Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SeldonKuper 2019. 07. 19. 11:25
Előzmény: #29397  lancaster
#29400
Dobrev már az Európai Egyesült Államokért él.
Attól függetlenül Magyarországon lehet hazaáruló.
signal2
signal2 2019. 07. 19. 11:24
Előzmény: #29395  pampa
#29399
Az EP pozíció volt. Most azt kérdeztem, hogy a bizottsági helyekre a fideszesek megszavazták-e a nem fideszes magyar jelölteket.
SeldonKuper 2019. 07. 19. 11:23
Előzmény: #29392  lancaster
#29398
Légy szíves alkalmazkodni, ha nehezedre esik is!
Ne csak a lózungokkal térítsél meg bennünket.
lancaster
lancaster 2019. 07. 19. 11:23
Előzmény: #29395  pampa
#29397
Ez a demokrácia, de attól még nem hazaáruló Dobrev. Az is kérdés, hogy melyiket szavazás volt előbb.
lancaster
lancaster 2019. 07. 19. 11:20
Előzmény: #29393  signal2
#29396
Erkölcsben nem nehéz, már a Kozma utcában is lehet találni bőven akik erkölcsben magasan Orbán felett állnak!
Persze egy becsületes embernek legalább 2.5 millió ember nem nagyon örülne, mert ezek jobban szeretik, ha kifosztják őket, vagy ha a kórházakba meghalni mennek, vagy ha jó alacsony bérért dolgozhatnak és egyre jobban elszegényednének.
pampa 2019. 07. 19. 11:07
Előzmény: #29393  signal2
#29395
Járóka megszavazta Dobrevet, de Dobrev nem szavazta meg Járókát.

és nem az számít, hogy számított e a szavazatuk.....
az számít amit csináltak!
pampa 2019. 07. 19. 11:05
Előzmény: #29392  lancaster
#29394
Ha valakik egy társaságban élnek akkor kötelező alkalmazkodni, minden tagnak a másik taghoz és közös nevezőt találni. "

 jó meglátás!
én úgy érzem, hogy a többségi társadalom 1945-től minden elkövet, hogy integrálja a köztünk élő romákat. 
Mi próbálunk MINDEN TERÜLETEN alkalmazkodni, de sajnos már a másik fél nem így áll hozzá a problémához.
signal2
signal2 2019. 07. 19. 10:54
Előzmény: #29390  salve
#29393
Nos, ez a szavazósdi aktuálpolitikai lózung, nem tudom, mennyi múlt az összesen 8 magyar képviselő szavazatán. Mindazonáltal értem a felvetést. Akkor tehát a parlamenti pártok közül az MSZP és DK biztossági tagjait legközelebb nem kell megszavazni. Majd a momentumét sem, ha lesz neki képviselője. Az lmp ugye nem szavazott ,tehát rá ez nem lehet érvényes, a jobbikos meg nem tudom, hogy szavazott.
Ahogy azt sem tudom, hogy pl. a fideszes EP-képviselők megszavazták-e a nem fideszes magyar EP-képviselők bizottsági helyeit. Te erről tudsz valamit? Mert, ha nem ,akkor már vissza adták, amit kaptak. Többszörösen, mert többször annyian vannak.
A második résszel teljesen egyetértek. Még várok egy erős kiállású, feddhetetlen, mentálisan erős, jól beszélő, progresszív politikusra, aki Orbán fölé tud kerekedni. Meggyőzésben, erkölcsben, eltökéltségben.
lancaster
lancaster 2019. 07. 19. 10:49
Előzmény: #29389  SeldonKuper
#29392
Ha valakik egy társaságban élnek akkor kötelező alkalmazkodni, minden tagnak a másik taghoz és közös nevezőt találni.
Légy erős nem úgy van, hogy Fidesz aztán az Unió, hanem az Unió és azon belül számos tagország, ahol tagországoknak kötelességük figyelembe venni, hogy a nagy köznek, mi a jobb! Pontosan úgy, ahogy pártokon belül van a pártfegyelem (még akkor is, ha az egyes pártagoknak nem tetszik az éppen adott döntés)!
pampa 2019. 07. 19. 10:48
Előzmény: #29390  salve
#29391
+
salve 2019. 07. 19. 10:39
Előzmény: #29385  signal2
#29390
"mentálisan és értelmileg kell fölé kerekedni, azaz nem szidni, hanem hitelesen megmutatni, hogy miben lehet jobb egy új erő "
ez így renben lenne, csakhogy: az elmúlt 9 év tapasztalata azt mutatja, a jelenlegi ellenzék erre bizony nem képes, nem megy neki. de ezt már megbeszéltük
amit pedig seldonkuper válaszolt neked a #29388 -ban, azzal maximálsian egyetértek - én is azt akartam megfogalmazni tegnap, de neki jobban sikerrült: "a válaszaidból én nem nagyon érzem azt, hogy ténylegesen aggódsz Magyarországért, amennyiben nem két Magyarországban gondolkodunk. "
"Nekem az a naív alap-hozzáállásom, hogy egy magyar sem akar rosszat a saját országának "
ez is rendben van, viszont a tapsztalat azt mutatja, valóban elég naív ez a hozzáállás. én csak 2 dolgot emelnék ki, 1. a jelenlegi ellenzék nem demokrata, hiszen elfogadja a magyar parlamentben hogy neki járnak bizottsági elnöki (!!) tisztségek a szokásjog és a magyar választóktól kapott parlamenti súlyuknak megfelelően, ÁM azt már nem fogadták el, hogy akkor ugyanígy, a fidesznek is járnak ugyanezen alapelvek szerint az eu parlamantben, legalább az alelnöki (ismétlem, nem elnöki!!) tisztségek! ez nyílt, leplezetlen kettős mérce, sőt, még lobbiztak is azért a parlamaneti frakciók között, hogy mások sze azavazzák mega fideszes jelölteket! aki ilyet tesz, az nem demokrata! remélem 2. ki is ma már az ellenzék vezető ereje? újra az a gyurcsánypárt, melynek vezetője példátlan módon nullázódott le a nyilvánosságra került öszödi beszédben, erkölcsileg és hitelesség tekintetében egyaránt! én egyébként szurkolok Szanyinak, hogy alapíthatna végre egy új, hiteles baloldalt (bár ennek is sok feltétele lenne, és a múltból tudjuk, hogy gyurcsány fojtott már meg iylen kísérletet, még jóval az öszödi beszéd előtt, szóval Szanyi esélyei igen korlátozottak a sikerre..)
a fenti 1. pontomra visszatérve: remélem belátod, hogy a mai magyar ellenzék vezető ereje egyáltalán nem ért egyet az alaphozzáállásoddal?
SeldonKuper 2019. 07. 19. 09:52
Előzmény: #29387  signal2
#29389
Én csak azt kifogásoltam a bizottság munkájában, hogy nem minden frakciót és beadványt részesítettek eddig megkülönböztető figyelemmel.
Már a bizottság összetétele sem a tényleges politikai berendelkezést követte az elmúlt ciklusban.
Valamilyen módon meg kellett felelnie minden biztosnak az UNIO sokszínűsége alatt megfogalmazott (kitalált?) erkölcsi feltételeknek.
Ami nem egyeztethető össze a demokratikus folyamatokkal. 
SeldonKuper 2019. 07. 19. 09:44
Előzmény: #29385  signal2
#29388
Szerinted akkor pitcairn nem akar jót azzal, hogy kritizálja a politikai döntéseket?
Magyarországra értelmezve akkor Ő is rosszat akar, amikor nemzetközi összefüggésben kritikai megfogalmazással  él.
Egyébként a válaszaidból én nem nagyon érzem azt, hogy ténylegesen aggódsz Magyarországért, amennyiben nem két Magyarországban gondolkodunk.
Inkább a pártpolitikai megfontolások alapján fogalmazod melyik párt ténykedésével nem értesz egyet.
signal2
signal2 2019. 07. 19. 09:37
Előzmény: #29386  SeldonKuper
#29387
Lehet, hogy így van, meg van ilyen is, de összességében a tagállamok adnak oda dolgozó embereket, ahogy most is Navracsics az egyik biztos, akinek van jogköre arra, hogy maga alatt irányítsa a munkát. Én úgy gondolom, hogy ez a tagállami - politikai sokszínűség biztosíthatja azt, hogy minden kérdéssel egyforma mértékben foglalkozzanak.
SeldonKuper 2019. 07. 19. 09:33
Előzmény: #29382  signal2
#29386
Nem a szerepét vitatják a bizottságnak, hanem a döntéseit!Azért mert demokratikusan van "előkészítő és végrehajtó" szerepe, attól még nem tölti be, ha döntéseit vizsgáljuk.
 -
Olyan frakciók beadványaival foglalkoznak, amelyek egyértelműen a politikai elkötelezettségüket mutatja!
Semmilyen kritikai bejelentést nem vizsgálnak, ami nem egyezett a döntéseikkel.
Sem a bevándorlás, sem a jogállamiság kérdésében nem értelmeznek beadványokat. 
Legfeljebb egy nyilatkozatot adnak ki, hogy nem tetszik ennek a két témának a valódi jelentősége és megismétlik a saját döntéseikhez való hivatkozást.
Mintha csak nekik lenne felhatalmazásuk eldönteni egy beadvány helyességét. Ezért nem is foglalkoznak a döntéseiktől eltérő  vélemények befogadásával.
signal2
signal2 2019. 07. 19. 09:25
Előzmény: #29383  SeldonKuper
#29385
De zavar ez is, csak lancestert a legritkább esetben olvasom el, meg pl. sankát is. 
Sőt, ugyanannyira zavar. Nekem teljesen más a hozzáállásom a fideszhez. És azt mondom, hogy évekig és alaposan kell készülni, és egyszerűen mentálisan és értelmileg kell fölé kerekedni, azaz nem szidni, hanem hitelesen megmutatni, hogy miben lehet jobb egy új erő. Nekem az a naív alap-hozzáállásom, hogy egy magyar sem akar rosszat a saját országának, és így is kezelek mindenkit. 
pitcairn2 2019. 07. 19. 09:23
Előzmény: #29379  lancaster
#29384
a tagállami szinten felmerülő problémák esetén a politikai kompetenciákat nem szupranacionális szintre hanem lefelé, a nép felé kell delegálni...
szupranacionális szintre történő delegálás= cseberből vederbe...
ami pedig az EU pénzeket illeti nincs ilyenekre szükség, és persze a hozzájuk kapcsolt közösségi joganyag is felesleges...
de nyugodt meg miután a kontinentális centralizáció a rossz út egész biztosan végig fogunk menni rajta...
SeldonKuper 2019. 07. 19. 09:16
Előzmény: #29381  signal2
#29383
///Szemét banda!!!!! 
Hogy nyugodtan lophasson a bandád, ezért kell helyretenni az Európai Bizottságot ???????? Az én befizetett adómat??????!!!!
Köcsögök, azok akik ezért védik őket, mert ugyebár, itt erről szól az egész!! ///
-
Ez ugye nem rémisztő neked, pedig  csak két bejegyzéssel előtted írták! Ez nem gyűlölettel áthatott? Ebben sincs benne a gyűlölet szava!!
Homályosan látod a beírásokat.
signal2
signal2 2019. 07. 19. 09:01
Előzmény: #29377  pitcairn2
#29382
Mit milyen alapon? A Bizottságnak előkészítő és végrehajtó szerepe van. Szakmailag gyakorlatilag mindent ő készít és terjeszt elő. 
signal2
signal2 2019. 07. 19. 08:58
Előzmény: #29373  libasbukta
#29381
Úgy látom, minden rendben van, hiszen von der Leyen, úgy tűnik, mindenkinek megfelel, mehetünk együtt előre! 
Cseh Katalinnal szembeni gyűlöleted rémisztő mindamellett. 

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek