Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 23:01

2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete (\"ÉN szóltam\" topic:))  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2014. 10. 12. 14:17
Előzmény: #494  Törölt felhasználó
#500
A rulett példa nem zavart meg, teljesen más logika. Én tisztában vagyok vele.

A BUX-os példát pedig kérdezd meg Stock33-tól, mert ő legalább annyit megért, hogy minden élen keresek. :)
stock33
stock33 2014. 10. 12. 14:16
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#499
"a kommunikaciot veled is befejeztem, stilus,butasag es rosszindulat miatt..... "

haha :)

azért sunnyogtál te el, mert rádöbbentél az eddigi hülyeségedre. szembesültél vele, és azt hiszed, hogy így bármi kicsi méltósággal le tudsz lépni???

ez nem fog menni!!! hülyeséget csináltál, ki tudja mióta teszed már ezt, ki tudja mennyi pénzt dobtál már ki feleslegesen, és erre csak most döbbentél rá... de most se beismernéd a hülyeségedet, csak beszélsz a nagy semmiről, mer hadoválsz.

én SZÁMSZERŰLEG bebizonyítottam a hülyeségeteket. na látod, ez köztem és közted az óriási különbség, nekem ugyanis megdönthetetlen érveim vannak, amit számítások igazolnak.
és te az életben nem fogsz ide olyan szembenyitogatós mágikus módszert beírni, aminél nem bizonyítom be, hogy HÜLYESÉG!!!
stock33
stock33 2014. 10. 12. 14:12
Előzmény: #493  Phylaxa
#498
soha... tudom, de hát jó lenne, ha az emberünk kimondaná :)

csak onnantól van lehetősége nyereséget termelni, amikor egy irányba áll be.... egyszerűen képtelen felfogni, hogy amíg két irányba van nyitva a pozíciója, addig csak a brókerét eteti, és egy büdös nagy semmit se csinál. még az is jobban áll, aki életében nem látott tőzsdét, mert ő legalább nem eteti a brókert...
Phylaxa 2014. 10. 12. 14:11
Előzmény: #494  Törölt felhasználó
#497
Figylej! Én megnyitom az ellentétes pozikat a prompton ls addig tartom amíg akarom. Ennyit erről.

Ami miatt beleszóltam, az az a logikátlanság, mely érződik azon is, hogy azt mondtad marhaság idehozni a gráfelméletet ( megjegyzem az alapokról van szó ), melyszerint egy él egy üzlet. Ez van ha belátod, ha nem ez így van.

A ruletten csak egy pörgetés van. Ha az alatt te ellentétesen fogadsz akkor 0-án leszel. Nincs más út.

A tőzsdén egy pontból fogadsz ellentétesen. Nem egy élen. Tehát ha egy élen elindul, attól még nem veszted el a másik élt. Azon még áthaladhat bármikor a piac. Szerintem amíg ezt nem értitek meg, addig csak ismételgetünk. A kérdéseitekből pedig látszik, hogy valamiért nem értitek. Ennyi.
stock33
stock33 2014. 10. 12. 14:10
Előzmény: #495  Törölt felhasználó
#496
"en azt allitom, hogy 1 long es 1 short pozicio eredmenye nem mindig nulla!!!! "

nem nulla, hanem mindig negatív, bukod a brokidíjat!!!

te csak akkor nyerhetsz (vagy veszíthetsz), amikor egy irányba állsz!

a rege nem érdekel.... a példa adott. rettegsz rá válaszolni? megértem :)

szóval nyitok két pozíciót:
- 4000-en longba állok 5000db részvénnyel
- 4000-en short-ba állok 5000db részvénnyel

na, mesélj, mikor lesz ebből 1 milliós (realizált+nem realizált) nyereség :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 14:05
Előzmény: #491  stock33
#495
pontatlan vagy mert en nem ezt allitom!!!!!!!!!

en azt allitom, hogy 1 long es 1 short pozicio eredmenye nem mindig nulla!!!!

picit nem artana vissza olvasnod es figyelned....

Stilus kis baratom....

Meseld ezt el azoknak a kereskedoknek akik 2002-04 kozott kereskedtek es az ev masodik feleben azert nem tudtak kereskedni, mert minden nyereseges pozi utan egybol levontak az adot, a veszteseges pozikat csak ev vegen tudtad elszamolni (ill. vissza kapni az adodbol....)

Tudod en mar 2003-ban vitatkoztam az APEH-ba, hogy nem vagyok hajlando nyeresegadot fizetni olyan osszegre amit nem kerestem meg....es azt a valaszt kaptam ha nem tetszik el lehet menni, en pedig eljottem...
;)
(az en esetemben igy lett 3,5millios nyeresegbol es 1,7 millios vesztesegbol nem 1,8 millio nyereseg es nem is 1,8millio-ado), hanem.....

szoval 2millios nyereseg es egy 1 millios veszteseg az nem mindig 1 millios, es 2002-04 kozott pedig nem 1millio-ado, hanem.....
:)

es most csak 2 pozirol beszeltunk

;0000000000000000

kapsz meg 1 csontot, ha van 1 portfoliod es korrekciora szamitasz eladod azt a reszvenyt amin mondjuk van nehany millios profit es kifizeted az adot, vagy csak junius utolso heteben shortolod a pozidat, julius 1. kereskedesi napjan ill. ha ugy erzed vege a korrekcionak zarod a shortod; esetleg eladsz 1 call option-t ugyanarra a reszvenyre.....

es a peldakat sorolhatnam, most olyan dolgokrol nem beszeltunk, hogy szeretnel 1 bizonyos menyiseget megszerezni 1 cegbol, esetleg felvasarolni, vagy csak felhuzni 1 reszveny arat, hogy a kozonsegnek magasabb aron tud ertekesiteni......

nem baj van meg mit tanulni, talan picit kisebb arccal konyebb lenne.....

Nem vagyok guruseged,de eleg valoszinunek tartom, hogy tobbet, regebb ota kereskedem mint te es arra is nagy eselyt adok, hogy tobb penzt kerestem a piacon mint te.....
(persze lehet, hogy tevedek, mert en nagyon gyakran tevedek,de legalabb tudom ezt, nem vagyok biztos, hogy te is igy vagy ezzel)
es nem szeretek adot fizetni, ha nem muszaly!!!!

valoszinuleg te nem penzert kereskedsz es gondolom szeretsz adot fizetni, meg akkor is ha nem kellene.....

Persze nem vagyok abban se biztos, hogy mindenki igy gondolja....

Sajnalom, hogy ilyen vitakkal kell tele szemetelni a topikot....

Ne aggodj sokan jol szorakoznak a butasagaidon, a tobbseg pedig szoba se all veled egyszeruen csak mosolyog rajtad.....

a kommunikaciot veled is befejeztem, stilus,butasag es rosszindulat miatt.....

B;)

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 13:59
Előzmény: #492  Phylaxa
#494
A tőzsdei is felfogható rulettként, ahol mindig pörgetnek. Határidőn napi elszámolás van, tehát ott bizony nap végén a nem realizált bukót/nyerőt is elkönyvelik a számládon. Tökéletesen helytáll a rulett példa.

De értem, hogy miért zavart meg a rulettes példa: mert szembesített a a szembenyitott pozik nyilvánvaló értelmetlenségével.

De akkor hagyjuk a rulett példát.

18000-en nyitsz BUX longot és shortot is. Szerinted mikor keresel ezzel a pozival, ha mennyi lesz a BUX? Az én válaszom: ezzel a poziegyüttessel semmit nem keresel akárhova megy a BUX (de dupla jutalékot kifizetsz). Várom a válaszodat.
Phylaxa 2014. 10. 12. 13:55
Előzmény: #491  stock33
#493
Ezt tényleg komolyan kérdezed? Egy kisgyerek is megmondja. :)
Phylaxa 2014. 10. 12. 13:53
Előzmény: #490  Törölt felhasználó
#492
Na ebbe beleszólok, mert üvölt a logikátlanság. :)

A rulett egy pörgetés. Nincs tovább. Amire tettél az vagy nyer vagy nem. Ebben az esetben amit leírtál csak az egyik nyerhet.

Ez Ok?

A tőzsde nem egy pörgetés, az egyik irány nyer és a másik várakozik. Nem vesztetted el, amikor a másikkal nyertél.

Ez így ok? Vagy problémás? Nagy butaság volt ez a hasonlat.
stock33
stock33 2014. 10. 12. 13:12
Előzmény: #485  Törölt felhasználó
#491
de tudod mit, "gurusegéd", itt a nagy lehetőség a bizonyításra!!!!!!

nyitok két pozíciót:
- 4000-en longba állok 5000db részvénnyel
- 4000-en short-ba állok 5000db részvénnyel

na, mesélj, mikor lesz ebből 1 milliós (realizált+nem realizált) nyereség :)

hadd röhögjünk közösen a válaszodon, amiben kifejted, hogy amíg mindkét irányban üldögélsz, addig egy fika garast se kerestél, csak etetted a brókeredet :) mert aogy itt már sokszor megírtuk, addig te csak fizetsz a semmiért, amíg mindkét irányban álldogálsz. addig te egy büdös nagy semmit tettél, de azért még FIZETTÉL IS, megetetted a brókeredet :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 13:09
#490
Kérdés a mágikus szembenyitott pozi híveinek: ha a ruletten felteszel 100-at a pirosra, 100-at a feketére, akkor nyersz-e?
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 13:06
Előzmény: #485  Törölt felhasználó
#489
Szólj, ha megy már magadtól is, hogy -1+1=0.
stock33
stock33 2014. 10. 12. 13:06
Előzmény: #485  Törölt felhasználó
#488
a szembe nyitott pozíciók eredménye NEGATÍV, bukod a brokidíjat. ezt hívják brokietetésnek!!!

nyerni (vagy veszíteni) csak akkor tudsz, ha egy irányba nyitott pozíciód van. amíg te 300db otp-t tartasz short és long irányba, addig te csak úgy teszel, mintha tőzsdéznél, és ezért még fizetsz is, eteted a brókeredet...
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 13:05
Előzmény: #485  Törölt felhasználó
#487
Ez a topic saját magatokról egy döbbenetes szegénységi bizonyítvány. Nem elég, hogy tudatlanok vagytok (ez se nem bűn, se nem szégyen önmagában), hanem rettenetes nagy arccal hirdetitek az elképesztő marhaságotokat. A segítő szándékkal szemben meg primitív, ellenséges a hozzáállásotok.

A példát persze (marha meglepő módon) továbbra sem sikerült leírnod. Mondjuk nem is tudod, mert nincs olyan...
stock33
stock33 2014. 10. 12. 13:04
Előzmény: #484  Törölt felhasználó
#486
kit érdekel, hogy kérdeztél-e bárkit is?

csak az minősítheti a hülyeségedet, akit kérdezel :) ez nem így működik :)

leírom én még milliószor, hogy milyen hülyeséget csináltok, akár tetszik neked, akár nem. egy idő után majd úgy jársz, mint azok, akikre ugyanígy rászálltam, mert mától bizony ezzel fogsz itt szembesülni: a hülyeségedet újra és újra fel fogom hozni témaként :)

alap matematikai képességed fejlesztésére javaslom az összeadás illetve kivonás tudományának elsajátítását :)
addig ne kezd tőzsdei ámokfutásba, amíg ezekkel se vagy tisztában...

mások kereskedését meg addig ne minősítsd, amíg nem tudsz arról semmi érdemit... :) látod, ez van, te rólam nem tudsz gyakorlatilag semmit se, én viszont már be is bizonyítottam, hogy mekkora hülyeséget műveltek ti, te meg a "guru" :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 12:31
Előzmény: #482  stock33
#485
2 millios nyereseges pozi es egy 1 millios veszteseges pozi erdemenye mindig????
1 millo vagy megse?????

:))))))))))))))))))))))))))))))))))

B;)

(te viszed a heten a butasag palmat, gratulalok)!!!!!
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 12:27
Előzmény: #475  stock33
#484
teged sem kerdeztelek.....

neked is van hazid, es te se kereskedsz regota ill. nem sok nyereseges evet zartal......
(legalabb ez is kiderult)

egyebkent te is kerdezoskodhetsz es neked se tilos olvasni....

;)

B:)
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 10:55
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#483
Mondtam, hogy rizsa nélkül írd le a példát. Állítottál valamit, hát igazold egy példával legalább.

A személyeskedést meg fejezd be.
stock33
stock33 2014. 10. 12. 07:28
Előzmény: #474  Törölt felhasználó
#482
"gurusegéd", mindez rád is vonatkozik.

aki ennyit nem bír felfogni, mint amit előbb leírtam, az ne tőzsdézzem, mert az számára önveszélyes üzem!

ha nem bírjátok felfogni, hogy itt segítő szándékkal próbálnak titeket rávezetni arra, hogy mekkora hülyeséget művelte, akkor az csak egy valamit bizonyít: még a nyilvánvaló hülyeségetekből se tudtok tanulni. ez pedig rátok nézve nagyon rossz hír...
stock33
stock33 2014. 10. 12. 07:22
Előzmény: #480  stock33
#481
s lássunk csodát, "gurunk" nem köt bele a dologba, mert nem is tud :)

elszontyolodva végignézi, hümmög kettőt, megnézi újra, meg újra (próbálja megérteni, de nem megy neki), majd mit tesz: elkerüli messziről a témát :) és csak a szokásos semmitmondó szöveggel áll elő.

a bizonyítottan hülyeség módszere meg mehet az emésztőbe, ahova való...
stock33
stock33 2014. 10. 12. 07:17
#480
"gurunk", azaz never-give-up a 108-as számú hozzászólásban megosztotta velünk a titkot. átlagos értelmi képességekkel rendelkezők a példáját olvasva felnevetnek, hahotáznak, esetleg röhögőgörcsöt kapnak.
és hát vannak azok, akik nem értik, miért röhög ezen egy értelmes ember, hiszen "a guru az lenni okos, módszer lenni jó"...

nosza, nézzük át egy ingyenes oktatás keretében a módszerét:

mit is tesz a "gurunk":
"Short nyitás 300db. OTP-re 4020-on.
tLONG nyitás 300db.OTP-re 4000 HUF-on."

Ezt követően játszunk le egy fiktív mozgást a piacon, "gurunk" példáját követve:

"Tételezzük fel, esik az OTP, ami mostanság is előfordul.

3940-nél zárom a SHORT-ot, napon túl, a nyitástól 5 napra."

"gurunk" zárta az egyik pozícióját. brókere dörzsöli a kezét, hisz ez jele annak, hogy "gurunk" "dolgozik", láthatólag műveli a "módszert", így szép lassan sok pénz áll a házhoz (brókerünk házához).
na de nézzük tovább:

"A fodulót követően visszakorrekcióban zárom a LONG-ot, és ez általában úgy sikerül hogy itt is plusszos, esetleg enyhén mínuszos vagyok.

De tételezzünk fel egy 3995-ös visszatesztet, 4000 HUF alá.

Ekkor zárom a LONG-ot:"

nos, nézzük végig "gurunk" ügyködését (tételezzük fel, hogy pozik nyitásakor a tőkéje kb. felét leköti).

1) longot nyit 4000-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + fele tőkéjét leköti)
2) longgal megegyező mennyiségben shortot nyit 4020-on (innentől nem vállal kockázatot = nem is nyerhet, nem is veszíthet, nincs nyitott pozíciója + teljes tőkéjét leköti)
3) tartogatja a pozícióit, nyerési (vesztési) esélye nulla, teljes tőkéje le van kötve, ráadásul fizeti a pozíciók fenntartását)
4) zárja a shortot 3940-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + tőkéje fele van lekötve)
5) zárja a longot 3995-ön (innentől nem vállal kockázatot, nincs nyitott pozíciója + nincs tőkéje lekötve)

eredmény?
hogy rövid legyek, csak bruttóval számolva: (4020-4000) + (3995-3940) = 75 Ft részvényenként

na de mit csinál egy értelmes tőzsdéző, ugyanezen árfolyamokat elérve, maradva "gurunk" példájánál???
értelmes tőzsdézőnk nem ellenpozíciót nyit, hanem zárja a nyitottat. azaz:

1) longot nyit 4000-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + fele tőkéjét leköti)
2) zárja a longot 4020-on (innentől nem vállal kockázatot = nem is nyerhet, nem is veszíthet, nincs nyitott pozíciója + NINCS tőkéje lekötve)
3) pihenget, nézeget más részvények után (nyerési (vesztési) esélye nulla, NINCS tőkéje lekötve (azaz bármikor bevethető), nemlétező pozícióinak nincs fenntartási költsége)
4) nyit egy longot 3940-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + tőkéje fele van lekötve)
5) zárja a longot 3995-ön (innentől nem vállal kockázatot, nincs nyitott pozíciója + nincs tőkéje lekötve)

eredmény?
hogy rövid legyek, csak bruttóval számolva: (4020-4000) + (3995-3940) = 75 Ft részvényenként

VÁO... VÁÁÁO, VÁÁÁÁÁOOOO, VÁÁÁÁÁÁÁÁOOOOOOOO!!!
hogy mi? a mágikus ellentétes pozi nélkül???

akkor miért ne lehetne ellentétes pozival?
1) ha ugyanazon az árfolyamon, vagy pár tizeden belül nyitod az ellentétes pozikat, akkor garantáltal bukod az ellentétes pozik brokidíját
2) a 3. pontban a teljes tőkéd le van kötve, míg az értelmes módszer esetében szabad a teljes tőkéd
3) a hagyományos módszernél a várakozás idejében bármikor gyorsan reagálhatsz egy új lehetőségre, míg a mágikus ellenpozíciósban zárni kell a pozíciókat ehhez (plusz költség)
4) a 4. és 5. pont bekövetkezte kérdéses (az 1. és 2. is az, de a két utolsó ezekhez képest még kétségesebb), azaz míg a mágikus módszernél a pozícióidat idővel zárni kell (költség), addig az értelmes tőzsdésnek csak akkor van költsége, ha valóban kereskedik (nem csak úgy tesz, mintha kereskedne)
5) a pozíciók tartása, átkötése is pénzbe kerül... értelmes módszernél nincs ilyen költség...
stock33
stock33 2014. 10. 12. 07:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#479
"Úr Isten!

Ti egész nap ezt a csontot rágtátok ? "

ritkán botlik az ember a tőled olvasott hülyeséghez hasonlóba...

és igen is, jobb ha egy kezdő tőzsdés megtudja, hogy a módszered szart se ér. lehet te szeretnéd őket (szándékosan) félrevezetni, de ez nem fog menni...

persze oda kell figyelni, hogy milyen új nick név alatt fogsz majd idővel visszatérni, és ott is lépni, ott is megmutatni a fórumozóknak, mekkora hülyeség az, amit te "csodamódszernek" állítasz be
stock33
stock33 2014. 10. 12. 07:11
Előzmény: #444  Drian875
#478
"Bárcsak lehetne a sikeredre játszani! "

szedj össze még 3-400 követőjét, és alapíts egy brókercéget, csábítsd oda őket alacsony díjakkal, és szedd be tőlük a tripla brókerdíjat, amit ezek kifizetnek :)

máris meglesz a sikered.
stock33
stock33 2014. 10. 12. 07:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#477
ezzel csak egy valamit érsz el: totális hülyének kiáltod ki magad...

hiába mondod el újra meg újra, hogy 3+2=32, újra és újra csak azt kapod válaszként, hogy ez hülyeség.

a "módszered" számszerűleg bizonyítottam hülyeség, olvass vissza.
stock33
stock33 2014. 10. 12. 07:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#476
"tShort nyitás, LONG nyitás, HIDEGVÉR, várni a fordulót, zárni a jó irányt, várni a visszatesztet és zárni a másik pozit is, vagy az első záráshor ráerőssíteni mégegy pozival a visszateszt előtt.

Tuti módszer! "

ez egy hülyeség... fölösleges pénzkidobás. értelmes ember nem csinál ilyet, csak egy meglehetősen alul művelt, akinél nem a tőzsde megértése a probléma, hanem már a matematikát se érti...
stock33
stock33 2014. 10. 12. 07:04
Előzmény: #466  Törölt felhasználó
#475
"1 short pozico es 1 long pozicio (ugyanazon termeken) erdemenye nem mindig nulla......
errol nem nyitok vitat, mert ez 1 teny.... "

ez így van, ilyenkor mindig negatív a végeredmény, bukod a brókerdíjakat. semmi más eredménye nincs. ezt hívják brókeretetésnek.
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 04:53
Előzmény: #473  Törölt felhasználó
#474
a teny pedig teny marad attol fuggetlenul, hogy en allitom vagy az ellenkezojet, ill. te vagy barki mas allitja ill. az ellenkezojet...

Nos nezzuk mit tudtunk meg rolad, hamar elkezdtunk szemelyeskedni...
;)

Nem tul regota kereskedsz, es nem tul sok nyereseges evvel rendelkezel ill. zartal......
(ezen gondolkozz el mert ebben rejlik a valasz)

Stilusod, hm szerintem lenne mit fejlodni....

rizsat hagyjuk meg neked, mert azt nyomod anelkul, hogy halvany lila gozod volna dolgokrol.......

Pontatlan vagy, mert az egesz vita abbol indult ki, hogy egyesek elkezdtek kritizalni never-give-up kereskedesi stilusat.....
O egyaltalan nem ugyanakkor nyitott es zarta a pozicioit....
viszont volt neki short es long pozicioja ugyanazon a termeken.....
(en nem allitottam, hogy szerintem ez a stilus jo vagy rossz es arrol sem beszeltem, hogy erdemes-e igy kereskedni)....

En azt allitottam, es jelenleg is allitom hogy 1 nyitott long es 1 nyitott short pozicio eredmenye nem mindig nulla.....
ez pedig teny!!!!

ha el hiszed ha nem....

Szerintem jobb volna kicsit visszavenned mert azzal nincs problema, hogy nem ertesz valamihez,de hogy butasagokat allitasz es felre vezetsz masokat, akar tudtoddal vagy anelkul az nem szep ill nem jo dolog.....

A hazi feladatot pedig illene elvegezned, egyebkent megragadsz azon a szinten ahol vagy, amiert csak sajnalni tudlak, azt viszont nem nezem jo szemmel, hogy teleszemeteled a topikot a butasagaiddal es a rosszindulatu szajhoskodeseddel....

es kepzeld egy 3 millios nyereseg es egy 1 millios veszteseg az pedig nem mindig 2 millio forint nyereseg a vegen....

Ajanlanek konyvtarat, esetleg portfolio fuzeteket vagy a kereskedok bibliajat megtalalhatod a forumon a konyvet, nem is olyan reg az EUR/USD forumon volt rola szo....
lehet, hogy erdemes volna kicsit tobbet olvasnod es a vegen meg tanulnal belole valamit, az helyet, hogy itt jatszod az eszed.....
es 1 konyvel nehez vitatkozni, aztan hogy mit ertesz meg belole ill. mit tanulsz meg belole az mar 1 masik kerdes.....

Ha esetleg lusta lennel olvasni, akkor kerdez meg 1 kereskedot aki mondjuk 2002-2004 kozott is kereskedett mar.....es nyeresege is volt....

es talalhatsz peldakat 100 evvel ezelottrol, 11-12 evvel ezelottrol es akar az elozo uzleti evbol is....

Sajnos a stilusod nem eri el azt a minimum szinvonalat amiert is erdemes volna tobb masodpercet szanom rad ill. hozzaszolasaidra.......

Van meg mit tanulnod,de azert sok sikert kivanok es legyen szep napod ill. heted!

B;) (kierdemelted te is)
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 01:23
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#473
"a teny pedig teny marad...."

Mert te azt mondod?

A sok rizsa helyett írd a példát.
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 01:23
Előzmény: #471  Törölt felhasználó
#472
Várom a példát arra, hogy ugyanabban az instrumentumban a szembenyitott pozi nettója nem 0.
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 00:54
Előzmény: #467  Törölt felhasználó
#471
ez a hazi feladatod kedves kis baratom, szerintem sikerul elobb utobb rajonnod, kerdes mennyi idore lesz szukseged ra.....
kerhetsz segitseget is, bar en 1 kicsit ovatosabb lennek a stilussal, ha segitseget kerek mastol....
;)

egyebkent nem tetszik a stilusod,de lehet hogy csak rossz idoszakban talalkoztunk itt a forumon.....

a teny pedig teny marad....
;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 00:21
Előzmény: #466  Törölt felhasználó
#470
Várom a példát a #467-re...
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 00:21
Előzmény: #466  Törölt felhasználó
#469
"mondjuk ezust long es arany short"

Na ez pl. egész más történet... Itt arról volt szó, hogy pontosan UGYANABBAN az instrumentumban nyitni ellentétes pozit egyidejűleg.
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 00:20
Előzmény: #466  Törölt felhasználó
#468
"az 1 masik kerdes, hogy nincs ertelme az esetek nagy reszeben nyitni 1 ellentetes poziciot, sokkal egyszerubb zarni.....,de vannak esetek amikor ez nem a legjobb megoldas...."

Hát persze. Ha van mondjuk 100.000 db Richtered és nem akarod leszórni vele az promptot, mert ekkorát nem tudsz gyorsan eladni, de esést vársz rövid távon, ezért nyitsz 1000 konti BUX shortot pl. Ez egy példa a fedezésre. De ez NEM ugyanaz az instrumentum (még a piac se, részvény vs. hati).

Ugyanazon az instrumentumon szembenyitni BIZTOSAN és MINDIG értelmetlen.
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 00:17
Előzmény: #466  Törölt felhasználó
#467
"1 short pozico es 1 long pozicio (ugyanazon termeken) erdemenye nem mindig nulla......
errol nem nyitok vitat, mert ez 1 teny...."

Na írd le mikor nem nulla. Példát is írhatsz. Rettenetesen kíváncsi vagyok.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 23:38
Előzmény: #464  Törölt felhasználó
#466
1 short pozico es 1 long pozicio (ugyanazon termeken) erdemenye nem mindig nulla......
errol nem nyitok vitat, mert ez 1 teny....

Vitazni pedig nincs ertelme errol, mert ez nem az en problemam, hogy te nem erted.....
remeljuk egy nap megerted.....

az 1 masik kerdes, hogy nincs ertelme az esetek nagy reszeben nyitni 1 ellentetes poziciot, sokkal egyszerubb zarni.....,de vannak esetek amikor ez nem a legjobb megoldas....
(ugye itt most penzrol beszelunk)
;)

ez a hazi feladatod, hogy kitalald, hogy miert is.....

egyebkent en sem ajanlom senkinek hogy esz nelkul nyisson mindket iranyba poziciot, mert igenis az extra koltseg a brokernek, ilyen esetekben 1 ablakon kidobott, elvesztegetett penz.......

azzal is tisztaban vagyok, hogy sokan nyitogatnak ellentetes iranyu pozikat, ill. eroltetik a paros kereskedest, kulonbozo termekeken..., mondjuk ezust long es arany short...
en nem latom ertelmet ennek,de azert mert szerintem egyszerubb megvenni az ezustot....
az nem jelenti azt, hogy nincs letjogosultsaga ennek a trade-nek....

Sok szerencset!
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 23:21
Előzmény: #464  Törölt felhasználó
#465
Két verzió van:

1) emberünk troll, egész jól csinálja
2) egy idióta, szintén jól csinálja

ne pazaroljátok rá az energiát, nem lesz sokáig a piacon..
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:49
Előzmény: #456  Törölt felhasználó
#464
"1 short + 1 long az nem mindig nulla...."

Pedig bizony -1+1=0 mindig.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#463
Tudod ugye, hogy amikor megnyitsz 1 longot, meg 1 shortot, akkor azonnal fizettél a brokidnak egy dupla jutalékot és NEM CSINÁLTÁL semmit. A pozid ugyanis nettó 0, mint előtte is volt...
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:36
Törölt hozzászólás
#462
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:27
Előzmény: #451  Phylaxa
#461
Oké, Phyl, akkor ennyit árulj el: nyitsz BUX shortot és BUX longot 18000-en, mikor keresel ezzel, ha mennyi lesz?
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#460
"Mert feltaláltam az örökmozgót"

Hát pont ez az. A szembenyitott pozi és az, hogy "ezzel neked mindkét irány jó" az pontosan az örökmozgó kategória.

Nincs ingyen pénz. Ahogyan nem keletkezik energia sem a semmiből.

Kiváló a hasonlatod. De azt se vetted észre, hogy ezzel magadat szívattad meg...
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:21
Előzmény: #451  Phylaxa
#459
"1 otp eladás és 1 otp vétel ugyanazon az árfolyamon úgy, hogy nincs semmid csak pénzed. Majd hasonlítsd össze a számukat. Két külön pozid lesz. Te egyáltalán miről beszélsz?"

És van értelme az 1 OTP vétel + 1 OTP eladás pozinak?

Létrehozod a 0-át dupla jutalékkal.

Komolyan nem érted?
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:21
Törölt hozzászólás
#458
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:19
Előzmény: #456  Törölt felhasználó
#457
"Legyel olyan kedves es magyarazd el ezt az osszes opcio kereskedonek, es nehany penzugyi cegnek akik eleg komoly tokevel toljak, nagyon hasonlo dolgokat...."

Ők nem ugyanabban az instrumentumban és egyidőben nyitnak ellenirányú pozikat. Az ugyanis teljesen értelmetlen.

"1 short + 1 long az nem mindig nulla...."

De. Ugyanabban az instrumentumban az. Ha érted, ha nem.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:14
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#456
igazad van es megsincs....
;)

Legyel olyan kedves es magyarazd el ezt az osszes opcio kereskedonek, es nehany penzugyi cegnek akik eleg komoly tokevel toljak, nagyon hasonlo dolgokat....
most Hedge Fundokat hadjuk mert az kulon tortenet....
1 short + 1 long az nem mindig nulla....
(azt ertem hogy nalad igen,de nem mindenkinel)...
;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 22:14
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#455
igazad van es megsincs....
;)

Legyel olyan kedves es magyarazd el ezt az osszes opcio kereskedonek, es nehany penzugyi cegnek akik eleg komoly tokevel toljak, nagyon hasonlo dolgokat....
most Hedge Fundokat hadjuk mert az kulon tortenet....
1 short + 1 long az nem mindig nulla....
(azt ertem hogy nalad igen,de nem mindenkinel)...
;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 21:49
Törölt hozzászólás
#454
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 21:44
Törölt hozzászólás
#453
Phylaxa 2014. 10. 11. 21:39
Előzmény: #450  Törölt felhasználó
#452
Igen, neked egy nagy nullád lesz, míg én lekereskedem oda-vissza. Tényleg abbahagyom. Jó éjt!
Phylaxa 2014. 10. 11. 21:34
Előzmény: #448  Törölt felhasználó
#451
Figyelj! Üsd már be a kereskedő rendszeredbe, hogy 1 otp eladás és 1 otp vétel ugyanazon az árfolyamon úgy, hogy nincs semmid csak pénzed. Majd hasonlítsd össze a számukat. Két külön pozid lesz. Te egyáltalán miről beszélsz?

Vedd és add végig mindig csak egyetlen üzlettel a grafikont amit bemásoltatok 500 pontonként. Mennyi üzleted lesz?

Nekem pontosan ugyanannyi + 6 nyitott pozi. Ennél dedósabban nem megy. Sajnálom.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 21:20
Előzmény: #449  Törölt felhasználó
#450
"Szepen elment a topic...
A tanulo penzt egyebkent mindenkinek meg kell fizetni.....
Azt viszont erdekesnek tartom, hogy milyen heves vita alakult ki arrol, hogy valaki igy valaki pedig ugy akar ervenyesulni....
(nyilvan mindenkinek a sajat elkepzelese a legzsenialisabb)."

Itt nem az így vagy úgy-ról volt szó. Világos, hogy a tőzsdé en az a szép (ettől működik!!), hogy minden pillanatban vannak, akik ellentétesen gondolják a jövőt (ezért van kötés).

Itt nem erről volt szó. Hanem arról, hogy vannak olyan alap matematika, pénzügyi szükségszerűségek, amik piaci mozgástól, várakozásoktól, egyéni szubjektivitástól függetlenek. Ilyen az, hogy 1 short + 1 long = 0. Nincs ezen mit tovább ragozni. A szembenyitott pozi felesleges pluszköltség és saját magad értelmetlen átverése. Igen, átverés, mert látod, azt nyomják itt, hogy "mindkét irány jó nekem" - lófaszt jó, amíg mindkét pozid megvan, addig semmit nem keresel, mintha semmit nem csináltál volna, amikor meg csinálsz valamit, azt megtehetted volna úgyis, hogy előtte nem hozod létre a 0-át két ellentétes pozival csak úgy odadobva egy dupla jutalékot a brokidnak.

Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 21:13
#449
Szepen elment a topic...
A tanulo penzt egyebkent mindenkinek meg kell fizetni.....
Azt viszont erdekesnek tartom, hogy milyen heves vita alakult ki arrol, hogy valaki igy valaki pedig ugy akar ervenyesulni....
(nyilvan mindenkinek a sajat elkepzelese a legzsenialisabb)....eppen ugy mind az emberek 90%-a azt hiszi, hogy o jobb vezeto mint az atlag......
;)
persze matematikailag ugye ez nem igazan allja meg a helyet....
;)

Legyen szep hete mindenkinek es sok sikert!
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 20:52
Előzmény: #441  Phylaxa
#448
"Hagyok köztük egy kis átfedést. Tehát feljebb adom mint veszem, de csak minimálisat. mire gondolsz? Hogyan nyomom a gombot? :)"

És nem tűnik fel, hogy ha nyitsz egy shortot és longot, akkor tulajdonképpen ugyanott vagy, mint előtte (0 pozi), ha nem párosítottad őket, akkor is olyan, mintha zártál volna egy ügyletet (jutalék oda-vissza + megkerested/elbuktad a kettő közötti különbséget)? Nem tűnt fel?
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 20:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#447
"Speciális Fedezett Pozició Ügylet"

Amit ti itt Phyllel írogattok, ugyanabban az instrumentumban egymással szembenyitni az nem fedezett ügylet, hanem szimpla marhaság!

Abból is látszik, hogy az, hogy Phyl ma 3-szor javított a példáján, nem csoda, az első kettőről üvöltött a sok értelmetlen szembenyitás. Egyszer nem volt hajlandó végigmenni a leírt példáján lépésenként, hogy az mit jelent nettó poziban, eredményben. Pedig akkor rájött volna talán micsoda baromság, amit írtok.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 20:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#446
"Hát basszki, ennyi idő alatt nyitottam volna két frankó LONG pozit, tSHORT-al fedezve! :)"

2 long + 1 short = 1 long.

Nektek az általános iskolai matek nem megy? Belezavarodtok a mínusz számokba, vagy mi van?
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 20:42
Előzmény: #442  Phylaxa
#445
"Nem tudsz ettől szabadulni. Nem írod le lépésenként a kereskedést."

Baszki. Te 2 napja csak írsz, de nem olvasol? Kb. 4-en egyenként is vagy tucatszor leírtuk a lépéseidet, annak eredményét, a nettó pozidat, mindent. Te nem értetted meg, hogy SEMMI ÉRTELME a szembenyitott poziknak (1 long meg 1 short együtt 0). Csak feleslegesen kiadsz dupla jutalékot.
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 20:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#444
Bárcsak lehetne a sikeredre játszani!

Full tőkével, teljes tőkeáttétellel shortolnálak!

Nem kellene a piac előtt ennyi időt eltöltenem!

Ha kapod a margin call-t jusson eszedbe, volt aki szólt!

off
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 19:38
Törölt hozzászólás
#443
Phylaxa 2014. 10. 11. 19:35
Előzmény: #440  Törölt felhasználó
#442
Nem tudsz ettől szabadulni. Nem írod le lépésenként a kereskedést. Ha megteszed, akkor rájösssz. Nincs mit tovább bogozni ezen. Csináld meg azt az ábrát! 20 lépés. Csináld meg a hülye módszerrel és csináld meg a magadéval!

Nincs értelme ugyanazt írogatni 100-szor. Egyébként nem az én módszerem. Szerintem a történelem folyamán baromi sokan csinálták. Fingom sincs kinek a módszere. Szerintem egyszerűen csak létezik és használják. Tehát semmi közöm hozzá. :)
Phylaxa 2014. 10. 11. 19:29
Előzmény: #439  Törölt felhasználó
#441
Hagyok köztük egy kis átfedést. Tehát feljebb adom mint veszem, de csak minimálisat. mire gondolsz? Hogyan nyomom a gombot? :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 19:28
Előzmény: #437  Phylaxa
#440
Nincsenek más élek és a gráfok idekavarára is hülyeség, itt 2 irány van: le vagy fel. Az ellentétes pozinak nincs értelme. Mindig az számít, amennyi a NETTÓ pozid. Minden ami e felett van nyitva szemben egymással felesleges jutalékpénz.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 19:20
Előzmény: #437  Phylaxa
#439
Nem válaszoltál: a gyakorlatban hogyan nyitod az elletétes pozikat?
Phylaxa 2014. 10. 11. 19:16
Előzmény: #434  stock33
#438
Teljesen korrekt. Én sem tudom meg a híreket csak utólag. De mondok még egy érdekeset. Ott állsz élesben, nyomnád a gombot, megjön a hír és nézel ki a fejedből, hogy ez most jó vagy rossz. Ilyen is van. Ilyenkor jobb hagyni.
Phylaxa 2014. 10. 11. 19:13
Előzmény: #433  Törölt felhasználó
#437
De hiszen erről van szó.

Azon az élen amin halad az árfolyam egy irány van nyitva mindig. Az ellentétes pozik más éleken élnek.

Na akkor megvan a hiba. Így már ok?
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 19:10
Előzmény: #435  stock33
#436
A topic alapján azt is jobb, ha mindenki megtanulja, hogy csodák nincsenek: nincs olyan, hogy mindkét irány jó neked, nyerni csak kockáztatással (nettó pozival) tudsz. A szembenyitott pozik misztikuma nem létezik, 1 short + 1 long = 0. Akkor is, ha nem párosítottad össze.
stock33
stock33 2014. 10. 11. 19:03
Előzmény: #431  Phylaxa
#435
ja és igen, ezt az összes fórumozó jobb, ha minél hamarabb belátja: a magyar piacon extrém ritka a váratlan esemény. rengetegen vannak, akik már előre tudják, mi fog jönni. akik ide irkálnak, azok mindenről csak utólag értesülnek. és ha ezt képesek elfogadni, akkor nagyot lehet szakítani... csak megfelelően kell értelmezni az eseményeket.
stock33
stock33 2014. 10. 11. 18:58
Előzmény: #431  Phylaxa
#434
na még elkaptál, itt vagyok...

engem a sávozó papír hidegen hagy.
egy évben kb. 5-6 alkalommal lépek pozícióba, amit kőkeményen szélsőséges esemény bekövetkezte előz meg.
ebből idén 5 volt, egyiken buktam csak (richter long, ami a stop-om után még szakadt 3-4%-ot, majd reppent 17%-ot, azaz majdnem benne voltam), a másik négyen majd dupláztam a tőkét

nem ülök folyamatosan a gép előtt, nem nyomogatom a gombokat

elvem mire épül: én vagyok a földgolyón az utolsó, aki megtud egy hírt... és jön a hír. azaz mindenki többet tud nálam az adott cégről, már mindenki ismeri a hírt, csak én nem ismertem még... és ha ezt az alapfelállást elfogadva megvizsgálom a cég papírját, és az úgy viselkedik, ahogy az a "módszeremnek" megfelel, akkor pozíciót veszek fel. ha csak egy kicsit nem úgy viselkedik, ahogy nekem megfelelne, akkor nem érdekel...

mi ebben a szép: nem kell a gép előtt ülni egy gyors reflexszel kattintgatni. pont az a lényege, hogy már minden megtörtént, és utána, órákkal, de általában 1 napon belül lépek a porondra...
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 18:55
Előzmény: #425  Phylaxa
#433
"Figyelj én leírtam, hogy egyszerre egy él van nyitva egy irányban."

Ez nem igaz. Szembe vagy nyitva sokszor. Erről szólt a vita. Ha egyszerre egy élen csak egy irányban lennél nyitva, akkor nem indult volna el ez az egész vita.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 18:50
Előzmény: #425  Phylaxa
#432
Phyl, nem válaszoltál a kérdésre: a gyakorlatban hogyan nyitod egyszerre az elletétes pozikat. Válaszolnál rá?
Phylaxa 2014. 10. 11. 18:49
Előzmény: #428  stock33
#431
El tudod dönteni egy papírról, hogy a következő időszakban a két szélső érteke között 30% lesz max a különbség?

Nem? Akkor miért akarsz vele sávban lereskedni?

Ha igen, akkor egyszerűen ahogy megy vedd fel a pozikat és zárd a nyerteseket. Kimegy a sávból amit feltételeztél? Tévedtél. A papír nem oldalaz. Ennyi.
Phylaxa 2014. 10. 11. 18:43
Előzmény: #427  stock33
#430
Pofon egyszerű:

10 élt adtál meg 5000 nyerő
5000 a nyitott buktája, mert nem érdekel, hogy lezárjam időben. Tehát 0.

Annyit azért elfogadsz, hogy egy sávban 10 élnél többet lehet játszani? :)
stock33
stock33 2014. 10. 11. 18:43
Előzmény: #426  Phylaxa
#429
na én mára mentem, jó szórakozást!
stock33
stock33 2014. 10. 11. 18:38
Előzmény: #426  Phylaxa
#428
te nem kereskedel... az "ellentétes" pozíciós "módszer" hülyeség...

stock33
stock33 2014. 10. 11. 18:38
Előzmény: #422  Phylaxa
#427
" A sávnál mint a grafin jól ábrázoltad rengeteg kisebb nagyobb V betű van. Ha mindet meg akarod játszani és learatni, akkor ellentétes pozikat kényszerülsz felvenni."

ez az első szár 20500-as pontjától a 5. szár 21000-es pontjáig követi a mozgást, és soha nem veszek fel ellentétes pozíciót:

mi van ha 20500-nál lépek be az első száron?
- 20500, mozizok (nem tudom merre fog menni a papír, 21000 felé vagy 20000 felé, kivárom az irányt, és ellene nyitok)
- 20000, nyitok egy long-ot
- 20500, zárom a 20000-es long-ot (ha kényszered van, beléphetsz a trend ellen, azaz shortba)
- 21000, nyitok egy short-ot
- 21500, nyitok egy short-ot
- 22000, nyitok egy short-ot
- 21500, zárom a 22000-es short-ot
- 21000, zárom a 21500-as short-ot
- 21500, nyitok egy short-ot
- 22000, nyitok egy short-ot
- 21500, zárom a 22000-es short-ot
- 21000, zárom a 21500-as short-ot
mondjuk eddig követem...

eredmény:
- bruttó 2500 Ft realizált nyerő
- egy short pozícióm van 21000-ről
- 6 nyitás, 5 zárás, azaz 11*20=220 Ft brokidíj
- vége: nettó 2280 Ft nyerő

mit hoz erre a módszered?
Phylaxa 2014. 10. 11. 18:37
Előzmény: #423  stock33
#426
Ember! Értsd már meg, hogy egy sávban nem fel meg lemész és bezárod, hanem szétkereskeded oda vissza amennyiszer csak engedi. Mi ebben a nehéz? :)
Phylaxa 2014. 10. 11. 18:35
Előzmény: #420  Törölt felhasználó
#425
Figyelj én leírtam, hogy egyszerre egy él van nyitva egy irányban. Ha téged ez nem érdekel, hanem elvétéseket keresel a folyamat leírásában, akkor te is elismered, hogy maga a folyamat bizony ül.

Nyitok ellentétes pozikat? Igen. Sávkereskedésről beszélek? Hívd oldalazásnak vagy körtének tök mindegy. Igen.

Akkor? Járd be a gráf minden élét és annyiszoros lesz a nyerőd. A végén pedig lezárod a nyitottakat. Egy sávban 50 él nem egy nagy dolog. Ebből, ha tényleg nem csinálsz semmit akkor a végén pár darab vesztesges. Ne folytassuk. Én nem állítok többet. Ennyit mondtam és ezt vállalom. Ok? :)
stock33
stock33 2014. 10. 11. 18:35
Előzmény: #422  Phylaxa
#424
"Ha mindet meg akarod játszani és learatni, akkor ellentétes pozikat kényszerülsz felvenni.
"

nem, mert az teljesen értelmetlen.
stock33
stock33 2014. 10. 11. 18:32
Előzmény: #422  Phylaxa
#423
az ábra egy sávban mozgó árfolyam

a belépési pontot te határozod meg, a kilépésit te határozod meg.
ha nem tetszett az első próbálkozásod, akkor állj elő újjal...
Phylaxa 2014. 10. 11. 18:28
Előzmény: #416  stock33
#422
Ez nem sávkereskedés. Te egyszerűen egy V betűt kereskednél le így fiktíven. A sávnál mint a grafin jól ábrázoltad rengeteg kisebb nagyobb V betű van. Ha mindet meg akarod játszani és learatni, akkor ellentétes pozikat kényszerülsz felvenni.

Szerintem érted te ezt, csak te nem így kereskedsz. Nem is ahhoz szóltam hozzá, hogy mi a jó kereskedés. További jó tőzsdézést és sok nyerő pozit kívánok neked!
stock33
stock33 2014. 10. 11. 18:25
Előzmény: #411  Phylaxa
#421
"Először döntsétek el, ha azt mondjátok, hogy nem forog a papír a sávban, akkor nincs oldalazás és eleve nem szólok hozzá. "

az ábra oldalazás, remélem ezt belátod.... vagy nem???

a belépési pontot te választottad meg. a kilépési pontot te választottad meg.
eredményed -1000 Ft, amire még rájön 440 Ft brokidíj (+120 Ft brokidíj a nyitott pozíciók zárására)
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 18:24
Előzmény: #411  Phylaxa
#420
A korábbi példád 9 szembenyitásából most 6-ot kivettél. Miért, rájöttél te is, hogy értelmetlen?
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 18:22
Előzmény: #413  Phylaxa
#419
Hogyan nyitsz szembe a gyakorlatban? Erre még nem válaszoltál.

Más már nem érdekel, mert amígy nem fogadod el, hogy -1+1=0, addig értelmetlen tovább lépni.
stock33
stock33 2014. 10. 11. 18:21
Előzmény: #417  stock33
#418
ja és természetesen, teljesen természetesen, ha kilép a sávból, akkor jön a gigabukó... azaz sávszélen stop minden pozícióra
stock33
stock33 2014. 10. 11. 18:20
Előzmény: #416  stock33
#417
ja, a trend ellen akkor nyitok, ha az előző trendben nyitott pozícióimat már zártam...

azaz a 2. példánál ez 20500-on következik be, ott váltok long-short között...
stock33
stock33 2014. 10. 11. 18:18
Előzmény: #411  Phylaxa
#416
esetleg más belépési, kilépési pont? hátha úgy jobb lesz...

addig is egy módszer:
a mikrotrend ellen fogadok.

- 22000, mozizok (nem tudom merre fog menni a papír, 22500 felé vagy 21500 felé, kivárom az irányt, és ellene nyitok)
- 21500, nyitok egy long-ot
- 21000, nyitok egy long-ot
- 20500, nyitok egy long-ot
- 20000, nyitok egy long-ot
- 20500, zárom a 20000-es long-ot
- 21000, zárom a 20500-as long-ot
- 21500, zárom a 21000-es long-ot
- 22000, zárom a 21500-as long-ot

eredmény:
- bruttó 2000 Ft realizált nyerő
- nincs pozícióm, minden zárva van
- 4 nyitás, 4 zárás, azaz 8*20=160 Ft brokidíj
- vége: nettó 1840 Ft nyerő

***************

mi van ha 20500-nál lépek be az első száron?
- 20500, mozizok (nem tudom merre fog menni a papír, 21000 felé vagy 20000 felé, kivárom az irányt, és ellene nyitok)
- 20000, nyitok egy long-ot
- 20500, zárom a 20000-es long-ot (ha kényszered van, beléphetsz a trend ellen, azaz shortba)
- 21000, nyitok egy short-ot
- 21500, nyitok egy short-ot
- 22000, nyitok egy short-ot
- 21500, zárom a 22000-es short-ot
- 21000, zárom a 21500-as short-ot
- 21500, nyitok egy short-ot
- 22000, nyitok egy short-ot
- 21500, zárom a 22000-es short-ot
- 21000, zárom a 21500-as short-ot
mondjuk eddig követem...

eredmény:
- bruttó 2500 Ft realizált nyerő
- egy short pozícióm van 21000-ről
- 6 nyitás, 5 zárás, azaz 11*20=220 Ft brokidíj
- vége: nettó 2280 Ft nyerő

*************

a módszer fiktív, nem így kereskedek... csak ha már sávkereskedés...
Phylaxa 2014. 10. 11. 18:16
Előzmény: #412  Törölt felhasználó
#415
Az a fárasztó, hogy ha egyszerűen leírod és élenként végig mész akkor tudod, hogy egyértelmű. Én nem írom le többször az biztos. Tényleg nem bonyolult. A gyerekek értik. Kérdezz meg egy matektanárt a megtett útról a gráfoknál.

Definíció szerint sem a netto. Ez van. További minden jót nektek. :)
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 18:11
Előzmény: #410  Törölt felhasználó
#414
gráfelmélet?!
maradjunk a -1+1=0-nál

általános iskola 1 osztály
Phylaxa 2014. 10. 11. 18:11
Előzmény: #410  Törölt felhasználó
#413
Nem. Semmi jelentősége nincs a tárgy szempontjából.

Mivel ehyszerű gráfokról beszélünk, ezért nincs értelme tovább menni, ha nem akarod megérteni. Ez van.

Szerintem bőségesen leírtam nektek ahogy gondolom.

Ha egyszerűen végigmész és nem nettózol, hanem összeadod a dolgokat akkor egyértelműen kijönnek a számok. Ne írogassuk már ugyanazt napokig, semmi értelme. OK? :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 18:09
Előzmény: #407  Phylaxa
#412
"Baromi fárasztó ez veletek."

Ezt te mondod, miután hülyeségeket írsz és még a saját példádat is harmadjára módosítod?
Phylaxa 2014. 10. 11. 18:08
Előzmény: #408  stock33
#411
Pontosan. Erre mondta valaki, hogy a sávkereskedés nem egy V betű. Akkor most el kellene dönteni, hogy forog egy sávban vagy nem?

Először döntsétek el, ha azt mondjátok, hogy nem forog a papír a sávban, akkor nincs oldalazás és eleve nem szólok hozzá.

Ha valaki esetleg azt mondja, hogy ő szerinte van oldalazás, akkor viszont azt mondom, hogy ellentétes pozíciók nyitása szerintem ok.

Ez volt az első hozzászólásom értelme. Ehhez tartom magam.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 18:06
Előzmény: #407  Phylaxa
#410
Ebben az új (3.) példádban már csak 3 értelmetlen szembenyitás van. Ezt a példát viszont már nem fogom leírni neked részletesen, mert felesleges.

Válaszolsz arra, hogy a gyakorlatban a szembenyitásokat hogyan csinálod?
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 18:05
Előzmény: #407  Phylaxa
#409
Most módosítasz harmadjára a példán. Kiszedtél belőle 6 szembenyitást. Csak nem tájöttél te is, hogy az marhaság?

Amúgy durva, hogy egész nap többen a korábbi példádon vitáztunk, és csak most veszed észre, hogy mást akartál írni... Akkor el se olvastad eddig, amiket írtunk?
stock33
stock33 2014. 10. 11. 17:59
Előzmény: #403  Phylaxa
#408
"
22000 nyit fel le
21500 zár le nyit fel le nominal 500
21000 zár le nyit fel le nominal 1000
20500 zár le nyit fel le nominal 1500
20000 zár le nyit fel le nominal 2000
20500 zár fel nyit le nominal 2500
21000 zár fel nyit le nominl 3000
21500 zár fel nyit le nominal 3500
22000 zár fel nyit le nominal 4000
"

- először is a pozifelvételek, zárások száma: nyitásból 14 db, zárásból 8 db, szumma 22 db, brokidíj 440 Ft, lezáratlan pozíciók száma 6 db (jövőbeli 120 Ft költség még lesz ebből)
- 8 nyerő pozi zárva, ami 8*500= 4000 Ft realizált nyerő
- 6 pozi nyitva, egy long (22000-ről) és 5 short (20000, 20500, 21000, 21500, 22000)
- realizálatlan bukó: (22000-22000)+(22000-20000)+(22000-20500)+(22000-21000)+(22000-21500)+(22000-22000)=5000 Ft.

azaz bejártál egy V betűt (sávozzunk), buktál 1000 Ft-ot, még brokidíjra is elment 440 Ft, ha most sávból kilép felfele, akkor a shortok okádni fogják a bukót, + még a brokidíjra is félre kell tenni 120 Ft-ot.
Phylaxa 2014. 10. 11. 17:58
Előzmény: #398  Törölt felhasználó
#407
Bocs most látom, hogy elírtam. A helyes tehát:

18000 nyit fel le
18500 zár fel nyit fel le
19000 zár fel nyit fel le
18500 zár le nyit fel
19000 zár fel nyit le
19500 zár fel nyit le
19000 zár le nyit fel
19500 zár fel nyit le
20000 zár fel nyit le

Baromi fárasztó ez veletek. Bocs a tévedésért. Biztosan nem tanultatok gráfokról? Könnyeb lenne. :)
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 17:46
Előzmény: #404  Phylaxa
#406
Válaszolj légyszi a #398-ra, meg a lentire se válaszoltál (hogyan nyitsz szembe a gyakorlatban).

Nem akarok új példát kezdeni, maradjunk az eredetidnél.
Drian875
Drian875 2014. 10. 11. 17:43
Előzmény: #371  Phylaxa
#405
Na látod, az egyik dolog, ami miatt nem működik az pont az, hogy nem tudod mikor fog egy papír sávban mozogni és meddig teszi azt.

De lásd kivel van dolgod: S&P500, a következő 3 hónapban biztos nem megy ki a 2000 pontos sávból :)

De vegyünk vmit a magyar piacról, Mtel nagy eséllyel sávban mozog, egy széles sávban, amiből nagyon esélyes, hogy nem tör ki a következő 3 hónapban. A sáv: kb.: 230-430.

Ha működne a kereskedési rendszered, akkor simán rámennél egy nagy áttételes határidős piacra, hogy 500, vagy 3 pontoként nyitsz a teljesen mindegy. Egy hét alatt tudnád bizonyítani, h működik vagy sem, még a sávot is te tudod megmondani, hogy hol van.

Legyen a YM, azt hiszem a tőkeáttét olyan 170x. Dobj egy levelet Stevenek, két hétre kapsz egy demo számlát, ssweet@zaner.com, az usa piac este van nyitva, munka nem zavarhat.

Kezdem azt hinni, hogy troll vagy, ember, trader ennyire h--e nem lehet.
Phylaxa 2014. 10. 11. 17:42
Előzmény: #402  stock33
#404
A teljes ábrán 20 él van. Ez 20*500= 10000

A 6 nyitott poziból 4 mindig veszteséges, tehát a végén is az lesz. Ez -5000.

A netto tehát +5000.

20*20=400 a juti tehát PLUSZ 4600.

Ez tényleg ennyire nehéz? :)
Phylaxa 2014. 10. 11. 17:36
Előzmény: #395  stock33
#403
Na így akkor a következő:

22000 nyit fel le
21500 zár le nyit fel le nominal 500
21000 zár le nyit fel le nominal 1000
20500 zár le nyit fel le nominal 1500
20000 zár le nyit fel le nominal 2000
20500 zár fel nyit le nominal 2500
21000 zár fel nyit le nominl 3000
21500 zár fel nyit le nominal 3500
22000 zár fel nyit le nominal 4000

nyitott pozik ekkori vesztesége 5000

netto eredmény ha zárnám -1000

Ezt majd még sokszor le kell írnom? Mert megírtam már párszor. :)
stock33
stock33 2014. 10. 11. 17:35
Előzmény: #396  Phylaxa
#402
ja és legyen mondjuk minden pozifelvétel és zárás 20 Ft költség. nem egy nagy szá, igaz?
stock33
stock33 2014. 10. 11. 17:34
Előzmény: #396  Phylaxa
#401
sőt, az is tetszőleges, hogy mikor végzel, nem kell végig csinálni, lehet bármikor.

írd meg, hogy mennyi a realizált nyerőd, hány lezáratlan pozíciód van, mennyi a nem realizált bukód...

persze én is kiszámolhatom, csak annak nem fogsz hinni...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek