Topiknyitó: Portfolio 2009. 01. 06. 08:30

A feketegazdaságnak kell a sok készpénz?  

Ugrás a cikkhez
Nemzetközi viszonylatban magasnak számít a magyar gazdaság készpénzigénye, amely az elmúlt két évben megfigyelt, a gazdaság fundamentumaival nem magyarázható készpénzkereslet-bővülés mellett alakult ki. Az Odorán Rita és Sisak Balázs jegybanki szakértők által írt és a Magyar Nemzeti Bank Szemle című decemberi kiadványában megjelent cikkben két tényezőt azonosítottak a szerzők, amelyek ebben szerepet játszhattak. A két szakértő a mai napon a Portfolio.hu hasábjain indított fórumban válaszolnak az Olvasók által feltett kérdésekre. Kérdezzen Ön is!

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=108071
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 25. 01:00
Előzmény: #170  matgab
#199
Többen írtátok, hogy 3% a kártyás tranzakcó költsége.
Hát mi most szereltettünk fel egyet, és a bank saját kártyájával 1,5%, idegen kártyával 2%.
Ami még mindig SOK, bár a vevő szempontjából (ahol néha 50-100 ezret hagynak itt) sokkal kényelmesebb.

Amúgy ténykérdés, hogy az újságosnál gyorsabb a kezébe nyomni 2 százast, mint kártyázni, de ha megnézed, hogy pl. valamelyik bevásárlóközpontban mennyien fizetnek azzal és melyik a gyorsabb, akkor a kártya nyer.

Mint ahogy az is ténykérdés, hogy egy csomó ember jövedelme a kártyára megy és onnan OLCSÓBB vásárolni, mint kivenni és azzal járkálni.

Minden egybevetve a törvény VISSZAVONÁSA (ráadásul egyhangúlag) rámutat, hogy ez mekkora BAROMSÁG volt.
Törölt felhasználó 2009. 02. 24. 21:31
Előzmény: #193  matgab
#198
Matgab, ugyan nem rám kattintottál (lásd előzmény), de megszólítottál:
"Nos , kedves pénznyelő, akkor kérlek a mai hírt légyszíves kommentáld!
Tehát részleteiben:
Először is miért volt ez a törvény jó és milyen jól átgondolt kormány stratégia mentén alkották meg?"
Nincs mit válaszoljak, ugyanis sose írtam, hogy jó volt az eredeti döntés.
Törölt felhasználó 2009. 02. 24. 15:36
Előzmény: #1  portfolio
#197
Az American Express kártyatársaságot annyira megviselte a hitelkártyákból származó veszteség, hogy az ügyfelek egy meghatározott körének fizet 300 dollárt, ha visszaadják kártyáikat link Éljen a kp vílág szerte. : )
Törölt felhasználó 2009. 02. 24. 14:03
Előzmény: #187  tokos.
#196
kes nélkül délen? ezt hogy? újabban minden rendőrautóban van pos? privát?

vagy soha nem tudnak rádverni gyorhajtást, szabálytalan előzést, bármit?
matgab 2009. 02. 24. 13:15
Előzmény: #120  matgab
#195
ja, katt előzmény...Pedig én nem vagyok PM munkatárs...
matgab 2009. 02. 24. 13:13
Előzmény: #193  matgab
#194
az sem baj, ha Conqui és csendes is segítenek a válasz megfogalmazásában! :)
matgab 2009. 02. 24. 13:12
Előzmény: #140  togyozo
#193
A PF lassabb,, mint én...
Ide került a legjobb szaksajtó...

link

A jól átgondolt kormányintézkedést visszavonták...

Nos , kedves pénznyelő, akkor kérlek a mai hírt légyszíves kommentáld!
Tehát részleteiben:
Először is miért volt ez a törvény jó és milyen jól átgondolt kormány stratégia mentén alkották meg?

Másodszor:
Ez a gonosz ellenzék hogyan buktatta meg ezt az eredetileg jó törvényt, és hogyan látta meg jól a kormány, hogy ez az ellenzék által eltorzított törvény így ilyen formában (noha az eredeti elképzelés jó volt), hátrányos a magyar gazdaság számára és milyen bravúros technikával vonta vissza ilyen példátlanul gyorsan?

Valamint azt is gondoljuk végig, hogy a törvény meghozataláig és annak visszavonásáig vajon hány munkaórát töltöttek el a becsületes kormányhivatalnokok és közszolgák eme nemes törvény megalkotására, esetleg mennyi benzint számoltattak el az új audikban kedves képviselőink bla-bla -bla, hogy ne menjek le egészen az aljáig...!

Válaszodat előre is köszönöm és nagy örömmel várom,
üdv,
matgab
Törölt felhasználó 2009. 02. 03. 15:35
Előzmény: #189  BudFox
#192
...egy fagyinyi vagy kávényi kp mindig van nálam... :)

A kisebb fogyasztások esetén (mondjuk 5-10 eFt alatt) én sem ragaszkodom a kártyás fizetéshez, de egy családi éttermi fogysztás, vagy tankolás esetén igen... Pláne, ha ruhát vásárolok, szállodát fizetek, stb. Nem is emlékszem, mikor volt utoljára a kezemben 100.000 Ft egyben... :)

Törölt felhasználó 2009. 02. 03. 15:31
Előzmény: #187  tokos.
#191
hát, lehet, hogy a görögök is javultak az elmúlt 10 évben, de azóta sokszor jártam már a spanyoloknál és az olaszoknál is, de az egészséges mediterrán stílus azért távol áll a görög patópál nemtörődömségtől...

Az olasz vendéglátásról pedig nekem csak kellemes emlékeim vannak, hiszen ott igen nagy a verseny és nemigen engedhetik meg maguknak, hogy bénázzanak... :)
Törölt felhasználó 2009. 02. 03. 15:23
#190
..feketegazdaságnak kell a sok pénz???

..szerintem nem oda megy.
..az egyszerű, hétköznapi embereknek kell, hogy tudjanak végre elegendő kenyeret, meg tejet venni.
BudFox
BudFox 2009. 02. 03. 14:56
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#189
Akira - Vas megyébe ne gyere akkor....mert itt kártyás bolt nagyon kevés van...itt a városban..hm.....két kezemen meg tudom számolni..

lehet hogy Pesten más a helyzet...de ez vidék :-)))

de ha jönnél, amúgy is vendégül látnálak, mint ahogy minden havert..múlt héten fricko volt itt kétszer is..nyáron meg kissherceg kétszer :-))) szal. pénz nem is kell...:DD
watson
watson 2009. 02. 03. 14:52
Előzmény: #187  tokos.
#188
hehe...
akrid egész évben nyaralhat, ha a Pató Pálos hozzáállás zavarja, mert nálunk minden hivatal nagyon déli :DD
tokos. 2009. 02. 03. 14:40
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
Én szeretem Görögországot.

Amúgy a déli népek többsége ilyen, ennyiből kihagyhatod az olaszokat, a spanyolokat, meg a franciákat is.

A még délebbi népekről meg ne is beszéljünk...
Törölt felhasználó 2009. 02. 03. 14:33
Előzmény: #185  tokos.
#186
a pin kód csak példa volt, nem állítottam, hogy a te kártyád is kódos lenne... :)

A görögöknél pedig nem jártam 10 éve, elegem is lett belőlük egy életre azzal a patópál uras magatartásukkal, ha kihagyom őket, akkor sem tudom végigjárni a világ érdekes részeit, így az elvárásaimnak jobban megfelelő helyszíneket részesítem előnyben... :)
tokos. 2009. 02. 03. 14:23
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#185
A kártyáim nem kérnek PIN kódot, illetve akkor nem kértek, most is csak egy PIN-es van.

A terminál volt szar, amúgy a német terminálokkal többször voltam már bajban, csak általában a másik, vagy a harmadik kártya működött.

Ez az egy volt olyan, hogy egyik sem.

A görögöknél meg nemigen van/volt terminál, legalábbis a kutaknál.
Törölt felhasználó 2009. 02. 03. 14:15
Előzmény: #183  tokos.
#184
tokos,

merem remélni, hogy egyedi eset a reptéri, ugyanis velem az elmúlt 16-18 évben soha nem fordult elő, hogy nem tudtam volna fizetni a két-három nálam lévő kártyával - már ahol ez elvi akadályokba nem ütközött, azaz ahol nem álltak ellen a kártyával vásárolni kívánóknak...

De vannak barátaim, akikkel együtt szoktunk utazni és készpénzesek, egyszerűen nem tudnak bánni a kártyával. Nem tudják a pin-kódot, nem tudják a telefonszámot, ahol kártyalimitet lehet módosítani, stb. Pedig tele vannak lével, csak egyszerűen pénzügyi analfabéták... :)
tokos. 2009. 02. 03. 13:15
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#183
Mint írtam én is kártyás vagyok, de azért néha megdöbben az ember.

Mondjuk Németország, repülőtér, ajándék a családnak, és fizetnéék kártyával. De nem olvassa. Elő a másik. Azt se. Harmadik, de azt se.

Ekkor azért némileg morcossá váltam, otthagytam az ajándékot a fenébe, cash nem volt nálam.

Aztán egy szinttel lejjebb ugyanennek az üzletláncnak a másik boltjában meg kapásból tudtam fizetni.

Szóval érhetik meglepetések az embert, nem árt némi cash se a zsebbe, bár általában nálam is alig van.

A másik keserves példa a görög benzinkúthálózat volt. Ki is derült, hogy a Corolla mégsem megy benzin nélkül, pedig már-már kezdte azt hinni...
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 15:58
Előzmény: #181  watson
#182
watson, nem nagyon értem a hátbaszúrós példádat, a sznobsággal pedig nem tudok egyetérteni.

A bankkártyűát lassan 15 éve rendszeresen használom, számomra fontosabb, hogy anélkül ne tegyem ki a házból a lábamat, minthogy készpénz legyen nálam. Ez egyébként elég sokszor előfordul - márminthogy nincs nálam egy fillér kp. sem -, viszont ha nincs nálam bankkártya, rosszul érzem magam... :)

Ezt szoktam meg, ez így kényelmes, ha betörnének hozzám, soha egy fillér kp-t sem találnának otthon...

Azt pedig valóban megalázónak tartom, ha valahol nem lehet 2009-ben kártyával fizetni, amikor már '94-ben is mindenhol azzal fizettem... :)
watson
watson 2009. 02. 02. 10:54
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#181
akira, nagyon bírlak, de ez a kártyához ragaszkodás ma Magyarországon egy sznob dolog.
Jaaaj nem megyek be mert nem lehet kártyával fizetni.... brrr...

BudFox-nak igaza van, nem tisztességes a rendszer. Egy átlag boltnak 3%-os díjat kalkulálnak a bankok, és nem megy mindenhol a 20%-os árrés. 5-10%-os árrés pedig nem bír el 3% banki uzsorát, mert az a fele-harmada. Nem üzlettárs a bank, hanem egy szolgáltatást nyújt!!!
Szóval a fenti hozzáállás mellett azt is mondhatnád hogy nem vásárolsz olyan üzletben ahol nincs hátba szúrva az eladó :DD (ill. a tulaj)
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 09:52
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#180
akkor is gratulálok neki.
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 09:50
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#179
"Vagdolkozol itt a milliókkat, mindegyik hsz-ben.
Örülök, neki, hogy ilyen, jól menő cég tulaja vagy,örülök, hogy utálod a kp forgatmat, ez a te dolgod."

Józsi, számolj. Ezt írta:
"1......én tudom mi a kp és azzal bánni ,mert 7 év alatt kb.550 millió kp. volt a boltjainkban, ahol eladó is vagyok egyben, hát ezt kb. 850 ezer tranzakcióban szedtük be másodmagammal"
7 év alatt 550 millió, az napi 210e-s forgalom. Ráadásul 850e a tranzakciószám, ami 650Ft-os átlagos "kötésméret"-et jelent.
Ez egy hot-dogos, fagyizó, kistrafik, stb. lehet. Nem mintha ez levonna az értékéből, csak mondom. És így már érthető, hogy miért nem fontos neki a kártya.
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 08:13
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#178
ja 1 milla meg a hétvége....beszéltem erről egyszer egy rendőrrel és azt kérdezte miért van az nálunk mindig??? mondtam, hogy nincs bank hétvégén nyitva....
Törölt felhasználó 2009. 02. 02. 08:10
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#177
nem telepítenek a mi üzletünkbe terminált, mert nem épület, hanem pavilon....
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 07:56
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#176
"de kártyás fizetést nem tudunk kialkudni a cégünknél, pedig jó lenne.... " Na akkor max üzletvezető lehetsz ,és nem tulajdonos.
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 06:35
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#175
Szia.
Vagdolkozol itt a milliókkat, mindegyik hsz-ben.
Örülök, neki, hogy ilyen, jól menő cég tulaja vagy,örülök, hogy utálod a kp forgatmat, ez a te dolgod.
Egyszerűen éretlen a kártyás rendszer nálunk, ezért nem szeretik sokan, többen, mint akik szeretik.
De te utálhatod, ha 1 millió van nálad hétvégén, én kifejezetten örülnék neki..........
Törölt felhasználó 2009. 02. 01. 06:08
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#174
1......én tudom mi a kp és azzal bánni ,mert 7 év alatt kb.550 millió kp. volt a boltjainkban, ahol eladó is vagyok egyben, hát ezt kb. 850 ezer tranzakcióban szedtük be másodmagammal, tehát a tapasztalatom az megvan....egyébként nem jó,de kártyás fizetést nem tudunk kialkudni a cégünknél, pedig jó lenne....
2.....van terminálunk egyébként, de telefonfeltöltésre, nos ott van kártyával történő telefonszám bevitel és sokkal gyorsabb, mint, ha mondaná a vevő a telefonszámát....addig kiszolgálom és még vissza is adok neki....
3....a bankkártyahasználat inkább a pénztáros miatt lassú...
4....bankkártyahasználatnál a hibalehetőség szinte nulla ....a kp.-nél meg átvernek úgy, hogy észre sem veszitek....
5.....nekem konkrétan pl. hétvégén kényelmetlen az 1 millió kp.,ami nálam van, jobb lenne a bizonylat.....
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 22:31
Előzmény: #165  BudFox
#173
BodFox,

Árold már el, hol vannak a boltjaid, hogy soha se tegyem be oda a lábamat....

Csupán csak azért, mert én mindenhol kártyával fizetek, ahol meg nem lehet, ott akkor voltam voltam utoljára... :)

Nem tudok elképzelni annál megalázóbb helyzetet, mint amikor egy étteremben azt mondják, nem lehet kártyával fizetni. OK -szoktam mondani - fizetek kp-val, de akkor pontosan számoljátok csak le a kezembe a visszajárót az utolsó forintig...

Egyébként pedig kapnának legalább 15%-ot...
BudFox
BudFox 2009. 01. 31. 19:50
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#172
Ha lenne egy gyors kártyás rendszer, ami fillérekbe kerül akkor azt már én is támogatnám..

de igy ahogy most működik egy hulladék..

Egyszer kiváltottunk egy Visa kártyát , mert nyaralni mentünk és erről tankoltunk.. az első kútnál vagy 5 ször húzta keresztül a gépen a kártyát, mire felismerte a gép...a 2. Osztrák benzinkútban meg fel sem ismerte a gép a kártyát..4 perc alatt semmi...itthon még megvolt a kártya, de nem használtuk...közbe minden hónapban jött a levél a bankból hogy ..mennyi a díja...szép lassan fogyott róla a pénz.. :DDD röhejes..

meguntuk, és lemondtuk az egészet..

Néha olyan vastag a bukszám hogy nem lehet összehajtani ( sok 200 -as, 500 -as ), de nem érdekel..és még sose loptak el tőlem semmit...vigyázok a pénzemre, és amig nem lesz jobb módszer, ez marad.
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 19:16
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#171
Akkor te tényleg nyertes vagy, mert neked nem kell várnod a kasszánél, mikor az elötted sorban álló 6. perce fizetne, de még nem létesített kapcsolatot a pénztár a bankkal.
Lehet, hogy az a lúzer, aki kp vel fizet, de pillanatnyilag ez a módszer a gyorsabb.
Talán először nívóssá kéne tenni ezt a szolgáltatást, lehetőséget, és utána megnézni, ki fizet kártyával vagy kp- vel.
Ne nevezd lúzernek azokat, akik kp vel fizetnek, mert lehet, hogy mi/ők meg tégedtartanak annak, és emlegetik a felmenőidet mögötted a sorban, amikor te nem is tehetsz róla , hogy 10 percig tartod fel a sort.
Egyébként meg aki nem kártyával fizet, az a kártyást tartja macsósnak, és gizdásnak...........
De olyan lehetőség is van, hogy veszel le 10e ft-ot a kártyádról, és úgy mész vásárolni, shopingolni, de a kasszánál kp-vel fizethetsz.
így, se ilyen, se olyan lúzet nem lehetsz :))))
Kártyás :)))
matgab 2009. 01. 31. 19:05
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#170
kártyahasznáati díj kb. 3%. Persze az ÁFA-s forgalom 3%, azaz a nettó árbev 3,6%-áról kapásból lemond a vállalkozó.
Ami nem tűnik olyan soknak elsőre.DE: egy közért átlagos haszonkulcsa kb. 25%
Tehát egy bank majdnem a 20%-át veszi el a bankkártyás tranzakicókkal a teljes árrésnek, amiből a vállalkozó fizeti a bérleti díjat, az alkalmazottakat, a rezsit, az adókat és egyéb fix költségeket.
Ami marad neki az lesz a profit- ha marad.
Ezzel szemben a banknál egy automatikus tranzakció valósul meg marginális költségek mellett...
Hol van itt a társadalmi igazságosság.
Arról nem is beszélve, hogy miért írja elő az állam , hogy mivel fizethetek, mikor elvileg a forint a magyar állam törvényes fizetőeszköze. Akkor miért büntetik annak használatát?
Harmadrészt meg azzal, hogy bankkártyával fizethet a cég és ezzel gyakorlatilag bárki 3, személy megtudhatja, hogy hol van mit csinál, mik a fogyasztási szokásai, gyakorlatilag teljesen antidemokratikus. Orwelli világ.
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 18:13
#169
összefoglalva a feketegazdaságot még azok is támogatják, akik nem feketén keresik a pénzüket...röhej, de a hozzászólásokból ez jön le...
a kártya nem lassú, és pont a készpénz a lúzer ember játéka, mert attól macsónak tűnik...kik ezek az eccerüek...még, hogy kp....nálam havi 11 millió kp. van a bolt miatt, de ez inkább kellemetlen, mint jó...
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 16:24
Előzmény: #165  BudFox
#168
Íme a modern magyar ember... Pálinkáspusztáról.
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 12:45
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#167
pontosan ez fogja erösítenia számlanélküli forgalmat.
Ha burkoló leburkol 1hét alatt 200nm-ert pénteken látni akarja a pénzét.
A 3/3as kisköcsög ne lássa már merre járok, merre költök mik a szokásaim. Igy is tudna követni a telefonom alapján ha hagynám.
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 11:03
Előzmény: #165  BudFox
#166
100% -ban egyetértek veled !
BudFox
BudFox 2009. 01. 31. 10:26
Előzmény: #164  Törölt felhasználó
#165
Én is vállalkozó vagyok...

de nem szeretem a kártyát..sőt bevallom, még életemben nem fizettem boltban kártyával..kivéve ha ebay -ről veszek valamit, és akkor PayPal -al kifizetem..

Lehet hogy maradinak tartotok, de ha meglátok egy kártyával fizető embert azt olyan lúzerségnek tartom... :DD van neki 100,000 forintja aztán kártyával bohóckodik...meg mögötte áll a sor, mert a nyamvadt gép tető lassú..meg pin kódot bepötyögni...stb...szóval röhejes...

Itt vidéken, ha egy kártyás ember fizet az ABC -ben a vásárlók átmennek a másik sorba, mert tuti, hogy addig 4-5 emberrel végez a másik pénztáros..

Meg a másik : A gázszolgáltató csak úgy kiküldött egy 35.000 forintos csekket..teljesen véletlenül..a fogyasztás 650 Ft volt...na most ha ez kártyáról, számláról fizetem mindig, akkor szó nélkül levonnának minden marhaságot a szolgáltatók, villany, vízesek..Na azt már nem..INkább jöjjön a csekk, és majd én eldöntöm hogy befizetem -e, és mikor. :-)))

Ha árót rendelek, meg adom egyből a készpénzt a szállítónak, Pepsi, sütőipari cégeknek..stb...alkalomadtán 80.000-120.000 Ft -van hogy naponta többször...

jün az árú, én meg már fizetem is..ilyen egyszerű..nem itt kártyával bohóckodni..

És a banknak meg semmi köze az ügyeimhez..nem hogy már mindent tudjanak rólam.
Kinek hiányzik hogy az APEH körülöttem szimatoljon..

meg egy csomó pénzt levonnak úgytudom egy tranzakcióért a kártyás cégek ..mennyit is ?

nem kérek a kártyából köszönöm..jó nekem a készpénz...23 éve vállalkozók vagyunk..soha nem volt tartozásunk, és fennakadás a vállalkozás életében.,
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 07:24
Előzmény: #163  Törölt felhasználó
#164
A KÁRTYA NEM LASSÚ, HANEM TE VAGY AZ, AKI KÉSŐN INDUL MINDIG OTTHONRÓL, AZTÁN A MÁSIKAT LÁTOD LASSÚNAK...ennyi barmot, én boltos vagyok, de amikor ti kedves vevők a seggetekből húzzátok ki a papírpénzt 17 rétegben összehajtva , na azt lassú kisimítani....
Törölt felhasználó 2009. 01. 31. 06:57
#163
Kedves Rita !

Elolvastam a teljes cikküket. Mint tudjuk, "az ülésrend határozza meg a nézõpontot". Önök nem vállalkozók, ezért a mi oldalunk szempontjaikat nem ismerhetik.

Aki már állt sorban pénztárnál várakozva, egy kártyával fizetõ személy mögött, tudja, hogy a készpénz-tranzakció másodpercekben mérhetõ idõszükségletével szemben a kártyával történõ fizetés idõigénye tõbb perc. A tétlen várakozással töltött idõt a közgazdaság-tudomány a „társadalmi kár” kategoriába sorolja, értéke számszerûsíthetõ.
Önök ezt nem figyelembe vették tanulmányuk során.

Bizonyára elkerülte azt is a figyelmüket, hogy a vállalkozói lét, a vállalkozás mûködése nem a banki nyítvatartáshoz igazol, hanem - minél kisebb a vállalkozás - annál inkább "életforma", amely kitölti a nap 24 oráját, a hét minden napját. Ezért - a leginkább érintett mikrovállalkozások esetén - nemcsak döntésképesnek kell folyamatosan lenni, hanem tudni kell a döntéseket azonnal megvalósítani (ami készpénz nélkül lehetetlen).

Hozzáfüzném, "a ló és a szekér viszonyán" veszélyes beleavatkozni. A hazai magas készpénz-forgalom nem oka, hanem okozata a feketegazdaságnak. A készpénz-használatának korlátozása tehát látszólagosan egyszerû, ám egyáltalán nem célravezetõ tüneti kezelés csupán.

Az esetben, ha valóban visszaszoritani akarnánk a rejtettgazdaság nem kivánatos jelenségeit, szvsz a pártfinanszírozással kellene kezdeni. Remélhetõleg egyetértünk abban, hogy miután a politikai pártok a választási kampányok során a megengedett 386 millió helyett 10 - 15 milliárdot elköltik, ezt csak úgy tehetik, ha különféle módokon ennek az összegnek a 100 - 200 szorosát mozgatják "visszatérítéses" állami rendelések formájában, vélhetõen minimum 30-40 %-os felárral.

Üdvözlettel egy mikrovállalkozó.
Törölt felhasználó 2009. 01. 08. 11:52
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#162
furcsán ki tudnak kerekedni ezek az ide 300, oda 500 forintok év végére...
Törölt felhasználó 2009. 01. 08. 11:35
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#161
drsimon,

Én nem tudom nekem mennyi az összes bankköltségem, de nekem megéri a kényelmemet, hogy szinte sose kell a bankba bemennem, nem kell a készpénzzel bajlódni, valutát váltogatni, stb.

De, ha gondolod, megnézem az egyik magánszámlámon az összes éves banki díjat, de biztos vagyok benne, hogy a kamat nagyságrendekkel több... :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók