Topiknyitó: -pny 2017. 04. 12. 07:16

A CEU-törvény felfüggesztését kérik Trumpék az Orbán-kormánytól!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny 2017. 04. 12. 07:16
Törölt hozzászólás
#1
-pny 2017. 04. 12. 07:17
Törölt hozzászólás
#2
-pny 2017. 04. 12. 07:18
Törölt hozzászólás
#3
elemes
elemes 2017. 04. 12. 07:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#4
Nem is "felfüggesztést" kérnek (törvényt egyébként sem lehet felfüggeszteni) egyébként 1. Orbán direkt csinálta (ezt a hipotézist erősíti, hogy a Magyaridőkben hívák fel a figyelmet: direkt a CEU ellen hozták a törvényt). 2. Orbán egyszerűen csak lábon lőtte magát (Bruck Gábor egy hétfői interjúban: "minden héten lábon lövi magát, de minimális ellenzéki teljesítmény nélkül nem tud megbukni").
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 07:39
Előzmény: #4  elemes
#5
tudta? a haza nem lehet ellenzékben fideszeseknek kellene megbuktatnia a viktátort
-pny 2017. 04. 12. 07:42
Törölt hozzászólás
#6
SREd 2017. 04. 12. 08:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#7
Nekem úgy tűnik, hogy ezt nem igen lehetett elkúrni, mert helyből sántának született. Az elmúlt években láttuk már, hogy így is meg lehet lenni. Nem elfogadható viszont, hogy partnerségi viszonyban levő államok helyett parancsosztó-csicska viszony kialakítására törekszik az USA velünk szemben. A CEU, ha amerikai egyetem akar lenni, akkor úgy illik, hogy hozzon létre egyetemet Amerikában, campussal, oktatókkal, hallgatókkal, mint egy tényleges egyetem, vagy fogadja el, hogy KEE-ként magyar egyetem, és az amerikai illetőségéről, az ezzel kapcsolatos problémákról tárgyaljon a két ország. Hiszen nem a klímakutató és egyéb tiszteletreméltó tudományokkal foglalkozó részlegeivel van gond, hanem az eltúlzottan liberális, migránserőltető szellemiségével és tanításaival. Ezt a trendet ugyanis elsöprő, 96% többséggel elutasították a szavazók fél évvel ezelőtt. Az illegális migrációt akadályozó intézkedések meg fognak maradni, mert ez a fő bevándorlási-célpont országoknak is a kérése velünk szemben, de a saját lakosságunké is, mert nem akarunk újra visszasüllyedni a félhold árnyékába, nem akarunk a hazánkba sem iszlamista terrort, sem etnikai villongásokat előrejósló folyamatokat.
signal2
signal2 2017. 04. 12. 08:33
Előzmény: #4  elemes
#8
Ezt mondta: "I do want to move to Hungary quickly. Sorry. I did issue a statement – I’m aware of Deputy Assistant Secretary Yee’s remarks as well. I did issue a statement on those, I think a few weeks ago, as well. We are very concerned about this legislation that was passed by Hungary’s parliament last week that was signed into law by the president this week, I think. And we believe it threatens the continued operations of Central European University, which is a leading academic institution. It’s an important conduit for intellectual and cultural exchanges between Hungary and the United States. And frankly, it’s at the center of freethinking and research. The legislation, we believe, can also similarly threaten the operations of other American universities with degree programs in Hungary, so it goes beyond just Central European University.I know that tens of thousands of Hungarians have been peacefully protesting in support of the CEU, and researchers and academics and others from around the world have also spoken out in its defense. And I know that – or I can say that Under Secretary of State for Political Affairs Tom Shannon met last week with the president and rector of the CEU, the Central European University, Michael Ignatieff, to discuss the effect of this law on this university. So we’re urging the Government of Hungary to suspend implementation of the law. We want to see a review and discussion in order to address any concerns through dialogue with the university itself and other affected institutions going forward." link Tehát a törvény végrehajtásának felfüggesztését kérték.
signal2
signal2 2017. 04. 12. 08:36
Előzmény: #7  SREd
#9
" A CEU, ha amerikai egyetem akar lenni, akkor úgy illik, hogy hozzon létre egyetemet Amerikában, campussal, oktatókkal, hallgatókkal," 1. ez a fajta "béroktatás" bevett gyakorlat, mert a fentiek túl költségesek az USÁ-ban.2. Miért is lenne jó az nekünk, ha az USÁ-ban végezné a tevékenységét, és nem nálunk? És akkor még belekevered a migránsokat. FIDESZ-tag vagy? Vagy állami szférában dolgozol? Merthogy egy az egyben azt a retorikát tolod.
SREd 2017. 04. 12. 08:51
Előzmény: #9  signal2
#10
"1. ez a fajta "béroktatás" bevett gyakorlat, mert a fentiek túl költségesek az USÁ-ban."Anomália az, hogy Sorost félted a csődbemeneteltől egy amerikai egyetem alapításával kapcsolatban. Ennyire elszegényítette volna máris a migránsutaztatás? Ez tehát egy teljesen átlátszó terelés és csúsztatás. Továbbá ezek szerint az amerikaiak kézzel-lábbal kapálóznak az ellen, hogy náluk is legyen a hírneves egyetemnek campus-a és tényleges oktatása? Csak mert "túl költséges"? Ez náluk nem jelent munkahelyeket, meg plusz bevételeket és jó nagy hasznot?"És akkor még belekevered a migránsokat. FIDESZ-tag vagy? Vagy állami szférában dolgozol? Merthogy egy az egyben azt a retorikát tolod. "Egyik sem, viszont ennyire egyetértek az illegális migrációval szembehelyezkedő felfogásukkal. A 96% után miért lenne ez hihetetlen?
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 08:55
Előzmény: #8  signal2
#11
Nem is ismeri a törvényt, amit fel függesztene! Ráadásul nem is USA törvény! Valaki félre informálta és nem ellenőrízte, csak az informátort nézte, mert azt már ismerte.
signal2
signal2 2017. 04. 12. 09:01
Előzmény: #10  SREd
#12
Neked elgurult a gyógyszered. Normális gazdasági döntés ott végezni egy tevékenységet, ahol olcsóbb. OUTSOURCING. Megvan? - minden más területen ezt tolja a Külügyminisztérium. Most pont a felsőoktatásban találta ki, hogy ez nem jó? Nagyon kilóg a lóláb! A népszavazással kapcsolatban szintén ugyanazt a retorikát folytatod, mint a kormány. A kérdés nem arra irányult, hogy egyáltalán ne fogadjunk be bevándorlókat, hanem hogy más ne írhassa elő nem magyar állampolgárok kötelező Magyarországra telepítését. Naná, hogy ne! Sőt illegálisat se - ugyan ez már nem következik a kérdésből, viszont a jogszabályokból igen. Ebben messze nincs benne, hogy például a munkaerőhiány enyhítésére ne jöjjenek külföldi munkások, vagy ne fogadjunk be NEM ILLEGÁLIS menekülteket.
signal2
signal2 2017. 04. 12. 09:01
Előzmény: #11  Vazsmegyei
#13
Tiszta amatőrök ezek! Te meg gondolatolvasó!
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 09:14
Előzmény: #10  SREd
#14
Szerinted a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemet és a Partiumi Keresztény Egyetemet is be kellene zárni?
SREd 2017. 04. 12. 09:18
Előzmény: #12  signal2
#15
"Most pont a felsőoktatásban találta ki, hogy ez nem jó? Nagyon kilóg a lóláb! " Világosan ki lett jelentve többször is, hogy a kormány és a Soros-szervezetek közt a fő nézeteltérés a tömeges és az illegális migráció területén van. Nekem pedig nem gurult el a gyógyszerem, ténylegesen nem akarok Magyarországon iszlamista terrort és jövőbeli etnikai villongásokkal fenyegető folyamatokat látni.
signal2
signal2 2017. 04. 12. 09:26
Előzmény: #15  SREd
#16
"nem akarok Magyarországon iszlamista terrort és jövőbeli etnikai villongásokkal fenyegető folyamatokat látni." Szerintem ilyet senki nem akar. Viszont nem is hozható összefüggésbe a CEU-val. Nem is értem.
dexter 2017. 04. 12. 09:26
Előzmény: #10  SREd
#17
ugyanazt a hülyeséget fújod, mint orbánék, úgy látszik, hogy az agymosás jól működik a CEU soha nem mondta, hogy amerikai egyetem, sőt nem is akar amerikai egyetem lenni ők mindig is azt hangoztatják, hogy ők a középeurópai embereknek szeretnének piacképes diplomát adni nem teljesen jó a párhúzam, de az érdekes, hogy orbánénékat a fideszudvar offshore cégei nem zavarják, pedig azok is hasonló módon működnek; külföldi országba vannak bejegyezve, itthon ellopják a közpénz és itthon nem adóznak semmit ezzel nincs bajotok? csak azzal, hogy van mo.-on egy egyetem, ami piacképes diplomát ad ki?
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 09:28
Előzmény: #15  SREd
#18
"ténylegesen nem akarok Magyarországon iszlamista terrort és jövőbeli etnikai villongásokkal fenyegető folyamatokat látni." Ha ennyire egyértelműnek látod az összefüggést az iszlámista terror és a CEU között, akkor biztos egyetértesz azzal is, hogy a kormányban ne legyen olyan aki ott végzett, vagy oda jár.
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 09:31
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#19
Tudod-e pajtás, hogy a Sapientián, hány ország fiataljai tanulnak? Román hallgatók tanulhatnak-e szerinted a Sapientián? Tudod-e hány országból iratkoztak be a Sapientiára, mert az annyira nemzetközi, mint a CEU? A CEUt egyenlőre csak olyanok zárták be, akik provokálják és terjesztik, hogy be van zárva! Amint látom bezáratnád a Partiumit és a Sapientiát is! Mivel indokolnád a bezárásukat?
dexter 2017. 04. 12. 09:32
Előzmény: #15  SREd
#20
az a kb. 20 ezer illegális, arab és kínai bevándorló, akiket orbánék pénzért beengedtek minimális ellenőrzéssel, az nem zavar? az a több 10 ezer (kb. 30 ezer) legfőképp orosz, akinek mindenfajta ellenőrzés nélkül magyar vízumot adtak, az nem zavar? ja, hogy ezt az orbán hazugság médiájában nem tolják orvérzésig agymosás céllal...

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek