Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2015. 02. 02. 08:49
Előzmény: #6078  emerald
#6080
igy van, legalabbis az otpnel igy volt, tajekoztattak a felso hatarrol, de nem hangzott el semmilyen ajanlat tovabbi biztositasrol.
de engem akkor az is foglalkoztatot, ki mondja meg mennyi ertek volt a szefben? Ki vezet errol nyilvantartast? Mert nyilvan semmi kedvem elmondani senkinek mi van benne, azert van.
aztan mivel sosem volt hely feladtam, es nem is neztem utana.
Törölt felhasználó 2015. 02. 02. 08:44
Előzmény: #6065  pomperj
#6079
Köszönöm a részletes választ. Itt még új vagyok, de egy ideje már olvaslak benneteket. A blogodat is szerettem bogarászni, kár lenne ha megszűnne.
emerald 2015. 02. 02. 08:30
Előzmény: #6074  tberki
#6078
Ja és az értékhatár nagyon alacsony....
Gondoltad volna h bizonyos osztrák bank esetében ez 16.000€
(Azt ne kérdezd hol mennyi, mert nem tudom)
Jobbára ennek az értéknek a többszörösét tartják banki széfben az emberek....:D

De például nem erre nem hívják fel a figyelmed, és nem ajánlják fel h köthetsz és ha csak nem alig tartasz benne valamit akkor célszerű is lenne.
tberki 2015. 02. 02. 08:07
Előzmény: #6076  emerald
#6077
Ok akkor ertem. Mo-n a fovaroson kivul tudtommal csak az otp kinal szef szolgaltatast, olcson ugyan de sosincs szabad, varolistan x ember.
Ott a tajekoztato anyagban kulon vastagon szedve a felso hatar (mar nem emlekszem).
emerald 2015. 02. 02. 08:04
Előzmény: #6074  tberki
#6076
Így van!
Ha a bank tönkremegy.
De le éghet, betörhetnek, államosíthatják, zárolhatja az állam mint usában anno, vagy a svájciak mit csináltak a zsidó vagyonokkal a Ii.világháborúban.....?!
Mivel nem akarták h Hitler őket is lerohanja....nem maradt minden érintetlenül! És amiért nem jelentkezett a tulajdonos, örökös....?!
Tolvajok ők is, csak szép ruhában kedves mosoly mögé bujva...

Ezzel nem a svájci népre céloztam, remélem senki nem erti félre!

emerald 2015. 02. 02. 07:56
Előzmény: #6063  szarvasvadasz
#6075
Húúú Szarvasvadász, ha már Te is inkább nem kereskedsz ez sokat mondó!
Ám megértelek!

Magam részéről mivel kicsi tanuló számlán gyakorlatozom(1000€alatt) én folytatom, mert kell a gyakorlat.
De óvatosabban teszem, az időm nagyobb részét pedig a másik munkámmal töltöm.

Majd beszámolunk mire jutottunk a találkozón.
tberki 2015. 02. 02. 07:54
Előzmény: #6073  emerald
#6074
Emerald: a szefrol ami irtal nem ertem: ha tonkre is megy a bank a szefben levo cuccokhoz nem nyulhat, azok nem az o vagyontargyai. Onnan csak akkor tunhet el valami ha ellopjak nem? Nyilvan van ertekhatar az alapszolgaltatasban es folotte kulon biztositas kell
emerald 2015. 02. 02. 07:44
Előzmény: #6061  pomperj
#6073
Sajnos igen, van egy olyan érzésem h bizony egy svájci jegybank akinek sem tőkehiány miatt, sem tudatlanságból, vagy hozzá nem értésből tette amit tett, nem tudok másra gondolni, mint h tudatos jól megtervezett akció volt ami egy nagyon gazdag érdekcsoport érdekeit szolgálta.
Ez szándékos volt, ami elérte a tervezett célját.

Hiszem ezt azért is, mert a svájci jegybank részéről nem történt nyilatkozat h sajnálják hogy bárki bajba jutot volna miattuk, pedig gyakorlatilag ez történt.
Én itt a fórumon tudom nem egy tréder társamról h bár nem volt
chf kereskedése, a szolgáltatója miatt került bajba.
Azaz abszolút önhibáján kívül, nem előre kalkulálható okokból!

Magam részéről(eddig is fenntartással voltam)ezek után semmiben és senkinek, sem kormányoknak,sem banknak, sem jogi a intézményeknek nem hiszek.

Sajnos a bankszéfben sem lehet bízni, csak rendkívül korlátozott mértékben. Itt jelzem h mindenki olvassa el a szerződését, mert bizonyos összeghatárig fizet a bank, felette biztosítást kell kötni a széfre. Ám amikor tömeges problémák adódnak akkor a biztosító is tönkremegy, azaz nem kártalanít senki.....
tberki 2015. 02. 02. 07:22
Előzmény: #6065  pomperj
#6072
Janos olvass vissza. tobbszor irtam a hetvegen hogy aki betort a blogba szerintem ide is irt, valogatas nelkul sertegetve mindenkit. ennek nem ez a lezarasa amit te most csinalsz.
emerald 2015. 02. 02. 07:22
Előzmény: #6065  pomperj
#6071
Nagyon sajnálom ami a blogoddal történt. Ahogy Goapsy írta, aki ezt tette leginkább az olvasóiddal szúrt ki.

Tégy belátásod szerint, ahogy Neked a legjobb, de kérlek innen el ne tűnj teljesen. Látod mennyien örömmel olvasnak, és hasznosítanak amit tudnak a gondolataidból, és a párbeszédeinkből :-)

emerald 2015. 02. 02. 07:10
Előzmény: #6069  emerald
#6070
No ezt Neked de a másik fórumba szántam......
emerald 2015. 02. 02. 07:09
Előzmény: #6068  goapsy1
#6069
Semmi gond, a lényeg h 12-én 17h-től, vagy amikortól érkezel, itt:link
Fórum tali lesz. Gyere el ha tudsz, majd előkeresem a teloszámod, és
dobok egy sms-t...így ha szükség van rá el tudsz érni.
Vagy regelj ha tudsz hol egy újat, a régi email címed(bukta forever) egyébként sem volt szerencsés....:D

Ha van ide dobj mailt:emerald07@freemail.hu
goapsy1
goapsy1 2015. 02. 02. 06:28
Előzmény: #6065  pomperj
#6068
"Nagyon ugyes hackernek sikerult lebenitani es beleronditani a blogba."

Nos, ez valóban no comment - kategória.

Ellenben a blogot kár lenne veszni hagynod, sok érdekességet olvastam ott.
Ráadásul ezzel pont azok szívnák meg, akik olvassák, nem a fikázók.

Mondjuk hogy valaki egy tőzsdei blogot meghekkelgessen, csak azért, mert nem ért egyet az ott leírtakkal... Hát, Darwin-díjas egyed lehet az illető.
Hmmz
Hmmz 2015. 02. 02. 02:33
Előzmény: #6065  pomperj
#6067
kárérte, de mi már csak ilyen dögöljön-meg-a-szomszéd-tehene-is nép vagyunk..

Megaztán akinek túl sok és aktiv véleménye van egy fórumon azt mindig kigyilkolják, pláne itt meg elég ha százból csak 1x nem jön be a jóslat :D
recluse82
recluse82 2015. 02. 02. 00:53
Előzmény: #6065  pomperj
#6066
hat a pofam leszakad mik vannak
pomperj
pomperj 2015. 02. 02. 00:49
Előzmény: #6064  Törölt felhasználó
#6065
A magyar tozsde kommentalasat felfuggesztem.
Harom okbol.

1)A legtobb szakmailag ostoba, es durvan szemelyes sertest a magyar tozsde kommentaloitol kaptam. Ebben az OTP invesztorai jartak elen.

Mintha azt kepzelnek, hogy mas iranyu tradejuk attol lehet sikeres, ha az en velemenyemet vadul tamadjak. Plane, hogyha frusztraciojukat szemelyes sikra viszik; pedig senkinek nem kotelezo se olvasni, se hozzaszolni a velemenyemhez, se pedig arra vagy forditva tradelni.

Ehhez kepest meg egyetlen szemelyes tamadast nem kaptam mas piacok temaiban. Epp ellenkezoleg: okos emberektol olvasok, jo kerdesek, es szinvonalas megjegyzesek szulettek. Valahogy a bel-magyar, es a magyar-temaju magatartas zsigerbol ilyen.

Akikkel ott az allaspontok kulonbozoseget vitattuk, utolag is megkoszonom a gondolatcseret.

A durva, hazug es szemelyes megjegyzesekrol nincs mit mondani. De eleg volt.

2)Engem nem igazan erdekel a BUX. Nem tradeltem, es nem is fogom. Kizarolag a ra bejott kerdesek miatt nyitottam Hungary menupontot. Matol nincs.

3)Nagyon ugyes hackernek sikerult lebenitani es beleronditani a blogba. Feltehetoen az utolso kategoriabol, a megjegyzesei arra utalnak.

Gratulalok neki;-), ez a resze szakmailag ertekelheto teljesitmeny.

A helyre allitas idobe telik. Es nincs is kedvem eltoteni ezzel orakat. Vagy vissza tudom masolni rovid ido alatt, vagy azt is felfuggesztem.
Törölt felhasználó 2015. 02. 01. 22:19
Előzmény: #6062  pomperj
#6064
Szia Pomperj,

A blogod megszüntetted vagy esetleg máshova költözött?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 02. 01. 21:09
Előzmény: #6062  pomperj
#6063
Még egy adalék ehhez: ezek az események teljes kiszolgáltatottságot jelentenek az ügyfelek számára: a broki gyakorlatilag bármilyen indokkal korlátozhatja a kereskedést pl. csak pozíciózárásra, megváltoztathatja a tőkeáttételt, késleltetheti az adatokat akkor is, ha a számlád, a pozícióid egyébként köszönik, jól vannak, de a broki érdeke korlátozást kíván, tekintet nélkül a nyitott pozícióidra (vagy éppenséggel tekintettel azokra, de az ő érdekei szerint).

Macska-egér játék ez és te vagy az egér. Javaslom, hogy elevenítsétek fel és olvassátok át a megkötött szerződés kereskedési feltételeit szabályozó pontokat.

Zavaros idők vannak/jönnek, jobb a cash. Részemről határozatlan időre szünetel a kereskedés.
pomperj
pomperj 2015. 02. 01. 20:23
Előzmény: #6059  emerald
#6062
Aktualis es fontos otlet.
Par megjegyzes:
1) A CHF meltup kapcsan az Alpari FX brokerhaz masnal jelentett csodot. GlobalBrokers es FXCm elvesztette tokejet, most haldoklasban. Everest majdnem csodben.

2)Nem ez volt az utolso ilyen eset. (A Dan korona a kovetkezo? Vagy Singapore dollar?)
Ha a stoploss-ok tomeges atugrasa realis veszely, akkor minden ugyfel teljes kiszolgaltatottsagba kerul a broker osszeomlasa miatt.
pomperj
pomperj 2015. 02. 01. 20:23
Előzmény: #6059  emerald
#6061
Aktualis es fontos otlet.
Par megjegyzes:
1) A CHF meltup kapcsan az Alpari FX brokerhaz masnal jelentett csodot. GlobalBrokers es FXCm elvesztette tokejet, most haldoklasban. Everest majdnem csodben.

2)Nem ez volt az utolso ilyen eset. (A Dan korona a kovetkezo? Vagy Singapore dollar?)
Ha a stoploss-ok tomeges atugrasa realis veszely, akkor minden ugyfel teljes kiszolgaltatottsagba kerul a broker osszeomlasa miatt.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek