Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 10:13
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#100
A lényeges kérdés hogy ki.
Ha a forgalmazó, akkor az BEVA tag, ha a kibocsátó akkor a BEVA-nak semmi köze hozzá.
ktamask 2015. 03. 14. 10:12
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#99
Mindenki tudta mennyire kaptak engedélyt, a kibocsátó és a forgalmazó is.

Tegyük fel te vagy a kibocsátó.
Én mint forgalmazó, már látom - hiszen ÉN forgalmazom - hogy elértem a 60 milliárdot, megkérdezlek, mit csináljak? Elértük a keretet. STOP.

Kibocsátó: dehogy értük el, toljátok tovább.

Forgalmazó: 120 milliárdnál járunk, figyu, ez már duplája. Van engedélyünk erre?
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 10:08
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
magyarul rádobták a piacra-
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 10:08
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#97
Bocsi, természetesen PSZAF
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 10:07
Előzmény: #91  nemoland
#96
"Jogilag több forgalmazó is lehetett...így a forgalmazónak nem kell 'tudnia', hogy a kötvénykibocsátó cég épp hol tart a kötvényeivel..."

A PSZAB-nak kell engedélyezni hogy a forgalmazó mennyi kötvényt adhat el.
így néz ki:
link

A PSZAB-nak kell(ene) tudni hol tart az öszkibocsátás.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 10:06
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
látom,már pedzegetitek
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 10:05
Előzmény: #89  ktamask
#94
Itt meg ezzel!! PSZAF MŰKÖDÉSI ENGEDÉLYÉT
MEGKAPTÁK,SZABAD AZ ÚT*
Ott van láthatod- "ÁTRUHÁZNI" bár úgy volna,
Elég felajánlani-
EZEK CÉGEK KIBOCSÁTÓI OLDALRÓL

PSZAF/MNB JÓVÁHAGYÁSRA NEM KÖTELEZETTEK!!
Akkor világos mibe ültek bele!!
Megtévesztésre nyugodtan jó jött!!
Befizetés jogalapja???
-Kötvényesekre gondolok-
MÉG EGYSZER <VÁLLALATI KÖTVÉNY> PIACÁT
NEM FELÜGYELIK
link
nemoland 2015. 03. 14. 09:58
Előzmény: #90  BudFox
#93
...igen...de ez etikai kérdés...

a kérdés az,hogy jogilag kell-e ellenőriznie...és mivel ez egy 'termék' amit bevételeztek a rendszerébe...valószínűleg nem... mint ahogy pl. az üdítőnél/konzerveknél sem tudhatod, milyen alapanyagból készültek...

sejtheted...gondolhatod...és elmondhatod...(hogy talán romlott vagy egészségtelen) ha akarod, de jogilag nem kell semmit se tenned...
nemoland 2015. 03. 14. 09:53
Előzmény: #91  nemoland
#92
...mármint az ügyfelek bizalma megrendül és nehéz lesz az életük...
nemoland 2015. 03. 14. 09:51
Előzmény: #88  ktamask
#91
jogilag több forgalmazó is lehetett...így a forgalmazónak nem kell 'tudnia', hogy a kötvénykibocsátó cég épp hol tart a kötvényeivel...
(ekkor a Q.ért.p zrt-ből nem megy senki börtönbe...csak a Q hrurira-ból...)

az erkölcs más kérdés abban maximálisan igazad van és pénznyelőnek is, hogy ha jogi felelősség nem is lesz az ügyfelek bizalmával...
BudFox
BudFox 2015. 03. 14. 09:50
Előzmény: #86  nemoland
#90
szerintem is ilyen részletekben fog megbújni az ördög..

Én még lyenekre gondoltam :

- Ugyebár ezeknek a fránya brókereknek ki volt adva hogy tukmálni kell az ügyfelekre a kötvényeket...rám pl. vagy háromszor próbálta meg rámsózni a vacak kötvényeit - szerencsére nem vettem -
DE,

Itt van pl. ez a bróker, aki már 7 éve itt dolgozik az irodában...Nem sejthette a sorozat számokból itt valami nem stimmel ? Vagy hogy megbuherálták a kötvényeket ? mivel azért híreket csak olvasott a saját oldalukon, nem volt gyanús hogy ennyi kötvény van, esetleg nincs is rá a cégnek engedélye...neki meg folyton ajánlani kell az ügyfeleknek ?

ezeket a brókereket mindig küldték továbbképzésre a többi brókercéggel egyetemben...nem beszéltek egymás között más brókerekkel hogy itt valami bűzlik ?

Szerintem itt jó sok brókert is fel kéne jelenteni, csalás megalapozott vádjával, bűnszervezetben elkövetett csalás, stb..
ktamask 2015. 03. 14. 09:48
Előzmény: #88  ktamask
#89
Kiment az MNB, érdekes egyből látták,h 210MRD az eladott, nem 60MRD.

Azonnal lebuktak.
ktamask 2015. 03. 14. 09:47
Előzmény: #87  nemoland
#88
De most csak 1 forgalmazó volt, nem?

Vagy több Quaestor fiókot több forgalmazónak tekintünk?
Akkor is 1 rendszert néznek.

Olyan, mintha bemegyek 2 OTP-be, az egyikbe látom a számlámat, a másikba nem.
nemoland 2015. 03. 14. 09:43
Előzmény: #84  ktamask
#87
...jogilag nem csak 1 forgalmazó lehet, így neki 'nem kell' látnia/elemeznie ezt
nemoland 2015. 03. 14. 09:42
Előzmény: #82  nemoland
#86
...engem az 1 tétel informatikai rendszerbe való bekerülésének konkrét folyamata érdekelne inkább... (kvázi a 'bevételezés')

tehát így nézhet ki ? :
pl.
a kötvénykibocsátó átad a forgalmazónak egy értéket és egy MNB által engedélyezett sorozatszám tartományt, amelyet lehet 'bevételezni a rendszerbe' és értékesíteni ?!

ekkor a forgalmazónak kell ellenőriznie az MNB sorozatszámot (hogy ismételt vagy csak annyit hogy 'aktiv', 'élő', engedélyezett tartomány ?

Mi van ha ugyanazt kapja meg 3* ?
Mit kell(ene) tennie ?

ebben fog rejleni (a részletekben) az 'ördög'
ktamask 2015. 03. 14. 09:40
Előzmény: #84  ktamask
#85
Megvásárolt - visszaadott (eladott) = forgalomba lévő kötvények

így értettem
ktamask 2015. 03. 14. 09:38
Előzmény: #82  nemoland
#84
"ráadásul pontos nyilvántartási is csak nála van meg - nem pedig a forgalmazóknál"

Az Értékpapír Zrt. tárolta az értékpapírokat. Ne mondd azt nekem, hogy nem látták, mennyit adtak már el.

Eladott-visszaadott = forgalomba évő kötvények
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 09:35
Törölt hozzászólás
#83
nemoland 2015. 03. 14. 09:35
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#82
...ha ez visszavétel-újra eladás igaz akkor a forgalmazó (Q.-ért-zrt.) jogilag vétlen,,,

ugyanis ekkor (a dem. vállalati kötvényeket 'termékként' kezelve) jogilag fogalma se lehet arról, hogy az éppen megkapott kötvénycsomag és az ahhoz adott engedélyszámok épp hol tartanak: élő/nem élő/lejárt /visszavont vagy ismételt...

ekkor egyedül a kötvénykibocsátó KFt a felelős (hiszen ott látták az értékesítésre átadottak közt az ismétléseket/szabálytalanságokat)

ha veszel egy terméket és kapsz hozzá számlát
(itt MNB engedélyszámot) nem ellenőrizheted le (csak a felügyelet), hogy aki a terméket adta adózik-e/betart minden szabályt rendesen...

tehát ekkor a Q.ért-Zrt nem felelős és a kötvényes cégen minden felelősség... (ráadásul pontos nyilvántartási is csak nála van meg - nem pedig a forgalmazóknál)
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 09:28
Előzmény: #80  ktamask
#81
"Azzal nincs gond, hogy újra eladták a visszavettet. "

Ha vissza vették nem lehet újra eladni.
Ha csak közvetítők voltak a vevő és az eladó között akkor nincs gond.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek