas szerkezettel (ideális esetben max. az esés 50-62%-áig).
Törölt felhasználó 2014. 03. 21. 18:33
Előzmény: #643  szarvasvadasz
#654
Értem és köszönöm válaszaitokat. Pont egy olyan időszakban olvastam naponta többször is hozzászólásaitokat, amikor a politika és vele a fundamentumok nagyon adták az irányt és az arany piaca fittyet hányt minden technikai akadálynak amiről itt olvastam. És ez másnap is így volt és harmad nap is :) Előtte is olvastalak titeket. Nagyon tanulságos és sokszor tényleg pontos előrejelzések voltak. Gratulálok hozzá! Csak jött az az időszak amikor azt éreztem, hogy ragaszkodtok feltétlen a TA-hoz még akkor is, amikor az borult más tényezők miatt. Azóta helyreállt a kép bennem (segítségetekkel is) és vágom a törzs csapat gondolatmenetét.
Mégegyszer köszönöm a türelmes magyarázatokat és sikeres kereskedést kívánok Nektek (is) :D
Én e héten családi okok miatt nem aktiválódtam a piacon. Jövő héten viszont szeretnék újra keresni.
Kraccer 2014. 03. 22. 20:40
Előzmény: #653  szarvasvadasz
#655
Kedves Szarvasvadász!

Ilyen 5-ös szerkezetre gondoltál?

link

Törölt felhasználó 2014. 03. 23. 12:43
Előzmény: #654  Törölt felhasználó
#656
- Anno, amikor még technikai elemzéssel foglalkoztam, én úgy tanultam, hogy akkor működik jól, amikor nincsenek erősen piacmozgató hírek, amik a tömegpszichológián alapuló kereskedést felülírhatnák. Pl.: ha megjelenik egy erősen jó vagy rossz makroadat, azt előre nem lehet megjósolni. Emiatt jobb a nagy bejelentések idejére felfüggeszteni a kereskedést.
- Az aranyra sok hír lehet hatással (pl.: link Lehet hogy emiatt kevesebb olyan idősáv van, amikor nem jelenik meg semmilyen befolyásoló hír, amitől nem érdemes technikai alapon kereskedni?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 23. 12:46
Előzmény: #655  Kraccer
#657
Igen.
Kraccer 2014. 03. 23. 13:01
Előzmény: #657  szarvasvadasz
#658
Köszi!
Még annyi,hogy a 4 hullám az milyen korrekciós hullám? Egyenlőre én nem tudtam beazonosítani...Esetleg abcde?

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 23. 14:59
Előzmény: #658  Kraccer
#659
Felrajzoltam két lehetséges korrekciós alakzatot, mindkettő lehetséges jelenleg még. Lehet abc zigzag, vagy majdnem kész wxy -> szinte mindegy, mert az a lényeg csak, hogy tudj kijelölni olyan szintet, amelynek a törése az adott hullámszinten valószínűbbé teszi a trend folytatását. Ezt jelenleg a kék vonalam jelzi a rajzon.

Miért fontos szint a kék vonal által jelölt szint?

Azért, mert azt feltételezzük, hogy az emelkedés csak korrekció -> jelenleg van egy kialakult hármas szerkezetünk -> hármas korrekció esetén a B vagy X letörése a trend folytatását valószínűsíti (jelen esetben az esést). Komplex korrekciós szerkezet is kialakulhat úgy, hogy törik a kék vonal, de ekkor az esés lendület nélkül alatta kifullad (alacsony TF-en növekvő forgalommal az árfolyam nem megy sehová).

link
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 23. 15:36
Előzmény: #659  szarvasvadasz
#660
Az alábbi kép áttekintő jelleggel bemutatja, hogy az egyes hullámmintázatok mely hullámfázisokban milyen gyakorisággal fordulnak elő:
link

Ez a kép pedig a korrekciós minták váltakozásához ad útmutatót:
link

Mindkét ábrán pirossal jelöltem a leggyakrabban előforduló eseteket.
Kraccer 2014. 03. 23. 15:46
Előzmény: #659  szarvasvadasz
#661
Igen, akkor te itt dupla zigzagra gondolsz az wxy-nál? (Remélem)

link

A további csökkenést segíti, hogy a 4. hullám csatornáját letörte az árfolyam, visszatesztelte és alatta zárt.

Kíváncsian várom a hétfő hajnali eseményeket! :)

Kraccer 2014. 03. 23. 15:52
Előzmény: #660  szarvasvadasz
#662
Ez nagyságrendileg mekkora minta alapján jött ki?

Elég hasznos információ!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 23. 16:02
Előzmény: #661  Kraccer
#663
Tökéletes a rajzod.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 23. 16:11
Előzmény: #662  Kraccer
#664
Több millió chart több ezer számítógéppel történt elemzése alapján. Annyi kiegészítést hozzá, hogy az egyes piacok eltérő karakterjegyeket mutatnak -> arra jó, hogy pici irányítást vigyen a chart "olvasásába".
emerald 2014. 03. 23. 16:19
Előzmény: #662  Kraccer
#665
De jó Titeket olvasni.......én is értem. Sőt remélem ha átrágtam magamat a Cimballi féle könyvön akkor majd még jobban tudok hullámzani Elliott-tal......:)))
Kicsit olyan ez mint a tánc....el kell kapni a ritmust és áramlani a zenével...bocsánat a hasonlatért, természetesen nem ugyanaz a kettő! Utóbbit tán könnyebb is megtanulni.....:)))

Egy másik fórumból idekopírozok egy cikket:
link
Érdekes! És hát ha csak egy szerény töredéke igaz bizony akkor is szomorú. Meg valószínűleg ahogy mást, az arany árát is befolyásolják. Persze ez a mi jövő heti, vagy ez évi trédjeinken mit sem változtat.....:))) csupán lehet ilyen is van.
mereszZenesz 2014. 03. 23. 18:40
Előzmény: #661  Kraccer
#666
Éjfél utáni percekre gondolsz ?? Legjobb pozició nyitási lehetőségek egyike :)
Kraccer 2014. 03. 24. 08:05
Előzmény: #666  mereszZenesz
#667
Igen, de én már pénteken megnyitottam a shortomat...:)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 24. 08:26
Előzmény: #659  szarvasvadasz
#668
Frissítés napizók számára: duplaaljról -> ~1329 -> duplaalj alá valamivel -> ~1334 egy jelenleg még valószínű scenario 1-2 napos távon (m5 - m15-ön lovagolható).
Törölt felhasználó 2014. 03. 24. 08:32
Előzmény: #668  szarvasvadasz
#669
szcenárió 1 link
link

további több száz link
who is? link
-bubu-
-bubu- 2014. 03. 24. 08:46
Előzmény: #669  Törölt felhasználó
#670
link

itt átbeszélik a javas asszonyok :)
emerald 2014. 03. 24. 08:46
Előzmény: #669  Törölt felhasználó
#671
:DD
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 24. 08:59
Előzmény: #669  Törölt felhasználó
#672
Akkor vadásszunk:

link

;-)
Törölt felhasználó 2014. 03. 24. 09:06
Előzmény: #670  -bubu-
#673
ezt láttam, elég vicces
igazából senki se tudja )))))))))

de abban igazuk van hogy a ta, és a metális hozzáállás itt jól működik, sokkal jobban mint máshol
mivel funda itt nincs))
Kraccer 2014. 03. 24. 09:18
Előzmény: #668  szarvasvadasz
#674
Nálam most így áll a dolog:

link
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 24. 09:23
Előzmény: #674  Kraccer
#675
Szerintem még csak 3-nál járunk.
Kraccer 2014. 03. 24. 09:28
Előzmény: #675  szarvasvadasz
#676
Igen, lehetséges, éreztem,hogy valami sántít..:)

Köszi
Kraccer 2014. 03. 24. 12:12
Előzmény: #676  Kraccer
#677
Szép kis 4. hullám rajzolódik...

Kraccer 2014. 03. 24. 13:33
Előzmény: #677  Kraccer
#678
Lassan long setup :)
Törölt felhasználó 2014. 03. 24. 14:30
#679
Melyik brókercégen keresztül kereskedtek arannyal? CFD-vel érdemes, vagy inkább XAU/USD párral?
Kraccer 2014. 03. 24. 14:37
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#680
Én admiralnál, és ott a pro számlával, XAU/USD
Kraccer 2014. 03. 24. 15:29
Előzmény: #675  szarvasvadasz
#681
Szerintem van még 1 hullám lefelé és talán vége!

Te mit látsz?

Kraccer 2014. 03. 24. 15:52
Előzmény: #681  Kraccer
#682
Eddig bírtam, fordítottam! :)
emerald 2014. 03. 25. 06:12
Előzmény: #682  Kraccer
#683
Úgytűnik jókor....:))
Tetszett a tegnapi comment....ügyi vagy és köszi!

Ha tekinthetjük az esést késznek, akkor most az esés korrekciója képpen 1350-1360 közé várható az esés korrekciója.
Persze nem ma....
Jól gondolom?!
emerald 2014. 03. 25. 06:15
Előzmény: #683  emerald
#684
Ehh bocsánat a "papagájkodásért"(esés korrekciója)
offshort
offshort 2014. 03. 25. 06:38
#685
napos 50 alulról keresztezi felfele a 200-t , a szószoros értelmében "aranykereszt" :), longos jel szokott lenni
emerald 2014. 03. 25. 07:42
Előzmény: #685  offshort
#686
:))))
Köszi!
Kraccer 2014. 03. 25. 08:04
Előzmény: #683  emerald
#687
Igen, az várható, de ahogy mondtad nagy eséllyel nem ma...

Mivel ezt a nagy esést vehetjük első hullámnak,így jön a 2. hullám, amit Szarvasvadász statisztikájából kiindulva nagy eséllyel egyszerű zigzag vagy flat!

Ha sima abc lesz, akkor pl ilyen lehet fibó szerint:

link

Kraccer 2014. 03. 25. 08:06
Előzmény: #687  Kraccer
#688
Rosszul volt a fibó, most a jó:

link
Kraccer 2014. 03. 25. 08:07
Előzmény: #688  Kraccer
#689
Még ilyen is:

link
Kraccer 2014. 03. 25. 08:32
Előzmény: #683  emerald
#690
Még annyi, hogy talán a mai napra ez lehet a jó:
egy impulse hullám 19 -ig vagy 24 ig.

link

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 25. 08:49
Előzmény: #659  szarvasvadasz
#691
Frissítés: az esés folytatódott a kék vonal törésével a jelzett szint felé és mostanra kialakult az 5-ös szerkezet. Bár a shortom éjszaka záródott, jelen állás szerint sanszos még, hogy továbbra sincs kész az esés, mutatom m15 képen, hogy miért:

link

Ez a kép az egyes hullámok lefutását mutatja, amelynek azonosításához a hullámelméletben az MACD által mutatott momentumkép jól alkalmazható (itt jegyzem meg, hogy a hagyományostól teljesen eltérően alkalmazzuk az MACD-t). Ez alapján jelenleg még úgy tűnik, hogy kisebb felfelé korrekció után legalább még egy le kör jön új aljra.

Meglátjuk.
pomperj
pomperj 2014. 03. 25. 09:48
Előzmény: #691  szarvasvadasz
#692
Valoban, lassult egy picit GLD eses tempoja, legalabbis lehet igy ertelmezni az utolso kis pupot, oras charton.

Van azonban 3 eros ellenervem.

1)A GLD es GDX-en is eppen gap van lefele.
Olyankor szokott lenni, amikor nagyjabol a leggyorsabb az eses, amikor a (3) hullam kozepe tajan jarunk.
Ha netan igy lenne, akkor 1390-1310 kozotti 80 pont esesbol az kovetkezne, hogy a mostani impulzus alja valahol -80 lejjebb, azaz 1220 tajan lehetne.

2)A vezeto aranycegek (ABX, AEM,CEF) mind atutottek a Bollinger 2szigmas also vonalat; az nagyjabol azt szokta jelenteni, hogy meg jopar napnyi eses van hatra, es meg maximalisan nagy az esesi sebesseg.
Raadasul, bar GLD tegnap zarasra nem esett B.sav ala, de pont rajta zart. Am, GDX hatarozottan ala esett. Ez semmi jot sem jelent rovid tavon.

Az kulon kerdes, hogy a kinai techn. cegek nagyon esnek, a kinai reszveny-kereslet (vele tan aranye is), csokkenonek tunik.

3)Raadasul idoben sem stimmel az eses vegenek joslata most.
Az emelkedes dec20-mar15 kozott megiscsak 12 hetig tartott.
A korrekcio pedig idoben Fibo 0.38-1.38 SZOR annyi ideig kene tartson mint az impulzus, tehat legalabbis 4 es 17 hetnyi idore becsulnem.
Namost, ebbol meg 2 het sem telt el a csucs ota.
Szoval, nem aranyos a fel-korrekcio idozitese idoben sem.

Az mas kerdes, hogy 5-7 napos oscillatoron a spot ar mar oversold, es azzal lehetne elvben varni fel-korrekciot 1-2 napra. Dehat itt ennek sem adnak most sok eselyt.

Good luck.
Kraccer 2014. 03. 25. 09:59
Előzmény: #691  szarvasvadasz
#693
Amennyiben a te "igazságod" következik, akkor itt a 1317,5$ on van vége a felmenetnek.

10 órási órás gyertyára kíváncsi vagyok.
Kraccer 2014. 03. 25. 14:03
Előzmény: #693  Kraccer
#694
Tökéletesen igazad volt!

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 25. 14:16
Előzmény: #692  pomperj
#695
Szerintem alapvetően nincs véleményeltérés közöttünk a magasabb idősíkok vonatkozásában. Esés végéről egyelőre szó sincs, potenciális (1) -es hullámvég jelöltről maximum, ami H4 momentumkép szerint továbbra is kérdőjeles még.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 25. 14:17
Előzmény: #694  Kraccer
#696
Akkor jól összedolgoztunk, Te pedig jól belőtted az intraday korrekciós tetőt ;-)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 25. 14:35
Előzmény: #691  szarvasvadasz
#697
Frissítés: teljesült a minimálisan elvárt új alj a reggeli momentumkép alapján. Fontos észrevenni, hogy az új aljnál jelentős forgalommal fordult az árfolyam. A forgalom mindig aktivitás, az okos pénz aktivitása, ezért tegyük föl a kérdést: az adott árszinten miért aktív az okos pénz, venni (zárni) vagy eladni érdemes neki?

Ha lesz "svéd csavar" a történetben, akkor 1320.8 környékén tetőzik majd a felfelé kör, amelyet ismét esés követ tovább új aljra.

Ez most még korai.
Kraccer 2014. 03. 25. 14:50
Előzmény: #697  szarvasvadasz
#698
A reggel felvázolt esetben irregular flat-et feltételeztél?

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 25. 15:09
Előzmény: #698  Kraccer
#699
H4 és M15 momentumkép alapján ez is egy lehetséges megfejtés ebben a fázisban, ahol az esés jelenleg tart. Felrakok egy összefoglalót a Flat-ekről

link
Kraccer 2014. 03. 25. 15:17
Előzmény: #699  szarvasvadasz
#700
Igen, és te milyen más opciót látsz elképzelhetőnek?

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek