Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 17:13

Felfüggesztették az ingatlanalapok forgalmazását!  

Ugrás a cikkhez
A Pénzügyi Szervezetek tájékoztatása szerint a felügyelet 10 napra felfüggesztette a magyarországi befektetési alapkezelők által kezelt nyíltvégű ingatlanalapok és ingatlanalapok alapjai befektetési jegyeinek forgalmazását. A felfüggesztés időtartalma alatt ezen alapok befektetési alapok jegyeit nem lehet megvásárolni, illetve visszaváltani.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=105685
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 21:11
Előzmény: #39  martin36
#40
Na jó, akkor hétfőn kezdődik a roham a bankoknál
martin36
martin36 2008. 11. 07. 21:10
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Akinek eddig véletlenül nem jutott eszébe,h megszüntesse,10 nap múlva tuti sorban fog állni.
Ekkora egy dilettáns balfasz bandát....
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 21:04
#38
A PSZÁF döntés igazi gyöngyszeme:

""Mindezekkel összhangban a Felügyelet kötelezte az érintett intézményeket, hogy a felfüggesztés időtartalma alatt módosítsák kezelési szabályzatukat a megtakarítások védelmének, a befektetők jogos érdekeinek, valamint a befektetők egyenlő elbánása elvének szem előtt tartásával."

Mégis, ki a túró engedélyezte az eddigi szabályzat használatát???? Csak nem a PSZÁF ????
zotya32 2008. 11. 07. 21:01
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
link

már az Indexen is vezető hír....
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 20:40
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#36
A pénztáros lehet nem tudatlan, hanem szándékosan idomított volt. Én is alapokban voltam, kb. 2 hete kivettem minden pénzem. nem örültek neki, igyekeztek lebeszélni, de nem hagytam magam.Sajna ahol én voltam, ott 365 napig kellett ingatlan alapban lenni, különben a tőke 2 %-a büntető kamatként levonásra került. nekem ilyen sose volt, utálom a kötöttségeket. Viszont az összes többi alapnál az elmúlt 3-4 évben folymatosan az ügyfelek kárára módosították a kondíciókat. Mikor ezt írásban és telefonon szóvá tettem, akkor először arrogáns és semmitmondó válaszokat kaptam, később már nem is válaszoltak az e-mailjeimre. Na most remélem megkapják a magukét, jól bedőlnek, és az összes arrogáns alapkezelő (azok közül is a Portfólión a private banki szolgáltatásait ajánlgató!!!!) tönkremegy. A nulla tudású, csak indexeket követő alapkezelő menedzserek meg mehetnek a Hortobágyra kapálni. Kell már a tisztulás, amikor ismét az ügyfél lesz a király, és nem a kis pöcs alapkezelő diktálja a feltételeket. Áthallással mondhatnám: Végetért az alapkezelők aranykora!
Tibrincs 2008. 11. 07. 20:21
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
menjetek fel a bamosz.hu oldalra és nézzétek meg menyni pénzt vontak ki az alapokból, nincs olyan alapkezelő ami ne csökkent volna egy hónap alatt legalább 10-20%-ot.

Midenki viszi át bettbe a pénzét.

A pénztáros meg persze hogy ajánla az az egyeten ami még mindig pozitiv hozamot mutat.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 20:19
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
Valószínű,az emberek válogatás nélkül minden alapból kivonják a pénzt 10nap múlva.A részvényalapok miatt már nem kell aggódni,abból már szerintem megtörtént a kiszállás.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 20:14
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#33
Ahogy nézem, a cib ingatlanalapja nyár óta 12 milliárddal csökkent, ez nem kevés. A felfüggesztésnen még lehetnek hatásai másra is
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 20:08
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
Az erste bef alapok nekem vörös posztó.
Lehet, hogy túl érzékeny vagyok az ilyen ködös tájékoztatásra.

De azért hogy rögtön ezután, hogy hallottam, fel is függesztették... ez mégsem történik meg minden nap.

Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 20:03
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
hidd el hogy véletlenül!

szerencsétlen örül, ha megmarad a munkahelye

nem kell többet belelátni a dologba, mint ami
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 19:57
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Biztosan nem véletlenül ajánlgatta.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 19:52
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Nem bírom kihagyni, hogy elmeséljem a mai banki kalandomat.
Bementem az ERSTE-be. Amellett, hogy a pénztárban elég lassan meg az ügyintézés, a pénztáros melegen ajánlgatta a befektetési alapjaikat, és különösen az ingatlanalapot.
Az ingatlanalapot. Egyszerűen nem hiszem el. Mondta, hogy szeptemberig meredeken emelkedett az árfolyam, de szeptemberben kivették az emberek a pénzt. És ez nem tűnt fel neki, hogy ez inkább intő jel...
Most olvastam a hírt, hogy fel is van függesztve a kereskedés...
Egyszerűek kvra felizélte ez az agyam.
Annyira unom már, hogy ebben az országban a pénzügyi analfabetizmus ennyire tombol, hogy még a pénztáros is tudatlan! Nyilván mindenki beveszi.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 19:41
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
Gondolom már nincs pénz kifizetni a jegyeket, külömben lapítottak-hazudoztak volna.Ahogy bankár körökben szokás manapság.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 19:34
Előzmény: #26  allergia
#27
fene tudja
elvileg ott van garancia, persze cserébe maximalizálják is a nyerőt
ügyfélnek most jó lehet, ha van garancia..:)
allergia 2008. 11. 07. 19:27
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
A garantált alapok vajon meddig bírják?

:-)
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 19:26
Előzmény: #1  portfolio
#25
Pánikkeltésre kiváló volt az intézkedés.

Ha letelik a 10 nap, megrohamozzák őket. Kezdődnek a kényszerértékesítések diszkont áron. Csúnya vége is lehet.
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 18:54
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#24
az úgymond kockázatos alapoknál az a véleményem, hogy ha vki vesz, kell néznie, ha nem is naponta, de sűrűn a napi árfolyamot, s ha van rajta már hozam, érdemesebb kivenni és máskor esetleg visszaszállni...
biztos sokan visszaváltották pánikban
zotya32 2008. 11. 07. 18:50
Előzmény: #20  zotya32
#23
ha vkit érdekel, érdemes lekérni a grafikont.
link
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 18:44
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#22
ubs-re mondták, hogy az a bankok bankja, a svájci bankcsoda...
aztán tessék, tele trutymó papírral:(
Törölt felhasználó 2008. 11. 07. 18:43
Előzmény: #20  zotya32
#21
igen, tudom
de én mikor visszavettem bőven éven túli volt a bekerülés...

Topik gazda

Defender
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek