Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2019. 09. 26. 10:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#35700
Nincs ezen mit csodálkozni. Ha valaki mereven ragaszkodik egy végletesen leegyszerűsített politikai kategorizáláshoz, akkor ez van. Vannak a kommunisták és a fasiszták, esetleg még az ős-jobbik... :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 26. 10:18
Előzmény: #35697  Törölt felhasználó
#35699
Szépen szóltál, tökéletesen írtad le a focializmust.
goldi 2019. 09. 26. 09:48
Törölt hozzászólás
#35698
Törölt felhasználó 2019. 09. 26. 09:44
Előzmény: #35695  Dehogynincs
#35697
Nekem is vannak fenntartásaim velük szemben, viszont én úgy látom, hogy bizonyítottan jobbak a fidesznél. Ez a kommunista dolog érdekes, én emlékszem a Kádár-rendszerre, na most már az sem volt kommunista, ők maguk is szocializmusnak nevezték inkább. Kormányon az Mszp társadalompolitikai oldalról nézve inkább már baloldali piacbarát centrumpárt volt, a gyurcsányi időszakban meg már inkább baloldali-centrista-liberális, tehát mind a kettő nagyon messze volt a kommunizmustól, ráadásul egyértelműen atlanti elköteleződésű. A Fidesz meg a rendszere viszont szinte egy az egyben hozza Kádárt, tehát ha már kommunistázunk, akkor inkább rájuk passzol. De tudni kell, hogy ők sem kommunisták, egyértelműen kapitalizmus pártiak, csak a társadalomszervezésben utánozzák Kádárt, így szerintem a legjobb jelző rájuk, továbbra is a félpolgári-félhűbéresi rendszer,kvázi Viktor egy fenékkel próbál két lovon ülni,ami meg sokáig nem szokott menni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 26. 09:22
Előzmény: #35692  Dehogynincs
#35696
Értem és nem értem. Ugyanis a Fideszben van a legalja átigazolt kommerek messze legmagasabb koncentrációja. Ráadásul teljesen fos amit eddig bemutattak. Számomra nem tűnik megalapozottnak a megközelítésed.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 09. 26. 09:19
Előzmény: #35682  Törölt felhasználó
#35695
Lehet rosszabb. Az mszp és a dk bizonyítottan rosszabb a fidesznél. Nem fogok a bicikli elől az autó alá ugrani.
mityu2 2019. 09. 26. 09:18
#35694
amikor összeborulnak a bal-liberális ellenzéki pártok annak a végeredménye egy nagy -moslék- lesz.
mindenkinek büdös lesz és undori'tó
és a "farhátas, analfabéta" szavazóik a szimpatikus független jelölt helyett a kijelölt legnagyobb mócsingra szavaznak
signal2
signal2 2019. 09. 26. 09:17
Előzmény: #35692  Dehogynincs
#35693
Semmi gond, mert listán arra szavazol, akire akarsz, egyéniben pedig ha épp úgy dobja a gép, hogy van nem dk-s, mszp-s és fideszes jelölt, akkor rászavazol, ha meg nincs, akkor nem szavazol.
Egyébként nekem is ínyemre lenne egy momentum-lmp-párbeszéd közös lista, akár kiegészülve a volt együttesekkel. Ismerve a 2018-as választási végeredményt, semmi kockázat nem lett volna egy ilyen új szövetségnek.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 09. 26. 09:11
Előzmény: #35690  Bekre_Pal
#35692
Sajnos megrögzött antikommunista vagyok. Nem fogsz kommunistákat lenyomni a torkomon, sem külön, sem csomagban.
Vannak itt olyan antifasiszták, akik fasisztázzák a jobbikot, de a kormányváltás érdekében a lefasisztázott jobbikra szavaznak.
Nekik fontosabb a kormányváltás az antifasizmusnál. Nekem az antikommunizmus fontosabb a kormányváltásnál.
Nem fogok olyan jelöltre szavazni, akinek neve mellett az mszp, a dk vagy a fidesz logója virít.
Átnevelhetetlen vagyok. Ha így, átnevelhetetlenül is kellek a kormányváltáshoz, akkor kérek más ajánlatot: mszp és dk nélkül.
Törölt felhasználó 2019. 09. 26. 08:44
Előzmény: #35684  peter_s
#35691
"Jah, akkor jöjjön a most már mi akarunk lopni nevű alakulat"
Ez a te feltételezésed, viszont korántsem biztos, hogy igaz, pld. milyen alapon állítod azokra a pártokra, amik még sosem voltak hatalomban.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 26. 08:42
Előzmény: #35689  Dehogynincs
#35690
Ha többen szavaznak a Jobbikra akkor attól nekik valóban jobb lesz de a mi helyzetünk nem fog javulni. Be kell látni hogy ha el akarjuk zavarni a Vajdát akkor nincs olyan hogy nem szavazok meg számomra szimpatikus de nem potens jelöltre szavazok. Nálunk pl a legszimpatikusabb jelölt független maradt, rajta kívül van még fidesznyik akire az összes migránsrettegő farhátas analfabéta szavaz majd, meg van egy so-so de legalább nem ipari méretű tolvaj összefogás jelölt. Alap hogy nem szegény szimpatikus függetlenre voksolok. Igazából neheztelek rá kicsit hogy nem állt be a koalícióba.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 09. 26. 08:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#35689
Elfelejtetted minősíteni a nem szavazó ismerőseidet. Ők talán nem a fidesz hatalomban maradását támogatják? Már azzal is csökkentenék a fidesz súlyát, ha történetesen éppen a jobbikra szavaznának.
Azt sem értem, hogy miért vetne véget a jobbik (állítólagos) megélhetési politikusainak egy kormányváltás. Kormányváltás után is ugyanúgy megélhetnének a maguk 6-7%-ával, mint ahogy az mszp, a dk vagy (most még) az lmp teszi.
Ha ennyire görcsösen akarod a kormányváltást, akkor miért a választókat akarod átnevelni és miért nem a pártokat?
Mi abban a meglepő, hogy a formálisan létező többpártrendszerben összevissza szétszavaznak a választók? Hát tehetnek ők arról, hogy mindenféle politikai söpredék odapártoskodja magát a szavazólapra?
goldi 2019. 09. 26. 07:53
Törölt hozzászólás
#35688
ts3 2019. 09. 26. 07:47
Előzmény: #35685  peter_s
#35687
Hol kiabálták neked, hogy húzzál el?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 26. 06:46
Előzmény: #35685  peter_s
#35686
Ezt az országból elhúzatós félreértést már illene elengedni, annyiszor ki volt tárgyalva. Aki még ragaszkodik hozzá az a saját felszínes és rossz szövegértő tájékozódását reklámozza.
peter_s 2019. 09. 25. 22:20
Előzmény: #35683  Shortelek
#35685
Azt meg jelezném, hogy pontosan ti és az ellenzéketek hegesztette össze Orbánnak a 2/3-ot, és közösen a fideszes csürhével kiabáltátok nekünk, hogy ha nem tetszik, akkor húzzunk el az országból és vissza se menjünk. Hát megtettük, úgyhogy max. ti fogtok mészárosnak fizetni, de elárulom, hogy akkor is fogtok neki fizeti ha visszajön Gyurcsány vagy valamelyik bábja, mert ő nem fog elszámoltatni azt garantálom, nagy tételben vagyok hajladó fogadni rá.
peter_s 2019. 09. 25. 21:49
Előzmény: #35683  Shortelek
#35684
Jah, akkor jöjjön a most már mi akarunk lopni nevű alakulat, csak a ne a Fidesz legyen. Ez ám a perspektíva... A választói igénytelenség és a politikai prostitució megnyilvánulása. Mindenki arra szavaz, akire akar, ezt nem egy antidemokrata politikai troll fogja eldönteni. Amúgy is el lett itt könyvelve már, hogy aki nem szavaz le az ellenzékre, az mind fideszes.
Shortelek 2019. 09. 25. 19:40
#35683
Megint egyesek részéről megy a kire nem szavazok műsor, viszont ők senkit nem találnak akire  tudnának, pedig itt az a lényeg, hogy a fideszt kellene leváltani és a fidesznél még gyurcsótány is jobb volt! Nyugodtan huzzátok a pofátokat,aztán majd azt veszitek észre, hogy még a levegőért is fizetni kell mészárosnak!!!!
Törölt felhasználó 2019. 09. 25. 19:08
Előzmény: #35673  Dehogynincs
#35682
A kérdés roppant egyszerű, lehet-e bármelyik rosszabb a fidesznél? Szerintem nem, ezért abszolút nem zavarnak a logók, azokra a jelöltekre fogok szavazni, akik nem fideszesek.
peter_s 2019. 09. 25. 18:42
Előzmény: #35679  euler
#35681
Persze, megértettem, hogy nagyjából ugyanazt gondoljuk. Költői kérdés volt, meg hátha másnak is átmegy az üzenet :-))

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek