Topiknyitó: poreci 2017. 08. 29. 10:16

4IG részvény  

Az Ex- Freesoft most már több éve 4IG néven futó részvénynek nincs saját topikja, ami tűrhetetlen a mai virtuális világban...
Javaslom tulajdonos társainknak, hogy itt folytassuk a diskurzust a papírról.
A mai 50 milliós forgalom szerintem csak átkötés lehetett...De majd meglátjuk, van itt sztori lehetőség bőven...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szaferi
szaferi 2020. 03. 04. 10:09
Előzmény: #63619  poreci
#63620
Rövidebben is meg lehet ám fogalmazni, amiről itt hosszú regényeket írsz: ócsón akarok venni. Oszt ennyi :)
poreci 2020. 03. 04. 10:00
Előzmény: #63609  rice2
#63619
A véleményem változott, de nem csak a véleményem, hanem a cég fejlődési terve , a részvény árfolyama és viselkedése is változott- ami bizalom esztést okozott.
Q3-nál teljesen reális volt, hogy a Tsys a cég korábbi kommunikációjának megfelelően jól halad és csak napok kérdése hogy felvásárolják. A Tsys értékes részét , hiszen erről szólt a korábbi kommunikáció, nem arról, hogy vízfejet vesznek, vagy nem arról, hogy ilyen vagy olyan feltételek során elállnak, ha ez vagy az nem teljesül.
De még ez is vállalható lett volna a cég kommunikációja részéről. De az, hogy hagytak a bennfenteseknek 10 napot önteni úgy, hogy nem kommunikáltak legalább egy warning-ot menet közben, az sztem durva.
És az is durva, hogy nem akkor vettek SRV-t amikor beejtették a papírt 550-ig, hanem 670-nél vették. És akkor sem úgy vették, hogy beálltak a piacra és támasztottak jelzés értékűen, hanem kis forgalmú időszakban, hirtelen egy -egy kirántással.
Na én itt untam el a cég viselkedését.
Ettől függetlenül , mint leírtam- ha teljesülnek a preziben leírt dolgok, akkor lehet 1000 forint is a részvény árfolyama, de igen sok kockázat is tartozik ehhez, ami azzal járhat, hogy a célárfolyam 300-1000 között is lehet.
szaferi
szaferi 2020. 03. 04. 09:53
Előzmény: #63617  kfredd
#63618
+++++++++++++++++++++++++++++++
kfredd 2020. 03. 04. 09:23
Előzmény: #63606  realmadrid
#63617
Reál! Utoljára írom le, mert nem akarom a topikot szétcseszni, de: Nem az a baj, hogy lefele várod vagy fel. Mindenkinek szive joga, miben hisz. Azt is leírtam, hogy hiába lesz jó jelentés, nem fogja meglökni az árfolyamot. De az, hogy egész nap óránként a semmitmondó hülyeségedet kell olvasni, az igen is fárasztó. Írd be reggel egyszer, hogy le, meg Pomperj is megmondta, aztán az elég. Ha lesz új infód, írd be azt is. De 10 szer olvasni,hogy  hiába a gyorsjelentés, esik és csak az srv tartja, az kurva fárasztó.
omaha 2020. 03. 04. 09:02
Előzmény: #63614  rice2
#63616
Sovány vigasz!
KNZilium 2020. 03. 04. 08:57
Előzmény: #63607  poreci
#63615
Van arra más logikus magyarázat is miért akkor vettek srv-t és miért olyan árfolyamon.
1. Ők is a jövőt árazzák ott érezték nagyon olcsónak az rv-t (tudják már az akvikat).
2. Tényleg akarnak osztalékot fizetni, ezért csökkenteni akarták a kitettségüket
3. Senki nem látta akkor még a vírusparát, és hogy a tech szektor és minden más emiatt ekkorát esik.
Fenti okokból (már bevásároltak, akarnak osztalékot fizetni, senki nem láthatja most reálisan az irányokat, nem akarnak emiatt kiszállót csinálni a befektetőknek) én nem számítok srv vásárlásra a részükről. 
rice2 2020. 03. 04. 08:48
Előzmény: #63611  JeGeMeLOV
#63614

Az nem 20%,hanem min.20% az azért más :D Az azt jelenti,hogy több mint 20% is lehet,(akár 30% is,de 20% alatt nem :D
Szerintem akvikkal duplázni fog bevételben és nyereségben is.
Szerinted Jászai mondta Rogánnak,hogy adja el a részvényeket???
Rogán kapott 1 fülest,mert döntéshozó volt és kiszállt.
Céget is rombolta ezzel,de valószínű nem Jászai a bűnbak.
Majd meglátjuk év végén. Szerintem már ősszel 800 felett leszünk.
Smile62 2020. 03. 04. 08:46
Előzmény: #63612  Livermoree
#63613
És ez a dúrva.
Livermoree
Livermoree 2020. 03. 04. 08:42
Előzmény: #63609  rice2
#63612
A prezentációba amit kiadtak az utolso bekezdésbe van a lényeg leírva...a nyilatkozat.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 03. 04. 08:36
Előzmény: #63609  rice2
#63611
A bennfentes december óta mondatnak bármit, ha oda a bizalom. A 20% növekedés NAGYON KEVÉS egy állami NER hátszéllel rendelkező cégtől! Szerintem. 800 benne lehet jövőre, többet nem adnék neki. Poreci, végre egy szakszerű, tényszerű komment! 
szaferi
szaferi 2020. 03. 04. 08:36
Előzmény: #63609  rice2
#63610
+++++
rice2 2020. 03. 04. 08:30
Előzmény: #63607  poreci
#63609
Igen a saját részvény vétel akkor lenne logikus,ha most vennék tovább pár 100 milláért.Kötvényt adhatnak ki "olcsó" kamaton,tehát rengeteg pénz van-lesz a cégnél. Vehetik tovább a részvényeket és fizethetnek osztalékot is!!! Jelentések után majd nézd meg,hogy a többi informatikai részvény a BÉTen mekkora P/E-en forog. szerintem a 4IG a legolcsóbb.(Est,OTT,Kulcs,SET)20 feletti is lehet.Akviknál ha hoznak 1 új céget azt kitömik megrendelésekkel és sokkal nagyobb bevétele-nyeresége lesz. Ha más üzletágat vesznek a meglévő ügyfélkörnek adják el a termékeket és özönlik a bevétel,de ezeket te is tudod.Szeptember 12-én írtad 3Q jelentés után,ami még a 4Q-től jóval elmaradt és akkor még volt részvényed bőven,ja és az árfolyam 918ft!!!!volt és akkor még többszöröződést vártál 2-3 éven belül,most esést 550-ről és már  a jelentés sem a legjobb szerinted,saját részvény vásárlás sem jó, sőt az osztalék sem és még a létszám is hatalmasat növekedett és a cég bejelenti,hogy 3 évig min.20%-al fog növekedni organikusan és még cégeket is vesz 45milliárd értékben, amik + fejlődést és ugrásszerű növekedést hozhatnak.és már ez sem jó???
Számomra ez nagyon érdekes.
Ezt írtad még szeptemberbe 918ft-os árfolyamnál:"Jobb, mint amit vártam. Nagyon odatették magukat a fiúk.A projekteket még csak most nyerték meg, azok max részben lehetnek csak benne. Tsys és DKÜ még nincs benne. Sap nincs benne, 5g nincs benne. Miből lett ennyi árbevételük és ennyi profitjuk? Öröm, h az állami megrendelések csak a bevételek 60%-at adják. Ezek szerint az ML név nem riasztotta el a piaci szférát sem, vagy ha igen, azt pótolták. Ha semmi üzleti fejlődés nem lenne, akkor azt mondanám h év végéig lesz 30-50 milliárdos bevétel és 3-5 milliárdos profit.De üzleti fejlődés a küszöbön áll. Ezek a tételek jövőre még nagyságrendileg többszörözhetik az árbevételt és a profitot is.És a management is nagyon magabiztos, már most ki merik jelenteni, h rekord év vége lesz. Azaz feltették ide a rekordra a minimum elvárást! Szóval jelenleg nagyon nehéz beárazni, h minek vagyunk részesei és bár az árfolyam előre szaladt, gyakorlatilag még mindig többszöröződhet akár 2-3 éven belül is..."
pomperj
pomperj 2020. 03. 04. 07:23
Előzmény: #63607  poreci
#63608

+1
poreci 2020. 03. 04. 00:04
Előzmény: #63606  realmadrid
#63607
Azt szokták mondani, hogy az excel sok mindent elbír. A Pdf meg még többet.
Szép szép a legalább 20%-os növekedési terv, meg a 8-10%-os EBITDA, ami organikus növekedés mellett ezek szerint nézzük optimistán 60 milliárdos árbevételt jelentene, 5-6 milliárdos EBITDA-val és talán 4-5 közötti EPS-sel.
Ez minden egyéb változatlan mellett 10-es P/E rátánál 400-500 forintos árfolyamot indokolna, 20-as P/E rátával akár 1000-et is. De jelenleg a 400-500 forintos árfolyam is erősen a sikeres jövőt árazza ha csak 10-es P/E-vel számolunk. Ha nem sikerül nagyot ugrani, vagy bármely helyen elfolyik a cégből a nyereség (egy-egy befuccsoló projekt), akkor lehetnek itt azért még buktatók is.
Mondjuk én a 20-as P/E rátát magyar cég esetében amelyik 20%-ot növekszik kicsit erősnek érzem.
Aztán ehhez jöhetnek még az akviziciók. Ott azért lehet feltételezni, hogy olyan akvizició történik meg, aminek érezhető árbevétele van (azaz 10 milliárdos nagyságrendű). Az ilyen cégeket viszont valszeg nem árazzák nagyon alul, hisz aki egy 10 milliárdos IT céget már felépített az el fogja kérni a cég árát. A kötvényekből persze meg lehet vásárolni a céget, a kötvények után viszont kamatot kell majd fizetni, igaz nem sokat 2% körül. Viszont a vásárlással létrejött szinergia hatásokból kell kigazdálkodni a kamatot -ha feltételezzük, hogy a vásárlás nem nyomott piaci áron jönne létre.
És akkor itt van még a korona vírus hype, amitől én azt várom, hogy hamar elmúlik, de hatása az árfolyamokra, vagy a gazdaság egészére még súlyos lehet (főleg egy ilyen lufi közeli állapotban, mint a világgazdaság egésze van).
Egyszóval szép szép ez a terv, de jelenleg 500-600 között nagyjából reálisan van egyelőre árazva a papír, figyelembe véve egy szép növekedést is. Persze szebb mindig lehet, de csúnyább is.
Az árfolyam viszont továbbra is csökkenő trendben van, ha a holnapi nap esés lenne, akkor a következő csúcs már 550 alá kerülne...
Sokan várják a másik topikban az srv-t. Számomra továbbra sem logikus hogy ott 670 körül miért volt a cégnek vagy a befektetőknek érdeke az, hogy olyan módon ahogy az srv-t csinálták részvényeket vegyenek. Erre nekem továbbra is csak egy logikus magyarázatom van, de az meg nem pozitív a részvényesek felé.
realmadrid 2020. 03. 03. 21:39
Előzmény: #63605  kfredd
#63606
Rajtam kívül már más is megírta, ez egy olyan fórum ahol nem csak azt lehet leírni hogy fel, fel. Azért ha visszaolvasol láthatod , vannak itt negatív, pesszimista beírások mástól is. Nézd meg a mai írásokat itt és a másik 4ig fórumban is. Hozzájuk képest én pozitív vagyok. A mai prezi után amilyen beírások voltak egyesektől...
kfredd 2020. 03. 03. 21:27
Előzmény: #63604  realmadrid
#63605
És akkor ez azt jelenti, hogy amit nap mint nap csinálsz itt, az teljesen normális??? Ugye szerinted se? 
realmadrid 2020. 03. 03. 21:10
Előzmény: #63602  szaferi
#63604
Olvass bele más fórumokba és akkor rájössz hogy az én nyavajgásom kutyafüle sok fórumozó stílusához képest.
Törölt felhasználó 2020. 03. 03. 17:06
Előzmény: #63602  szaferi
#63603
553.-
szaferi
szaferi 2020. 03. 03. 15:28
Előzmény: #63601  realmadrid
#63602
Ba..ki madrid! Nagyon nem való neked ez a tőzsde. Akárhányszor ránézek a fórumra, csak a te sírásod olvasom. Inkább rá sem nézek. Szépen tönkrevágtad a fórumot! Gratula hozzá! Biztos jó pénzt kaptál érte :)
realmadrid 2020. 03. 03. 15:16
#63601
A nagy örömködés közben azt ne felejtsük el hogy csütörtökön 575 volt. Most a jó gy. után  és a mai fejlemények után 550. 

Topik gazda

poreci
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek