Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 08. 09:31

A CBA megvenné a Profit, a Corát és a Matchot  

Ugrás a cikkhez
A CBA vevő lenne a Profi, a Cora és a Match hálózatára, ha a tulajdonos Louis Delhaize-csoport valóban megszabadulna magyarországi érdekeltségeitől. Ha megtörténik a felvásárlás, javulhat a magyar élelmiszer-termelők pozíciója, ugyanis a hazai...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=157998
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2011. 11. 09. 11:24
Előzmény: #66  tokos.
#69
Ha mégis megkóstólnád a fehérjedús kaját, akkor látogass el a veszprémi tecsóba:

"Igazi állatfarmot sikerült elcsípnie Tamásnak a Tescoban:

Tegnap este voltam a veszprémi nagy Tescoban. Tejet akartam venni. Amikor a tejes raklapokhoz mentem, a mellékelt látvány fogadott. A raklap egyik sarka meg volt sérülve és tele volt lárvákkal!! :( Még csak nem is eldugott helyen.
Sikerült 5 perc után elcsípnem egy dolgozót. Megmutattam neki. Hüledezett majd elment.

A kasszánál álltam amikor láttam, hogy megmutatta még kettő embernek. Jót nevettek rajta. Aztán otthagyták. Gondoltam "békáért" mennek, hogy elvihessék a raklapnyi tejet. Nem is foglalkoztam vele tovább. Azonban a mai ebédhez elfelejtettem venni valamit így 1,5-2 óra múlva visszamentem. Legnagyobb meglepetésemre a raklap még mindig ott volt. Akkor csináltam a képeket. Alapból nem akartam megírni senkinek az esetet, mert bár undorító, de előfordulhat. Azonban az feldühített, hogy ennyire nem foglalkoztak egy ilyen dologgal. Még tegnap este írtam az ÁNTSZ-nek is. Bár tudom, hogy kicsi az esély (ha ki is mennének), hogy reggelre még ott lesz a raklap.
Köszönjük Tesco az extra fehérjével dúsított tejet..."

Étvágygerjesztő fotókkal: link
szivacs
szivacs 2011. 11. 09. 10:39
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#68
Valahogy érzésből ly kívánkozik oda, bár tudatosan a j a logikus, mivel a német müssen, muß az eredete, tehát nem "ősmagyar" szó. Viszont ha kimondod l-lel a végén: muszál, az sem tűnik furának ellentétben a legtöbb j végű szó l-lel helyettesítésekori érzettel.
Mellesleg a főszabály az alábbi:
"2. Két vagy több szótagból álló szó végén, á hang után:
- legtöbbször –ály: akadály, apály, aszály, dagály, hatály, kristály, osztály, tartály, viszály stb.
- ritkán –áj: muszáj, papagáj stb."
Tehát a muszáj a kivételek közé tartozik, ezért (is) téveszthető könnyen. :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:57
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#67
Nem ízlett a galamb?

Nagyanyám olyan húslevest csinál galambból, h. besírsz...és hozzá mindíg elmondja, h. régen a kórházban (50-es, 60-as évek) ezt adták a betegeknek, mert olyan lágy a húsa!:-)
tokos. 2011. 11. 09. 08:52
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#66
Galambot ezek is ettek, nekünk is hoztak, az egyik étteremben, gondolom akkor szoktak rá, mikor az influenzában hullottak a madarak, mint a legyek.

Alapvetően nem lett volna rossz, ha lett volna a csonton némi hús is, de errefelé húst nem nagyon ettek, csirkeláb, kacsafej, tofu, tojás tollas csirkével, ilyesmi. Szerencsére rovart nem kaptam, attól azért rosszul lettem volna, ahogy a lábán a kis karmok belekapaszkodtak volna az arcomba belülről...
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:50
Előzmény: #64  tokos.
#65
En mar kozel 10 eve holland cegnek dolgozom...tudnek meselni a zsugorisagukrol.

Teved, aki azt hiszi a skotok az igazi "skotok". Ha jol tudom igazabol az angol nyelvu zsugori viccek tobbsege a hollandokrol szol.

Eppen a mult heten volt itt egy kollegam, akivel azon viccelodtunk, hogy a legrosszabb felallas a holland zsido. Van egy par hitelbiztosito ceg, amit holland zsidok iranyitanak. 1 Eurocent tartozasert is radmasznak.
tokos. 2011. 11. 09. 08:45
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#64
Hát lehet, beültünk egy étterembe, nem is volt olcsó, aztán összedobtuk a lé-t kifizettük a számlát, ő meg hazavitte elszámolni.

Persze elszámolhattam volna én csóró magyar is, de az nem jutott eszébe :-).
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:45
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#63
Naaaaaa.... :-)
Nekem csak a nickem holland vonatkozású, amúgy sok közöm nincs hozzájuk.
Még fapapucsom sincs. :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:43
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#62
Nem baj... én is érzékeny vagyok a helyesírásra, de szupi volt a hozzászólásod, így ez elkerülte a figyelmemet.
Csak olyankor verem le a lécet, amikor valaki hülyeséget ír hibásan ! :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:42
Előzmény: #56  tokos.
#61
:-) Milyen lojális vagy ! :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:30
Előzmény: #57  tokos.
#60
Ezek a hollandok is megeszenek mindent, csak ne kelljen erte sokat fizetni :-)

Egysze Kairoban jartam uzleti uton...eppen a piacon (kivitt oda, hogy lassak csodat) kolbaszoltam a partnerrel, amikor megkerdezte ehes vagyok-e. Mondtam igen....erre odavitt egy bufehez (azt hiszem az ANTSZ mar 100 meterrol bezaratta vona) es kert valami barnas fos szinu levesnek mondott cuccot, amit muanyag poharban szolgaltak fel. Masodik fogasnak galambot ettunk. Mit ne mondjak nem lett a kedvenc menum, bar a fos leves utan a galamb finomnak tunt....el tudjatok kepzelni milyen lehetett a le.
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:26
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#59
Igaz...kaptam egy fekete pontot...igy leirom parszor

muszaj, muszaj, muszaj, muszaj, muszaj

A lenyegen azonban nem valtoztat....hu de utalom a CBA-t meg a pokhendi, tolvaj tulajdonosokat.
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:26
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#58
Igaz...kaptam egy fekete pontot...igy leirom parszor

muszaj, muszaj, muszaj, muszaj, muszaj

A lenyegen azonban nem valtoztat....hu de utalom a CBA-t meg a pokhendi, tolvaj tulajdonosokat.
tokos. 2011. 11. 09. 08:25
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#57
A holland srác mondta, hogy evett kutyát is korábban. Neki kimondottan ízlett. Nekem az is kimaradt.
tokos. 2011. 11. 09. 08:20
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Amúgy nincs vele baj, csak van benne egyfajta igénytelenség, inkább megissza a romlott sz@rt, minthogy leugorjon az 50 méterre lévő boltba, és vegyen frisset.
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:13
Előzmény: #45  tokos.
#55
Múltkor néztem egy ismeretterjesztő filmet, a narrátor közölte: Kínában mindent megesznek,
- aminek négy lába van, de nem asztal,
- ami repül, de nem repülőgép,

és volt még egy harmadik is, de arra nem emlékszem ! :-)
Sokan vannak, etetni kell a népet.

Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 08:10
Előzmény: #44  tokos.
#54
A Drága Jó Mama ! :-))))))
Törölt felhasználó 2011. 11. 09. 00:17
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#53
"Muszaly a temahoz hozzaszolnom"

hát ez még mindig muszáj, bár lassan a a "népszokás" lassan "muszályt" csinál belőle. :D

"sok lúd disznót győz."
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 23:59
Előzmény: #51  tokos.
#52
egy pohár tej - csirkefej!

na, szép álmokat!
tokos. 2011. 11. 08. 23:43
Előzmény: #50  szivacs
#51
"Akkor ma már nem hízom el :-)"

Ha fogyózni akarsz, írhatok még pár dolgot, kijön belőled a csoki is, meg a tojás is :-).

Nem igaz, nekem a csirkefej volt a legdurvább, bár árultak az egyik piacon kígyót is, de az nem volt vészes.
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 23:31
Előzmény: #49  tokos.
#50
Na jó, az még eurogyomorkompatibilis!
Mint a hagymásvér reggelire disznóöléskor.
Akkor ma már nem hízom el :-)
tokos. 2011. 11. 08. 23:27
Előzmény: #48  szivacs
#49
Azt nem.

Az egyik levesükben volt kacsavér, az alapvetően nem volt rossz. És volt egy egész kultúrált sörük is, Jingling, vagy mi volt a neve, pálinka helyett azt iszogattam.
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 23:21
Előzmény: #47  tokos.
#48
Ne csináld má'!
Olyanokat írsz, hogy már a második kocka mandulás Lindt keserű csokival kell megvígasztalni magam, hogy el tudjam viselni!

Ha azt mondod, hogy ittál kígyóvéres rizspálinkát is, akkor meg kell ennem az egész táblát!
tokos. 2011. 11. 08. 23:13
Előzmény: #46  szivacs
#47
Kéccer vótam.

Azért sokmindent elviselek, ettem nyers halat is pl, szója szósszal, meg csípős mustárral, de az mondjuk nagyon finom is volt, szerencsére rovarokkal nem kínáltak meg, és nem is láttam, de a holland srác, akivel elég sokat beszélgettem, az mondta, hogy ő már próbálta valamelyiket, szerinte nem vót rossz. MOndta angolul a nevét, de azért a világ összes teremtményét nem ismerhetem, valami sáskaféle lehetett, ha jól vettem ki a szavából.

Na, de amin viszont nem tuttam ződágra vergődni, mikor a hurkapálcára szúrt csirkefejeket grillezték az uccán, a nép meg ette. Basszus majdnem odahánytam, ahogy terjengett az égett csirkefejszag.

Ez régebben volt, ahol most voltam ott kacsafejeket sütögettek.

Hát ezt nem kóstoltam meg. Mindent megkóstoltam, amit elém tettek, de ezt nem. Mondjuk eleve az utcán árulták, az ilyen dolgoktól tartózkodtam, nem akartam klotyón tölteni azt a pár napot.
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 23:03
Előzmény: #45  tokos.
#46
Ne folytasd! Most ettem tojásos sültpaprikát, nyammm!
Még visszajön, ha elképzelem amiket leírtál :-)
tokos. 2011. 11. 08. 22:57
Előzmény: #43  szivacs
#45
Ja, meg Kínában, ott aztáá fingod nincs mit paníroznak be, meg mit tolnak eléd.

Ettél mán ollan tojást, amiben tollasodott a csirke?
tokos. 2011. 11. 08. 22:55
Előzmény: #43  szivacs
#44
Én sem eszek szart. Legfeljebb anyósomnál, a fene tudja néha, mivel mérgez bennünket, a múlkor penészes dióból csinált zserbót, nem vót pofám kiköpni, lenyeltem egyet.

Adott már romlott tejből kakaót is reggelire, na az is jó vót, mikor kiment egy pillanatra öntöttem a mosogatóba...
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 22:37
Előzmény: #38  tokos.
#43
A magyarokra azt szokás mondani, hogy "árérzékenyek".
Szerintem ez sokkal inkább igaz pl. a legendásan spórolós németekre, akik a sparen ellenére azért megkövetelik a minőséget és nem esznek meg szart.

A magyarok inkább "bérérzékenyek", mivel a negyed-ötödnyi béreinkből a ny.európaitól alig alacsonyabb vagy néha még magasabb árak mellett, a 60-70% rezsi kifizetése után egyszerűen nem tudjuk (legfeljebb néha) megengedni magunknak a jó minőségű élelmiszereket.
Nem így festenének az élelmiszer vásárlási szokásaink ha a magyar átlagbér mondjuk csak a portugált vagy a görögöt elérné, ami kb. a duplája a mienkének.
tokos. 2011. 11. 08. 22:34
Előzmény: #39  szivacs
#42
A Spar-ról jut eszembe, vannak bótok, amibe nem szívesen megyek be, a Spar is ilyen.

Furcsa módon akkora sorok tudnak lenni, és olyan lassan mozdulnak, hogy az ember nem akar ott megöregedni.

Kifigyeltem, hogy van valami hűségkártyájuk, amire a népek tetetik rá a pontocskájukat, de valamiért ez elég nehézkesen megy, és gyakran egy-két percbe is beletellik, míg felírja.

Szóval a Spar az utolsók között van nekem nem annyira az áruk, vagy az árak miatt, inkább ez a pontocskázás, meg a sor.
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 22:28
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#41
Oknyomozó könyvírás - nem is rossz ötlet!
Rejtett kamerával, rejtett tollal! :-)
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 22:26
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#40
Na ezek legalább konkrétumok, kösz, hogy leírtad!
Nem hiszem, hogy önkéntes etikai kódexekkel meg lehetne ezt oldani úgy mint pár évvel ezelőtt, amikor megfúrták a kötelező előírások jogszabályba foglalását azzal, hogy majd a láncok etikáznak és önmérsékelnek pl. a fizetési határidőkben, polcpénzben, marketing hozzájárulásban. Nem is változott érdemben semmi. Mielőbb kellene erre egy megfelelő szabályozás úgy, ahogy az előttünk járó ny.európai országokban ez működik. Itt vajon miért nem?
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 22:21
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#39
Mifelénk (Pesten) nemrég nyílt egy CBA Príma. Színvonalas, sokmindenben (kenyér, felvágott, hús, zöldség, tojás, tej) elfogadható árakkal, jó minőséggel. Van ami drágább kicsit, de nem kell mindent egy helyen megvenni. A Kozel pl. 149 szokott lenni, parasztkenyér 245, főtt füstölt tarja 1500, sertéscomb 1050. Van konyhájuk is ahol 8-10 féle főtt kaja van elvitelre 500-900/(nagy)adag.
Persze én sem általánosítok ebből, lehet, hogy ez felfelé lóg ki az átlagból. A CBA-nak (is) van sok frencsájz partnere, lehet, hogy a tiétek azok egyike?
Azzal pedig egyetértek, hogy elsősorban a fogyasztóknak kell kiállni a saját érdekeiért és következetesen elvárni és megkövetelni a tisztességes üzletmenetet.
Volt már, hogy miután a (Spar) boltban nem voltak hajlandók változtatni, a fogyasztóvédelmet is megkerestük a tisztességtelen árcédulázás miatt, mert hol alá, hol fölé, a hűtőpulton 1 méterrel arrébb tették az árcédulát, hol meg az akciós árát tették a nem akciós áruhoz. Na persze nem léptek érdemben semmit, de ha minden nap reklamálna valaki, akkor azért a láncok is leszoknának a tisztességtelen húzásaikról.
tokos. 2011. 11. 08. 22:15
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#38
Nézd, veled ellentétben én eléggé árérzékeny vagyok, az előző pár évben erősen rákényszerültem a spórolásra, és igazából beleszoktam.

HA meg tudom venni ugyanazt a füldugót egy 10-essel olcsóbban a németektől, akkor egy pillanat alatt megveszem interneten.

A minőség egy másik kérdés, természetesen az adott minőséget szeretem a lehető legolcsóbban megvenni, vagy ugyaannyi pénzért szeretek jobbat vásárolni, és ebből a szempontból nekem mindegy, hogy ezt a bótot CBA-nak, CORA-nak, vagy TECSÓ-nak híjják, sőt gyakran előfordul, hogy bebóklászok 2-3-ba is, mert az egyik boltban az egyik, másik boltban a másik dolgot kapom meg jobb minőségben ugyanazért az árért.

Azt sem gondolom, hogy azért mert magyar valami, nekem többet kellene fizetnem érte, vagy ugyanannyiért szarabbat kellene vennem, általában nem is szoktam, sőt, sajnos a tapasztalatom az, hogy gyakran silányabb minőségű a hazai sokszor drágábban is.
Bár érdekes, a múltkor vettem valami francia camembert sajtot, ami furcsa módon olcsóbb volt, mint a Bakony, de jókora csalódás is lett belőle.
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 22:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#37
Azé' me' CSAK! 2.0

Nem a stílus zavar, hanem a 0 konkrétumos kinyilatkoztatás.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 22:03
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Sajnos az emberek ezeket nem tudjak, es tenyleg benyaljak azt, hogy segitsuk a magyar uzletlancot, csak az a magyar uzletlanc pont a magyar embereket teszi tonkre azzal, hogy ilyen aljas modszerekkel ellehetetleniti a magyar termekek bekeruleset, mert illuzionk ne legyen valogatas nelkul mindenkivel ilyen modszerekkel jatszottak (es gondolom meg ma is) igy szegeny Pista bacsi megy tonkre a leghamarabb.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 21:55
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
Teljesen elhiszem. :-(

Írunk egy könyvet a "Tesco titok" mintájára ? :-)

Én sem vagyok oda a többi hiper-super-akármilyen-marketért sem, de nagyon szomorú lenne, ha ezt a három üzletláncot ledegradálnák CBA-szintre.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 21:41
Előzmény: #32  plumoza
#34
Lehet, hogy ugyanoda jártok, bár szerintem nem.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 21:40
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#33
Muszaly a temahoz hozzaszolnom!

Volt "szerencsem" a CBA-s nagygorekkal targyalni, mivel egy olyan cegnel dolgoztam, aki beszallitott az osszes uzletlancba.

A CBA volt a legmocskosabb banda mind kozul.

Miert is?

Pl nyitottak egy uj uzletett valahol videken, mire azt mondtak nekunk, hogy fizessunk uj uzlet nyitasi hozzajarulast, ami esetunkban kb 5 milla volt. ha ezt nem tettuk le azzal fenyegetoztek, hogy kilistazzak a termeket, vagy leteszik a polcon olyan helyre, hogy az Isten se talalja meg. Kis matek aran ki lehet szamolni, hogy vajon, ha minden beszallitojuktol 5 millat kaptak, akkor mennyibe is kerult nekik az uj uzlet? Elarulom: semmibe, sot meg kerestek is rajta.

Volt, hogy egy mitugrasz kis kocsog beszerzo felhivott, es tajtekozodva uvoltott velem, mert azt mertem nekik mondani, hogy nem fizetjuk ki az aktualis havi bonuszukat (ami termeszetesen nevetsegesen alacsony forgalom utan mar jart), mert egy petakot sem keresunk rajta. Erre behivatott a nagyfonokhoz, aki kerek perec megmondta, hogy vagy fizetunk, vagy soha nem latjuk a termekeinket a CBA-ban.

Na igy mukodik ez a rohadt mocskos banda....CBA a magyar uzletlanc...na nekem nem, en be nem teszem a labam ebbe a kizsakmanyolo szemet uzletbe.

Ja es meg egy adalek...a Tesco, Auchan...stb sem volt piskota, de CBA mocskossagban az osszeset verte.
plumoza 2011. 11. 08. 21:39
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
Ez érdekes amit írsz . Eddig azt hittem hogy csak a nálunk lévő CBA-ba uralkodnak ilyen körülmények,és csak a nálunk lévő CBA-ba akarják át bacni a vásárlót.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 21:22
#31
Szerencsére Corába, Matchba, Profiba sem járok (mint ahogy CBA-ba sem), úgyhogy tőlem megveheti.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 21:12
Előzmény: #22  szivacs
#30
Édes istenem... hogy mennyi szupi dolgot köszönhetünk ennek a drága, áldott jó EU-nak ! :-)

Szivacs, hidd el: én sajnos néha kénytelen vagyok bemenni a CBA-ba (ugyanis ha szombat délelőtt elfogy a tejföl, csak nem ülök kocsiba és autózom 20 km-t a Corába vagy a Lehel piacra), de gyalázatos.
Semmi nyomát nem látom, hogy annyira nyomatná a management a magyar termékeket, és ami van, az min. másfélszeresébe kerül, mint egy "normális" üzletben. Férjem szokott kissé zord ábrázattal visszajönni, amikor leugrik sörért: "220,- Ft egy dobozos Kozel, igya meg az anyukájuk. És ez volt a legolcsóbb sörük."
Na, hát ennyit erről.
Az eladók, pénztárosok sportot űznek belőle, hogy becsapnak: hol többet ütnek be, hol kevesebbet adnak vissza, de én már csakazértis szólok, 5 Ft-ért is. Én meg ebből űzök sportot.
Az egész üzlet egy átláthatatlan, rendetlen káosz, és gusztustalan a felvágottas-sajtos pult (de ezt már írtam).
Valóban az lenne a megoldás, ha mi, fogyasztók tudatosan elkerülnénk az ilyen üzleteket és keresnénk olyan beszerzési forrásokat, ahol az ár-érték arány korrekt, a termékek egészségesek, és nem egy mohó milliárdos zsebét tömjük.
zazimov 2011. 11. 08. 20:32
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#29
@longolo
Ugye nem Csanyi papara gondoltal?
Nem ferr!
Nem biztos,hogy joban vannak:DD
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 20:09
Előzmény: #7  szivacs
#28
szivacs,

Egyetértek, viszont a profit off-shore-csatornákon való kiáramlásának egyetlen egy eszköze van csupán, mégpedig a versenyképes adórendszer. Azaz ne érje meg off-shorozni.

Bármi más csupán diktatórikus eszközzel lehet "eredményes"...
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 20:04
Előzmény: #4  tokos.
#27
"Én a magam részéről inkább az erős verseny, mint a hazai üzletláncok híve vagyok."

Kérdés, hogy miben merül ki a verseny...? Az árak versenyében csupán, miközben az élelmiszerek minősége a béka segge alá esik, vagy netán az egyre magasabb minőség eléréséért versenyeznek majd a szereplők?
Bekre_Pal 2011. 11. 08. 19:40
Törölt hozzászólás
#26
Bekre_Pal 2011. 11. 08. 19:39
Törölt hozzászólás
#25
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 19:08
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Mocskos jó hozzászólás volt!
Főleg a konkrétumai voltak meggyőzőek! :-)
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 18:16
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
Amíg Orbán van hatalmon ezek a cba-s mocskok bármit megtehetnek, ill. megvehetnek. A felcsúti mocsok zsákszámra tolja a lét a zsebükbe.
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 17:31
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#22
"javulhat a magyar élelmiszer-termelők pozíciója, ugyanis a hazai láncok több hazai terméket vásárolnak, mint multinacionális vetélytársaik"

"a szupermarketek egyre népszerűbbek, hiszen - többek között a megnövekedett benzinköltségek miatt - ezekbe az üzletekbe szoktak át a vásárlók, és egyre többen keresik a magyar árukat"

Valóban, sőt a termelői piacokon is jó ideje nő a kereslet a hazai áruk iránt főleg, ha közvetlenül a termelőtől lehet beszerezni. Mellesleg sokminden olcsóbb is, mint a multiknál, ahol az utóbbi időben nagyon megugrottak az árak, pl. az ósanban. Legújabb trükkjük, hogy a kiszerelési mennyiséget csökkentik, azt hiszed, hogy a megszokott mennyiséget vetted, de ha jobban megnézed, kiderül, hogy lecsíptek valamennyit belőle.
Ez pedig annak a pár évvel ezelőtti eu-s szabálymódosításnak "köszönhető", amikor az addigi megszokott standard kiszerelési mennyiségeket feloldották, így 1000g, 750g, 500g helyett lehet 900g, 700g, 450g kiszerelésben is forgalmazni.
Nem árt tehát odafigyelni!
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 17:19
Előzmény: #18  szivacs
#21
rendeletben írnám elő, hogy az összes fidesz troll csak a CBA-ban vásárolhasson vagy csak a CBA beszállítója legyen.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 17:13
Előzmény: #18  szivacs
#20
"a magyar tulajdonú boltok nagyobb arányban forgalmaznak magyar terméket és kevesebb importot. "

A polcaikon nem látszik...
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 17:03
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
Ha valaki rendelkezik földekkel, terménnyel,malommal,állatokkal, húsfeldolgozóval stb. már csak egy jó üzletlánc kell aki minden árut és terméket garantáltan átvesz és elad.
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 16:51
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Azt írja a pf, hogy a magyar tulajdonú boltok nagyobb arányban forgalmaznak magyar terméket és kevesebb importot.
Ez egyrészt külker mérleget javít, piacot és ezzel többlet munkalehetőséget, teremt itthon, másrészt az élelmiszer biztonság is nő valamelyest mivel saját hatóság sőt akár egy vevő is képes eljutni akár a termelőig is.
A többletjövedelmet pedig a hazai termelők feltehetőleg nagyrészt itthon költik el, ami más szektorok számára is némi fizetőképes kereslet bővülést eredményez, tehát van pozitív visszacsatoló, gazdaságélénkítő hatása is infláció növelő hatás nélkül.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 16:30
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
Na jó, de maradjunk a témánál: jó nekünk, ha a CBA megveszi a Corát, a Profit és a Machot ?
Mert óccsóbb nem lesz ezeknél, arra hideg vizet ihatunk.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 15:57
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
végén a lényeg
amíg van olyan hülye, aki padló bérért elvállalja, addig nem lesz fizuemelés, márpedig most rengeteg ilyen ember van
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 15:43
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
"addig nem is adnak több fizetést a munkáltatók. Minek, ha 300 euroért is kap melóst, nem igaz ????"

No ennyit az egyenjogúságról és a közös európai értékekről...
A régi szoc vicc jut eszembe erről európaiasítva: Az értékek közösek, tehát az övék is - és ami az övék, ahhoz nekünk semmi közünk, azt viszik haza!
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 15:33
Előzmény: #13  szivacs
#14
Igen, tudom, hogy nem nekem írtad.. :-)
És nem is a férjem fizetéséről szól a topik, csak kibukott belőlem.
Mert éppen tegnap számoltam át, hogy mennyi is az annyi euroban, és vajon egy osztrák vagy egy német munkavállaló hajlandó lenne-e egyáltalán felkelni reggel ennyi pénzért. Aligha....

És tudod mi a szomorú ???? Hogy 1 évig keresett melót, és 120ezer bruttó volt a legtöbb, amit ajánlottak neki a lakhelyétől 40 km-re !!!
Pedig nem egy tanulatlan ősbunkó, aki semmihez nem ért, jó szakmája van.

És ha még ehhez azt is hozzáteszem, hogy eszméletlen embertömeg jelentkezik egy-egy álláshirdetésre, akkor a megdöbbenésem határtalan.
Ez van. Amíg hajlandóak ennyi pénzért dolgozni szakképzett emberek, addig nem is adnak több fizetést a munkáltatók. Minek, ha 300 euroért is kap melóst, nem igaz ????
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 15:07
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
Nem is neked írtam az irritálóst :-)

"attól megyek a falnak, hogy ezek mellett a felkapaszkodott, újgazdag sznobok mellett átlagember éhendöglik és a férjem havi bruttó 320,- Euroért dolgozik napi 10 órát a XXI. században, Európa közepén egy (állítólag) civilizált országban !!!!"

No ez már egy lényegi kérdés, ami megérdemel egy kis elemzést!
Megértem a felháborodásod/elkeseredésed, de azért ne vedd zokon, ha pontosítanám atekintetben, hogy "Európa közepén egy (állítólag) civilizált országban !!!!" élnénk:-(
Ez bizony max. földrajzilag igaz, gazdasági vonatkozásban nem vagyunk Európa közepén (sajnos), periféria vagyunk, provincia, annak is a széle:
- HU GDP az EU GDP 0,8%-a!,
- egy főre jutó GDP az EU átlag 61%-a,
- a harmadik osztrákokénak a 47%-a,
- minimálbér pl. az ír/belga/hollandnak kb. az ötöde, de megelőz ebben Szlovákia, Görögország de még Törökország is,
- az átlagbér (kb. 700EUR) tekintetében szintén az utolsó ötödben vagyunk, az úniós átlag 45%-a körül és az e tekintetben vezető országok negyede-ötöde körül,
Vegyük észre, hogy nem igaz az a mese, hogy ez azért lenne így, mert "keveset dolgozunk", "nem jól dolgozunk", "nem hatékonyan dolgozunk" stb.. Az egy főre eső GDP tekintetében ugye 61,9%-on vagyunk az EU átlaghoz képest de az átlagbér tekintetében viszont csak 42,5%-on (2010)! Ha ehhez hozzátesszük, hogy ezt az egy főre eső GDP-t egy legalább 10 %ponttal alacsonyabb foglalkoztatási szint és alacsonyabb versenyszféra/közszféra arány mellett érjük el, akkor elgondolkodtató, hogy egy kb. 1/3-os hatékonyságbeli lemaradás miért párosul majd 60%-os bérlemaradással!?
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 14:04
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#12
Mármint a hazai elit. Ugyanis csak akkor döngethessék büszkén magyarságtól duzzadó keblüket a hazai vállalkozók, ha adófizetési moráljuk is eléri legalább egy multiét - a léc nem túl magasan van, ugye.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 14:04
Előzmény: #9  szivacs
#11
Engem nem a nemzeti burzsoázia irritál, sőt, az "óvónőből az ország leggazdagabb asszonya" címet elnyerő missp...a sem piszkálja a csőrömet. Sokkal inkább attól megyek a falnak, hogy ezek mellett a felkapaszkodott, újgazdag sznobok mellett átlagember éhendöglik és a férjem havi bruttó 320,- Euroért dolgozik napi 10 órát a XXI. században, Európa közepén egy (állítólag) civilizált országban !!!!
Ez a szégyen, a milliárdosokat meg leszarom. Nekik is megvan a saját keresztjük, lehet hogy nagyobb, mint gondolnánk. Csak azzal nem dicsekszik egyik sem.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 13:58
Előzmény: #7  szivacs
#10
Szivacs, ez egy nagyon szép gondolat és egyetértek, azonban a magyar társadalom ehhez - mint oly sok mindenhez - még nem nőtt fel !

szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 13:57
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#9
Lapozd fel a történelem könyvedet! A nemzeti burzsoázia létrehozása, az eredeti tőkefelhalmozás minden őskapitalista országban minimum irritáló módon zajlott le.
Az elmúlt 25 évben nálunk lezajlott "folyamatokban" is találhatsz Lázáréknál sokkal irritálóbb privatizátorokat!
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 13:53
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Hát azt nemtom, hogy hátszél kellett nekik vagy sem.... erős a gyanúm, hogy az a pár milliárd is elég volt elindulni, amit a lovak "kinyúvasztásával" összeszedtek (na ez meg a másik... ilyennel bekerülni a 100 leggazdagabb magyar közé... szívsebész meg keres bruttó 200ezret) :-(.
A Cora az egyik legkulturáltabb üzletlánc volt Magyarországon, igaz, mostanában ott is elszaladtak az árak rendesen, de legalább rend és tisztaság volt, és nem kellett órákig sorban állni a pénztárnál. Épp egy hete hallottam, hogy kivonulnak innen, de nem nagyon akartam elhinni. A szolnoki Cora mindenesetre decemberben bezár.
szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 13:50
Előzmény: #4  tokos.
#7
Én a magam részéről inkább az egészséges élelmiszerek, egészséges módon történő piacra juttatásának, mint az élelmiszerszemét-forgalmazásának híve vagyok.

Tulajdonosi oldalról nézve pedig azt tartom számunkra előnyösnek, ha a magyar piacból élő láncokban keletkező haszon, osztalék a hazai gazdasági keringésből nem kerül ki sem offshore sem holding, sem marketing/management/akármi szolgáltatás csatornákon.
Legyen a tulaj akár Herr Müller akár Molnár úr!
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 13:47
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Ebben az egész storyban a Lázár fivérek számomra a legirritálóbbak. Ilyen intellingencia szinttel ekkora pizíciót elfoglalni a hazai piacon hátszél nélkül nyilván lehetetlen. De most még egy lapáttal rátesznek, és Viktor segít nekik bekebelezni még egy adag boltot.
Törölt felhasználó 2011. 11. 08. 13:38
Előzmény: #2  szivacs
#5
CBA... hmmmm... ami azt illeti, szégyen-gyalázat, hogy az összes említett és általuk felvásárolni kívánt cég üzleténél jóval magasabb árszínvonalon adnak mindent. De mindent. A magyar tulajok magyar boltja a magyar embernek. :-(
Abban az utcában, ahol lakom, van egy CBA.
Undorító az egész üzlet. Mind az eladó-személyzetet, mind az árukészletet, mind az árakat tekintve. Gusztustalan, romlottnak látszó felvágottak, lejárt szavatosságú tejtermékek, kiszáradt pékáru, és mindenen 500 %-os árrés.
Hiába kárognak, hogy így a büdös külföldi multi meg amúgy... sokszor a magyar jobban alátesz a magyarnak. :-(((
tokos. 2011. 11. 08. 13:34
Előzmény: #2  szivacs
#4
Én a magam részéről inkább az erős verseny, mint a hazai üzletláncok híve vagyok.
jancsika 2011. 11. 08. 13:28
Előzmény: #2  szivacs
#3
Nyugi szivacs, nincs itt semmi trenddel szembe megyünk effektus, csak ugye a statisztika.

A magyar kiskerek egyszerűen eltüntetik bevételük 20-30%-át (mondjuk a cba ebben is az élen van tekintve azt a 20-30 céget amivel rendelkeznek.

A corára is csak az ÁFA miatt van pénzük.,.

szivacs
szivacs 2011. 11. 08. 13:19
Előzmény: #1  portfolio
#2
\"...fontos lenne a hazai kézben lévő élelmiszer-kereskedelem arányának növelése, mert az jelentősen elmarad a Nyugat-Európában szokásostól.\"

Ám ennek ellenére

\"...a hazai kézben lévő élelmiszer-hálózatok piaci részesedése 5 éven belül akár 30 százalék alá is csökkenhet az egy évtizeddel ezelőtti csaknem 40 százalékról, a külföldi vállalkozások kezén lévő láncok piaci részesedése viszont meghaladhatja a 60 százalékot.\"

Már megint szembe megyünk Európa fejlettebb részével! Ki felelős ezért???

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek