Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 31. 07:42

A választópolgárok IGEN-nel voksolnak a népszavazáson  

link



Abból, hogy "a piac NEM-mel voksolna a népszavazáson" pont az a tézis látszik megerősödni, hogy a jelenegi kormányzati elképzelés nem a választóknak, hanem a piacnak kedvez.



Ez pedig ellentétes az állam (kormány) alapvető kötelességével, miszerint (és többek között!) az állam feladat az, hogy a választópolgárok lehető legnagyobb, dolgozni akaró rétegének, a lehető legjobb legyen, úgy, hogy a választókat kiszolgáló piac törvényes kereti a leginkább megfelelő legyen.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csuloktata 2008. 02. 04. 10:50
Előzmény: #599  Törölt felhasználó
#600
Kola- nak a népszavazásnak és az ország hitelbesorolására tett aggodalmával kapcsoaltban írtam.

Azzal meg legyél tisztában, hogy ez az egész nem a vizidíjról szól! Arról a hozzáállásról, ahogy az állam egyik legfontosabb (vállalt!) feladatát próbálják le/átépíteni. Ezt így nem lehet, nem szabad, s aki ellenkezik, az nem "kádárista", nem "reformellenes".
Egyszerűen az van, hogy akit érdekel legalább azzal őszintén beszélnék meg! Emlékszel 2006- os választás előtt azt mondta fletó, hogy ott vannak a fiókban a kidolgozott reform lépések. Azt elhiszem, hogy a megszorítások tényleg ott voltak kidolgozva, de a "reformlépések" kidolgozása sehol nem volt. Kapkodás, fejetlenség, össze- vissza duma (lesz- nem lesz több biztosító, nem is több biztosító, hanem több pénztár...) Egyből ráöntik az ország nyakára ezt a kupac ismeretlen valamit!
Tehát nem a 300 Ft- ról szavazunk!
Törölt felhasználó 2008. 02. 04. 10:23
Előzmény: #597  csuloktata
#599
csuloktata,

"A 2002- 2006 időszaknak nagyon komoly hatása volt az ország hitelbesorolására, központi költségvetés hiányára. Ezt az ámokfutatást kell megállítani, s nem a szakmaiság mögé menekülve védeni köztörvényes bűnözők garázdálkodását!"

Teljes mértékben egyetértek veled a fent idézettekkel kapcsolatban, nemrég hasonlóképp nyilatkoztam (bár némiképp árnyaltabban fogalmazva) pl. a 100 napos és a megismételt 100 napos programokról. Ez óriási károkat okozott.

De most itt, ebben a topikban nem erről van szó, hanem a vizitdíj népszavazásról. Szigorúan a vizitdíjról, magáról.

Biztos Te is emlékszel, hogy mennyit szapultam korábban a vizitdíj konkrét bevezetését, azt, hogy átgondolatlan, szakmaiatlan és elhamarkodott. A bevezetést követően néhány hét alatt többször is módosítani volt szükséges, pl. a mentesülők körére vonatkozóan.

Ebben a topicban csupán arról kellene vitáznunk, hogy a vizitdíjat eltörölni, vagy újragondolni jobb-e a társadalom számára.

Az én véleményem az, hogy a vizitdíj népszavazás általi eltörlése hosszú távon is óriási nehézséget fog okozni bármilyen kormánynak, aki valóban meg akaraja reformálni az egészségügyet és jobbá akarja tenni a reformok által.

Ezügyben szívesen folytatok konstruktív vitát bárkivel ebben a topikban, arról azonban, hogy melyik politikai oldal a dilettánsabb szakmai kérdésekben, értelmetlennek tartom
adam 2008. 02. 04. 09:47
Előzmény: #592  Törölt felhasználó
#598
Nem nagyon olvastam a hszeidet mikor ebben az öt évben héromszor is leminösitették az országot,akkor ez nem volt szempont vagy mikor azorbán alatt meg javitották a besorolásunkat szintén hérom izben hogy is van ez kicsi kola?
csuloktata 2008. 02. 04. 09:31
Előzmény: #595  pampa
#597
A 2002- 2006 időszaknak nagyon komoly hatása volt az ország hitelbesorolására, központi költségvetés hiányára. Ezt az ámokfutatást kell megállítani, s nem a szakmaiság mögé menekülve védeni köztörvényes bűnözők garázdálkodását!

Egyébként majd 2 év múlva megtudnánk, hogy a FIDESz miatt kellett garantálni a proftrátát a pénztárak befektetőinek, s ezzel már akkor (azaz ma) mindenki tisztában volt! Na ez a sumákolósdi árt az országnak, hitelbesorolásnak, s a kamatrátának, nem pedig a népszavazás.
Törölt felhasználó 2008. 02. 04. 09:29
Előzmény: #595  pampa
#596
kola47

Hülyének nézel itt mindenkit.
Ez baj, elsősorban neked, és elvbarátaidnak, lásd korábbi hozzászólásomat.
pampa 2008. 02. 04. 09:23
Előzmény: #593  Törölt felhasználó
#595
Tudom mi a különbség.

És szerinted az öszödi beszédnek nem volt hatása a gazdaságra,és az Ország külföldi megitélésére?
Ennek a szavazásnak az a tétje,hogy a kormány továbbra is hivatkozhat e arra,hogy mögöttem az Ország.
Ez nem a 300 ft-ról fog szólni.

És ez nem is nekünk fontos,hanem az MSZP belső ellenzékének.
Törölt felhasználó 2008. 02. 04. 09:20
Előzmény: #593  Törölt felhasználó
#594
"A választópolgárok IGEN-nel voksolnak a népszavazáson"

Az MSZP szavazóbázisa 2006-ban HÁROM IGENT jelentő programra voksolt.
Győzött az MSZP.
Most pedig az MSZP le akarja szavaztatni ugyanezt...
A szavazók azt modják erre:
Ne tessék minket MADÁR-nak nézni...

Törölt felhasználó 2008. 02. 04. 09:08
Előzmény: #590  pampa
#593
pampa,

"Ez most egy lehetőség a vélemény nyilvánításra.
Akinek van az elmegy és behúzza az X-et valahová."

Valamit nagyon félreértesz:

Ez nem véleménynyilvánító, hanem ügydöntő népszavazás lesz. (ha tudod, hogy mi a különbség a kettő között...)

Nagyon nem mindegy, ugyanis amit kola írt kétszer is, arra valószínűleg hatással lesz a sikeres IGEN eredmény. És az nem 300, vagy 6000 Ft-ot fog jelenteni.

Ezt egy tőzsdéző, tőzsdefórumozó embernek - hanem is tudni, de legalább - sejteni illene...
Törölt felhasználó 2008. 02. 04. 07:51
#592
Úgy gondolom, hogy a magam részéről kiválok a vitából, mert a valóban elgondolkodtató és higgadtan érvelő hozzászólásokra a visszatérő replikák többsége csupán politikai felhangokkal tűzdelt, ami szerintem nem egy ilyen komoly fórumra való. Utószóként megerősitem azt a szilárd véleményemet, hogy a háromigenes szavazás az ország hitelminősitésének lerontásával és a forint árfolyamának gyengülésével fog járni, és mi leszünk az 5. leminősitett uniós ország rövid idő alatt, meghivatkozva a megnövekedett országkockázattal. Megnyerjük a csatát a legálisan fizetett, országtönkretevő 300ft-s vizitdijfronton, és önként és dalolva csúsztatjuk háziorvosunk zsebébe a korábbi ezrest, csak ne mondja azt, amit magam is hallottam egy ilyen szituációnál, hogy "köszönöm, már kávéztam"-merthát volt egy kis infláció is. Egyébként leminősitésünk előszelének érzem az UBS javaslatát Magyarország alulsúlyozására a portfóliókban. Másik: a mintegy 5000 háziorvosi praxis gyorsan beépitette a vizitdij jövedelmet. Mivel az Alkotmánybiróság döntése szerint ez nem költségvetési tétel, ezért nem várható el ennek költségvetési pótlása sem. A háziorvosok szava nem igazán hallatszott ez ügyben, néhány helyi fórumon, vidéki lapban olvastam véleményüket, amely szerint lehetetlen lesz müködésük, leadják a praxist stb. ,ezeket gyorsan lehazaárulózták. lekapzsizták, elmondták kommunista bérencnek. És mi van akkor, ha tényleg leteszik a lantot? A hőzöngők javasasszonyokhoz fognak járni?
Törölt felhasználó 2008. 02. 04. 07:51
#591
Úgy gondolom, hogy a magam részéről kiválok a vitából, mert a valóban elgondolkodtató és higgadtan érvelő hozzászólásokra a visszatérő replikák többsége csupán politikai felhangokkal tűzdelt, ami szerintem nem egy ilyen komoly fórumra való. Utószóként megerősitem azt a szilárd véleményemet, hogy a háromigenes szavazás az ország hitelminősitésének lerontásával és a forint árfolyamának gyengülésével fog járni, és mi leszünk az 5. leminősitett uniós ország rövid idő alatt, meghivatkozva a megnövekedett országkockázattal. Megnyerjük a csatát a legálisan fizetett, országtönkretevő 300ft-s vizitdijfronton, és önként és dalolva csúsztatjuk háziorvosunk zsebébe a korábbi ezrest, csak ne mondja azt, amit magam is hallottam egy ilyen szituációnál, hogy "köszönöm, már kávéztam"-merthát volt egy kis infláció is. Egyébként leminősitésünk előszelének érzem az UBS javaslatát Magyarország alulsúlyozására a portfóliókban. Másik: a mintegy 5000 háziorvosi praxis gyorsan beépitette a vizitdij jövedelmet. Mivel az Alkotmánybiróság döntése szerint ez nem költségvetési tétel, ezért nem várható el ennek költségvetési pótlása sem. A háziorvosok szava nem igazán hallatszott ez ügyben, néhány helyi fórumon, vidéki lapban olvastam véleményüket, amely szerint lehetetlen lesz müködésük, leadják a praxist stb. ,ezeket gyorsan lehazaárulózták. lekapzsizták, elmondták kommunista bérencnek. És mi van akkor, ha tényleg leteszik a lantot? A hőzöngők javasasszonyokhoz fognak járni?
pampa 2008. 02. 04. 07:49
Előzmény: #589  Törölt felhasználó
#590
Ez most egy lehetőség a vélemény nyilvánításra.
Akinek van az elmegy és behúzza az X-et valahová.
Nem fajult volna idáig a helyzet ha az MSZP az öszödi beszéd után meneszti a M.N. Elnököt.
Én mint már írtam 3X IGEN-nel honorálom az eddigi munkájukat.
IGEN
IGEN
IGEN
Mert ezt érdemlik.
Törölt felhasználó 2008. 02. 04. 07:26
Előzmény: #588  Törölt felhasználó
#589
egyébként honnan tudjam, hogy most nem hazudik a bolsi banda a szemembe? Honnan tudjam, hogy nyílvánvaló, hogy nem azt teszik amit kommunikálnak, s ezt nekem látnom kellett volna?
elqro becstelen hazug ember, akinek a bandájának a szavára egy fillért nem lehet adni!
Törölt felhasználó 2008. 02. 04. 07:02
Előzmény: #586  Törölt felhasználó
#588
Nem valósítom meg, s az ellenkezőjét teszem, sőt a másikat lehazugozom az nem ugyanaz.

Miben is tette a Fidesz az ellentétét annak amit kampányolt?

Másrészt, ha hazudik valaki, akkor nem a másikra mutogatva düllesztett mellel kellene szaladgálni, hogy ő milyen őszinte!
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 23:52
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#587
longolo,

lloyd-nak írtad:

"Részedről megvalósíthatónak tartod..
Eddigi hozzászólásaid alapján alapos megfontoltnak tűnsz. Azt a tervezetet a szavazás napján olvasgatták a parlamentbe.
Ez vicc kategória, ha te eltudod képzelni a megvalósíthatóságot vagy nagyon jó a fantáziád vagy HISZEL a szerencsébe?"

Nem hinném, hogy lloyd látná a jogszabály megvalósíthatóságát, de hisz abban, hogy a jelenlegi rendszernél bármi csak jobb lehet.

Egyébként én nem így gondolom. Szerintem van rosszabb modell a mainál. Pl. a septiben elfogadott törvény által meghatározott is rosszabb a mainál.

De nem a vizitdíj miatt!!!
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 23:48
Előzmény: #584  Törölt felhasználó
#586
drop,

"akár a vizitdíj és a tandíj mellett érvel valaki, akár ellene, egyik sem hazugság, hanem vélemény."

Kivéve persze, ha maga is tudja, hogy vizitdíjra (önrészre) és tandíjra szükség van. Meggyőződésem, hogy a fidesz is tudja, ez az egész csak politikai hazugság.

Egyébként éppen ov mondott valami olyasmit '98-ban, hogy egy dolog a kampány, és egy másik dolog a kormányprogram - utalva arra, hogy nem egészen azokat az intétzkedéseket hozták a hatalomra kerülésük után, mint amit a választásokon ígértek.

Egyébként pedig volt olyan győztes politikus is, aki nemcsak, hogy betartotta az ígéreteit, de még rá is emelt. (ld 100 napos és újabb 100 napos programok...) Azóta is azt a költekezést nyögi a költségvetés... :)

Nem az a baj, hogy a politikusok hazudnak, az a baj, hogy még mindig túl sokan hisznek nekik...
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 23:36
Előzmény: #563  Törölt felhasználó
#585
lloyd
Részedről megvalósíthatónak tartod..
Eddigi hozzászólásaid alapján alapos megfontoltnak tűnsz. Azt a tervezetet a szavazás napján olvasgatták a parlamentbe.
Ez vicc kategória, ha te eltudod képzelni a megvalósíthatóságot vagy nagyon jó a fantáziád vagy HISZEL a szerencsébe?
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 23:35
Előzmény: #583  Törölt felhasználó
#584
akira,
akár a vizitdíj és a tandíj mellett érvel valaki, akár ellene, egyik sem hazugság, hanem vélemény.
A hazugság az, amikor a kampányodban elmondod, hogy nem lesz, aztán mégis lesz, amikor megválasztanak. Remélem nem kell mondanom, kiről van szó.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 23:27
Előzmény: #581  Törölt felhasználó
#583
drop,

"És nem gondolom, hogy minden politikus rossz szándékból, renszeresen átveri a szavazóit."

Ezt én sem gondolom. A legtöbben butaságból hazudnak. Pl. a vizitdíjjal és a tandíjjal kapcsolatos népszavazás ügyében is. De vannak köztük, akik tudják, hogy butaság, mégis hergelik a népet a vizitdíj és a tandíj ellen, pusztán politikai célok miatt.

A baj az, hogy sokan el is hiszik a hazugságokat. remélem, egyre kevesebben....
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 23:23
Előzmény: #581  Törölt felhasználó
#582
drop,

...lassan olyan leszel, mint gyurcsány. Hazudsz, aztán még be is vallod... :)

Bocs, ezt a magas labdát nem tudtam kihagyni... :))))))
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 23:16
Előzmény: #577  Törölt felhasználó
#581
"minden politikus hazudik"

Természetesen az egész kijlentés egy ökörség. Én is hazudtam már, mégsem azt említeném meg magamról érdemben, hogy hazudok, mert nem ez az alaptulajdonságom.

És nem gondolom, hogy minden politikus rossz szándékból, renszeresen átveri a szavazóit.

De az MSZP-SZDSZ esetében ez nem kérdés, ezért érdeke a koalíciónak az egybemosó értelmetlen kijelentés.

Te mindezt te is nagyon jól tudod lloyd.

Topik gazda

LET
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek