Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 12. 18. 14:14

Forex és egyebek  

Ide johet minden forax info...

ki kereskedik devizaval es milyen oldalon fxpro.com

tapasztalatok



en pl nagyon szeretnek dow es s&p index-szel is kereskedni

tudja valaki hol erdemes kint szamlat nyitni?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 12. 23. 16:21
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#260
link

ezen az oldalon bizonyos fokig nyomon lehet követni a forgalmat
Törölt felhasználó 2008. 12. 23. 16:18
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#259
Igen az utanad szolo teletradere azert jo jelzes. MErt vegulis mindegy honnan veszi ha konzekvensen midig ugynaonnan akkor az csokkenest mutat :)

Akkor a ket unnep kozott lehet lehet nem erdemes gyakorlonom mert fals mozgasokat latnek...
Törölt felhasználó 2008. 12. 23. 14:23
Előzmény: #257  Törölt felhasználó
#258
Én Teletrader szoftvert látok, és forgalmi adatokat is szolgáltatnak.
Most EUR/HUF-on 3499 kontraktus született eddig, ez a forgalom a tízede a szokásosnak.
EUR/USD és EUR/GBP 21150 és 21598k, ez is negyede az eddig szokottnak.
Törölt felhasználó 2008. 12. 23. 14:16
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#257
Persze, lecsökken a likviditás, tágulnak a spreadek, irány nélküli bolyongás, vagy ha történik véletlenül mégis valami, akkor aránytalanul nagy ugrások. Szóval látszik, hogy sokkal kevesebb ilyenkor a piaci szereplő. Magáról a forgalomról nem sokat lehet tudni, lévén a forex egy decentralizált piac, senki nem tudja pontosan, mekkora a forgalom. Ennek ellentmondani látszik, hogy a legtöbb adatszolgáltató forgalmi adatokat is mutat, de azt fogalmam sincsen, hogy honnan veszik. :-)
Törölt felhasználó 2008. 12. 23. 13:25
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#256
Milyen a karacsony elotti hangulat a devizaban?
Ugyanugy megfekszik a forgalom mint a reszvenyekben?
Törölt felhasználó 2008. 12. 23. 00:04
#255
en a magam reszerol ezentul csak a topic-kal kapcsolatos hozzaszolasokra reagalok
sosem szerettem veszekedesben reszt venni
akinek kedve van folytathatja
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 23:34
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#254
hatalmas nagy kegy ez a devizapárok részére ,remélem meghálállják:)
mond nem vagy te egy kicsit pökhendi?
nekem ez az érzésem
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 21:26
Előzmény: #252  Törölt felhasználó
#253
Mentségemre legyen mondva hogy csak az eur/usd. vel foglalkozom. :) A jenes téma csak következtetés volt.
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 18:26
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#252
"Nyilván az usd/jpy meg pont éjjel pörög.
shortosgyula "

Kedves ifjú devizások.....kcisit finomabban a következtetésekkel....

megfigyelés...sokáig...sokáig...sokáig....

Nagyon nagyon nagyon sokat kereshettek itt és bukhattok is. Rajtatok áll, melyiket választjátok. De csodák nincsenek. Munka nélkül, befektetett energia nélkül nincs haszon. Itt extrahaszon kecsegtet bármikor, de ezért tenni kell. Extra sok befektetett energiát. A türelmes sokra viheti (feltételes mód). A türelmetlen esélytelen.

A fenti állítás az usdjpy-ről természetesen nem igaz.

dlph
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 12:15
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#251
egyelore az usd/eur es az usd/jpy parokat gondoltam elkezdeni figyelni a demo szamlan
majd megnezem kulonbozoz napszakokban

de most a reszvenyekre figyelek
remelem ket unnep kozott tudok csak devizazni demoban

tonic szerint londoni ido szerint erdemes kereskedni
majd meglatom bar szerintem ennek tobb ido kell mint ket het unnepi kereskedes

kerdesem hogy az ev vege miatt a deviza is torzulhat kereskedes szempontjabol vagy ott nincs ilyen kenyszer mint a reszvenyeknel?
(tehat ha most figyelem az atlagos vagy eltero kereskedesi norma megfigyeleset fogja majd ljelentei nekem?)
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 10:32
Előzmény: #247  Törölt felhasználó
#250
Mint sok minden másban, itt is fontosabb a minőség, mint a mennyiség. Akár tényleges kereskedésről, akár figyelésről, tanulásról beszélünk. A filmekben ábrázolt laptoppal alvó sikeres tradernek olyan kevés köze van a valósághoz, mint amennyi a filmrendezőnek van a kereskedéshez. A legtöbb ember számára azért tűnik mégis hitelesnek ez az ábrázolás, mert az élet más területein gyakran valóban így működnek a dolgok. Egy induló vállalkozásban például természetesnek tekinthető, ha a tulajdonos a későbbi sikert megalapozandó éjjel-nappal dolgozik. És valóban, a vállalkozás sikere sokszor azon múlik, hogy mekkora időt, energiát fektet bele a tulajdonos a kezdeti időkben.

Ez a megközelítés azért is nagyon vonzónak tűnik a kereskedésre alkalmazva, mert azt az igéretet hordozza, hogy bárkiből lehet sikeres trader, aki hajlandó eleget áldozni ennek érdekében. Szerintem ez nem így van. Sokkal kevesebb ember alkalmas tradernek, mint vállalkozónak.

A piac állandó meredt figyelésének önmagában semmi haszna nincsen. Sokkal fontosabb, hogy tudatos koncepció alapján figyeljünk, legyen konkrét tárgya a figyelmünknek. Fel lehet állítani különböző elméleteket, és figyelni, hogy a piac mennyiben működik ezek szerint, és mennyiben másképp. A legtöbb esetben a megfigyeléseket ugyanolyan jól el lehet végezni visszamenőleges adatokon, mint élőben. Én mindig sokkal több időt töltöttem az elméletek kidolgozásával, mint amennyi azok gyakorlati teszteléséhez szükséges. Elmélkedni pedig sokkal jobban lehet egy erdei séta alkalmával, mint az ugráló árfolyamokat lesve. Nagyon hasznos dolog a neten különböző fórumokon mások stratégiáiról olvasni. Nem azért, hogy változatlan formában átvegyük, hanem mert új irányt adhatnak a saját gondolatmenetünknek. Én is így találtam rá arra az útra, amely a jelenleg alkalmazott stratégiámhoz vezetett.

Valóban sok időt kell tehát a tanulásra fordítani, de célzottan, tudatosan, és semmiképpen nem megszakítás nélkül, éjjel-nappal. Maga a kereskedés kicsit más tészta, itt nagyban a stratégiától függ az időbeosztás. Vannak kifejezetten likvid piacon alkalmazandó stratégiák, másokat sokkal jobb lehet az éjszakai lusta sodródásban használni. A legjobbak azonban azok, amelyeket piactól függetlenül lehet futtatni, mert önmaguktól alkalmazkodnak a piachoz. Ha jó a piac, sokat nyernek, ha rossz, akkor keveset.

Sok stratégiáról hiszi azt az ember, hogy jó, amíg a gyakorlatban ki nem derül róla, hogy mégsem az. Ilyenkor a kezdeti nyereséget visszaadja, vagy még gyakrabban veszteséget okoz, mire elfogadjuk, hogy nem ez lesz az igazi út. Ezek a hamvába holt kisérletek is nagyon hasznosak lehetnek a későbbiekre nézve, de csak akkor, ha tanulunk belőlük. Csak akkor van értelmük, ha még évek múlva is pontosan emlékszünk rá, hogy mi volt az alapelv, milyen volt a megvalósítás konkrétan, miért hittük azt, hogy jó lesz, és miért nem lett jó mégsem. Ezek a tapasztalatok nagyban megkönnyítik a további útkeresést.
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 10:01
Előzmény: #248  Törölt felhasználó
#249
Attól függ milyen devizapárokkal foglalkozol. Az eur/usd délután fél3 -fél5 között nagyon pörög, de éppezért veszélyes is mert eléggé rángatják, nehezebb kiszámítani mint pl usa zárás után éjjel. Nyilván az usd/jpy meg pont éjjel pörög.
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 09:19
Előzmény: #247  Törölt felhasználó
#248
igen
azert is kerdeztem hogy milyen idoszakban jo figyelni
azt gondoltam a keso delutan kora este lehet a legjobb amikor az amerikai piacok is aktivak
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 08:07
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#247
az szerencsés dolog nektek inflexioval , hogyha egész nap tudsz vele foglakozni .. Ez nagy előny hiszen hatványozottan többet lehet tanulni , ill, figyelni a folyamatokat . Ha család van akkor a "beosztás" az a legnehezebb ügy ebben ..
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 00:16
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#246
Mit gondoltok, EUR/USD -n az 1.47 -es szintről a gyengülés csak visszateszt volt és gyengül tovább az usd?
Törölt felhasználó 2008. 12. 22. 00:03
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#245
az tényleg jó momentumtrédereknek
Törölt felhasználó 2008. 12. 21. 23:59
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#244
Mt4 -ben pl nagyon jó indikátor az ichimoku, alatta short, felette long.
Törölt felhasználó 2008. 12. 21. 14:12
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#243
Akarmennyire is haszontalan ez az oldal nekem hasznos volt amikor megvilagitottad az egyik nagy kerdest szamomra. Nevezetesen a nyereseg elszamolast meg a pip lot dolgot.
Ugyhogy a magam reszerol koszi :)
es
Boldog Karacsonyt neked is!
Törölt felhasználó 2008. 12. 21. 14:06
Előzmény: #237  Törölt felhasználó
#242
Egyebkent lehet hogy igazad van. Marmint abbol a szempontbol hogy a csalad elegge korlatozza a kereskedesi lehetosegeket. En mindig is ugy kepeltem el hogy legalabbis az elejen az elso par millio dollar osszehozasaig egy sikeres kereskedo csak ugy lehet az ha egyutt alszik a notebookjaval es mikor felkel akkor is azt nezi mielott lefekszik akkor is.
Mint a kedvenc filmemben az Other peoples money Danny DeVito alakitta Garfield tozsdecapat. Eppen hogy felebred csak atfordul es mar kapsolja es be a notebookot hogy melyik ceg legyen az aznapi aldozat felvasarlas szempontjabol :)

Vicces de igaz. En kiprobalom kicsit milyen ez a fajta egesz napos figyelem. Keresem az utat. Ez eddig tetszik nekem. Valojaban sosem kellett igazan dolgoznom tehat idom boven. :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 20. 22:14
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#241
Kisl,
köszi:)
kár, hogy a szakmáról nem sok szó esett, de már készül a honlapunk, ahol a valóban lényeges dolgokra összpontosíthatunk.
Amely talán esélyt ad arra, hogy Ed Seykoták legyünk:)
A fazon autodidakta tréderként kezdte 5000 dollárral. 12 év kereskedés után 15 millánál tart, a blogjában minden további nélkül válaszol a feltett kérdésekre.
Inflexio írása is nagyon jó volt, a tökénél ragadta meg a kérdést. Kikapcsolja az érzelmi alapú döntéshozatalt, feltehetőleg a prekoncepciókat is, így nem tud frusztrálódni a kereskedés során. Természetesen több oldalnyi megfigyelést és tapasztalatot lehetni még megosztani, de én is csatlakozom DLPH-hoz. Ez a hely nem alkalmas erre. Majd máshol:)
Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Topik gazda

phxmike
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek