Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 23:01

2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete (\"ÉN szóltam\" topic:))  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 14:46
Törölt hozzászólás
#101
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 15:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#102
"Te nagyon eszetlen vagy, ha még mindig nem érted, hogy nem egy időben kerül nyitásra és zárásra,"

Én értem. Te nem érted, hogy arra az időre, amíg MINDKETTŐ nyitva van, arra tök értelmetlen az ellenirányú nyitott pozi.

"Az ellentétes pozíciót pedig a visszakorrekciózásban zárom, és az eredő a bróker kifizetése után is bőséges.
Megfelelő részvény darabszámmal mindkét irányban - ami védettséget jelent - megfelelő időben történő egyik, MAJD EGY KÉSŐBBI KEDVEZŐ IDŐPONTBAN A MÁSIK !!!!! pozíció zárásával nagyon szépen hoz."

Ez pont egyenlő azzal, hogy az egyik irányra megnyitod az egyik pozit, a másikra meg a másikat... Az egyenleged is a nettó pozi szerint fog alakulni, tehát ellenirányban nyitva lenni ÉRTELMETLEN.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 15:28
Törölt hozzászólás
#103
stock33
stock33 2014. 10. 10. 15:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#104
haha :)

nyugi már, nyugi, attól mert nem veled nevetünk, hanem rajtad, még nem kell felkapni a vizet...
stock33
stock33 2014. 10. 10. 15:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#105
de azt vedd tudomásul, hogy igen is joguk van a témához értőknek elmondaniuk, hogy milyen hülyeségeket írsz

te meg inkább tanulj belőle
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 15:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#106
Elárulok valamit: neked valójában nem ellenirányú nyitott pozijaid vannak, hanem mindig ZÁROD az éppen aktuális irányú pozidat. (csak éppen nem párosítod össze - ami jutalékban sokszor rosszabb).
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 15:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#107
DAX-ban hetesen-havin gyönyörű trendfordulós alakzat formálódott ki az idén, és úgy néz ki, most beteljesedik. Min. egy 2011.-es pánik kinéz belőle, a többit meglátjuk.
Ahogy a világgazdaság legtöbb szegmense kinéz, amennyi a gond (Latin-Amerika, Európa) jöhet akár egy huzamosabb ideig is tartó lejtmenet.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 15:43
Törölt hozzászólás
#108
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 16:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#109
"Innentől ha az OTP felmegy 20%-ot, vagy leesik 20%-ot, nekem rohadt mindegy, az egyenlegem ugyanott van kb., mint a pozíciók felvételének végén."

Ez így van. Dupla kötés, dupla díj és a profit pedig nulla marad amíg nem zárod az egyiket. Ötletes és hasznos....:)) Én az egyenlegem változatlanul hagyását meg tudom oldani úgy is, hogy nem veszek fel egy pozit sem. Annak sokkal kevesebb a díja.

Ha profitot akarsz, akkor az egyik irányt úgyis zárnod kell. Akkor viszont ugyanúgy ott lesz a kockázat is, mert egy irányban van csak pozid. Tehát, ha kapásból azt csinálod, hogy csak egy pozit nyitsz az általad elképzelt irányba, akkor ugyan ott vagy, de fele akkora költséggel. A stop pedig MINDIG.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 16:17
Törölt hozzászólás
#110
stock33
stock33 2014. 10. 10. 16:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#111
érdekes...

tehát becéloztál úgy kb. 0,7% nyereséget, aminek csak annyi feltétele van, hogy a papír 0,5% + 1,4% mozgást abba az irányba tegyen, ahogy eltervezted...
ha vagy a 0,5%-os (kezdeti nyitó szakasz), vagy az 1,4%-os (vége) nem jön be, akkor garantált bukás.

még egyszer, hogy mindenki értse: emberünknek 0,5%+1,4%=1,9% jó irányba történő mozgás kell ahhoz, hogy a 0,7% nyerő összejöjjön...

költői kérdés: tud-e valaki jobb módszert :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 16:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#112
tehát 2.5 millával keresel 8500-ft ,és csak kis rizikód van.Értelek,bár egyetérteni nem tudok.Tényleg nincsen sok értelme.De sok sikert.
Phylaxa 2014. 10. 10. 16:46
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#113
Mert néha könnyebb zárni, mint nyitni?
stock33
stock33 2014. 10. 10. 16:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#114
"És nekem ez elég !"

mi elég? ha nem úgy mozog, ahogy megálmodtad, akkor a kicsi semmiért kockáztattál óriásit... ezt nem fogod fel? te szó szerint a semmiért kockáztatsz...

"Kis rizikó!"

ez hülyeség, ugyanolyan rizikód van, mint bárkinek.

"Védve vagyok a hatásától egy nemvárt piaci hírnek, ha csak egy poziban és ellentétesen ülök! (Lásd, 2 hete Raiffeisen)"

újfent hülyeség. az egész módszered két alapvető dologra épül: amikor csak egy irányba vagy érdekelt, akkor a papír a neked jó irányba mozogjon. de fog már fel: ez akkor is igaz, amikor eleve csak egy irányba vagy érdekelt!!!! te azzal spékeled meg, hogy duplán fizetsz broki díjat, így ugyanazért a kockázatért sokkal kevesebbet nyerhetsz. szó szerint: a semmiért kockáztatsz, ha csak egy picit nem jön be, akkor óriásit bukol.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 16:51
Előzmény: #106  Törölt felhasználó
#115
A dupla brokidíjon felül a következő különbségek vannak még:
a margin is dupla, azaz a max. tőkeáttétel feleződik

pszichésen sokaknak könnyebb kezelni, mint egy szimpla zárást

fentiekből adódóan, bár matematikailag azonos egy zárással, valóban biztonságosabb módszer lehet, azon kívül, hogy biztosan drágább

esete, meg embere válogatja
Phylaxa 2014. 10. 10. 16:52
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#116
Játszottál már sávban? Amikor fordul akkor zárod az egyiket, majd amikor nyerőben vagy a másikkal vagy kis veszteségben, akkor a másikat.Kényelmes megoldás. Persze minenki úgy csinálja, ahogy akarja. :)
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 16:52
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#117
Szép elgondolás :) Bár nem egy matekzseni, kockázat menedzsmentből sem menne át a vizsgán, remélem kevés embert vezet félre.

Ált. nem mondom,h hülyeség egy-egy általam ismeretlen és meghökkentő stratégia mélységes megismerése nélkül, de a srác valóban a brókerek álma, amíg van pénze és szerencséje.

A példánál maradva elmozdul lefelé a piac, short zárás 3940-n, majd a piac korrekció helyett beesik 3700-ra. Ebben az esetben a pozi nincs védve, sőt egyértelműen rossz irányba áll. Ráadásul - használva a gondolatmenetét - duplán veszteséges, hiszen a jó pozit lezárta, a rosszat meg megtartotta.

Egy "normális" trader nyitásnál vállalja a kockázatot, ő a zárásnál :) a költségeit így duplázza, hiszen két irányba nyit, így két irányba is kell zárni :)

Ha sok haverja lesz, csinálok egy brókercéget, csak nekik :)
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 16:57
Előzmény: #111  stock33
#118
like!!!

("még egyszer, hogy mindenki értse: emberünknek 0,5%+1,4%=1,9% jó irányba történő elmozdulás kell ahhoz, hogy a 0,7% nyerő összejöjjön"- tiszta, egyértelmű, hangosan kitört belőlem a röhögés :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 17:02
Előzmény: #98  stock33
#119
Nem hiszem, hogy itt pont errol lenne szo...

stock33 miert nem szolsz a FED-nek vagy a jegybankoknak, hogy butasag amit csinalnak????

FED-nel van 3,8 trillio$-nyi szemet es hogy lehetne nyeresegesen tuladni rajta????
Vagy holnap kiallhatsz a foterre es neki allhatsz mikrofonba kiabalni, hogy a jelenlegi penzugyi rendszer nem mukodokepes...
(es meg be se fejeztuk az extra eszkoz vasarlasokat,most a rendszeresrol meg szo se esett)

ha mar az alapoknal vagyunk....

B;)

mindenesetre sikerult jo kis hangulatot es vitat teremteni, engem egyebkent nem zavar, hogy mit ettel reggelire vagy ebedre es az se, hogy hogy probalsz a piacon ervenyesulni,
persze neked jogodban all kritizalni masokat, miert is zavar az, hogy o tobbszor fizet jutalekot, talan a te zsebedbol teszi....

na nekem egyelore eleg ebbol a topikbol....

Mindenkinek szep hetveget, a longosoknak, shortosoknak azoknak is akiknek mindketto van es a fanatikusoknak is!
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 17:03
Előzmény: #116  Phylaxa
#120
Játszottam. A stratégiám: sáv tetején short, sáv alján long :), sáv közepén nem lépek poziba.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek