Topiknyitó: tigus7313 2012. 11. 12. 15:46

Alteo Nyrt.  

Most olvastgattam a féléves jelentésüket.



egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).

a menedzsment is jónak tűnik.

ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.

A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.



ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.

Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)



Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.

A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.



A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.



Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
blumen
blumen 2017. 12. 11. 17:40
#201
Az Alteo Energiaszolgáltató Nyrt. nyolcadolt részvényeivel a megfelelő szabályzatok értelmében 2017. december 6-tól már kereskedhettek a befektetők, az elmúlt három tőzsdei kereskedési napon összesen közel 20 700 részvény cserélt gazdát több mint 14 millió forint értékben, 116 kötés során.
"Három kereskedési napot követően egyelőre még nehéz bárminemű tapasztalatot megfogalmazni, de a visszajelzések és a kereskedési adatok alapján úgy tűnik, hogy a piac pozitívan fogadja a részvények felosztását. Az eddigi eredmények hosszabb távon mindenesetre bizakodásra adnak okot"
- mondta Ifj. Chikán Attila, az Alteo Group vezérigazgatója.
maross 2017. 12. 14. 12:49
Előzmény: #198  blumen
#202
Vagy mégsem..
blumen
blumen 2017. 12. 14. 13:39
Előzmény: #202  maross
#203
Nem tudom megérteni sajnos, hogy mi ez a pangás. Elszomorít az, hogy befektetők hatalmas tömege támogatja a mostani hatalmat abban, hogy atomerőművet építsenek  és tovább szennyezzék a bolygónkat. A sugárzó hulladékkal mit fogunk csinálni? Ja majd a 4-6 kézzel született unokáink megoldják vagy mi? Itt van egy cég amely értéket képvisel,  a környezettel harmóniában termeli az embereknek szükséges energiát és telibe van szarva az egész. Oltári pénzeket lehet keresni most a BÉT-en Lőrincékkel, de 10 év múlva tükörbe tudnak majd nézni ezek a milliomosok vagy csak furcsán fogják vakargatni a fejüket amikor nyáron piros hó esik? Ébredjetek már fel emberek és a jövőbe fektessünk! Ne holnapra akarj milliomos lenni hanem rakd bele a tőkéd egy részét a fejlődésbe a technológiába. Apám mondása jár a fejemben: "Fiam ez itt nem Közép-Európa hanem a Balkán csücske"! További jó kereskedést mindenkinek!
nyomjadocsem 2017. 12. 15. 19:19
Törölt hozzászólás
#205
Donqatto
Donqatto 2017. 12. 15. 19:31
Előzmény: #204  tokugawa_ieyasu
#206
Azt hiszem az MKB adta ki a BIF-re is a 12000 forintos célárat... Erről ennyit
Donqatto
Donqatto 2017. 12. 15. 19:35
Előzmény: #206  Donqatto
#207
Bocsi Rafi volt...de a lényeg, hogy ezek a célárak sose befolyásolják az árfolyamot
blumen
blumen 2017. 12. 15. 22:12
Előzmény: #204  tokugawa_ieyasu
#208
Na akkor mehetünk tovább. :)
blumen
blumen 2017. 12. 17. 16:03
#209
A nukleáris reaktorok működési idejének meghosszabbítása növeli annak esélyét, hogy amikor mégiscsak lakat kerül rájuk, megújuló forrásból energiát termelő erőművek épüljenek helyettük. Utóbbiak ára folyamatosan zuhan, az elmúlt tíz évben például a napelemtáblák esetében hatvan százalékkal mérséklődött az egywattnyi teljesítményre jutó beruházási költség. A trendek azt mutatják, hogy a világon lévő összes napelem teljesítményének megduplázódását 20 százalékos költségcsökkenés kíséri. Az áresés oka részben a hatékonyság javulása: míg jelenleg a napelemekre érkező energiának átlagosan 17 százaléka hasznosul, 2025-re ez az arány 26-27 százalékra javul. De már most is vannak olyan kísérleti elemek, amelyek 46 százalékos hatékonysággal konvertálják árammá a Nap energiáját.
A Bloomberg New Energy Finance amerikai elemzőintézet előrejelzése szerint 2025-re a napenergia válhat a legolcsóbb forrássá. Több országban, például Chilében vagy Szaúd-Arábiában már 2016-ban elérték, hogy kilowattóránként három dollárcentnél olcsóbban állítsanak elő áramot napelemekkel. Mivel a bankok egyre kevésbé tartják kockázatosnak a megújulókba irányuló beruházásokat, olcsóbbá válnak a hitelek is. A BNEF azt jósolja, hogy a jövő évtized közepéig további 36 százalékkal esik az egységnyi teljesítményre jutó beruházási költség. Hasonló arányban zuhan a szélerőművekben termelt áram ára, különösen a sekély tengerekben telepített óriásszélkerekek esetében. Terjednek az ipari méretű, hatékony energiatárolási módszerek is, így annak ellenére kiegyensúlyozottá válhat az energiaellátás, hogy a megújulók kevésbé kiszámíthatók, mint a hagyományos energiaforrások. A BNEF arra számít, hogy a világ országai 2040-ig 10,2 ezermilliárd dollárnyi összeget fektetnek új energiatermelési kapacitások kiépítésébe, aminek 72 százaléka jut a megújulókra. Az atomreaktorok mellett érvelők viszont azt hangsúlyozzák, hogy a szél- és naperőművek élettartama rövidebb, mint a nukleáris létesítményeké. A napelemtáblákat például két-három évtized múlva cserélni kell, vagyis meg kell ismételni a beruházás nagy részét. Nem tudni ugyanakkor, hogy mekkorák lesznek a naperőművek mai generációját követő új nemzedék beruházási költségei. Csak az valószínű, hogy az árak tovább esnek, miközben az atomerőművek építése – a fukusimai balesetet követő új biztonsági követelmények miatt – egyre drágul.
tokugawa_ieyasu
tokugawa_ieyasu 2017. 12. 18. 11:22
Előzmény: #210  gilmour
#211
730, reméljük kiakad :)
tokugawa_ieyasu
tokugawa_ieyasu 2017. 12. 18. 11:29
Előzmény: #211  tokugawa_ieyasu
#212
740,,,
MLCone 2017. 12. 18. 11:43
Előzmény: #212  tokugawa_ieyasu
#213
710
salaxx
salaxx 2017. 12. 18. 11:44
Előzmény: #213  MLCone
#214
ez azert nem a pannergy :D (bocs...nem hagyhattam ki)....de nem akarok troll lenni....jo lesz ez is
blumen
blumen 2017. 12. 18. 13:25
Előzmény: #211  tokugawa_ieyasu
#215
Remélem nem bántad meg, hogy felhívtam a figyelmedet erre a papírra. ;)
tokugawa_ieyasu
tokugawa_ieyasu 2017. 12. 18. 13:49
Előzmény: #215  blumen
#216
Nem, szupi, köszi, most a Pannyt bánom, nem figyeltem reggel... Így csak pár k lett.
blumen
blumen 2017. 12. 18. 13:51
Előzmény: #216  tokugawa_ieyasu
#217
Pannyt én is kihagytam, de Masterrel tudtam menni egy kört még pénteken betáraztam ;)
tokugawa_ieyasu
tokugawa_ieyasu 2017. 12. 18. 15:28
Előzmény: #217  blumen
#218
744, brutál
blumen
blumen 2017. 12. 18. 17:11
Előzmény: #218  tokugawa_ieyasu
#219
Záró: 741;  6,6% emelkedés; 17 milliós forgalom. Ezaz, szép nap volt! :)
blumen
blumen 2017. 12. 23. 01:17
#220
Sziasztok! Nem volt egyszerű ez a hét, az emelkedés nagy része csökkenő forgalomban vissza lett adva. Ezzel a 700as záróval meg vagyok elégedve, az irány több továbbra is adott, kívánom hogy sokat süssön a nap jövőre is hiszen így a természettel harmóniában, békében termeljük az energiát. Minden kedves fórum társamnak kívánok Boldog békés szeretetteljes karácsonyt és kellemes ünnepeket. :)

Topik gazda

tigus7313
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek