Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 12:33

Tankolni tilos! - Szerdától megint zuhannak az árak...  

Ugrás a cikkhez
Két forinttal csökken szerdától a kutakon a benzin ára, a gázolajat viszont hét forinttal méri majd olcsóbban a MOL - tudta meg a Portfolio.hu.

A lépés nem meglepő, internetes lapunk már szombaton beszámolt róla, hogy valószínűleg újra csökkenni fognak az árak.
2008.12.13 08:11
Ne tankolj! - Csak szerdáig kell kibírni...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=107497
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
copa 2008. 12. 16. 17:05
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
Nem igaz, hogy mindenki ezt csinálja.
Lásd 23-as hsz.
jancsika 2008. 12. 16. 07:52
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
Én tartom amit ír a portfolio.

Mivel fundamentalista vagyok soha többet nem tankolok........
Törölt felhasználó 2008. 12. 16. 07:24
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Ezek a címek jelképesek.
Ez a médiában már régóta bevett szokás.
Nem mai dolog.
Mindenki ezt csinálja.
Néz körül.
Adnak egy „félreértelmezhető” címet hogy az olvasót becsalogassák.
De ez mindenhol jelen van.
Ez a magyar nyelv sajátossága vagy „hibája”

nézd meg más hírportálokat.
Index rtl klub vagy akár a képújságot bármit.
Amúgy a pf az index társoldala.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 23:02
Előzmény: #1  portfolio
#32
lassan már polgári engedetlenségre szólít fel a pf, de ha így folytatja a mol és még hetekig csökkent, akkor már bele se merek gondolni, hogy miket fog írni a pf!
Remélem nem fogja lehülyézni azon olvasóit, akik szerdáig tankolni merészelnek!
Még szerencse, hogy nem szerdától lehet tudni a mol következő heti árváltoztatási szándékát. Gondoljatok bele! most azért nem tankolhatunk, mert szerdától "zuhan" az ár, de ha kiderülne szerdán, hogy jövő szerdától újból "zuhan", akkor megint megtiltják a tankolást!

ez már csak azért is rossz, mert ha ezt mindenki komolyan venné, akkor az állam komoly adóbevételektől esne le. Sőt tönkre mennének az olajcégek itthon, de mivel nem használnánk az autókat, mert ha nem tankolunk,akkor menni sem tudunk vele menni, ezért szervízbe sem - vagy kevesebbet - vinnénk. Ezért azok is tönkre mennének idővel.
további következményekre már bele sem merek gondolni!!!

Hát ezt akarjátok ti portfóliósok elérni???
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 20:11
#31
Költészet:
"Ősz van, gondoltam a hulló levelekről,
Pedig csak a postás esett ki az emeletről."

Tőzsdei hírek:
A tizediken megcsúszó postás árfolyama erőteljes csökkenést mutat a mai kereskedésben. Már az ötödiknél jár, de tőzsdei elemzők ennél lejjebb is várják. Az elemzők abban egyetértenek ugyanakkor, hogy a földszint bizonyára fékező hatással bír az árfolyamra, sőt technikai alapon nem kizárt egy erőteljes felpattanás sem. Ez azonban csupán átmeneti emelkedés lehet és nem érdemes rá longpozíciót nyitni a láthatóan igen erőteljes medvepiacon.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 18:58
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
"Jézus csodái megmutatják a szeretetét mindenki iránt, akivel csak találkozott. Ugyanakkor jelei az új világnak is, amit Ő kíván létre hozni."
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 18:57
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
"Jézus ezúttal nem törődik azzal, hogy leleplezze beszélgető partnereinek képmutatását és hamisságát, hanem válaszukat tekinti magatartása mércéjének."
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 18:40
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
off
'buxer kománkat vissza' vagy mi -> lassan elsüllyed, vagy már törölték is. Inkább oda írj. Utolsó válaszom volt provokálásodra, vagy bármilyen hszedre.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 17:52
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27

Majd ha lesz neked is ilyen weboldalad akkor majd azt csinálsz vele amit akarsz
bírom már az ilyen kis álmodozó embereket.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 17:37
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#26
Folyamatosan munkatársakat keresnek. (pl 16:55).

Szóval, talán érzik, hogy valami nagyon rossz irányba tart. Talán nem kellene követni a kereskedelmi tévék, rádiók színvonalát a béka feneke alá. Talán nem gondolják úgy, hogy már az ország egész lakossága elhülyült, és nincs szükség igényes médiára? Remény.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 16:36
#25
"széttépték az OTP-t" (emelkedett 1,2%-ot...)

"Zuhan a forint" (1,5 forintos esés után)

ésatöbbi... ésatöbbi... ésatöbbi

ezzel csak az a baj, hogy immunis leszek, és már akkor sem olvasom el az ilyen hírt, ha valóban "szakad" valami...

Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 16:20
Előzmény: #19  bpmcwap
#24
"...szerintem melegtárskeresők is irhatnának ide- lehet eljön az az idő is.... vagy ki tudja, már köztünk is vannak.... :))) és itt tombolnak...."

Pizsamában? :-))
copa 2008. 12. 15. 16:00
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#23
Ezeket a híreket bárhonnan meg lehet tudni, jobb címekkel:
Holtankoljak.hu: További áresés a benzinkutakon
Inforadio.hu: Szerdától 230 forint lesz a benzin ára
Nol.hu: Megint olcsóbb lesz a benzin
Mno.hu: Szerdától ismét csökken a benzin és a gázolaj ára
Storyonline.hu: Benzinkúton esett össze Ágica.
:-)
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 15:57
Előzmény: #21  bpmcwap
#22

végefelé
Köszönjük
Hol vannak a :DDDD betűk?
Kik azok a toblokkok?
Gyűrűk ura filmet nézel,vagy mi?
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 15. 15:52
Előzmény: #19  bpmcwap
#21
hozzátenném hogy semmi bajom se a melegekkel, se a társkeresőkkel, se a toblokkal, csak mindhárom kerüljön nagyivben... élni és élni hagyni, ja és szerintem egyik se ilik egy tőzsdei online szaksajtóra, ellenben a portfolio.hu forumán szerintem mindenki megtalálhatja a maga számitását és nincs is ezzel baj... a NetMédia Zrt portfoliojába szerény véleményem szerint tulzás nélkül beleférnek a fenti opciók... legalábbis ahogy az ábra mutatja...
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 15:50
Előzmény: #19  bpmcwap
#20
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 15. 15:47
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#19
2006tól kezdődött a bulvárosodás és onnantól nőtt a látogatottság ugrásszerüen,
más portáloktól átjöttek a látogatók, pont a forum miatt, a portált a forum viszi, nagyobb a látogatottsága mint magának a portálnak, külön domainen van lelehet kérni a statot... amiről te beszélsz az a bum oktobertől van... gigamega..
nálam a cápán volt olyan nap hogy a szokásos kimagasló napi látogatottság 3szorosa volt!!! nem rég egy szerdai napon kiakadt a számlálóm, gondolom PFnek méginkább, nem győzik szerverrel meg leprogramozással, ha a fél forumot kitiltanák is lennének olyan napok mikor akadoznak és akkor se lenne konkurenciája... ha csak a hirek érdekelnek akkor nem idejössz hireket olvasni hanem oda ahonnan a PF kopizza, ha forumozni jössz akkor pedig vagy beolvadsz vagy ahogy irod is nem jössz, forum van máshol is, a pfnek nem leszel veszteség se te, se én se jp, se más se... naivitás azt hinni hogy igen... nem 2003at irunk, vagy 2005öt, a srácok se ugyanazok már akik akkor voltak... szerintem régiek közül már nincs is ott senki, kovról tudok, de ő programozó neki nem oszt nem szoroz milyen portál motorját tartja karban, tőle szerintem melegtárskeresők is irhatnának ide- lehet eljön az az idő is.... vagy ki tudja, már köztünk is vannak.... :))) és itt tombolnak.... :DDDDDDDDDD
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 15:44
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#18
:)
tokos. 2008. 12. 15. 15:43
#17
Hát régebben én sem nagyon figyeltem, baromira nem érdekelt, hogy mennyi a benzin, telelöktem aztán kész. Csak egyszer tűnt fel, hogy mintha korábban drágább lett volna, addigra már kb 50 Ft-ot esett. Akkor sem voltam teljesen biztos benne, de megkérdeztem, és télleg jól emlékeztem, 200 Ft-on felül volt, és lement 160-ig.

Aztán pár év szoci kormányzás után eljutottam odáig, hogy biza meg kell néznem, és meg is nézem, ha egy 500-ast meg tudok fogni, akkor megfogom, nem vágom ki az ablakon, mint ahogy a seggemet se törlöm (már :-)) ötszázasokkal.

Mondjuk tankolni általában átmegyek a szomszédba, ott egy 50-essel olcsóbb. Ráadásul így a tetvek is több adótól esnek el. Ez sem egy utolsó szempont.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 15:30
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Én asszem kedden teletankolok.
Egyszerűen jól megy a bringa mióta az elemzésekkel szemben megyek. :))
copa 2008. 12. 15. 15:29
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#15
Igaza van lau-nak.
A hsz lényegét tekintve.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 15:21
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Senki sem érti, hogy miért irtok.
Így ti.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 15:08
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
Én kérek elnézést helyettük is.
kissherceg 2008. 12. 15. 15:05
Törölt hozzászólás
#12
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 15:02
#11
Kedves laurion és más hőzöngők!

Egy fuvarozással foglalkozó vállalat vezetője vagyok, az elmúlt percekben végzett kalkulációm szerint körülbelül 2 millió forintot spóroltam a 2008-as üzlketi évben eddig azzal, hogy a gázolaj készletezésemet a portfolio.hu üzemanyagár előrejelzéseire alapoztam.

Ennyit arról, hogy kit érdekelnek ezek a hírek...
kissherceg 2008. 12. 15. 14:40
Törölt hozzászólás
#10
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 14:04
Előzmény: #4  bpmcwap
#9
bp, az ok-okozaton azért biztos lehetne futni még pár kört.

nem biztos, hogy a bulvárosodás miatt nőtt a látogatottság, azért történt még itt pár dolog (pl. gazdasági világválság nevű csekélység). de nem hiszem, hogy Józsi bácsi kezdett el minél jobban elmélyedni a gazdaságban, talán ikább cégvezetők, pénzügyesek, püi tanácsadó cégek stb, azért ez szerintem az a téma, ahol a tények érdeklik az embereket, nem a körítés. én pl nem azért jövök ide, hogy hülyeségeket olvassak, meg naponta legalább 5-ször megpróbáljanak átverni meg rávenni, hogy klikkeljek rá egy egyébként érdektelen cikkre.
ez ugyanolyan mint a TV meg a mozi és a többi. ha minden este Fekete város és hasonlók mennének a tv-ben, meg Rumcájsz lenne a mese, azt is ugyannyian néznék, ha a moziban csak igényes filmeket lehetne nézni, arra is ugyanannyian mennének - ha le tudja valaki szervezni, van rá fogadásom.

az meg, hogy én mennyire keveset vagyok itt, azt el se tudod képzelni, egyre kevesebbet...
ha lenne user statisztika, láthatnád, hogy mennyire keveset.
és keresem az alternatív lehetőségeket.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 13:51
Előzmény: #4  bpmcwap
#8
Fiúk
Naneeee!
Pont olyanok vagytok, mint a típusmagyar, aki baráti társaságban anyázza a retekklubbot Győzike miatt, aztán este titokban leül megnézni.

Akinek nem tetszik az itteni színvonal, az húzzon mondjuk a tőzsdefórumra, a VG-online-ra vagy van más hasonló gazd. lap még a neten. Teljesen felesleges egy ilyen kaliberű ügyben ekkora felesleges felhajtást csinálni.

Mellesleg engem igenis érdekel a benzin ára, és hajlandó vagyok várni néhány napot is a tankolással. Ha 100 Ft-ért, akkor 100 Ft-ért.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 13:47
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#7
... kissebb hévvel ugyan , de egyetértek "első szólóval "...

... a tőzsdenyitás előtti portfólió.hu olvasása helyett , már át is szoktam a Gazdasági Rádió hallgatására ...

... mindig van aki irányt mutat , most ők azok akik viszik a prímet ...

... Sarkadi Szabó Kornél reggeli szösszenetei egyre ízesebbek ...
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 13:46
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
Köszi!
Már én is gondoltam, hogy szóvá kellene tenni ezeket a dolgokat.
Volt már itt USA +4, +5 % is "drámai"-ként "tálalva", meg egyéb furcsaságok.
Ez meg, hogy 2 Ft-os csökkenés egyesek szerint zuhanás ...? Hát ...
Meg múltkor az OMV hír ..., stb ...
Igazad van!
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 15. 13:45
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
ja és mégis ide jársz te is, meg a másik is, meg a harmadik is... ha jelemzed azzal magad is jellemzed... gondold végig... emellett egyetértek veled javarészt csak ha valamin nem tudsz változtatni akkor nem kell rajta rágodni... vagy átléped a tombolokat vagy asszimilálodsz vagy lépsz...
bpmcwap
bpmcwap 2008. 12. 15. 13:43
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
lazits lau, nyugi, ne legyél tombolo_laurion :)))
nincs igazad... mi sem bizonyitja jobban hogy a PFnek akkora a látogatottsága hogy egyszerüen nem birja szerverrel... a népnek nem a kultura kell hanem a győzike, a ments ki innen celeb vagyok, meg a fözőshow... ebben van a zsé, nem a szaksajtóban... a látogatottság soha nem látott méreteket öltött miota elbulvárosodtak, a hirdetőket meg csak a c/v és a statisztika érdekli. összesen voltunk 20-30an akik ugy gondolkodtak mint te vagy én vagy barna,jp, klapu, tboly, stb... mi még veszekedni is kulturáltabban tudtunk.... :) sőt mi még virágillatut fngottunk.... ;) ez má sznobizmus... :) egy rész elmenekült cápákra rejtett vagy zárt topikokba, egy része vissza vonult, egy része elment TFre, de vannak aki maradtak felemelkedtek eme szép szintre esetleg más nickekkel és asszimilálodtak, de a 20-30 helyett jött másik 200-300 a bulvárszinvonalra... a PF teljesen jól csinálja, teljesen igaza van... gondold végig... megteheti, már pedig ha megteheti huje lenne ha nem tenné meg... akár a kirájunk.... :) thats al follks... megszoksz vagy megszöksz...
martin36
martin36 2008. 12. 15. 13:42
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Ehhez valóban nincs mit hozzátenni.Úgy tünik,a minden és mindenki mögött ott álló nagy sejtelmes alak körvonalai mégiscsak kibontakoznak,és testet ölt nem másban mint: a Blikk-ben.
Áthatja mindennapjainkat,szellemiségünket a szenny a semmi,a szenzációhajhászó hulladék.
Komoly szakmai lapok azonosulnak a bulvár mindent elnyelő bűzös sárkányával.
Eddig még csak az NSO=Blikk,de most már folytatódik?
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 13:33
Előzmény: #1  portfolio
#2
T. Portfolio,

értetlenül tárom szét a kezeimet az elmúlt 1-2 év mérhetetlen színvonal esése, elsősorban az újabb és újabb ATL-kat döntögető címadási gyakorlatotok felett.

milyen célközönségre kacsintgattok? azt hiszitek, hogy itt mindenki IQ light?

váltott műszak után fog valaki beesni ide, hogy elolvassa a pénzügyi híreket, vagy brókerek, spekik, befektetők, cégvezetők stb érdeklődnek inkább a téma iránt? nekik szerintetek ez jön be?

egyetlen szerencsétek van, egyetlen egy: hogy nincs konkurencia, aki híreket és normálisan tagolt fórumot is vezetne egyidőben - egyelőre.

amíg van időtötök lépni, döntsétek el, szenzációhajhász vagy tárgyilagos újságírás? melyikre vevő inkább a fogyasztói körötök?

ki a rákot érdekel itt szombaton, vagy hétfőn, hogy szerdán 1-2%-kal magasabb vagy alacsonyabb lesz a benzin ára? komolyan kérdezem, szerintetek kit érdekel ez itt? 100-200 ft egy 10.000 nagyságrendű tankolásnál? akinek tankolni kell ma, vagy tegnap, meg fogja várni a szerdát, mert akkor 2 ft-tal olcsóbb??? maga a tény, hogy olcsóbb vagy drágább a benzin, érdekel x embert, az úgyis elolvassa, ha azt írjátok: "szerdától 2 ft-tal csökken a benzin ára". nem kell hókuszpókusz, erre itt senki nem vevő. meg arra se, hogy 1% ázsiai esésre azt írjátok, hogy összeszakadtak az ázsiai piacok, máskor meg 1% amerikai emelkedésre, hogy széttépték az amerikai piacokat. minket vesztek hülyére vagy magatokat?

vagy pl a legutóbbi, a pénteki "kiszállt a molból az omv". ezt le meritek így írni, magatokat vezető tőzsdelapként aposztrofálók? lehet ilyet írni, csak ez nem igaz. ez félretájékoztatás. a cím nem sugallhat mást, mint amiről a cikk szól. ez így átverés. lehet ilyet írni, csak akkor Ti nem vagytok nemhogy vezető, de simán tőzsdelap sem. Bulvárlap, humorlap - esetleg. Ja, és aki ezt elég otromba stílusban ugyan, de teljesen érthetően szóvátette, azt kizárjátok a fórumból.

Ezt a lapot a fórum tartja életben. Ha nem lenne itt néhány ember, akit érdemes olvasni, akkor töredéke látogatottságotok lenne, mert ugyenezeket a híreket el lehetne olvasni máshol is. Ebből a fórumból lehetett volna tőkét kovácsolni, erre lehetett volna építeni, ehelyett Ti tudatosan elsorvasztottátok. grat

Topik gazda

laurion
laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek