Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 23:42

A nyugdíjpénzek államosításának tanulsága  

link



az állam nem a megoldás. Az állam A probléma.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 23:01
Előzmény: #310  Törölt felhasználó
#318
Ebből az idézett mondatból a pszichológusok regényeket tudnának írni. A másik ("Az asszony intézi") mondatával együtt egy kapuzárási pánikban levő, bizonyítás kényszeres embernek tűnik, akit az asszony kitiltott az ágyából.
(Persze kizárólag a megnyilatkozásaiból vontam le balga következtetéseimet. :))
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 22:54
Előzmény: #315  szivacs
#317
Ha már ilyen kedves voltál, akkor szavaztam én is. Ugye gondolod mire? :)
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 19:54
Előzmény: #314  szivacs
#316
Nem sértegettelek.

A legfontosabbatakat hagytad ki: struktúrális reform, pazarló rendszerek átalakítása, ill. a fedezetlen lineáris adó.

Persze, nyilván nem a korrektség volt a célod. Szándékosan csúsztató, manipulatív a választható lehetőségek köre.

Te ugye tisztában vagy vele, hogy az MNYP pénz elköltése pont olyan, mint ha hitelből költekeznénk? Nos?
szivacs
szivacs 2010. 12. 14. 19:51
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#315
Kérésedet teljesítettem:
Észrevételt figyelembe véve az ötödik választ kiegészítettem: újabb adók kivetése mellé az adócsökkentés visszavonása lehetőséggel. Bocs attól aki már szavazott!
link
szivacs
szivacs 2010. 12. 14. 19:41
Előzmény: #312  Törölt felhasználó
#314
A vita folyik itt régóta, egy gazdasági fórumhoz méltó módon, mindenféle korlát nélkül, más is és te is beírtad amit akartál bármi is volt a célod vele.

Ez most egy szavazás és ha nem sértegettél volna fölöslegesen és rendszeresen, akkor tőled is elfogadtam volna javaslatot egy további válaszra, de értelmetlenül sértegettél :-(, így hát teflonmuflonnak ajánlottam fel ezt a lehetőséget.
szivacs
szivacs 2010. 12. 14. 19:36
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#313
Hát, lehet, nem akartam túl sok verziót, mert akkor szétesik. Szvsz az adócsökkentés visszavonása az kb, az a filozófia, mint új adók kivetése, tehát ez a válasz nagyjából lefedi. Jelöld be ezt.
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 19:34
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#312
Nem az volt a célja ennek az szavazásnak, hogy korrekt legyen. Szivacsnak sem ez a célja itt, hogy egy gazdasági fórumhoz méltó módon vitassunk itt meg egy problémát.
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 19:19
Előzmény: #309  szivacs
#311
Azért legalább jelzés értékkel be lehetett volna tenni a "visszavonni a 16%-os adót" pontot is. :)
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 18:21
Előzmény: #309  szivacs
#310
"Bármit csinálunk a nyugdíjrendszerben, az csak akkor lesz fenntartható, ha lesz egy millióval több munkahely és lesz egymillióval több adófizető..."

Matolcsy György.

A nyugdíjkassza jövő évi közel 900 milliárd forintos hiányának pótlására a kormány államháztartási egyensúlyt javító alapot hoz létre
Matocsy György

Ebbe az alapba kerül az MNYP vagyon. A felhalmozott nyugdíjvagyon pár évig elég, utána valaki oldja meg a problémát.
szivacs
szivacs 2010. 12. 14. 17:34
#309
mások véleménye: link
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 03:36
Előzmény: #306  exley
#308
Azért ugye tudod, hogy "ami soha nem volt az övé és most már nem is lesz simán el lehet venni, ha egyáltalán ott még található vagyon, elképzelhető, hogy virtuális handa.banda az egész." félmondatodban legalább két bizonyítottan valótlan állítás van!
A "balhé" egyébként éppen most van "megjátszva". Szerintem igen furcsa elképzeléseid vannak, ha a jogállami érdekérérvényesítésről neked az öldöklés és fosztogatás jut az eszedbe.
Törölt felhasználó 2010. 12. 12. 19:45
Előzmény: #306  exley
#307
"Hornék annyira kifinomultan játszották meg ezt a balhét, tanulva az '56-os mészárlásokból, hogy az egyszerű ember nem is érti miről van szó. Nem érzi sajátjának ezt a pénzt, különben öldökölnének, fosztogatnának."

Elképzelem ahogy az ide írók (pl. pénznyelő, csendeske, mózes) öldökölnek meg fosztogatnak:)))
exley 2010. 12. 12. 08:22
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#306
A fidesz ügyesen megérezte, hogy a 8 év liberális szoci ámokfutás rablás sikkasztás az ország kifosztása során a lakosság annyira nem törődik a kialakult helyzettel, hogy a kézzel nem fogható magántulajdonának kikiáltott mnyp, ami soha nem volt az övé és most már nem is lesz simán el lehet venni, ha egyáltalán ott még található vagyon, elképzelhető, hogy virtuális handa.banda az egész. Az emberek, ha elveszel tülök 100 ft-ot jogtalanul, kibeleznek a szó szoros értelmében. Hornék annyira kifinomultan játszották meg ezt a balhét, tanulva az '56-os mészárlásokból, hogy az egyszerű ember nem is érti miről van szó. Nem érzi sajátjának ezt a pénzt, különben öldökölnének, fosztogatnának.
Törölt felhasználó 2010. 12. 12. 01:21
Előzmény: #299  opposition2002
#305
Ez a törvény erejénél fogva IS magántulajdon volt. Talán előbb el kellene olvasni.
Ezt visszamenőlegesen nem lehet megváltoztatni!
A mnyp pénz nem csak egy szám egy virtuális számlán, vagy egy jóváírás, hanem valódi pénz, amivel a célja szerint szabadon rendelkezhettél, például átvihetted másik pénztárhoz, ha azt láttad jónak.
A holnaptól az állami "számlán" levő összeg pedig sajnos nem külömbözik attól, mintha magad felírod egy darab papírra. Semmilyen jogosítványod nem függ attól, hogy mekkora szám szerepel a virtuális számládon.
A tulajdon pedig nem attól függ, hogy saját elhatározásból spóroltad-e. Lásd például az ajándékot, nyereményt vagy örökséget.
Törölt felhasználó 2010. 12. 12. 00:41
Előzmény: #301  mondoka
#304
"1994-ben meg még az SZDSZ ifjúságitagozata, tehát liberális párt volt.
Most mitől polgári ez a párt?"

Attól függ, éppen mikor mit érdemes hazudni az embereknek. A Fidesz ebben ügyes, hogy folyamatosan hazudik, és az emberek igényeihez változik a hazugsága. Ilyen értelemben a Fidesz paradox módon a legpiacibb párt. Már nem a politikáját, hanem saját létét illetően: azt mondja, amit hallani akarnak az emberek, azaz azt árul, amire igény van. A szocik meg pont ott kúrják el, hogy folyton ugyanazt hazudják. Ők nem igény szerint, hanem meggyőződés mentén hazudnak. Így viszont ha a kettő nem találkozik egymással, vagy ha egyszer bukta van, akkor hiteltelenné válnak.
Törölt felhasználó 2010. 12. 12. 00:09
Előzmény: #301  mondoka
#303
Teljesen mindegy, hogy bal, vagy jobb, vagy polgári, a lényeg, hogy liberális:)))
lesipuskas 2010. 12. 11. 22:28
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#302
Én bezony most forradalmat csinálok, olyan 1 személyeset mint a Rembo szokott, saját lelkem megnyugtatására. Ugyan nem lépek vissza, miért is tenném? Mert rámparancsoltak, megzsaroltak. Engem ugyan többé senki nem nyom el, az má tuti. Még hogy nem kapok majd állami nyugdijat, el ne higgyem már. Addig még jön vagy 8 kormány, a szavazatom meg majd 4 év múlva is kell, ugyhogy szépen visszaállitod ha köll a szavazatom, ha meg nem állitod vissza, majd visszaállítom én, me 30 év sok idő, ülhetek még én is ott, és akko eljő a kánaán. Na. Kis esti monolog. Joccaka.
mondoka 2010. 12. 11. 22:11
#301
Csak azt mondja meg valaki nekem hogy ez a párt mitől "Polgári"-párt? Mert benne maradt a nevében? Mert 2002-ben még az volt? 1994-ben meg még az SZDSZ ifjúságitagozata, tehát liberális párt volt.
Most mitől polgári ez a párt?
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 22:11
Előzmény: #299  opposition2002
#300
szerintem sárga a kedvenc színed.

kezdjük azzal, hogy ez a 8% bizony az emberek pénze..mi másé lenne? Az állam nem teremt pénzt, csak eloszt. Azt osztja el, amit az aktív dolgozóktól és a vállalkozóktól elvesz. TEHÁT EZ A PÉNZ BIZONY AZ EMBEREKÉ!

Ezen kívül 12 évvel ezelőtt az akkori kormány, és utána a fidesz kormány is igéretett tett arra, hogy az emberek félre rakhatnak a jövedelmükből a jövőjükre, mondván gazdálkodjanak velük ők (ezt úgy hívják, hogy öngondoskodás).

Az emberek nem azért hallgatnak mint szar a fűben, mert úgy érzik ez nem az ő pénzük. Ennél sokkal egyszerűbb...az emberek max 4-5évre előre gondolkodnak és terveznek. A nyugdíjon való filózgatás az átlag ember számára egy olyan időtáv, amire megvonja a vállát, mert beláthatatlanul távoli..
opposition2002 2010. 12. 11. 21:56
Előzmény: #297  Törölt felhasználó
#299
"azon vagyok leginkább megdöbbenve, hogy a nép mennyire csendben, semmi zokszó nélkül tűri, viseli, hogy egy maréknyi ember egyetlen tollvonással elveszi tőlük az évek alatt összespórolt kis vagyonukat...legyen az pár százezer vagy pár millió forint... "

Hát, ha már egyszer kötelező volt spórólni, most kötelező odaadni, ez az " összespórolás" sajnos nem olyan, mint amikor eldöntöm, hogy holnaptól fogva havi tízezret beteszek a bankba, és havonta gyönyörködöm, hogy hízik a megtakarításom. Ez egy jóváírás (állam által beszedett 8%) egy manyup számlán, ami holnaptól majd egy állami számlán lesz jóváírva.

Valószínűleg senki nem érzi igazán a magáénak azt a pénzt, mert nincs meg a saját elhatározásból hozott spórolási döntés öröme.

Egyébként holnap lesznek 350-en a Hősök terén (akárcsak egy jó kis antifasiszta tüntetésen), ez számodra jó hír, legalább csak 9.999.650 "birka" van ebben az országban...

mondoka 2010. 12. 11. 21:48
Előzmény: #296  Törölt felhasználó
#298
bassus magamnak teremtettem/fizettem a pénztárba! Én dolgoztam érte nem az állam. Az csak rendelkezik vele (a pénzemmel) önhatalmúan. Meg rendelkezik talán még az életemmel is. A legvégső tanulság nem éppen moráljavító! Az hogy az a tiéd amit az álam nem lát és amiről nem tud. A többi csak hűbéri alamizsna amiből bármikor kitúrható kisemmizhető az ember.
Ez az állam nem az én szövetségesem. Ez az állam nem értem van. Szomorú de ez van. És mégegy ez a kormány nem nemzeti kormány. Max népidemokratikus -tehát kommunista.
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 21:40
#297
azon vagyok leginkább megdöbbenve, hogy a nép mennyire csendben, semmi zokszó nélkül tűri, viseli, hogy egy maréknyi ember egyetlen tollvonással elveszi tőlük az évek alatt összespórolt kis vagyonukat...legyen az pár százezer vagy pár millió forint...

..ez nagyon, de nagyon szomorú,hogy ekkora a birka jellem ebben a nemzetben...talán..talán nem is véletlen, hogy a magyarok történelme olyan, amilyen..
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 21:35
#296
a tanulság az, hogy a politikusok semmire sem jók. talán csak párizsinak vagy kolbásznak...vagy állateledelnek...merthogy emberi fogyasztásra nem alkalmas egyik sem.

amúgy meg az igazi tanulság az, hogy csak az biztos az életben, amit Te magadnak meg tudsz teremteni...minden más hazugság és bizonytalan üresség.

mondoka 2010. 12. 11. 21:35
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#295
Önmaga álarcában felszabadulhatna önmaga szerepe alól. :)
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 21:28
Előzmény: #293  mondoka
#294
Végül még ő is venne magának egyet és menne kordont bontani maga ellen. :)
mondoka 2010. 12. 11. 20:02
Előzmény: #292  exley
#293
link

Kellene ilyen álarcot gyártani viktorosból is. Ha felvennék egyet máris bizseregne bennem a rosszalkodhatnék.
Aki ellene tüntetne tehetné az álarcban. Bankrablók használhatnák, szatírok, meg vicces kamaszok mind hordhatnák.
Nincs itt valaki fröccsöntő a fórumon?
exley 2010. 12. 11. 19:20
Előzmény: #291  Törölt felhasználó
#292
Orbán több száz millóért a költségvetés számlájára, közli a nyugisokkal, hogy végletekig romlott szoci-szadesz tel-avivi-wasingtoni tengely eltőzsdézte a nyugdíj alapokat. "Halál a fletóékra" a narncssárga zászló alatt hajtják bitóra a főkolomposokat.
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 17:04
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#291
Ez helyes, se pozitív se negatív diszkrimináció ez lenne az alap.
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 17:01
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#290
Én men ismerek és nem is tudok elképzelni tőlem eltérő "rendű" embercsoportot, nemcsak faj, de rassz, kultúra, hit, munkamegosztás vagy vagyon szintjén sem.
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 16:35
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
A gond ott kezdődött, kezdődik, ha egy faj vagy csoport magát kiválasztottnak tartja és a körülötte lévőket alacsonyabb rendű fajoknak, embereknek.
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 16:29
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#288
Nem tudom, nincs részletes "zsidó" ismeretem. De ahogy hallom hasonló igaz például a hindu, kínai, perzsa elitre is. A felsorolt irányok és követelmények (és még sok egyéb) meg igazak voltak a saját gyermekeimre is, mégis gyermekkorukról mint nagyon vidám és boldog időszakról beszélnek.

Ezt a "látszólagot" nem értem. Nekem ugyanúgy a társadalom szerves alkotói mint jómagam.
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 16:16
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#287
A zsidók egy része (már az elit) nagyon ügyesen és okosan előre tervezve a jövőt, (beilleszkedve legalább is látszólag a befogadó társadalomba) éli az életét. Náluk nincs pardon a gyerek már 5 évesen ír, olvas és zenét tanul, nincs gyerekkor, hanem kemény munka, tanulás.
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 15:53
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#286
és a bélszín hol marad? :)
szvsz már II. Ramszesz is horgasorrú volt (láttam a múmiáját), sőt büszke is volt rá. Na ő pedig kitalt egy speciális recept szerinti datolya és kaktusz feldolgozást, melyet azóta is Ramszesz főzésként ismernek az egész világon. Ezt itatta alatvalóival, így uralkodott több mint 60 évig a többség megelégedésére. :)
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 14:53
Előzmény: #283  Törölt felhasználó
#285
erre gondolsz:
link
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 14:49
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#284
Meg rájöttek a "Kossuth-bankó" nyomtatásának ízére. Ez a gond azzal kezdődött amikro elhitték, hogy a hazafiság is megfelelő fedezet a pénz mögött. Azért volt ott jó néhány más gond is.
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 14:46
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#283
milyen igaz! :) ferencjóskának egészen addig totál szimpi volt a rebellió, amíg ezt el nem kezdték követelni a magyarok :)
no de ott aztán a karvalytőke begazolt, és füttyentett a cárnak, hogy miska, igyú! :)
aztán ez a furmányos háttérsugárzás... izé háttérhatalom elsöpörte később a cárt is, mert nem tetszett neki, hogy a cár nem akarja a rubel aranyhoz kötöttségét feloldani, létre hozta a kerenszkij-kormányt, a többit meg már ismerjük (lenin élt, él, élni fog, stb.)
aztán a schwarzschildok... izé a rotschildok átmentek kerr-metrikába, mert az euklideszi nem volt nekik elég, és anno napólajost is úgy buktatták meg, hogy wellington ellen shortoltak, és elterjesztették, hogy linóleum nyert, pozit zártak, aztán átmentek longba, még mielőtt kiderült volna, hogy wellington nyert (el is neveztek róla egy várost)
ja és hitlert is támogatták a horgasorrúak, mert tutira ki lehetett számolni, hogy nem hitler fogja nyerni a háborút, mivel sztálinnal leboltolták a zsidók, hogy ne lépjenek semmi szín alatt szövetségre a németekkel
így le tudták nyúlni hitler ufóit :)
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 14:26
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#282
Kossuthék is azért buktak el 1849-ben, mert önálló pénzügyet akartak, ezt meg nem engedte a Habsburgok mögötti háttérhatalom. Mozgósitották még a cárt is az ügy érdekében.
Törölt felhasználó 2010. 12. 11. 14:23
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#281
Esetleg nem lenne egyszerűbb az állampapír kibocsátást megtiltani?
Akkor senki nem tudná venni, és így nem járulna hozzá az ország eladósodásához.

Topik gazda

manci007
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek