Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 13:43

Alkura kényszerítette Gyurcsány a bankokat a devizahitelesek védelmére  

Ugrás a cikkhez
A társadalmi felelősségvállalásra hivatkozva alkut kötöttek a kormány és a magyar kereskedelmi bankok vezetői, amelynek alapvető célja az: "ne engedjük, hogy az adósok terhei az égbe szökjenek". Az alkut Gyurcsány törvényi eszközökkel is kikényszerítette volna, ha abba nem egyeznek bele a tegnap estig tartó pénzügyminisztériumi megbeszéléseken a banki vezetők - jelezte a kormányfő a mai kormányülést követő sajtótájékoztatón.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=104772
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
prfecó 2008. 10. 24. 18:23
Előzmény: #82  prfecó
#83
elgondolkodott valaki azon , hogy a gyurcsány által "kikényszerített feltételek közül kettő" alapvetően a bankok érdekeit védik.

Csak ne tegyék kötelezővé , imkább magas jen és chf árfolyam szinten lehessen devizahitelt felvenni.

Azt sem értettem , mint pl private ügyfél és kiemelt cég ,miért nem kaptam dollár alapon hitelt. Bankot is váltottam itt legalább egyedi feltételekbe én is keményen beleszóltam és kikötöttem 6 hónapig nem nyulhat egyik fél sem a kialkudott hitelösszeghez , még ha cigánygyerek hull az égből . Mert levonható a fizetési kötelezettségből vagy annyíval növelni kell a szerződésszegés szerinti összeget , amennyit a vétlen fél elszenved.

Ráadásul közjegyző előtt lett aláírva , mindkét fél incasszót nyujthat be.

Na ennyíre kell már a magyar bankoknak is a friss pénz.
prfecó 2008. 10. 23. 09:05
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
és Rákoskeresztúri köztemetőben is annyí police igazolvánnyal koboroló "civil" van , hogy kiürült a X és XVII kerületi Rendőrkapítányság!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 00:12
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#81
kockázatokkal
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 00:10
Előzmény: #75  csibe74
#80
bizony-bizony...nem csak az időtényező...sokkal több...
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 00:08
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#79
felénk már felrakták a kordonokat, hogy védjék a Szemlőhegyen a várat, mert holnap vendégeket várnak...
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 00:05
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#78
A keddi Magyar Nemzetben volt egy jó cikk arról, hogyan kellene teljesen új alapokra helyezni a cégek(beleértve a tőzsdén levőket is) managementjének fizetését, premizálását, megemlítette az iszonyatos teljesítménykényszert, az ebből adódó hóvégi-évvégi árbeállításokat...nagyon tanulságos...
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 00:01
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#77
de már akkor a bankok se fogják ugy kinálgatni a hiteleket.... jaj csunya dolog nehogy már..... most nem éri meg... erös forintnál meg szajkozták hogy még még itt a hitel na! :)
Törölt felhasználó 2008. 10. 23. 00:00
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#76
verseny szférában elhelyezkedik..... angliában is el tud helyezkedni az a maradék ember akkor itt is meglesz a helye... lakáshitelt meg az is felvesz aki nem akar albérletet fizetni egy életen át..... legalább egyszer a lakása az övé lesz.... de most jött a gebasz és lehet mégse lesz az övé....
ja amugy ha 4-5 száz ft lesz 1 euro akkor vennék fel én euro alapu deviza hitelt... :)) remélem adnak majd.... utána ha szépen beerösödik 300 ft ra legalább máris keresett az ember rajta.... ;)
csibe74
csibe74 2008. 10. 22. 23:51
Előzmény: #66  Törölt felhasználó
#75
Szia!
Mert az rövidebb határidővel vállalta. De annyi már a balhé, meg mutyi, hogy ez sem jön be..
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:48
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#74
akira, most értem a hozzászólásodhoz: MAXIMÁLISAN egyetértek! Környezetemben is volt olyan pár 2 gyerekkel, akik a szüleikkel 3 szintes házban laktak. Külön összkomfortos 120m2-en! Mivel a környezetükben sokan jó bulinak tartották a hitelfelvételt, ők is belekezdtek az udvarukban-nagy telek lévén-építkezni. Kész is van...most kezdenek sírni...pedig kellőképpen felvilágosítottam őket a kockázatokal kapcsolatban...
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:45
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Izom s akkor mit csinálna az a sok ember?
Ennyi embert elküldeni már nem is egyszerű feladat.(végkielégítés)
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:43
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#72
szoval lenne min költséget csökkenteni... de még ilyen nagy válság idején se fog eszükbe jutni..... a parlament létszámának onkormányzatoknak a csökkentése... képviselök számának stb. stb... okmányok ügyintézés gyorsitása stb... stb..... és egyébb más eszköz..
DE AZ A BAJ ESZÜKBE SE JUT! jaj fizut nem emeljük majd jövöre áldozunk mi is azért valamit ...... RÖHEJ! hülyének nézik a magyart ..!
de mégegyszer nem akarom szitani itt az indulatokat holnap nyugalomra van szüksége az országnak ! Ne legyen randalirozás..! pedig én szivesen segberugnám a vezetöket de most inkább ne...
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:41
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
Kell az izom. :))
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:39
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
igen bocs a számra nem emlékeztem de ugy mondták hogy 600 onkormányzat van angliában itthon meg akkor 3200 ,,, jo kis vizfej... jo kis költség...
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:31
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#69
3200 önkormányzat van M.országon
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:30
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
A bankárok a hibásak.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:29
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#67
Túlfujták a lufit és kipukkadt. Ez már sok esetben bekövetkezett. Megtalálták a bankok az aranybányát és kizsigerelték. Következményekkel nem törődve, csak a pillanatnyi profitot tartva szem előtt.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:29
Előzmény: #25  csibe74
#66
Mit gondolsz Csibe, miért a francia cég?
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:27
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Az államnak nagyobb kockázat a hitelállomány mint
a hitelesnek a saját hitele.
Nem fizeti s viheti a bank az értéktelen dolgokat.
Főleg ha a kényszer ráviszi.
S lesz a banknak sok plazmatv-e meg egy csomó ingatlanja.

A hitelesek miatt borulhat a betétállomány is.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:20
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Szerintem is van egészséges hitelarány...

Azt nem tudom, hogy mennyi az, de voltak korábban olyan szabályok, hogy a minimális megélhetési jövedelmszint feletti jövedelem X%-át lehetett csak hiteltörlesztésre fordítani, akinek ez nem volt meg, az egyáltalán nem is vehett föl hitelt, a többiek is limitált mértékben adósodhattak el. Azaz nem bízták a tudatlan 98%-ra a döntést.

Egy ideje azonban megváltoztak a hitelbírálati szabályok, és boldog-boldoltalan vehet föl hitelt, akár sima hitelügynökökön keresztül is, aki nem mér kockázatot, csupán a forgalom növekedésében érdekelt.

A túlzott növekedésnek mindig ára van, csak ezt az árat nem azoknak kellene megfizetni, akik a mértékletességet tartották mindig is a szemük előtt.....!
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:12
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#63
Amerikában is ez a gond.
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:08
Előzmény: #31  ny.janos
#62
biztos helyről tudom: ötletelés volt a sajtónak, semmi fogódzót, pontosítást nem kaptak, pedig kérdeztek..."majd megoldjuk"....agyrém, kapkodás minden tettük
Törölt felhasználó 2008. 10. 22. 23:08
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#61
Most megy a mutogatás ,hogy ki kit tart hibásnak.
Az aki segíteni akar mert tudja hogy ebből baj lehet
vagy az aki devizahitelt vett fel,vagy azok akik állami pénzen
élősködnek baromi nagy fizetés mellett.............

amíg egymással vagyunk el addig nem lesz megoldás.
A politika megmérgezi a tudatot.

Topik gazda

anarch
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek