Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 01. 31. 07:42

A választópolgárok IGEN-nel voksolnak a népszavazáson  

link



Abból, hogy "a piac NEM-mel voksolna a népszavazáson" pont az a tézis látszik megerősödni, hogy a jelenegi kormányzati elképzelés nem a választóknak, hanem a piacnak kedvez.



Ez pedig ellentétes az állam (kormány) alapvető kötelességével, miszerint (és többek között!) az állam feladat az, hogy a választópolgárok lehető legnagyobb, dolgozni akaró rétegének, a lehető legjobb legyen, úgy, hogy a választókat kiszolgáló piac törvényes kereti a leginkább megfelelő legyen.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 23:13
Előzmény: #571  Törölt felhasználó
#580
lloyd
Ne bagatelizáljuk el a helyzetet. Szeretek ebben az országban élni. De ez nem működik csak és kizárólag gazdasági alapon. Lassan csak egy adószám leszek és ha már túl gazdaságtalan engem is "bezárnak" ? Persze kuba se tetszik, semmi kapitalizmus csak boldogan nyomjuk a szambát a putriba egy Fidel poszter árnyékába. Jó lenne valami kettő közti középutat találni.
Phylaxa 2008. 02. 03. 23:07
Előzmény: #578  Törölt felhasználó
#579
Igen a megvalósulást tudjuk ellenőrizni. Ez a tény.Ezt nem tudják letagadni. A számlákból kiderül.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 22:56
Előzmény: #575  Phylaxa
#578
Phyl
Tudjuk mindenki könnyen igérget és az igéreteket nehezen tartja be.
DE! Az nagyon nem mindegy hogy egy ország vezetése 1. Mit deklarál / eszme,cél, jövőkép stb. és 2. Mit tesz ennek érdekében / út a megvalósítás felé /
Nekem jelenleg az 1.pont is nagyon homályos és ellentmondásos...
Holnap ha kedv és idő engedi írhatnátok a fizetős oktatással kapcsolatban is
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 22:49
Előzmény: #574  Törölt felhasználó
#577
drop,
és ha felismered a pártpreferenciát, na akkor mi van? akkor mi jut eszedbe? a don-i csata? vagy mi?

én a "minden politikus hazudik" kijelentés tagadásából mást szoktam felismerni. a naívitást és ostobaságot.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 22:48
Előzmény: #574  Törölt felhasználó
#576
drop,

sosem titkoltam, sőt meg is írtam, hogy a választókerületben, ahol szavaztam a fideszes jelöltre tettem a voksom 2006 tavaszán, ősszel nem, mert nem is indult ilyen.

Mit is lehet fölismerni?
Phylaxa 2008. 02. 03. 22:40
Előzmény: #572  Törölt felhasználó
#575
Ha minden politikus hazudozik, akkor annak egy biztos eredménye lesz......egyre kevesebben fognak elmenni szavazni. Az pedig talán ebben mindenki egyetért nem lesz jó.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 22:39
Előzmény: #572  Törölt felhasználó
#574
"Egyébként pedig minden politikus hazudik"
Ez a koalíció még megmaradt szavazótáborának közös jelmondata. Innen lehet felismerni a titkolt pártpreferenciát.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 22:35
Előzmény: #572  Törölt felhasználó
#573
akira, ha ez a arcpirító szemtelenség, hogy a mai ellenzéket hozzák összefüggésbe az MSZMP utódpártjának seggnyalói a kommunizmussal, neked tetszett, akkor gratulálok hozzá.
Csak igaza lehet yesterdaynek...
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 22:30
Előzmény: #571  Törölt felhasználó
#572
"amíg magát jobboldalinak valló emberek egy magát jobboldalinak beállító párt kijelentéseiben nem veszik észre a kommunizmusból visszaköszönő eszmeiséget, addig felesleges évődni a "hazugság" szó jelentésein.
hinni lehet bármit. főleg az arra kijelölt épületben."

Ez tetszett... :)

Egyébként pedig minden politikus hazudik, ezt a szavazatmaximalizáló eszközt nem gyf találta ki...
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 22:23
Előzmény: #570  Törölt felhasználó
#571
long,
amíg magát jobboldalinak valló emberek egy magát jobboldalinak beállító párt kijelentéseiben nem veszik észre a kommunizmusból visszaköszönő eszmeiséget, addig felesleges évődni a "hazugság" szó jelentésein.
hinni lehet bármit. főleg az arra kijelölt épületben.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 22:15
Előzmény: #559  Törölt felhasználó
#570
lloyd Szerinted az MSZP-SZDSZ koalícióra rá lehet bízni bármilyen, nagy fontosságú törvény megalkotását?
Tudom százszor lerágott csont de hazudtak, átvertek. És ezen sok ember / főleg jobbos/ nem tud túllépni. Elveszett a bizalom ami tudjuk nehezen szerezhető de könnyen elveszik. Lefordítva hétköznapira aki adósod maradt adsz neki újra kölcsönt, aki megbántott, átvert ,elhagyott megbocsátasz neki ? Újra bízol benne ? Válaszom drop kérdésére nem.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 22:15
Előzmény: #567  Törölt felhasználó
#569
Biztos ezért értek vele egyet nagy csomó kérdésben.

De ha valamit nem értesz, kérdezz bátran az okosabbaktól. Én is szoktam. Az nem bűn.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 22:09
Előzmény: #565  Törölt felhasználó
#568
akira, emlékszem.
Én is elmondtam, hogy ennek nincsen ma realitása Magyarországon.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 22:06
Előzmény: #563  Törölt felhasználó
#567
lloyd, ne haragudj, de nem akarok ilyen kenetteljes stílussal vitatkozni, pénznyelő 2 vagy. Csöpög az álszentség a szavaidból.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 22:04
Előzmény: #562  Törölt felhasználó
#566
drop,

"1. Ha a politikusaink nem tudják a mi javunkra megalkotni a törvényt, akkor el kell felejteni. "

Épp az imént mondtam, hogy a politikusok alkalmatlanok a törvényalkotásra, az a szakemberek feladata lenne.

A politikusok dolga a szavazatgyűjtés, semmi több. Az a baj, hogy sokan közülük ennél többet szeretnének, és sokan azt hiszik, hogy ha a parlementben vannak, akkor ők már mindenhez értenek...
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 21:57
Előzmény: #562  Törölt felhasználó
#565
drop,

Én sem gondolom, hogy verseny mindenre a megoldás. Az egész társadalmat (eltartót és eltartottat) érintő kérdésekben pláne nem.

Ezért a szabályozott piac híve vagyok. Egészségügyben pedig az erőteljesen és szigorúan szabályozott piac híve vagyok. Ráadásul azt is mondtam, hogy nem szabad mindenkit a piacra terelni - mint ahogy az szdsz-mszp képzeli -, hanem csak azokat, akik a piacot választják. A többieknek meg kell hagyni az állami rendszert, sőt az eltartottakat még választani sem engedném, számukra az állami szolidáris rendszer lenne alkalmas az ellátásukra, hiszen nincs pénzük, anélkül meg hiába is mennének a piacra, úgysem kapnának semmit...

De hát ezt is elmondtam már százszor. nem emlékszel?
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 21:57
Előzmény: #562  Törölt felhasználó
#564
A 2. ponthoz.
Ugyanis ha a vezetésünk nem korrupt, akkor erős kézzel fel tud tartani egy nem korrupt EÜ pénztárt is. Ha korrupt, akkor pedig az EÜ pénztárak meg fogják találni a módját, hogy növeljék a vezetőink által megszavazott törvényektől segítve a fizetett járulékunk mértékét.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 21:55
Előzmény: #559  Törölt felhasználó
#563
dear drop,
ha elfogadod, hogy én életemben először tegnapelőtt pénteken regeltem a portfolio fórumába, akkor be kell látnod, hogy akira-nak nem feltétlen van szüksége arra, hogy térítsen az eü biztosítókra, engem sem kellett. Viszont úgy érzem, hogy annak ellenére, hogy én már viszonylag megértettem (felfogtam) a biztosítási rendszer elvi működésének sarokpontjait, mégis tudtam új információt leszűrni az itt elhangzottakból, például akira-tól is, aki egyébként elég széles látókörűnek tűnik biztosítási kérdésekben.

Én amúgy a tőzsdézés miatt regeltem, mert van mit tanulnom és az okos ember mások hibájából és történeteiből (is) tanul, ergo olvasgatom bőséggel a tőzsdés topikokat; viszont veled is el tudtam vitatkozni emberi módon, csak szerintem politikai érzelemtől vezérelve elkerül a hideg objektivitás. nyilván engem is. de például karvastagon leszarom a politikát. Számomra Fleto is és Vitya is nagyon jó politikusok, csak mindkettő korrupt hülyékkel veszi/vette magát körül, akik se nem poltikusok, se nem szakemberek.

Utolsó kérdésedre válaszul, részemről igen, hogyha arra gondolok, hogy Viktor az ország Mengeléjével szeretett volna egészségügyi reformot végrehajtani, akkor el tudom képzelni, hogy úgy a jelenlegi kormánynak is sikerülHET.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 21:50
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#562
akira,
1. Ha a politikusaink nem tudják a mi javunkra megalkotni a törvényt, akkor el kell felejteni.
2. Alapvetően nem hiszek a piaci verseny mindenhatóságában.
Törölt felhasználó 2008. 02. 03. 21:49
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#561
drop.

Íme, ez volt tavaly áprilisban az első bejegyzésem a témában:

link

Topik gazda

LET
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek