Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
impudent 2018. 10. 22. 22:16
Előzmény: #8179  -pny
#8180
Ilyen a Fidesz is amely eleri a magyarok szivet.
Lehet csodalkozni , irigykedni, gyulolkodni de ez van.
-pny
-pny 2018. 10. 22. 22:11
Előzmény: #8178  impudent
#8179
Kamaszként Bonanzás voltam. Csak aztán felnőttem.
impudent 2018. 10. 22. 22:04
Előzmény: #8176  -pny
#8178
Menj ki egy Akos koncertre.
Az igazat megvallva nem ertem miert van annyi hodoloja ennek a mondjuk kozepes eloadonak.
De ez itten Magyarorszag ezt kell elfogadni.
ts3 2018. 10. 22. 21:49
#8177
"Az MTI hétfőn a „Magyar hálózatkutatók sikere az EU egyik legrangosabb alapkutatási pályázatán”címmel adta ki a Magyar Tudományos Akadémia közleményét, miszerint Lovász László, Barabási Albert-László és a cseh Jaroslav Nesetril vezetésével hatéves kutatási program indulhat csaknem 10 millió euróból azért, hogy jobban megértsük a bennünket körülvevő nagy hálózatokat.Hogy, hogy nem, a beszámolójuk nem említi azt a tényt, hogy a támogatott pályázat egyik résztvevője a Közép-európai Egyetem (CEU), a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és a prágai Károly Egyetem mellett.A CEU lapunkhoz is eljuttatott levelében figyelmeztette az MTI-t,a neves hálózatkutató, Barabási Albert-László az egyetem vendégprofesszoraként a CEU-t képviseli ebben az úttörő kutatási projektben, amelyet mind az MTA, mind a CEU sajtóközleménye megemlít.Az MTI munkatársai viszont vették a fáradtságot, és a szövegből mindenhonnan eltüntették az intézmény nevét. A CEU hiába kérte a beszámoló frissítését, az MTI mostanáig nem adott ki javítást."
  
Fideszesek így hazudik nektek a fidesz.
-pny
-pny 2018. 10. 22. 20:44
Előzmény: #8157  ts3
#8176
Hívőket felesleges tényekkel szembesíteni. Ők Fidesz vallásúak és a hitükben semmi nem tudja megingatni őket.
ts3 2018. 10. 22. 20:42
#8175
"A petíciót a cikkünk megjelenéséig már több mint 1700-an írták alá, Ésik szerint a támogatók többsége jogász. Nemcsak ügyvédek, hanem szavai szerint több bíró is aláírta már a hajléktalanságot büntető új jogszabály ellen indított kezdeményezést.Az ügyvéd szerint a bíróknak az Alkotmánybírósághoz kellene fordulniuk, az ugyanis már 2012-ben kimondta a hajléktalanságról, hogy az nem büntetőjogi kérdés.Az új jogszabály alkalmazása ellen tiltakozás megfogalmazója szerint a „hajléktalanok méltósága” érdekében hozott szabálysértési szabályok bírósági alkalmazása olyan határokat lép át, amelyek után nehéz bármilyen bíróságon is a „tisztelt” szót használni."
  
1700 jogász szava többet ér, mint pampa jogi kontárkodása.
rockmaster 2018. 10. 22. 20:13
Előzmény: #8165  lancaster
#8174
Moszkoviták mindenre képesek a hatalmuk megtartása érdekében!
ts3 2018. 10. 22. 19:11
#8173
"Boross Péter: Minden orosz menjen haza!"
  
Ejnye boross elvtárs, putyin nem fog örülin az ilyen beszólásoknak.
ts3 2018. 10. 22. 18:57
#8172
https://index.hu/belfold/2018/10/22/a_mutoasztalrol_vittek_vissza_az_elbocsajtott_szivsebesz_beteget/
  
"Újabb betegről derült ki, hogy jelentős problémát okozott neki Székely László szívsebész kirúgása.Már fertőtlenítve, benyugtatózva a műtőasztalon feküdt az elbocsátott szívsebész betege, mikor szóltak neki, hogy elmarad a beavatkozás, írja a hvg.huAz ATV Heti Napló című műsorábanarcának vállalása nélkül megszólaló beteg zárójelentésére azt írták: „technikai okból” nem műtötték meg.A vidéken élő, középkorú asszony elmondta, hogy még autójuk sincs, így már a felutazás nem volt egyszerű Budapestre, ahol még egy hétig „nem csináltak semmit” vele, pár vérvételen, előkészítő vizsgálaton kívül. „Már minden megvolt”, a műtét előtti este nagyon félt, hogy meg fog halni.
Az operáció napján reggel 5 órakor felkeltették, jött a nővér, fertőtlenítették a testét, nyugtatót kapott, majd mikor dél körül kicsit magához tért, mondták neki, hogy mégis elmarad a műtét. „Csak néztem félkómásan”, valamit mondtak, hogy „etikai vagy politikai okból, már minden összefolyt” – mesélte.
A zárójelentésére azt írták: technikai okból nem került sor a műtétre. Már aznap haza akart jönni, végül másnap mehetett haza a többgyerekes asszony, akit végül egy másik kórházban hamarosan megműtenek.Mint mi is megírtuk, a kardiológiai intézetből elbocsátott szívsebész, Székely László egyik műtétre váró betege meghalt. A Népszava cikke szerint, ami elsőként megírta az esetet, a betegnek speciális, egyedi gyártású érimplantátumra volt szüksége. Orvosa elindította az eszköz legyártásához és beültetéséhez előírt engedélyezési folyamatot, de mire a papírok szeptemberre megérkeztek, Székely elbocsátása már zajlott. Az orvost azért küldték el, mert egy nőnek a szívbillentyű-műtétje után egy mellimplantátumot is beültettek privát ellátás keretében.Ha mindent tudni szeretne az esetről, olvassa el  összefoglaló cikkünket  Székely László és a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet ügyéről."
  
Fidesz az egészségügyet is elkurt@.
signal2
signal2 2018. 10. 22. 18:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#8171
Super, és Sargentini mondja? Mert lentebb azt írtad, azt sem tudja, 2009-ben, ki volt kormányon...
signal2
signal2 2018. 10. 22. 18:03
#8170
Érdemes megnézni a GDP-nket USD-ben, hogy alakult. 2008-ban több volt, mint most:
https://tradingeconomics.com/hungary/gdp
A max időszak elég beszédes.
lancaster
lancaster 2018. 10. 22. 17:19
Előzmény: #8168  ts3
#8169
Bizony nem, az államkasszából az egerek visszamentek a templomba!! :))
ts3 2018. 10. 22. 15:53
Előzmény: #8167  Karvalytokes
#8168
A NER-nek nem mindegy, hogy tud e lopni vagy sem.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 10. 22. 15:13
Előzmény: #8166  ts3
#8167
Hogyne maradnánk, hiszen egyik elvtárs itt pont azt fejtegette tegnap hogy Orbán és a NER ellopja az összeset.Tehát tökmindegy hogy jön-e vagy nem.:DDVagy nem?:D
ts3 2018. 10. 22. 14:36
Előzmény: #8164  Karvalytokes
#8166
Figyeljünk együtt, de én azt is fogom figyelni, ha nem lesz eu-s támogatás, akkor maradunk e befektetési kategóriában.
lancaster
lancaster 2018. 10. 22. 14:36
#8165
Hatalmas magyar siker, tízmillió eurót nyert az MTA, a CEU és a Károly Egyetem közös hálózatkutatási projektje...
Barabási Albert-László, Lovász László és Jaroslav Nešetřil
Az átszámítva mintegy 3 milliárd forintos támogatásból – amelyet az Európai Kutatási Tanács (ERC) biztosít...
A fenti közleményt az MTA eljuttatta az MTI-hez is, a magyar állami hírügynökség azonban kihúzta belőle a CEU és a Károly Egyetem nevét is.
L: Ennyit a korrekt hírközlésről!!!
https://168ora.hu/itthon/hatalmas-magyar-siker-tizmillio-eurot-nyert-az-mta-a-ceu-es-a-karoly-egyetem-kozos-halozatkutatasi-projektje-157909
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 10. 22. 14:26
Előzmény: #8163  ts3
#8164
Figyeljél majd akkor ,amikor a következő recesszió alkalmával melyik bezzeg ország marad majd bef.kategóriában.:D Mert majd a kötvényeik lesznek majd a bullshit.
ts3 2018. 10. 22. 14:20
Előzmény: #8162  Karvalytokes
#8163
Igen, a vesztesek gyakran vígasztalják magukat ehhez hasnló bullshit-tel.
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 10. 22. 14:18
Előzmény: #8160  ts3
#8162
De akik elöttünk vannak nem biztos hogy jól csinálják.:D
Karvalytokes
Karvalytokes 2018. 10. 22. 14:17
Előzmény: #8159  Karvalytokes
#8161
Egyébként nem feltétlen baj ha alacsony az AIC.Ez arra is utalhat hogy nem hitelből finanszirozzák a fogyasztást.Értsd állami hitelekből(magas nyugdij,segély cs potlék stb.)

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók