Topiknyitó: Portfolio 2015. 03. 10. 11:18

150 milliárdnyi fiktív kötvényt sózott el a Quaestor  

Ugrás a cikkhez
Dúl a brókerbotrány, mellyel kapcsolatban az MNB alelnöke a parlament gazdasági bizottságának keddi ülésén beszélt. Windisch elmondta, hogy mintegy 150 milliárd forintnyi fiktív kötvényt bocsáthatott ki a Quaestor, mely ráadásul a Buda-Cashhez...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=211195
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 15:37
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#220
Idézet a Quaestor kötvény kibocsátói tájékoztatójából:

"A Kibocsátó felhívja a befektetők figyelmét, hogy a kötvény forgalomba hozatala a szokásostól eltérő kockázatú."

És íme egy 2013-as (!!) cikk arról, hogy mennyire kockázatos a Quaestor kötvénye:

"A kibocsátó nem a Quaestor cég, hanem egy direkt erre a célra létrehozott Kft., amelyik továbbadja a kötvényekből befolyt pénzt a csoport tagjainak. Te ezzel a Kft.-vel vagy jogi kapcsolatban. A Kft. saját tőkéje kerekítés után 0,0%-a a teljes forrásnak, vagyis nagyon finoman szólva is nem tűnik túl tőkeerősnek. Ezért fogalmaznak úgy, hogy “az átlagostól eltérő kockázatú”. Mivel a pénzt a Kft. tovább kölcsönzi a Q csoport egyes tagjainak, akkor nem fog tudni fizetni, ha a Q csoport valamelyik tagja nem fogja törleszteni a Kft.-től felvett hitelét.

A kötvényre sem az OBA, sem a BEVA védelme nem vonatkozik a prospektus szerint."
link

Külön kiemelném az utolsó sort:
A KÖTVÉNYRE SEM AZ OBA, SEM A BEVA VÉDELME NEM VONATKOZIK A PROSPEKTUS SZERINT

Aki tehát úgy vett kötvényt, hogy el sem olvasta a saját kibocsátói tájékoztatóját sem, az teljesen érthetetlen, hogy mégis milyen alapon tartja itt a markát.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 15:36
Előzmény: #216  csendben
#219
Idézet a Quaestor kötvény kibocsátói tájékoztatójából:

"A Kibocsátó felhívja a befektetők figyelmét, hogy a kötvény forgalomba hozatala a szokásostól eltérő kockázatú."

És íme egy 2013-as (!!) cikk arról, hogy mennyire kockázatos a Quaestor kötvénye:

"A kibocsátó nem a Quaestor cég, hanem egy direkt erre a célra létrehozott Kft., amelyik továbbadja a kötvényekből befolyt pénzt a csoport tagjainak. Te ezzel a Kft.-vel vagy jogi kapcsolatban. A Kft. saját tőkéje kerekítés után 0,0%-a a teljes forrásnak, vagyis nagyon finoman szólva is nem tűnik túl tőkeerősnek. Ezért fogalmaznak úgy, hogy “az átlagostól eltérő kockázatú”. Mivel a pénzt a Kft. tovább kölcsönzi a Q csoport egyes tagjainak, akkor nem fog tudni fizetni, ha a Q csoport valamelyik tagja nem fogja törleszteni a Kft.-től felvett hitelét.

A kötvényre sem az OBA, sem a BEVA védelme nem vonatkozik a prospektus szerint."
link

Külön kiemelném az utolsó sort:
A KÖTVÉNYRE SEM AZ OBA, SEM A BEVA VÉDELME NEM VONATKOZIK A PROSPEKTUS SZERINT

Aki tehát úgy vett kötvényt, hogy el sem olvasta a saját kibocsátói tájékoztatóját sem, az teljesen érthetetlen, hogy mégis milyen alapon tartja itt a markát.
ktamask 2015. 03. 14. 15:33
Előzmény: #216  csendben
#218
Felesleges akármin is vitázni.
Gewinner/Pénznyelő.

Megvárjuk a végét (MNB/BEVA hivatalos álláspontot), aztán eldől, kinek lett igaza, kinek nem.

Ha nektek, elfogadjuk, ez van, tényleg bebuktuk a lóvét.
Ha nekünk, örülünk, ennyi.

Nekem kb. 6 évnyi meló alatt (lakásra) félretett pénz ugrik,ha nem kártalanít a BEVA.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 15:31
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#217
Drága pénznyelő!

Képzeld megnéztem! A saját számláim minden nap!
De sehol sem találtam arról adatot, hogy van egy 150 milliárdos fiktív kötvénykibocsátás.
Erről még a Concorde vezére is azt mondta, hogy ezt egyszerűen nem tudja elhinni.
Más. Annak idején gondolkodtam a Q-cells kötvényen, de ott minden nyitott volt, s a vállalat nehéz helyzete miatt nem vágtam bele.
csendben 2015. 03. 14. 15:23
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#216
Ad egy:
- nincs akkora bukóm,hogy ezért idegeskednem kellene ()ezt vagy elhiszed vagy nem,de azért a hsz-k stílusából nem hiszem,hogy a fene nagy idegesség tükrözödne!)
Ad kettő:
- Megkérnélek,hogy CSAK EGY olyan hsz-emet mutass,idézz,stb.,ahol állami kártérítés követeltem,vagy jogosnak találtam volna!

Ad három:
az,hogy komolyabbnak hittelek,az az én bajom (de Te adtál rá okot!)
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 15:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#215
A részvény és a kötvény nem ugyanaz!
A példád is sántít. A piacvédelem elmulasztása nem egyenlő a gazdasági döntések meghozatalával, mégha azt az állam is hozza.
ktamask 2015. 03. 14. 15:20
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#214
Hrurira 10 millás volt talán a kezdetektől fogva, vagy tévedek? Ennyi erővel már az első félévben is csalhattak, csak a kutya se vette észre.

Értékpapír Zrt. BEVA biztosított, ezt hangoztatták. Hogy ők ezt a Hrurira-tól veszik, egy papíron sem volt rajta. Láttál lekötéses papírt?

Amúgy nem néztem utána egyiknek sem.
csendben 2015. 03. 14. 15:19
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#213
Ma vicces kedvedben vagy!
A nyilvános adatokben melyik cég közli,hogy 60milliárd helyet 210-et adott el ?
Vagy BC. hol hírdette,hogy "ellopom a rv-ket" ?

Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 15:18
Előzmény: #204  csendben
#212
Értem, hogy ingerült vagy a bukta miatt, de ettől még egyrészt nem jár a te károdért állami kártérítés (mert akkor másnak is járna sokminden másért), másrészt ne rám legyél mérges.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 15:16
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#211
Pl. kíváncsi vagyok, ki az, aki legalább most az elmúlt hetekben:
- megnézte bankja, brókercége nyilvánosan elérhető pénzügyi adatait?
- megnézte, mekkora ügyfélköveteléssel, milyen saját tőke, eszközök állnak szemben?
- 30 millió felett új számlát nyitott más bankban, 6 millió felett új számlát nyitott más brokicégnél;
- lekért friss, írásos, lepecsételt számlainformációkat bankjától/brokicégétől;
- megnézte valamennyi befektetését és különös tekintettel a kötvényeire megnézte a kibocsátó pénzügyi adatait, informálódott róla, stb. stb.;
- stb. stb.

Mert szerintem sokan még MOST SE tették meg mindezt. Pedig ezeket bizony ilyen ügyek nélkül is meg kellene tenni.
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 15:15
Törölt hozzászólás
#210
csendben 2015. 03. 14. 15:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#209
Mutass már egy hsz-t,amiben: bármikor,bárkitől követeltem valamit!

Ha nincs ilyen,akkor ne égesd magad tovább...
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 15:14
Előzmény: #200  Törölt felhasználó
#208
Erre nehéz érvet mondani.
Próbálj a felvetésekre válaszolni.
ktamask 2015. 03. 14. 15:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#207
Kivéve ha közben nem lopják ki alólad a Jacuzzit vagy a vizet.
ktamask 2015. 03. 14. 15:13
Előzmény: #203  ktamask
#206
ÉN CSAK ÉLDEGÉLEK....UTAZGATOM---PIHENEK ÉLVEZEM AZ ÉLETEM...AZ ORSZÁG 95%-A CSERÉLNE VELEM ....HIDD EL!!!!

Ha én a te helyedben lennék, soha nem írnék ezen a fórumon.

Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 15:12
Törölt hozzászólás
#205
csendben 2015. 03. 14. 15:12
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#204
Annál komolyabbnak tartottalak,minthogy ilyen agyament baromságokkal gyere elő kocsifeltörés,stb).

Ezen a szinten felesleges egymás idegein játszadozni...
Fogalmad sincs,hogy kinek,mennyi pénze,milyen befektetésbe van...

Mellesleg,az összegtől teljesen független,hogy nem normális piaci kockázat ami a Q.-nél történt.
De aha igen:akkor meg tök mindegy hova viszed a pénzed: bankok is (nagyok is! csináltak svindlit...).

ktamask 2015. 03. 14. 15:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#203
ÉN CSAK ÉLDEGÉLEK....UTAZGATOM---PIHENEK ÉLVEZEM AZ ÉLETEM

Akkor miért írsz CAPS LOCK-kal és idegeskedsz?
Tán te vagy a könyvvizsgálójuk?
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 15:09
Törölt hozzászólás
#202
Törölt felhasználó 2015. 03. 14. 15:08
Törölt hozzászólás
#201

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek