Topiknyitó: Portfolio 2017. 10. 26. 14:01

60 ezres alapjövedelmet és 150 ezres minimálbért ígérnek Magyarországon  

Ugrás a cikkhez
A gyerekek után havi 30 ezer, a felnõtteknek pedig havi 60 ezer forintos alanyi jogon járó alapjövedelmet ígért csütörtöki programbemutatóján a Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje. Javaslatuk szerint az alapnyugdíj 90 ezer, míg a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 19:23
Előzmény: #115  Peterbond
#120
Peterbond 2017. 10. 26. 19:20
Előzmény: #117  kukutyinbenko
#119
Amugy itt nem arrol megy a vita hogy tamogassuk a gazdagokat a szegenyek rovasara. Teljes mertekben egyetertek egy szigorubb allamhaztartasi megkotessel leepitessel a vizfejeknel, racionalizalassal es a magas kovedelmuek eseten az allami tamogatasok csokkentesevel.
De egyik penzpocseklast ne csereljuk egy nagyobb es kartekonyabbra.
Peterbond 2017. 10. 26. 19:17
Előzmény: #117  kukutyinbenko
#118
Esely a kitoresre az ingyen tankkonyv etkezes es hasonlok. Ha ezt elveszed hogy ingyen penzt szorj a a kocsmarosoknak es negyede visszajojjon afaba akkor csak meg tobb szerencsetlent termelsz ki.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 19:14
Előzmény: #114  Peterbond
#117
Az alsóbb rétegben esélyt kaphatnának, főleg a mai gyerekek a kitörésre. Akik meg ma nyelik a közpénzt, azokra ráfér egy kis reality az állami burkon kívül.
esetleg beérhetik a rendőrök is B klasse helyett Suzuki Vitara-val is, hiába kisebb a csomagtartója 9 literrel. (ezzel zárták ki a feleannyiba kerülőt nemrég a tenderből...) 
gambadoro 2017. 10. 26. 19:14
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#116
miért?
a motiváció az, ha a 150e a minimálbér és 100 e a létminimum
Peterbond 2017. 10. 26. 19:08
Előzmény: #107  kukutyinbenko
#115
"Szerintem el vagy tévedve. Csak államtitkárból/helyettesből , kormány biztosból, megyei f@szk@l@pból már több van."
1.  egy jó részükre bármily hihetetlen szükség van.
2. A 3000 település polgármesterei közül a legtöbb nem keres olyan fényesen mint sokan gondolják. Ne az 5. ker polgármesterből indulj ki. milliós fizuval meg tuti nem szaladgálnak 10.000-ek.
3. A teljes állomány 500.000-es. ebbe minden tanár tűzoltó rendőr és mentős benne van. Persze lehetne javítani a hatékonyságon de továbbra is. a TELJES állomány kerül önkormányzatokkal együtt 2400 milliárdba ( 2014-es adat ha jól emlékszem ). Ezen hol faragnál eleget a 7200 milliárdos programhoz? tételezzünk fel 10.000 egymilliós lókötőt akire semmi szükség. Spórolás évi 120 milliárd. És akkor tényleg durva voltam.
Peterbond 2017. 10. 26. 19:03
Előzmény: #103  kukutyinbenko
#114
"A szerencsés centrumban lakom, de azért járok a végeken is néha, tény hogy kocsmában évtizedek óta nem fordultam meg. Viszont szerintem nem csak az függő aki a kocsmában állva alszik, hanem az is, aki hazaérve egyből a bárszekrényhez megy és tölti a kristálypoharat, az autójában meg mindig van tartalék ha az irodában kifogyna. Aki a céges bulin soha nem bír józan maradni pl. szerintem az is függő"
Igen. Van is belőle bőven, de mit is old meg ezen az alap jövedelem? semmit. Azon a tömegen mg amiről én beszélek felérne egy középkori érvvágásos orvoslással.
Mellesleg továbbra is szerintem el vagy tévedve az arányokról amikor azt hiszed a közép felső osztály ( ami mellesleg sokkal kissebb az alsóbb osztálytól ) több függőt tartalmaz mint az alsó osztály. Az emberek jó része PONT az ilyen függőségek miatt kerül az alsóbb rétegekbe pedig akár középosztálybeli is lehetne.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 18:59
Előzmény: #111  upgrayeddAKS
#113
Majd hívd fel a Gézát, ő odaszól a Jenőnek... :/
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 18:49
Előzmény: #110  Törölt felhasználó
#112
Még egyik utazásomat sem fizették eddig az adófizetők közvetve sem. Szerintem ezután sem fogják.  Ha félreérthető lettem volna nem "poziból" beszélek. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 26. 18:47
Előzmény: #107  kukutyinbenko
#111
Törölt felhasználó 2017. 10. 26. 18:43
Előzmény: #108  kukutyinbenko
#110
De aki ilyet csinál, az finanszírozza saját forrásból, így van rendjén.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 18:40
Előzmény: #101  -pny
#109
Már írtam hogy az a hatás nem egyik évről a másikra menne szerintem sem. Az emberek szerintem nem véletlenül isznak, drogoznak. Kiegyensúlyozott, egészséges ember ritkán él szerekkel.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 18:35
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#108
De utána újjászületve értelmes életet élnél valószínűleg. (nekem is vannak ilyen bringás, sátras hajlamaim :)
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 18:28
Előzmény: #99  Peterbond
#107
Szerintem el vagy tévedve. Csak államtitkárból/helyettesből , kormány biztosból, megyei f@szk@l@pból már több van. Polgármesterek,  állami cégvezetők (nem csak MVM létezik, rengeteg olyan van, hogy a nevét nem hallottad soha az intézménynek), minisztériumi osztályvezetők , hivatalvezetők, jogtanácsosok, tanácsadók, fb-tagok  még sehol.
Egy állami hivatalban, ahol van 3 talpas, oda már osztályvezető, dukál, fölé hivatalvezető. Hogy több legyen a bér (konkrét példa nem kisujj enciklopédia) 3 fős osztály, 1 ügyintéző, egy osztályvezető, egy vezető főtanácsos. A fegyveres testületeknél csak tábornokból van kb ennyi. Azok ha lapátra kerülnek nem kirúgják őket, hanem tartalékállományba kerülnek fizetésért. Ezen a szinten nemhogy 8-10 milliós szolgálati gépkocsi jár, de sokszor sofőr is. Ismerek olyat, amelyik úgy építkezett, hogy naponta órákat ellenőrizte munkaidőben személyesen a munkálatokat, állami autón furikázva (szó szerint hónapokon keresztül minden nap, napi több órát, sokszor egész napokat). Na annak mennyi munkája lehet a "munkahelyén"?
Törölt felhasználó 2017. 10. 26. 18:19
Előzmény: #98  gambadoro
#106
Ami még az alapjövedelemnél is károsabb lenne, ha bizonyos szint alatt bizonyos szintig hoznánk fel támogatással a jövedelmeket. Ez megölné teljesen a motivációt azon a szinten.
Törölt felhasználó 2017. 10. 26. 18:17
Előzmény: #97  kukutyinbenko
#105
A dohányosok aránya konkrétan az anyagi helyzettel fordítottan arányos, a szegények közt több a bagós, mint a középrétegben vagy a felső rétegben. Ami az alkoholizmust illeti, abban van némi igazságod, de mégis a szegényebbek közt veszítik el többen a kontrollt, ebben szerepet játszanak a pancsolt piák, és a hiányos táplálkozás is.
Törölt felhasználó 2017. 10. 26. 18:10
Előzmény: #81  kukutyinbenko
#104
Ha egyedülálló lennék, és a 60k-ról tudnám, hogy mindentől függetlenül, életem végéig kapnám reálértéken tartva, akkor ha nem is az egész élemben, de egy ideig járnám Európát gyalog, stoppal, néha kerékpárral, sátrazgatva.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 18:06
Előzmény: #95  Peterbond
#103
A szerencsés centrumban lakom, de azért járok a végeken is néha, tény hogy kocsmában évtizedek óta nem fordultam meg. Viszont szerintem nem csak az függő aki a kocsmában állva alszik, hanem az is, aki hazaérve egyből a bárszekrényhez megy és tölti a kristálypoharat, az autójában meg mindig van tartalék ha az irodában kifogyna. Aki a céges bulin soha nem bír józan maradni pl. szerintem az is függő, vagy az anyuka aki stresszesebb napokon este csak piával tud elaludni. De mondok mást. A gyerekeim nem állami iskolájában (tudnék sorolni ismert neveket aki oda jártak ,vagy most poronty jár oda) ők az egyetlenek akiknek mind a négy nagyszülője él, és még nem látták részegen a szüleiket. Utóbbin nemrég magam is megdöbbentem mikor szóba került.
Tehát ez messze nem gumicsizmás probléma csupán.
Peterbond 2017. 10. 26. 17:59
Előzmény: #99  Peterbond
#102
Es ne alljunk ra feltetlenul a roma vonalra. Mondok en 20 "feher embert" fejbol csak a falumbol. Romat nem is tudnek annyit.
-pny
-pny 2017. 10. 26. 17:59
Előzmény: #97  kukutyinbenko
#101
"Alkohol, drog ugyanúgy jelen van a középosztályban sőt a felső tizedben"
.
1. Van, de kisebb arányban.
2. A felső-/középosztály függőségeit miért is csökkentené a 60e/hó szerinted?
.
Szerintem ezt az érvedet engedd el, nem jó:)
gambadoro 2017. 10. 26. 17:57
Előzmény: #81  kukutyinbenko
#100
nem a 60 ezer a probléma
az a probléma h mindenkinek adná
mert?
azzal együtt, hogy 90 ezer minimálnyugdíj + 60 ezer az pedig 500 euró
ez az előbbi analógiánál maradva kb a mostani olasz minimálnyugdíj
Peterbond 2017. 10. 26. 17:56
Előzmény: #97  kukutyinbenko
#99
Allami totumfaktum olyan amilyet te kepzelsz el van az orszagban ha 1000. Megha te szazezresnek hiszed is. A szulofalum mellett egy faluban van 500 olyan egyen akinek semmikepp se juttatnek alapjovedelmet es nem feltetlenul az irigyseg miatt.
gambadoro 2017. 10. 26. 17:53
Előzmény: #93  kukutyinbenko
#98
az alapjövedelem hasznos, a feltétel nélküli hülyeség
a létminimumra kell felvinni a jövedelmet azoknak is, akik nem dolgoznak
ez lehet alapjövedelem vagy bármi
egyébként pénzégetés
felviszi az ingatlanárakat, mert többet kérhetnek a bérbeadók, ez pedig végigsöpör a teljes gazdaságon
a 150 ezer forintos minimálbér mellé 60 ezer az már 210 ezer
700 euró
na ez kb a német szociális segély
a német
azzal a pénzmennyiséggel, ami ott van
bolond ez az ember
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 17:50
Előzmény: #90  -pny
#97
" Hanem a semmittevő rétegrők. Az alkohol-, drog-, játék- miegymás függőség is ott a legerősebb."
Már írtam, ez messze nem a szerencsétlen alsó tized problémája csupán. Alkohol, drog ugyanúgy jelen van a középosztályban sőt a felső tizedben arányiban még talán több is. Ráadásul a mai adórendszerben a piára, cigarettára költött pénz jelentős része megy vissza az államkasszába szinte azonnal.
Lehet hogy én vagyok defektes (nagyon úgy néz ki a hozzászólásokból :), de számomra sokkal gyűlöletesebb egy évi sok millióért  püffeszkedő állami tótumfaktum, mint egy 700K-t  (11x60K)  "szakító" borsodi cigány.
Peterbond 2017. 10. 26. 17:49
Előzmény: #94  kukutyinbenko
#96
Az allami ktgvetesnel es onkormanyzatoknal kb 500 ezer ember dolgozik es osszesen 2400 milliardba kerultek. Ez a 3000 milliard tobblet kiadas regiohoz kepest nem tudom honnan jon de durva szamnak tunik.
Peterbond 2017. 10. 26. 17:42
Előzmény: #93  kukutyinbenko
#95
Bantas nelkul de te hol laksz? Mert ha azt hiszed az elit van tele fuggovel ( drogot leszamitva ) akkor te meg nem jartal kocsmaba lottozoba vagy trafikban. Vagy ugy unblokk a dunatol keletre. Es ez most nem ezen emberek becsmerlese, de ez az alapjovedelem nem hogy segitene de romba dontene oket.
A nem vennek el tobbet erdekes felvetes azok utan hogy csak also hangon egy 7000 milliardos csomagrol beszelunk de mas nincs ellenlabnak mint megnovekedett afa bevetel es par elkuldott kozszolga ( a teljes aparatusbol amugy toredek ). Mindezt ugy hogy celzott tamogatas helyet feltetel nelkuli penzosztogatasrol beszelunk. Nem latom mitol lenne ez hatekonyabb ujraelosztas a celzott tamogatasoknal. Egy felelos gondolkodo es megfontolt egyenek eseteben meg mukodhetne is akar mert en is annak a hive vagyok hogy allam minnel kevesebb ujraelosztast vegezzen es bizza a gondolkodo emberekre mire van szukseguk. De ezt se vegletkent gondolom hanem hogy kissebb aranyban legyen allami ujraelosztas.
Az alapjovedelem nekem koncepciojaban rossz mert olyan eszkozzel akar bizonyos csoporton segiteni ami pozitiv hozadekot egy teljesen mas csoportnal hozza akiknek viszont nincs ra szuksege mivel ok maguk meg rudjak oldani az eletuket segely nelkul is.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 17:36
Előzmény: #91  pitcairn2
#94
"hanem kovács béla és szabó aranka ügyintézőről, aki havi 200 bruttóért aktákat tologat a segílyhivatalban..."
 Emellett Szabó kartársakból van sok tízezer havi 600k bruttóval aki még jutalomként felvesz minden évben 3 havi bért, dolgos élete végén pedig 400k havi nyugdíjat húz a sok évtizedes semmittevésért. Önkormányzatból van 3200 db a legkisebb faluban is 30-50 fővel, végtelen számú állami KFT, KKT, ZRT és társaik ahol tízezrek lapulnak naponta nehogy rájuk találjon a munka réme. Megyei tótumfaktumokból ezres nagyságrend és szó szerint a gittet rágják a sok százezres fizetéseikért stb.stb.stb. Ezeknek tízezre nagyságrendben fizetünk szolgálati gépjárművet, költségtérítéseket (talán épp ma írtak ki 45 mrd pályázatot). Csak abba beleszédülnél ha egyben leírva látnád hány m2 irodát tartunk fenn ezeknek. Szóval forrás lenne bőven, és tudtommal senkinek nem állampolgári jog a sóhivatali örök belépő.
Még egyszer leírom évi 10 mrd EUR csak amivel többet költ magára a magyar állam évente mint a régiós átlag. Nem ennyit, ez a többlet. Miközben az orvos, pedagógus, mentős, tűzoltó állítólag extra sz@rul van fizetve. Nem jön ki a matek! Valahová elmegy az a pénz.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 17:23
Előzmény: #82  Peterbond
#93
Nem tőled várom a matekot hanem a hazai ötletgazdáktól :)
A függök nem kis része (sőt) amúgy a konszolidáltnak mondott közép és felső réteg soraiban lapul. Nézz meg egy gazdagon megrakott bevásárlókocsit egy szupermarketben. Én sokszor elképedek mi piát képesek egyesek bepakolni. Én egész életem alatt nem ittam meg annyit amit sokan egy átlagos hétvégére becuccolnak. 
" Megint vegyunk el sok penzt. Jarassuk at az allami rendszeren es adjuk vissza az embereknek."
Amit én eddig olvastam a témában az nem erről szól, hanem a leosztás újragondolásáról. Nem vennének el többet, de lehet hogy több jutna vissza a rendszerbe ha sokan kapnának kevesebbet, mint ha kevesen visznek szinte mindent. Viszont egy csomó amúgy is meglévő állami újraelosztás nem igényelne többé erre fenntartott intézményrendszert, tehát még olcsóbb is lehetne.
pitcairn2 2017. 10. 26. 17:15
Előzmény: #89  kukutyinbenko
#92
te meg alanyi jogon akarsz mindenkinek segílyt osztani az állam nevében...
pitcairn2 2017. 10. 26. 17:14
Előzmény: #89  kukutyinbenko
#91
de itt most nem az "elitről" volt szó, hanem kovács béla és szabó aranka ügyintézőről, aki havi 200 bruttóért aktákat tologat a segílyhivatalban...
komolyan azt hiszed, hogy az ő leépítésükből vmi eget verő megtakarítás jönne ki?
különösen hogy emellett mindenkinek alanyi jogon segílyt garantálsz...
-pny
-pny 2017. 10. 26. 17:11
Előzmény: #81  kukutyinbenko
#90
"Hagyjátok már ezt a semmittevést! Havi 60k-ból?!?!"
.
Nem magamról és rólad beszéltem. Hanem a semmittevő rétegrők. Az alkohol-, drog-, játék- miegymás függőség is ott a legerősebb. Te azt írtad, ezeket csökkenti. Szerintem meg nem, mert még annyit se kell tennie ezért a pénzért, mint eddig a kevesebbért (pl. közmunka), ráadásul szabadideje is több lesz.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 17:10
Előzmény: #77  pitcairn2
#89
Szerintem nagyjából az megy most. Az univerzum összes pénzét is ellopná, felélné a mai elit. A magyar állam évszázadok óta képtelen megtörni ezt a kontraszelekciós spirált. Minden gátlástalan gyökér az állam nevében (régen az uralkodóéban) akarja elvenni a másét, az állam csecsén akar jó hivatalt, adózni viszont nem akar. Csak a cégér változott az évszázadok folyamán és a módszerek változtak.  
pitcairn2 2017. 10. 26. 17:08
Előzmény: #78  kukutyinbenko
#88
nem állítom, hogy nincs ott is pazarlás de erősen kétlem, hogy a kifizetésű állami hivatalnokok miatt menne csődbe az állam...
Peterbond 2017. 10. 26. 17:08
Előzmény: #81  kukutyinbenko
#87
Tenyleg sok olyan van aki ennyiert se dolgozna ma. Csak epp ma nem is kap ennyit. Es tovabbra is ott az a lenyegtelen kor hogy mindenkitol beszedunk kurva sok penzt, megjaratjuk a rendszerben majd visszaadjuk. Ennek se sok ertelme. A nincsteleneken meg celzottan tudsz segiteni. A kevesebb frusztralt szulo jobb elet spiralhoz tobbet segit az etkeztetes, ingyen tankonyv, adokedveumeny ( raszorulonak ) mint az ingyen penz. Nem melleslegnormalis munkakorulmenyek es berek eleresehez normalis gazdasagi kornyezet kialakitasa pl.
pitcairn2 2017. 10. 26. 17:06
Előzmény: #81  kukutyinbenko
#86
jav.
neked egyébként...
(mert nekem nem)
pitcairn2 2017. 10. 26. 17:06
Előzmény: #81  kukutyinbenko
#85
nekem egyébként ez a "fenntartható feklődés" rizsa is szimpatikus?:)
pitcairn2 2017. 10. 26. 17:05
Előzmény: #82  Peterbond
#84
"Rengeteg mindenen lehetne sporolni az allamhaztartasban. De itt senki se ezzel kezdte."
ez a koncepció Achilles sarka:)
pitcairn2 2017. 10. 26. 17:04
Előzmény: #81  kukutyinbenko
#83
erre a 60k-ra azonban mindenki alanyi jogon jogosult nem kell érte az árok mentén zöld ruhában kapirgálni meg hasonlók
ergo
megtakarítás helyett inkább robbannak a szociális kiadások
Peterbond 2017. 10. 26. 17:00
Előzmény: #66  kukutyinbenko
#82
Nem tudom milyen matekot varsz tolem. Rengeteg mindenen lehetne sporolni az allamhaztartasban. De itt senki se ezzel kezdte. Mindenki bevezetne es egy szo se rola hogy oke de amugy hogy es mibol? Mert lehetne adot is csokkenteni. Mondjuk nulla szja. Az alapjovedelem is csak igy van bedobva.
Es nekem amugy alapvetoen a koncepcioval van bajom. Megint vegyunk el sok penzt. Jarassuk at az allami rendszeren es adjuk vissza az embereknek. Ez altalaban azert tortenik hogy jobban koltodjon el a penz vagy hogy valami szukseges szolgaltatast finanszirozzon ( mento tuzolto stb ). De az alapjovedelem lenyege hogy vegyunk el 5 millio embertol es osszuk szet 10 millio kozott minden feltetel vagy koncepcio nelkul egysegesen. Ez aztan kurva hatekonynak hat.
Es mar elnezest en se biztos hogy tudom a tutit de ha csak arra gondolok hogy a lakossagbol 800 ezer alkoholista, a lakossag 15-20%-a rendszeres dohanyos ( tovabbi 20 alkalmi ) es 130 ezren szerencse jatek fuggo en inkabb katasztrofalis otletnek tartom a feltetel nelkuli ingyen penz szorasat nekik. Egyenes ut a biztos nyomorba. De a kocsmak AFA bevallasa biztos noni fog ahogy a szerencsejatek zrt is komoly tobblet profithoz jut. A nemzeti trafikok is es a jovedeki adok is noni fognak. Megse latom pozitivnak ezeket.
kukutyinbenko 2017. 10. 26. 17:00
Előzmény: #75  -pny
#81
Hagyjátok már ezt a semmittevést! Havi 60k-ból?!?! Az akinek ennyi elég, az ma sem csinál semmit és kap ugyanennyit közmunkáért, vagy fele ennyit a semmiért. alig jelentenének plusz terhet, max a helyi kiskirályoknak lenne kevesebb és drágább a csicskáztatás. Én spec az un elitben látok rengeteg alkoholistát, drogost, semmittevő kölyköt. Őket meg emelt szinten "támogatja" a társadalom ezer formában. 

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek