Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 23:08
#8240
Szerintem még benne van egy kisebb esés az SP-ben (2060-2080 tartomány - vagy akár 2050 környéke), mielőtt (nagy valószínűséggel) új ATH-t üt (2135?), de attól tartok, ott sem fog kiderülni semmi, mert ismét belekezd az eddig látott hullámázásba (60-80 pontos sáv), csak hogy boldoggá tegye a két (short/long) oldalt, azaz pont annyit fogunk tudni, mint most... :-)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 22:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#8239
megtérülés?

4-14 éven belül 500-20.000%?? ;)

[sajnos nem kecsegtető!]
ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 22:27
Előzmény: #8236  Törölt felhasználó
#8238
Kecsegtető!
ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 20:48
Törölt hozzászólás
#8237
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 20:12
Előzmény: #8232  Törölt felhasználó
#8236
;)

nem vagyok guru...

szerintem pozitivabban kellene nyilatkoznod mo-rol hamar ott elsz, egyebkent felmerul a kerdes, hogy szereted sanyargatni magad....
en pozitivabb velemenyel vagyok mo-rol mint te persze nem elek ott mert elhetek 1 olyan orszagban is ahol meg jobban erzem magam...

es ahogy a tozsden ill. a piacon sem osztom a tobbsegi velemenyt igy az elet vitelem is piciket mas mint az atlagos emberkenek...

kerdezd meg pomperj-t Bill G. mikor kezdte ill. kezdi a munkat...
;)
nehany ora elony eleg sokat jelent...

ja hogy a profi, felprofi kereskedok sokkal tobbet dolgoznak idonkent mint 1 atlag ember, talan eppen ezert nem atlagos a teljesitmenyuk...

egyebkent mi kulonbseg van a kozott hogy valaki bekasmegyerrol irogat vagy Sydneybol esetleg a vilag mas tajarol ezt csak te akarod kiszinezni...
tberki 2015. 05. 09. 20:09
Előzmény: #8229  Törölt felhasználó
#8235
En kerek elnezest... ez szanalmas. Az egesz.
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 19:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#8234
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 19:53
Törölt hozzászólás
#8233
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 19:51
Előzmény: #8231  Törölt felhasználó
#8232
szerinted életszerű szituáció az, hogy egy ilyen hatalmas tapasztalatú és tőkeerejű tőzsdeguru mint amilyen te vagy, vasárnap hajnalban 3 órakor egy apró és sok tekintetben elmaradott európai országocska virtuális karaktereivel vitatkozik piszlicsáré dolgokról? :DD)))

csak hogy felhívjam a figyelmedet, hétköznapokon is számtalan alkalommal jelentkezel/jelentkeztél be csak "úgy véletlenül" AEST szerint hajnal 1-kor, 3-kor, 4-kor... :)))

ennyit arról h. Békásmegyerről vagy Sydney-ből írogatsz-e... jááájjj, te "nagyon nem kezdő ausztrál(iai) guru".
:ÐÐÐÐ))
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 19:34
Előzmény: #8230  Törölt felhasználó
#8231
Nem tudtam, hogy kereskedni lehet "valos penz nelkul" is....
Bar meg mindig nem ertem hogyan lehet, de te ebben ill. Lulo jobban ott vagytok, hogy allnak a demo poziciok azokat mar csak megertem miert nem publikalod....
Teljesen igazad van rengeteg penzt vesztettem kereskedesek soran es picivel tobbet meg kerestem ill. Fogok meg keresni is....
;)

Amirol te azt hiszed, hogy long trend az nem biztos hogy az, rajtam kivul igy vannak meg paran ezzel...
Elarulom a tobbseg nem most kezdte, de nem is ebbe az evtizedben vagy evszazadban....

Persze ez most mas blablabla....
Profik ill. Felprofik adjak ill. Szabadulni probalnak a reszvenyektol ill. Csokkentik a kitettseguket....jelzovel nem illetnem kik azok akik vasarolnak, mert nem akarom oket megbantani...
Mindenesetre en ovatos lennek a tokeatteteles vasarlasokkal az indexeken....
Ha pedig nem hiszel nekem akkor olvasgasd a pf-n megjelent irast a medve piacrol, attol tartok soha nem lesz akkora tapasztalatod a piacrol mint a cikk irojanak van...

Tudom nem fogod erteni, de kerhetsz segitseget a mentoraidtol...
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 19:05
Előzmény: #8228  Törölt felhasználó
#8230
a blőd lárifári mellett megint átsiklottál az egyedül fontos tanításon:

"Longtrendben longolni, short-trendben shortolni kell." :o))

Ha majd egyszer megérted ezt a tanítást (nem sok esélyt látok rá), akkor - és ezt a titkot kérlek ne áruld el senkinek - 8-19 éven belül az eddig elbukott pénzed 20-46 százalékát visszakeresheted... már amennyiben szándékodban áll még valaha is igazi (és nem demo) pénzzel kereskedni a tőzsdén [részemről ezt erősen kétlem]. :ÐÐ))
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 18:57
Előzmény: #8227  Törölt felhasználó
#8229
kezdő,kezdő kereskedők-ennyit tudsz,te nagy tudású niemand!
tudod mit ajánlgassál fel és kinek,ugye!? inkább nem mondom..

magaddal foglalkozz,meg az alapoddal,világos!?

megirigyelhetnél te igen sok kezdő keredkedőt minden téren és tekintetben!

megmondtam,hogy felejts már el! mit nem értesz ebben a 2 szavas mondatban te agyhalott???

na sorold csak azokat a neveket!

akkor ne legyel biztos benne,remélem ennek tudatában jobban alszol majd!

örülj neki,hogy csak pityuzlak és nem annak szólítalak,aminek gondollak!

fel kéne téged lőni a sztatoszférába és föld körüli pályára állítani(bár ott se lennél elég távol)-keringhetnél a többi ürszeméttel együtt-másra úgyse vagy jó!

na remélem,most végre sikerül kitiltatnom magam,el ne felejts feljelenteni!legalább végre megszabadulok tőled!

még egy ekkora idióta genetikai selejttel életemben nem találkoztam,pedig jött már szembe néhány!

téged provokálni? ugyan már,szóra sem vagy érdemes!
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 18:28
Előzmény: #8226  Törölt felhasználó
#8228
Nem rettegek!!!
es nincsenek beragadt pozicioim...
az a kezdoknek van ill. akik nem kovetik a kereskedesi terveiket, strategiajukat....

hogy en kereskedek-e toszden valosagos penzel???
;)
attol tartok ezt te se gondolod komolyan, meg az is lehet, hogy csak az 1.-ik kereskedesi szamlamon levo legkisebb pozicio is nagyobb mint a te teljes szamlad osszege (0,3-0,5% kockazat/pozicio)
emlekszel az NST-re dobtam rola 1 mobil screenshoot-ot

Lehet hogy tevedek, de nem emlekszem hogy te valaha is tettel volna fel sajat pozidrol info-t....
tudom az mindenkinek maganugye ugye...
;)
persze a kotozkodes meg a handabandazas megy ill. az ollozgatas innen onnan az internetrol...

szorakoztassatok egymast Lulo-val...
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 18:17
Előzmény: #8225  Törölt felhasználó
#8227
te miattad szoktak kitiltani embereket, ha nem is minden honapban, de evente par embeket....
nem sorolom a neveket

egyebkent te is tisztaban vagy azzal, hogy csak azert pityuzol, meg teszel szemelyeskedo megjegyzeseket hogy provokalj...
ha pedig nem sikerul valaszt kicsikarni a DAX forumon akkor akar itt folytatod....

mar felajanlottam parszor hogy ne kommentaljuk egymas hsz-t...
sajnos te keptelen vagy erre....

az pedig hogy nem szolsz hozzam kozben kulonbozo forumokon gunyolodsz rajtam pityuzol, pomperjbe belekodsz ill. kifigurazod a mondatait...
szamomra nagyon gyerekesnek tunik....

Lulo tenyleg ajanlom, hogy picit terj vissza a valosagba, mert ha valaha is kereskedtel ill. kereskedsz akkor nagyon nagy pofon fele szaladsz, nem vagyok biztos benne hogy kepes leszel utana felallni.....
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 14:28
Előzmény: #8224  Törölt felhasználó
#8226
Életed legjobb tanácsát kaptad tőlem (teljesen ingyen) amikor azt tanítottam neked:

"Longtrendben longolni, short-trendben shortolni kell."

Ha csak ennyit képes volnál felfogni, most nem kellene rettegned a beragadt pozícióid miatt... már ha kereskedsz egyáltalán a tőzsdén valóságos pénzzel.

:ÐÐ))
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 14:21
Előzmény: #8222  Törölt felhasználó
#8225
kérdezett valaki?
mit gondolsz,ki a fészkes fenét érdekel,hogy mit tűrsz el és mit nem?
nézz már magadba te senkiházi!

terrorizál??? elmebeteg őstulok!
az gondolom fel se merül benned,hogy a többségnek esetleg belőled van elege!?
ne szólj hozzám soha többet,megértetted!?
észrevehetted volna,hogy sz.vadász óta nem szóltam hozzád és csak is az iránta való tiszteletből,köze nincs hozzá,hogy milyen ostobaságokat hadoválsz itt össze-vissza

na felejts el gyorsan és tiltass ki,vagy tűnj el végre innen örökre!
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 14:12
Előzmény: #8223  Törölt felhasználó
#8224
majd meglatod...
hidd el a piac sokkal nagyobb meglepetesekre kepes mint amit te vagy barki mas elkepzelhetonek tart...

a dontes rajtad all, hogy neki allsz csokkenteni a kockazataidat ha egyaltalan vannak.....vagy megprobalsz allva maradni azzal a penzugyi cunamival szemben ami barmelyik nap johet....

GFC egy laza bemelegitesnek fog tunni...
most nem 700-800 billio $-rol lesz szo es a hatterben 20-40 trilliorol hogy a haverok se veszitsenek,hanem 100-240 Trilliorol.....(csak hogy a nagysagrendet erzekeltessem)

na ennek utana nezhetsz a neten...
;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 14:02
#8223
már a csapból is az folyik, hogy nagy beszakadás várható...:)

ebben az összefüggésben (kondicionált várakozás) mi tekinthető majd az igazi "black swan event"-nek?

"

Identifying a black swan event:

- The event is a surprise (to the observer).
- The event has a major effect.
- After the first recorded instance of the event, it is rationalized by hindsight, as if it could have been expected; that is, the relevant data were available but unaccounted for in risk mitigation programs. The same is true for the personal perception by individuals.

"

ÐÐ

link

;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 13:51
Előzmény: #8220  Törölt felhasználó
#8222
nem valaszoltam a buta kerdesedre....

inkabb megemlitettem hogy szemelyeskedsz mar megint, vagy meg mindig...

nem utasitgatlak es nem is parancsolgatok....

nem pazarolok rad idot de nem turom, hogy ertekes emberek tunjenek el a forumrol te miattad ill. a szemelyeskedo, provokalo hsz. miatt....

azert mert a tobbseg nem szol az nem jelenti azt, hogy nincs elege beloled.....

nehogy mar te terorizald a pf forumat....

a tobbiekhez pedig:
"Bűnösök közt cinkos aki néma"

legyen szep hetvegeje mindenkinek!
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 13:43
Előzmény: #8217  Tibi0002
#8221
Szia,

szerintem lesz ennel meg sokkal jobb alkalom....
inkabb dollarert kellene most EUR,CAD,AUD-t stb.stb.
kiveve JPY-t (azt adni kell!!!)
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 13:24
Előzmény: #8218  Törölt felhasználó
#8220
"pityu,mielőtt megválaszolnád a nem hozzád intézett kérdést,kérlek ne tedd! "

pedig igazán nem volt nagy kérés!

nagyszerű,még jó,hogy nem érdekel!

1, nem személykedés,hanem kérdés volt!
2, nem volt elég érthető,hogy ne utasítgass,parancsolgass!?

hogy ki teszi/tette magát itt nevetségessé,szerintem elég egyértelmű!
az,hogy hol mi megy,vagy mi nem,szerencsére nem te döntöd el!

és nem hiszem el neked,ha megbocsájtod,de ha nem,akkor sem!

azt is elmondtam már hogy nem 10% és nem is fix,de úgy látszik ismét elakadt a tű..

ne pazarolj rám több időt és energiát,mert felesleges-tudod,a harcot már megnyerted,mielőtt megszülettél volna!

na visznemlát szerencsétlen MARCI!!!
Placa
Placa 2015. 05. 09. 13:14
Előzmény: #8215  pomperj
#8219
az általad csütörtökön felrakott rajzhoz ill. mai hsz-hez...

hagyományos TA szemüveggel nézve az opciók:
1. szakadt, majd beszakad (ezt már elvethetjük)
2. szakadt, visszatesztel és beszakad (most már ezt is elvethetjük)
3. szakadt, false volt, még pattog picit a háromszögben, majd beszakad
4. szakadt, false volt, még pattog picit a háromszögben, majd kitör felfelé
5. Orbán takarodj!
6. Gyurcsány takarodj!

EWT biztos ennél több támpontot ad, de tanult emberektől azt hallottam, hogy az sem jövőkutatás
re: valószínűségekre számít, nem pedig tényeket közöl, ezért nem jó sztem a meglátásokat tényként aposztrofálni
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 13:05
Előzmény: #8216  Törölt felhasználó
#8218
havi 10% fix fejezd be a szemelyeskedest!

az hogy mit csinalsz a DAX forumon nem erdekel, valahol ki kell elned a f......-at

arany ezust forumon ez nem megy!

Csondben megemlitenem mert keptelen vagy befejezni a szemelyeskedest, mi nem ba....tunk amikor a DAX-li 1000pontot esett......

A kereskedes nem arrol szol, hogy hanyszor talalod el az iranyt ezt jo lenne ha 1szer megertened....hanem a poziciok kockazat kezelesen.....

"sp várakozásaidat le is szoktad kereskedni saját számlán?"-pont az ilyen hsz-bol latszik hogy mennyire nem ertesz az egeszhez, ha ilyeneket nem tennel, akkor a kezdo kereskedoket konnyen megteveszthetned, igy viszont csak magadat teszed nevetseg targyava....

Hidd el nekem jobban jarsz ha befejezed, mert nagyon nehez idok jonnek rad.....

u.i.: ne pityuz mert aki havi 10% fix ahoz ez nem illik...
;)
Tibi0002 2015. 05. 09. 11:38
Előzmény: #8215  pomperj
#8217
Célszerű lenne-e most euróért dollárt vásárolni?
Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 11:05
Előzmény: #8215  pomperj
#8216
próbálok nagyon illendően érdeklődni;

szóval tisztelettel kérdezném,hogy az sp várakozásaidat le is szoktad kereskedni saját számlán?

pityu,mielőtt megválaszolnád a nem hozzád intézett kérdést,kérlek ne tedd!

köszönöm
pomperj
pomperj 2015. 05. 09. 10:28
Előzmény: #8214  Törölt felhasználó
#8215
"Folyamatosan jonnek a figyelmezteto jelek.... black swan..."

Egyetertunk.

1)A legtisztabb helyzet EUR/USD viszonylatben van. Elerte a 1.1392 szintet, es az nagyjabol pontosan a vart visszalendulesi minimum.
A hullamszerkezet is tokeletes, a-b-c, es (c)ben 5 apro hullam is keszn van.
Indulhat vissza, 1.000 iranyaban.

Amint a dollar erosodes megugrik, az ujabb vilagos jel, hogy risk-off iranyba menetelunk.

2)A kotvenypiac leszakadt, es ahogy kell, megkezddott egy kis korrekcio. Ez leginkabb egy (iv) hullamka lehet a treasury mufajban. Felulrol teszteli a kamat az attort trendvonalat. Amig ez a korrekcio tart, addig tarthat SPY utolso apro rallyka happyend-je is.

3)Az SPY meg mindig az Ending Diagonalban csinalja az utolso hullamot.

A tegnapi nap egy szep FOMC jelenseg volt, amirol epp beszelgettunk alainfed-el tegnap.
A chart a bligban jol mutatja:
1-3-5 hullamok eppen egymasnak fele meretaranyunak adodnak.
Ha erre epitunk, akkor a (4) subhullam eppen tegnapelotti fals leszakadas volt
(amibol a FED futures-penzen visszamaszott, es a shortosok kiugrasa rantotta fel)

szoval, akkor kis kalkulacioval 2140-50 savban van az (5) topja.
Hamar kiderul, idoben is kozel az egyenlosegi nap a momentumok topjaira.

4)Azsiaban korrekcio indult a nagyjabol uniform 6-10% meretu multheti leszakadas utan. Ez ott persze csak mulo epizodnak fog latszani a bull piacokon.

De rovid tavon, szepen szikronizalodik az SPY -al: jo esely van, hogy SPY topja Azsiaban a (c) hullam elejevel vag majd egybe.

Törölt felhasználó 2015. 05. 09. 01:16
Előzmény: #8210  pomperj
#8214
Szia,

Folyamatosan jonnek a figyelmezteto jelek....
Mar Helenke is felhivta a figyelmet a reszvenypiaci arazasra...
kotvenyeket is megemlitette....
Kozben a bucket shopokban egyre gyakoribbak a leteti kovetelmenyeknek a szigoritasa, nem csak Fx-n, de lassan egyre tobb indexen...
valoszinuleg nem akarnak az ugyfelek kedvebe jarni vagy esetleg csak fedezni akarjak a sajat kockazatukat, ha a volatilitas ami egyebkent mar nem pici meg jobban megnone...
Eu-ban egyre tobb helyen kell beavatkozni a bankoknal lasd spanyolorszag, mo-n,ausztria majd nemeteknel....a sor pedig folytatodni fog amig valami nagyobbacska be nem dol...

magyaran szinte minden keszen all 1 black swan esemenyhez....
a kerdes inkabb hogy mikor es mi fogja elinditani a lanc reakciot...
olajjal en tovabbra is vigyaznek...
( jo lenne ha tevednek ezzel kapcsolatban)

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 16:37
Előzmény: #8210  pomperj
#8213
bocccs

(#156784) Re: kínos.2.
Értékelés: 0
előzmény (#156782: s_jani) | válasz erre | Tegnap, 18:43
nézd meg sp-t,daxban nagy rally jöhet szerintem! link
lulo
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 16:15
Előzmény: #8211  Törölt felhasználó
#8212
ezt ő sajnos nem fogadhatja el, hisz' akkor a véleményét is meg kellene változtatnia... ennél kínosabb szituáció meg nem nagyon létezik egy "tőzsdeguru" számára.

)
Törölt felhasználó 2015. 05. 08. 15:45
Előzmény: #8210  pomperj
#8211
Helló!

Szerintem SPY leszakadás, csak egy flat? korrekció volt...
pomperj
pomperj 2015. 05. 08. 14:52
Előzmény: #8206  Törölt felhasználó
#8210

1)megjelentek az elso sikkesen nyugtatgato cikkek a kotveny osszeomlas temaban: tegnap Portfolio, ma Napi.

link

A lenyeget, hogy nevezetesen a 0.07% also kamatszintrol mar felugrott 0.7% kamatszintre, es emiatt 161-rol 153-ra esett a Bund arfolyam,
(ami -6%),
es ezzel 2 het alatti zuhanassal majdnem 9 evi kamathozam vesztett oda, nos, arrol senki se ir.

Pedig, elvtarsak, ez fontos.
Peldaul a nemet bankok, oriasi biztositok, es nyugdijalapok idei merlegeben a sok Bund mar ennyi esessel is nagy minuszt fog hozni...ha nem folytatodik a trend. De fog.

Es ha a kotvenyeken bukas van, akkor a DAX (es SPY) se fog konnyeden vissza emelkedni: merthogy nincsen penz ra. De ez is masik tortenet.

Arrol meg minek irni, hogy ha a Magyar kamat hasonlokepp kezd viselkedni, abbol mekkore bukas lesz az allamkotvenyeket es azok Alapjait osszevasarlo, abba "biztos penzkent" bemenekulo kisbefektetok koreben.
Senki nem figyelmeztetett a veszelyekre most sem? No persze, ha egyszer Eltolcsy van a bankban: vennel ettol az embertol hasznalt autot? Es kotvenyt?

2)SPY felpattanasa varhato volt, de a szokasos modon ez 2-3 nap alatt le fog csengeni.
Semmi nem tudja visszacsinalni a tenyt, hogy ED forma leszakadt.
A kovetkezo downside target 2045 support, a jovo heten. Amit ott fog csinalni, az tenyleg donto lesz.

3)Az arany-ezust 3 napos bezuhanasa akar egy Williams-trade-nek is nezheto, ami az aljan van, es eppen igy 3 nap alatt visszapattan.
Egyelore ennek adom a legtobb eselyt.

A 2 nagy banyasz, ABC es NEM mar el is indult fel, az erosebb banyaszok meg alig estek, mint AEM es AU.
Viszont a 2 delafrikai, GFI es HMY csalodast keltett a Q1 riporttal, es csufosan leszakadt.
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 21:31
Előzmény: #8207  Törölt felhasználó
#8209
ha orason nezed, van ra lehetoseg...
(bar szerintem ezt az elmozdulast nem erdemes kereskedni....mert tul pici az elony, legalabbis szamomra)...

long oldalon mar jo ideje nem nezek belepesi jeleket, mert szamomra tul rossz a hozam/kockazat arany (S&P ill. DAX-on)

arany,ezust,aranybanyaszok es EWZ-n tartom egyelore elkepzelhetonek a long oldalon valo keresgelest....itt a kozel multban ill. a kozel jovoben lesznek jo belepesi jelek...
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 20:24
Előzmény: #8207  Törölt felhasználó
#8208
spx 2170!?
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 20:24
Előzmény: #8206  Törölt felhasználó
#8207
spx 2070?
)
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 20:06
Előzmény: #8205  Törölt felhasználó
#8206
;)
FED nem fejezte a kotvenyvasarlasi programot...
(persze kevesebbet vasarol mint korabban),de a balance sheetjuk szerint tovabbra is novekszik a kotvenyek allomanya....
ennyit a tenyekrol...
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 19:05
Előzmény: #8201  Törölt felhasználó
#8205
link
Prepare for 'triple taper tantrum' in 2016, says Morgan Stanley
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 16:33
Előzmény: #8203  Törölt felhasználó
#8204
de ha mostantól 10.000-50.000 órát rászán, könnyen lehet h. eléri a "hétvégi szamuráj" fokozatot is. ;)
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 16:14
Előzmény: #8202  Törölt felhasználó
#8203
sajnos még csak "padaván-fokozatú" guru...

link

:)))
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 16:04
#8202
Mi történt? Bill Gross mosmegmá' veszi a Bundot?
ÐÐ
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 15:59
Előzmény: #8199  Törölt felhasználó
#8201
és ott is van a 10y bund ahogy reggel írtam link
nem várok új hatalmas esést, helyette helyre áll a természetes rend újra
nincs ebben semmi rossz

ez nem bernanke sztori
re netlufi
pomperj
pomperj 2015. 05. 07. 12:57
Előzmény: #8198  Törölt felhasználó
#8200
Ha 2 dolgot ajanlhatok a jozan ovatosaknak:

Csokkentsd a rizikot.
Cash is King.
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 11:51
Előzmény: #8197  Tibi0002
#8199
kezd helyre állni a rend!
magyarul az olcsó pénz drágább lett
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 11:50
Előzmény: #8194  pomperj
#8198
Ne aggodj pomperj, hamarosan visszater a realitas a piacra...
az esesek megvetele sem mukodik a piacon mindig...
csak a piaci ciklusokkal kell tisztaban lenni.
Nehany kereskedore nehez idok jonnek,de aki eletben marad a kovetkezo 3-5 evben a piacon azok elott igeretes jovo all.
Mit gondolsz mi lesz itt oktoberben...
Tibi0002 2015. 05. 07. 11:18
Előzmény: #8196  Tibi0002
#8197
Már 0.8!
Gondolom, a brit választás hozhat kis megnyugvást.
Tibi0002 2015. 05. 07. 11:12
Előzmény: #8194  pomperj
#8196
Bund: 0.75 :)
Törölt felhasználó 2015. 05. 07. 09:50
Előzmény: #8194  pomperj
#8195
a következményeknek két oldala van
van pozitív is csak látni kell azt

egyébként a bund alja egyelőre meg volt napos síkon

pomperj
pomperj 2015. 05. 07. 09:45
Előzmény: #8189  pomperj
#8194
1)A kotveny piac beszakadt.
Nincs mit magyarazni, tessek megnezni az USA treasury es Nemet Bund chartokat.

Aki nehezen talal, annak az OTP topicba ma 9.00 orakor felraktam #8093 sorszamon ezt:

link

A kovetkezmenyekrol nem irok, mar szazszor megtettem.

2)Az SPY es a DOW index a triangle ala szakadt. Tessek megnezni.
Aki nem talal chartot:

link

3)Az EUR/USD majdnem elerte a minimalis target 1.14 szintet. Meg az is megeshet, hogy innen visszafordul, 1.00 iranyaba, ha nem is azonnal, mert a struktura meg nem kesz egeszen.

4)Az arany es az ezust meg nagyon rugo-formanak latszik.
Innen kitores lesz. A rohej az, hogy egyaltalan nem vagyok biztos semmiben: hogy fel vagy le?
Ugyanis mind a ketto folytatas jol elkepzelheto most.

Cash is KING.
Tibi0002 2015. 05. 06. 20:24
Előzmény: #8190  Törölt felhasználó
#8193
Én is szoktam olvasni, és olvaslak titeket is, aztán e sok infó mellett arra figyelek, hogy ne vesszek el a részletekben, és betartsam Graham szabályait.
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 19:55
Előzmény: #8191  Törölt felhasználó
#8192
EUR/CHF egy kulon ugy es orakat lehetne rola beszelni...
kerdes mi alapjan es hol zartak az ugyfelek pozicioit....
ill. ugye kulonbozo szinteken zartak a pozikat, mi alapjan dontottek a sorrendrol...???
kinek zartak elobb a pozijat es kinek kesobb...
na errol lehet picit vitatkozni....
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 19:18
Előzmény: #8190  Törölt felhasználó
#8191
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 18:28
Előzmény: #8188  Tibi0002
#8190
Szia,

Zsiday sokszor ir nagyon jo dolgokat, kotvenyekrol mar korabban is irt, kimondottan a nemet kotvenyekrol, ill. hogy mekora veszteseget lehet elerni ha a piac vissza korigal az atlagos hozamok kozelebe....

Nehany dologban viszont elege mashogy latjuk a vilagot, o Europanak sokkal pozitivabb jovot josol ill. var....
szerintem Europara nehez idok jonnek....
Azsia-t is szerintem picit maskepp latja...
lasd Japan-t ill. Hong Kong....szerintem pont ez a ket piac amelyik a kovetkezo 10-20 evben alul fogja teljesiteni a regiot....
Azsia nem Japan es Hong Kong, ahol a story lesz az Indonesia,Burma,Thailand,Burma,Vietnam,India stb...stb..
pomperj
pomperj 2015. 05. 06. 13:40
Előzmény: #8188  Tibi0002
#8189
Zsiday jol ir. Szivesen olvasom, sokszor lehet egyeterteni vele.

Akar azzal is, hogy az "europai kotvenybuborek kipukkadt".
Az egesz cik a reszvenypiacra valo kereszthatas egyik elemere fokuszal: arra, hogy ha a kotveny hozam emelkedni kezd mostanaban, akkor az nem okoz bajt, mert lassu, fokozatos kamat-emelkedes lesz.

Es eppenseggel az areses elol kimenekulo penz majd gondosan bemenekul a reszvenypiacba, es akkor a rally ott folytatodik.

Arrol nem szol, hogy a total globalis adossag 40%-ot emelkedett 2007 ota, es 200 Trillio USD most. Es a haztartasok es fokepp a kormanyok a fenntarthatosagi hatarig eladosodtak. Ha a kamat nulla.

Es ha nem nulla?
Hanem megy fel, ahogy Zsiday varja, egy ev alatt 1-1.5%-ot? Akkor kik es hogyan lesznek kepesek torleszteni es visszafizetni?
Van aki emlekszik itt az utolso valsag elejen a kezdeti kotvenypiaci apro anomaliara? Mond valamit az a szo, hogy "subprime"?

A tortenelem legnagyobb Kozponti Banki elenkitese folyik. Es nem elenkul a gazdasag. A hiteleket 7 eve vegkepp nem volt kepes az "elenkulo gazdasag" sem csokkenteni. Hanem 40%-ot nott.
Tenyleg, ennek olyan jo vege lesz?

A gorog 5 eves bond a nevertek 68%an forog. Eljen!
Amit a "biztos" Euros bankbetetbe tettel, az vajon hol van most?

Tibi0002 2015. 05. 06. 13:02
#8188
Mi a véleményetek Zsiday Viktor kötvénypiacról szóló írásáról? Ő részvénypiaci fellendülésről ír.
link
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 12:09
#8187
link

link

talan nem rossz pelda az asszimetrikus hozam/kockazatra....

meg a vegen kiderul, hogy a banyaszokon jobb a hozam/kockazat arany mint 1es indexeken....

es meg mint tudjuk az aranybol menekulnek a befektetok....
(lasd origo es portfolio), mi lesz ha a kedvenc szektorra fog valni....
;)
nem kell kapkodni az okos penz mar jo ideje gyujtoget....
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 10:31
Előzmény: #8180  pomperj
#8186
SP szépen megcsinálta a 3-as hullámstruktúra 2. hullámát, kérdés, hogy ma még megnézi 2075-2085 tartományt, vagy megindul vissza a „szokásos” 211x-es sáv felé, majd onnan ismét le, valószínűleg követve az ED alsó vonalát. Ezt követően várható szerintem újabb csúcs, ha lesz egyáltalán, talán jövő hét első felében… Persze ha igaz az az összefüggés, amit blogjában az arany-SP mozgására vonatkozóan bemutatott, szerintem igen, figyelemmel arra, hogy az arany megint az 1200-as szint közelébe jutott, lehet, hogy nem is lesz újabb 3-as szerkezetű hullám…
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 10:17
Előzmény: #8184  Törölt felhasználó
#8185
tegyük hozzá
link
Törölt felhasználó 2015. 05. 06. 07:32
Előzmény: #8180  pomperj
#8184
10 eves treasury 2.19%...

ahogy elnezem a heten az europai kotvenyek nem tundokolnek tulsagosan...
persze nem kell aggodni, mert mint korabban felvilagositottak bennunket a kotvenyeken nincs kockazat...
bocsanat helyesbitek: "milyen kockazat van...."

hat ilyen kockazat, persze ki lehet ulni a veszteseget...;)
szoval ha valaki kotvenyekben ul 5,8,10 evet az ok mert fix income-ra tesz szert
(hogy kozben a penze gyorsabban ertektelenedik, esetleg 15-20%-ot elveszt az EUR/USD kereszten ezek elhanyagolhato aprosagok)
ha ezt nemesfemekkel teszi az a nevetseg targya....
;)

persze ki gondolta volna hogy ilyen is elofordulhat....
es meg a gorogok be sem csodoltek...

viszont van 1 rossz hirem, a csodok szama es gyakorisaga novekedni fog....

SBM meg szarnyal...de majd arrol kesobb, mert piciket elfoglalt vagyok...
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 21:23
Előzmény: #8177  Törölt felhasználó
#8183
hahó

gold upd link
Tibi0002 2015. 05. 05. 17:23
Előzmény: #8180  pomperj
#8182
Jelenleg 2.184 %, a bund pedig: 0.53 %
Haladunk :)
forest_30 2015. 05. 05. 16:14
Előzmény: #8180  pomperj
#8181
Gold emelkedést várok Én is
Pedig még 1 hete ....
pomperj
pomperj 2015. 05. 05. 15:38
Előzmény: #8178  Törölt felhasználó
#8180
1)Lenyeges fordulat, hogy a 10 eves treasury bond kitort felfele az eso csatornababol. Ahogy vartuk.

Meg nem emelkedett 2.16% fole, hogy klasszikus kitores legyen, de mar 2.14% szinten van.
Innen par nap, es indulhat lefele a nagy bond ertekvesztes. Csuf lesz, jobb kimaradni.

Nem irom most ide az EU kotvenyek allapotat. Pedig van mirol ertekezni.

Mara legyen eleg, hogy a 8 eves maturitasokig a nemet piacon negativak a hozamok. Aki ebbol nem ert, kar a szot fecserelni.

2)Az arany megtesztelte a 1170 supportot es felpattant. Ez ezust nem ment le hasonloan uj bottomra, szoval van pozitiv iranyu divergencia.
Es mar fel is pattant.
Innen idoszeru lenne hatarozottan megindulni felfele.

3)AZ SPY-t mindenki latja.
Harmatgyenge volt a tegnapi emelkedes. A belso divergenciak megmaradtak. Lehet meg uj csucs, de mar nagyon kell kuzdeni erte.
Iden zero az emelkedes Majusig, es a jo szezonnak meg vege.
Osszehasonlitasul: a kinai indexek +30%.

Tibi0002 2015. 05. 05. 07:58
Előzmény: #8176  zintan
#8179
Köszi
Törölt felhasználó 2015. 05. 05. 06:28
#8178
Lassuk hogyan reagal az AUD/USD a kamatvagasra...
Törölt felhasználó 2015. 05. 04. 22:49
Előzmény: #8176  zintan
#8177
arany. link

nálam partvonal
zintan
zintan 2015. 05. 04. 22:05
Előzmény: #8175  Tibi0002
#8176
10 éves összehasonlítás: S&P500, Energi, Gold, CrudeLight link
Tibi0002 2015. 05. 04. 21:04
Előzmény: #8173  McDee
#8175
köszi szépen! :)
McDee 2015. 05. 04. 20:47
Előzmény: #8173  McDee
#8174
Összesítve: link
McDee 2015. 05. 04. 20:33
Előzmény: #8172  Tibi0002
#8173
Elkészítettem 10 éves korrelációt 1994-től évente: link

Egy-egy pár korrelációs trendje ábrázolható 2D-ben. WTI-SPY: link
Ezt elkészítve minden párosra, egy lapon ábrázolható a teljes spektrum.
Tibi0002 2015. 05. 04. 19:50
Előzmény: #8169  Tibi0002
#8172
akarom mondani sp500.
Törölt felhasználó 2015. 05. 04. 19:50
Előzmény: #8170  McDee
#8171
köszönöm :)
McDee 2015. 05. 04. 19:47
Előzmény: #8166  Törölt felhasználó
#8170
Így: link
Tibi0002 2015. 05. 04. 19:43
Előzmény: #8168  McDee
#8169
Olaj, arany, energia, spy. Ez a 4, és csak a 10 éves távra, bontás nélkül. Köszi. :)
McDee 2015. 05. 04. 19:33
Előzmény: #8163  Tibi0002
#8168
Rendben, de add meg, hogy milyen eszközosztályok korrelációját szeretnéd látni.

A 10 éves időtáv akár jó is lehet, bár szerintem a statikus kimutatás nem sokat mond.
Úgy gondolom, hogy 10 éven keresztül a 10 éves időablakot figyelembe véve éves léptékű gördített elemzés már jó lenne. Ez 10 db korrelációs táblát jelent és mutatja a korrelációs trendeket. Ha viszont ilyet akarunk készíteni, akkor tényleg szükséges az eszközosztályok átgondolt megadása, mert ez sok munka, nem lehet minden levélrezdülésre megismételni.
Sajnos ábrázolni nem tudom grafikusan. Ehhez valós 3D kellene.
Törölt felhasználó 2015. 05. 04. 18:59
Előzmény: #8159  Tibi0002
#8167
;)
szerintem paran figyelik, persze nem anyira a (portfolion)...
kivetel a Bund topik....
10 nap alatt majdnem 4szerezodott....
persze nincs rajta kockazat, pontosabban "milyen kockazat van ..."
;)
mindenesetre akik leirtak Bill G.-t, talan piciket ovatosabban bannak ezzel...
Törölt felhasználó 2015. 05. 04. 18:53
Előzmény: #8158  McDee
#8166
ezt a táblázatot hogy kell értelmezni?
Törölt felhasználó 2015. 05. 04. 18:52
#8165
felcsorgok
felcsorgok 2015. 05. 04. 18:24
Előzmény: #8157  McDee
#8164
Nagyon király! Ezer köszönet érte.
Tibi0002 2015. 05. 04. 18:24
Előzmény: #8157  McDee
#8163
Nem szeretném, hogy úgy tűnjön, visszaélek a szívességeddel, de ha nem nagy munka, készítenél egy korrelációs táblát 2004-2014-es időtávra? Ha nagy munka, természetesen nem kell.
A mi időtávunkon 10 év, ami igazán beszédes tud lenni.
Törölt felhasználó 2015. 05. 04. 17:53
Előzmény: #8161  Tibi0002
#8162
svájci hozamnál amikor 0.000 körül járt volt olyan nap h. 400-500% volt a napi spread...:) "minden csak vetítési alap kérdése", tanították egykor statisztika órán. :)
Tibi0002 2015. 05. 04. 17:15
Előzmény: #8159  Tibi0002
#8161
Mire ezt leírtam, már 24%-nál jár.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók