Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 05. 14. 19:19
Előzmény: #1000  Törölt felhasználó
#1001
most akkor nem mész aludni? hihetetlen egy figura vagy :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 14. 19:21
Előzmény: #1001  Törölt felhasználó
#1002
csak ha megigered, hogy vegig nezed a filmet Lulo, mert kb. 5 percembe kerult meg megtalaltam magyar felirattal....
emerald 2014. 05. 14. 20:07
Előzmény: #999  pomperj
#1003
Hát az én bányászaim még nem dolgozták le az esést....., de sebaj, kivárok.
A Te ezüst vételeid viszont szépen nézhetnek ki...:) gratulálok!
Az ezüst-arany arányok álltalában kiegyenlítődnek mindig, de nem sokan figyelik ezt az összefüggést! Mindig meglepsz....:))

Amit spy-ról írtál az reménykeltő...annak roppant mód örülnék ha indexeknek sikerülne beszakadni, mivel azokat shortolom...:))
Törölt felhasználó 2014. 05. 15. 04:41
Előzmény: #999  pomperj
#1004
Turelmmel ulni es varni, hogy mikor vehetsz hozza a nyero poziciohoz.....
na azt se konnyu megtanulni, mert ismerjuk el az emberek tobbsege hajlamos a cost avareging -re.....
ulni es varni, hogy mikor jon el a legalkalmasabb pillanat nem konnyu....
aztan az esetek tobbsegeben 1 kisebb elmeleti profit utan az ar visszateszteli az elozo savot......
Tehat sajnos az esetek tobbsegeben nem az tortenik, hogy megveszuk 1 ceg reszvenyeit es meg az nap 18% feljebb zar....
(bar olyan is van,de sajnos nem minden nap...)

link
link
link

Mindenkinek szep napot kivanok!
pomperj
pomperj 2014. 05. 15. 10:28
Előzmény: #1003  emerald
#1005
1)Az vilagos, hogy EUR/USD beszakadt. Mar 1.367 fele jar.
Tehat szerintem megindult egy EURO gyengules, Dollar erosodesi trend, ami akar 1 evig is tarthat, es a vegere EUR/USD 1.24 a cel.
Ezzel parallel sok mas deviza-par is uj iranyba fordult; ott most van mit keresni.

2)Csakhogy. Altalaban es normalis esetben az USD erosodes, az egyenlo GOLD gyengulessel, es ez nem lesz jo a gold/banyasz szektornak.
Normalisan igy van; csakhogy most aligha normalis a helyzet (extrem tulertekeltseg plusz top optimizmus a piacok egy nagy reszen, masutt meg extrem pesszimizmus, nos aligha normalis),
szoval,
a Dollar cash inkabb menekulo deviza lesz, es vele Gold is "biztos kikoto" szerepet jatszhat inkabb, mint nyugodt es bekes arany-nyaklanc vasarlasokat.

3)A Gold oldalaz, oscillal szuk haromszogben, es ha nem koveti Ezust kitorest felfele, akkor a vegen meg lefele fordulhat es 1235 iranyaba indul, ahhelyett hogy 1390-et venne celba.

A kovetkezo 2-3 nap donto lesz.
Egyelore a felfele fordulast valoszinusitem; tegnap BHP, a vilag legnagyobb banyasz cege nagyon eros volt.
Törölt felhasználó 2014. 05. 15. 10:55
Előzmény: #1005  pomperj
#1006
EUR/USD beszakadt....
en kicsit ovatosabban fogalmaznek, mondjuk eso trendbe van...
en meg emlekszem a regi szep idokre amikor az euro tudott menni 100-150pontot 1 iranyba naponta....(olyan is volt hogy 100-at fel majd majdnem 200-at esett onnan,na en azt nevezem beszakadasnak
ezzel szemben most mar a 50-70 mozgas mar atlagosnak nevezheto.....
en is a USD erosodeset varnam, varom ....
de nekem ez csak euro gyengulesnek latszik.....
mert USD nem erosodik minden massal szemben....
ha viszont az euro-t viszonyitjuk a tobbi parhoz...
akkor euro esik mindennel szemben.....
emerald 2014. 05. 16. 11:31
Előzmény: #1005  pomperj
#1007
1) eur-usd párra sokan emelkedést várnak 1.4körülig.
Onnan megint le, főképp ha tényleg lessz EU lazítás. Amit én nem tudok, de valahogy nem hiszek benne, legalábbis nem júniustól.

3) Nos ebben reménykedem, és félek is h ne lefele törjön ki.
1290alá ha menne az már nem túl jó jel. De most ki kell még várni.
Milyen nehéz...:))) de ráültem a kezemre.

Kraccer 2014. 05. 16. 15:04
Előzmény: #1007  emerald
#1008
Én belevettem 1289-en, első target-em 1303
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 15:59
Előzmény: #1008  Kraccer
#1009
Sok sikert....
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 16:26
Előzmény: #1004  Törölt felhasználó
#1010
Kitoresre varva:

AGS.asx
NST.asx
OGC.asx
es csatlakozott a csoporthoz:
EVN.asx

persze az 5ft kerdes, hogy mikor mert lehet, hogy jovo heten,de akar szeptemberben is.........

Egy ujabb erdekes gondolat Jim Rickards-tol:
( China hedging USD/GOLD vagy akinek jobban tetszik Gold/USD ha esetleg az a 4 trillio$ amit a FED benyomott a penzugyi rendszerbe elinditana 1 kisebb inflaciot)

Szerintem az inflacio nem kerdes:

US 4Trillio$
Japanba mar korlatlan penzugyi stimulusrol beszelnek, de 1 Trillio mar biztos benn van a gazdasagban......(igaz ott mar volt 25-30% leertekelodes USD/JPY)
BOE nem reg fejezte be a vasarlast, egyelore tartogatjak ....
most pedig az ECB ill. Draghi h@lyiti a nepet..., hogy ok is ha szukseg lesz.....(neki latnak es beizitjak a "nyomdagepet"...

Szoval ha esetleg valakinek, valakiknek vannak megtakaritasai...nem art valami biztonsagos helyet talalni a tokenek...:

Fold, mutargy,nemesfemek valami ami megorzi a penz erteket es nem csak virtualisan lehet teremtgetni...
budoire 2014. 05. 16. 18:57
#1011
link

ez alapján nem látjátok esélyét, hogy beszakad ez a 19 dolláros padló?
Én elképzelhetőnek tartok egy 17 és 19 dollár közötti sávozást (egy hektikusabb csapkodás után), kb olyat, mint amilyen 2010 márciusa és augusztusa között volt.
emerald 2014. 05. 16. 19:38
Előzmény: #1008  Kraccer
#1012
Jaj de jó hogy írod....! Köszi szépen!
Olyan ez most mint éhezőnek egy falat kenyér....:))
Segít a kitartásban....;)
pomperj
pomperj 2014. 05. 16. 21:43
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1013
"nem art valami biztonsagos helyet talalni a tokenek".

Egyetertek;-)
Hm...veletlenul epp ma noveltem a portfolioban a fizikai arany reszaranyat
1%-al.
emerald 2014. 05. 16. 23:11
Előzmény: #1013  pomperj
#1014
Jó nap az ilyen....:)))

Az jutott eszembe, mikor a férjem mindig mondta, minek ez....meg minek az....mindaddig míg egyszer meg nem ilyedt.
Azóta tetszik neki....:)))
Törölt felhasználó 2014. 05. 16. 23:11
Előzmény: #1013  pomperj
#1015
pomperj,

megkerdezhetem mennyi (hany %-os premiumot) kellett fizetned a spot price-on felul????
mert itt 1-2%-ot szamitanak fel a spot price-on felul, ill. ha tombot vesz az ember akkor ott meg van egy ontesi koltseg....
Bar ugy emlekszem emerald emlitette ezt....
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 00:20
Előzmény: #1011  budoire
#1016
En azt kernem a Jezuskatol karacsonyra, hogy savozgasson 17-19$ kozott..meg iden...
bar az utobbi napok fenyebe 18$-rol altalaba megpattan....
persze semmi sem kizart ...
Ha esetleg beesne 15$-ra arra azert betolnek 1 panel lakas arat az ezustbe....
addig csak csondben gyujtogetes.....
(de aztan az is elofordulhat, hogy ez nem nekem jutott eloszor eszembe es ez tortenik 18-20$ kozott most.....izlesek es pofonok)

;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 01:26
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1017
Persze itt most fizikai ezustrol beszelgetunk, szerintem majdnem ongyilkosaggal er fel, ha valaki az ezuston tokeattetelt hasznal, a rendelkezesemre allo adatok alapjan ezt meg jobban manipulalgatjak mint az aranyat....
Ha jol emlekszem Jim Sinclair mondta hogy az ezust olyan, mint az arany steroidon....
pomperj
pomperj 2014. 05. 17. 07:28
Előzmény: #1015  Törölt felhasználó
#1018
1)Az ar 1306 volt, ez kb. 1.1% premium, Zurich, 50-100-200-1000 gr-os rudakban. Ha nagyobbakat veszel, talan picit kisebb a premium, de eladni amikor majd egyszer sorra kerul, szabad piacon is konnyebb.

2)Hir
link
Soros György alapja a banki befektetéseitől inkább szabadult, és technológiai cégek, illetve aranybányák részvényeiből vásárolt az első negyedévben - derül ki a top amerikai hedge fundok riportjaiból.

A portfóliójelentés szerint John Paulson alapja immár harmadik negyedéve tartotta részesedését a világ legnagyobb arany fedezetű tőzsdén kereskedett alapjában, az SPDR Gold Trustban, amint a rúdarany ára visszatért 32 éve nem látott mélyrepüléséből. Paulson a március 31-i állás szerint a 10,2 millió darab ETF-fel (Exchange Traded Fund) rendelkezett az alapban, amelynek értéke 1,27 milliárd dollár. Ez az arany árának 6,5 százalékos növekedésével mintegy 76 millió dolláros pluszt jelent a tavalyi negyedik negyedéves 9 százalékos esést követően.

Mit csinált Soros?

Ami Soros György befektetéseit illeti, a magyar származású amerikai milliárdos növelte részesedését a Barrick Gold Corp.-ban és más aranybányák ETF-jeiben, ami a Reuters szerint azt is jelenti, hogy a nagy hedge fundok nagy nevei ki tudták használni az alacsony aranyárakat pozícióik növelésére. A MarketWatch blogja szerint a Soros Fund Management portfoliójában jelenlegi a legnagyobb részesedéssel, azaz körülbelül 5,4 százalékkal a Teva Pharmaceuticals szerepel.

Soros a bankrészvényektől szabadult, technológiai és aranybánya-részvényeket viszont vásárolt. Ennek nyomán például eladta a Citigroup-, JPMorgan- és Bank of Amerika-részvényeit, ezzel szemben RF Micro Devices, Nuance Communications, Marvel Technology Group, Nokia, és Cypress Semiconductor papírjaiból bevásárolt. Emellett növelte részesedését a Herbalife-ban és új pozíciókat nyitott a Yamaha Gold, AuRico Gold, valamint New Gold Inc. részvényekkel. A Herbalife-ban a Soros Fund Management 1,7 millió részvénnyel 4,9 millióra növelte a részesedését, ezzel az ötödik legnagyobb tulajdonos lett a Herbalife-ban 5 százalékos részesedéssel.

Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 12:21
Előzmény: #1018  pomperj
#1019
Szia,

koszi a valaszt, mert nem igazan vagyok ott meg 1elore a fizikai nyersanyanyag vasarlasban ill. kereskedesben...
Pl. nem reg tudtam meg, hogy itt Au-ban ha maganszemely vasarol fizikai aranyat,ezustot,platiniumot, palladiumot es ezen profitot er el nem kell utana nyereseg adot fizetni......
ha viszont a tozsdei tranzakciokent (papiron) veszed es adod, akkor kell a nyereseg utan adot fizetned....
Szoval kicsit erdekes....az ugy.....
beszelni is fogok errol hamarosan a konyveloimmel, ill. azt is meg akarom tudni, hogy milyen jogszabalyok vonatkoznak cegekre, befektetesi alapokra....

Nagyon erdekes cikket linkeltel be.....
koszi

Arra emlekeztem hogy Paulsonnak nagy kitetettsege van arany fele, nem is ertettem regebben, miert tartogatja...
talan az elmult par honapban kezdtem kapsigalni....
Soros aranybanya reszvenyeket vasarolt azert az meglepett 1 kicsit....
bar mint irtam Van Eck Association nagy mertekben kezdett vasarolni az elozo negyedevben itt Au-ban....es azert ok sem a piac legkisebb szereploi....
A szamomra rendelkezesre allo adatok alapjan:

NST.asx-ben 60MA$ V.Eck ill. BlackRock Group 98MA$
NCM.asx-ben 465MA$ V.Eck ill. BlackRock 722MA$
OGC.asx-ben 132MA$ V.Eck
SAR.asx-ben 28MA$ V.Eck
SBM.asx-ben 8MA$ V.Eck
SLR.asx-ben 20MA$ V.Eck
TRY.asx-ben 20MA$ V.Eck
EVN.asx-ben 58MA$ V.Eck ill. NCM 201MA$
RSG.asx-ben 20MA$ V.Eck ill. Allience Group 139MA$

Szoval eddig csak V. Eck-ek 810MA$ felett koltottek marcius vegeig aranybanyakra....
BlackRock Group pedig 820MA$ .....
Allience Insurance Group pedig majdnem eltorpul az o kis 139MA$......

Az ugyet azert is tartom erdekesnek, mert ezek kozul az aranybanyak kozul nehanynak a piaci erteke kb. 70-500MA$ jelenleg....szoval amikor ezek a cegek bevasarolnak csak 20-50M-ert akkor a cegben eleg nagy reszesedest 10-15%-ot is elerik.......

Jelenleg az ezust fele kacsingatok ill. probalok errol informaciokat beszerezni....

Legyen szep hetveged!
budoire 2014. 05. 17. 12:50
Előzmény: #1016  Törölt felhasználó
#1020
én éppen az egyre gyakoribb pattogás miatt nézegetem, és azt is feltűnt, hogy egyre laposabbat pattan erről a támaszról

ps. csak úgy mondom, hogy nagyon nagy idősíkon, havi bontásban nézvést azért kiderül, hogy az 50 dollár körüli buborékot leszámítva, és 2010 előtt alapvetően 19 alatt volt.
Sőt, 1984 és 2006 között ki se jött 10 dollár alól.

(én tőkeáttéttel nyomom, de mindig csak egy gyors dugás erejéig, szóval pont nem hosszútávon)
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 13:20
Előzmény: #1020  budoire
#1021
Az elmult 3 evben 2-szer is elofordult, hogy 25%- nal tobbet mozdult, tehat nagyon vigyazz, az egyik leg nagyobb ha jol emlekszem kb. 40%-os leszuras volt, tehat aki akkor eppen benne volt ill. Tobb mint 3szoros tokeattetelt hasznalt azt kipucoltak a szamlajabol.....

Nyersanyagokat kicsit mashogy kell nezni mint reszvenyeket.....
80-as evekben kb. 3$ korul volt a kitermeles, 2000 korul 4-6$ ha jol emlekszem.... Most ha jol emlekszem 7.96-ot , de az all in cost amirol meg gyujtom az adatokat az cegeknel 14,8 ill. 17$ koruli , persze itt is talaltam mar 20-22$-os jelenleg is termelo banyakrol...( bar Ezeknel masodlagos termekkent szerepel az ezust)

Szoval nem allitom, hogy nem eshet 17$ ala , de 1 Elore eleg keves ceget talaltam aki 15$ ala tudna vinni termelest....
Es az en megfigyelesem alapjan 18$ koruli aron eddig mindig megpattant....az elmult Nehany honapban....

Tudom sokan nezik a chartot es nehany indikator elegge shortot mutat, de szerintem ovatosan, mert szerintem az arany chartja arulkodik, hogy valami azert itt nincs rendben....

Es mint korabban irtam en szepen elkezdek gyujtogetni....
Szeretnek osz elott 1 kisebb pakot osszegyujteni, de en most fizikairol beszelek.....
Mert abba latok fantaziat...
budoire 2014. 05. 17. 14:37
Előzmény: #1021  Törölt felhasználó
#1022
köszönöm a megfigyeléseidet!
hát igen, tudom jól, hogy risky a tőkeáttét, igyekszem óvatosan kockáztatn... épp ezért nem is short irányban próbálkozom, viszont ha valamiért - technikai okokból, mittudomén - lejjebb nyomnák, annál bátrabban longolnám, rövid távon is

fizikailag pedig folyamatosan veszem, de én inkább a szó szoros értelmében családi ezüstnek, gyerekeknek, a gyereknek szánt belvárosi kecó mellé, csak úgy; na ez tényleg longlonglong időtáv, de nem én szeretném lezárni

a nemfizikai meg saját magam szórakoztatására
Törölt felhasználó 2014. 05. 17. 17:28
Előzmény: #1022  budoire
#1023
Nezd en nem allitom, hogy nem eshet, mert mint tudjuk, semmmi sem garantalt sem a tozsden sem az eletben....
Az is elofordulhat, hogy a kovetkezo 10-20 evben beall 18-22$ koze es onnan meg se moccan......
Persze en ennek kisebb eselyet latom,de lehet, elofordulhat...

En abban latok fantazaiat, hogyha a kovetkezo 10-20 evben mondjuk elmenne 60-200$ koze...., mert ahogy el tudott menni $4-rol 40-re, gondolom elobb utobb el tud menni 20-rol 200-ra...ha pedig nem kell hozza 20 ev hanem csak mondjuk 6-8 ev akkor az hab a tortan.......

Mindenesetre sok sikert es jo szorakozast!
emerald 2014. 05. 17. 18:14
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1024
"Szerintem az inflacio nem kerdes"
Nos ezzel mélységesen eggyetértek, ebben a cikkben Zsidai jól megfogalmazta(jobban mint én azt tudnám):
link

De magyar forintális összefüggésben, inflációról
Pomperj írt erről egy jó hsz.-t nem is olyan rég ha jól emlékszem buyandhold-nak.
budoire 2014. 05. 17. 18:27
Előzmény: #1023  Törölt felhasználó
#1025
jaa, a 200$-ban már én is látnék fantáziát :D
egyébként épp ez a jó a fizikai vásárlásban, hogy az tényleg l.o.n.g., nincs eladási kényszered, nem ugrabugrálsz, és előbb-utóbb tényleg felspekulálja valami Soros-féle 50 dolcsi magasságába, mert az ezüst nem létezhet spekuláció és lufik nélkül; jó lesz az X+1 év múlva...
míg ha demateriális nemesfémed van, akkor rághatod a kefét, hogy mikor ütik ki a stoppodat
az utóbbi pár héten-hónapban meg annyira primkó "stratégiám" volt, hogy az már szégyen. 20 alatt vesz, 20 fölött elad. Most legutóbb mázlimra 19,8-nál kidobtam.
Törölt felhasználó 2014. 05. 18. 11:27
Előzmény: #1024  emerald
#1026
Szia emerald,

olvastam a Dax-ban, hogy szeretned Nella fele rendszert hasznalni....

link

a neten talalhatsz rengeteg informaciot errol.......

azert nepszeru a befektetok koreben, mert rendszeres kisebb jovedelmet kepes biztositani....

Covered call strategy-t hasznaljak CFD kereskedessel kombinalva is ez meg jobban noveli a hozamot az egyik iranyba.....(a masik oldalon nyilvan a kockazatot)
(en megjegyeznem, hogy alacsony kamatoknal a CFD koltsege csokkenti a profitabilitast, magassabb kamatoknal, ahol mondjuk CFD shortnal mar te kapsz kamat kulonbozotet ott pedig novelheti a profitabilitast).....

mindenesetre en szerintem ez nem kezdoknek valo strategia....
es szerintem nem art ha rendszeresen figyelni tudod a poziciodat........

Szerintem az alapokat celszeru jol elsajatitani, utana pedig lehet szepen epitgetni ra......
emerald 2014. 05. 18. 11:58
Előzmény: #1026  Törölt felhasználó
#1027
Szia!
Köszi a linket! Áttanulmányozom majd és demón próbálgatom.

"Covered call strategy-t hasznaljak CFD kereskedessel kombinalva is ez meg jobban noveli a hozamot az egyik iranyba.....(a masik oldalon nyilvan a kockazatot)
(en megjegyeznem, hogy alacsony kamatoknal a CFD koltsege csokkenti a profitabilitast, magassabb kamatoknal, ahol mondjuk CFD shortnal mar te kapsz kamat kulonbozotet ott pedig novelheti a profitabilitast)..... "
Ez bizony nagyon jó meglátás és mivel változó a kamat, nem árt hosszabb távú pozicióknál ezt is figyelembe venni. Sokáig én nem figyeltem ezekre, de rájöttem bizony kell!

Azt nem tudom milyen rendszert használ Nella pontosan mert Ő is fejleszti, ha jól tudom. Az amit leírtam az meg az én kisérleti rendszerem, de még "gyerekcipőben" .....:))
Törölt felhasználó 2014. 05. 18. 17:11
Előzmény: #1025  budoire
#1028
link

1 erdekes video......
;)
pomperj
pomperj 2014. 05. 18. 21:24
Előzmény: #1019  Törölt felhasználó
#1029
1)A GoFo mar nagyjabol 30 napja negativ; fizikai arany hiany van a piacon.

2)Ehhez kepest India a valasztas utan van, es visszajon az arany piacra. Nyilvan azonnal elkezd nagy lendulettel venni, fizikait es nem papirt, mert nagyjabol 1000t arany "elmaradasa" van;
vegulis 6 honapja alig vettek.

3)Ha kinaban a honapok ota harangozott esetleges penzugyi zavar, shadow-banking problemak, tenyleg felbukkannak, ott is sokan akarnak majd aranyat. Ugy mellekesen, a shadow-bankok boldogan elfogadjak az arany-leteti igazolasokat, vagy fizikai aranyat hitel- biztositekkent.

4)Az ezust price-fix megszunik Augusztusban.

Ez a 4 tenyezo szerintem egesz jo bull kilatasokkal kecsegtet. A nagy kerdes az, hogy ha a FED taper befejezezodik novemberben ahogy varhato, nos, mikor kezdi a piac bearazni a QE vasarlasok hianyat. Nagyon sok ido nem lehet addig.

Van par ok feltetelezni, hogy elvezetes idok jonnek. Nem marad a VIX volatilitas 7 eves minimumon sokaig; a mostani nagy nyugalmat alighanem eros volatilitas, gyors mozgas fogja kovetni.
Törölt felhasználó 2014. 05. 18. 21:43
Előzmény: #1029  pomperj
#1030
Nekem sajnos egyre rosszabb eloerzetem van...
Attol felek a tortenelem egyik legnagyobb Lufijaba kerultunk...,de itt most nem 1 orszag ill. 1 termek kerult lufiba, hanem az egesz penzugyi rendszer....
Allamkotveny lufik nem nehany orszag, hanem szinte a teljes nyugati vilagban megjelentek ebben pedig szinte mindenki reszt vesz akarva akaratlanul.....
emerald 2014. 05. 19. 06:30
Előzmény: #1029  pomperj
#1031
Szia!
Szeretném megkérdezni mit jelent hogy az ezüst price-fix megszünik augusztusban?

Arany fedezeti alapokról grafikon:
link
a technikai kép igazolja a gondolatmenetet!

Kraccer 2014. 05. 19. 09:54
Előzmény: #1008  Kraccer
#1032
Zárva a long, ment a short, szerintem fej váll lesz...

link

Vélemény?
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 11:21
Előzmény: #1032  Kraccer
#1033
:)?
az en szemelyes velemenyem, ha ugy kereskedsz, hogy a stoppod kisebb mint 1ATR(daily)
a kozelebb all a szerencsejatekhoz mint kereskedeshez....
a te esetedben ez kb. 0.2ATR.....

Sok szerencset!
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 11:36
Előzmény: #1029  pomperj
#1034
Kosz a hasznos informaciokat...
Kraccer 2014. 05. 19. 11:43
Előzmény: #1033  Törölt felhasználó
#1035
Köszi,de mi eltérő stratégián vagyunk, úgy mint akkor amikor 1289 es longot beütöttem! :) (mert a stratégiám ezt kívánta meg)

De köszönöm a válaszod, mert ha nyugodtabb kereskedést folytatok, akkor megfontolom ezt a megközelítést!
emerald 2014. 05. 19. 11:56
Előzmény: #1032  Kraccer
#1036
Szia!
Néztem h óráson alakul az alakzat, azon akár működhet is. Szűk stpoppal, érdemes lehet megpróbálni. Jó az RR

Azt figyeltem meg h mostanában usa alatt nagyon leverik az arany árát, de minimum megjárják a napi minimumot, még ha vissza is jön.

Kraccer 2014. 05. 19. 12:06
Előzmény: #1036  emerald
#1037
Bizony jó az RR! :) Egy próbát megér.
Véleményem szerintem csütörtökig jöhet egy lejtmenet mondjuk az említett 1270-74 ig és után indulhat egy hosszabb long.

Ezt csak egy elképzelés: (persze nagyon leegyszerűsítve

link

Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 12:23
Előzmény: #1035  Kraccer
#1038
Mindenki ugy kereskedik amiben fantaziat lat.....
A profit az elonybol szarmazik.....
En is vegigjartam az utat mint a legtobb kereskedo....
kerestem a leheto legkisebb kockazatot....
probaltam 20pip stoppal, 30-cal aztan persze az ember rajon, hogy 30pip nem ugyanazt jelenti USD/JPY paron mint mondjuk GBP/JPY-en....
Utana meg felmerul az emberben, hogy jo lenne egyseges kockazatot felvenni kulonbozo poziciokon....
onnan mar csak 1 ugras a volatility ill. ATR stop hasznalata......

Szerintem 1 masik erdekes dolog amin erdekes elgondolkodni az pedig az idotav, ahol kereskedik az ember.....
Ez nagy mertekben meghatarozza a kockazat ill. min. celarat.....
Visszaterve USD/JPY-hez....

Tegyuk fel (kereskedo1) oras grafikonon kereskedik....
Stop 12pip , min. target 2,5*12=30 pip
veszteseges kereskedes 100 poziciobol
60 60*12=720pip , nyereseges 40 pozico;
40*30=1200pip

profit: 1200pip-720pip= 480pips
brokernek fizetett spread 0.8*100= 80pips
a kereskedes koltsege 16.666%
(ez tul magas!!!!)

(kereskedo2)
napos grafikon, stop 30pip, celar 2,5*30=75pips

veszteseg: 60*30=1800pips
nyereseg: 40*75=3000pips
profit; 1200pips
spread koltseg: 80pips
tehat itt a kereskedes koltsege:
csak 6.66%

Tudom a legtobb kereskedot nem erdekli az elejen a koltsegek, de hosszutavon igen is szamitanak.....
mert nyilvan a koltsegeket is meg kell keresni....(persze csak ha komolyan gondolod)

En probalom a koltsegeket 1% alatt tartani es meg az is rengeteg penz....
Kraccer 2014. 05. 19. 13:15
Előzmény: #1038  Törölt felhasználó
#1039
Ezekben mind igazad van, de a sikeres kereskedéshez kell a jó találati irány, utána már csak a költségcsökkentés a cél! :)

Mellesleg most ugrik a majom a vízbe! :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 13:25
Előzmény: #1039  Kraccer
#1040
MIT nevezel te Jo talalati aranynak?????

(Ha a talalati arany novelese a celod, szerintem rossz osvenyre keveredtel)
De ez csak szemelyes velemeny.....,
Kraccer 2014. 05. 19. 13:30
Előzmény: #1040  Törölt felhasználó
#1041
8/10 a "jó" találati arány.

Szerintem 1h-s charton el lehet érni, csak TA alapon.

Befektetői szemlélethez nem tudok hozzászólni, mert nem kereskedem úgy, nekem nem számít hogy milyen hírek jönnek mennek, csak az ami a grafikonon van...

Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 13:34
Előzmény: #1041  Kraccer
#1042
80% talalati arany????
Hozam pedig nagyobb mint a kockazat?
Hany kereskedesen vagy tul???????
Kraccer 2014. 05. 19. 13:39
Előzmény: #1042  Törölt felhasználó
#1043
2 éve tesztelek egy stratégiát, az elején demó, 1,5 éve éles számlán és kb 3 hónapja állt össze! (reméljük így marad :) )

Ez most nem mérvadó,mert az elején voltak próbálkozások m5, m15 ön is. A számlám szerint 3400.
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 13:41
Előzmény: #1043  Kraccer
#1044
3400 kereskedes 80%-os talalati arany?
Hozam pedig nagyobb mint a kockazat?
Atlagos veszteseg??????
Atlagos nyereseg?????
Kraccer 2014. 05. 19. 13:43
Előzmény: #1044  Törölt felhasználó
#1045
A 80% találati arány az elmúlt 3 hónapban volt. Nem mind a 3400-kereskedésen... ne érts félre, de nem találtam fel a spanyol viaszt! :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 13:46
Előzmény: #1045  Kraccer
#1046
Hany kereskedesen van 80% talalati aranyod?
Atlagos nyereseg?
Atlagos veszteseg?
Pip-Ben eleg nem akarok a zsebedben turkalni????
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 13:56
Előzmény: #1046  Törölt felhasználó
#1047
Na megyek szunditok 1et, hamar ebren almodok.....
;)
Kraccer 2014. 05. 19. 13:56
Előzmény: #1046  Törölt felhasználó
#1048
41 pip (arany esetében 4,1 $) átlagos veszteség
55 pip (5,5$) átlagos nyereség, 41 trade H1-es stratégián.

Kraccer 2014. 05. 19. 13:59
Előzmény: #1047  Törölt felhasználó
#1049
De szívesen beírom ezek után is a pozikat! :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 14:05
Előzmény: #1048  Kraccer
#1050
Nem kell beirni, de azert tippelnek 80% valoszinuseggel en is....
80% valoszinuseget adok annak, hogy a 80% talalati arany kevesebb mint 200 kereskedesen van.....
Abbol pedig csak 1 dolog kovetkezik, talan erdemesebb volna nyaralasra kolteni....
Vagy elmenni vacsorazni belole mondjuk a Borkonyhaba...
;)
Kraccer 2014. 05. 19. 14:22
Előzmény: #1050  Törölt felhasználó
#1051
Igen, jó tipp! :)

De ez nem az első 35 kereskedésem, elég sok munka van benne, még el tudtam indítani!

Amikor időm engedi beírom, és majd látjuk mi lesz :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 14:27
Előzmény: #1050  Törölt felhasználó
#1052
Nekem is van nehany strategiam....
a legmagasabb talalati arany 48-52% kozott van.....
ez a strategia az elmult 28 evben verte a vedd meg es ulj rajta strategiat a legfobb indexeken:
S&P500
Nasdaq
Nasdaq100
Rusell2000
ASX all Ord
egyedul a DJIA-en sikerult alulteljesitenie....
az ok pedig eleg 1szeru mert 30 reszvenybol, nehez folyamatosan 20-at talalni....
ha viszont az osztalekhozamokat is szamitom ill. a be nem fektetett toke utan a hozamot akkor kozeliti a DJIA 28 eves hozamat es a DD majdnem 80%-ban fele a piaci DD-nek ami azert nem rossz.....

Viszont erdekesseg kepen megemlitenem, hogy ez a strategia tavaly oktoberben 19 kereskedesbol 2, ill.-ve ha kvantitiv modon nezzuk legjobb esetben is csak 3 nyero kereskedest produkalt.....
2/19= kicsivel tobb mint 10% talalati arany
3/19= kicsivel tobb mint 15% talalati arany

szoval szerintem vigyazni kell mit is nevezzunk talalati aranynak mert minnel kisebb,(kevesebb kereskedesre nezzuk annal nagyobb lehet a szoras.........)

a spanyol viaszt meg szerintem nem kell feltalalni mert mar reges reg feltalaltak elottunk, bar az teny, hogy uncsi.....
de ha adrenalinra vagyok akkor megyek ugrok egyet (skydive, ill. buvarkodok rendszeresen)
Hofi-nak volt mas otlote ha valaki unatkozik:
"Na pubi ha legkozelebb izgalomra vagysz, mindjart ott van..."
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 14:29
Előzmény: #1050  Törölt felhasználó
#1053
de miért kritizálod mindenki stratégiáját? nem értem...
másnak miért nem működhet az,ami Neked nem?
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 14:30
Előzmény: #1051  Kraccer
#1054
MT4-ra irtad a programot?
probalj meg trend koveto programot irni....
es ha lehet minimum 5,de 15-25 ev kicsit valosagosabb kepet ad...
ez csak 1 tipp...
mindenesetre sok sikert!
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 14:40
Előzmény: #1053  Törölt felhasználó
#1055
nem kritizalom, csak megkerdojelezem....???
batran allok elebe barkinek aki tudja bizonyitani, hogy van 1 rendszere ami kepes 20-25 eves idotavon a piaci atlagon feluli hozamot elerni mondjuk 2szereset, mondjuk 20-50% kisebb DD-vel mint a piac
atlagos nyereseg > atlagos veszteseg
60-65% talalati felett szamomra kezdodik a mesevilag
(es legyen mondjuk min 1000 kereskedes)

Hidd el nem kis penzt fizetnenek erte....
Persze nem kell eladni az otletet, mert itt tiszteletbe tartjak az intellektualis property-t

Az elso evben lehet ezert kapni ugy 10-12Mft....
(persze csinalni kell az ugyfeleknek ennek a 50-100szorosat)
utana pedig nem vagyok biztos, hogy el tudod kepzelni mennyi penz van benne....
de nem 10-12M hanem a sokszorosa ja es nem forintba...
;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 14:45
Előzmény: #1053  Törölt felhasználó
#1056
Lulo-ka 1%-ert (eves jovedelemnek) osszehozlak a ceggel egyebkent az ugynoki dijak 10-20% ezen a teruleten,de mivel mar ismerjuk egymast 1 ideje neked ez 1 barati ar, csak kuld a spreed sheet-eket es a kotes listat, a strategiadat megtarthatod magadnak....
(persze nem demorol beszelgetunk)
;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 14:47
Előzmény: #1056  Törölt felhasználó
#1057
alombol valosag (talan volt 1 olyan dal)
;)
Sok sikert Lulo remelem egyszer megleled a 65% feletti talalati aranyos strategiat, addig is jo szorakozast kivanok neked!!!!
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 14:52
Előzmény: #1057  Törölt felhasználó
#1058
nekem is 80%-os az év eddíg,mármint a találati arányt illetően,de úgysem hiszed el.

kételkedem,tehát vagyok elvén élsz :)

de bírlak ám,csak nagyon más világ vagyunk
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 15:02
Előzmény: #1058  Törölt felhasználó
#1059
Hany kereskedes????
Atlagos nyereseg > Atlagos veszteseg???
Es ugye itt most mar megint nem 10-20 kereskedesrol beszelgetunk???
;)
Talalati arany pedig 80%
Majd szolj ha 200 kereskedes felett meg mindig jonnek ezek a szamok...
Az ajanlatom akar hiszed akar nem all...
Kuld a koteslistat valos szamlan es a spread sheet-et
Es csak par telefonhivas es lehet 1 aranylag nem rossz kezdo fizetesed es meg a sajat tokedet sem kell kockaztatni...
( konyen 12Mft-os fizetes) persze teljesiteni kell...

Szoval varom jelentkezesed Lulo!

oogway88@gmail.com

Legyen szep napod Lulo!
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 15:15
Előzmény: #1059  Törölt felhasználó
#1060
ha elkűldeném se hinnéd el. magamat minek csapnám be? vagy elhiszed,vagy úgy maradsz. idén 26 kereskedés volt 20 nyerő, 5 veszteséges,ebből 4 elkerülhető,korai nyitás volt szinteknél,de nem csonkoltam időbe,csak amikor már muszáj volt és nagyon fájt. ez van..
a 26. még nem zárult
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 15:19
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1061
"időben
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 15:22
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1062
ami viszont rossz,hogy pontokban az arány csak 2+ vs 1/3 a nyerők javára,tehát jobb a találati arány,mint a tényleges profit/veszteség arány. azon még dolgozni kell,hogy inkább fordítva legyen
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 15:23
Előzmény: #1060  Törölt felhasználó
#1063
Miert ne hinnem el....
Lasd 1052 hozzaszolast!!!!
26 trade tul kicsi sample....
Az ajanlat tovabbra is all...
( 200 kereskedes folott)
Azt hiszem nem erted a szoras fogalmat...
Sok sikert Lulo!
Mentem mert csak megint vesztegetjuk egymas idejet!!!!
Legjobbakat!
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 15:24
Előzmény: #1062  Törölt felhasználó
#1064
"2/3 vs 1/3
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 15:28
Előzmény: #1063  Törölt felhasználó
#1065
:)))

legalább ma csak kisregényre marad időd! :))

pomperj
pomperj 2014. 05. 19. 15:47
Előzmény: #1031  emerald
#1066
A GOLD price-fix megszuntetes temahoz:

Nagyjabol Napoleon ota, 1 francia, 1 angol, egy nemet, egy kanadai, egy USA bank, naponta deltajt Londonban ossszeegyeztettek, hogy aznap mennyiert adjak az aranyat/ezustot. Aztan ez az ar volt ervenyben masnap delig.

Ok oten a legnagyobb arany kereskedok azota is; es fokeppen, ok veszik meg a piacon az aranybanyaszoktol a kiontott rudakat, vagy megveszik/eladjak mas bankoktol, vagy nemzeti bankoktol a femet eladasra. Es eladnak mas kisebb arany-kereskedok hazaknak, igy Indiai bank-hazaknak, kinai-hongkongi aranykereskedoknek, stb.

Ez a rendszer szunik meg augusztusban.
Itt az alap cikk rola.
link

Mivel az arany-bankok nagyon ismerik a piacot, jobban barkinel, nagy elonyuk van. Igy tudtak manipulalni; ha nagy keszletuk volt, akkor se engedtek az arbol, maskor meg forditva; sokak szerint 100-150 USD-vel tudtak eltolni az arat a valos egyensulytol, honapokig akar, olyan iranyban hogy tobbet keresssenek.

Ok raadasul "kolcsonoztek", lizingeltek" aranyrudakat, pl. az MNB-tol is (amig megvolt a 6 tonna), ha eppen volt ra kereslet; igy MNB kapott ra kis "kamatot", mert az arany egyebkent nem hozott volna semmi profitot.
Az arany lizing-dij sokat elarult a piac helyzeterol, egyensuly iranyarol, volt 3 honapos, 10 eves lizingdij%. Talan ez megmarad egy ideig.

Szoval, rengeteg manipulacios eszkozuk volt. Sokak szerint ok vettek "kolcson" a Fort-Knox aranyat is, es ott mar szinte semmi sem maradt(?!)

Na, ennek a manipulacionak lesz vege.
Mostantol nem lesz "informacios elonye" senkinek, es szabad piacon alakul az ara. A banyaszok kikapcsoljak a kozvetito lancok profitjat, barkivel uzletelnek, es a piac valoszinuleg egy tozsden, mondjuk a COMEX-en fogja kialakitani percrol percre az arat.

Nagyjabol tehat jobban ervenyesul a valos kereslet-kinalat, nincs fek es gyorsito elem, mint eddig az 5 aranybank sajat erdeke volt.

Az ar-res valoszinuleg csokken, ez onmagaban 1-3% arbevetel novekedes a banyaszoknak. Sokak szerint par ev alatt ez onmagaban +10% aremelkedesi trendet csinalhat.
A temarol sok cikk van.

emerald 2014. 05. 19. 16:56
Előzmény: #1066  pomperj
#1067
Hmm... ezt még nem hallottam.
Köszönöm! Ezekszerint nagy változások jöhetnek.
Remek!
Határozottan érezhető volt a piacon egyfajta manipuláció.
Majd utánna olvasok, külföldi oldalakon. Ez egy fontos változás!

"Szoval, rengeteg manipulacios eszkozuk volt. Sokak szerint ok vettek "kolcson" a Fort-Knox aranyat is, es ott mar szinte semmi sem maradt(?!) "
:DDD.....akárhol is van, ott biztos nincs.
Ez még a jobbik eset, ha tív évre kikölcsönözték és ügyesen veszik fel a kamatot a mások aranyáért is.....:)

Más:
az indiai piacra kíváncsi leszek, beindul-e gőzerővel? Ott is lehet némi kivárás, jobb árak reményében, de megtörténhet hogy annyian várják a lentebbi árakat fizikai vételre, hogy aztán nem lesznek lentebbi árak....

Köszönöm a részletes infót,
Good luck!

Kraccer 2014. 05. 19. 17:48
Előzmény: #1032  Kraccer
#1068
Aranyka...:)
emerald 2014. 05. 19. 17:59
Előzmény: #1068  Kraccer
#1069
Ügyes!...:)
Kraccer 2014. 05. 19. 18:08
Előzmény: #1069  emerald
#1070
link

Tankönyvi is lehet! :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 18:34
Előzmény: #1066  pomperj
#1071
koszi
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 19:13
Előzmény: #1070  Kraccer
#1072
akkor most long?
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 19:14
Előzmény: #1065  Törölt felhasználó
#1073
kis regeny-be, tobb munka van mint nehany egyszeru meseben...

Ja 10-12MFT-os fizetes (kezdo) ez eves, nem havi... mo-on szamolnak havi fizetesben.....
nyugati vilagban eves jovedelem van megadva ill. heti vagy 2 heti.....
es tenyleg osszetudlak hozni a megfelelo emberekkel...
2-3 telefonnal nem kerul tobbe....
bar nem hinnem erre a kozeljovoben sor kerul Lulo-ka de ram cafolhatsz....
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 19:16
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1074
link
szereinted?
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 19:16
Előzmény: #1074  Törölt felhasználó
#1075
link
bocs
szerinted?
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 19:41
Előzmény: #1073  Törölt felhasználó
#1076
dehogy akarok én Rád cáfolni :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 19:42
Előzmény: #1075  Törölt felhasználó
#1077
Szia trader001,

ha tolem kerdezed??? (bar nem vagyok 100%-osan biztos benne, hogy mi a kerdes)

En ha idom van eleg gyakran elmegyek eloadasra, rendezvenyekre bar szeretem tudni, hogy kik az eloadok....
Abbol azert sok dolgot le lehet szurni....
es igen meg 1 ingyenes eloadason is kaphat hasznos informaciot az ember, bar nem mindig.....

A legtobb eloadason elhangzottak ill. prezentaciokat gyakran elkuldik neked emailbe.....(annak pedig kesobb hasznat veheted)
akar hiszed akar nem nemelyik ingyenes eloadasbol tobbet lehet megtudni ill. ertekesebb informaciokhoz jut az ember mint nehany tobb szazezer forintos tanfolyambol.......

Persze ha elmesz meg kell probalni minnel nyitottabbnak lenni, keszits jegyzeteket is!!!!

Nyilvan ha ajanlanak 1 kereskedest mondjuk EUR/USD long venni itt es itt adni ott es ott....
azert azzal vigyaz, de nem art tudni mit gondolnak a tobbiek es erdekes emberekkel tudsz megismerkedni....

en is kaptam mar parszor ilyen eloadas utan kereskedesi otletet, az utlso EUR/AUD long volt, be is shortoltam gyorsan es sikerult 1 kisebb osszeget elhozni ebbol a trade-bol, legalabb hozza a kovetkezo 10-15 talalkozok benzin es parkolasi dijat.....

Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 19:53
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1078
pedig Lulo amit Kraccer-rel beszelgetunk ez alltalanosagban rahuzhato az osszes 80%-os talalati arannyal dolgozo strategiar persze van nehany variacio:

tobb ezer kereskedes,(az utolso 2-3 evben), aztan persze jon, hogy pont most vagy az elozo honapban.... 3honapja tertunk ra 1 masik idosavra, vagy modositottunk valamit es azota 80%=os a talalati arany......szerintem ez sokaknak ismeros....

masik gyakori pelda:
80-os talalati arany, de a hozam< mint a kockazat

3.
jelenleg meg csak 20,30, 50...trade van....

ha az elejen a 80% talalati aranyos strategia melle oda irod, hogy algorithmus trading, scalping....etc.
kb. 4-5szor annyi erdeklodest kapsz mintha anelkul......

utana meg lehuzzak a kezdo kereskedoket ertektelen, h@lyesegekkel es nehanyan pedig szamlakat kepesek ezzel lenullazni.....
csak azert mert nem rendelkeznek megfelelo informaciokkal.....

Tudod Lulo mas teruleten ezt csalasnak nevezik es nehany orszagban ahol van jogrendszer ezt buntetik......

(persze ez is csak az en szemelyes velemenyem)
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 20:01
Előzmény: #1078  Törölt felhasználó
#1079
ok,mint kivétel nélkűl mindig,nyílván most is igazad van!
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 20:10
Előzmény: #1079  Törölt felhasználó
#1080
link

SellMcsitri-nek kuldom Lulo legyszi tovabbitsd
koszi

(nem Lulo en orulok neki ha 40-45%-ban igazam van azzal mar szepen keresek, te vadaszod a 80%-ban szeretned, hogy igazad legyen)
;)
viccess nem, hogy te irtad ezt nekem
hm......
persze te chartot hasznalsz meg Fibbo-t en, talan igy mar ertheto nem Lulo...
Kraccer 2014. 05. 19. 20:10
Előzmény: #1072  Törölt felhasználó
#1081
Long? Ugyanazt a chartot nézzük? A 3. gyertya teljesen visszatöltötte az előző 2 gyertyát, hát minden ez csak nem long! :)

Kraccer 2014. 05. 19. 20:13
Előzmény: #1081  Kraccer
#1082
Reggeli kép:

link

Itt már nem olyan jó a RR, hogy pozit nyisson bárki..
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 20:21
Előzmény: #1081  Kraccer
#1083
ne felejtsd el, hetfo van...
;)
sok sikert!
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 20:21
Előzmény: #1080  Törölt felhasználó
#1084
nem,nem vadászom a 80%-os találati arányt.de lassan kezd bűntudatom lenni miatta!

"viccess nem, hogy te irtad ezt nekem" ezt hogy érted? miért gondolod,hogy Nálad lehetetlen jobb teljesítményt nyújtani bármiben is? nem ez a vicces inkább?

igaza lenni bárkinek is Veled szemben? na nem,ez teljes képtelenség-nyílván :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 20:44
Előzmény: #1084  Törölt felhasználó
#1085
ne legyen miatta buntudatod....

viszont en annak adnek 80%-os eselyt, hogy iden se es jovore se fogunk ilyennel talalkozni ( 80% talalati arany, hozam > kockazat es tobb mint 200 trade, 1000 jobb volna, de jatszunk kicsit...)

ja es en soha nem allitottam hogy 80%-ban igazam van, en 40-45%-rol beszelek, hogy igazam van es ez szerintem az elet tobb teruletere is vonatkozik, nem csak a kereskedesre, kereskedesben meg 33% folott en elkezdek profitossa valni....40-45%-nal meg boldog vagyok mert az mar szep penz.....

soha nem allitottam, hogy en vagyok a legjobb kereskedo, es en tudom hol vannak a hataraim.....
biztos vagyok benne, hogy tobb ezer nalam sokkal jobb kereskedo letezik.....
bar arra is szivesen be tennek penzt, hogy nalad jobban kezelem a kockazatot Lulo ill. kb.10,100 de meg az is lehet, hogy 1000-szer annyi tapasztalatom van valoszinuseg ill. kockazat kezeles teruleten mint neked
azon pedig megsertodnel ha erre adnek 80% eselyt,persze ha feltetelezzuk, hogy nekem csak 40-45%-ban van igazam,
akkor is nekem ez mar 1 kockazatmentes megallapitas, mert mint irtam 33% folott mar profitos vagyok....
;)

jatszhatsz ko, papir, ollo-t na ott szamit hogy menyire van igazad......

kereskedesnel ez csak 1 resze az egyenletnek....

persze tudom,hogy tul dimenzionalom a dolgokat.....
kerlek teged, hogy cafolj meg...
szeretnek resszese lenni, hogy valami zsenialisat talaltal fel es nem bannom majd ha rajtam rohog az egesz vilag, mert az ilyen pillanatokert elunk:

link
link

Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 21:03
Előzmény: #1085  Törölt felhasználó
#1086
hát ha sok mindenben nem is,de egy dologban feltétlenűl egyet tudok érteni Veled;tényleg feleslegesen raboljuk egymás idejét :)

tévúton jársz,nem a mennyiség a fontos,hanem a minőség,ahogy az élet más területein is.
de azt megigérem,hogy a jövőben is nagy áhitattal foglak olvasni,mert nagyon szórakoztat.
már csak annak örülnék jobban,ha nagypálzoli és zoltano is itt lenne,mert azt szívesebben olvasnám,ahogy nekik is szeretnél segíteni,ill,ahogy próbálnátok egymást győzködni!
lassan eléri az ndx long a tp-t,így az első demo utam Hozzád vezet,ha még fogadókész vagy.de nem ám fegyencőrök várnak a reptéren! és megfogadom a tanácsod; szingapur airlines :) alukálj,mert mindjárt kelned kell!
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 21:34
Előzmény: #1086  Törölt felhasználó
#1087
Ebben 1et ertunk feleslegesen raboljuk egymas idejet.....

kereskedesben szamit (nagyon is fontos, hogy minnel tobb kereskedesed legyen annal jobban, megbizhatobban jon a profit....)
S&P500-ban mar ezt megtargyaltuk,(miert is fontos a mennyiseg) ha jol emlekszem 281-es hozzaszolas illetve elotte targyaltuk ezt, bar mar akkor sem ertetted.....
pedig nem kell hozza tul sok matek, szerintem a legtobb altalanos iskolas kepes ezt kiszamitani......
ha pedig kepesek kiszamitani a tobbseg kepes megerteni....

igerem nem hozom fel veled szemben mert tenyleg meddo vita, bar te kezted ezt ma ha jol emlekszem....
;)
nem akarok am en mindenkinek segiteni, ne aggodj, de imadok kifigurazni olyanokat akiknek fogalmuk sincs a kereskedesrol es alig varom, hogy engem is kifigurazanak mert abbol megint tanulni fogok....
;)
(de ezt ne aruld el senkinek)

akiknek meg elege van a mi kis vitankbol azoknak ajanlanek 2 videot, hatha kapnak belole nehany kis informaciot:

link
link

abban is igazad van, hogy az elet sok teruleten a minoseg szamit Lulo....
szoval nezzuk te mit ajanlanal, milyen informaciot ossztannal meg a tisztelt forumtarsaknak...
(azon kivul, hogy en megkerdojelezek mindent, szerintem ezt a tobbseg mar tudja)

Tehat kepes vagy valami minoseget megosztani velunk.....

koszonom az idot melyet erre szansz...
;)

Na megyek es olvassok valamit: (Jim Rickards: The Death Of Money)

Legyen szep heted Lulo!
Törölt felhasználó 2014. 05. 19. 21:51
Előzmény: #1087  Törölt felhasználó
#1088
akinek én segíteni szerettem volna,ők már ismerik-legyen ennyi elég

ha van eredményes stratégiád,nem a mennyiség számít!!! Neked ilyen nincs,legalábbis úgy tűnik a hsz-eidből,ezért erölteted a mennyiséget,ami butaság

ha pedig másokat ledegradálsz,azzal elsősorban magadat minősíted. ez az idénre bevalott legalább 100 db csonkolásod tükrében egy kicsit disszonáns

have a nice evening :)
Törölt felhasználó 2014. 05. 20. 00:11
Előzmény: #1088  Törölt felhasználó
#1089
:)

"ha van eredményes stratégiád,nem a mennyiség számít!!! Neked ilyen nincs,legalábbis úgy tűnik a hsz-eidből,ezért erölteted a mennyiséget,ami butaság"
itt most magadrol beszeltel Lulo?????
(ezt nem szeretnem minositeni, mert aki valamit is ert a kereskedeshez azt ezzel nagyon meglepted...)
szerintem ezt a jovoben ne hangoztasd....mert csak magadat ill. a kereskedesed minoseget minosited.....

Azert koszi, hogy megint sikerult megosztani nehany dolgot a forumtarsak kozott, sokat tanulhattunk belole.....
mit is?????

Nalunk reggel van, de neked szep almokat Lulo....
bar te akkor is almodsz amikor ebren vagy tehat ezt felesleges volt mondanom.....
Törölt felhasználó 2014. 05. 20. 01:13
Előzmény: #1066  pomperj
#1090
link

;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 20. 05:59
Előzmény: #1089  Törölt felhasználó
#1091
jajistenem...
pomperj
pomperj 2014. 05. 20. 08:19
Előzmény: #1067  emerald
#1092
World Gold Council negyedeves jelentese publikus:
First quarter 2014 in summary: robustus kereslet, valtozatlan kinalat.

Gold jewellery demand totals 571t in Q1, biggest start to year since 2005. Jewellery demand grew 3% year-on-year to reach 571t, the largest Q1 volume since 2005, as consumers responded positively to lower average gold prices. Geographically, demand was wide-spread; however it was China that posted the largest volume increase, rising by 18 tonnes from Q1 2013.

Shifts in the components of investment cancel out: net investment demand little changed, down 2%. First quarter investment demand of 282t was just 6 tonnes below Q1 2013. Bar and coin demand was down 39% from last year's elevated levels, while outflows from ETFs slowed to a virtual halt compared with outflows of 177t in Q1 last year.

Technology demand slips 4% as substitution to alternative metals continues. All segments of technology saw a 4% decline in the first quarter, resulting in overall demand for the sector of 99t. The fall was primarily driven by continuing substitution to cheaper alternatives as manufacturers remained under pressure to reduce costs.

Central bank demand remains strong; net purchases reach 122t in Q1.
First quarter demand from central banks once again topped the 100t level, and marked the 13th consecutive quarter of net purchases. The desire to diversify holdings in an uncertain global environment continues to underpin this source of demand.

Gold supply totalled 1,048t; increased mine production offset by lower recycled gold.
The supply of gold in Q1 2014 saw a marginal year-on-year increase of 1%. Increased mine production was offset by a fall in recycled gold coming onto the market, leading to a total supply figure of 1,048t.

A teljes cikk:
link

Törölt felhasználó 2014. 05. 20. 11:24
Előzmény: #1092  pomperj
#1093
koszi az informaciot!!!
Kraccer 2014. 05. 20. 11:55
Előzmény: #1082  Kraccer
#1094
link

A tegnap reggeli kép...
Törölt felhasználó 2014. 05. 20. 12:00
Előzmény: #1094  Kraccer
#1095
sok szerencset!
Törölt felhasználó 2014. 05. 20. 12:05
Előzmény: #1095  Törölt felhasználó
#1096
neked is! :)))))))))))
Törölt felhasználó 2014. 05. 20. 12:06
Előzmény: #1096  Törölt felhasználó
#1097
a legjobbakat neked!
Törölt felhasználó 2014. 05. 20. 12:35
Előzmény: #1097  Törölt felhasználó
#1098
neked is! :)))))))))))
Törölt felhasználó 2014. 05. 20. 16:48
Előzmény: #1098  Törölt felhasználó
#1099
Kedves Lulo,

sajnos nem tetszett a Dax forumon a hozzaszolasod (120205),
azt hiszem figyelmeztettelek....
igy sajnos be kell fejeznem a kommunikaciot veled.....

indokaim:

1.Sajnos a hozzaszolasaid ill. az en hozzaszolasaim se engem, se teged nem segitenek semmiben.....
2.Nem vagy hajlando sajnos esz ervekkel kommunikalni....
3.A segitseget amit ajanlottam nem fogadod meg.....
4.Feleslegesen rabboljuk egymas idejet.....
ill. a forumtarsak idejet...
5.Sajnos eleg gyakran valotlansagot allitasz rolam,....
szerintem ez nem szep....(bar ez is csak az en szereny velemenyem)
en nem ajanlottam senkinek semmilyen kereskedest, a velemenyemet ossztotta meg, akit erdekel az elolvassa akit nem az meg figyelmen kivul hagyja...
te azt allitod, hogy en short poziciot ajanlottam....
szerintem 1 atlagos intelligenciaju ember aki hajlando elolvasni amit irtam, az rajon ill.-ve megerti, hogy en NDX-t adtam...,de nem ajanlottam neked hogy te is ezt tedd,
talan mintha azt irtam volna:
"Ha gondolod, hogy longolni kene , akkor miert nem longolod?????"
(lasd 98-as;162-es;183-as,203-as hozzaszolasaimat
6.Ha pedig valaki esz ervekkel szeretne veled kommunikalni veled akkor melle beszelsz.....

Igy ezek miatt nem latom ertelmet, hogy folytasam a kommunikaciot veled.....
Persz csak a Fair Play kedveert, ahogy te is teszed, ha valami erdekesseget hallok akkor majd rad hivatkozok....
ill. igerem, ha talalkozok hasonlo intellektualis szemellyel akkor hozzad kuldom, gondolom igy majd sikerul minosegi kapcsolatokat kialakitanod.....

Nem kivanok sok szerencset, mert (nem hiszem, hogy az eleg lenne szamodra, egyebkent sincs ra szukseged, mert neked van egy 80%-os talalati arannyal jol mukodo strategiad, es mindezt sikerult 4 sorba tomoritened.....ha pedig veletlenul, nem jol alakulnak a dolgok meg ott lesz a Fibo-is neked...)

A legjobbakat neked, es bocs ha neha rosszindulatu megjegyzest tettem rad ill. banto modon valaszoltam....

Egy utolso ajandek tolem,ha esetleg elkerulte a figyelmedet:
(egyebkent 1 titkot elarulok, ha nem hasznalsz STOPPOT demoszamlan...azzal meg jobban tudod novelni a talalati aranyod...ha esetleg a 80% talalati arany mar uncsi lenne;a veszteseged, meg gyakorlatilag ugyan annyi, persze:

EZ CSAK DEMO SZAMLAN MUKODIK!!!!

link

A legjobbakat, tisztelettel!
Törölt felhasználó 2014. 05. 20. 16:53
Előzmény: #1099  Törölt felhasználó
#1100
legyen meg a Te akaratod! :)

akkor mot mi lesz a demo utammal??

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek