Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 11. 18. 16:21

Varga: azonnali kamatcsökkentést, árfolyam- és kamatadó eltörlést!  

Ugrás a cikkhez
Az árfolyamnyereség-, illetve a kamatadó azonnali, és jövő év végéig szóló eltörlését, illetve a Magyar Nemzeti Bank irányadó kamatlábának azonnali csökkentését szorgalmazta a Gazdasági Rádiónak adott nyilatkozatában Varga Mihály. A Fidesz vezető gazdaságpolitikusa szerint az említett adónemek eltörlésével is hozzájárulna a kormány a gazdasági növekedés élénkítéséhez, míg a kamatcsökkentés a beruházások oldaláról járna hasonló hatással.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=106182
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 15:37
Előzmény: #62  pampalini
#63
Drpsimon hozzászólásaival szinte ez volt szvsz a legkesevebb probléma. A komcsinyuggerező általánosító, fröcsögő szélsőséges szövegei és effektív butaságai (pl. bányák) sokkal súlyosabb hiányosságokra ill. jellemhibákra utalnak.
pampalini 2008. 11. 19. 15:13
Előzmény: #61  matgab
#62
Kedves matgab,

pontosan tudod, hogy rasszista megjegyzés volt.
Nics vele semmi baj, ha felvállalja.
Max nincs vele beszélnivalóm oszt jó napot.... :-)
matgab 2008. 11. 19. 15:01
Előzmény: #59  pampalini
#61
pamaplini,
Miért rasszista megjegyzés az, hogy félig fekete?
Nem az?
Vagy, ha a nyilvánvaló dolog megnevezését rasszistának mondod, akkor mit mondasz a világ médiára akik hangosan zengték, hogy amerika első fekete elnöke...!
Az egész világ rasszista, kezdve a négerektől, akik mind Obamára szavaztak, mert az nem fehér...

Mindenkit aki a nevén nevezi a dolgokat rasszistának hívni vagy álszentség, vagy idotizmus. Ha valakit azért gátolnak meg valamiben , csak mert bizonyos rasszhoz tartozik, vagy éppen csak azért segítik, mert egy rasszhoz tartozik, az rasszizmus. Ilyen alapon (pozitív) rasszizmus, sajnos van Mo-n. Pozitív diszkrimináció.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 14:46
Előzmény: #59  pampalini
#60
Én is azonnali árfolyam és kamatadó eltörlést követelek!
pampalini 2008. 11. 19. 14:44
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#59
Hölgyeim és Uraim!

Aki nem vette volna észre Simi tollából egy szalonrasszista megjegyzés röppent elő!

Simi, bocs de ez nem szép.

És egy picit azért szégyenkezz miatta.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 14:43
Előzmény: #57  Törölt felhasználó
#58
Tragikusak ezek a fejlemények, ugye fiúk?

Ha a világ általános fejlődését tekintem, mindannyiszor, amikor változások álltak be a történelemben, mindig a liberalizmus volt (még ha nem is mindig így hívták) az előremozdító erő.
A konzervativizmusnak leáldozott. Ideig-óráig erőlködhet még, de halálra van ítélve.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 14:37
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#57
legnagyobb sajnálatomra ezúttal egyet kell értsek veled, a balliberalizmus már átcsapott az óceánon is, a (félig) fekete elnök jelzésértékű.

matgab 2008. 11. 19. 14:36
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
igazad van, mondjuk úgy, hogy a lakosság 85%-a...
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 14:29
Előzmény: #54  matgab
#55
Nem mindenki. Már aki...
matgab 2008. 11. 19. 14:04
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
igen ettől tart mindenki...
forest_30 2008. 11. 19. 13:39
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
Árfoljam adók megszüntetésével, vagy legalább is felfüggesztésével nagyon egyet tudok érteni.....
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 13:31
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
"Ennek a balliberális európai világnak vége van"

Hohó!
Dehogy van vége! Még csak most kezdődik!
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 13:00
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#51
szerintem meg egyszerűen nem látsz tovább az orrodnál, nem akarsz nyilvánvaló dolgokat észrevenni. (vö. kognitív diszonancia)

Ennek a balliberális európai világnak vége van. Dolgozni kell majd, engem nem zavar, eddig is azt tettem. Akik mutyizásból, okostojáskodásból stb. éltek, azokat persze zavarni fogja. Kínában nincs munkavédelem, eü, nyugdíj, környezetvédelem, csak meló. Nyilván majd el fogják tartani az elzsírosodott mónikasónéző komcsinyuggereinket, a lopásban megőszült politikusainkat meg a megélhetési gyerekgyárosokat. Nyilván. Ha meg nem lesz villany, bizonty újra fogják nyitni a szénbányákat, költség ide vagy oda, majd jussak eszedbe két-három év múlva.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 12:42
#50
Vidám dolg ennyi katyvaszt összehordva olvasgatni, annál szomorúbb majd elszenvedni.
Szvsz a költségvetés már megszavazottnak tekinthető, és tök mindegy, hogy mi lesz benne, mert később úgy módosítják, ahogy éppen"eszükbe?" jut. Ezt minden módosító javaslattevő is tudja, tehát nyugodtan élhet a parasztvakítás lehetőségével.
Kovács Árpád perceken át sorolta, hogy az elmúlt években hányszor és hogyan sértett törvényt a kormány, amit minden oldalról szóra sem méltattak, mivel a kormányra nem az alkotmány, vagy a Ptk. vonatkozik, hanem kivételesen csak az Országgyűlés 51%-nak tartoznak felelősséget vállalni, az pedig még mindig megvan nekik, vajon még meddig?
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:20
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
Rossz a nicked...inkább Dr. Mengele!
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:19
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#48
Jó nagy demagóg hülyeséget mondtál...a felhagyott bányák nem nyithatók újra, esetleg csak nagy költséggel, mivel azok egy része vízzel lett elárasztva, más része, mivel nem volt művelés alatt, beomlott, illetve mivel a gépek nem voltak gazdaságosan felszínre hozhatók, ezért lent rohadtak meg...tehát ez a verzió kihúzva...és kohóba se küldheted őket, mivel a Ny-európaiak (lásd Acelor-Mittal stb.) is leálltak, nincs igény az acélra...
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:08
Előzmény: #45  pampalini
#47
egyébként én nem úgy gondoltam az ötven százalékot, hogy felére csökkentik a fizetésüket, hanem, hogy minden másodikat kirúgják. Válogatás, mérlegelés (és végkielégítés) nélkül, névsor vagy sorbaállás szerint, mint régen a gyáva légióknál a tizedelés. Amelyik talál magának helyet, rendben, amelyik utcát fog seperni, így járt. Egykiért sem kár, már kilencvenben szét kellett volna verni (és újraszervezni) a magyar közigazgatást. Nincs már ember, aki ezt a szart finanszírozni tudja, már az imf sem.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 11:05
Előzmény: #45  pampalini
#46
én az ország "eredményeiből" úgy látom, hogy a magyar apparátus eddig is alaposan kontraszelektív volt, ennél rosszabb nem lehet. Ismerek én is egy-két tehetséges embert, egyrészt a saját mutyijukkal vannak elfoglalva, másrészt a pozícióik megtartásával. Ergo, érdemi munkát nem végeznek. Magyarán, a tehetségük totálisan kárbaveszett, a saját életüket kúrják el azzal, hogy belesüppednek e mocsárba.
pampalini 2008. 11. 19. 10:03
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#45
Simi!
Jó helyen kapisgálsz, de ez a legrosszabb amit tehetnek a vízfejjel kapcsolatban.
Ha felére csökkentik az állami vezetők fizetését, akkor igaz, hogy ezzel megtakarítanak 1 milliárdot évente ( egyébként én fél milliárdról hallotam ), de a vezetők jó része, aki megteheti ( és hidd el, hogy azok a legjobbak, legalkalmasabbak lesznek ) megvonja a vállát, és átmegy a versenyszférába több pénzért. És ottmarad a reszli, az aljanép. Szerinted megéri a fél milliárd? Szerintem nagyon nem. Forintosítva ez több tíz-, vagy inkább többszáz milliárdos károkat okozna évente. Szerintem.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 09:29
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
atlantisz
Ha van valami érdemi hozzászólásod, ne hallgasd el!
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 09:27
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#43
Conqui ideges..biztos csökkentik a bértopikolói keretet..:-)
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 09:23
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#42
félre ne értsetek, én utálaom a (magas) inflát, volt benne részem a kilencvenes években, de az árfolyamoknak (igen, ez még a konzervatív iskola) legalább hosszútávon tükröznie kell a gazdasági különbségeket. Nem reális a 260-as euro (a 230-as meg pláne nem :))

A költségvetésnek meg a legnagyobb buli.
Törölt felhasználó 2008. 11. 19. 09:20
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
:)

bokros azzal kezdte, hogy 10% (?) leértékelés. És sose fogom elfelejteni, előző este surányi 10m ember arcába hazudta bele, nem lesz leértékelés. Aztán másnap sutty. Utána magyarázták.

Topik gazda

szentecsaba
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek