Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 23:01

2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete (\"ÉN szóltam\" topic:))  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:06
Előzmény: #116  Phylaxa
#121
Amikor fordul (legalabbis azt gondolod) akkor nyiss eloszor pozit. Ugyanott vagy fele akkora koltseggel. De ezt ne ragozzuk tovabb...
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:09
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#122
"pszichésen sokaknak könnyebb kezelni, mint egy szimpla zárást"

Aki pszichésen nem tud kezelni egy zárást, annak nem való a tőzsde.

"fentiekből adódóan, bár matematikailag azonos egy zárással, valóban biztonságosabb módszer lehet, azon kívül, hogy biztosan drágább"

A biztonságosabb nem igaz, hiszen pénzügyileg ugyanaz. És biztosan drágább szerinted is.

Szóval én továbbra is tartom, hogy értelmetlen. Azt ugyanakkor elfogadom, hogy a fenti szöveged igaz. Valóban van olyan ember, aki ebben biztonságosabban érzi magát. De ettől még pénzügyileg hülyeség. A biztosan drágább meg azt eredményezi, hogy hosszútávon biztosan eredménytelenebb is. A tőzsdén meg az egyenleg számít, semmi más.
Phylaxa 2014. 10. 10. 17:10
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#123
Amikor fordul, vagy úgy gondolom, akkor én már a nyerőt zárom, tehát ha tévedek és nem fordul, akkor a nyerőből vesztek. Te viszont a nyitott pozidat veszted. Ez ennyire bonyolult? :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:11
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#124
Pontosan úgy van, ahogy írod.

Számomra az a döbbenetes mindig, hogy ezt tőzsdéző embereknek kell magyarázni egy tőzsdei fórumon...
Phylaxa 2014. 10. 10. 17:11
Előzmény: #120  Drian875
#125
Ez esetben, ha csak fele akkora sávban rezeg, akkor nem keresel semmit. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:12
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#126
"Amikor fordul (legalabbis azt gondolod) akkor nyiss eloszor pozit. Ugyanott vagy fele akkora koltseggel. De ezt ne ragozzuk tovabb..."

Döbbenet, hogy ezt itt magyarázni kell...
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:15
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
Marha egyszerű a dolog.

Ahhoz, hogy keress a jó irányba kell legyél. A kockázat az, hogy rossz irányba vagy és buksz.

Ez akkor is igaz, ha nyitogatsz és zársz és akkor is igaz, ha ellentétes nyititt pozival indítasz és ott zárod mindig az egyiket.

Csak az utóbbinak dupla költsége, dupla letétigénye van.

Az eredmény és a nettó pozi ugyanaz.
Phylaxa 2014. 10. 10. 17:15
Előzmény: #123  Phylaxa
#128
Na ez egy jó nagy hülyeség volt amit írtam. :)

Tehát ha nem fordul, akkor az egyik broki díjjal vagyok rosszab, ha viszont fordul, akkor megjátszottam felfelé is és lefelé is.

Ha valaki ezt két egymásutáni pozícióval csinálja, annak gratulálok. Szerintem kevesebbszer fogja mint ha le-fel nyitja egyszerre. Így korrekt. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:16
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#129
Tehát ugyanazt, ugyanakkora kockázattal játszod, csak az egyik dupla költségű. Ergo biztosan rosszabb megoldás.
Phylaxa 2014. 10. 10. 17:30
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#130
Szerintem itt az a vita tárgya, hogy "amikor az egyiket zárod", akkor az esetek többségében nem nyitnál pozit. Tehát igazából ezzel a módszerrel azok dolgoznak, akik egyszerűen szeretnek kereskedni és minden mozgásban benne szeretnének lenni.

Én ezt egyébként sávkereskedésnél használtam pár hónapos intervallumban és nyugis módszer, amíg nem tör ki valamelyik irányba. Veszélyes, de nagyon élvezetes játék. Tudni kell kiszállni és megszüntetni a pozikat. De persze ez mindenre igaz.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:40
Előzmény: #130  Phylaxa
#131
"Szerintem itt az a vita tárgya, hogy "amikor az egyiket zárod", akkor az esetek többségében nem nyitnál pozit."

Igen, ez a vita, ahogy írod. De ez a hülyeség is egyben. Ha egyszer van egy adott várakozásod, akkor tök mindegy, hogy az ellentétes dupla pozi egyikét zárod, vagy a 0 poziban nyitsz egyet...

Csak az egyiknél előtte fizettél dupla jutalékot feleslegesen, a másiknál meg nem.

És UGYANAZT a döntést hozod meg UGYANAKKOR, UGYANAKKORA kocckázat mellett.

Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:41
Előzmény: #130  Phylaxa
#132
"Én ezt egyébként sávkereskedésnél használtam pár hónapos intervallumban és nyugis módszer, amíg nem tör ki valamelyik irányba. Veszélyes, de nagyon élvezetes játék. Tudni kell kiszállni és megszüntetni a pozikat."

De pont ugyanazt teszed, ha nincs nyitva két ellentétes pozi, akkor is!
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:44
Előzmény: #130  Phylaxa
#133
Amit írtok az azzal egyenértékű, minhta a ruletten feltettél 100-at a feketére, 100-at a pirosra. És amikor úgy érzed, hogy na most valami lesz, akkro leveszed valamelyik 100-at...

Pont ugyanaz a döntés, ha amikor akarsz valamit, felteszed a 100-at.

Még a különbséget is jól szemlélteti a példa. Mert az első esetben (az ellentétes nyitott poziknál) a 0 miatt bukhatod mindkettőt, tehát biztosan drágább megoldás. Mint ahogy biztosan drágább a feleslgesen szembenyitott pozi a dupla jutalékával.

Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:44
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Aki ezt nem érti, annak nem való a tőzsde, mert az alapokkal nincsen tisztában.
Phylaxa 2014. 10. 10. 17:51
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#135
6 pozim volt felfelé nyitva és 6 lefelé. :)

Volt egy sáv amiben mozgolódott. Ezt a sávot osztottam fel 6 részre és csak azt kellett figyelnem, hogy záródott-e valamelyik. Ha igen, akkor újra betettem, hogy ha odér akkor automatikusan megnyíljon. Csak a szélek felé kellett figyelnem, hogy kitör-e. Mondom, nagyon érdekes volt. Tuti, hogy magamtól nem találtam volna el a grafikont.

És persze az egész azzal kezdődött, hogy lefelé és felfelé is nyitottam. Aztán szépen sávosan nyitottam újakat fel és le. Hát így történt. :)
stock33
stock33 2014. 10. 10. 18:21
Előzmény: #135  Phylaxa
#136
stop megbízás nem csak pozíció zárására, hanem nyitására is adható
ha te egy sávból való kilépéshez kötöd a pozíció felvételét, akkor alkalmazz ilyet

amíg nincs nyitott pozíviód (azaz "gurunk" által nem "fedezett" pozíciód), addig se nyerni, se veszíteni nem tudsz. ilyenkor a brókeredet eteted, ami szép dolog tőled, de én nem tenném a helyedben.

"gurunk" is "csak" azt képtelen felfogni, hogy nyerni csak az időszakban tud, amikor nyitott a pozíciója. akkor viszonyt ugyanolyan kockázatokat visel, mint bárki más, azaz ugyanúgy bukhat is. ő nemes lélek lévén a brókerek etetésével tölti ideje nagy részét. pedig akkor is "fedezett" lenne a pozíciója, ha nem nyit semerre.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 18:36
Előzmény: #136  stock33
#137
"stop megbízás nem csak pozíció zárására, hanem nyitására is adható"

Pontosan. Jó szokszor használtam ilyet BUX hatin pont sávszél elhagyásra, kitörésre, letörésre...
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 18:38
Előzmény: #136  stock33
#138
""gurunk" is "csak" azt képtelen felfogni, hogy nyerni csak az időszakban tud, amikor nyitott a pozíciója. akkor viszonyt ugyanolyan kockázatokat visel, mint bárki más, azaz ugyanúgy bukhat is. ő nemes lélek lévén a brókerek etetésével tölti ideje nagy részét. pedig akkor is "fedezett" lenne a pozíciója, ha nem nyit semerre."

Megint csak azt tudom mondani, hogy pontosan így van és azt is csak ismételni tudom, hogy megdöbbentő, hogy ezt itt magyarázni kell.

A brókere örülhet a "guru"-nak, hogy a semmire fizet neki dupla jutalékot:)
Phylaxa 2014. 10. 10. 18:45
Előzmény: #136  stock33
#139
Uraim! Semmiféle stop megbízásról nincs szó, nem veszteségminimálás a téma, hanem sávkereskedésben, minden le és fel megjátszása és learatása.

De nem akartam erről vitatkozni, aki csinálja, márpedig sokan kereskednek így, azok úgyis értik. Ti pedig kérdezzetek utána,ha érdekel.

Ja és nem akarom ajánlani, csak hozzászóltam a témához. :)
stock33
stock33 2014. 10. 10. 19:00
Előzmény: #139  Phylaxa
#140
amíg nincs nyitott pozíciód, addig értelmetlen a kereskedésed

nem kell semminek se utána kérdezni, értem én azt, hogy értelmetlen a "stratégia".

a stop megbízás pozíció nyitásra is alkalmas. nem veszteségminimalizáló stop, hanem pozíciónyitó - úgy látom ez számodra ismeretlen fogalom, nézz után.

amit művelsz, azt hívják brókeretetésnek. egyszer ülj le, és gondold át, szűrd ki belőle a fölösleges pozíciófelvételeket, és döbbenj meg azon, hogy mi maradt...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek