Topiknyitó: Portfolio 2009. 01. 06. 08:30

A feketegazdaságnak kell a sok készpénz?  

Ugrás a cikkhez
Nemzetközi viszonylatban magasnak számít a magyar gazdaság készpénzigénye, amely az elmúlt két évben megfigyelt, a gazdaság fundamentumaival nem magyarázható készpénzkereslet-bővülés mellett alakult ki. Az Odorán Rita és Sisak Balázs jegybanki szakértők által írt és a Magyar Nemzeti Bank Szemle című decemberi kiadványában megjelent cikkben két tényezőt azonosítottak a szerzők, amelyek ebben szerepet játszhattak. A két szakértő a mai napon a Portfolio.hu hasábjain indított fórumban válaszolnak az Olvasók által feltett kérdésekre. Kérdezzen Ön is!

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=108071
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 01:00
Előzmény: #170  matgab
#199
Többen írtátok, hogy 3% a kártyás tranzakcó költsége.
Hát mi most szereltettünk fel egyet, és a bank saját kártyájával 1,5%, idegen kártyával 2%.
Ami még mindig SOK, bár a vevő szempontjából (ahol néha 50-100 ezret hagynak itt) sokkal kényelmesebb.

Amúgy ténykérdés, hogy az újságosnál gyorsabb a kezébe nyomni 2 százast, mint kártyázni, de ha megnézed, hogy pl. valamelyik bevásárlóközpontban mennyien fizetnek azzal és melyik a gyorsabb, akkor a kártya nyer.

Mint ahogy az is ténykérdés, hogy egy csomó ember jövedelme a kártyára megy és onnan OLCSÓBB vásárolni, mint kivenni és azzal járkálni.

Minden egybevetve a törvény VISSZAVONÁSA (ráadásul egyhangúlag) rámutat, hogy ez mekkora BAROMSÁG volt.
Törölt felhasználó 2009. 02. 24. 21:31
Előzmény: #193  matgab
#198
Matgab, ugyan nem rám kattintottál (lásd előzmény), de megszólítottál:
"Nos , kedves pénznyelő, akkor kérlek a mai hírt légyszíves kommentáld!
Tehát részleteiben:
Először is miért volt ez a törvény jó és milyen jól átgondolt kormány stratégia mentén alkották meg?"
Nincs mit válaszoljak, ugyanis sose írtam, hogy jó volt az eredeti döntés.
Törölt felhasználó 2009. 02. 24. 15:36
Előzmény: #1  portfolio
#197
Az American Express kártyatársaságot annyira megviselte a hitelkártyákból származó veszteség, hogy az ügyfelek egy meghatározott körének fizet 300 dollárt, ha visszaadják kártyáikat link Éljen a kp vílág szerte. : )
Törölt felhasználó 2009. 02. 24. 14:03
Előzmény: #187  tokos.
#196
kes nélkül délen? ezt hogy? újabban minden rendőrautóban van pos? privát?

vagy soha nem tudnak rádverni gyorhajtást, szabálytalan előzést, bármit?
matgab 2009. 02. 24. 13:15
Előzmény: #120  matgab
#195
ja, katt előzmény...Pedig én nem vagyok PM munkatárs...
matgab 2009. 02. 24. 13:13
Előzmény: #193  matgab
#194
az sem baj, ha Conqui és csendes is segítenek a válasz megfogalmazásában! :)
matgab 2009. 02. 24. 13:12
Előzmény: #140  togyozo
#193
A PF lassabb,, mint én...
Ide került a legjobb szaksajtó...

link

A jól átgondolt kormányintézkedést visszavonták...

Nos , kedves pénznyelő, akkor kérlek a mai hírt légyszíves kommentáld!
Tehát részleteiben:
Először is miért volt ez a törvény jó és milyen jól átgondolt kormány stratégia mentén alkották meg?

Másodszor:
Ez a gonosz ellenzék hogyan buktatta meg ezt az eredetileg jó törvényt, és hogyan látta meg jól a kormány, hogy ez az ellenzék által eltorzított törvény így ilyen formában (noha az eredeti elképzelés jó volt), hátrányos a magyar gazdaság számára és milyen bravúros technikával vonta vissza ilyen példátlanul gyorsan?

Valamint azt is gondoljuk végig, hogy a törvény meghozataláig és annak visszavonásáig vajon hány munkaórát töltöttek el a becsületes kormányhivatalnokok és közszolgák eme nemes törvény megalkotására, esetleg mennyi benzint számoltattak el az új audikban kedves képviselőink bla-bla -bla, hogy ne menjek le egészen az aljáig...!

Válaszodat előre is köszönöm és nagy örömmel várom,
üdv,
matgab
Törölt felhasználó 2009. 02. 03. 15:35
Előzmény: #189  BudFox
#192
...egy fagyinyi vagy kávényi kp mindig van nálam... :)

A kisebb fogyasztások esetén (mondjuk 5-10 eFt alatt) én sem ragaszkodom a kártyás fizetéshez, de egy családi éttermi fogysztás, vagy tankolás esetén igen... Pláne, ha ruhát vásárolok, szállodát fizetek, stb. Nem is emlékszem, mikor volt utoljára a kezemben 100.000 Ft egyben... :)

Törölt felhasználó 2009. 02. 03. 15:31
Előzmény: #187  tokos.
#191
hát, lehet, hogy a görögök is javultak az elmúlt 10 évben, de azóta sokszor jártam már a spanyoloknál és az olaszoknál is, de az egészséges mediterrán stílus azért távol áll a görög patópál nemtörődömségtől...

Az olasz vendéglátásról pedig nekem csak kellemes emlékeim vannak, hiszen ott igen nagy a verseny és nemigen engedhetik meg maguknak, hogy bénázzanak... :)
Törölt felhasználó 2009. 02. 03. 15:23
#190
..feketegazdaságnak kell a sok pénz???

..szerintem nem oda megy.
..az egyszerű, hétköznapi embereknek kell, hogy tudjanak végre elegendő kenyeret, meg tejet venni.
BudFox
BudFox 2009. 02. 03. 14:56
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#189
Akira - Vas megyébe ne gyere akkor....mert itt kártyás bolt nagyon kevés van...itt a városban..hm.....két kezemen meg tudom számolni..

lehet hogy Pesten más a helyzet...de ez vidék :-)))

de ha jönnél, amúgy is vendégül látnálak, mint ahogy minden havert..múlt héten fricko volt itt kétszer is..nyáron meg kissherceg kétszer :-))) szal. pénz nem is kell...:DD
watson
watson 2009. 02. 03. 14:52
Előzmény: #187  tokos.
#188
hehe...
akrid egész évben nyaralhat, ha a Pató Pálos hozzáállás zavarja, mert nálunk minden hivatal nagyon déli :DD
tokos. 2009. 02. 03. 14:40
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
Én szeretem Görögországot.

Amúgy a déli népek többsége ilyen, ennyiből kihagyhatod az olaszokat, a spanyolokat, meg a franciákat is.

A még délebbi népekről meg ne is beszéljünk...
Törölt felhasználó 2009. 02. 03. 14:33
Előzmény: #185  tokos.
#186
a pin kód csak példa volt, nem állítottam, hogy a te kártyád is kódos lenne... :)

A görögöknél pedig nem jártam 10 éve, elegem is lett belőlük egy életre azzal a patópál uras magatartásukkal, ha kihagyom őket, akkor sem tudom végigjárni a világ érdekes részeit, így az elvárásaimnak jobban megfelelő helyszíneket részesítem előnyben... :)
tokos. 2009. 02. 03. 14:23
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#185
A kártyáim nem kérnek PIN kódot, illetve akkor nem kértek, most is csak egy PIN-es van.

A terminál volt szar, amúgy a német terminálokkal többször voltam már bajban, csak általában a másik, vagy a harmadik kártya működött.

Ez az egy volt olyan, hogy egyik sem.

A görögöknél meg nemigen van/volt terminál, legalábbis a kutaknál.
Törölt felhasználó 2009. 02. 03. 14:15
Előzmény: #183  tokos.
#184
tokos,

merem remélni, hogy egyedi eset a reptéri, ugyanis velem az elmúlt 16-18 évben soha nem fordult elő, hogy nem tudtam volna fizetni a két-három nálam lévő kártyával - már ahol ez elvi akadályokba nem ütközött, azaz ahol nem álltak ellen a kártyával vásárolni kívánóknak...

De vannak barátaim, akikkel együtt szoktunk utazni és készpénzesek, egyszerűen nem tudnak bánni a kártyával. Nem tudják a pin-kódot, nem tudják a telefonszámot, ahol kártyalimitet lehet módosítani, stb. Pedig tele vannak lével, csak egyszerűen pénzügyi analfabéták... :)
tokos. 2009. 02. 03. 13:15
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#183
Mint írtam én is kártyás vagyok, de azért néha megdöbben az ember.

Mondjuk Németország, repülőtér, ajándék a családnak, és fizetnéék kártyával. De nem olvassa. Elő a másik. Azt se. Harmadik, de azt se.

Ekkor azért némileg morcossá váltam, otthagytam az ajándékot a fenébe, cash nem volt nálam.

Aztán egy szinttel lejjebb ugyanennek az üzletláncnak a másik boltjában meg kapásból tudtam fizetni.

Szóval érhetik meglepetések az embert, nem árt némi cash se a zsebbe, bár általában nálam is alig van.

A másik keserves példa a görög benzinkúthálózat volt. Ki is derült, hogy a Corolla mégsem megy benzin nélkül, pedig már-már kezdte azt hinni...
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 15:58
Előzmény: #181  watson
#182
watson, nem nagyon értem a hátbaszúrós példádat, a sznobsággal pedig nem tudok egyetérteni.

A bankkártyűát lassan 15 éve rendszeresen használom, számomra fontosabb, hogy anélkül ne tegyem ki a házból a lábamat, minthogy készpénz legyen nálam. Ez egyébként elég sokszor előfordul - márminthogy nincs nálam egy fillér kp. sem -, viszont ha nincs nálam bankkártya, rosszul érzem magam... :)

Ezt szoktam meg, ez így kényelmes, ha betörnének hozzám, soha egy fillér kp-t sem találnának otthon...

Azt pedig valóban megalázónak tartom, ha valahol nem lehet 2009-ben kártyával fizetni, amikor már '94-ben is mindenhol azzal fizettem... :)
watson
watson 2009. 02. 02. 10:54
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#181
akira, nagyon bírlak, de ez a kártyához ragaszkodás ma Magyarországon egy sznob dolog.
Jaaaj nem megyek be mert nem lehet kártyával fizetni.... brrr...

BudFox-nak igaza van, nem tisztességes a rendszer. Egy átlag boltnak 3%-os díjat kalkulálnak a bankok, és nem megy mindenhol a 20%-os árrés. 5-10%-os árrés pedig nem bír el 3% banki uzsorát, mert az a fele-harmada. Nem üzlettárs a bank, hanem egy szolgáltatást nyújt!!!
Szóval a fenti hozzáállás mellett azt is mondhatnád hogy nem vásárolsz olyan üzletben ahol nincs hátba szúrva az eladó :DD (ill. a tulaj)
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 09:52
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#180
akkor is gratulálok neki.
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 09:50
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#179
"Vagdolkozol itt a milliókkat, mindegyik hsz-ben.
Örülök, neki, hogy ilyen, jól menő cég tulaja vagy,örülök, hogy utálod a kp forgatmat, ez a te dolgod."

Józsi, számolj. Ezt írta:
"1......én tudom mi a kp és azzal bánni ,mert 7 év alatt kb.550 millió kp. volt a boltjainkban, ahol eladó is vagyok egyben, hát ezt kb. 850 ezer tranzakcióban szedtük be másodmagammal"
7 év alatt 550 millió, az napi 210e-s forgalom. Ráadásul 850e a tranzakciószám, ami 650Ft-os átlagos "kötésméret"-et jelent.
Ez egy hot-dogos, fagyizó, kistrafik, stb. lehet. Nem mintha ez levonna az értékéből, csak mondom. És így már érthető, hogy miért nem fontos neki a kártya.
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 08:13
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#178
ja 1 milla meg a hétvége....beszéltem erről egyszer egy rendőrrel és azt kérdezte miért van az nálunk mindig??? mondtam, hogy nincs bank hétvégén nyitva....
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 08:10
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#177
nem telepítenek a mi üzletünkbe terminált, mert nem épület, hanem pavilon....
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 07:56
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#176
"de kártyás fizetést nem tudunk kialkudni a cégünknél, pedig jó lenne.... " Na akkor max üzletvezető lehetsz ,és nem tulajdonos.
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 06:35
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#175
Szia.
Vagdolkozol itt a milliókkat, mindegyik hsz-ben.
Örülök, neki, hogy ilyen, jól menő cég tulaja vagy,örülök, hogy utálod a kp forgatmat, ez a te dolgod.
Egyszerűen éretlen a kártyás rendszer nálunk, ezért nem szeretik sokan, többen, mint akik szeretik.
De te utálhatod, ha 1 millió van nálad hétvégén, én kifejezetten örülnék neki..........
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 06:08
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#174
1......én tudom mi a kp és azzal bánni ,mert 7 év alatt kb.550 millió kp. volt a boltjainkban, ahol eladó is vagyok egyben, hát ezt kb. 850 ezer tranzakcióban szedtük be másodmagammal, tehát a tapasztalatom az megvan....egyébként nem jó,de kártyás fizetést nem tudunk kialkudni a cégünknél, pedig jó lenne....
2.....van terminálunk egyébként, de telefonfeltöltésre, nos ott van kártyával történő telefonszám bevitel és sokkal gyorsabb, mint, ha mondaná a vevő a telefonszámát....addig kiszolgálom és még vissza is adok neki....
3....a bankkártyahasználat inkább a pénztáros miatt lassú...
4....bankkártyahasználatnál a hibalehetőség szinte nulla ....a kp.-nél meg átvernek úgy, hogy észre sem veszitek....
5.....nekem konkrétan pl. hétvégén kényelmetlen az 1 millió kp.,ami nálam van, jobb lenne a bizonylat.....
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 22:31
Előzmény: #165  BudFox
#173
BodFox,

Árold már el, hol vannak a boltjaid, hogy soha se tegyem be oda a lábamat....

Csupán csak azért, mert én mindenhol kártyával fizetek, ahol meg nem lehet, ott akkor voltam voltam utoljára... :)

Nem tudok elképzelni annál megalázóbb helyzetet, mint amikor egy étteremben azt mondják, nem lehet kártyával fizetni. OK -szoktam mondani - fizetek kp-val, de akkor pontosan számoljátok csak le a kezembe a visszajárót az utolsó forintig...

Egyébként pedig kapnának legalább 15%-ot...
BudFox
BudFox 2009. 01. 31. 19:50
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#172
Ha lenne egy gyors kártyás rendszer, ami fillérekbe kerül akkor azt már én is támogatnám..

de igy ahogy most működik egy hulladék..

Egyszer kiváltottunk egy Visa kártyát , mert nyaralni mentünk és erről tankoltunk.. az első kútnál vagy 5 ször húzta keresztül a gépen a kártyát, mire felismerte a gép...a 2. Osztrák benzinkútban meg fel sem ismerte a gép a kártyát..4 perc alatt semmi...itthon még megvolt a kártya, de nem használtuk...közbe minden hónapban jött a levél a bankból hogy ..mennyi a díja...szép lassan fogyott róla a pénz.. :DDD röhejes..

meguntuk, és lemondtuk az egészet..

Néha olyan vastag a bukszám hogy nem lehet összehajtani ( sok 200 -as, 500 -as ), de nem érdekel..és még sose loptak el tőlem semmit...vigyázok a pénzemre, és amig nem lesz jobb módszer, ez marad.
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 19:16
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#171
Akkor te tényleg nyertes vagy, mert neked nem kell várnod a kasszánél, mikor az elötted sorban álló 6. perce fizetne, de még nem létesített kapcsolatot a pénztár a bankkal.
Lehet, hogy az a lúzer, aki kp vel fizet, de pillanatnyilag ez a módszer a gyorsabb.
Talán először nívóssá kéne tenni ezt a szolgáltatást, lehetőséget, és utána megnézni, ki fizet kártyával vagy kp- vel.
Ne nevezd lúzernek azokat, akik kp vel fizetnek, mert lehet, hogy mi/ők meg tégedtartanak annak, és emlegetik a felmenőidet mögötted a sorban, amikor te nem is tehetsz róla , hogy 10 percig tartod fel a sort.
Egyébként meg aki nem kártyával fizet, az a kártyást tartja macsósnak, és gizdásnak...........
De olyan lehetőség is van, hogy veszel le 10e ft-ot a kártyádról, és úgy mész vásárolni, shopingolni, de a kasszánál kp-vel fizethetsz.
így, se ilyen, se olyan lúzet nem lehetsz :))))
Kártyás :)))
matgab 2009. 01. 31. 19:05
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#170
kártyahasznáati díj kb. 3%. Persze az ÁFA-s forgalom 3%, azaz a nettó árbev 3,6%-áról kapásból lemond a vállalkozó.
Ami nem tűnik olyan soknak elsőre.DE: egy közért átlagos haszonkulcsa kb. 25%
Tehát egy bank majdnem a 20%-át veszi el a bankkártyás tranzakicókkal a teljes árrésnek, amiből a vállalkozó fizeti a bérleti díjat, az alkalmazottakat, a rezsit, az adókat és egyéb fix költségeket.
Ami marad neki az lesz a profit- ha marad.
Ezzel szemben a banknál egy automatikus tranzakció valósul meg marginális költségek mellett...
Hol van itt a társadalmi igazságosság.
Arról nem is beszélve, hogy miért írja elő az állam , hogy mivel fizethetek, mikor elvileg a forint a magyar állam törvényes fizetőeszköze. Akkor miért büntetik annak használatát?
Harmadrészt meg azzal, hogy bankkártyával fizethet a cég és ezzel gyakorlatilag bárki 3, személy megtudhatja, hogy hol van mit csinál, mik a fogyasztási szokásai, gyakorlatilag teljesen antidemokratikus. Orwelli világ.
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 18:13
#169
összefoglalva a feketegazdaságot még azok is támogatják, akik nem feketén keresik a pénzüket...röhej, de a hozzászólásokból ez jön le...
a kártya nem lassú, és pont a készpénz a lúzer ember játéka, mert attól macsónak tűnik...kik ezek az eccerüek...még, hogy kp....nálam havi 11 millió kp. van a bolt miatt, de ez inkább kellemetlen, mint jó...
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 16:24
Előzmény: #165  BudFox
#168
Íme a modern magyar ember... Pálinkáspusztáról.
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 12:45
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#167
pontosan ez fogja erösítenia számlanélküli forgalmat.
Ha burkoló leburkol 1hét alatt 200nm-ert pénteken látni akarja a pénzét.
A 3/3as kisköcsög ne lássa már merre járok, merre költök mik a szokásaim. Igy is tudna követni a telefonom alapján ha hagynám.
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 11:03
Előzmény: #165  BudFox
#166
100% -ban egyetértek veled !
BudFox
BudFox 2009. 01. 31. 10:26
Előzmény: #164  Törölt felhasználó
#165
Én is vállalkozó vagyok...

de nem szeretem a kártyát..sőt bevallom, még életemben nem fizettem boltban kártyával..kivéve ha ebay -ről veszek valamit, és akkor PayPal -al kifizetem..

Lehet hogy maradinak tartotok, de ha meglátok egy kártyával fizető embert azt olyan lúzerségnek tartom... :DD van neki 100,000 forintja aztán kártyával bohóckodik...meg mögötte áll a sor, mert a nyamvadt gép tető lassú..meg pin kódot bepötyögni...stb...szóval röhejes...

Itt vidéken, ha egy kártyás ember fizet az ABC -ben a vásárlók átmennek a másik sorba, mert tuti, hogy addig 4-5 emberrel végez a másik pénztáros..

Meg a másik : A gázszolgáltató csak úgy kiküldött egy 35.000 forintos csekket..teljesen véletlenül..a fogyasztás 650 Ft volt...na most ha ez kártyáról, számláról fizetem mindig, akkor szó nélkül levonnának minden marhaságot a szolgáltatók, villany, vízesek..Na azt már nem..INkább jöjjön a csekk, és majd én eldöntöm hogy befizetem -e, és mikor. :-)))

Ha árót rendelek, meg adom egyből a készpénzt a szállítónak, Pepsi, sütőipari cégeknek..stb...alkalomadtán 80.000-120.000 Ft -van hogy naponta többször...

jün az árú, én meg már fizetem is..ilyen egyszerű..nem itt kártyával bohóckodni..

És a banknak meg semmi köze az ügyeimhez..nem hogy már mindent tudjanak rólam.
Kinek hiányzik hogy az APEH körülöttem szimatoljon..

meg egy csomó pénzt levonnak úgytudom egy tranzakcióért a kártyás cégek ..mennyit is ?

nem kérek a kártyából köszönöm..jó nekem a készpénz...23 éve vállalkozók vagyunk..soha nem volt tartozásunk, és fennakadás a vállalkozás életében.,
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 07:24
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#164
A KÁRTYA NEM LASSÚ, HANEM TE VAGY AZ, AKI KÉSŐN INDUL MINDIG OTTHONRÓL, AZTÁN A MÁSIKAT LÁTOD LASSÚNAK...ennyi barmot, én boltos vagyok, de amikor ti kedves vevők a seggetekből húzzátok ki a papírpénzt 17 rétegben összehajtva , na azt lassú kisimítani....
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 06:57
#163
Kedves Rita !

Elolvastam a teljes cikküket. Mint tudjuk, "az ülésrend határozza meg a nézõpontot". Önök nem vállalkozók, ezért a mi oldalunk szempontjaikat nem ismerhetik.

Aki már állt sorban pénztárnál várakozva, egy kártyával fizetõ személy mögött, tudja, hogy a készpénz-tranzakció másodpercekben mérhetõ idõszükségletével szemben a kártyával történõ fizetés idõigénye tõbb perc. A tétlen várakozással töltött idõt a közgazdaság-tudomány a „társadalmi kár” kategoriába sorolja, értéke számszerûsíthetõ.
Önök ezt nem figyelembe vették tanulmányuk során.

Bizonyára elkerülte azt is a figyelmüket, hogy a vállalkozói lét, a vállalkozás mûködése nem a banki nyítvatartáshoz igazol, hanem - minél kisebb a vállalkozás - annál inkább "életforma", amely kitölti a nap 24 oráját, a hét minden napját. Ezért - a leginkább érintett mikrovállalkozások esetén - nemcsak döntésképesnek kell folyamatosan lenni, hanem tudni kell a döntéseket azonnal megvalósítani (ami készpénz nélkül lehetetlen).

Hozzáfüzném, "a ló és a szekér viszonyán" veszélyes beleavatkozni. A hazai magas készpénz-forgalom nem oka, hanem okozata a feketegazdaságnak. A készpénz-használatának korlátozása tehát látszólagosan egyszerû, ám egyáltalán nem célravezetõ tüneti kezelés csupán.

Az esetben, ha valóban visszaszoritani akarnánk a rejtettgazdaság nem kivánatos jelenségeit, szvsz a pártfinanszírozással kellene kezdeni. Remélhetõleg egyetértünk abban, hogy miután a politikai pártok a választási kampányok során a megengedett 386 millió helyett 10 - 15 milliárdot elköltik, ezt csak úgy tehetik, ha különféle módokon ennek az összegnek a 100 - 200 szorosát mozgatják "visszatérítéses" állami rendelések formájában, vélhetõen minimum 30-40 %-os felárral.

Üdvözlettel egy mikrovállalkozó.
Törölt felhasználó 2009. 01. 08. 11:52
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#162
furcsán ki tudnak kerekedni ezek az ide 300, oda 500 forintok év végére...
Törölt felhasználó 2009. 01. 08. 11:35
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#161
drsimon,

Én nem tudom nekem mennyi az összes bankköltségem, de nekem megéri a kényelmemet, hogy szinte sose kell a bankba bemennem, nem kell a készpénzzel bajlódni, valutát váltogatni, stb.

De, ha gondolod, megnézem az egyik magánszámlámon az összes éves banki díjat, de biztos vagyok benne, hogy a kamat nagyságrendekkel több... :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 08. 11:10
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#160
hát azért nekem tavalyelőtt három-négy bankszámlán százezres nagyságrendű összeg keletkezett (nem utalgattam horrorösszegeket sehová, és nem túl gyakran), abból már egész jól elvagyok karácsonykor. Tavaly - ezért is - már csak egyre reduklátam a számukat.
Törölt felhasználó 2009. 01. 08. 11:06
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#159
"Egyébként pedig amíg egy adó- és ÁFA csaló a pénzügyminiszter, "

ez az én szövegem :)
matgab 2009. 01. 08. 10:55
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#158
Ja engem a casinoban hívtak fel anno éjjel...
Közben meg pörög a rulettkerék, pattog a golyó, zihál az ember és megzavarnak a koncentrációban, hogy beszuggeráljam a golyót abba a nyomorék fekete 17-esbe...
Törölt felhasználó 2009. 01. 08. 10:24
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#157
koistvan,

Ez már sztem üldözési mánia... :)

Tudsz Te még nyugodtan aludni? :)
reddy99 2009. 01. 07. 21:44
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#156
akció
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 20:22
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#155
akira, nem vagy kicsit johiszemu?
pl. engem is felhivtak, hogy le fognak nyulni. es par nap mulva tenyleg meg is tortent.
.
mindenki megnyugtatasara: mar jo par eve bevett gyakorlat az ugyfelek "csoportositasa"
(ugyfelviselkedes, ugyfelertek)
tehat amikor bemesz a bankba es az ugyintezo radmosolyog, majd rapillant a monitorra, akkor mar ott van elotte, hogy ki es mi vagy.
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 19:13
Előzmény: #150  watson
#154
Hát ez az!

Szegény "Kiss Úr" bőrét is lenyúzzák majd.
Lássuk akko' azt a számlát, hogy is izé, van még ennek emberek! Akko' ost rójuk ki rá az LKGH törvény 584 cikkeje alapján az 1004 élvi Szt. Itsván paragrafus szerint, a hogy is híjjákot. Teljes vagyon elkobzást mer' ennek jobban megy mint nékünk.
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 19:10
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#153
Van aki szívesen szerepel a Nagy Tesó kamerái előtt:-)
Rám is rám csörögtek ősszel amikor 3 automatából szívtam le a számlámat.
Ez tényleg rendes volt tőlük.
De azért az intim szféra átlépése súlyos. Szerintem az, hogy mindent tudnak az emberről az kimeríti ezt a kategóriát alaposan.
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 19:08
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#152
Tudod ez úgy van, hogy hiszem, ha látom. Engem mindenesetre már piszkált az apeh visszamenőleg teljesen alaptalanul, olyan jogszabály alapján, amit évekkel később alkottak. És a végén nem mondták, hogy bocsánat, és hová utaljuk az elcseszett idő ellenértékét, hogy az idegeskedést már ne is számoljuk.
Azóta én _bármit_ megvalósíthatónak tartok ebben az országban "legálisan". Ha pedig a felmenők élettapasztalatát is belekalkulálom, akkor örülhetek, hogy csak pénzről alkudozunk, és nem életekről.
Ha elfogy a zseton az állami kasszából valahonnan keríteni kell majd. Homo homini lupus. Ez a legfőbb trend, évezredek óta. Mitől változna? ;)
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 18:41
Előzmény: #150  watson
#151
Watson és 1702,

Nem vagytok egy kicsit paranoiásak?
watson
watson 2009. 01. 07. 18:35
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#150
"Kedves Kiss Úr! Örömmel láttuk hogy repülőjegyet vásárolt Moszkvába, hazatérését követően legyen kedves beszámolni ... erről és erről. Előzetesen pedig legyen kedves átvenni kötelező feladatait a hivatalban" :))
"Kedves Kiss Úr! Miután kóser szalámit vásárolt legyen kedves befizetni egyházadóját is!" :))
"Kedves Kiss Úr! a fogyasztásaiból megítélhetően Ön pazarlóan él, legyen kedves luxus adót fizetni!" :))
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 18:33
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#149
1702,

hát elég szomorú lennék, ha a banki havi és tranzakciós költségeim kifizetése megterhelő lenne, őszintén szólva nem is nagyon ellenőrzöm, hogy mennyi az...

Épp most kértem, hogy elég lesz negyedévente kivonatot küldeniük, úgysem nézegetem havonta a kivonatokat...
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 18:29
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#148
horaka,

érdekes, engem nem zavar, ha a bankom tudja, mit és hol veszek, az sem zavar, ha tudja hol lakom.... :)

Egyébként pedig soha semmilyen fogkrém vagy DVD ajánlatot nem kapok egyik i-bankomtól sem, néha már hiányzik is... :)

De tényleg, néha fölhívhatnának, hogy elmeséljék a legújabb kondíciókat...

Az viszont jól esik néha, hogy egy-egy szokatlan kártyás vásárláskor rámcsörögnek, hogy én voltam-e... :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 18:22
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#147
:))
És maximálisra növelhetők a költségei..
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 18:16
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#146
Azért ez már erős.

Gondoljátok végig.
- látják, hogy honnan mennyi zsét kapsz
- mivel számláról utalod el a számláidat, így zudják, hogy hol élsz, mennyi a rezsid
- mivel számláról vásárolsz mindent (kártyával) , tudják, hogy milyen rendszerességgel, mit és mennyit veszel.
Legközelebb ha belépsz az e-bankodba már kapos is a személyre szabott ajánlatokat
- "Tisztelt Kiss Aladár ajánlom önnek a Signó fogkrém helyett az Amolentet"
- " DVD-t eztán nálunk kölcsönözzé Tisztelt Kiss Aladár, ne a konkurenciámnál"
- "Tisztelt Kiss Aladár a múltkori plazma Tv-je mellé amit vett ajánlunk Önnek egy ragyogó IMEA kanapét"
"Tisztelt Kiss Úr ha legközelebb belép ide a fórumba ne használjon felesleges nicket. Imerjük Önt! "
" Kiss Úr maga sokat bagózik"

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Ez a szabadság?
watson
watson 2009. 01. 07. 18:13
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#145
drop, miket nem mondasz? szabadlábon vagy még? :DD
amúgy egyetértek :)
Szolgáljon ki a bank, ne pedig ellenőrizni akarjon! Csak hogy mégegy problémát kiemeljek, ki hallott már olyat hogy feltétel nélkül kiszolgáltat minden adatodat a hatóságoknak... volna még mit tanulni Svájctól.

koi, a kártyás fizetéseknél amúgy hosszabb távon elhanyagolható mértékű a csalásokkal, vagy a gépekkel szembeni kiszolgáltatottság szerintem. Persze ha ésszel használja az ember.

De mit lehet csinálni egy komolyabb áru vásárlásnál???
pl. nálunk van hogy kell venni néhány számítógépet. Ilyenkor nem adja oda senki puszira, hogy majd átutalom, a nagykerek meg nem tartanak POS-t hogy az 5%-os profitjukból 3,5-et odaadjanak a banknak. De 2-t sem adnának oda, max 0,2-t. Örülhetne a bank hogy lesápolhat az utalásokért meg a 'pénzkezelésért', de így nem kap semmit, és ez így van jól.
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 18:04
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#144
1702,

Értem az aggodalmadat, de több bank többféle kártyájának használatával minimálisra csökkenthetőek a rendszerleállási kockázatok....
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 18:01
Előzmény: #141  togyozo
#143
togyozo,

Végre egy téma, amiben egy hullámhosszon vagyunk... :)

Én sem szeretem a készpénzt, ha lehet, mindenhol kártyával fizetek, mert így kényelmes, és így jobban tudom követni a költéseimet. A rezsi-csekkjeimet meg kényelmesen átutalom, már amelyik nem elektronikus úton jön.

Két vállalkozásom van, a régiben minimális a kp-forgalom, az újabban pedig 0. Nincs kp-s vevőnk, s ha mi költünk, azt kizárólag átutalással tesszük, esetleg céges kártyával, de azt is igyekszünk elkerülni, mert bonyolítja az adminisztrációt, ugyanis a kártyahasználat is több szempontból kps-nek minősül...

Ahol nem lehet csak kp-val fizetni, ott nem vásárolunk...

A válság kirobbanásakor, amikor félő volt, hogy az ügyfelek megrohamozzák a bankokat - akár érdemtelenül is tönkretéve az egész bankrendszert -, már akkor is az volt a véleményem, hogy ezt a veszélyt egyszerűen, a kp-s forgalom korlátozásával meg lehett volna előzni. Bárki bárhová fizethetne utalással bankból bankba, de legalább a bankrendszeren belül maradna a pénz, nem kerülne ki onnan jelentős része kp-ben.
Törölt felhasználó 2009. 01. 07. 17:53
Előzmény: #141  togyozo
#142
Nem feketézem, de nem kapom bankszámlára a fizut. Az egyik cégem pénztárából veszem fel, jellemzően utólag, egy évben kb 2 alkalommal. És igen rosszul érzem magam, ha nincs több hónapra elég cash a fiókomban. Inkább bukom ennek a kamatát, de nem adom a rövidtávú irányítást (végső helyzetben akár élet-halál helyzetben) egy számítógéprendszer kezébe. Lehet megártott, hogy túl sok bankot és banki IT rendszert láttam belülről. :)
togyozo 2009. 01. 07. 17:11
Előzmény: #140  togyozo
#141
aki nem feketézik és renedesen bankszámlára kapja a fizuját az a pénzének, illetve a pénzügyi vagyonának egy jó részét most is ugyanúgy elektronikus pénz formájában tartja. az én életembe nemigazán hozna változást a dolog.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek