Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 12. 11. 09:18

Amibroker  

Azt javaslom írjátok le hogy mi az ami nem megy.

Próbálom megválaszolni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:44
#740
Közben meg is kaptam az anyagot egy segítő tőzsdés-társunktól. Ezúton is köszönöm neki.

Más:

Szia Spekulans18.
Örülök hogy újra látunk a fórumon. Még tavaly írtam neked - s Te is Nekem - Amibroker "segédlet" ügyben. Aztán úgy láttam sokáig nem voltál... Ha tudnál segíteni az említett anyaggal (esetleg DVD-vel) azt nagyon megköszönném.

Üdvözlettel és válaszodat várva:

skorpio1111@citromail.hu
Törölt felhasználó 2010. 02. 19. 17:02
#739
Sziasztok!

Állítólag létezik egy Amibroker_programozas.pdf, de sajnos már nincs fent a data.hu -n ahová régebben fel volt téve. Ezt keresem.

Ha valakinek megvan, kérem küldje el.

Előre is köszönöm.

Üdv:
skorpio1111@citromail.hu

Ui: minden magyar nyelvű segédanyag érdekel az Amibrokerrel kapcsolatban, elsősorban annak az AFL programnyelvéről
Törölt felhasználó 2010. 02. 18. 18:35
Előzmény: #737  Törölt felhasználó
#738
Sziasztok!

Csinálok egy ilyet:
link
link

Emlékeztetőül az alap:
link

Akit a Pattern Explorer-re emlékeztet az nem a véletlen műve, ez adta az ötletet, de nem az. Automata támasz és ellenálás, fibó, és alakzat felismerő.
De amiben más, nem fogja a memóriát(sokkal gyorsabb), a támasz ellenállás és a fibó
külön paraméterezhető. Az alakzat felismerő és a riasztások is le lettek fordítva magyarra. Az általam használt indikátorok jelzése is belekerült a chartba, az Ergodic-é
sárga pont a gyertya fölé vagy alá, attól függően hogy túl adott vagy túl vett a piac, az ADX-é sárga téglalap a chart tetején ha nagyon alacsony az ADX. Mivel én első sorban DT-zem így belekerült a napi nyító,magas, alacsony, és a forgalom is. Mint látjátok még a magyar piacon is müködhet(működik), bár én márcsak nyomon követem és nem itt tradelek.
Törölt felhasználó 2010. 02. 16. 20:31
Előzmény: #736  Törölt felhasználó
#737
Köszi, már írtam!:)
Törölt felhasználó 2010. 02. 16. 20:16
Előzmény: #734  Törölt felhasználó
#736
ment a gyurcsányferences címre ))
Törölt felhasználó 2010. 02. 16. 20:13
Előzmény: #734  Törölt felhasználó
#735
krék mi?
na jó ))
Törölt felhasználó 2010. 02. 16. 20:04
Előzmény: #733  Törölt felhasználó
#734
Ki milyen amibrokert használ? Akinek van 5.2 crackelve, elküldené nekem a törtés legyen szives, köszönöm! gyferenc@vipmail.hu címre, legutolsó ami nekem megvan az az 5.1-esé de az 5.2 es jobb.
Törölt felhasználó 2010. 02. 16. 14:27
Előzmény: #725  Törölt felhasználó
#733
?????

spekulans18 .... oké, hogy ritkábban vagy, de ennek 3. hónapja ...
Törölt felhasználó 2010. 01. 08. 22:52
Előzmény: #731  Törölt felhasználó
#732
szia sk, holnap utazom külföldre, bocs hogy nem voltam skype közelben, megmondom öszíntén hogy ahol most lakom ott nincs internet;
A felvetésed jogos és érdekes, sajnos a két dolog amit akarsz egymástól majden teljesen független;
Az amibrókert és a nyelvezetét meg kell tanulnod ahoz, hogy olyan ötleteket próbálj ki amiket telesen más területről (lin.algebra, mátrix algeb, statisztika, valszám, alakfelismerés, machine learning, ..., tényleg csak hogy néhányat említsek a teljesség igénye nélükül, persze csak ha akadéimiai szinten akarod tolni); ezek a témák mind az amibrókeren 'kívül' vannak;
Nem is biztos, hogy a nyerő stratégiát amibrokerben fogod megfogalmazni, én pl. a statisztikai teszteket (backtesteket) statisztikai célprogramban csiálom (SPSS) (annak a megtanulása sem két nap, és egy kis statisztikai alapismeret sem lehet hátrány);
Még vadabb elképzelésekre ott van az R ( link ), ez azért már tényleg hátra arcra kényszerítheti a legelvadultabb kutatót is, de ha igazán extrém elképzeléseid vannak, akkor ebben a keretrendszerben "könnyű" leprogramozni;
Pl. két valószínűségi változó feltételes eloszlására való optimalizálásnál (target vs. stoploss) jól jön egy ilyen;

Amennyire én tudom Amibrokerre nincs magyarosítás, és ahogy már korábban mondtam a program helpje egyben nagyon jó tanító is mert mindenre ad legalább egy élő példát, szóval megtanít arra, hogy milye van, és az mire jó;

Az alapvető tanácsom az, hogy a két tolgot stratégia és az amibrókert (meg a programozását) válaszd szét és külön külön tanuld meg, hogy aztán (ha akarod) egyesítd őket (amiban programozd a stratégiádat); a két dolgot külön külön próbáld elsajátítani;

privátban küldök egy címet ami nekem annó sokat segített a stratégiai gondolkozásban és tervezésben, legalabb is részben bepillantást enged egy stratégiai tervező elméjébe és annak a kérdésfelvetéseibe. Az alapvető szakmai fogalmak megértése pedig elengedhetetlen.

Üdv, soda
Törölt felhasználó 2009. 12. 30. 13:59
Előzmény: #729  Törölt felhasználó
#731
Sziasztok!

Teljesen behalt ez a fórum? Szeretnék Amibrókert tanulni. Elsősorban stratégia írást és tesztelést. Próbálkozom és sok mindent kitapasztaltam már, de jó lenne egy olyan magyar nyelvű anyag, melyből tudok kupálódni tovább. Ha bárki tud segíteni ilyen anyagokban, kérem segítsen.

skorpio1111@citromail.hu

Mindenkinek sikeres kereskedést és boldog új évet kívánok!
Törölt felhasználó 2009. 12. 05. 18:45
Előzmény: #390  Törölt felhasználó
#730
Szia Spekulans!

Érdeklődöm én is a dvd után, ha elkészült, én is megnézném.
A cimem tozsde2009@gmail.com

Köszi
Törölt felhasználó 2009. 12. 05. 10:22
Előzmény: #725  Törölt felhasználó
#729
Szia Spekulans18.

Nem akarok tolakodó lenni, de már nagyon várom az "anyagot"....

skorpio1111@citromail.hu

Üdv
Törölt felhasználó 2009. 11. 25. 17:26
Előzmény: #725  Törölt felhasználó
#728
Szia spekulans18.

Előre is köszi a segítséget. Én egyenlőre csak a magyar piacon, határidőben kereskedem. A teszteléseket pedig napos, illetve órás adatokon akarom megvalósítani. (ilyen időtávon tudom csak figyelni - a teljes automatizálástól még messze vagyok)

Üdv:
skorpio1111
Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 19:14
Előzmény: #726  Törölt felhasználó
#727
ja igen, ha nem megy szívesen megirom
buxr@freemail.hu
Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 19:13
Előzmény: #723  Törölt felhasználó
#726
szia, ha érdekel szívesen megírom neked a kodot, ingyen és bérmentve; nem azért de elég jól bírom az AFL-t, [ami ugye lehetne Australian Football League is de nem az]

amit te akarsz a szerintem viszonylag egyszerű 2-3 sor;

gondolom van egy trigger ami két indikátor (ADX és Parabolis SAR) egymáshoz viszonyitott helyzetétől függ, és ezek paramétereit akarod optimalizálni;

Legegyszerűbb, ha az ADX-et megjelenítet, majd
jobb egérgomb, legördülő menü - edit (vagyis egyszerűen csak szerkeszted)

a legalsó sorban biztos hogy az van, hogy :

END_SECTION;

na ez elé egy csinálj egy üres sort és ird be
hogy Optimize, ha jól irtad akkor bekékül, és kiadja,
hogy milyen paramétereket vár, de ezzel most ne törődj,
menj a kurzorral az O és p betű közé és nyomd meg
az F1-et;

Ha bírod az angolt, akkor nem lesz baj,

üdv, soda
Törölt felhasználó 2009. 11. 23. 17:23
Előzmény: #724  Törölt felhasználó
#725
Sziasztok vagyok csak már ritkábban!
De ígérem a héten elküldöm a cuccost.
Azt azért megkérdezhetem, milyen piacon, milyen papírokkal és time framen akarod megcsinálni?
Törölt felhasználó 2009. 11. 21. 18:05
Előzmény: #714  Törölt felhasználó
#724
Sziasztok.

Közben szemezgettem a topicról és láttam hogy spekulans18 -nak van valamilyen hasznos anyaga az Amibrokerhez. Kedves spekulans18 ha olvasod küld el légyszi nekem is az anyagot. Minden érdekel a programmal kapcsolatban, de elsősorban az előző hozzászólásomban említettek.

Előre is köszönöm.

Ui: Nagyon klassz ahogy a topicon segítetek egymásnak. Remélem Nekem is fogtok...
skorpio1111
Törölt felhasználó 2009. 11. 13. 17:08
Előzmény: #720  Törölt felhasználó
#723
Az elemzésközpontos anyagokat láttam, az jól magyaráz egy-egy konrét témát (pl. a programozás részéből az MACD-t). Az én stratégiámra viszont nem találtam példát.
Előre is köszi a segítséget, megy a mail.
Törölt felhasználó 2009. 11. 11. 20:11
Előzmény: #721  Bobojsza
#722
...na az még hagyján, de ma a böngésző könyvjelzői közt találtam egy "elemzéskozpont.hu" -t ......khm..khm...szóval elvileg még tudtam is róla...
...háát ez van....öregszem.
Bobojsza 2009. 11. 11. 07:01
Előzmény: #720  Törölt felhasználó
#721
A marha nagy univerzumban segít a Google GPS!
A keresőfelületére beírod, hogy mi az úti célod és ő megadja a legrövidebb utat (általában) :-)
Most a legrövidebb út: link

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek