Portfolio Portfolio
5
5
1
június 07. | 12:09

15 éve nem volt ekkora májusi deficit a büdzsében  

ugrás a cikkhez
Májusban 137,4 milliárd forintos hiány keletkezett az államháztartás központi alrendszerében, amire 2004 óta nem volt példa - közölte a Pénzügyminisztérium. Mivel az elsõ hónapokban még többletes volt a magyar büdzsé, így az
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
június 26. | 20:52
vajon milyen lesz a júniusi büdzsé hiánya?
június 08. | 23:38
előzmény: #91  elemes
Így van, emlékezhetünk (már, aki megszületett már akkor :-), hogy a Bokros-féle tandíj ellen főképp egy Fidesz nevű párt tiltakozott, az élükön Ságvári járt, nem, Orbán Viktor áll. Azt mondták, elveszik a jövőt a fiataloktól. Hát, én nem is értem.
június 08. | 21:28
előzmény: #88  qwrtzq
Jaj már, hát a te érveid (engedékenyen nevezzük így) már a topic elején megbuktak. Több szerénység jobban állna neked. 
június 08. | 20:33
előzmény: #85  qwrtzq
"azért voltak 0ft reálhozammal kiszállók is".
.
Persze. Egy válság mélypontján kényszer likvidálva is sikerült MEGŐRIZNIÜK a jelenértékét a befizetésüknek. De átlagosan bőven reálhozamot hoztak és a "negatív" reálhozam elég kis részre volt igaz. Kb olyan mintha én azzal jönnék hogy de vannak minimálnyugdíjasok is 28500 Ft-al. Persze 3 millióból úgy 50.000-en talán.
június 08. | 20:27
Szóval valójában szerinted a munkanélküliség 10% feletti volt mert túl sokan jártak egyetemre a balos időkben. Igazad van nekem fogytak el az érveim :P. És ezek az emberek biztos munkanélküliek lettek volna ahogy most is azok gondolom. Mivel én is főiskolára jártam akkor engem is oda számolsz? Melyik a büfé szak? A közgazdász jó még?
.
Mellesleg a főiskolai halgatók száma 2002-ben  400.000 volt és még most is 300.000. Olyan nagy változás nem volt. És úgye ezek nem MIND "buliszakok" ha nevezhetjük-e bármelyik szakot annak ha a felsőfokú diplomával rendelkezők 2% nem talál csak később munkát. De igazad van biztos emiatt volt 7% anno, az Orbán kormány alatt meg 11% még 2013-ban is.
.
Én meg sose voltam balos nem hogy most de soha. Érdekes pampát sose találod be ezzel csak kb mindenki mást aki nem Fidesz segget nyal ezerrel.
június 08. | 20:25
előzmény: #86  qwrtzq
hát a büfészakok pont 98 után kezdtek felfutni :)
június 08. | 19:44
előzmény: #79  qwrtzq
A manyup mellett is maradt még nem kevés állami elosztás. Ezért is volt a deal része a nyugdíj egy negyede - mivel a fizetendő járuléknak is ekkora része ment a manyupba, a többi, azaz a háromnegyede pedig az államiba.
.
A TBSZ meg a NYESZ valóban jó. Egy apró gond van velük (de ettől még tényleg jók!). Nevezetesen, hogy csak a nettódból tudsz belerakni. Ha marad erre. A manyup-ba a kötelező járulék egy része ment.
.
A TBSZ és a NYESZ adózási előnyeit nem tudod kihasználni, ha nincs elég nagy jövedelmed, mert nem tudsz belerakni, nincs elég adód, amit visszakaphatnál (NYESZ esetén), satöbbi. 
június 08. | 19:26
Hasonlatosan ahhoz, akik ma közmunkások, vagy épp akár 6 órát is dolgoztak a héten. Mindkét eset sokkal, de sokkal hasznosabb mindannyiunknak, mint az egyetemre járás (megjegyzem: nagy átfedés nem lehet a csoportok közt).
június 08. | 15:07
előzmény: #87  Peterbond
akik egyetemre járnak, nem szerepelnek a munkanélküliségi statisztikában majdnem 200 ezer ember 2006ban
de örülök, hogy mellébeszélsz, mint egy balos aki pontosan tudja, hogy érvei megbuktak :)
június 08. | 14:39
előzmény: #86  qwrtzq
Jaja gondoltam. Az a sok mocskos diplomás akinek a körében 2% volt a munkanélküliség.
június 08. | 14:30
előzmény: #82  Peterbond
a csoportos kamurokkantosítás, és a büfészakra járatás nyomta le a szoci munkanélküliséget
június 08. | 14:29
előzmény: #81  Peterbond
azért voltak 0ft reálhozammal kiszállók is
június 08. | 14:28
előzmény: #80  signal2
nem lehet ilyen szocialdarwinistán mellénézni, amikor nyilvánvaló hülyeséget csinálnak egyébként minimálbéres emberek
június 08. | 14:17
előzmény: #81  Peterbond
Most néztem meg az önkéntes nyugdíjpénztáramat. ebben a hónapban lett 7 éves. 1,6 milliónál járok havi 12 majd 15 ezer befizetéssel. évi 8 ezer forint költséget számoltak fel azaz eddig a 1.6 millió forintra volt 56 ezer forint a teljes költség. Ez kb 3,5% költség vagyonarányosan. De ahogy nő a vagyon úgy lesz egyre kisebb. A teljes hozamom ezen költségek levonása után is 25%. És ettől biztos vannak jobbak is ez csak egy sima átlagos önkéntes pénztár teljesítménye úgy hogy nem 100% részvényel kockázatos portólióba lennék.
június 08. | 14:06
előzmény: #78  qwrtzq
"2010 előtt rengetegen jártak büfészakokra, rengeteg volt a kamurokkant és emellé nagyon megengedő volt az "álláskeresési járadék" követelménye isés akkor erre volt 6-7-8-11% munkanélküliség."
.
2010 elöttig 6 és 8% között mozgott a munkanélküliség. A válság idején ment csak 10% fölé. 2010 és 2013 között 11 és 10% volt a munkanélküliség. 2015-ben volt először alacsonyabb mint a válság elött. És ennek főleg az EU-ba távozó munkanélküliek volt a hajtóereje. Kb a 3. Orbán ciklus végére lett reálisan itthon alacsony a munkanélküliség. Csak a tények kedvéért.
június 08. | 14:02
előzmény: #79  qwrtzq
Alább számoltam ki hogy 100.000 bruttóra is 40.000 kiegészítés jön ki 10 éves nyugdíj esetén.
.
Amúgy a magánnyugdíjban is már volt részvény és más konstrukciók is nem csak államkötvény. Pont azon sírtak a politikusok hogy eltőzsdézik a vagyont ( ami nem volt igaz ) mert részvényekbe is tehették.
június 08. | 13:53
előzmény: #75  qwrtzq
Pont ezért tette lehetővé a Bajnai-kormány a visszalépést. Annó is az volt a mondás, hogy csak akkor lépj be, ha van legalább 20 éved a nyugdíjig.
június 08. | 13:36
előzmény: #76  Peterbond
"Mivel, talán minimálbérrel jött ez ki? Én 4 év után millió felett jártam pedig pályakezdő voltam. 40 év után mennyinél is jártam volna kamatokkal és további befizetéssel?"
Örülök, hogy sikerül végre felfogni, hogy mi is volt az igazi gond a MANYUP-al. A nyugdíj, mint szociális konstrukció nem működik, hogyha nincs állami újraelosztás.
Ja, egyébként még mázli, hogy azóta a kurbánék hoztak létre olyan rendszereket, amik ténylegesen, és nem csak a nevében magán megtakarítási célokat szolgálnak. Ilyen pl a TBSZ. Ráadásul nem kell nevetséges korlátok közé szorítani, mindneki olyan kockázati befeketetéseket választ, amilyet csak jólesik. Ha én 100% részvényben szeretném kockáztatni a pénzem akkor abban.
június 08. | 13:32
előzmény: #75  qwrtzq
2010 előtt rengetegen jártak büfészakokra, rengeteg volt a kamurokkant és emellé nagyon megengedő volt az "álláskeresési járadék" követelménye is
és akkor erre volt 6-7-8-11% munkanélküliség 
június 08. | 13:30
előzmény: #76  Peterbond
Elnézést nem is volt 4 év csak 3 és 1-2 hónap.
június 08. | 13:29
előzmény: #70  qwrtzq
"ugyan hogyan rúgott volna az a teljes munkaképes korra kalkulál 2-3 millió forint manyup megtakarítás a kifizetett nyugdíjak 25%-ra?"
.
Mivel, talán minimálbérrel jött ez ki? Én 4 év után millió felett jártam pedig pályakezdő voltam. 40 év után mennyinél is jártam volna kamatokkal és további befizetéssel?
.
De tudod mit nézzük meg. legyen 100.000 bruttó fizu 2010-es jelenértéken. Az évi 100.000 forint beffizetés ( 12 * 8500 ). 40 év alatt is 4 millió jön ki 2010-es jelenértéken NULLA reálhozammal csak inflációt tartó szinten. De mint tudjuk ennél jóval többet termeltek a Válság közepén is a pénztárak. Tehát nem konjunktúrába hanem 2009 és 2010-ben a válság mélypontján. 10 éves nyugdíjjal számolva is több mint havi 40.000 forint értékben kapna nyugdíj KIEGÉSZÍTÉST 2010-es értéken számolva.
június 08. | 13:29
előzmény: #71  signal2
nem, ez már nyugdíjbavonulási kalkuláció volt
történet ez azért, mert a manyup tagok jelentős része egyszerűen túl öreg volt, amikor belépett a rendszerbe, alacsony volt az adózott jövedelme, és nem is mindig volt munkája 
június 08. | 13:21
előzmény: #71  signal2
Nem,nem az MszP Csoport megtartotta(MNYP. tagságát)SOSE BÍZTAK AZ ÁLLAMI NYUGDÍJBA...
-Valami monopol jogként Definiálják még ma is MNYP.

június 08. | 13:15
előzmény: #72  HPeter76
nekem idetesztek ilyen Jkv. meghajlok előtte. ::)))
június 08. | 13:14
Hát igen egy szóval nem monda Kedves MNYP. vezetője VÁLASSZUK MÁR LE AZ ÁLLAMI
 ALAPOT!! legyen az X össegnek 25%-ka)na az első feltétel erre az esetre nézve..
 Erre mondom mentsük ami menthető..
június 08. | 13:10
Akkor volt annyi, a nyugdíjbavonuláskorit már csak azoknál tudjuk meg, akik tagok maradtak. Utána abból az összegből lehet a várható hátralévő élettartamra egy növekvő tagú járadékot kalkulálni. 
június 08. | 12:42
előzmény: #69  signal2
ugyan hogyan rúgott volna az a teljes munkaképes korra kalkulál 2-3 millió forint manyup megtakarítás a kifizetett nyugdíjak 25%-ra?
június 08. | 12:26
előzmény: #66  qwrtzq
Cserébe lemondtak 25%-nyi nyugdíjról. Nem biztos, hogy rossz deal volt az.
június 08. | 12:22
előzmény: #65  qwrtzq
Ez igaz. Az állampapírokat azonnal bevonták, a többit berakták az NYRÁ-ba, és onnan adogatták/adogatják. Abból mondjuk van plusz likviditása az államnak.
június 08. | 12:02
előzmény: #50  sanka
hahaha :D tetszik, amikor a ballibek a valóságtagadáshoz fordulnak :DD
https://adozona.hu/tb_jarulekok_nyugdij/20110914_realhozam
Bizony voltak ám ehhez hasonló nagyon izgalmas dolgok.
a bajnai törvény :"
  • a Bajnai kormány a 2009. évi LXXVII. törvénnyel[10] biztosította a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe történő visszalépés lehetőségének szűk körű megnyitását 2009 év végéig. A törvény rendelkezései szerint a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe történő visszalépés lehetősége azon pénztártagok számára nyílik meg 2009. december 31-éig, akik önként váltak a magánnyugdíjpénztár tagjává és 2008. december 31-éig betöltötték 52. életévüket. A törvény lehetőséget biztosít arra is, hogy a már társadalombiztosítási (öregségi) nyugellátásban részesülő pénztártagok (volt pénztártagok) 2009 végéig kérhessék társadalombiztosítási nyugellátásuk összegének módosítását, a pénztártagság figyelmen kívül hagyásával.
"
június 08. | 11:59
előzmény: #64  HPeter76
az 'adófizetők' voltak a befeketetők, és erre még az állam fizette a kamatot
mint 2008-2010 között kiderült, a nagy semmire, mert a konjuntúrában bárki tud pénzt keresni, válságban meg nem tartották a hátukat semmiért
június 08. | 11:58
előzmény: #59  signal2
leginkább úgy értem, hogy nem igaz, hogy a magyar kormány hirtelen 3000 milliárd likvid forráshoz jutott volna, ahogy itt egyes vallásos ballibek körmükszakadtáig állítják
június 08. | 11:34
előzmény: #63  HPeter76
Azt ne felejtsük már el ez csak nevében MNYP. -Állam ott volt mint befektettő!
június 08. | 11:30
előzmény: #62  HPeter76
Azt meg nagyon figyelmen kivül hagyjátok MNYP. MEGALAPÍTÁSKOR AZ ÁLLAMTÓL KAPNAK ÁLLAMPAPÍROKAT!!!

június 08. | 11:26
előzmény: #48  qwrtzq
ha a te birtokodban van az igen
de a saját kibocsátott kötvényed van a tulajdonodban annak semmi értelme nincsen
és miért lenne irreleváns, hogy az emberek befizetése (tehát a tényleges készpénz 3000 milliárd) a szocik által már réges régen el lett tapsolva
De bizony a RÉSZLETEKBEN VAN AZ Ördög..
 ÁLLAMKÖTVÉNYEK,DISZKONTKINCSTÁRJEGYEK EZEKNEK SZIGRÚ ELSZÁMOLÁS RENDJÉT DOLGOZTÁK KI(SAJÁT CSAPDÁJUKBA ESTEK BELE,ELSÍKKADT A VAGYON,MAJD TESZNEK MÉG HOZZÁ ÍGY VOLTAK VELE)
Magán nyugdíjpénztár vonatkozásába.. Arra épült a rendszer!!!
június 08. | 11:24
előzmény: #60  signal2
Abszolút. Magam is utaltam erre a #23-ban.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
5 5 1

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE