Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 05. 27. 23:01

2014: A következő világpiaci BEAR market kezdete (\"ÉN szóltam\" topic:))  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 22:52
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#201
hát ezt már én sem értem....néz két ellentétes pozit....lezárja az egyiket haszonnal....a másik nyitva marad , de ez kioltotta a másikon levő nyereséget...majd ez a nyitott pozi mínuszba megy esetleg innét tovább...vagy plusszba, de senki nem tudja merre megy....de az egyik zárásáig miért volt nyitva a másik? hogy elvigye a hasznot a nyerőről?
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 23:42
Előzmény: #199  Phylaxa
#202
Nem tűnt fel, hogy én a TE PÉLDÁDAT számoltam ki?

Ha szerinted ez szar kereskedés (egyetértek), akkor azt saját magadnak mond.

De megismétlem: itt nem kereskedési technikákról, stratégiákról van szó, hanem arról, hogy az ellentétesen szembenyitott pozi ÉRTELMETLEN. Csak a jutalékot fozeted vele. Töl mindegy, hogy mit csinál a piac, ugyanezt kisebb jutalékkal, szembenyitás nélkül is megteheted.

Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 23:47
Előzmény: #198  Phylaxa
#203
"Csakhogy neked fingod sincs mi a sávkereskedés."

Hát persze... Pénzügyet végeztem, szereztem még pár papírt + 18 éve csinálom. De biztos közöm nincs hozzá.

Majd te megtanítasz, aki alapfogalmakkal sincs tisztában. Meg azt hiszi, hogy az 1 long+1 short pozi az ingyen pénz aranybányája, hogy mindkét irányba keres...

Annak nincs köze az egészhez, aki szerint van értelme szembenyitni 2 pozit. Na annak tényleg fingja sincs az egészhez.
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 23:48
Előzmény: #200  Phylaxa
#204
Nézz pár grafikont. Bizony-bizony sáv van havin, hetin, napin, óráson, 15' és '3 charton is. A havi charton kell pár év, a '3-n fél óra, hogy lássuk jó volt e a döntés. A ker ktg nem tétel, nem magyar piac, ráadásul szép a tőkeáttétel is, egy pont elmozdulásnál megvan a bróker díja, demon nem számolja, ennyi előnyt kapnál :)

YM-t kereskedem rendszeresen (Dow határidő, YM az e-mini határidő jelölése), igen 3' chartokon kereskedem, alacsony a kockázatvállalási szintem a profi ligában, igen nemcsak keresem, hanem kereskedem is a sávokat, igen ezen a tf-n is és igen, éles számlán (mellette sokat demozok, de ez egy másik történet - edzés).

A YM likvid, a bux határidő nem az. 20-30 pontos lépésközzel tudsz néha 1-2 kontit nyitni. YM-ben pontokként van bent 60-100 kontraktus, mindig. Egy nap átlagos low-high távolság 110 pont. Egy kereskedési időben sok kereskedési lehetőséget ad, a magyar piac nem. A hazai homokozóval szemben több előnye van: az egyik, hogy likvid, a másik, hogy mivel hatalmas az áttét, ezért gyors is, a harmadik - már említettem - a kereskedési költség egy pont elmozdulásnál megvan a broki díja.

Egy ilyen gyors piacon hamar lejönne, hogy bukta a stratégiád, a magyar piacon lehet húzod egy-két évig, mert lassú.

A likvid piac azt jelenti, hogy a pár milliós megbízás nem dönti romba a piacot (legrosszabb esetben elmozdítja pár pontot,de akkor sokat mondtam, járj utána, szorozd ki). A bux esetén ha valaki 100 kontit zárni akar, simán 200 ponttal elmozgatja a piacot, főleg sávban, amikor csökken a forgalom.

De ami eddig lejött, hogy nincs meg az alap tudásod, elnézést, de nekem az jött le. Hosszú és kemény út áll előtted. Nem kell más tanácsára kereskedni, másra hallgatni, bár sok embertől hallom azt, hogy bárcsak meghallgatta volna anno mások intelmeit, mert akkor nem hagyott volna a piacon egy vagy két lakást....

Az okos ember mások, a buta saját hibáiból tanul.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 23:50
Előzmény: #204  Drian875
#205
"Az okos ember mások, a buta saját hibáiból tanul."

Akikkel most vitában vagyunk, ők a sajátjaikból se...
Drian875
Drian875 2014. 10. 10. 23:56
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#206
másfél éve nem jártam a topicban, ma is óva intettek a srácok, először még szórakoztató volt, de most már látom, hogy még komolyan is gondolja :)

"nincs annál rosszabb, mint amikor a tudatlanság kitartással és makacssággal párosul"
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 00:10
Előzmény: #206  Drian875
#207
Én is azt hittem először, hogy vicc. De basszus, ezt tényleg komolyan gondolják itt páran. Elképesztő.
buyandhold 2014. 10. 11. 07:43
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#208
ez tobbszor elhangzott toled: "Az ellentétes pozi = zéró pozi. "

konnyu belatni, hogy nincs igazad:
1. nyitok ket ellentetes pozit
2. felmegy az arfolyam 5%-ot, a long pozit zarom
3. utanna lemegy 10%-ot, akkor a short pozit zarom
4. nincs nyitott pozim, nyertem 10%-ot

ellenben a zero pozinal:
4. nincs nyitott pozim, 0%-ot nyertem
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 07:58
Előzmény: #208  buyandhold
#209
amikor felmegy 5-öt, akkor semmit nem keresett,mert nyitva volt a short....utána meg lemegy...hát ez jó, ---....... ,ha nem megy le?? mi az, hogy utána lemegy?? és mikor lesz nyitva újra long, ha mondjuk megy tovább még 10-et? és ilyenkor meg már -15-ön van a short??
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 08:32
Előzmény: #208  buyandhold
#210
A 2. pontban zartad az egyik pozidat. Onnantol egy iranyban vagy csak nyitva. Amig szemben voltak a pozik nulla volt az egyenleged, minusz kotes koltsege....

Az 1. pontot hagyd ki. 2.-ban nyiss shortot. Vegeredmeny ugyanaz fele koltseggel. Es kozben ugyanazt gondoljuk a piacrol es ugyanott es ugyanarra akarunk belepni. Csak fele koltseggel....
stock33
stock33 2014. 10. 11. 08:40
Előzmény: #208  buyandhold
#211
"konnyu belatni, hogy nincs igazad: "

jézus mária....

csak akkor nyerhetsz (vagy veszíthetsz), amikor nyitott pozíciód van

amikor te a 2. pontban zártad a longot, onnantól van csak nyitott pozíciód (onnantól NINCS ellentétes pozid)

tudod mit tettél? az 1. és 2. pontban megetetted a brókered

"ellenben a zero pozinal: "
a zeró pozid az 1. és 2. pontban áll fent, és nem 0%-ot nyertél rajta, hanem elbuktál egy nyitási-zárási brokidíjat. teljesen értelmetlenül.

DÖBBENET, hogy itt ilyen hülyeségekre kell reagálni. és ez még csak nem is tőzsde, hanem egyszerű alapszintű matematika.
buyandhold 2014. 10. 11. 09:09
Előzmény: #211  stock33
#212
huhhh, latom itt a szinvolalat, en ki is szaltam a vitabol...
buyandhold 2014. 10. 11. 09:23
Előzmény: #200  Phylaxa
#213
ha ez megnyugtat, en ertem amit irsz...

evekig hasznaltam ennek a strategianak a modositott valtozatat...
hala a gyenge kepessegeimnek,eljutottam oda, hogy ma mar csak veszek, nem adok el :)

aki a broker koltsegekkel foglalkozik, az nagyon kisstiluen gondolkozik, raadasul tevesen is, mert elhanyagolhato az arfolyam mozgasahoz kepest...

itt a tobbseg nem a matematikai alapokig nem jutott el, hanem egy allitast nem tud megerteni. Ha allitok valamit, akkor elkezd valami egeszen mast bizonygatni. Ezt te is jol meglattad, szerintem nem erdemes tovabb kuzdeni, nem fogjak megerteni, hogy mit irsz. Ahhoz hogy vitazni tudnanak veled, meg kellene erteniuk, hogy mirol van szo. Sajnos, a hozzaszolasok alapjan meg idaig sem jutottak el.
Beloluk elnek a brokerek ;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 09:27
Előzmény: #208  buyandhold
#214
Ez pontosan ekvivalens ezzel, ha eltekintünk a jutalékoktól:
1. Nem nyitok pozit.
2. Felmegy az árfolyam 5%-ot, nyitok egy short pozit.
3. Utána lemegy 10%-ot, ekkor a short pozit zárom.
4. Nincs nyitott pozim, nyertem 10%-ot.

A különbség, hogy a te változatodban 2 pozíció nyitás és 2 pozíció zárás van, az enyémben csak 1-1, ami fele annyi jutalék. De egyébként pontosan ugyanazt a kockázatot futod.
stock33
stock33 2014. 10. 11. 09:30
#215
"gurunk" a 108-as számú hozzászólásban megosztotta velünk a titkot. átlagos értelmi képességekkel rendelkezők a példáját olvasva felnevetnek, hahotáznak, esetleg röhögőgörcsöt kapnak.
és hát vannak azok, akik nem értik, miért röhög ezen egy értelmes ember, hiszen "a guru az lenni okos, módszer lenni jó"...

nosza, nézzük át egy ingyenes oktatás keretében a módszerét:

mit is tesz a "gurunk":
"Short nyitás 300db. OTP-re 4020-on.
tLONG nyitás 300db.OTP-re 4000 HUF-on."

Ezt követően játszunk le egy fiktív mozgást a piacon, "gurunk" példáját követve:

"Tételezzük fel, esik az OTP, ami mostanság is előfordul.

3940-nél zárom a SHORT-ot, napon túl, a nyitástól 5 napra."

"gurunk" zárta az egyik pozícióját. brókere dörzsöli a kezét, hisz ez jele annak, hogy "gurunk" "dolgozik", láthatólag műveli a "módszert", így szép lassan sok pénz áll a házhoz (brókerünk házához).
na de nézzük tovább:

"A fodulót követően visszakorrekcióban zárom a LONG-ot, és ez általában úgy sikerül hogy itt is plusszos, esetleg enyhén mínuszos vagyok.

De tételezzünk fel egy 3995-ös visszatesztet, 4000 HUF alá.

Ekkor zárom a LONG-ot:"

nos, nézzük végig "gurunk" ügyködését (tételezzük fel, hogy pozik nyitásakor a tőkéje kb. felét leköti).

1) longot nyit 4000-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + fele tőkéjét leköti)
2) longgal megegyező mennyiségben shortot nyit 4020-on (innentől nem vállal kockázatot = nem is nyerhet, nem is veszíthet, nincs nyitott pozíciója + teljes tőkéjét leköti)
3) tartogatja a pozícióit, nyerési (vesztési) esélye nulla, teljes tőkéje le van kötve, ráadásul fizeti a pozíciók fenntartását)
4) zárja a shortot 3940-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + tőkéje fele van lekötve)
5) zárja a longot 3995-ön (innentől nem vállal kockázatot, nincs nyitott pozíciója + nincs tőkéje lekötve)

eredmény?
hogy rövid legyek, csak bruttóval számolva: (4020-4000) + (3995-3940) = 75 Ft részvényenként

na de mit csinál egy értelmes tőzsdéző, ugyanezen árfolyamokat elérve, maradva "gurunk" példájánál???
értelmes tőzsdézőnk nem ellenpozíciót nyit, hanem zárja a nyitottat. azaz:

1) longot nyit 4000-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + fele tőkéjét leköti)
2) zárja a longot 4020-on (innentől nem vállal kockázatot = nem is nyerhet, nem is veszíthet, nincs nyitott pozíciója + NINCS tőkéje lekötve)
3) pihenget, nézeget más részvények után (nyerési (vesztési) esélye nulla, NINCS tőkéje lekötve (azaz bármikor bevethető), nemlétező pozícióinak nincs fenntartási költsége)
4) nyit egy longot 3940-en (innentől kockázatot vállal, nyitott pozíciója van + tőkéje fele van lekötve)
5) zárja a longot 3995-ön (innentől nem vállal kockázatot, nincs nyitott pozíciója + nincs tőkéje lekötve)

eredmény?
hogy rövid legyek, csak bruttóval számolva: (4020-4000) + (3995-3940) = 75 Ft részvényenként

VÁO... VÁÁÁO, VÁÁÁÁÁOOOO, VÁÁÁÁÁÁÁÁOOOOOOOO!!!
hogy mi? a mágikus ellentétes pozi nélkül???

akkor miért ne lehetne ellentétes pozival?
1) ha ugyanazon az árfolyamon, vagy pár tizeden belül nyitod az ellentétes pozikat, akkor garantáltal bukod az ellentétes pozik brokidíját
2) a 3. pontban a teljes tőkéd le van kötve, míg az értelmes módszer esetében szabad a teljes tőkéd
3) a hagyományos módszernél a várakozás idejében bármikor gyorsan reagálhatsz egy új lehetőségre, míg a mágikus ellenpozíciósban zárni kell a pozíciókat ehhez (plusz költség)
4) a 4. és 5. pont bekövetkezte kérdéses (az 1. és 2. is az, de a két utolsó ezekhez képest még kétségesebb), azaz míg a mágikus módszernél a pozícióidat idővel zárni kell (költség), addig az értelmes tőzsdésnek csak akkor van költsége, ha valóban kereskedik (nem csak úgy tesz, mintha kereskedne)
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 09:30
Előzmény: #208  buyandhold
#216
Azt kellene megértened, hogy ha van két ellentétes pozid, az jutalékoktól eltekintve pontosan ugyanaz, mint ha nem szálltál volna be, viszont mert vannak jutalékok, ezért drágább annál. Ha erre épülő stratégiát dolgozol ki, pl. sávkereskedés céljából, akkor vezesd vissza erre, és sok jutalékot megspórolsz.
stock33
stock33 2014. 10. 11. 09:32
Előzmény: #212  buyandhold
#217
ne szállj ki, inkább tanulj belőle, mert akkor te is idővel elérhetsz egy, a tőzsdézéshez minimálisan szükséges értelmi színvonalra!
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 09:32
Előzmény: #211  stock33
#218
Engem a logikai kapukra emlékeztetnek ezek a problémák, mikor ha nem egyszerűsítettem le a képletet, akkor sokkal több logikai kapuból kellett összerakni ugyanazt.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 09:32
Előzmény: #208  buyandhold
#219
Jaj...

"konnyu belatni, hogy nincs igazad:
1. nyitok ket ellentetes pozit
2. felmegy az arfolyam 5%-ot, a long pozit zarom
3. utanna lemegy 10%-ot, akkor a short pozit zarom
4. nincs nyitott pozim, nyertem 10%-ot"

Akkor leírom, mit tettél:
1. Nem csináltál semmit (0 pozi),
2. 5%-al feljebbről nyitsz egy shortot,
3. 10%-al lejjebb lerázod.
4. Nyertél 10%-ot.

Valójában te pontosan ezt tetted. Csak míg ez így 2 kötés mindösszesen (1 nyitás, 1 zárás), addig neked 4 közésed volt. Tehát UGYANAZT megcsináltad dupla jutalékkal.

Erről pofáztunk itt tegnap.

És számomra felfoghatatlan, hogy még mindig nem értik sokan (pl. te sem).

stock33
stock33 2014. 10. 11. 09:34
Előzmény: #215  stock33
#220
az utolsó részből lemaradt még egy pont:
5) a pozíciók tartása, átkötése is pénzbe kerül... értelmes módszernél nincs ilyen költség...

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek