Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 08. 27. 11:56

A Genesis átverés vagy nem?  

vagy nemis kezdődik? igérgetnek mán lasan jó egy éve. jövö héten szeptember kezdődik a iskola a genesis meg nem történik semi bene.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 12. 16. 14:45
Előzmény: #64  exmnbs1
#66
"Ismét egy olyan közlemény amit az utóbbi egy évben már megszokhattunk.......... A kedvező hír bejelentésének hatására jelentkező vételi érdeklődést, a főtulajdonos részvényei értékesítésére használta fel."

Konkrétan mikor adott el a főtulajdonos utoljára és milyen hírre?
Törölt felhasználó 2008. 12. 16. 14:44
Előzmény: #64  exmnbs1
#65
Ez továbbra is kérdéses siemens számára? Nem elégítette ki az általad vázol magyarázat, röviden: csalás, lelépés és csődre játszás?
exmnbs1 2008. 12. 16. 13:44
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#64
Merc

(#83797) Re: Megvette a telket a Genesis
előzmény (#83795: karlo6) | válasz erre | Ma, 00:02
Ismét egy olyan közlemény amit az utóbbi egy évben már megszokhattunk.......... A kedvező hír bejelentésének hatására jelentkező vételi érdeklődést, a főtulajdonos részvényei értékesítésére használta fel. A likviditási problémák továbbra is fennállnak mivel árbevétel nincs. Ameddig a társaság működése csak részvények eladásával tartható fenn, addig az árfolyam is nyomás alatt marad. A tulajdonjog várható bejegyzése pénzügyi teljesítést (nem csupán foglaló) feltételez. (A Helix részvények értékesítésének pénzügyi teljesítése a harmadik negyedévre esik.) Az első gyárban a termelés megkezdése legkorábban 2010. IV. negyedév........
siemens
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 23:53
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Valóban ez a helyzet nagyjából sajnos. Hosszabb távon viszont lehet a vételek azok, amik hasznot hozhatnak, hiszen a papírok többsége alulértékelt sokak szerint. Kockázat, hogy nem tudni meddig tart a medvepiac, és egyáltalán, fenntartható-e a jelenlegi pénzügyi/gazdasági/társadalmi/környezeti helyzet. Mert akár az is benne lehet a pakliban, hogy minden tét törölve...

Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 23:10
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Így is lehet fogalmazni:)
És egy ideje bear van.

(bár ebből is látszik az asszimetria a normál részvényshort alig/nem léte miatt, a fikázó többnyire meg nem keresett hasznot, a rábeszélő viszont effektív veszteséget tud okozni).
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 23:02
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#61
penznyelő: Bika piacon a fikázók, medve piacon a rábeszélők okoznak kárt a kisbüfiknek, meglátásom szerint, viszont nem tudatosan

:-D
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 23:00
Előzmény: #55  exmnbs1
#60
Ez továbbra is kérdéses siemens számára? Nem elégítette ki az általad vázol magyarázat, röviden: csalás, lelépés és csődre játszás?
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 22:31
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
Csod nem lesz, mert mindig eladnak annyi reszvenyt, ami a mukodesukhoz kell. Egy befekteto pedig talan csak beteved hozzajuk. Japanok erosen erdeklodnek a napenergias projektek utan MAGYARORSZAGON.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 22:07
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#58
természetesen: ...többé-kevésbé...
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 22:07
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
természetesen: ...többé-kevésbé...
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 21:46
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Még véletlenül sem akarom megvédeni a "fikázókat", pláne, hogy konkrétan nem ismerem beírásaikat az utóbbi hetekből/hónapokból. De. Szvsz az irreálisan optimista vételre "rábeszélők" legalább akkora kárt tudnak okozni a spekiknek, mint a fikázók. Sőt. Az árfolyamra nézve, mintha a nem fikázó kedves optimisták most több kárt okoztak volna...
Az értelmetlen fikázást természetesen ellenzem (Gazdagodófélékre gondolok), de a rózsaszín ködbe burkolódzó elvakult hívek (márpedig az összes kispapír topic hagyományosan tele az ilyenekkel) sokszor azt is fikázónak hívják, aki csak megpróbál egy töbé-kevésbé objektív véleményt mondani (amiben szükségszerűen vannak negatívumok és kockázatok). Tudom, mert ilyen helyzetben én is voltam.
exmnbs1 2008. 12. 15. 20:56
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
(#77030) Re: Tűz van Babám
előzmény (#77029: exmnbs1) | válasz erre | 2008. szeptember 30. - 19:34
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy mi az oka, hogy két év elteltével, 2008. októberében még mindig csak itt tartunk, lényegi előrelépés nélkül? Hiszen az eredeti tervek szerint már termelni kellene. (A tervezett 80MWp/év gyártókapacitású cég, piaci szegmensén belül a világpiacon 2008-tól várhatóan 14%-os piaci részesedést ér el.)
Próbáljuk meg érvekkel alátámasztani vélt igazunkat, személyeskedést kerülve. Előre is köszönöm.
siemens


Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 20:46
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Ha valaki a Genesis topicot netán ritkábban olvassa, azért jó, ha tudja:

" Az ex ... nevű "valakik" fizetett lebeszélőemberek, heti 7 napban, napi 12-14 órában, egyenként napi 60-70 hozzászólással mocskolják a céget, ez a feladatuk.
Hónapok óta ezt csinálják ...
Naponta, sőt néha óránként ismétlik ugyanazt a szöveget, néha óriási csúsztatással, tévedésekkel, félremagyarázásokkal, teli rosszindulattal, maximálisan egyoldalú hozzáállással ... "

Jön az évvége céljuk megvalósítása (300-as árat szeretnének) érdekében semmitől sem riadnak vissza, már 2 topicban nyomják a hazugságaikat, de lehet, hogy hamarosan 3-ban fogják ... :)
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 19:54
Előzmény: #52  exmnbs1
#53
Huh valóban az a 3,6 millió db ami maradt az kismiska (pláne, hogy te abból már fél éve elsirattál ok nélkül 600k-t) :D

Egy darabjuk sincs tényleg, "mi" meg csak azután" adjuk "majd, hogy erre "rájövünk", mert "olyan buták vagyunk, hogy nem a te légből kapott számaidat vesszük tényként hanem a hivatalosan bejelentettet" :D
Ismét!
És telek sincs, csőőőd van ez a csőőőd jele!
Tudjuk.
Igazán kár strapálnod magad :)
exmnbs1 2008. 12. 15. 19:36
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
gazdi, mást sem hallottunk, hogy így meg úgy Fund betol, és van pénzük, aztán most mégis eladogatnak hitelvisszafizetés helyett csak a telekre? Most pl rongyos 30 millájuk sem volt. Leverve az árfolyamot, a részvényesek szívnak, mert egyre alacsonyabb áron tudnak ők is távozni a süllyedő hajóról a tulajok után.....
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 19:26
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#51
de még jól el is beszélget magával ))
a négybetűsnek igaza lehet
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 19:08
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
koikám, nemtom észrevetted-e hogy csakúgy mint itt a valós életben is amúgy, nekem elég ha az élet és az igazság az én oldalamon áll.meg a történések engem igazolnak.
az emberek gagyi magánvéleményeit ignorálom.

ugyanis majd (most) ha ránéznek a portfóliójuk értékére és felfogják mennyit buktak pl. a genesissel a lelkük mélyén igazat adnak nekem, és okos látnok embernek tartanak.persze ezt tuti sosem vallják be nyilvánosan.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 19:03
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
hát nem lesznek az biztos
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 18:59
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Sosem leszel kedvelt figura. :))
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 18:49
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#47
szerintem gondolkozz el azon ki hazudik itt öreg.
mert könnyen rájöhetsz hogy korántsem én.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 18:36
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
Látom, már te sem bírod elviselni saját magadat a Genesis topicban, ezért felhozol egy 3 hónapja szunnyadó topicot, hogy még több hazugságot mondhass ...
Lesz még harmadik hely is, ahová írogatsz majd ... ? :)
Közeleg az év vége, kellene a 300-as ár, ugye ... , az a prémium kifizetésének a feltétele ... :)
Veszíteni fogsz, de majd azt is meg fogod magyarázni ...
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 18:25
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#45
ja koi,
nézd vissza 2000 felett ugyanígy küldtek a fenébe amikor azt írtam hogy nemsokára 1000 lesz meg alatta...
hát ja.most 805. és volt 620 is..

lassan merek fogadni hogy lesz 300 alatt záros határidőn belül.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 18:23
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#44
örüljetek, itt vagyok...

és elmondom hogy már nem hiszem hogy rényiék tényleg gyárat akarnak építeni.
még az elején 2-3 éve talán, bár ez sem biztos.
de nem is érdekes.
a lufijuk leeresztett, pánikszerűen menekülnének, csak nincs hová.
látszik hogy a kutya sem veszi, nem bíznak bennük.
a fund alig 37K-t tudott kiönteni,
és totális bukóba ment a papír.

mondjuk azt tudni kell hogy nagy-nagy bukójuk lesz ha pánikot okoztak, mert ebből a vacakból képtelenség nagy mennyiséget eladni.
viszont elmutyizhatnak vele egy ideig, csak már nem sokáig, mert szerintem nagyon hamar meglátogatjuk a technikailag kijött 300 (ill. pontosabban 252-es) szintet.
jó ha néhány százezret el tudnak addig adni.
többmillió darab rajtuk marad, szerintem
legközelebb meggondolják hogy ilyen amatőr bagázzsal kezdenek-e kelet európában mint a novóka.

Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 18:18
Előzmény: #41  BudFox
#43
tudtommal maga a spanyol gyár épületére már most is megvan a zseton.
ami húzós az pont a gyártósor.
de addig nem húzzák fel az épületet amíg nincs megrendelve a gyártósor.
De mercurió mr apricot gensolar jobban tudják ezeket mint én.
Figyelni kell hogy mit írnak a genesis topikban.
Ezt a genesisre mint projektre értem.

Viszont a bét en mint csődölt projektet tekintetében gazdi nak
jó szimata van.
Törölt felhasználó 2008. 12. 15. 18:10
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#42
Épp ma buktak le, hogy hazudtak (mármint az ex ... duó).
Erről ennyit. :)
A jövőben is hazudni fognak, ahogyan azt az érdekeik diktálják ...
BudFox
BudFox 2008. 12. 15. 18:09
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Porti - szerinted ha felhúzzák mondjuk a gyár épületét..ami marha drága lesz...

lesz pénzük a gyártósorok megvételére ?

Topik gazda

hejja
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek