Topiknyitó: poreci 2017. 08. 29. 10:16

4IG részvény  

Az Ex- Freesoft most már több éve 4IG néven futó részvénynek nincs saját topikja, ami tűrhetetlen a mai virtuális világban...
Javaslom tulajdonos társainknak, hogy itt folytassuk a diskurzust a papírról.
A mai 50 milliós forgalom szerintem csak átkötés lehetett...De majd meglátjuk, van itt sztori lehetőség bőven...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tócsni
Tócsni 2019. 02. 17. 21:50
#20880
Jó estét mindenkinek!
Örülök, ha vannak a fórumon negatív hangok, mert az se egészséges, ha egymásnak nyalizunk és ki se látunk a rózsaszín ködből :) Nos, mennyit is ér a jelentés alapján a papír? Kicsit szórakoztam, fogadjátok szeretettel.
FY17 - 17mrd árbevétel - 452mio veszteség - EPS -24,04 Ft
FY18 - 14mrd árbevétel - 103mio nettó eredmény - EPS 5,47 Ft - P/E 289​
18Q1-Q3 - 9,3mrd árbevétel - 292mio veszteség
17Q1-Q3 - 11,7mrd árbevétel - 586mio veszteség
Játsszunk el a gondolattal, "mi lett volna ha", vagyis mi lett volna, ha Lörke Gazda már a pénzügyi év elején megjött volna, mint a csősz, aki mindenkit kizavar az erdőből?
Ahogy Matgab írta, még a 18Q4 sem mutatja meg a teljes hatékonyságnövekedést, hiszen sok szerződés kifutása még folyamatban, illetve a racionalizálások eredményei még nem látszanak teljes fényükben.
Szóval ha a sikeresnek tekinthető utolsó negyedévből indulunk ki:
18Q4 - 4,8mrd árbevétel - 395mio nettó eredmény, ami 8%-os tiszta eredmény a bevétel alapján.
Ha ezt az arányt tartja egész évben, akkor most lenne:1,12mrd nettó eredmény, EPS 59,61Ft, P/E 27 (1580 Ft Q4 záró árfolyam mellett).A sokak által emlegetett és elfogadható 10-es P/E mellett ebben az ideális esetben is 596 Ft-os árfolyam lehetne indokolt.
Drága-e most 2000 felett a 4iG?
Az én véleményem az, hogy "attól függ"...
- ha növekszik a hatékonyság
- ha a nettó eredmény legalább 10-15% közé tud emelkedni
- ha nem trükközik ki a nyereséget alvállalkozókon keresztül
- ha jönnek a nagyobb megrendelések
akkor a 2019-es évben kéne (ez egy példa csak) 25mrd árbevétel, 15% nettó eredmény (3,75mrd) és akkor érne 2000 Ft-ot.
Vagyis MA drága, de nem a "mát" vesszük meg a tőzsdén, hanem a jövőt.
Amit én várok FY19-re:
árbevétel 50mrd, nettó eredmény 4,5mrd, EPS 240Ft és ezek alapján 10-es P/E mellett 2400 Ft-os év végi zárót.
Ha "csak" ez valósul meg, az is 20% hozam egy év alatt, szerintem bőven vidámak lehetünk vele. 
treff
treff 2019. 02. 17. 21:49
#20879

Már linkelték ezt a hírt lentebb, de azok kedvéért, akik nem akarnak sokat visszalapozni a káoszban és csak a lényeg érdekli őket hétfőre:
https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/talpra_allt_meszaros_lorinc_informatikai_cege.678803.html
Istvan78 2019. 02. 17. 21:31
Előzmény: #20876  Törölt felhasználó
#20878
1. Lehet, hogy rice olyan magas szintű informatikára gondol elsősorban, amiket írsz, de én nem. A közigazgatásnak, az államnak inkább ilyen hétköznapibb dolgok kellenek egyelőre.
3. Láttam közelről IT-s projekteket, nem keveset és sokkal közelebbről, mint gondolnád.:)
beluga
beluga 2019. 02. 17. 21:17
Előzmény: #20876  Törölt felhasználó
#20877
A synergon nem ebbe a megközelítésbe bukott bele, az több összetevőből állt...
 
Az első pontban igazad van, ettől függetlenül vannak olyan IT projektek, ahol még nagyot kaszálhat a 4iG, alvállalkozókkal, konzorciumban, stb.
 
Majd meglátjuk :)
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 21:07
Előzmény: #20875  Istvan78
#20876

Ahha..
1. Nem feltétlenül az elmaradottságot akartam hangsúlyozni, hanem az irányt. A világ IT sztorijai olyan történetek, mint a kripto, MI, robotika, stb. Ez meg elektronikus ügyintézés. Kb. mint az eper és a krumpli.
2. :) Majd meglátjuk.
3. Véleményedből kiindulva nem láttál még IT projektet elég közelről. Vagy túl régen. A synergon is abba a megközelítésbe bukott bele, amit írsz. Egyébként nem hülyék a 4IG-s fiúk, nem  szakmailag erősebb ember a kérdés. Sokkal inkább a létszám.
Istvan78 2019. 02. 17. 20:44
Előzmény: #20874  Törölt felhasználó
#20875
1. Nem személyes információkra gondoltam, csak arra, hogy miért gondolod, hogy olyan elmaradott a költségvetési szféra. Én hoztam érveket, hogy milyen komoly rendszereket sikerült az utóbbi években is bevezetni, te nem hoztál semmi konkrétumot.
2. Gondolom, hogy eddig is voltak Fidesz erős emberek ilyen-olyan IT cégeket támogatandó, de most jött a láthatóan legerősebb ember, s változnak az erőviszonyok.
3. A meglévő gárda is dolgozott a magánszférának is, de a lényeg, hogy most változik a helyzet, tudnak felvenni új, szakmailag erősebb embereket is ha szükséges, mert meg tudja majd fizetni ML, olyan árakat tud elérni. A kapacitásról pedig:  tudnak alvállalkozókat bevonni. Adott esetben csak koordinálják a projekteket, de a fejlesztési munkát kiadják.
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 20:30
Előzmény: #20872  Istvan78
#20874

Kérdőjelezd nyugodtan, nincs harag részemről. De ettől még nem kívánok személyes információkat megosztani magamról, elnézést!
A decemberi rendeletek kapcsán is csak annyit tudok hozzátenni, hogy számold össze, hogy szerinted hány fideszes(!!) érdekcsoport próbálja fogni az állami informatikai pénzeket, és melyiknek hol volt korábban erős embere, és mit változtat ezen a helyzeten.
A nem államigazgatási lehetőségeket is ketté osztanám a helyedben. A tiszta piaci versenyben szerintem nem érdemes reménykedni többszörös szinten. Ha ment volna sokkal jobban a meglevő gárdának, akkor korábban is megcsinálták volna. Biztos van valami TAO pénz effekt ebben is a fideszhez törleszkedni akarók részéről, de többszörös pénzt nem fognak kifizetni. Az ML cégek informatikai kiszolgálása meg erősen tippverseny, hogy ugyanannak a tulajdonosi körnek mikor melyik oldalon van kedve otthagyni a profitot.
Az árbevétel megtippelésére egyébként nem vállalkoztam én se, csak annyit mondtam, hogy normális profittal már a 20MRD is szép eredmény lenne a meglevő létszámmal. Vagy elkezdtek már embereket felvenni (százszámra)?
Istvan78 2019. 02. 17. 20:16
Előzmény: #20872  Istvan78
#20873
A közigazgatás színvonalához: azért itt van már most is nagyon sok minden: ügyfélkapu, E útdíj rendszer, EKÁER rendszer, online kassza rendszer, központi vénykezelés és mögötte betegség nyilvántartó rendszer, hogy csak az utóbbi évek komoly rendszereit említsem. Minden önkormányzatnak van honlapja, stb. Ne tüntessük már fel magunkat, mintha elmaradott ország lennénk IT-ileg. Fejleszteni nyilván mindig lehet és kell is.
Istvan78 2019. 02. 17. 20:10
Előzmény: #20871  Törölt felhasználó
#20872
Az első állításod erősen megkérdőjelezném. Persze, ha kifejted, miért gondolod így, honnan van ilyen általánosítható tapasztalatod, örülnék.
A második állításoddal kapcsolatban meg szimplán kérdezném: mi az amit erősen félreértünk azzal a rendelettel kapcsolatban és miért lassítja ez a projektek lefutását.
Egyébként még annyit: nemcsak az államigazgatásból várhat nagy megrendeléseket a 4IG, hanem az ML birodalomból is, többek között az MKB-tól is (lásd MKB vez.ig.h beült a 4IG IT-be).
Ha korábban ML nélkül 17 milliárd árbevételt tudott elérni a 4IG, miért gondolod, hogy idén csak 3 milliárddal többet?
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 20:00
Előzmény: #20867  poreci
#20871

Szerintem a következő évtizedek informatikai fejlesztéseitől olyan messze van az összes közig. beszállító, közbesz. okosító IT (projektmenedzser?) cég (4IG-t is erősen ide értve), mint makó vitéz jeruzsálemtől. Szóval a globális trendeknek itt maximum indoklásként lehet jelentősége, de mint valós igény (neadj isten megtérülő beruházás..) az töredéke.
Az átlag közig szervek még az iratkezelést sem tudják normálisan megugrani. Komolyabb IT rendszerek befogadására meg nettó alkalmatlanok szakmai oldalról, fizetésképtelenek felkészült szakemberek elégséges létszámban tartós foglalkoztatása szempontjából, stb.. Ez lehet előny átmenetileg, ha át kel tolni egyetlen projektet,  de ha itt tartósan akar üzletet a 4IG, vagy bárki, akkor ez rájuk is visszaüt, mert nincs partner a túloldalon.
A decemberi rendeleteket meg rendesen félreértik itt elég sokan (veled együtt), de ennek nyilván az az oka, hogy bonyolult, és önmagában nem is megítélhető, mert a piaci erőcentrumokkal összeolvasva derül ki az igazi értelme. Az egyébként nem segíti a gyors projektgründolást senkinek. A 4IG-nak sem..
Szerintem egyébként már 20 MRD bevétellel is bőven legyetek elégedettek, ha meglesz, és normális profitot fog belőle meghagyni a cégvezetés.
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 19:49
Előzmény: #20865  rice2
#20870

:) Köszönöm a választ!
Magam is azt gondolom, hogy cégközelinek, de minimum szakmabelinek kellene lenni ilyen számok reális megtippeléséhez (akár kumuláltan is). Régóta nagyon magabiztosan tartod ezt a papírt, azt gondoltam több közöd is van annál, mint a válaszod sejteti. De amire kíváncsi voltam az kiderült, köszönöm.
DocJericho76
DocJericho76 2019. 02. 17. 19:48
Előzmény: #20868  DocJericho76
#20869
Amúgy legalább 3 közbeszerzési eredményt várok március végéig.
DocJericho76
DocJericho76 2019. 02. 17. 19:40
Előzmény: #20866  verto
#20868
Ott a pénz ahol a feszültség.
poreci 2019. 02. 17. 19:36
Előzmény: #20864  Törölt felhasználó
#20867
A kormányzati kommunikáció, + a globális fejlődési trendek+ ML+ gazdasági szükségszerűség.
IT fejlesztésekről fog szólni az elkövetkező évtizedek. A munkaerőhiány, a digitalizáció, Paks 2, honvédség, MÁV, közoktatás, közegészségügy, államigazgatás. Ezekre kb ezer milliárdos nagysagrendeket kellene költeni és a kormány tudja ezt. És pont ezért vették meg a 4IG-t- egy működő informatikai tőzsdei magyar céget, h legyen egy nemzetbiztonsági szempontból megbízható cég, akiknek ezeket a munkákat oda tudják adni. Erről szól a decemberi rendelet is mert nincs idő a nulláról felépíteni egy ilyen céget. Az idő pénz.
Én 30 milliárd bevétellel mar elégedett leszek idén.
verto 2019. 02. 17. 19:33
#20866

Ha egy topikban ennyire megnő a hozzászólások száma, akkor az vagy nagyon jót, vagy nagyon rosszat jelent a következő napokra.
Egy biztos, én a holnapi napra nem stagnálást várok.
rice2 2019. 02. 17. 19:00
Előzmény: #20864  Törölt felhasználó
#20865

Várható bevételekre és 1 normális nyereség rátára.
A többihez nekem kéne lenni a cég vezérének,hogy pontosan tudjam :D
Törölt felhasználó 2019. 02. 17. 12:14
Előzmény: #20859  rice2
#20864

" Én jövőre már 50milliárd feletti bevételt és 8milliárd feletti eredményben bízom [..]"
1. Ezt mire alapozod?
2. Szerinted ennek a bevételnek, ha megvalósul milyen lesz az összetétele? Kereskedelem (hardver/egyéb szoftver), tanácsadás, egyedi fejlesztés, saját szoftverek licenszértékesítése? Melyik ágon mekkora profitrátával számolsz?
Istvan78 2019. 02. 17. 11:24
Előzmény: #20860  thomasss
#20863
Te is beírtál valamit, de nem tájékozódtál. Az alapfelállással se voltál tisztában, hogy ML tette nyereségessé az évet, előtte veszteséges volt a 4IG. Az ilyen hozzászólásokra nincs szükség.
Istvan78 2019. 02. 17. 11:22
Előzmény: #20859  rice2
#20862
Azt se felejtsük ki a képből, hogy a 4IG jobb árakat fog elérni ugyanolyan nagyságú megrendelésnél, mint bárki.
Istvan78 2019. 02. 17. 11:18
Előzmény: #20855  Donqatto
#20861
Ezt alvállalkozók bevonásával szokták megoldani az IT piacon. A nagy elnyeri a tendert és kiadja vállalkozónak a fejlesztést, ha nincs rá kapacitása. A további fejlesztést, karbantartás, garanciát pedig  a nagy vállalja.
thomasss
thomasss 2019. 02. 17. 10:26
Előzmény: #20859  rice2
#20860
opus ës tsaiba is mire bepakoltak a vagyonelemeket es latszodott az eredmëny is...azota szepen felezodott arfolyamuk....!
reszemrol lezart a vita:-) 
kivanok sok sikert 4ig reszvenyeseinek:-)
rice2 2019. 02. 17. 09:50
Előzmény: #20858  Boavista
#20859
Sokan nem értik,hogy azért emelkedett az árfolyam mert a cégtől hatalmas bevétel és hatalmas nyereséget várnak a befektetők. Ami a lényeg,hogy a jövőben és nem most.A cég az elmúlt 2 évben több átszervezésen ment keresztül. A legnagyobb a cégcsoportok összevonása. Ezekkel mindenképpen komoly összeget takarít meg és amit poreci írt ezek mind pénzbe is kerültek. Egyébként a régi vezetést kicsit megvédve,ők talán 2 éve nyilatkozták,hogy a cégcsoport új üzletágakban is próbál megjelenni,új megrendelőkhöz is szeretne eljutni és azt mondták,hogy árletöréssel tudják a régieket a piacról kiszorítani,azaz nagyon olcsón vállalkoznak. Az is igaz,hogy az informatikában a jó évek talán idéntől kezdődnek. (Eddig kevés megrendelés kaptak)Meggyőződésem,hogy az fog lejátszódni mint az építőiparban,hogy a kivitelezés folyamatosan drágul,azaz nagyobb nyereséget tudnak elérni. Nálam ez azt jelentini,hogy a csúcs évek a 2020-22-es évek lesznek. Az idei 1 átmeneti év lesz amiben már látszódik a fejlődés,de lesznek olyan munkák amiket még tavaly nyertek,csak most kell megcsinálni,azaz még olcsón vállalták. Véleményem szerint,folyamatosan fognak javulni a negyedéves eredmények. Én jövőre már 50milliárd feletti bevételt és 8milliárd feletti eredményben bízom és azon sem lepődnék meg,ha 30-40%-al még nagyobb lenne.(Idei évet nem tippelném,mert passz) A 8milliárdos nyereségnél lehetne 5000ft feletti árfolyam P/E alapon. Addig igen előre fogjuk árazni a papír árfolyamát,mert 1 új cég született,ami a mai BÉTen most a legjobb kilátásokkal bír.
Boavista 2019. 02. 17. 09:13
Előzmény: #20849  poreci
#20858
Egyetértek az irománnyal, ha nem is 2500/részvény nyereség...de 300-800 reálisan meglehet, és akkor hozzá dukálna a 4000-10000 árfolyamban. Nem véletlenül van ML saját kezében a 4ig pakk nagy része..! 
Köszönjük a gyomlálást!
Boavista 2019. 02. 17. 09:02
Előzmény: #20851  thomasss
#20857
Hétfőn kezdjed az elmúlt 5 év jelentéseivel, majd értékeld a mostanit! Csak a tisztán látás kedvéért.
mrider 2019. 02. 17. 07:49
Előzmény: #20855  Donqatto
#20856
Alvállalkozókat is be lehet vonni.
Donqatto
Donqatto 2019. 02. 17. 07:35
Előzmény: #20854  mrider
#20855
Szerintem kapacitás gondjuk lenne ha több megbízást kapnának, úgyhogy egy komoly létszám növelésre is igény lesz ami nem kis kiadás is
mrider 2019. 02. 17. 06:29
Előzmény: #20851  thomasss
#20854
A folyamatot nézd, Q4 volt az ML időszak első negyedéve, ez pedig jó lett.
Pontosabb képet majd a 2019 Q1 ad majd, ha már az is plusz lesz, akkor már kétség sem fér hozzá, hogy jó lesz ez a cég a tulajdonos váltás után. Q4 alapján jó az irány, pánikra semmi ok. Ha pedig még több megrendelést kapnak, akkor indulhat el csak igazán.
HajráMagyarok 2019. 02. 17. 03:01
Előzmény: #20852  HajráMagyarok
#20853
Persze a kérdéseim csak költőiek voltak! Tudom, hogy ezen emberek egy része más papírban van benne nyakig, és nem lenne számukra szerencsés dolog, ha sok befektető elpártolna az ő papírjuktól a 4IG miatt! A másik rész pedig próbál egy jó dolgot rosszként beállítani, hogy olcsóbban fel tudjon szállni a 4IG “vonatra”! 
HajráMagyarok 2019. 02. 17. 02:50
#20852
Nem teljesen értem, hogy egy komment hitelessége miért múlna azon, hogy valaki 2006-ban vagy 2019-ben regisztrált egy fórumra?! Azt sem értem, hogy ha valaki soha nem venne egy szóban forgó RV-t, akkor miért jelenik meg a semmiből, és helyesel egy olyan kommentelőnek, akinek világos, hogy az ár lenyomása a célja ....?!
Poreci, igazad van, ismerjük ezen magyar nép lelkét!
thomasss
thomasss 2019. 02. 17. 01:25
Előzmény: #20850  poreci
#20851
regi motoroskënt a tokepiacon azt kell mondjam Simone melle kell hogy alljak.
14 mrd bevëtel es csak 0,1mrd nyereseg !! WTF
hova ment el a love?oke hogy javult de megis!
Ez nagyon nincs rendben....
/lebutitva ez olyan mintha lenne egy fodrasz uzletem ami NAPI 100 ezer ft bevëtelt csinal de csak 700 ft eredmënyt!!!/
Meg nem melyedtem bele a jelentesbe de hetfon megteszem.
A mutatok hat !!:-) 
EPS 5.4 FT
P/E majdnem 400:-)))
ez az Amazon is megirigyelnë:-)
nem lebeszelek senkit mert nem akarok 4ig rvt venni Soha (300fton sem)de Ez a Gyj gyenge! bocs!!
poreci 2019. 02. 17. 00:13
Előzmény: #20849  poreci
#20850
Egyetlen dolog az ami komolyan aggaszt, az Madrid optimizmusa... Ha ő pesszimista, akkor mindig emelkedunk...
poreci 2019. 02. 17. 00:11
Előzmény: #20846  Boavista
#20849
Nem néztem, h kijött a gyj, ezért nem gondoltam, h hétvégén is túlóráznom kell... :)
Simeone-nak igaza is lehet(ne). Ha azt nézi vki h plusz nulla volt az eredmény , akkor mire fel ér ez a cég ennyit?! 
Persze ilyen alapon a veszteséget gyártó kannabisz részvények vagy az ici pici nyereséget gyártó Amazonért is mi a francnak ad az a sok hülye annyi pénzt?!?
En -aki 18Q1 után megírtam, h azt látom, h szégyellje magát a teljes akkori management és tulajdonosi kör, mert azt az eredményt csak akkor produkalhattak, ha szándékosan kiloptak a pénzt a cégből- persze akkor még nem tudtuk, h ennek az az oka, h valszeg ML-ek közölték, h ezt a céget megveszik és ezért a korábbi tulajok valoban teljesen kiraboltak a céget (azaz sikkasztottak)- azt latom a mostani gyorsbol, h villámgyorsan megszüntették a cégből történő másodlagos pénz kipumpalasokat. Valszeg volt még egy rakat extra költség, ami ilyenkor lenni szokott- védett beszállítói pozíciók felszámolása, kirúgások, összeolvadási költségek stb stb, de negyedik negyedévre már ki tudták gazdálkodni így is a pluszos eredményt még a Q1-es kicsontozas ellenére is!
Tegyük a szivunkre a kezünket , ebben hittünk, de nem bíztunk benne 100%-ig!
Én abszolút optimistán látom ezt a gyj-t és valószínűleg rengeteg speka is, akik most sokan megjelentek itt lebeszélni, de ismerjük a magyar nép lelket sajnos... Képesek egyesek 1000 forint nyerőért eladni a saját anyjukat is. Azt hiszik , h ha itt lebeszélnek, akkor majd ő 2060 helyett akár 2000-ert is meg tudja venni azt a 100 darab papírt amit meg tud venni...
Nos én azt gondolom, h akik itt már régebb óta követik a topikot, vagy régebb óta tulajdonosok, azok, ha hétfőn a BUX-nal 5%-kal rosszabbul teljesítene a 4IG, akkor igen komoly pénzeket tolnanak ide befektetési céllal- én is. 
De a felfokozott figyelembol és a jó eredményekből én inkább egy ATH-t sokkal könnyebben el tudok képzelni péntekre, mint egy mínusz 5%-ot. Mondjuk van annyi, h akkor sem leszek szomorú ha emiatt mégsem tudnék bővíteni.
És azt sem zárom ki teljesen, h ismét szintet lépünk egy amolyan januári 2-i jellegű emelkedéssel (aztán persze jöhet megint a porszívózás hetekig)...
Az eddigi teljesítménye a cégnek kb évi 1-3 milliárd nyerő lehetett, amit kiköpött az előző management a cégből.
Ha bejönnek az állami megrendelések, akkor itt 2-4 éven belül 50-150 milliárdos forgalmú cég lehet, aminek a nyeresége kb 10-50 milliárd között lehet majd. Ez mai reszvenyszammal 500- 2500 Ft /részvény/év.
10-es PE ráta mellett ez mai árfolyamon kb 5000- 25000-es részvény árfolyamot vetitene előre.
Persze ha ennél valaki jobb lehetőséget lát, annak megéri eladni itt 2000 környékén is ( főleg ha azon az árfolyamon vette a részvényét, mint mondjuk én :) ) 
Kathy66 2019. 02. 16. 23:48
Előzmény: #20782  Törölt felhasználó
#20848
na itt nemigen vannak kicsike naiv emberek. ebben tévedni tetszik,
gassly65 2019. 02. 16. 17:42
Törölt hozzászólás
#20847
Boavista 2019. 02. 16. 16:40
Előzmény: #20845  VaLaci73
#20846
Poreci kérlek szépen intézkedj!
Likvidáld a vadhajtásokat ha lehet örökre! Nagy köszönet mindenki nevében érte előre is!
VaLaci73 2019. 02. 16. 15:00
#20845
Poreci miért hagyod hogy trollkodjanak itt olyanok akiknek egy db rv sincs? 
Senki sem kíváncsi arra hogy ők megmondták ........
Menjenek a saját fórumukra vagy keressenek más önkoelégítést maguknak. 
Metis_papa
Metis_papa 2019. 02. 16. 13:27
#20844
A 2018 Q1-Q3 nem sikerült valami jól, ahogy kiderült tavaly november közepén. Érdekelt ez valakit akkor a részvény piacán? Utána még emelkedett is az árfolyam egy ideig. A mostani jelentés valamivel jobb lett, már kimutattak nyereséget, de szvsz ez sem sokakat érdekel. A részvény felértékelése szvsz még nem fejeződött be, semmilyen apportról nincsen hír.
Ha a hasonló ralikat vesszük alapul, az Opus vagy a Konzum esetében (2017) sem alapvetően a jelentésre raliztak, mert ahhoz brutálisan jó számokat kellett volna produkálniuk (mondjuk az OTP féléves jelentésének a címében az OTP-t Konzumra cserélve).  Ugyan a 2017-es második Opus rali egy jó féléves jelentés után indult (38 milliárd mérlegfőösszeg-2 milliárd nyereség), de egy 3-szorozást az sem támasztott alá.
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 13:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#20843
Ez a topik a részvényeseké. Gratulálunk a Wallis nyerőhöz, sok sikert kívánunk máshol. A mantrázás, hangulatkeltés nem egyeztethető össze a topik szellemiségével. 
szaferi 2019. 02. 16. 12:58
Törölt hozzászólás
#20842
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 12:54
Törölt hozzászólás
#20841
HajráMagyarok 2019. 02. 16. 12:43
Törölt hozzászólás
#20840
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 12:36
Törölt hozzászólás
#20839
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 12:36
#20838
Ne etessük a trollokat!
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 12:35
Előzmény: #20836  beluga
#20837
Tudom, hogy tudod hogy tudjuk :D
beluga
beluga 2019. 02. 16. 12:33
Előzmény: #20832  Törölt felhasználó
#20836
én tudom :)
beluga
beluga 2019. 02. 16. 12:33
#20835
sajnos pár embernek egyszerre ment szabadságra a pszichiátere...
HajráMagyarok 2019. 02. 16. 12:30
Előzmény: #20822  Törölt felhasználó
#20834
Fejezd már be az idióta trollkodást! Minden fórumban osztod az észt, és folyamatosan kisebb rövidebb időszakokra ki vagy tiltva a legtöbb fórumból! Ez nem véletlen! Nyomod a süket, hazug dumát annak megfelelően, hogy mi az érdeked! Persze, megteheted személytelenül, de ne sértegess másokat! És ne tudd már olyan biztosan, hogy kik fogják először dobni a papírt hétfőn! Vsz most röhögsz magadban, hiszen pont a hangulatkeltés a célod, de hiába mindenki a saját pénztárcáját szeretné megtömni, ez akkor is szánalmas dolog a részedről!
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 12:23
Előzmény: #20830  Istvan78
#20833
Beakadt a tű :-))
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 12:22
Előzmény: #20828  beluga
#20832
Utoljára elmondom: ez egy kiváló jelentés a körülmények ismeretében. Ha én lennék a cégvezető nagyon büszke lennék rá.
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 12:20
Előzmény: #20822  Törölt felhasználó
#20831
"miközben már javában kapták a túlárazott állami megrendeléseket" - tudnal legalabb 3at mondani ezekbol? Ami 2018 masodik feleben jott? Mert nekem az EONon kivul mas nem remlik....
Istvan78 2019. 02. 16. 12:20
#20830
Falra hányt borsó ennek az embernek érvelni.
Istvan78 2019. 02. 16. 12:18
Előzmény: #20822  Törölt felhasználó
#20829
Nem a kritikus hangokkal van gond, hanem az alaptalan handabandával.
Most is először jössz azzal, hogy hova lett a vagonnyi pénz. Aztán ráeszmélsz, hogy mégse lehet már ezt tovább folytatni, nem lehet ML-re fogni a Q1-3-at, s így szűkíted a vádjaid a Q4-re. A "bökkenő" az itteni váddal az, hogy az a nyereség már nem is olyan kicsi, másrészt megírták, hogy miért csökkent az árbevétel a Q4-ben (Microsoft ügy és más) és lehet 17 Q4-ben ez még komoly profitot hozott.
beluga
beluga 2019. 02. 16. 12:17
Előzmény: #20822  Törölt felhasználó
#20828
hozzánemértésed hatalmas, ha ezt a jelentést gyalázatosan gyenge eredménynek titulálod, a rosszindulatod pedig ennél is nagyobb
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 12:16
Előzmény: #20824  Istvan78
#20827
Nekik ez nem cél. Úgyhogy kizárt.
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 12:15
Előzmény: #20825  Törölt felhasználó
#20826
Így van. Tudom értelmezni a számokat. Természetesen tartom  a teljes pakkom. 
Ha véletlen lesz pár olyan agyatlan mint te, akkor lehet bővítek egy kicsit.
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 12:11
Előzmény: #20823  Törölt felhasználó
#20825
Nekem úgy tűnik te nem tudsz beletörődni a rossz jelentésbe,és foggal körömmel ragaszkodsz a papírhoz,amíg ki nem szórod persze.Sokkal okosabb nő vagy te annál,hogy ne lásd szar került a palacsintába.Ha az Opust eladtad a hasonló rossz gyj.miatt,akkor ezt is elfogod,mert következetes vagy,csak addig még belém rúgsz még párszor.
Istvan78 2019. 02. 16. 12:11
Előzmény: #20821  Törölt felhasználó
#20824
A kicsik (10-20-30 K) itt nem mernek letolásos manőverbe kezdeni, Poreci vagy rice megtehetné, de szerintem nekik is kockázatos lenne, nem hiszem, hogy már merik megtenni.
Az ennél nagyobbak jöhetnek számításba.
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 12:09
Előzmény: #20822  Törölt felhasználó
#20823
Fejezd már be. Csak lejáratod magad.
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 12:06
#20822
Na álljon meg a nászmenet most már! Milyen alapon trollozák le azokat a kritikus hangokat,akik számokkal érvelnek a 4IG gyalázatosan gyenge eredménye ellen? 
.
A számok:14Mrd árbevételre jutott 102 millió adózott eredmény.Hova tűnt el egy vagonnyi pénz?? Ha csak összehasonlítjuk a tavalyi Q4-et az idei Q4-el,akkor is azt látjuk,hogy 2018 Q4 395 millió,2017 Q4 134 millió.Tehát lehet itt azzal jönni,hogy Mészárosék nem rég vették át a céget,csak az a bökkenő,hogy a Q4 még a régi vezetés alatt is nyereséges volt,és csak 265 millióval tudtak jobbak lenni ML-ék,miközben már javában kapták a túlárazott állami megrendeléseket.Ugyanaz a szisztéma,mint a tavalyi Opus jelentésnél: árbevétel hatalmas,nyereség viszont 0-val egyenértékű.Hova tüntették el a profitot? 
.
Abban is biztos vagyok,hogy hétfőn azok fogják elsőnek eladni,akik itt trollozák az olyanokat,mint én is.Eddig egész jó topik volt,úgy látszik most már a Estmedia szekta útjára léptek-->>eltiporni a kritikus hangokat,közben szépen csendben kiszállni a papírból,mert pontosan tudják ők is,hogy sumákolás megy a 4IG-nél.
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 11:56
Előzmény: #20820  HajráMagyarok
#20821
Ugyan, az árfolyam ott lesz, ahová a nagyok teszik. Itt 1-2 kivételtől eltekintve mindenki pakkja bolhafing a szélben.
HajráMagyarok 2019. 02. 16. 11:48
Előzmény: #20819  Istvan78
#20820
Szerintem azért lesz hét elején talán esés, mert ezt a mizériát egy két régi részvényes is szeretné majd kihasználni jobb áron bővítésre, ezért meg fogják szvsz próbálni letolni 1-2 százzal az árat! Ne legyen igazam..... és főleg ne dőljön be senki a trükknek, ezt kívánom!
Istvan78 2019. 02. 16. 11:41
Előzmény: #20818  Törölt felhasználó
#20819
Igen, ez pozitív fordulat: így tképpen az lenne a logikus, ha emelkedne ettől az árfolyam. Na nem nagy mértékben persze. Persze én se igazán hiszem, hogy logikus lesz az árfolyam változás:). Csökkenést semmiképpen nem várok.
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 11:23
Előzmény: #20815  bigdeal
#20818
Első 3 n.év 400 m veszteség, negyedévenként a 3mrd bevételt teljesen eltüntették, feltehetően kilopták.Teljes év 120 m nyereség. Azaz Q4 3 mrd bevételre jutott 500 m nyereség.Êves 2mrd tiszta nyereség elvárható lett volna, ha nem lopnak ki mindent az előző tulajok.12 mrd árbevételből 120 m nyereség, az siralmas. Talicskáztáki kifele a pénzt, de a tendencia ML érkezésével megfordult. Pozitív fordulatnak értékelem, remélem így is marad.
Ha pedig így marad, akkor mindenki ki tudja számolni, hogy 40-50 mrd árbevétel mellett mekkora nyereség lesz 2019-ben. 
Satellite
Satellite 2019. 02. 16. 11:22
Előzmény: #20816  Satellite
#20817
Ez a lényeg, amit most a hiénák örömmel magyaráznak félre: a csökkenés......  a pályázaton elnyert megrendelések későbbi időszakban megmutatkozó eredményeinek következménye. 
Satellite
Satellite 2019. 02. 16. 11:20
Előzmény: #20815  bigdeal
#20816
Igen, itt van a magyarázat a második mondatban: A nemzetközi pénzügyi szabvány (IFRS) szerinti konszolidált értékesítési árbevétel 14 milliárd forint volt, ami 17,2 százalékos csökkenés az előző évi, csaknem 17 milliárd forintos bevételhez képest. Ez részben a Microsoft partnerség megszűnésének, részben a pályázaton elnyert megrendelések későbbi időszakban megmutatkozó eredményeinek következménye. 
bigdeal 2019. 02. 16. 11:09
Előzmény: #20813  Törölt felhasználó
#20815
Persze, én sem, nem is azért másoltam be! Hanem azért, hogy a tájékozatlanok is lássák, miről is van szó! Én azt sem bánom, ha jobb vételi áron tudok még bővíteni, csak szúrja a szemem az ügyeskedők célzott megtévesztési tevékenysége :) 
Satellite
Satellite 2019. 02. 16. 11:09
Előzmény: #20811  bigdeal
#20814
"A cég a következő időszakban a piacot és a többi piaci szereplőt jóval meghaladó mértékű bővülést vár. A 4iG 2019. január 31-ével beolvasztotta leánycégeit. Az akkori közlemény Jászai Gellértet, a 4iG Nyrt. igazgatóságának elnökét idézte, aki úgy fogalmazott: az Axis Rendszerház Informatikai Fejlesztő és Tanácsadó Kft., a Mensor3D Kft. és a HUMANsoft Elektronikai Kft. beolvadásával minden korábbinál versenyképesebb magyar informatikai nagyvállalat működésének kereteit hoztuk létre annak érdekében, hogy kiváló IT-szakembereinkre támaszkodva sikeresen szolgálhassuk ki a Magyarországon és a régióban folyamatosan növekvő piaci igényeket."
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 11:01
Előzmény: #20812  bigdeal
#20813
Én nem várok jelentős elmozdlást ettől. Egyik irányban sem.
bigdeal 2019. 02. 16. 10:47
Előzmény: #20811  bigdeal
#20812
Jó látni, hogy megjelentek a hiénák :) ez minden esetben arra utal, hogy ezért-azért szúrja a szemüket, hogy jó ez a papír! Kedves hiénák, lehet, hogy 1-2 új embert sikerül beugrasztanotok a baromságaitokkal, de sebaj, mi majd tudunk bővíteni! :)
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 10:03
Előzmény: #20808  Istvan78
#20810
Ezzel már szembesítettem tegnap.
A 4ig jövője és a papír árfolyama szempontjából ennek a gyj-nek a jelentősége zéróhoz konvergál.
Viszont a jövőképet felvázolja, ami több mint biztató. Nem is szeretnék erre több szót vesztegetni.
HajráMagyarok 2019. 02. 16. 10:02
Előzmény: #20805  Törölt felhasználó
#20809
Hidd el, ezek az emberek szvsz teljesen tisztában vannak a jelentés pozitív tartalmával, csak az nekik nem jó! Egyrészt mert lehet, ahogy írtad más papírban ülnek, és mivel a 4IG jól teljesít, így elgondolásuk szerint az ő papírjuk háttérbe szorul, másrészt ők is be akarnak a 4IG papírba szállni a számukra legjobb áron! Így most a számunkra jó hírt, azok szemében akik nem ismerik, vagy nem követik a papírt, katasztrófaként próbálják primitív stratégiával beállítani! Ez a trükkös módszer mindig is jelen lesz a tőzsdén, ezért csak remélni tudom, hogy a komoly részvény tulajdonosok, nem az ilyen alattomos vélemények, és befolyásolások alapján hozzák meg az eladási, vagy vételi döntésüket!
Istvan78 2019. 02. 16. 09:57
Előzmény: #20805  Törölt felhasználó
#20808
Simeone hozzászólásaiban csak azt érzem, hogy nagyon szereti megmondani a tutit,  okos akar lenni, de nincs meg a konkrét ismerete az adott részvényről és általánosságokat pufogtatva fújja a magáét. Ami trollkodás egyértelműen.
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 09:55
Előzmény: #20806  Chrisi23
#20807
Jól látod. Kéne a wallisba a vevő. Innen toborozzák.
Chrisi23
Chrisi23 2019. 02. 16. 09:50
Előzmény: #20801  Donqatto
#20806
A tőzsde a jövőt árazza vajon akkor mire menne fel ? Ugye nem kell megvalaszolnom :) érdekes hogy a többség aki itt van és próbál lebeszelni annak egy deka papirja nincs mert a wallist vette 230nál és most nem szeretné hogy abból visszacsorogjanak az emberek ide. Vicces, csak azt sajnalom hogy sajnos biztos lesz pár ember aki venne de elolvassa ezt a fórumot és a sok kamukirály miatt elbizonytalanodik. Mindenki tudja h 0aa jelentest vartunk ebből llett 100+ ezt a tényt nehéz elvenni. Bocs de memtudtam már tétlenül nézni ezt a sok leneszélést minden indok nélkül. Peace
Törölt felhasználó 2019. 02. 16. 09:49
Előzmény: #20802  Istvan78
#20805
Vannak akiknek kizárólag arról a papírról van pozitív véleményük amiben épp benne ülnek. Ezzel nincs is gond, hisz vélhetően ezért ülnek benne. Azzal van a gond, hogy idesereglenek vért izzadva fikázni és dezinformálni. Szurkolnak, hogy essen már végre a papír, mert nem bírják elviselni hogy ez egy stabil részvény még stabilabb jövőképpel. Feltehetően ezek azok az emberek, akik képtelenek megemészteni, hogy kimaradtak a nagy rallyból.
Ilyen baromságot aki leír, hogy majd a piac árazza a jelentést, hogy vehetném komolyan. Ha annyit sem ért, hogy ilyen alacsony rv szám és közkéz mellett rohadtul nem a piac árazza a papírt, így felesleges is itt számokon lovagolni, azzal nincs mit kezdeni.
BudFoxy
BudFoxy 2019. 02. 16. 09:31
Előzmény: #20801  Donqatto
#20804
Én csak tozsdecapalit utánoztam.
Donqatto
Donqatto 2019. 02. 16. 09:05
Előzmény: #20802  Istvan78
#20803
Az ő meglátásával én sem igazán tudok azonosulni :) 
Istvan78 2019. 02. 16. 09:04
Előzmény: #20776  Törölt felhasználó
#20802
Komolyan mondom, eddig értelmesebbnek gondoltalak. Nem fogod fel mit mondanak neked: A korábbi menedzsment alatt veszteséges volt a cég és ML alatt változott nyereségessé.
Te nagyon szereted megmondani a tutit, de sajnos, egyre nagyobb hülyeségeket mondasz, nemcsak ebben a topikban.
Donqatto
Donqatto 2019. 02. 16. 08:55
Előzmény: #20800  BudFoxy
#20801
Mégis mire menne fel? A jövő van beárazva, ha fel menne akkor a jövő utáni időt áraznátok :) Nem kétlem hogy egy év múlva a 2019es jelentés jó lesz, de az még 1 év 

Topik gazda

poreci
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek