Topiknyitó: -pny 2017. 04. 10. 19:33

Áder János aláírta lex CEU-t!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny 2017. 04. 10. 19:33
Törölt hozzászólás
#1
-pny 2017. 04. 10. 19:33
Törölt hozzászólás
#2
-pny 2017. 04. 10. 19:34
Törölt hozzászólás
#3
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2017. 04. 10. 19:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#4
Sorosnak van pénze sz@rásig, megoldja, hogy megfeleljen a CEU az új törvénynek.Cserébe most már Rakacaszenden is tudják mi a CEU, szóval kapott nem kis publicitást és reklámot :D
dexter 2017. 04. 10. 19:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#5
valóban áder is egy gerinctelen féreg 27évvel a rendszerváltás után fidess visszahozta a kommunista rendszert és az oroszokat... és ehhez a sok agyhalott fideszes meg tapsol...
exmnbs1 2017. 04. 10. 19:48
Előzmény: #5  dexter
#6
Anno Sólyomot alulbecsülték, ma mar visszasírom ezerrel....
Phylaxa 2017. 04. 10. 19:57
Előzmény: #4  Fuleee_Bear
#7
Erre ment ki az egész szerintem. A marketing fontos dolog. Beszerzik a papírokat és mehet minden tovább. :)
-pny 2017. 04. 10. 20:01
Törölt hozzászólás
#8
willywin1 2017. 04. 10. 20:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#9
mondjuk belőle kinézem, hogy legalább elolvasta - a szellemi mélypont cooy palit amúgy is csak néhány bár nem minden óvodás tudná alulmúlni-, bár ez nem változtat azon, hogy János is Viktor bábja. aki pedig orzság világ előtt bevallottan Vladimir csicskája. szóval János mit tehetett volna? nem egy János vitéz bátorságú....
Phylaxa 2017. 04. 10. 20:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#10
Szerintem őket nem igazán érdekli ez az egész. A CEU is úgy fog működni ezek után mint a többi egyetem és ennyi. Sorosnak viszont nyilván érdeke a marketing. Nem mindegy neki, hogy mennyien járnak oda, ha már létrehozta. A rengeteg "híres" ember is profi marketing volt. Tényleg ennyit gondolok az egészről és nem többet. :)
sanka 2017. 04. 10. 20:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#11
Nem csalatkoztam, ezek férgek, ennyike. A mocsok dő zsőlzsőll a mi pénzünkből a palotában, orbán seggnyaló, utolsók, börtönbe valók!!!!!!!
sanka 2017. 04. 10. 20:16
Előzmény: #11  sanka
#12
Okosteló:)
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 10. 20:17
#13
Magától értetődik.Káder János épp úgy a fidesz bérence, mint amikor fideszes frakcióvezető korában a vakondokat üldözte. Amíg a fideszes maffia emberei state capture-módra megszállva tartják az állam minden fontos intézményét, addig nem is lesz változás. Ezeket egyszerre, csomagban kell a börtönbe küldeni, Poltostól.
evazeller
evazeller 2017. 04. 10. 20:21
Előzmény: #5  dexter
#14
szolga jánosból hogy lehet hirtelen hős? sehogy a húga vagy nővére /nem tudom pontosan a rokoni szálakat/ is beállt a klikkbe, az egész család egy szolga....
peter_s 2017. 04. 10. 20:22
Előzmény: #6  exmnbs1
#15
Sólyom László valóban köztársasági elnök volt, én is visszasírom. Áder János csak egy báb, a társadalommal semmilyen kapcsolata nincs, kényelmesen elvan abban a szűk politikai buborkéban, amelyikből a párttársai ontják a baromságaikat, ennyiben ki is merül a munkássága. Várható volt, hogy aláírja, nem is értem minek üzentek neki a tüntetők. Ha nem is írta volna alá, akkor visszadobta volna megfontolásra, aztán ugyanúgy átment volna. Addig legalább el kéne jutni egy ilyen tüntetésen a rendszerváltás után lassan 30 évvel, hogy egy mszp-s vagy fideszes kormánytól vagy a bábjaitól nem érdemes követelni vagy kérni semmit mert nagy ívben tesznek mindenkire, ezek csak saját magukat képviselik. Négyévente egyszer foglalkoznak a választókkal, amikor általános országgyűlési választások vannak, utána csak azzal vannak elfoglalva, hogy megtömjék a zsebeiket.
-pny 2017. 04. 10. 20:26
Törölt hozzászólás
#16
evazeller
evazeller 2017. 04. 10. 20:29
Előzmény: #14  evazeller
#17
egy a lényeg: vinnünk kell tovább a felháborodásunkat 2018-ig, de akkor tettekre kell váltanunk ennyi
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 10. 20:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#18
A saját lábon álló Récsöl is ilyenbe járt, csak ő Svájcban.
peter_s 2017. 04. 10. 20:31
Előzmény: #13  goapsy1
#19
Gopa! Egyszerű a dolog. Addig tart a jelenlegi politikai garnitúra ámokfutása, ameddig a társadalom tűri és elfogadja, hogy így legyen. Itt a társadalom akaratán és elszántságán múlik minden. Elnézve a magyar történelmet, sajnos nincs ok optimizmusra. Én a briteket azért becsülöm a brexit miatt mert mertek lépni, mertek változtatni, nem törődtek bele abba, hogy minden héten beléjük törölték a lábukat a képviselők az EP-ben (lásd pl. Schulz vagy Verhofstadt, Dalia Grybauskaite sorozatos kirohanásait a britek ellen). Lehet, hogy rosszul döntöttek és megbánják, lehet, hogy most mindenki őket hülyézi, de mertek változtatni, a magyarok meg még mindig itt kínlódnak az MSZMP-s, KISZ-es, III/III-as retrókomcsikkal, akiket képtelenek leváltani.
gambadoro 2017. 04. 10. 20:38
Előzmény: #19  peter_s
#20
ne viccelj britekkel összehasonlítani:)))))) fogadd el, hogy itt soha semmi jó nem fog történni kádár népe akkor történhetnek, ha az 1 millió migráns magyar visszatérne és új igényekkel, erővel, változtatna de nem tár vissza ahhoz az kellene, hogy kivágják őket ebben lehet reménykedni: orbán addig ugrál, amíg a magyarokat hazaküldik de, az a baj, hogy még akkor is a kiszes moszkovita párttitkár családok kezében marad az egész ország a te gyerekedet az ő gyerekeid fogják ugráltatni mert ott a pénz és már lassan a tudás is mert kitaníttatják őket a te pénzeden ez a tragikus
loliense 2017. 04. 10. 20:39
#21
lehet ő bármilyen "közméltóság"egy féreg volt mindig is,és az is maradt
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 10. 20:42
Előzmény: #19  peter_s
#22
A brexitet illetően abszolút nem értek egyet, szerintem hatalmas baromságot csináltak.Ez nem óvoda, hogy bedurcizok, mert Józsika csúnyán nézett rám, ezért mostantól nem játszom vele. A többi viszont jogos. Bár lényegi különbség van a szoci dilettánsok és a fideszes maffia között (előbbi javára) , valóban, az ország irányítására egyik sem alkalmas. A társadalom pedig asszisztál ehhez, fásult, minden mindegy neki, csak őt hagyják békén - csak ez sajna nem működik.
-pny 2017. 04. 10. 20:47
Törölt hozzászólás
#23
peter_s 2017. 04. 10. 20:51
Előzmény: #20  gambadoro
#24
Én ezt elfogadtam, de az én gyerekemet az én pénzemen biztosan nem fogják ugráltatni. Van második hazám, ahova visszavárnak bármikor, a magyar kormány ott semmit nem tud kezdeni velem és a pénzemmel, még az ottani kormány sem nyúlkálhat csak úgy a pénzem után, nemhogy egy NAV vagy bármilyen magyar szerv. Azért annyi eszem van, hogy kecskére káposztát nem bízok :-))))
gambadoro 2017. 04. 10. 20:58
Előzmény: #24  peter_s
#25
általában írtam az utánanyúlásra ne vegyél mérget mesélek egy konkrét példát német nyelvterület kettős állampolgár lottón nyert sokat:) van ilyen itthon él ott kapta nettó vett egy drága házat megkérdezték miből mondta, hogy lottó, adózott nav mondta őket nem érdekli mondta, de hát kettős adóztatás nincs nem érdekelte őket zároltak minden számlát ottanit is hiába ottani állampolgár 3 éve megy a huzavona
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 10. 20:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#26
Gazdaságilag ugyanolyan gyenge mindkettő, bár azért tegyük hozzá, hogy a jelenlegi nemzetközi környezet "kicsit" támogatóbb, mint 2008 táján. Politikailag-társadalmilag viszont a két társaság össze se hasonlítható.A szocik idején nem volt state capture, és ha valaki lebukott, azt lesittelték. (lásd Hagyó, Zuschlag.)Most még ki is röhögik, aki egy ezerszer akkora rablásra esetleg rá mer kérdezni.A jelenlegi maffia gyakorlatilag jobbágyként tartja a népet - amit valahol meg is érdemelnek, ha ezt a maffiát háromszor megszavazták, ebből kétszer kétharmaddal.
peter_s 2017. 04. 10. 21:00
Előzmény: #22  goapsy1
#27
"Ez nem óvoda, hogy bedurcizok, mert Józsika csúnyán nézett rám, ezért mostantól nem játszom vele." Ezt nyugodtan címkézheted Schulznak, Verhofstadtan meg a többi EP-s idiótának is. Én azért néha nézem az EP közvetítéseket, a brexit után akkora hiszti volt az EP-ben, hogy egy óvoda semmi ahhoz képest. Volt olyan ülés, ahol egy olasz nőcike azt mondta a Union Jack-re, hogy angol zászló, képes volt ezért szót kérni. Vicc, ami ott megy. Az EU ebben a formában működésképtelen, idő kérdése, hogy mikor omlik össze jelenlegi struktúrájában. Majd az idő eldönti, hogy a britek mennyire hoztak jó döntést.
gambadoro 2017. 04. 10. 21:03
Előzmény: #27  peter_s
#28
azért azt ne felejtsd el, hogy az angolok a kezdetektől a kint is vagyok bent is vagyok mókát játszották mögöttük az usa-val nem hiszti volt, hanem megunták már régen gb az usa-ra és a volt gyarmatokra, a koronára,a nemzetközösségre támaszkodva jól fog élni egyébként is kivéve, ha az eu tényleg megfingatja és jól teszik
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 10. 21:12
Előzmény: #27  peter_s
#29
"Ezt nyugodtan címkézheted Schulznak, Verhofstadtan meg a többi EP-s idiótának is." Nem ők léptek ki az euból, hanem UK.Más kérdés, hogy szerintem a döntő momentum nem ez volt, hanem a bevándorlási cirkusz. Amit az eu-ról írsz, az viszont kb igaz, a jelen formában működésképtelen.Amíg nem határozzák meg, milyen uniót akarnak (politikai, gazdasági, mindkettő) és ennek milyen keretei lennének, addig ez nem működik.
gambadoro 2017. 04. 10. 21:15
Előzmény: #29  goapsy1
#30
az eu-nak egyetlen útja van a sokak által demonizált európai egyesült államok közös pénzügy, külügy, szociális ügyek stb. más nincs ebben viszont 2, sőt 3 sebesség lesz mi a 3-ban sem nagyon leszünk benne orbán egy visegrádi víziót vázol, amiből a szlovákok eleve kivonják magukat ezért kavar az új belépők között
peter_s 2017. 04. 10. 21:34
Előzmény: #28  gambadoro
#31
"gb az usa-ra és a volt gyarmatokra, a koronára,a nemzetközösségre támaszkodva jól fog élni egyébként is" Ezzel maximálisan egyetértek, éppen ezért is mondom, nem biztos, hogy rossz döntés volt a brexit. Jól is kijöhetnek belőle egy nagyon jó gazdasági és külügyi politikával. Az EU-nak nem érdeke hosszútávon, hogy babráljon a britekkel mert ők is vissza tudnak szúrni pl. ha a brit partok közelében korlátozzák az EU országainak hajóforgalmát, halászati jogát stb. Azt se felejtsük el, hogy az EU egy 500 milliós piac, az EU-n kívüli piac közel 7 milliárdos, tehát azért van mozgástér bőven az EU-n kívül is, pláne ha tető alá tudnak hozni egy amerikai-brit és egy kínai-brit szabadkereskedelmi megállapodást, a Nemzetközösségben meg ott van Ausztrália, Kanada. Az meg kegyelemdöfés lenne az EU-nak ha London olyan jogszabályi környezetet teremtene, amely lehetővé tenné az EU polgárai számára, hogy oda vigyék a pénzüket és elrejtsék az uniós hatóságok elől.
peter_s 2017. 04. 10. 21:55
Előzmény: #30  gambadoro
#32
Ez sem biztos, hogy járható út. Az EU-t nem lehet USA mintájára átalakítani, ahhoz az emberek gondolkodását is meg kellene gyökeresen változtatni, ami soha nem fog menni. Nagyon éles törésvonalak vannak a kultúra területén Kelet-Európában, Nyugat-Európában és Dél-Európában, merőben más a társadalmi, politikai és pénzügyi kultúra ezeken a területeken, most is látszik ez, itt zajlik a szemünk előtt csak észre kellene venni. Egy Görögországot vagy Olaszországot soha nem fogod tudni úgy megtanítani gazdálgodni, mint egy Svédországot vagy Németországot. Egy kamatláb (európai kötvény) képes lenne leképezni egy olyan konglomerátum pénzügyi állapotát, ahol lényegében minden régióban másképpen gondolkodnak a pénzügyekről és a gazdálkodásról? Ha ebben a rendszerben nem megy, akkor majd az Erópai Egyesült Államokban, kényszerrel menni fog? A másik pedig, hogy egy európai ember mindig előrébb fogja helyezni a nemzetállamot, annak jelképeit és történelmét, minthogy felcserélje azt az EU jelképeivel. Egy hivatalos nyelv is kellene, amit biztos nem fog mindenki beszélni és elfogadni. Az USA-ban egy nemzeti zászló van, egy himnusz, egy hivatalos nyelv és ezt mindenki elfogadja. Az európai ember soha nem fogja elfogadni az EU-t nemzetként. Namost meg lehet próbálni azt amit eddig is, hogy majd felülről megcsinálják az Eruópai Egyesült Államokat és a totális centralizációt, az emberek akaratának ellenére. Akkor meg már nem marad semmi, ha elveszed az emberektől a jogot, hogy dönthessenek saját sorsuk felől az előbb vagy utóbb polgárháborúhoz fog vezetni. A történelem újra és újra bebizonyította, hogy Európa egységbe olvasztása nem működik, az emberek nem akarták soha, ezért kényszerrel mentek neki és mindig bukás lett a vége és nem békés eszközökkel ment végbe a szakadás.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 10. 22:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#33
ez esetben rohadjon meg
zpatriot
zpatriot 2017. 04. 10. 22:57
Előzmény: #32  peter_s
#34
Hát, igen... egy olyan Unió lenne jobb, amit mindenki úgy lop szét, ahogy akar. Természetesen minimális beleszólás és ellenőrzés nélkül. A szélső putriban legalábbis ez lenne üdvözlendő. Lényeg az, hogy a majdnem tízmillió - legalább ennyiféleképpen tudja elképzelni maga számára az ideális Uniót. A tolvaj a maga Paradicsomát szeretné látni benne, a nemzeti pedig azt, hogy mindenki az ő zászlója előtt térdepel, az ő himnuszát ismeri el egyedülinek és üdvözítőnek - ajkán a "Tisztelet a bátraknak" szavakat rebegve. Majdnem kifelejtettem a vendéglátóst, akinek a Bécsben nyitandó lacikonyha az egyedüli Uniós álom - természetesen adózás nélkül, feketén. A gyermekkora óta nagyravágyó, de kisebbségi érzéseiben fuldokló diktátorka pedig csendesen megalkuszik egy Tusk-megszavazáson a CEU bezárásának ellenében, meg még ki tudja miben, miben nem - minek az ellenében - egy az érdeke - az, hogy unokáig bezárólag biztos legyen a hatalma és megélhetése.
-pny 2017. 04. 10. 23:03
Törölt hozzászólás
#35
gambadoro 2017. 04. 10. 23:05
Előzmény: #32  peter_s
#36
Ez rendkívül maradi álláspont már ne is haragudj... Egy nyelv? Spanyolokkal mi a helyzet az USA-ban? Görögországot vagy Olaszországot soha nem fogod tudni úgy megtanítani gazdálgodni, mint egy Svédországot vagy Németországot. Az észak olasz régió, az arany háromszög sokáig a legfejlettebb része volt az EU-nak Katalónia az egyik legfejlettebb Mit kellene nekik megtanítani? A déli államok elsősorban az agráriumot adják az EU-hoz, teljesen más gazdálkodási feltételekkel. Kelet-Európa más, azzal egyetértek A közös nyelv most is megvan: a német és a latin, illetve ezek változatai, nem olyan nagy dolog ez, sőt, ott van az angol is Az egység pedig létre fog jönni, mert nincs más út Senki sem hülye Vagy, mégis, mi lenne a megoldás? Hiába van olaj norvégiában, vasérc svédországban, hiába termel németország, a fizetőképes EU nélkül nem ér ezzel semmit, a világpiac messze van és nagy a konkurencia Az EU mint belső piac életképes HA egységes és közel azonos a vásárlóereje a benne lévő országoknak Csak akkor
peter_s 2017. 04. 10. 23:18
Előzmény: #36  gambadoro
#37
Ó nem vagyok én maradi. Teljesen világos az álláspontom: kérdezzük meg az EU nemzeteinek polgárait, hogy akarnak-e Európai Egyesült Államokat, az összes tagállamban tartsanak róla népszavazást. Ez lenne demokratikus, nemdebár? Na, ezt már nem akarja senki, mert mindenki fosik a népszavazástól az Európai Unióban. Nigel Farage egyébként felhozta ezt egy felszólalásában, hogy minden országban legyen egy teljeskörű, fair népszavazás a kérdésről, mondanom sem kell kifütyülték, lehurrogták az EP-ben ezért. Akkor tehát marad a kényszer, az emberek feje felett kell dönteni. Ha ezt akarjuk, akkor nem kell hisztizni Orbán miatt, mert ő is erőből oldja meg a dolgokat. Direkt nem említettem a spanyolokat, amikor az USA-val példáloztam mert USA-nak egy hivatalos nyelve van, az angol, de ha a spanyolt is kijelölnék azzal sem lenne semmi gond, lenne 2 hivatalos nyelv, de nem 24.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 04. 10. 23:24
Előzmény: #37  peter_s
#38
na azért most nem az európai egyesült államok kérdésébe szólnék bele, hanem a kormányzásról hangoztatott meglátásodat kifogásolnám: 1. a népet megkérdezni ilyen ügyekben annyira hatékony, mint megszavaztatni az ország költségvetését. nem véletlenül létezik a képviseleti demokrácia: megcsinálja aki elvileg ért hozzá, és fejlett országban ez egy transzparens meló, az állampolgár ellenőrizheti, hogy dolgoztak a pénzéből 2. kell hisztizni orbán miatt, mert a fentieknek se szakmai, se erkölcsi oldalról nem felel meg. más erőből odaszarni és más a szavazó és adófizető megbízásából lelkiismeretesen dolgozni. orbán már számtalan esetben odaszart. az a minimum, hogy hisztizni kell, de inkább előállítani és letárgyalni az ügyét
gambadoro 2017. 04. 10. 23:24
Előzmény: #37  peter_s
#39
egyrészt simán lehet népszavazást tartani, ha előtte tájékoztatják az embereket a lehetőségekről - ez az, amit a brexit előtt az angolok nem tettek meg és ezért volt értelmetlen az egész szavazásuk szerintem a déli USA államokban a spanyol hivatalos nyelv
gambadoro 2017. 04. 10. 23:26
Előzmény: #38  _Bekre_Pal_
#40
ez egy dolog a másik, hogy ha a nép nem akar valamit az nem is fog működni ha az angol azt hiszi, az eu egy szr és neki rossz, akkor nem fogja támogatni ezért kell egyértelműen elmondani A ZEMBEREKNEK, hogy mi mivel jár és döntsék el, mit akarnak
peter_s 2017. 04. 10. 23:40
Előzmény: #36  gambadoro
#41
Az olaszok mindig is le voltak maradva. Még az ESZAK-ban is le voltak maradva a többiek mögött. A Montánunióban kemény 2289 ezer tonna szenet tudtak kitermelni 1946-51 között, 1617 ezer tonnát 1952-57 között. Ez volt a legalacsonyabb teljesítmény az egész Montánunióban mivel mindenki 10000 ezer tonna felett termelt ki, még Hollandia is. Az egy főre jutó GNP az EGK-ban a nagyobb országok közül Olaszországban volt a legalacsonyabb a 60-as években, míg az olaszoknál 509 USD volt, 800 alatt nemigen volt senki. Az energiafogyasztás fejenként szénegyenértékben számítva 1186 az olaszoknál, senki nem volt 2000 alatt. Az acélfogyasztás fejenként 187 az olaszoknál, 250 alatt csak az olaszok voltak. Export a nemzeti jövedelem százalékában szintén az olasz a legalacsonyabb, 15% elmaradva az NSZK, Franciaország, Belgium és Hollandia mögött. De nézhetjük az inflációt, a líra folyamatos elértéktelenedését, bármit nézünk, az olaszok nagyon gyengék az ESZAK országaihoz képest. Most is küszködnek, csőd szélén az olasz bankok, menteni kell őket, hatalmas az államadósság stb. Szóval vitatkoznék én azon, hogy a legfejlettebb régiója volt az EU-nak az elejétől fogva, éppen ellenkezőleg.
peter_s 2017. 04. 10. 23:48
Előzmény: #39  gambadoro
#42
Miről beszélsz? Nem tájékoztatták az angolokat a brexitről? Az összes vitát megnéztem, napokat töltöttem a gép előtt, hogy mindent meg tudjak nézni. Ha van időd nézd meg youtube-on. Számos question time (politikai vita, ahol a nézők kérdezhetnek) volt a kérdésről anglia-szerte, országos közvetítéssel. Még Cameron vs. Farage vita is volt. Ott volt a skót nemzeti párttól kezdve, a Plaid Cymru-ig (Wales Pártja) mindenki. Valamelyik vita több óráig tartott. Sajnos erről nem jók az információid mert hónapokig erről szólt a brit közélet. Az, hogy mit írnak a sajtóban az egy dolog, szeretnek ferdíteni erről. A BBC szinte minden este a vitaműsorokat meg a question time-okat adta a brexit előtt.
gambadoro 2017. 04. 10. 23:55
Előzmény: #41  peter_s
#43
nem írtam, h kezdettől fogva az olasz gdp nagyobb részét az észak olasz régió állítja elő, ami messze több mint az eu átlag
gambadoro 2017. 04. 10. 23:56
Előzmény: #42  peter_s
#44
a következményekről nem kaptak megfelelő tájékoztatást
peter_s 2017. 04. 11. 00:03
Előzmény: #44  gambadoro
#45
Pedig David Cameron, Nick Clegg, sőt még Verhofstadt is állandóan arról beszélt, hogy milyen negatív következményei lesznek a brexitnek, ugye ők érveltek a bennmaradás mellett. Az összes vita arról szólt, hogy milyen következményei lehetnek a kilépésnek. Teljesen világos jövőképet senki nem tudott festeni mert az sokmindentől függ, nem volt még ilyen helyzet ezért nagy a bizonytalanság. Na mindegy, nem ez a topic lényege, úgy tűnik, hogy ezekben a kérdésekben nem értünk egyet, de nem baj ha másképpen látjuk a dolgokat.
gambadoro 2017. 04. 11. 00:09
Előzmény: #45  peter_s
#46
Azért most nézegetem a gdp adatokat Hát az EU nem gyenge még most sem (nem találtam frissebbet) United States 18036.65 Dec/15 17393 18037 543 USD Billion Yearly European Union 16311.90 Dec/15 18574 19116 359 USD Billion Yearly
peter_s 2017. 04. 11. 00:19
Előzmény: #38  _Bekre_Pal_
#47
Szerintem meg pontosan ilyen ügyekben kell a népet megkérdezni. Vagy az lenne a demokrácia lényege, hogy 4 événte beküldünk valakit az EP-be aztán utána 4 évig kuss van? Tudatos választópolgárként igenis igényem van arra, hogy kérdezzenek meg ilyen kérdésekben. Pontosan az a baj, hogy ilyen szanyiféléket, dajcstomikat meg pelcznéket beküldünk az EP-be és azt sem tudjuk, hogy mit csinálnak, nem is látjuk őket, ha írok nekik, akkor basznak válaszolni és felveszik a nagy zsét. Aztán majd úgy nyomkodják a gombot, ahogy akarják egy kis kokó meg néhány üveg pia között. Hát nem. EU-ba való belépésről vagy kilépésről, európai fizetőeszközről, európai közös hadseregről, Európai Egyesült Államokról, szabadkereskedelmi egyezményekről igenis meg kellene kérdezni az embereket, mert ezek a kérdések mindenkit érintenek. Svájcban és jobb helyeken érdekes módon ez nem jelent problémát.
peter_s 2017. 04. 11. 00:33
Előzmény: #46  gambadoro
#48
Nem mondtam és írtam sehol, hogy az EU gazdaságilag gyenge lenne. Érdekérvényesítő képessége, döntéshozatali mechanizmusa viszont az, és nagyon sérülékeny is. Vedd ki a három húzó országot és már nem lesz ilyen rózsás a kép. Túl nagy különbségek vannak a tagállamok között gazdasági, kulturális ételemben ez a baj, és ez a gátja szerintem az Európai Egyesült Államoknak is. Németország dominált az Európai Unió, ha ezt darabot kiveszed valószínűleg az egész közösség odavész, USA-ból ha egy szövetségi államot kiszakítasz, attól még működni fog a rendszer, még akkor is ha olyan államot szakítasz ki, ahol működik szövetségi jegybank (FED). Az EU-nak elég ha Frankfurtot kiszakítod a közösségből. Persze, ha összeadjuk a tagállamok GDP-jét akkor azzal lehet villogni mert tényleg nem rossz, de sajnos nem csak ezen múlik.
gambadoro 2017. 04. 11. 00:45
Előzmény: #48  peter_s
#49
a németek az eu-n turbózták fel a gdp-jüket vedd ki az eu piacot a német gdp-ből:) ebből is látszik, hogy ez csak együtt működik milyen érdekérvényesítés? mikor? ahhoz először is egység kellene, ugye
gambadoro 2017. 04. 11. 00:49
Előzmény: #47  peter_s
#50
svájc rossz példa évszázados népszavazási rendszerük van nem kell mindenről megkérdezni a népet ha mégis, akkor nagyon pontos és objektív tájékoztatást kell előtte adni hiába mondod a brexitet, arról nem beszéltek érthetően, hogy mi lesz a skótokkal, északírekkel, mi történik, ha tényleg vámot kapnak a nyakukba, hogyan csökkenhet a kivitelük, mi lesz a city-vel arról nem is beszélve, hogy pont a migráció terén kaptak egy óriási engedményt az eu-tól, ami az egész brexitet elindította egyébként nem hiszem, hogy a uk nem marad gödörben, ha az eu tényleg szívóskodni fog márpedig kénytelen lesz a magam részéről abban sem vagyok biztos, hogy tényleg kilépnek
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 01:00
Előzmény: #33  _Bekre_Pal_
#51
Káderjani segíti a FIDESZ bomlasztását :) Ő az ellenzék beépített Fletója :) Kb. azt teszi néha, mint Fletó a DK-ban. Lejáratja a "saját oldalát" :) Jók ezek a kamikázék a magyar politikában: destabilizálják a komcsikat. A legszebb az, hogy valószínűleg nem is tudnak róla. Sem a komcsik, sem a kamikázék. Ettől olyan hatásosak. A mini-szterelnök fejében is lehet néhány ilyen bomlasztó valami, mert már nagyon megbomlott az elméje. Ha 2018-ig kitart a pofonzápor (hajrá, símacska...), akkor hamarosan börtönben vagy temetőben végzik. (Esetleg putyin vendégszeretetét fogják élvezni, amíg a cárevics azt jónak látja...)
gambadoro 2017. 04. 11. 01:09
Előzmény: #51  upgrayeddAKS
#52
ne viccelj és, ha nem írja alá mi van? visszaküldi nincs vétójoga mondjuk éppen ezért küldhette volna vissza áder egy igazi paraszt úgy is néz ki az a baj, hogy amikor először kijelölték egy aránylag elfogadható faszi volt azóta a fejébe szállt a dicsőség szó szerint
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 01:16
Előzmény: #52  gambadoro
#53
Amiket most leírtál, miben lehetne cáfolat pl. ezekre: "Jók ezek a kamikázék a magyar politikában: destabilizálják a komcsikat. A legszebb az, hogy valószínűleg nem is tudnak róla. Sem a komcsik, sem a kamikázék. " ? Szerintem semmiben...
gambadoro 2017. 04. 11. 01:32
Előzmény: #53  upgrayeddAKS
#54
bevallom nem értem :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 04. 11. 01:58
Előzmény: #54  gambadoro
#55
Az 53-ast vagy az 51-est?
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 11. 08:18
#56
"A köztársasági elnöki rezidencián miközben a takarítónő az egyik WC-ben takarít, egy darab szaros vécépapírt kivisz a huzat az ablakon. A takarítónő utánanéz, és látja, hogy az a lichthofon keresztül éppen az elnök ablakán repül be. Odarohan a titkárságra, izgatottan elmondja az esetet, és kéri, hogy még mielőtt baj történik, csempésszék ki a papírt. A titkárnő bemegy, majd kijön: - Késő, az elnök úr már aláírta." (S.NY.)
mityu2 2017. 04. 11. 08:41
Előzmény: #56  _Sigorszky
#57
mekkora poén
mityu2 2017. 04. 11. 08:41
#58
-pny- tiltsál már ki innen is, hiszen írni mertem a soros-trollokról és ezt te nem engedheted, hogy valakinek más legyen a véleménye mint a tiéd tiltsál már ki innen is
-pny 2017. 04. 11. 08:59
Törölt hozzászólás
#59
kardos74
kardos74 2017. 04. 11. 09:03
Előzmény: #58  mityu2
#60
Nem csicskult be, aláírta! Nagyon helyes, van jó hír mára. Egyébként vasárnap este miért akart bemenni a parlamentbe az a sok marha? Nincs bent olyankor csak az éjjeliőr! :) Ezeknek az "egyetemistáknak" ennyi eszük van?

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek