Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 09. 25. 08:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#35620

A diktatúrában is épültek hidak és autópályák. Sőt  Demszky idején  és Tarlós idején is.
A 2006-os utcai harcászat demokratikus értékeit te sem domborítottad ki.  Ha magasak a nyersanyag árak, akkor rá lehet és rá kell rontani arra a nagygyűlésre, amit védeni kellene egy demokratikus rezsimnek?
Honnan tudhatom, hogy a gyurcsányozás áldozata vagyok? 
Gyurcsány egy ciklust sem kormányzott végig. 
Ha Orbánék mértéktelenül lopnak, akkor Gyurcsány demokratikus? Gyurcsányék nem loptak? Gyurcsánynak nincsenek haverjai? Nincs a haveri körben semmilyen átfedés? El tudod képzelni Kóka Jánost Orbán doktor kormánydelegációjában?
signal2
signal2 2019. 09. 25. 08:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#35619
Köszönöm az alapos és kimerítő érvelést. Ezek alapján lehet vitatkozni, hogy ki, minek az áldozata.
.
A 2018-as összefogásról a véleményem az pl. teljese saját, egyáltalán sehol nem olvastam mástól ilyen véleményt, egyszerűen így láttam. Nekem az őszödi beszéd is teljesen mást jelent, mint amit a fidesz ordítozik róla. Én azt hallottam ki belőle, hogy 1. a 2004-2006-ot nagyon elqúrták, ami a számokból szépen látszott is. 2. a kampány során végig kamuzniuk kellett, hogy nyerjenek, 3. tényleg éreztem rajta, hogy ezen a mutyizáson, kicsinyes politikai játszmákon és kommunikáción változtatni szeretne, amit becsültem benne. Őszintének hatott.
Viszont tényleg az történt, hogy teljesen kiment alóla a társadalom támogatása, így lehetett bármilyen jó szándék mögötte, nyilvánvaló volt, hogy nem fogja tudni végig vinni az elképzeléseit, és fel fogja őrölni a nonstop védekezés. Ezt nem ismerte fel. Le kellett volna mondania. Véleményem szerint neki köszönhetjük a tripla fidesz 2/3-ot, mert 2006-ban nem ismerte fel, nem fogadta el, hogy le kell mondania. 
signal2
signal2 2019. 09. 25. 08:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#35618
Én úgy emlékszem, hogy 2004-2006 között felívelés volt a világban, és ehhez képest sikerült összehozni 8-10% költségvetési hiányt, de javíts ki, ha tévedek.ugyanezt a két évet végighazudták, magyarul a 2006-os választási kampánya is tele lehetett hazugsággal. Majd 2006 októberében azonosítószám nélküli rendőrök, kívülről teljesen rendezetlennek tűnő módon képtelenek voltak rendet tenni az utcákon, ami végül egy káoszba torkollott. Ártatlan embereket sodortak veszélybe, vertek meg, és végül gyakorlatilag alig lett következménye a rendőrségen belül ennek a fejetlenségnek. Aztán úgy maradt hatalmon még 2 évig, és úgy mentette át a hatalmat utódjának, hogy egészen biztos lehetett benne, hogy emögött semmi támogatottság nincs. Csak félve kérdezem: nálad ezek kijelentik az emberi jogok és a demokratikus értékek védelmét? Én máshogy képzelem, de nem vagyunk egyformák.
Gyurcsány elfér a politikai palettán, mert vérbeli politikus, és valóban árnyaltnyival jobbnak tűnik, mint a mostani fidesz, de nem a legjobb választás a jelenlegi ellenzéki oldalról, számomra.
beléndek. 2019. 09. 25. 08:45
Törölt hozzászólás
#35617
beléndek. 2019. 09. 25. 08:43
Törölt hozzászólás
#35616
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 09. 25. 08:37
Előzmény: #35608  ts3
#35615
#35607 Amikor szándékosan kihagyod az "egy részének" kifejezést a mondatból, akkor mást jelent és hamis állítássá alakul.
#35608 amikor a fideszt fityesznek nevezed, akkor a pártatlanság látszatát is feladod. Tudsz-e példát arra hozni, hogy más párt is hazudik?
Nem annak lenne sokkal inkább  hírértéke, ha egy párt igazat mond?
goldi 2019. 09. 25. 08:35
Törölt hozzászólás
#35614
signal2
signal2 2019. 09. 25. 08:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#35613
Én a dk.ról a következúket gondolom: a jelenlegi ellenzéki oldalon ez a párt hasonlít legjobban a fideszre. Talán a legjobban szervezett, ott a legkevesebb a belső vita, egyfajta személyi kultuszra épített belső szervezet és kultúra jellemzi. A médiamegjelenése is hasonló. Hasonlóan szájbarágó, demagóg (hírklikk, vagy a legújabb EzaLényeg), próbálja fanatizálni a választóit. Ahogy a fidesz. úgy a dk részéről sem tartom ezt helyes dolgonak, bár kétségtelenül hatásos.
Másodszor Gyurcsány Ferenc nevét olyan sikeresen lejáratták már, ami egyszerűen fizikai korlátot szab annak, hogy a dk igazán nagyra nőjön. Ezt ő m
r nem tudja lemosni magáról, a fidesznek pedig mi sem egyszerűbb, mint gyurcsányozni. Tálcán kínált támadási felület a személy maga.
Harmadszor nekem van egy olyan gyanúm, hogy a 2018-as országgyűlési választáson a dk mozgatta a háttérből a számokat (megint csak visszautalok a rutinjára), és végül ő lett az összefogás meghiúsulásának egyik fő kerékkötője. Többek között azzal, hog ymég 2017 végén megegyezett kizárólag az mszp-vel, a többi párt bevonása nélkül, az összes választókörzet kettejük közötti felosztásáról, majd azzal az önsajnáló szöveggel mentek a többiekhez, hogy ők már egyenként milyen sok helyen feladták az indulást. Igen ám, de ketten együtt viszont elfoglalták az összeset. 
Jelenleg tehát azt látom, hogy ugyan a dk a legprofibb és hatékonyabb ellenzéki párt, de egyben legjobban is hasonlít a fideszre.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 09. 25. 08:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#35612
"a Gyurcsányozás az azonban nagy tömegeknél bevethető hatásos eszköz aminek te is az egyik áldozata lettél."
Részlegesen igaz állítás. Az biztos, hogy az őszödi beszéd atombomba. Gyurcsány a sáját hangján mondja el, hogy elkúrta.
Gyurcsány már akkor sem tetszett nekem, amikor még nem gyurcsányoztak.
Az kétségtelen, hogy kísérletet sem teszel az állításaid alátámasztására-
Mutasd be a 2006-os utcai harcászat kapcsán Gyurcsány demokráciafelfogását!
Motasd be vizítdíjas népszavazás kapcsán Gyurcsány elképzeléseit az egészségügyről! Ne felejtsd el, hogy a népszavazás másnapján már borult a kormánykoalíció.
Szemléltesd a fiatalok elé tárt jövőképet a kivándorlási adatokkal!
Mondj egy ciklust, amit Gyurcsány végigkormányzott!
beléndek. 2019. 09. 25. 08:11
Törölt hozzászólás
#35611
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 09. 25. 07:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#35610
Az első mondatod kívánatos cél.
A második mondatod részlegesen igaz állítás, abban a tekintetben, hogy te így látod, még akkor is, ha nincs így.
A harmadik mondatod viszont ordítóan hamis állítás.
________
________ 2019. 09. 25. 07:44
Előzmény: #35607  ts3
#35609

amíg az EU-s milliárdok ömlenek az országba, könnyü barátot szereznie a Mikulásnak
majd ha elfogyott és jön a "Kitöl vegyünk el" címü, akkor lesz izgi
akkorra az Utalványpártiak is átgondolják, hogy mit akarnak :)
ts3 2019. 09. 25. 07:37
#35608
"Bocsánatot kért a Fidesz nevében Szekeres Imrétől, az egykori MSZP-s honvédelmi minisztertől Kubatov Gábor Fidesz-alelnök, mert a 2014-es választási kampányban olyan fideszes szórólapokat osztogattak a Jászságban, amin hazugság volt Szekeresről, méghozzá az, hogy egymilliárdos kárt okozott, amikor eladta a haverjának a Zrínyi egyetem egyik épületét."
  
A fityesz hazudik éjjel nappal.
ts3 2019. 09. 25. 07:35
#35607
"A fideszesek egy részének is tetszik Karácsony stadionstopja"
"Závecz: a budapestiek több mint fele szerint Tarlós Istvánnak Orbán Viktor érdekei a legfontosabbak"
  
Na ugye, hogy a fityeszesek szerint is hülyeség orbán hobbijára költeni a közpénzt.
ts3 2019. 09. 25. 07:33
#35606
"Gyanúsan drága lakásfelújítások és játszóterek költségvetését titkolják Terézvárosban
Játszóudvar felújítása egy nagyobb családi ház áráért. Két szolgálati lakás felújítása darabonként 30 milliónál drágábban. Védőnői helyiségek kialakítása 135 millióért. És egy másik játszótér-felújítás 188 millió forintért.Ez csak néhány példa az elmúlt évek terézvárosi beruházásai közül, amik szemet szúrtak a Momentumnak. Soproni Tamás polgármesterjelölt és csapata ezért igyekezett megszerezni a helyi vagyonkezelőtől a beruházásokra vonatkozó részletes pénzügyi beszámolókat és az építési vállalkozókkal kötött szerződések teljesítését bemutató dokumentációt – azonban az önkormányzati cég törvényi kötelezettségét megszegve nem adta ki ezeket, így a momentumosok pert indítottak az adatokért.Pár hónap alatt elment két évre szánt pénz"
  
Megérett már a terézvárosi fityeszesek reptetése is.
euler 2019. 09. 24. 22:48
Előzmény: #35603  SeldonKuper
#35605

Sőt, Szerető Szabolcs  és Torkos Matild is.
Alapítói a 80 évet élt Magyar Nemzet egykori munkatársai.
Előfizetésből és adományokból élnek. Itt a lehetőség neked is. :)
euler 2019. 09. 24. 22:13
#35604

"Elkészült a BMW-gyárnak helyet adó terület infrastruktúra-fejlesztése
Palkovics jelezte: a kormány 130 milliárd forinttal járult hozzá a gyárnak is helyet adó debreceni észak-nyugati ipari övezethez kapcsolódó közlekedési infrastruktúra kialakításához, további 35 milliárdot pedig a debreceni oktatási rendszer fejlesztésére fordítanak annak érdekében, hogy hosszú távon szakképzett munkaerőt biztosíthassanak a városban működő cégeknek."
A BMW átvette a kormány 130 milliárdos ajándékát
.
És tessék mondani, a Fidesz maradhat a Néppártban?
SeldonKuper 2019. 09. 24. 22:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#35603
Érdekes a Puzsér is itt írogathat? és mennyi lecsúszott munkatárs! Dévényi,Stier,Ficsor, Bodacz és még sokan mások! Hol is maradt a sajtószabadság? 
Pedig kedvelem a Puzsér szókimondó stílusát.A magyarhang!
goldi 2019. 09. 24. 18:37
Törölt hozzászólás
#35602
SeldonKuper 2019. 09. 24. 18:35
Előzmény: #35600  Shut-up
#35601
Bagoly vagyok! 
Verebekkel a sas sem foglalkozik,Shut-up!
Legyen fogalmad, ha sértegetni szeretnél.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók