Topiknyitó: poreci 2017. 08. 29. 10:16

4IG részvény  

Az Ex- Freesoft most már több éve 4IG néven futó részvénynek nincs saját topikja, ami tűrhetetlen a mai virtuális világban...
Javaslom tulajdonos társainknak, hogy itt folytassuk a diskurzust a papírról.
A mai 50 milliós forgalom szerintem csak átkötés lehetett...De majd meglátjuk, van itt sztori lehetőség bőven...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
rice2 2019. 08. 09. 23:07
Előzmény: #43878  poreci
#43880

Én ezt úgy gondoltam,hogy pl.vesz a 4IG 3 céget (T-Sysen kívül)összesen mondjuk15milliárdért. 3 cégben van 5 tulaj és az 5 tulaj kap összesen 7,5milliárd új részvényt.Ezzel 5 új tulajdonos lenne,ami közkéznek számít. 1 évig a rv-ét nem adhatják majd el és esetleg a 2. évben is csak 50%-át.Ezzel érdekeltek abban,hogy a 4IG árfolyama növekedjen,azaz a saját cégüket vezethetik tovább. A többi ev-ét Mészi,vagy Jászai esetleg valaki már aki akár nagy tulajként is beléphetne.
"Ha még Piaci áron vehetnek, akkor ez miért lenne jó nekik, ott vehetnének amúgy is."
Saját véleményem,nem kell vele egyetérteni:
1,Ekkora mennyiséget nem tudnának piaci áron,mert sokkal feljebb vinné a papír árfolyamát.
2,Azért fogadják el az új rv-éket,mert a 4IG kapcsolat rendszerén sokkal több megrendelés jöhet a cégeikbe és vehetik akár úgy,hogy 90% lesz a 4IG tulajdona. Régi vezér érdekelt,hogy a cége minél több munkát és minél nagyobb nyereséget érjen el,de abban is,hogy a részvény árfolyama emelkedjen.
3,Azért fogadják el az új rv-éket,mert attól félnek,hogy a 4IG elszipkázza előlük a megrendeléseket (erőfölény)és akár még az alvállalkozóikat (nem engedik,hogy dolgozzanak nekik)és inkább eladják a cégüket és dolgoznak "1 multinak".
Szerintem kicsik adják és lehet nem is ők tolják le. Nézz a topikra,mintha csődben lenne a cég. Nézd meg hányan eladták akik pl. 1éve,vagy 6hónapja ide írogattak,most máshol vannak és rengeteg új jött.Újak már nem nagyon tudtak annyi papírt megvenni,mint amennyit a régiek eladtak,mert sokkal több lóvé kellett volna hozzá.(Lejjebb írtam a változást.)Nagyok kivárnak,kicsik paráztatják magukat és egymást,közben még lehet gyűjteni és majd ugorhat felfelé megint.
Persze lehet neked lesz igazad és leteszik 800ftra az árfolyamot,de kit fog érdekelni,ha 1200 lesz akvik után? és ha jönnek az eredmények és pár hónap múlva 1500? Persze jó lett volna eladni,meg olcsóbban venni,de tudjuk mind a 2en,hogy ilyen nincs,hogy mindig a csúcson adom és az alján veszem. Ezt csak pár hantás írogatja a fórumokon és sajnos sokan bekajálják.
Januárban még arról álmodoztunk,hogy ősszel 3000ft lesz az árfolyam.Ötödölés után az 600. most a 900ftra összeesküvés elméletek születnek.1200-ön mindenki elfelejti ezeket. Persze a legfontosabb,hogy milyen árfolyamon jönnek az új rv-ék. Egyébként minek mondanák meg előre,ha még gyűjtik a papírt???
Ez csak az én spontán véleményem. Én nagyon várom az akvikat.
rice2 2019. 08. 09. 22:42
Előzmény: #43875  daniel2121
#43879

Ha másfél éve valakinek volt 2edb részvénye,amit 4milliót ért,most lett 100edb részvénye,ami több mint 90milliót!!! ér. Na ez alapján ma 2 kicsi sem tudta eladni a pakkját :D
Ötödölés után már írtam,hogy nekem az a véleményem,hogy azért sürgették,mert így sokan csökkentettek a dbszámukat,azaz eladói oldalon álltak. Lefelé is kell mennie az árfolyamnak,mert mindig vannak olyanok,akik csak esésben adnak el. Ha felfelé megy akkor csak tartják és várnak,ha esik dobják.
Kár az OPUShoz hasonlítani. Ott Mészi a saját cégeit vitte be az Opusba.Itt megvették a 4IGét,mert az informatikai cégek közül ez tűnt a legjobbnak és ezen a cégen keresztül akarnak piacvezetők lenni. Jászai azért jött ide,mert az informatikában látja a legnagyobb lehetőséget és ez tetszik Viktornak is,mert ő is így gondolja és rengeteg lóvét akarnak majd külföldről is a cégen keresztül betalicskázni. (Persze ez még kérdéses)Ehhez viszont majd nagy nyereségek kellenek,hogy legyen saját készpénz is és ebben segít a kormány. jönnek a megrendelések és mivel valami miatt,nem nagyon érnek rá,Viktor a T-Syst is lezsírozta a 4IGnek. Ja ,hogy sokaknak ez is kevés?
poreci 2019. 08. 09. 22:40
Előzmény: #43867  rice2
#43878
"Egyébként ha Jászai,vagy Mészi sok rv-ét jegyezne akkor az igaz,hogy nekik az olcsóbb árfolyam a jó. Szerintem jegyez majd valamelyikük,de a vásárolt cégtulajoknak is adnak új rv-ét és akkor a magasabb árfolyam a jó."
Adnak részvényt, vagy zártkörű részvény vásárlási lehetőséget? Ha adnának az baromi rossz üzenet. Ha piaci ár alatt adnának,az megint rossz üzenet. Ha még Piaci áron vehetnek, akkor ez miért lenne jó nekik, ott vehetnének amúgy is.
Itt az első verzió lesz rövid távon igaz : ML -JG fogja piaci áron lejegyezni a teljes tőke emelést. Ezért az a rövid távú érdekük,h azt minél olcsóbban tehessék meg. Majd utána visszahúzzák. De aki egy hónapon keresztül szisztematikusan tudja lefelé tolni az árfolyamot olyankor amikor jó hírek jöttek, az nem hinném, h nem a belső körhöz tartozna...
Törölt felhasználó 2019. 08. 09. 22:38
Előzmény: #43855  Törölt felhasználó
#43877
Ez teljesen igaz. Nem mindegy hogy fél perc alatt kirántja a fogorvos azt a fogat, vagy egy órát kínlódik mire kihuzkodja. Mindenki tudja melyik a kellemetlenebb.
Törölt felhasználó 2019. 08. 09. 22:31
Előzmény: #43866  beluga
#43876
Be kell majd fizetni egy nagyobb összeget, hogy átvegyék a papírt :D
daniel2121 2019. 08. 09. 22:28
Előzmény: #43867  rice2
#43875
Ha ma figyelted a könyvet akkor láthattad hogy szisztematikusan nyomták le egész nap. 920 felé ment már kúr...k is vissza. Nem valószínű hogy kisbüfik voltak. Ezt mivel magyarázod?
Metis_papa
Metis_papa 2019. 08. 09. 22:23
Előzmény: #43873  daniel2121
#43874
AJKA!
daniel2121 2019. 08. 09. 22:23
Előzmény: #43867  rice2
#43873
Mint annak idején az Opiban. Dettó ugyanaz. Ott is ez ment hogy majd milyen kurva jó lesz,külföldi tőke stb. Ááá mocsok banda.
realmadrid 2019. 08. 09. 22:03
Előzmény: #43867  rice2
#43872
+++
szaferi
szaferi 2019. 08. 09. 21:59
Előzmény: #43867  rice2
#43871
+++
Metis_papa
Metis_papa 2019. 08. 09. 21:58
Előzmény: #43868  Matyi_atya
#43870
Ment a +++!
szaferi
szaferi 2019. 08. 09. 21:56
Előzmény: #43861  realmadrid
#43869
Basszus! Ezek szerint van papírod? Ez mekkora kamu...Tolod itt reggeltől estig a negatív dumát, lebeszélsz és még azt akarod mondani, hogy van részvényed :)
Matyi_atya
Matyi_atya 2019. 08. 09. 21:56
Előzmény: #43866  beluga
#43868

Nem mert a -30% mindig egyre kisebb.
915*0,7*0,7*0,7*0,7=220
(kb egyházi célár)
rice2 2019. 08. 09. 21:53
Előzmény: #43851  Zipfer
#43867

Profi kicsit erős,de majd térjünk vissza ha 1500 felett lesz az árfolyam :D
Sokan elfelejtik,hogy 1 éve 68ft volt,januárt 320ft-ról indítottuk.
Persze ez azokat nem vigasztalja akik 1100-on szálltak be. Ha valaki visszaolvassa a topikot 6hónapra vagy 1 évre,akkor azt tapasztalja,hogy gyakorlatilag az van-lett-lesz,amit vártunk. 4Q-ben már látszott,hogy jó kezekbe került a cég,1Q nyereséges lett (pedig veszteséges szokott lenni)egyre nagyobb és egyre több megrendelést kapott a 4IG.T-Syst is bejelentették,hogy részben a megveszi és a legnagyobb hazai informatikai cég lesz. Jászai nyilatkozta,hogy nagyrészét kötvénnyel fizeti ki. (Én már régóta írtam,hogy 1 kombi megoldásra tippelnék,részvény,kötvény,hitel,kp)Akvikor az rv. kibocsátás jó szokott lenni,ha piaci áron jön az új részvény. Igazából kell is mert nagy céget akarnak építeni,ami a hazai terjeszkedés után külföldön,több országban is terjeszkedik majd tovább. Idén én a T-Syssen kívül még más akvikat is várok és szerintem a hazai terjeszkedést jövő nyárra be is fejezik és utána ősszel már 1-2 külföldi országban is megjelenünk. Kellenek az új részvények,mert a kisebb cégeknél akár 50%ban a tulajok részvényt kaphatnak és ezzel a közkezet is növelik,mert lehet,hogy Mészinek,vagy Jászainak is kell még jegyeznie,hogy legyen kp is fizetéskor. Növelni kell a rv számát,mert a cég még mini,azaz 1000ft-on sincs 100milliárd kapitalizációja. Frankfurti tőzsdét említette Jászai,hogy tervezik a bevezetést.(Minek ha csak ekkora???majd 200milliárd felett már érdemes lesz)
Az rv.kibocsátást 5 évre kéri Jászai és majd lehet,hogy akár azért fogják bevezetni Frankfurtba,mert ottani bef.alap fog beszállni.(Persze ez csak találgatás,de minden bevezetés és tőzsdén való megjelenés hatalmas pénzekbe kerül,akkor miért???)1 éve 68ft-on is írtuk,hogy megy a porszívó,lifteztetés,kivárás,kivéreztetés. Nem változott semmi. Augusztusban szokott jelenteni,azt szeptember 12-re vitték. Valószínű már jobb negyedéves jelentés lesz. Én még mindig "csak" 500millió feletti eredményt várok 2Qben,persze az már azt jelenti,hogy 700millió felett lesz a féléves,a tavalyi hatalmas veszteség helyett. Idén 2milliárd feletti nyereséget várok,jövőre T-Syssel és az akvirált 2-3 kisebb céggel már akár 15milliárd felettit is el tudok képzelni.
15milliárdnál ha a piac reálisan áraz akkor 200milliárd feletti kapitalizáció a reális. (Az jelenlegi rv dbal 2000 feletti árfolyam)Több mint 1 éve erre várunk,hogy jöjjenek az akvik,erre sokan beijednek. Azt lehet azért tudni,hogy nem a nagyok,akik menekülnek. Kicsik adják,adogatják. Jászai adja:D írták itt,neki jelenteni kellene,meg most szerezte meg a céget. Ki talál ki ilyen marhaságot???és minek???Számomra érthetetlen.
Írták itt többen,hogy felbeszélem az árfolyamot. Én nem akarom felbeszélni. Nekem ez az árfolyam is jó és ráérek!!!Én régebben írtam,hogy azért írogattam a véleményem,mert a kicsiknek próbálok segíteni,hogy ha valami nagy készül ne ugorjanak le a vágtató táltosról,gazdagodjanak és várják türelemmel a további emelkedést. Egyébként ha Jászai,vagy Mészi sok rv-ét jegyezne akkor az igaz,hogy nekik az olcsóbb árfolyam a jó. Szerintem jegyez majd valamelyikük,de a vásárolt cégtulajoknak is adnak új rv-ét és akkor a magasabb árfolyam a jó.
Aki nagyon izgul csökkentsen,csak vigyázat,mert már eddig is sokan drágábban tudták visszavenni.
Kapcsoljátok ki a gépet,kánikula van,pihenjetek és az akvik után kiegyenesedik a papír.
Kizárólag saját vélemény,ez miatt senki ne vegye,ne tartsa és ne adja el :D:D:D
beluga
beluga 2019. 08. 09. 21:51
Előzmény: #43864  Metis_papa
#43866
Basszus, decemberre mínuszban leszünk??? Mind meghalunk :(
Metis_papa
Metis_papa 2019. 08. 09. 21:51
Előzmény: #43864  Metis_papa
#43865
Mondjuk úgyis a névértéken akarnak nyomtatni részvényeket, legalább nem kell válogatni, hogy a piaci árfolyamon vagy a névértéken emeljenek tőkét, szóval nincs kizárva ez sem.
Metis_papa
Metis_papa 2019. 08. 09. 21:50
Előzmény: #43861  realmadrid
#43864
Október közepére meg még 30% mínusz, novemberre még 30, az összesen a mostanihoz képest úgy -90%
Metis_papa
Metis_papa 2019. 08. 09. 21:50
Előzmény: #43861  realmadrid
#43863
Október közepére meg még 30% mínusz, novemberre még 30, az összesen a mostanihoz képest úgy -90%
beluga
beluga 2019. 08. 09. 21:48
Előzmény: #43861  realmadrid
#43862
Jó ötlet, add el és majd megint 2500-nál gyere vissza ;)
realmadrid 2019. 08. 09. 21:44
Előzmény: #43860  beluga
#43861
Az szeptember közepe, addig ebben az ütemben az további 30% mínusz. Azt nem várom meg.

Topik gazda

poreci
3 3 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek