Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2015. 01. 20. 09:53
Előzmény: #5856  pomperj
#5860
"A veget elkapkodtam, mert a felesegem meglatta a Boloomingdale hirdetest a WallStrret Journalban, hogy kasmir pullover sale van. Mostmar elegedett, szoval, visszajottem. "

:DDD
Jó ízlésű, spórolós asszony!
Akár a férjem is írhatta volna.....
Azzal a különbséggel h én én nem vagyok ilyen gyors...:)))))

Viccet félretéve, köszönöm az információkat, és a részletes analízist!

Na de kell a humor h oldódjon a feszültség. Sajnos sok szomorú esemény történt a napokban, és néhány tréder társunk bajban van a brókere miatt, önhibáján kívül! Olyanok akik nem spekiztek a chf-el....:(
Tényleg jó az a cash!
Zártam mindent amit lehetett, majd délután usa nyitáskor a maradék bányászokat is likvidálom.
Arany talán 1300-ig elnéz....;)
eurocent 2015. 01. 20. 09:36
Előzmény: #5857  szarvasvadasz
#5859
link
A ?-jellel jelölt négyzet-tartomány mit jelent nálad?

Köszönöm a választ.
Rotel 2015. 01. 20. 09:36
Előzmény: #5853  pomperj
#5858
És mi a különbség a FED és az EKB pénze között? Mert most nagy valószínűséggel az EKB kezdi el önteni a pénzt...
?
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 01. 20. 09:12
Előzmény: #5855  pomperj
#5857
OK, köszönöm, hogy időt szántál rá. Ez nagyjából megegyezik a hétvégi B) verziómmal (link Az eltérés annyi, hogy szerintem dec. 8 nem lehet 1, csak nov. 6.

Úgy tűnik, hogy eseménydús év lesz az idei.
pomperj
pomperj 2015. 01. 20. 01:08
Előzmény: #5853  pomperj
#5856
A veget elkapkodtam, mert a felesegem meglatta a Boloomingdale hirdetest a WallStrret Journalban, hogy kasmir pullover sale van. Mostmar elegedett, szoval, visszajottem.

6. Az arany.
Egyreszt, megvan a 1280 szint. Es ez pont a hosszutavu lefele eso fejfeletti csatorna-trendline erinteset is jelenti, az is megvan.
Szoval, johet GLD-ben egy par hetes korrekcio is. Raadasul nagyon elesen kunkorodott par napja felfele, ilyesmi nem tart soka. Egyeltalan nem azt mondtam, hogy vege a bull idoszaknak, de egy oldalazo-eso korrekcio idoszak bejohet.

7)De van egy tan megfontosabb GLD uzenet is mostanaban.

Ha jol megnezed a DOW/GLD chartot, marmint annak utolso 10 evet, akkor erdekes dolgot latsz.
Majd felteszem ide.
link

A lenyege ennek a chartnak az, hogy 2011 oszen volt egy eros melypont, ami ugy DOW/GLD=7 korul volt.

Azota emelkedett a hanyados. Es mostugy tunik, mintha kesz lenne a felfele korrekcio. Es mindha lefordult volna.
Strukturalisan megvan benne 5 hullam, es megvan a-b-c is. Szoval, lehet keszen is.

8)Es most jon a lenyeg: most a DOW/GLD ugye kb. 17700/1280=13 korul van. Szoval, 3 ev alatt megduplazodott. Az eppen eleg egy korrekcionak.

Ha egy hanyados elkezd esni, akkor vagy a szamlalo esik, vagy a nevezo novekszik, vagy relative kombinalodik. ES, ugye a szamlalo esese DOW eseset jelenti. A nevezo novekedese aranyar emelkedest.
Letezik egy sima trade lehetoseg:
Short DOW against GLD long.

A fenti hanyados nagyjabol 2-30 kozott hullamzik, szep kitartoan, 100 eve. Most lefele tart megint, ezt sugja az Elliott hullamstruktura. Lehet ebbol a hanyadosbol 2 peldaul ugy, hogy arany 2500, DOW meg 5000. Vagy mas kombinacio.

9)Hihetetlen ugye?
Dehat sok blackswan lathato mostanaban: lasd CHF es Shanghai Index: 5 napja egyiket se hitte volna senki.
Van meg blackswan a nadasban.
pomperj
pomperj 2015. 01. 20. 00:37
Előzmény: #5854  szarvasvadasz
#5855
Ebben a mufajban sokkal tobbet tudsz nalam. De a velemenyem, ha segit, ez:

1)Abban egyetertunk, hogy sept.vege es okt.elje volt a 3 es 4 hullam.
Azota egy extended 5th megy lefele.

2)Ebben az 5.extended hullamban dec.8 lehetett (1) es dec.18 lehetett (2).

Azota megy a (3)of 5, nagyon intenziven. Es talan epp mostanaban van kesz (mert esetleg epp csut. kozeledtet lediszkontalja elore par nappal?)
A (3)of 5 belso szerkezete is stimmel, van benne 5 sub-subhullam.

szoval, ezen a heten lesz, vagy mult hetvege elott volt kesz a (3) of 5 alja.

3)Innen meg kell egy(4), (ami bele is fer a pszihologiaba, mert lehet ECB csalodas vagy lelkesedes is ?)
szoval kell egy visszalendules, szerintem kb. 1.22-ig, es az lehet (4)of 5 vege. Megjegyzem, azon a szinten januar elejen volt ott egy ellenallas, szoval kb. addig esszeru is lenne.

Aztan egy utolso, kimerules jellegu eses, ami talan 5 of 5, es az leeshet 1.12 szintig is.

Onnan azert par honapnyi korrekcio kene vissza. Es bizony kiderulhet, hogy USA se akar ennyire eros dollart, es kitalanak valamit.
Egy ujabb black swan?
Obama tart State of the Uniont. Meg az is lehet, mond valami erdekeset.

Good luck.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 01. 19. 22:38
Előzmény: #5853  pomperj
#5854
"Csütörtökön jön a földindulás" vs EURUSD irányhoz vélemény?

link
pomperj
pomperj 2015. 01. 19. 22:10
Előzmény: #5849  emerald
#5853
Na tessek, a lenyeget megirtad, mar nem kell az eszmefuttatas;-)
De azert egy rovidet megis.

1)Megjottek a fekete hattyuk?

A multheti Svajci Frank ugy volt az elso fekete hattyu. Az az esemeny, ami extreme ritkan, dekadonkent, vagyis szinte soha nem fordul elo. Mert hogy a 7 vezeto divizabol az egyik, a CHF amely raadasul a menekulo deviza, nos, 1 nap alatt 30%-nal tobbet ugrik, az extrem. Az fekete halttyu.

Ertheto a dolog: az ECB nekiall penzt onteni kifele, mint hajdanan a FED. Es az alpesieknek semmi kedvuk arra, hogy szembe menjenek ECB-vel, es a rengeteg kiontesre varo penz joresze odamenjen hozzajuk, raadasul egy mestersegesen fenntartott olcso arfolyamon. Megoldottak: 1 CHF legyen kb. 1 Euro, es aki CHF-et akar, az fizessen jo sokat a privilegiumert. Es ha beteszi a penzet a bankba, kap negative -0.75% kamatot.

Nyilvanvalo, hogy ettol jol rafaztak akik CHF shortban voltak. Dehat nagyjabol 100 eve nem jo otlet shortolni CHF-et. Nem tudtak se a magyar devizahitelesek, se forex brokerhazak? Akkor magukra vessenek.

2)Megjott a masodik fekete hattyu is, ra 5 napra, hetfon. A kinai CSI300 Index bezuhant -7.5%-ot. Csak annyit mondott a fonok, hogy kisse lassabb lesz a novekedes, van par problema is. Erre a Kinat eddig dicsoito brokerek azonnal menekulore fogtak. Nem a beszed miatt, hanem mert tudjak, ahol az elso svabbogar elojon, ott hamar elojon tobb is. Tudja ezt mindenki a panel hazakban.

3)A fekete hattyuknak az a tulajdonsaguk, hogy csapatban jarnak. Neha egyet se latni sok evig, aztan egyszerre egesz csapat elojon.
Ugy tunik, megerkezett a csapat?

4)Az olajos biznisz kezd ragados lenni.

Nagyjabol 1.5Tr USD olajat adnak el a vilagban evente. Most ez a penz lezuhant ugy a felere. Vagyis hianyzik 750Mrd USD az olajcegek, de fokepp az olajtermelok allamkasszajabol, Norvegiatol Moszkvan at, AbuDhabin keresztul Nigariaban es Rijadban.
Namost, jon a lenyeg, amirol nem beszelnek.

Mennyi is volt az, amennyit a FED kiontott evente? Ugy havi 80Mrd, vagyis kb. 1000Mrd evente, vagyis nem is sokkal tobb, mint ami most hianyzik folyo bevetelkent az olaj-orszagoknak.

Amit azzal potolnak, hogy eloveszik a tartalekokat, amig van. Szoval, miket is vesznek elo, amibol kp-t csinalnak?
Hogyan is volt? A FED vasarolt kotvenyeket, es penzt adott erte, eljen a QE !

Most meg, Moszkva es Rijad hirtelen penzhianyban elkezdett ELADNI, ismetlem: ELADNI allamkotvenyeket meg reszvenyeket szerte a vilagban, mert kell a penz, cash!
Szoval, barataim, NEGATIV QE kezdodott a vilagban. Megpedig majdnem pont akkora, mint amekkor a a FED pozitiv QE volt.

Emlekszik valaki, mi lett a hatasa QE-nek? 4 evig, bizony repult felfele a pozitiv QE hatasara a NYSE.
Mit fog csinalni, ha netan 1-2 evig eppenseggel a forditottjat csinaljak vele?
Mert azok a tartalekok bizony kotvenyekben meg reszvenyekben vannak, amiket elkezdtek eladni.
Az arab tozsdek mar estek szepen, tessek cask megnezni TASI, KSE, EGYP Indexeket. Es amikor az eladas atterjed?

5)A konkluzio: jo dolog a cash. Quod erat demonstrandum.

Good luck.
magellan2214 2015. 01. 18. 14:05
#5852
McDee 2015. 01. 18. 11:00
Előzmény: #5850  McDee
#5851
Emelkedő aljak 10 napos simításnál érzékelhetők tisztességesen.
McDee 2015. 01. 18. 10:55
Előzmény: #5849  emerald
#5850
Figyelgetem p/c ratio-t, mint szentiment indikátort (szigorúan csak equity, nem total volume). Ezzel eddig nem foglalkoztam, de ígéretesnek tűnik.
Van itt egy leírás: link
és a chart ingyenesen: link

Ha kisimítatlanul nézzük az indikátort, akkor feltűnhet, hogy p/c rendre felveszi szélső értékét 3-5 nappal korábban, mielőtt SPX elérné lokális minimumát/maximumát. Így aztán egészen jó fordulós jelzést tud adni.

Ha a mostani helyzetre kivetítjük ezt az általánosítást, látjuk hogy 01.08-n elért lokális minimum párosult SPX lokális maximumával (nem volt csúszás), másrészről spx 01.15-i minimuma 01.14-n jelentkezett az indikátoron. Ebből én arra következtetek, hogy
1.) SPX csökken a következő napokban anélkül, hogy p/c előző lokális maximumát meghaladná. Ha ez igaz, akkor lehet longba fordítani.
2.) p/c nem érte még el szélsőértékét, ami 1.)-nél némileg hosszabb további erodálódást vetít előre SPX-ben.

Érdekes látni, hogy p/c indikátor is magasabb aljakat csinál növekvő SPX mellett. Persze minden mindennel összefügg (ugyanez van VIX-ben is, mint korábban írtam).

Érdeklődve várom a fejleményeket. :)
emerald 2015. 01. 17. 18:20
Előzmény: #5847  McDee
#5849
Igazad lehet, ezekben Neked nagyobb a tapasztalatod.
Azt én is érzem(inkább csak ösztönösen) h valami még nem derült ki.
Lehet h bánni fogom, de jelenleg nyugodtabb is vagyok h nem maradt nyitva a pozícióm.

Ha Pomperj jön biztos mondja h jobb cash-ben lenni...:)
És igaza is van!

Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 17:56
Előzmény: #5845  magellan2214
#5848
"...Ót a nagyfiuk másodszor is kihagytak a bulibol."

ebben nem volnék annyira biztos... a testbeszéd érthetően szól... egyetlen szavát sem szabad elhinni, ebben a pozícióban az igazat mondás azonnali ellehetetlenülést vonna maga után. Természetesen ő is ott ült a "nagyobbacska asztal körül", amiről Szarvasvadi beszélt... szerepe szerint ő most a "szegény balek", aki semmiről sem tudott. A vagyonokat elbukó kisbüfik haragjának vitorláiból ezzel (is) próbálják kifogni a szelet. Jordan úr pedig szerdától vélhetően megerősített testőrséget kapott. )
McDee 2015. 01. 17. 17:52
Előzmény: #5846  emerald
#5847
Erősen óvatosságra intő fejleménynek tartom, hogy SPX higer high - VIX higher low divergencia állt elő az utóbbi 1 hónapban napos charton.
Emellett a napon belüli mozgás %-os mértéke is megnövekedett. Ebből én hajlok arra a következtetésre, hogy nem a hosszú időtávú szemléletű (erős kezek) dominálják a piacot.
Persze a dolgok gyorsan változnak. Mindenesetre tartom a véleményemet, miszerint jelen helyzetben a fokozott óvatosság/kockázatcsökkentés csak hasznunkra válik.
emerald 2015. 01. 17. 17:17
Előzmény: #5845  magellan2214
#5846
EWT-nek nincs köze a hírekhez.
A világban még az atomok mozgásában is megfigyelhető természetes hullámstruktúra a rendszer alapja.

Az hogy a világot anyagilag is kezében tartó szűk csoport "megerőszakolja" a piac normális működesét annak következménye h időnként felborul a rendszer, majd újra beáll egy új hullámstruktúra.

"Vigyazatok szemeitekre,kezeitekre,szamlaitokra nehogy a 91 centet ti rakjátok ossze"
Hát fel kell kötni az alsóneműt az biztos, olyan időket élünk.
magellan2214 2015. 01. 17. 16:54
#5845
Szerintem nagy vagyon átrendezési szcenário 1.lovése dordult el jan.15-én Svájcban.Nem vagyok tozsdes de ehhez TA,EWT csupán csak eszkoz? A Lehman ugyhoz egy kis kiegészités:
link
Az akkori pénzugyminister ma IMF vezére. Ót a nagyfiuk másodszor is kihagytak a bulibol.
Vigyazatok szemeitekre,kezeitekre,szamlaitokra nehogy a 91 centet ti rakjátok ossze
Törölt felhasználó 2015. 01. 17. 16:38
Törölt hozzászólás
#5844
emerald 2015. 01. 17. 14:45
Előzmény: #5842  McDee
#5843
Ó jó hogy mondod!
Most néztem utánna s&p500-al rövidített nyitvatartással lehet kereskedni(nálam)
Ám SPY zárva hétfőn....na akkor ha tovább nyomják fel, akkor lenne csak óriási rés!
Nem véletlen ez...tovabbi csavarra kell készülni.
McDee 2015. 01. 17. 14:34
Előzmény: #5840  emerald
#5842
NY hétfőn 01.19-n zárva.
emerald 2015. 01. 17. 14:33
#5841

előzmény (#31557: szarvasvadasz) | válasz erre | Tegnap, 23:28
Aki tréderként nem "halt bele" az utóbbi két napba, az (ha képes volt rá) nagyon megerősödhetett mentálisan. Sok mindent el tudtam képzelni korábban is a "nagyfiúk"-ról, de ezt az aljas szemétséget talán mégsem... viszont innentől már bármit.

A "nagyobb asztal körül elférő" néhány személynek totális kontrollja lett a tőkepiac legfontosabb instrumentumai felett, és ez ma már teljesen nyilvánvaló... nem baj, legalább ezt is tudjuk.

Idézet Tom Williamstől: "...The stock market by its very nature is designed for you to lose money. The rallies and reactions within any trend ensure this process is at work constantly. It is created automatically. The market behaves this way because it has to! The weak have to perish so that the strong can survive. Professional traders are fully
aware of the weaknesses in traders under stress and will capitalise on this at every opportunity."

Nem tudom él-e még a jó öreg Tom, de az "it is created automatically" mondattal ma már talán ő sem ért(ene) egyet. :)
taxisgyuszi

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek