Topiknyitó: -pny 2017. 04. 12. 07:16

A CEU-törvény felfüggesztését kérik Trumpék az Orbán-kormánytól!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny 2017. 04. 13. 19:39
Törölt hozzászólás
#150
-pny 2017. 04. 13. 19:38
Törölt hozzászólás
#149
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 12. 23:30
Előzmény: #136  BudFox
#148
"Kérdezzük meg Orbán Viktort hogy mi a célja pontosan :-)" Én ezt ráhagynám az ügyészre. (No, nem Poltra.)
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 12. 23:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#147
Na ja, az Kubatovék focihuligán csürhéje volt, aki balhézni ment ki. Ez a mostani tömeg pedig Mo színe-java. Meg is látszik a különbség.
goapsy1
goapsy1 2017. 04. 12. 23:26
Előzmény: #142  BudFox
#146
"én inkább valamilyen kisebb céget teregettem volna ki, aki Soros pénzén működik és beavatkozott a politikába.." Értem én, hogy a maradék birkasereget valamivel egyben kell tartani, ahhoz meg mindig kell egy aktuális démon, akivel harcolni lehet, de nagyon elrugaszkodott elképzelés, hogy cégek kiteregetése helyett esetleg inkább kormányozhatnának? Az idejük javát úgyis leköti a lopás, ha a maradékban cégeket rugdalnak, az tuti sikeres lesz. Más kérdés, hogy - biztos velem van a gond, de - engem sokkal kevésbé zavar egy olyan szervezet, amit Soros pénzel, mint egy olyan, amit a fidesz, a magyar adófizetőktől ellopott közpénzből.
-pny 2017. 04. 12. 23:08
Törölt hozzászólás
#145
qpec 2017. 04. 12. 21:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#144
Pont ezért veszélyesek brutális módon,mert fiatalok,értelmesek +tanultak,vagy tanulnak,benne vannak a világháló ismerete és alkalmazása miatt a napi világpolitikai eseményekbe is. Több nyelven beszélnek és nincs vesztenivalójuk,hála a nyitott határoknak.Ha ebből a csapatból valaki ki tud emelkedni-sztem van rá esély-akkor a mai vezérkarnak a kedves Miniszterelnök úrral az élen vége,mint a botnak.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 20:57
Előzmény: #142  BudFox
#143
"Értem hogy hívek kellenek Soros ellen...
hiszen mondjuk én sem szeretnék Magyarországon migránsok dömpingjét látni..akkor viszont nem értem hogy miért a CEU -val kezdte a SOros elleni támadást? nekem ezzel az egyetemmel semmi bajom..." Mert már nincs kontroll belül sem. És ennek ilyen f.szságok a következményei. "vagy ha már bajuk volt vele..először tárgyaltak volna az USA -val erről." Tárgyalni? Ők azt nem ismerik. Itthon hozzászoktak ahhoz, hogy az nem kell. Elfelejtik, hogy a kiskirályságuk a Hegyeshalom és Záhony közötti apró ugarra érvényes csak. És ott se örökké.
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 20:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#142
Értem hogy hívek kellenek Soros ellen... hiszen mondjuk én sem szeretnék Magyarországon migránsok dömpingjét látni..akkor viszont nem értem hogy miért a CEU -val kezdte a SOros elleni támadást? nekem ezzel az egyetemmel semmi bajom...vagy ha már bajuk volt vele..először tárgyaltak volna az USA -val erről. én inkább valamilyen kisebb céget teregettem volna ki, aki Soros pénzén működik és beavatkozott a politikába...az már ütős lett volna. szóval én sem értem..várjuk meg mi lesz...érdekes .
-pny 2017. 04. 12. 20:35
Törölt hozzászólás
#141
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 12. 20:31
Előzmény: #138  _Sigorszky
#140
Mindenesetre nem hüle emberek tiltakoznak a CEU ellehetetlenítése miatt: link
-pny 2017. 04. 12. 20:30
Törölt hozzászólás
#139
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 12. 20:27
Előzmény: #136  BudFox
#138
"Kérdezzük meg Orbán Viktort hogy mi a célja pontosan :-)" Ha megkérdezed és el tudod nála érni, hogy elmondja az igazat, istenkirály vagy!... :)
bigyula 2017. 04. 12. 19:52
Előzmény: #136  BudFox
#137
A fidesznek semmi. Orbánnak volt, de igen csak melléfogott (az ábra szerint)...
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 19:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#136
pontosan szerintem senki sem érti hogy mi a célja a Fidesznek ezzel a ceu üggyel..épp azért mondtam hogy csak találgatunk, mert mi úgysem látjuk át kellő információ hiányában. Majd ha vége lesz, tán megtudhatunk valamit. Kérdezzük meg Orbán Viktort hogy mi a célja pontosan :-)
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 19:28
Előzmény: #131  _Sigorszky
#135
:-)) megteheted...de várjuk ki a végét...mert már én is nagyon kíváncsi vagyok hogy mi sül ki ebből...
feketemelos
feketemelos 2017. 04. 12. 19:22
#134
érdekes
sanka 2017. 04. 12. 17:58
Előzmény: #125  BudFox
#133
Kár, hogy a fidesznyikes éned megfoszt a józan gondolkodástól, nem látsz ki a narancsködből.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 17:56
Előzmény: #129  Barcel08
#132
"Miután az amerikaiak megmondták h nem jönnek és oldja meg a ceu az egészet elmondták a megoldást." Ez nem igaz! Miután az USA felszólította Orbánékat a CEU törvény felfüggesztésére csak utána jött a FIDESZ részéről a megoldás. Ergo Viktort megfenyegették és erre Ő visszakozott.
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 12. 17:52
Előzmény: #125  BudFox
#131
A fidesz vizsgálata? (bocs Bud, ezen jót mosolyogtam, á nem, inkább hahotáztam, bár persze egyszerűen csak röhögtem, visítottam és nyerítettem... )
bigyula 2017. 04. 12. 17:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#130
Az a gond, hogy a hozzáállásuk az, hogy ők a hatóság, a bíróság, stb.
Barcel08 2017. 04. 12. 17:47
Előzmény: #127  Dehogynincs
#129
Szerintem ilyen szintű benézés nem lehet véletlen. Ez az egész CEU-s hercehurca igazából az év eddigi legnagyobb trollkodása....Miután az amerikaiak megmondták h nem jönnek és oldja meg a ceu az egészet elmondták a megoldást.Kósáék jól felspannolták az embereket meg a médiát, h eljusson Trumpig. Ő nem vette ezt be és elengedték az egészet.A szomorú az egészben, h a magyar értelmiség nagy része beállt a csordába. Azok akik elvileg a jövőt alakítják itthon és jólképzettek.Pártállástól függetlenül azért ez egy komoly politikai csapda volt és mindenki belesétált....Már ha igaz amit Palkovics mond.
-pny 2017. 04. 12. 17:20
Törölt hozzászólás
#128
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 12. 17:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#127
Én nem feltétlenül keresek tudatosságot Orbán doktor minden lépésében. Az egyközpontú fideszen belül nem kap visszajelzést a mamelukjaitól és így könnyen házhoz megy a pofonért, ha rosszul méri föl az erőviszonyokat. Utólag már biztosan rossz ötletnek tartja, hogy beletenyerelt a CEU-ba és tízezreket mozgósított maga ellen az utcákon.
-pny 2017. 04. 12. 17:01
Törölt hozzászólás
#126
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 16:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#125
hogy miért csinálták erre csak azután lehet felelni ha lezárul a fidesz vizsgálódása, és netán kiderül hogy ki ad pénzt külföldről kinek-és milyen célból. addig csak találgatás.
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 12. 16:47
#124
A kérésen kívül is van adu Trumpék kezében. Akik személyesen is exponálták magukat a CEU ellen, azok számíthatnak arra, hogy jól kitiltják őket az USÁ-ból. Orbán doktornak épp elég látnia a hatalom ellen tüntető tízezreket az utcákon, nem hiányzik neki, hogy az apparátusa mamelukjait még vidaildikósítsák is.
salve 2017. 04. 12. 16:39
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#123
nem okoskodni kell, hanem nizonyítékokkal előállni! ezen az alapon 8ahogy ez a gáztámadás ügy lezajlott) én is jöhetnék most azzal h. rólad azt állítom, mondjuk hogy "lányokat futtatsz Hollandiában egy egész hálózatot, csak jól álcázod a buzniszt és még nem buktál le, de én, tudom!" idézet következik, figyeld a végét! (ha van józan ítélőképességed akkor beláthatod, egy ügyes titkosszolgálat könnyn kelthet olyan látszatot egy iylen üggyel, amilyet csak akar!): "..2016 októberében egy ENSZ-vizsgálat arra a megállapításra jutott, hogy a szír kormányerők 2014 és 2015 között legalább háromszor vetettek be klórgázt. Ugyanez a vizsgálat azt is megállapította, hogy az Iszlám Állam fegyveresei mustárgázt használtak..." link
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 12. 15:53
Előzmény: #118  BudFox
#122
Nem volt teljesen felesleges. Kádár népe látta, hogy a több tízezres tömeg tüntetett az utcákon a hatalom ellen.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 15:50
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#121
Már csak az a kérdés, hogy kié lehetett a tartály, gondolom Ali felesége megunta, hogy a PB- nek kicsi a fűtőértéke, oszt szólt Alinak, hogy te apjuk, hoz már a piacról egy kis szarin-gázt, a Mohamedné is azzal főz.
-pny 2017. 04. 12. 15:49
Törölt hozzászólás
#120
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 15:47
Előzmény: #116  salve
#119
Világos, a szír légierő bombázott és számos ember meghalt harci gáztól, ennek csak az lehet az oka, hogy véletlenül eltaláltak egy gáztartályt.
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 15:45
Előzmény: #114  _Sigorszky
#118
megmondtam az elején hogy ez lesz, nem ? De :D és minden megy tovább mint előtte :-)) felesleges kutyakomédia volt ez az egész...
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 15:44
Előzmény: #87  SREd
#117
Na azért azt tisztázzuk, hogy a honfoglalás előtt mi éltünk azon a tájon, tehát a Krím az egyértelműen minket illet, mivel mi voltunk ott előbb (amíg a Soros által feltüzelt gonosz besenyők el nem zavartak).
salve 2017. 04. 12. 15:44
Előzmény: #113  elemes
#116
ezzel csak egy a baj: előszöris nem Putoin bázisát hanem a szír hadseregét támadták meg; semmilyen konkrét bizonyíték nincs eddig arra, hogy a szír kormányerők vetették volna be a harci gázt! az Ensz-ben az oroszok és Kína is az ügy kivizsgálását kérte, de a kivizsgálásnak még csak előkészületeire sem történt eddig kísérlet (legalábbis én így tudom eddig). azaz: könnyen meglehet hogy az egész gáztámadás csak egy provokáció volt, semmi egyéb! hogy újra blokkolni próbálják azt a folymatot, melyben a szír kormányerők enyhe nyerésre álltak eddig! persze véletlen baleset is lehetett (pl. egy megbúvó gázraktárt ért találat véletlenül), de kijelenteni azt hogy "a szírek mg az oroszok voltak", no ezt nettó hiszékenységre vall bárki részéről!
-pny 2017. 04. 12. 15:20
Törölt hozzászólás
#115
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 12. 15:13
#114
A kormány "váratlanul" megoldást talált a CEU problémájára Jogászkodnak, csűrik-csavarják a fiúk. Vajon mért nem vagyok meglepve...?
elemes
elemes 2017. 04. 12. 15:12
Előzmény: #84  peter_s
#113
" A nagyhatalmaktól eleve nem lehet azt várni, hogy a nemzetközi szerződéseket maradéktalanul tartsák be" stimmel, csak érdemes számolni kell a következményekkel. például putyin valószínűleg nem gondolta volna, hogy lebombázzák a bázisát szíriában (ahonnan a klórgáztámadást indították), meg is sértődtek nagyon.
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 15:09
Előzmény: #107  kismarton
#112
én mindenre kíváncsi vagyok :-) külföldi és magyar oldalról támogatott politikai szervezetek hátterére is, mindenre..remélem lesznek érdekes cikkek, mik derültek ki. Még valamin gondolkoztam..bár ez most ettől a témától nagyon messze van.. mégpedig volt az előző választáson ez az SMS -párt. emlékeztek rá ? Seres Mária szövetségesei...vagy valami ilyesmi volt. link Aztán milyen szép eredményt el tudtak érni a semmiből... hogy miért ? mert ilyan jópofa nevük volt hogy : SMS. biztos sokan civvelődtek hogy...huhú..nézd mi van oda felírva..SMS..mint a telefonon amikor megy az üzenet..de jópofa..szavazzunk rájuk... aztzán a semmiből amennyit kaptak. az elég szép volt..bár az 5% -tól igen messze voltak.. kíváncsi vagyok a Momentum mennyit tud majd összehozni
Dehogynincs
Dehogynincs 2017. 04. 12. 15:04
Előzmény: #106  BudFox
#111
" van -e külföldiek által pénzelt, politikai célzatú szervezet itthon ?" Van. Az Orbán-kormány pontosan ilyen. Hatalmas államadóssága van és az állampapírok jó része külföldiek kezében van. Egyértelműen oroszbarát politikát folytat. Az orosz érdekeknek megfelelően támadja Brüsszelt és törekszik az orosz befolyás és energiafüggőség növelésére (Paks2).
-pny 2017. 04. 12. 14:56
Törölt hozzászólás
#110
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 14:47
Előzmény: #108  kismarton
#109
azt hozzá tenném,hogy ellopott közpénzből finanszírozott szervezet a cöf
kismarton 2017. 04. 12. 14:29
Előzmény: #106  BudFox
#108
Tegyük fel, hogy van külföldi pénzből működtetett civilszervezet. Akkor miért nem tudsz róla? Nyilván úgy akarják a céljaikat elérni, hogy ülnek egy szobában és csendben vannak. :) Hogy lehet ennyire hülyének nézni emberek? A CÖF-nek ezzel szemben semmiféle politikai célja nincs, de százmilliókat költ kampányra. :) Hallottál már a CÖF-ről? Itthonról pénzelt, politikai céllal működtetett hazai, álcivilszervezet.
kismarton 2017. 04. 12. 14:25
Előzmény: #102  BudFox
#107
Azt látom, hogy egyre több, magát konzervatívnak valló ember szeme nyílik fel. Neveket nem akarok mondani. Van köztük nemzetközi hírű klimakutató, KDNP-s képviselő. Ha rákeresel a neten, meg fogod találni a megfelelő cikkeket.Egyszer a Te szemed is felnyílik, és rájössz, hogy végig hazudtak Neked. Ne Te legyél az utolsó, aki felébred, mert az nagy szégyen lesz!
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 14:21
Előzmény: #101  kismarton
#106
Igen ez érdekes.... a menekültügyi népszavazás ugye sikertelen lett....ez csak még jobban megerősítette abban hogy Soros ellen meg kell küzdeni, igy vagy úgy. Én a végére leszek nagyon kíváncsi : van -e külföldiek által pénzelt, politikai célzatú szervezet itthon ? minden más csak felesleges mellébeszélés.
-pny 2017. 04. 12. 14:13
Törölt hozzászólás
#105
salve 2017. 04. 12. 14:12
Előzmény: #84  peter_s
#104
pontosan így van! csakhát: az Usa mögött álló (pontosabban azt irányító) lobbicsoportoknak sokkal nagyobb befolyásuk van a nemzetközi médiára, mint bérki másnak. azaz könnyebben tudja azt temtizálni és tud ellenségképeket kreálni. és persze hogy az oroszok ellen hangolja a világ közvéleményét, hát persze, hiszen van 1-2 oylan másik nagyobb hatalom még a világban amelynek érdekeit sértheti sérti is az Usa, őket tehát ütni vágatni kell a nemzetközi médiakórussal. ez van most az oroszellenes médiahiszréria és uszítás mögött! ez persze nem változtat azon h. az oroszok sem maszületett bárányok. csak itt ugye sokan bedőlnek az amrikai propagandának, amely el tudja hiteteni h. az oroszok szemét zsarnokok, a jenkik meg a "jófiúk, a gentlemanek"!
signal2
signal2 2017. 04. 12. 14:11
Előzmény: #89  BudFox
#103
Miből gondolod, hogy a politikát akarják befolyásolni?Mert Lázár vagy Orbán azt mondta?
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 14:06
Előzmény: #100  kismarton
#102
Hát ez jó kérdés :-)) közbejött egy gazdasági válság is közben.
kismarton 2017. 04. 12. 13:29
Előzmény: #99  BudFox
#101
Olvasd el ezt: link Érdemes.
kismarton 2017. 04. 12. 13:18
Előzmény: #98  BudFox
#100
Hogy lehet az, hogy Gyurcsány alatt nem manipulálták a liberálisok a magyar politikát. Ha pedig mégis, akkor miért került hatalomra másodszor is egy magát konzervatívnak hazudó kormány? Amióta Orbán van hatalmon, azóta hallok nemzetközi, baloldali manipulációkról. Korábban nem hallottam. Vajon miért? :)
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 13:11
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#99
ezért is kell kihasználni minden EU-s forrást amíg csak lehet, mert egyszer elfogynak... te pályáztál mostanában valamire ? mi igen.
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 13:10
Előzmény: #96  kismarton
#98
Ezek mind zavarnak, de az is nagyon zavar ha kiderül hogy külföldről akarják manipulálni a magyar politikát.
SREd 2017. 04. 12. 13:07
Előzmény: #91  BudFox
#97
Az a gond a harc szóval, hogy sokak számára a háborút/annak részét jelenti. Lehetne célszerűbben küzdelemnek nevezni, és akkor nem értik félre.
kismarton 2017. 04. 12. 13:07
Előzmény: #89  BudFox
#96
Te elhiszed azt, hogy a miniszterelnök összesen 740 000 Ft megtakarítással rendelkezik. A politikusok vagyonát nem látod át, de a civilszervezeteket - akik egyébként is nyilvánosan működnek - zaklatni kell. Próbáld meg kinyitni a szemed, akkor többet fogsz látni! Téged nem zavar ez az elképesztő kormányzati nyomulás, kampány, a média felvásárlása, a korrupció, a szerződések titkosítása? Tudod honnan érkezik a pénz? Oroszországból. A politikát vajon mivel tudják befolyásolni? Kampányokkal. Hol látsz Te civilszervezeteket kampányolni? A CÖF persze kivétel.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 13:07
Előzmény: #91  BudFox
#95
én nem nézek m1-t )) jobban teljesít szövegek vannak, de csak szöveg nagy sz&r ami van, eu pénzek nélkül SEHOL se lennénk mondjuk annak a felét is lopcsika
SREd 2017. 04. 12. 13:05
Előzmény: #85  kismarton
#94
Nekem határozottan úgy tűnik, hogy a migránsbalhé egyáltalán nem zárult le, mint ahogy az ezirányú EU-bizottsági nyomás sem szűnt meg, és Soros szerepét tekintve a migránserőltetésben teljesen világos, hogy a CEU megrendszabályozása, és a politizáló civil szervezetek hátterének feltárása ennek a balhénak szerves része.
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 13:05
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#93
ez pontosan igy van. :_)) nincs ellenzék. remélem ez a Momentum is bejut a Parlamentbe..bár nem lesz könnyű.. és a Jobbiknak is szorítok... az se lesz egyszerű...hogy a jobbik megőrizze azt a 20 % -os körüli arányát..nagyon sokat kell dolgozniuk hogy azt elérjék..
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 13:03
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#92
igen így van vissza is élek vele rendesen a "magyar" érdekre hivatkozvagazdasági téren is, lsd mészáros bandák garázdálkodása
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 13:03
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#91
nem tudok ilyen hónapot mondani. :) a politika - harc. ezt ki lehetne irni jelmondatban nyugodtan :-) bankok elleni harc vége az lett hogy bevezették a bankadót, ennyivel kevesebb pénzt szedtek be tőlünk, és ennyivel többet a bankoktól. volt már rezsiköltségek elleni harc. Média törvény harc. Migráns -kvóta elleni harc. biztos lesz is mgé bőven ilyen dolog.... semelyik más ország nem akarja a javunkat, minden ország a saját érdekeit nézi, ezt gondolom te is belátod. ezért kell kiharcolni az igazunkat.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 13:00
Előzmény: #86  BudFox
#90
Én úgy látom hogy a Fidesz népszerűsége, inkább a megfelelő ellenzék hiánya. Egész más lenne a helyzet ha lenne egy jól szervezett, megfelelő kommunikációs ismeretekkel rendelkező ellenzéki csoport.
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 13:00
Előzmény: #85  kismarton
#89
a migránskérdésnek még korántsincs vége...sőt még éppen hogy csak az elején vagyunk...sajnos. szó nincs szerintem arról hogy új ellenséget keres a kormány. Szerintem a választások miatt van, közelegnek a választások és nyilvánosság elé akarják tárni hogyha külföldről érkezik pénz, amivel a politikát akarják befolyásolni, akkor azt kik adják, és milyen célra, és kiknek ? ennyi az egész.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 12:59
Előzmény: #86  BudFox
#88
monjál olyan hónapot amikor nem volt HARC valaki, valami ellen? mi lett ezekből? bankok ellen is harc volt, oszt annyi bezzeg ha a "baloldal " tenné, hajjjajjj
SREd 2017. 04. 12. 12:59
Előzmény: #80  dexter
#87
A Krím történetéről szóló cikkben is megjelenik, hogy 58.3% az orosz többség ott, és a 24.3% ukrán sem feltétlenül oroszellenes (mint írtam, ezek testvérnépek, és még vallási különbözőség sincs köztük). Prezentálsz egy írást, amiben azt állítják, hogy az oroszok hazudtak a krím népszavazással kapcsolatban, de megkérded, hogy hogyan írhatok olyant, hgy vitatod a krími népszavazást? Azt megmagyarázod végre, hogy 3 éve nincs ott semmiféle népi ellenállás Oroszországgal szemben? Mutass olyan írást, amiben a bájer (aki egyébként sztem is eléggé el bírja vetni a sulykot) olyan uszítást művel, ami Magyarországot háborúba sodródással fenyegeti a NATO-szövetségi rendszerünkből kifolyólag.
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 12:57
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#86
szerintem ettől nem tart a Fidesz, vagyis nem erről van szó.
kismarton 2017. 04. 12. 12:52
Előzmény: #77  BudFox
#85
Neked nem tűnt fel az, hogy ebben az országban hétről hétre, hónapról hónapra mindig valaki mást kell utálni? A Migránsbalhénak vége, most kell egy új ellenségkép. Orbán Viktor Sorost találta meg. A CEU Magyarország egyik legjobb egyeteme. Az egyetemen tanító tanárok úgy nyilatkoztak, hogy Soros többször meglátogatta a CEU-t, de nem szólt bele semmibe. Nem titok, hogy Soros a nyílt társadalmakat és a demokratikus berendezkedést támogatja. Úgy gondolom ezzel nincs semmi baj. Minden diktatúrának volt és lesz is ellenségképe, amit a hívőknek fel kell mutatni, annak érdekében, hogy félelmükben támogassák a rendszert. Így működnek. A diktatúra nem természetes társadalmi jelenség. Fejlődni csak szabadon lehet. Az ókori rómaiaknak volt annyi eszük, hogy diktátort csak veszélyhelyzetben választottak, és csak fél évre.A civilszervezetek átláthatóan működnek, a kormány próbál ezzel ellentétes látszatot kelteni, mivel a szabadon gondolkodó, önállóan cselekvő polgár Orbán igazi ellensége. Egy épelméjű, dolgozni, alkotni, tanulni, gyerekeit nevelni és fejlődni akaró polgárnak pedig az ilyen típusú kormányzat az ellensége. Ha kevés az információd, próbálj meg többet gondolkodni, és nem elhinni minden hülyeséget, amit be akarnak adni az embereknek.
peter_s 2017. 04. 12. 12:50
Előzmény: #68  elemes
#84
Szerintem teljesen értelmetlen dolgokon vitatkoztok. Oroszország, USA, Kína, EU nagyhatalmak, ebből kifolyólag olyan politikai manővereket képesek kivitelezni, amelyeket más nemzetek nem tehetnek meg. Minden birodalomnak kivétel nélkül az a célja, hogy minél jobban befolyásolni tudja a világban zajló folyamatokat és folyamatosan terjeszkedjen a világban, ez viszont agresszió nélkül nem nagyon megy. Amelyik nagyobb erőt tud felmutatni, az rendelkezik a legnagyobb befolyással. Éppen ezért teljesen értelmetlen azon vitatkozni, hogy az oroszok és az amerikaiak milyen eszközökkel szereznek érvényt világhatalmi törekvéseiknek mert mindkét félnek időről időre agresszív eszközökhöz kell nyúlnia annak érdekében, hogy hatalmi státuszukat meg tudják őrizni a világban. Ezt a nagyhatalmi játszmát tisztességes, becsületes úton nem lehet művelni. Kína és az EU jóllehet kevésbé agresszív egyelőre, de befolyásuk is kisebb. Kína egyelőre nem is akar nagyon izmozni mert fejleszti a hadseregét, de azt már deklarálta, hogy globálisan nagy játékos szeretne lenni. A nagyhatalmaktól eleve nem lehet azt várni, hogy a nemzetközi szerződéseket maradéktalanul tartsák be (talán a világon nincs olyan meghatározó ország, amelyik ne sértett volna meg valamilyen szerződést, megállapodást a történelem során), hiszen pontosan azt kell demonstrálniuk, hogy olyan politikai lépéseket is meg tudnak tenni, amelyeket más nem tehet meg, ergó erőt kell fitogtatni.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 12:48
Előzmény: #79  BudFox
#83
naív egy ember vagy mondjuk én is, azt viszont tisztán látni 1 fidesz tele van volt komcsikkal, kiszesekkel, szdsz tagokkalé 2 amit mondanak azt erőből mondják, senki más nem számít, nem érdekes, mit beszél bele (demokrácia?) 3 egyszemélyes párt, személyi kultusz
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 12:47
Előzmény: #77  BudFox
#82
Azt teljesen kizártnak tartod hogy egy Fideszhez hasonló szervezet kialakulását próbálják akadályozni? Orbán Viktor is, a Fidesz is jelentős "támogatást" kapott a kormányra kerüléshez. Nagyon jól ismerik hoyg egy ilyen képzés/támogatás mire képes.
SREd 2017. 04. 12. 12:47
Előzmény: #69  kiegyezo
#81
Romlást csak szerettek volna hozni ránk a Soros-féle felforgató tevékenységeket pártolók, de nem ment nekik, mert Orbánéknak sikerült 2010-től visszafordítani a folyamatokat. Nincs szükségünk tehát semmiféle vöröshadsereg segítségre, hogy ezzel megbirkózzunk, főleg hogy jól tudjuk, hogy a nyugati világ nem egyenlő a Sorosékkal meg az imperializmussal, vannak ott is békepártiak szép számmal. Azt csak szeretnék úgy láttatni Sorosék és az imperialisták, hogy ők maguk a Nyugat, mint ahogy a Wilhelmkaiser meg a Hitler is szerette azt láttatni, hogy ők maguk Németország.
dexter 2017. 04. 12. 12:46
Előzmény: #75  SREd
#80
istenem de sötét vagy betettem neked két linket, amibe le van írva a krím története, a másikon meg, hogy az oroszok hazudtak a krím népszavazással kapcsolatban és azt írod, hogy én vitatom a népszavazást? "Mert így úgy tűnik, hogy egy imperialista bérenc vagy, aki feszültségkeltéssel és háborús uszítással foglalkozik egy olyan országban, amelyik alapvetően ki akar maradni egy újabb imperialista konfliktusból, amit megért már kétszer a XX. sz. folyamán, gyászos következményekkel. " erre meg nem is lehet semmit írni; én uszítok? hol? bájer zsolt valódi uszításához gondolom tapsoltál... én itt abbahagyom, mert újfent sikerült bebizonyítanod, hogy továbbra is igaz, hogy titeket a tények nem zavarnak, toljátok tovább a saját hülyeségeket és enyhén szólva is erősen csúsztattok...
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 12:45
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#79
:D nemtudom...1970 -ben még nem is éltem , te éltél már akkor ?
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 12:42
Előzmény: #77  BudFox
#78
szerintem meg pont úgy beszélsz, mint egy hős kommunista 1970-ben csak ki kell cserélni egy két szót pl Szerintem ez az egész nyugati imperialista ügynek mi , halandó emberek csak a "jéghegy" csúcsát látjuk. Kádár János sem hülye..nyilván ezt még a nemzet ellenségei is elismeritek. Meg az is biztos hogy a Kádárnak olyan hírforrásai vannak amiknek a közelébe mi, halandó emberek sosem jutunk, illetve sosem szerezhetünk tudomást.
BudFox
BudFox 2017. 04. 12. 12:37
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#77
Szerintem ez az egész CEU ügynek mi , halandó emberek csak a "jéghegy" csúcsát látjuk. Orbán Viktor sem hülye..nyilván ezt még ti, baloldaliak is elismeritek. Meg az is biztos hogy a Miniszterelnöknek olyan hírforrásai vannak amiknek a közelébe mi, halandó emberek sosem jutunk, illetve sosem szerezhetünk tudomást. Továbbá az is biztos hogy - ezt még nem tudjuk biztosan - ha kiderül hogy SOros Györgynek tényleg működnek még Magyyarországon szervezetei amivel a MAgyar belpolitikába be akarnak avatkozni, akkor ezeknek a kilétét akarja feltárni a nyilvánosság elé. Az is biztos hogy ez a SOros a magyar GDP -t, Forintot egymaga, vagy haverjaival együtt fel tudná borítani ha akarná.... Szóval az hogy akormány faltörö kos -ként megy neki Sorosnak nyilván nem véletlen...csak mi kisemberek még nem látjuk át a helyzetet, mert nekünk sosem lesz annyi információnk, mint a kormánynak, meg biztos van benne olyan is ami Államtitok. Szóval ki kell várni ennek a végét, hogy mi lesz belőle, ebből a CEU ügyből és a civil szervezetek ügyből, aztán akkor állást foglalni.
salve 2017. 04. 12. 12:31
Előzmény: #69  kiegyezo
#76
ne írj csacsiságokat! mai oroszország nem egyenlő 30 évvel ezelőtti szovjetunió; a soros-féle felforgatás pedig nyílt titok, csak a hülyék nem látájk hogy network jelleggel működik nmzetközi szinten. és ha vörös hadserregel példálózol akkor ennek analógiájaként olvasd el az alábbi cikket. kiderül belőle: azért akarja destabilizálni a balként Sorosbácsi, hogy ne a vörös hadsereg, ahnem a migránshadsereg szállhassa meg Európát... Sorosbá erre kész programot is kidolgozott ami 6 pontos volt és kb. 1,5 éve jelent meg: azt javasolta, k-ről a migrókkal kell pótolni a meg nems zülető német munkaerőt, a felnevelésükhöz meg vegyen fel hitelt a befogadó ország, és a hitelfpolyósításban ő szívesen segítene! link
SREd 2017. 04. 12. 12:24
Előzmény: #70  dexter
#75
Megint ferdítesz, az oroszoknak mindig is katonai bázisuk volt a Krímben, amióta csak elfoglalták a XVIII sz.-tól, a szovjet időkben is, és utána is fenntartották, Ukrajnával egyeztetve, nemcsak 2010-től, mint azt állítod hazug módon. A Krím lakosságának orosz többségét, és a 2014-es szavazást vitatod, de akkor mivel magyarázod, hogy ott már 3 éve semmiféle lakossági ellenállás és polgárháború nincs, mint kelet-ukrajnában? Egyáltalán meg tudod-e magyarázni nekünk, hogy miért vagy ennyire oroszellenes? Mert így úgy tűnik, hogy egy imperialista bérenc vagy, aki feszültségkeltéssel és háborús uszítással foglalkozik egy olyan országban, amelyik alapvetően ki akar maradni egy újabb imperialista konfliktusból, amit megért már kétszer a XX. sz. folyamán, gyászos következményekkel.
elemes
elemes 2017. 04. 12. 12:19
Előzmény: #73  salve
#74
(facepalm)
salve 2017. 04. 12. 12:15
Előzmény: #68  elemes
#73
senkinek semmilyen stratégiai érdekét nem vettem védelmembe hiszen épp azt írtam, én nem minősíteném sem pozitavan sem negatívan azt hogy nyomulni próbál egymás országának közelében az usa is, meg az oroszok is! merthogy nem érted: egy nagyhatalom (mindegy is hogy nevezzük amúgy) számára az a stratégiai érdek, amit ő éppen annak lát, ennyi! ha tetszik ez nekünk, ha nem! a különbség csak abban van: az usa megpróbál a "demokrácia", meg a rószaszín emberjogi polkorrekt porhintés álarca mögé bújva nyomulni, az oroszok meg kevésbé udvarisan talán de erre azt mondják, ácsi, nem kéne minket hülyének nézni! ennyi, és a épp az a hipergáz hogy ezt te nem érted! kiragadnék nekd csak 2 példát: a szaúdiak burkolt amerikai és brit segítséggel (fegyverek), nyíltan szélsőséges vallási okból tartják már éhezésben jement (mert bombázzák mint az állat) több mint egy éve! Szaúd-A-ban és Izraelben módszeresen sértik meg az alapvető emebri jogokat ((Sz-ban vallási kisebbságekét és a nőkét, nyilvános lefejezések vannak, Izrael pedig a palesztinokkal bánik úgy mint az állatokkal), de mindez "nem baj, mert említett országok ezer szálon kötődő stratégiai és üzleti partnerei a drága jó, képmutató Usa-nak.. uyge miylen tök jó, hogy erről a nemzetközi médiának épp ezért kussolnia kell? mert kussol, mint az állat..
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 12:14
Előzmény: #71  SREd
#72
nyugaton nem utálják az oroszokat csak az orosz, módszereket nálunk meg imádjátok nem? de sicc
SREd 2017. 04. 12. 12:11
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#71
A magam részéről nincs oroszimádat, de olyan oroszellenesség sem, amit a nyugati hatalmak prezentálnak, és esetleg el is várnak tőlünk - teszem hozzá, hogy mind hiába várnák el, az oroszok már békésen kivonultak innen, és alapvetően nincs semmiféle érdekkonfliktusunk velük. Amit nem szeretek, az az, hogy tényleges háborút szítanak a szomszédságunkban imperialista szempontok érdekében. Sztem itt, Magyarországon, ez a szembenállást ellenző emberek nagy részének az álláspontja, csak az olyan csúsztató feszültségkeltők akarják ezt fekete-fehéren, oroszbarát-oroszellenes megvilágításban beállítani, mint te. Semleges és békepárti már nem is lehet senki? Nem azért léptünk be a NATO-ba, hogy majd odaküldjenek megint az oroszokkal verekedni, mint a XX sz. két VH-jában, hanem hogy a békés fejlődést mozdítsuk elő és erősítsük a térségben.
dexter 2017. 04. 12. 12:07
Előzmény: #63  SREd
#70
mielőtt hülyeségeket írogatsz, legalább utánaolvasnál; link hát kettőnk közül te vagy az, aki beveszi orbán hazugságait benyeli, nekik pont az olyan önállóan gondolkodni képtelen tájékozatlan tejfelesszájúak kellenek, akik m1-en és tv2-n szívják magukba azt a sok hazugságot, amit ott agymosás céllal beadnak nektek, ti meg be is szopjátok ha meg utánaolvastál, akkor meg erősen ferdíted a tényeket; "csak" 1954-től volt ukranja része; az, hogy 2010-től engedték, hogy ott orosz haditengerészeti támaszpont legyen, az feljogosította őket arra, hogy elfoglalják?te hülye vagy! ha orbán visszaengedi ide az orosz hadsereget (már nem vagyunk messze, mert orbán putyin pincsije már néhány éve), akkor gondolom szerinted az országot majd bármikor meg is szállhatják... az ész megáll, hogy ennyire hülyék vagytok, hogy így nyaltok orbánnak és az oroszokat is elkezdtétek imádni
kiegyezo 2017. 04. 12. 11:59
Előzmény: #59  salve
#69
Gondolom, pont ilyen megérto leszel akkor, amikor végre ismét ideiglenesen hazánkba érkezik a Voros Hadsereg, válaszul a Soros-félék felforgató tevékenységére, amivel berángattak minket a NATO-ba meg az EU-ba, romlást hozva a népre.
elemes
elemes 2017. 04. 12. 11:58
Előzmény: #64  salve
#68
"szerintem az a nagyon gáz hogy nagy naivitásoddal elhiszed..." stb stb. Amiket megpróbálsz a számba adni, olyant én nem mondtam. Még csak hasonlót sem. "lényeg h. az oroszok nem hülyék, és megvédik a stratégiai érdekeiket" ...vagyis stratégiai érdekük megvédésének keretében az oroszország által is aláírt és ratifikált, Ukrajna területi sérthetetlenségét garantáló többoldalú nemzetközi szerződést megszegve megszállták keletukrajnát és a krím félszigetet. Az meg, hogy oroszok érdekeit védelmedbe veszed egy fórumon, az hipergáz. Mintha az intelligenciád hirtelen megfeleződne az "orosz" szó hatására, és ezt észre sem veszed.
dexter 2017. 04. 12. 11:55
Előzmény: #59  salve
#67
hülyeségeket írogatsz ez feljogosítja az oroszokat, hogy bemenjenek? és ha itt majd nem viktort választják meg, akkor majd ide is bejönnek?? "döntő többsége orosz én nem kívánt soha Ukrajnához tartozni " milyen kár, hogy ez nem így volt, és az oroszok ebben is orbítálisat hazudtak:link
kiegyezo 2017. 04. 12. 11:51
Előzmény: #42  SREd
#66
Tiszta hát.Apró gond lehet, ha pl. a románok nem egyeznek meg, lehetetlen feltélelt támasztanak, mert nem akarnak megegyezni ... hanem bezáratják megállapodás hiányában. Akkor mi majd csodálkozunk, és Orbán, a szokásos "tárgyal". " fenyegetőző megmozdulásokról pedig szó sem lenne", hahaha, a kedvenc szava a harc meg a támad meg a megvéd meg a háború.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 11:49
Előzmény: #62  elemes
#65
sok(k) oroszimádó fideszes nem semmik és nem is titkolják )))))))))))) "nemzetiek"
salve 2017. 04. 12. 11:47
Előzmény: #61  elemes
#64
szerintem az a nagyon gáz hogy nagy naivitásoddal elhiszed: ukrajnában van nem korrupt politikai oldal vagy párt is; továbbá elhiszed azt a porhintést is, miszerint az ukrán "forradalom" az "spontán és teljesen alulrólszerveződő" lett volna! a lényeg h. az oroszok nem hülyék, és megvédik a stratégiai érdekeiket azaz beintettek az áldemokrata, de valójában kimondotan agresszív Usa-Nato nyomulásnak k-európában. és ez nem pzitív vagy negatív minősítés egyik félre nézve sem: minden közép vagy nagyobb hatalom akarja védeni az érdekit, ez érthető. de az már pofátlanság hogy úgy akarta az Obama mögött álló lobbi hülyének nézni Putyint hogy közben elvárta: az még ehhez asszisztájon és jó arcot is vágjon
SREd 2017. 04. 12. 11:37
Előzmény: #55  dexter
#63
Te imádod a félinformációkat és a csúsztatásokat adagolni, de egy ilyen, amit most előadtál, csak tájékozatlan tejfelesszájúak számára alkalmas. Aktuálisan a Krím az orosz hadsereg legnagyobb Fekete-tengeri bázisa, évtizedek óta egyeztetve Ukrajnával. A Krímet nem az ukránok egymaguk foglalták el a törököktől/tatároktól, hanem az oroszok a maguk kb XVIII. századi egységében, így vetve véget a tatárok több évszázados rémuralmának és pusztításainak az egész tágabb térségben, ideértve még Magyarországot is. Sokáig nem is volt az ukrán tartomány része, csak a szovjet rendszerben kapta meg, földrajzi okokból és a jó testvériség jegyében, mert ugyan ki gondolt volna arra, hogy orosz és ukrán élesen szembekerül egymással, de a Nyugat elérte ezt a piszkálódásával, és kellett ehhez az is, hogy oroszok eltátották a szájukat és nem ápoltak elég jó kapcsolatokat Ukrajnával, pedig lett volna mód rá, főleg, hogy Ukrajnában 10-20% ténylegesen oroszajkú lakosság él, és maguk az ukránok is kereken rokonai az oroszoknak. Ugyan ki tudná tisztán szétválasztani Erdélyben pl, hogy ki tisztán magyar és ki tisztán székely? Egyáltalán miért kéne ilyesmit tenni? Ukrajnában van erre ok, éspedig a piszkálódó, imperialista, nyugati szándék, hogy az oroszokat gyengítsék a fekete-tengeri poziciójukban. Akarunk mi asszisztálni ehhez? Én biztosan nem, mert ellenzem az imperialista feszültségkeltést, főleg, ha még háborúba is torkollik.
elemes
elemes 2017. 04. 12. 11:35
Előzmény: #59  salve
#62
borzasztó giccsek a bukott elnök palotájában link *** Persze a krím annektálására van egy alternatív magyarázat is, konteó nélkül. 2013-ban csökkenni kezdett Putyin népszerűsége.
elemes
elemes 2017. 04. 12. 11:30
Előzmény: #59  salve
#61
""véletlenül" elfelejtetted említeni, miért is mentek be a Krímbe? válaszként arra," Ááááááááá nem érzed, hogy ez mennyire gáz? Az aranybudin ülő vérkorrupt janukovics mameluknak is túl hülye volt. Ezért az usa álciviljei a hibásak? Ezzel a szánalmas katyvasszal mennyi ideig lehet etetni az embereket?

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek