A magyarok 60 százaléka elutasítja Paks II orosz állami vállalat által, orosz hitelből való megépítését, és kétharmada a megújuló energiaforrásokat részesítené előnyben - derül ki A Medián 2014 decemberében készített, reprezentatív...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=210254
2030-ra lesz kb. 5800 MW beépített. Ebből a Lőrinci, Litér, Sajószöged, Bakony GT-k perces tartalékok, szóval marad ~ 5250MW.
A csúcsszükséglet 6500 MW!
Ebben nincs benne a Paks2, de ugye Paks1 leáll majd, szóval ott a kapacitás fenntartás lesz meg 2032-től.
De amíg Paks1 leáll, és közben lesz Paks2 addig is kb. 8200MW beépített lesz, amiből levonva a kicsiket, 7650 MW lesz.
A beépítettek jelentős része, pedig alig ment 2014-ben, mint pl. Gönyű, Tisza, Dunamenti..
Szóval akkor ne építsünk semmit? Vagy mikor kezdjünk el gondolkozni? Majd az utolsó pillanatban?
Jah, lehet importálni írta valaki.. Közben nagyszerű felmérésekből, meg mindenhonnan az ömlik, hogy fosunk a függőségtől. Az import mi, ha nem függőség?
Ha mi előrébb járunk, és termelőként, exportőrként tudunk megjelenni, akkor az az Magyarországnak vagy a nyugatnak kedvez-e? (Ergo gyarmat vagyunk vagy sem?)
Ahogy változik a kormány kommunikációja, úgy változik a TE véleményed is.
Az emberek még a végén képesek lesznek arra gondolni hogy nincs is saját véleményed:((
Egy biztos! A topik címe kamu. Egy medián már nem tényező, elhullottak, persze még erőlködnek.. USA és tsa pénzen politikai megrendelésre készített kamudolgozat, így aztán nincs is alap további dolgokról beszélni a témában.
"Egyszerűen máshol veszélyesnek gondolják és nem építik"
hahaha, ezt te sem hiszed el? USA és tsa megbuktatjáapl. egy hasonló szituban a cseh kormányt, mert az az oroszokkal akar építtetni. Lent be volt linkelve, újra meghirdetik, csak most USA és tsa fog nyerni. Megépítik azt, csak mások, bevállalják azt az óriási veszélyt..
Nem tudom figyelted-e tegnap a sajtótájékoztatót. Már további blokkok építéséről is szó volt.
Ez ugye már nem az ország energiaszükséglete miatt kell ?
Egyszerűen máshol veszélyesnek gondolják és nem építik, mi pedig bevállaljuk helyettük a veszélyt. Tudod, van az a pénz:((
Erről mi a véleményed ?
elsősorban azért kezdtem hozzá, mert pár éve beleestem a több mint egyhetes áramszünetbe. Akkor hiába volt gáz nem tudtam fűteni, és elhatároztam hogy ilyet nem akarok többet.
Ha már felszereltem a napelemeket, akkor azzal egy időben, ugyanarra a sínre, tettem fel napkollektort is.
van teljesen szinuszos is.
Nálam is ilyen megy. Az akkutöltés le van kapcsolva és külön töltő tölti, de az átalakítást ez végzi. Igy áramszünet esetén is tudom működtetni a rendszert.
Viszont lakáson belül 2 hálózat van:((
jah, értem, a szünetmentes táp sajnos nem túl jó erre a célra, mert a legtöbb csak kvázi-szinuszos kimenetet tud (bár a 0 .. +300 .. 0 ..-300 .. 0 .. ugrálást csak egy erősen rövidlátó ember nevezhette el kvázi-szinuszosnak), a visszatápláló inverterek nem ehhez vannak szokva.
ezt nevezzük érdekes ötletnek, van még néhány hasonló, a P2G technika egyelőre annyira drága és rossz hatásfokú, hogy a biztonság kedvéért (pár száz millió euróért) lítiumakkumilátorokat is vásároltak, az árához képest nevetségesen kicsi tárolókapacitással (néhány MWh)
"a napelem ad kb 30V egyenfeszültséget és napsütéstől függően 0-8 ampert. ezt megeszi a hálózatra dolgozó elektronika és tolja rá a teljesítményt."
A hálózatra táplálónál kell leni egy inverternek, ami szinkronizálja a feszültséget a hálózati feszültséghez.
Ezt kapcsold a szünetmentes kimenetére.
Azért kell a szünetmentes, mert anélkül nincs mihez szinkronizálni. Ez biztosítja hogy pl áramszünet esetén a napelemeid sem táplálnak vissza.
"az akku által táplált drága inverter"
Nem annyira drága az. Ugyanez van a szinuszos szünetmentes tápegységekben is.
Ha nem akarsz motort is működtetni, akkor még szinuszos sem kell, akkor egész olcsó.
Igen ez a németeknél is a gond. Erre találták a PowerToGas technikát.
Amikor sok a megújuló, akkor átalakítják gázzá és benyomják a gázhálózatba.
Falkenhagen volt az első ami már nem tesztüzemben működik.
a napelem ad kb 30V egyenfeszültséget és napsütéstől függően 0-8 ampert. ezt megeszi a hálózatra dolgozó elektronika és tolja rá a teljesítményt.
standalone rendszerben eléggé más a helyzet, ott akkumulátort tölt a napelem és az akku által táplált drága inverter csinálja a házat ellátó 230V váltakozófeszültséget. ez a VALÓDI napenergia-hasznosítás, ami viszont olyand drága, hogy egyelőre csak hobbiból csinálja, aki csinálja.
kicsit észnélkül támogatták a napelemeket, és most csúcsidőben annyi a termelés (amit kötelezően át kell venniük a kistermelőktől), hogy néha több, mint a helybeli fogyasztás.
viszont nem építették ki időben az észak-déli kapacitásokat, hogy elvigyék a szükséges áramot északra. ezért aztán benyomják a teljesítményt a cseh hálózatba és kiveszik északon a lengyel hálózatból. a szaldó nulla, a csehek és lengyelek pedig szívnak, mert a csomóponti és hálózati kapacitásaikat elsősorban mégiscsak maguknak építették ki. ezért építenek védelmi rendszereket a lengyelek, hogy az ilyen parazita felhasználást korlátozzák.
Csinálj egy kisérletet.
a napelemeket kapcsold egy szünetmentes kimenetére és nézd meg hogy mikor változik az áram, ha változik a nap, vagy ha változtatod a terhelést a szünetmentesen.
komolyan: váltóáramú hálózatokban ez így megy.
ha én felrakom a napelemet a tetőre, és be akarom tolni a termelt áramot a hálózatba, az én teljesítményelektronikám ezt simán meg tudja tenni.
Látod itt az eltérés köztünk. Én el tudom fogadni az atomenergiát, a kockázatokkal együtt, amennyiben nekünk szükségünk van rá, de nem tudom elfogadni ha spekulációs céllal építik.
Ahhoz túl kockázatosnak tartom.
Emiatt a megújulók akadályozását pedig butaságnak.
a ballib kormányok is ugyanezt akarták, most viszont nem szavazták meg.. Jöjjenek a miértek? Folytonosság, függetlenség, piaci szerep (a csehek pl. máris hátrányban, őket meg tudta buktatni 2013-ban USA és tsa, náluk dugába dőltek ugyanezek a tervek, majd eldöntik, hogy tőlünk vagy a nyugattól vesznek olcsó energiát), tényleges lépések tökölés helyett, IMF/országspekák kivédése, hozzájárulás a gazdaság pörgetéséhez, nagyon jó kis pakk.
Németországban, ahol a kancellár végzettsége atomfizikus, lekapcsoltak 9 atomerőművet és köszönik jól vannak. Annyira, hogy azóta előfordult, hogy villamos áramot exportáltak Franciaországnak. Magyarország csúcsidőn kívül kényszerexportálja Paks I. áramát is a Balkánra. A lakosság csökken, az energia felhasználás eszközei egyre takarékosabbak. A következtetést rátok bízom.
Maximálisan egyetértek abban, hogy a megújuló energiát is fejleszteni kell. Ott, ahol van rá lehetőség és pénz, ott gyerünk és csináljuk meg.
Én a problémát abban látom, hogy páran el vannak tévedve és Paksot akarják kiváltani vele. :)
Az árkalkulációkat pedig nyugodtan elfelejthetjük. Lásd napelem. Nálunk semmit sem lehet kiszámolni, hogy mikor térül meg.
Egy fontos dolgot talán megemlítenék: az államnak hatalmas bevétele van az energiafogyasztásból. Ha ez valami miatt csökken, azonnal kivetnek fingási díjakat és büfögési illetékeket az új energiára. Ezzel számoljon mindenki aki tudja, hogy mi mennyibe kerül majd. :)
"OAH szerint INES 2-es besorolás, majd 3-as átsorolás. "
pont ezt írtam. Az üzemzavarnál nem tudták megállapítani, mekkora a veszély. Utólag kellett átminősíteni, mert tévesen gondolták.
Ugye tudod az INES 3-as azt jelenti hogy nem áll rendelkezésre további mérnöki lehetőség?
A többség elutasítja Paks II.-t
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=210254