Topikgazda: stock33 2008. 07. 14. 12:55

Veres: a vállalkozások 90%-ának egyszerűbb az élet  

Ugrás a cikkhez
A magyarországi vállalkozások több mint 90%-át érintette kedvezően az adminisztrációs terhek elmúlt két évben bekövetkezett mérséklése és a kormány továbbviszi ezt a folyamatot - jelentette ki a mai kormányszóvivői sajtótájékoztatón Veres János. A pénzügyminiszter arról az anyagról számolt be az eseményen, amely a 2006 második felétől elindult, az adórendszer egyszerűsítését, a vállalkozások adminisztrációs terheinek csökkentését célzó intézkedések eddigi eredményeit tekintette át és a múlt heti ülésen tárgyalt róla a kormány.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=99587
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 00:12
#35
Bűn és bűnhődés - a nagy magyar adótragédia

Sorra olvasom társadalmunk problémáit feltáró publicisztikákat a magyar sajtóban és szép lassan körvonalazódik egy fals konszenzus: morális csődtömegben, csalók országában élünk gazdasági értelemben, hiszen az adóoptimalizálás, adóelkerülés és adócsalás egy össznépileg elfogadott magatartás Magyarországon. A megjelent publicisztikák talán legfőbb problémája adó-moralitást érintő vonatkozásokban, hogy Radnóti által megidézett magasságokból, repülőgép perspektívából nézik a bírált terület valós helyzetét. Nem tudok beállni abba a sorba, ahol a magyar vállalkozók általános adócsalózása történik.
Számoljunk le az illúziókkal, kis- és nagyvállalkozói szinten ma Magyarországon ugyanaz történik illegális, vagy legális módszerekkel; a környező országokkal történő összevetésben irreális adóteher csökkentése gazdasági kényszer. A különbség csupán annyi, hogy nagyvállalkozói szinten jogilag körülbástyázott (legtöbbször offshore) struktúrák működnek.

Bemelegítésként álljon itt egy kis életszagú történet:

1990-óta saját fémfeldolgozó vállalkozását üzemeltető, 5 főt alkalmazó kisvállalkozás tulajdonosunk - nevezzük Gézának - Skoda Octavia típusú (nem Mercedes, nem Audi, nem BMW) személygépkocsijában reggel 7-kor utazik műhelye felé. Bekapcsolja a rádiót és morális elzüllöttség ide, morális elzüllöttség oda a szerencsétlen jópofi balfácánok (más megközelítésben aktuális sztárok) zenés reggeli bohózata helyett a Kossuth Rádió híreit hallgatja éppen elhaladva egy "fair play" (adózz tisztességesen!) óriásplakát előtt. A hírekben vezető helyen: kormányzati portál 250 millió forintos "fejlesztése", BKV használt busz beszerzési tenderének aktuális "érdekessége": műszaki hiba miatt nem tudott elindulni a telephelyről 4 Alfa Volvo típusú busz...
Géza elgondolkozik: "hát gyerekek megint sikerült egy kicsit eltapsolni a közösből"

És akkor csapjunk bele a lecsóba:
Magyarország Európa második legkeményebb bérelvonásait tartalmazó adó és társadalombiztosítási rendszerével rendelkezik (szerencsére beelőzött Belgium). Nevetségesen egyértelmű, hogy az állami szféra jövedelem újraelosztási hatékonysága (egyszerűbben fogalmazva: a beszedett adók felhasználása) egy igazi torzszülemény. Ugyan vita tárgya, hogy 1000, vagy 2000 milliárd forint megtakarítás lenne indokolt az állami kiadásokban, de a rendszer akut betegségei vitathatatlanok. Ha mindezek mellett egy pozícióban lévő politikus olyan pofátlanságra vetemedik, hogy Garfield-et (munkanélküli) megkéri "legyél szíves dolgozni egy kicsit a pizzáért" (szociális segély), akkor kellő kivárás után ombudsmantól, miniszterelnökig mindenki rohan, hogy megvédje a segély feltétel nélküliségének sérthetetlen szentségét (munka nélkül mindenkinek jár)!!!

Visszakanyarodva Gézához. Teljesen tiszta lapokkal játszva ahhoz, hogy ki tudjon fizetni 100 forint nettó bért a munkásának, 300 forintnál egy kicsit több költsége keletkezik. Nem megy... vagy lehúzza a rolót, vagy megpróbál részleges adómegkerüléssel bért fizetni alkalmazottjának. Bejelenti emberét minimálbér másfélszeresén mondjuk és még két-három darab tízezrest fű alatt kifizet havonta. Egy átlagbér környékén kereső számára egyetlen 10 ezer forintos fizetésemelés a vállalkozónak évi 400 ezer forintos többletköltséget okoz - és ekkora emelés még a nettó bérek inflációkövetésére sem elegendő! A zsebbe fizetés gyakorlatilag kényszermegoldás. A be nem fizetett, úgymond kikerült járulék és adópénzek jellemzően nem a vállalkozó számláját gazdagítják, pusztán azt eredményezik, hogy egyáltalán fenntartható maradjon az adott vállalkozás.

Amikor bíráljuk Gézát publicisztikáinkban, akkor miért nem merül fel az a kérdés, hogy tragikus állami elvonási rendszer kényszeríti vállalkozóinkat a "szürke zónába"? Erkölcsileg természetesen idillisztikus és felemelő megvetni, lenézni minden vállalkozót aki a fenti mintát követi. De nem lenne érdemes ezt azon tükörben vizsgálni, hogy egy egészségesebb elvonási szint számukra is megteremthetné a 100%-ban tisztességes adómagatartás lehetőségét. Számtalan olyan vállalkozót ismerek, aki örömmel járná a teljesen tiszta utat, de a mai elvonási szint mellett ez nem lehetséges számára. És ezek az emberek nap mint nap megkapják a hírekben, hogy az állami befizetéseikkel mi is történik...

Feltételezzük; a "tisztességesség, vagy nem vállalkozunk" játékszabály érvényesül 100%-ban. Bevállalunk még 200, 300 vagy ki tudja hány százezer munkanélkülit, akiknek a túlnyomó része belecsúszhat a munkára nem ösztönző szociális hálónk kényelmébe?

Csalok, mert csalni jó?

Máshonnan közelítve: nem történik más mint lenézett részleges "adómegkerülő" vállalkozóink gazdaságilag racionálist döntést hoznak egy irreális, regionális szinten versenyképtelen rendszer egyéni szinten történő kiigazításához az életben maradás érdekében. Mindezzel az adóproblematika morális megközelítésének többdimenziós mivoltát próbáltam megvilágítani. Nem feltétlenül úgy szól a kérdés, hogy csalok, mert csalni jó, hanem megtalálni az elviselhető teherszintet egy irracionális feltételrendszerben... Feltételezve abszolút morál megvalósulását 2-300 ezer friss munkanélkülinket hány év alatt szívnák fel olyan sztárberuházások, melyek 40 milliárd forint állami támogatás mellett 2500 munkahelyet teremtenek?

Eddig beszéltünk a kisvállalkozói szintről. Kicsit tekintsünk át magasabb régiókba, a nagyvállalkozói szférába. Itt a gazdasági racionalitás kényszere már sokkal kifinomultabb eszközrendszer igénybevétele mellett korrigálja szerencsétlen adórendszerünket. Teljesen legális off-shore vállalkozásokon keresztüli jövedelem kiáramlás és más szofisztikált módszerek kerülnek előtérbe. Csak egy konkrétumot említve; a magyar pénzügyi szektor legelismertebb szereplőinél is széleskörű gyakorlat volt pár éve (aktuális példát nem merünk említeni) kötvényprogramon keresztüli alkalmazotti kifizetést... Persze más példák is állhatnának itt, a fő különbség az, hogy bizonyos vállalkozási méret felett teljesen legális formát lehet találni ugyanazon cél érdekében: mesterségesen kell csökkenteni az adóterhelést. Míg az egyik esetben adócsalót lehet kiáltani, a másik esetben mindenki optimalizálásról beszél. És ez jogilag helytálló is, de gyakorlati oldalról nézve mégis cinikus és álszent hozzáállás.

De maradva még megbélyegzett kisvállalkozói rétegünknél: mit lát Géza az adóbefizetések megoszlását illetően? A nagyvállalatok és multik a beruházási, illetve egyéb - egyes statisztikák szerint folyamatosan növekvő mértékű - adókedvezmények mellett működhetnek (azaz számukra az elvárt profit szint államilag csökkentett adóterhek mellett valósul meg). Egyáltalán nem fizettek társasági adót 2006-ban például az Audi, a Vodafone, az OMV magyarországi leánycégei. A Coca Cola magyar leányvállalata 0,27, a Suzukié 1,37, a Tescóé 1,72 százalékos kulccsal adózott a Figyelő korábbi írása szerint.
Néhány olvasó ezen a ponton talán elkezd kételkedni: mit tudhat egy magyar kisvállalkozó a nagyvállalatok adókedvezményeiről? Ezen kétkedőknek ajánlom, hogy beszélgessenek többet magyar kisvállalkozókkal és meg fognak lepődni. Az átlag kisvállalkozó ugyanis amikor már egy pár éve heti 60 órát (+ legalább egy napot a hétvégéből) dolgozik, egyre jobban figyel és egyre kíváncsibb arra, hogyan is néz ki a magyar adórendszer. Soha nem lesz közgazdász, csak néhány alapvető kérdést fogalmaz meg és csalódottan néz maga elé...
A heti 60 óra munkamennyiségről és az átdolgozott hétvégékről jut eszembe, hogy fel tudják mérni mit érez az adócsalónak titulált kisvállalkozónk, amikor azt látja, hogy a közpénzekből finanszírozott állami alkalmazottak pénteken 14:00-kor már sorban állnak a lift előtt és képtelenség bármilyen adminisztratív ügyet elintézni...

16 millió forint állami támogatás egyetlen munkahelyért

Örüljünk együtt, hogy Kecskemétre jön az új Mercedes üzem. Fontos, hogy végre ne csak a szomszédainknál legyenek nagyberuházások. Érdemes azonban az egyelőre meglehetősen kevés számszerű adatot tartalmazó információt továbbgondolni: 200 milliárd forintos beruházás, 40 milliárd forint állami támogatás, 2500 munkahely.
16 millió forint állami támogatás jut egy munkahelyre. Hány magyar KKV lenne, amelyik munkahelyenként 16 millió forintból 500%-kal tudná növelni piaci versenyképességét? Természetesen ez a megközelítés erősen leegyszerűsít és helytelen az adott példát illetően, de tökéletesen rávilágít ismét a korábbi állításunkra: a magyar adórendszer torzulásai miatt csak és kizárólag elképesztően nagy, kivételes kedvezmények révén lehet hazánk a nagyberuházásokat illetően (is) versenyképes... Tehát a Mercedes (pontosabban Daimler) vezetői még csak egy "Guten Tag!"-ra sem méltatták volna a magyar Gazdasági Minisztériumot, ha annak képviselői adókérdésekben a halandó magyar kisvállalkozó számára érvényes adótáblázatot lebegtették volna az orruk előtt és nem az "üljünk le, beszéljük meg" megközelítést alkalmazzák.
Még egy szám: 80 millió forint beruházás jut minden egyes munkahelyre. Borzasztóan magas érték, mely rávilágít az Oriens azon álláspontjára, hogy hazánkba csak nagy tőkeigényű beruházásokkal operálnak a multik, mert relatív magasabb alkalmazotti igény esetén életképtelenné válnak a projektek a nemzetközi porondon.

És el is mentek Szlovákiába...

Szombat este kinyitottam egy ajándékba kapott francia vörösbort. Nem vagyok szakértő, ezért az üveg hátoldalán lévő címkét kezdem el olvasni némi háttér információért. Az egyébként magyar nyelvű feliratból kiderül, hogy vörösborunkat egy szlovák kereskedő cég közreműködésének segítségével iszogathatom...
Emlékeznek még? Egyszer egy magyar miniszterelnök azt mondta, hogy "El lehet menni Szlovákiába, ha nem tetszik..." Hát néhány (ki tudja hány?) magyar vállalkozó megfogadta ezt a tanácsot és céget alapított Szlovákiában. Így hát kis magyar adórendszer tragédiánk jóvoltából most ezen cégek az egyébként sem hozzánk hasonlóan gyök kettő körül ingadozó gazdasági növekedést erősítik északi szomszédunknál.

Ne csalót kiáltsunk, hanem tegyük regionálisan életképessé a magyar adórendszert

Fentiek összessége miatt nem tudok beállni abba a sorba, ahol a magyar vállalkozók általános adócsalózása történik. Nagy, közepes és kisvállalkozói szinten is azonos a képlet: gazdaságilag racionális döntést hoz a tulajdonos, cégvezető egy kritikán aluli adórendszer hibái melletti túlélés érdekében. Míg a kisvállalkozó "adót kerül", addig a nagyvállalkozó már legálisan optimalizál offshore cégen, vagy más struktúrán keresztül. A gazdasági egyenleg minden esetben ugyanaz: alacsonyabb adóteher ugyanazon tevékenység ugyanazon volumenéhez. Ebből adódóan elsődlegesen azt tartanám indokoltnak, hogy regionális szinten értelmezhető adórendszerünk legyen (melyhez elengedhetetlen lesz az állami kiadások újraszabása, azaz a csehovi realizmust megszégyenítő csinovnyik-rendszerünk karcsúsítása is) és utána vessünk követ azon vállalkozókra, akik még nem érték el azt a cégméretet, ahol megéri offshore céget felállítani... Minden más alternatívában gondolkodónak felteszem a kérdést: mihez kezd az ország pár százezer új munkanélkülivel, akik az adószabályok jelenlegi feltételrendszere, azok betartása miatt elkerülhetetlenül az utcára kerülnének?
Természetesen tisztában vagyok vele, hogy léteznek olyan vállalkozások, melyek 5%-os egykulcsos adószint mellett is adócsalást választanának a tisztességes út helyett. Mindazonáltal remélhetően ezen réteg marginális kisebbséget alkot az üzleti életben és nem szerencsés belőlük kiindulva a magyar vállalkozói réteget ügyeskedő adócsalók többségének beállítani.

Magyarországnak nincsenek különleges adottságai. Nincs Norvégiához hasonló hatalmas olajkészletünk, az oktatási rendszerünk is átlag alatti, sőt lassan-lassan piacidegen. Ebből adódóan józan paraszti ész mellett is csak a szomszéd országokkal összevethető adókörnyezetben lehet életképes a magyar vállalkozó szektor KKV szegmense.

Él az országban egy olyan vállalkozói réteg, mely 55-60 év közötti korban van. A rendszerváltáskor, vagy azt megelőzően már GMK formájában elkezdték űzni az ipart. Ezen emberek számára két út áll nyitva az üzletből való visszavonulásra, ha családon belül nem örökíthető a cég. Amennyiben nem lesz regionálisan versenyképes adórendszerünk és nem tudják értékesítésre alkalmassá tenni cégüket az adó és járulék pozíciók kifehérítésével, akkor nem marad más mint a maximális cash kivonása mellett a társaság leépítése, megszüntetése pár év alatt. A cégek bezárása pedig ismét csak a munkanélküliek számának növelését fogja eredményezni. Ha esetleg valami csoda folytán emészthető adórendszerünk lesz, akkor megtörténhet a cégeladás és tovább élhetnek a munkahelyek.

(Egyébként javasoltam Gézának, hogy hallgasson inkább valami zenés maszlagot reggelente.)
Törölt felhasználó 2008. 07. 16. 00:12
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
a veres még ezekből a körökből is kilóg. Őszintén remélem, hogy egyszer nyomorékká verik a cigányok, akiket átb.szott és sok-sok évig fog tolókocsiban élni.

psimon
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 23:26
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Azon vállalkozásoknak biztosan egyszerűbb a költségvetése is,akire a kisfiad csapata vigyáz Janikám.
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 22:52
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#32
" ez a veres a leghiteltelenebb, leghazugabb, legpofátlanabb gané, aki valaha is miniszter volt Magyarországon. "
Így van psimon, jó a meglátásod!
És még sunyi, aljas és cinikus is.
Meg egy rettenetes nagy idióta barom.
Hogy van pofája még mindíg belevigyorogni az emberek képébe és lökni a süketségeket?!
Ez sosem veszi már észre magát!?
Miért nem szól már végre neki valaki ...
Úgy látszik, verseny van köreikben, ki tud nagyobbat és többször hazudni egy adott időszakban. Kezd nyerésre állni, bár nyakában lohol az egész elq...s banda.
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 22:14
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
szia kanyisz,
bizony,
pár éve egy rosszul megtervezett utazás során Ausztriában talált az éjfél, fáradt voltam, nem akartam tovább vezetni, találomra az egyik kihajtónál lementem az első faluba, ott épp teli volt az egyetlen panzió, áttelefonáltak a szomszéd falu panziósához, aki ilyen későn már nem akart fogadni, de üzente, h kikészíti a kulcsot a bejárati ajtó mellé!! hitetlenkedve hajtottam át a szomszéd faluba, megtaláltam a panziót, és ott volt a kulcs is! kinyitottam, bementem, kicsit járkáltam, szétnéztem, aztán megkerestem a szobámat, lefeküdtem aludni, reggel pedig rendeztünk mindent...
egy másik világ
üdv,
SirGeorge
prfecó 2008. 07. 15. 21:42
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Ausztria "gemütlich wirchaft" , bár én találkoztam osztrák ÁNTSZ kollegával , aki szó nélkül beakarta záratni magyarosch éttermet , amit vezettem . Amikor kiderült helybeli osztrák a tulajdonos rögtön szart mindenre és jó bepálinkázott.

Németország elég , keményen vízfejü , de ha meg van az alapvető engedély ( szesz , dohány , játékgépek,- jövedéki munkavállalási-) alapvetően rendben van minden.
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 21:20
Előzmény: #25  BudFox
#29
" majd azért szerezzék be a hiányzó engedélyeket idővel"

Svájcban a Rajna vizesésénél van egy vasút állomá. Kint van egy tábla, hogy ha nincs jegyed, vegyél a következő állomáson, vagy a végállomáson.

Egy svájci biztos meg is venné a végállomáson és egy magyar?
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 13:15
Előzmény: #25  BudFox
#28
Üdv!

az osztrák példádra német ellenpéldákat ismerek, ahol fingattak a hatóságok... nem látok egységes mintát...

ehhez hozzá kell tegyem: rühellem a mocskos vámos patkányokat, közvetve az egész rohadt bürokratikus fas...verő bandát - de valahogy rendet is kell tenni...

Fecó, köszi az infókat! Quod licet Jovi, non licet bovi... sajnos!
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 11:35
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
az is bolond aki még itthon tartja a székhelyét.....vagy egyáltalán válallkozik....a sok papírból ki sem lehet látszani.........undormány vagy mutyisztán!!!
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 11:20
Előzmény: #1  portfolio
#26
Hogy-hogy nem ugrott erre a témára buxer-?

Végre egy konkrétum Verestől, amit ő maga is saját bőrén érezhet? Vagy a z-gy a 10%-os kategória???
BudFox
BudFox 2008. 07. 15. 11:08
Előzmény: #24  prfecó
#25
Ausztria

Ismerek egy embert aki vendéglátó helyet nyitott ausztriában.
A nyitáshoz 3 nap alatt szerezték meg az engedélyeket :-))

Aztán már 2 hete nyitva voltak..jöttek valami hivatalból ellenőrizni őket..mert új üzlet stb..
Nem volt meg, mint kiderült egykét engedélyük mégsem....
Most mi lesz. már megijedtek haveromék..

Erre legyintettek az ellenőrök : " majd azért szerezzék be a hiányzó engedélyeket idővel"

:-))))

Itthon ? 2 hét minden hivatal...ÁNTSZ, Állategészségügy, Apeh, Vám és Pénzügyőrség, Rendőrség :-))) Okmányiroda, Polgármesteri hivatal, Belügyminisztérium - Ez az osztályba soroláshoz kell...minden ellenőr kér..de minek..hogyha nincs meg büntetni lehessen.

belekötnek mindenbe...ha valami nincs meg. tán még fel is négyelnek .

De más hivatalok is normálisak a vállalkozókkal. Valami szakács ismerősön mondta hogy jött az osztrák ÁNTSZ, és aztmondta hogy 1 hónap múlva legyen rendbe minden..mert egy csomó minden nem volt rendben...
itthon azzal kezdenek hogy 50.000 - 100.000 Ft büntetés.
prfecó 2008. 07. 15. 07:56
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
HACCP rendszer a EU bevezetésével együtt lett kötelező , de a ÁNTSZ és népegészségügyi szolgálat a közintézmények konyháira nem terjesztették ki vizygálatukat , meret az Önkormányzatok belerokkantak volna megteremtésében.
Ez a tény továbbra is fennáll , azonban a magánbefektetőkön ,vállalkozó vendéglátosokon , kiskereskedőkön stb számon kérik

Jelenleg a közintézmények 25 % -nak van meg az ISO tanúsítvány , aminek alapja a HACCP . Amennyiben nincs meg a tanúsítvány be kéne zárni az intézményt( törvény), magánszolgáltatóknál bezárják

AKS ez a tényekhez tartozik !!!
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 07:47
Előzmény: #22  pampa
#23
Veres Úr ezt az állítását közölje csak nyugodtan a mezőgazdasággal foglalkozó neadjisten exportőr cégek vezetőivel.. Szeritem minimális lenne azon emberek száma, akik nem állítanak kaszát a hátába :)

/jó-jó tudom h nem erről szól a hír/
pampa 2008. 07. 15. 07:30
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
De legalább nem lóg ki a többiek közül. :(((
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 04:27
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#21
Igen. Nagyon visszafogottan és illedelmesen így is mondhatjuk.
Törölt felhasználó 2008. 07. 15. 02:33
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
ez a veres a leghiteltelenebb, leghazugabb, legpofátlanabb gané, aki valaha is miniszter volt Magyarországon.
Megint kultúrországból kellett hazajönnöm,. gondoltam, benézek hozzátok és látom, hogy ez az aljadék már megint hazudik. Megyek is vissza nemsokára megint, megfogadva kúrcsányi "tanácsát"

psimon
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 20:00
#19
A Kabi Karcsi féle hulladék üzletéről beszélt!
Tudom már nem üzlettársak! A papir sok mindent elbír, még azt is, hogy a Karcsi volt a könyvelő kovács létére, a jani meg az anyagbevizsgáló könyvelő létére!
gazmber 2008. 07. 14. 17:43
Előzmény: #17  pampa
#18
A Veres-úr saját környezetében lévő vállalkozók 90%-nak jobban megy.... gondolom így érthető...?
A vállalkozók 99%-a egyszerűen csak rossz környezetet választott...-:) erröl Ő nem tehet.
pampa 2008. 07. 14. 17:35
Előzmény: #15  BudFox
#17
Érdekes,nagyon érdekes az összes ismerősöm a 10 %-ba tartozik.
Rossz környéken lakom?
forest_30 2008. 07. 14. 17:32
Előzmény: #15  BudFox
#16
Erre csak azt tudom mondani hogy komoly indok, és jó tény kell ahoz , hogy az APEH vagyonosodáit indítson.....
nem olyan egyszerű dolog az hogy csak fogom magam és valakiről valami állítok.
Ez tény. ( belőrűl tudom ) az illetőnek nem jött össze, majd hogy nem Ő jött ki rosszúl a dologból.....
BudFox
BudFox 2008. 07. 14. 17:25
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Apeh -en van egy ismerősünk...ő mondta hogy bárkinek van egy haragosa és feljelenti megindíthatják arra is a vagyonosodási vizsgálatot..aztán majd kezdhetsz magyarázkodni mindenről...

Ha belekevered a magyarázatokba rokonaidat, ismerőseidet..akkor őnáluk is vizsgálat indul..

ismerek olyat aki fizetett 4 millió bünetést..megemlítette rokonát.hogy őtőle van a pénz..nosza. a rokont is megbüntették 2 millióra..mert szerintük nem tellett neki hogy kölcsönadjon rokonának .:DD

Az imerősünk mondta hogy az APEH eleve onnan indul ki ha valamit gyanúsnak talál, hogy : " erre semmiképpen nem volt pénzed" , " erre sehogysem tellett volna".

Aztán majd magyarázkodhatsz nekik..úgyis elveszik mindened....Szép Jó Magyarország

Iserek olyat akit 50 millióra bünettek meg..és olyat is aki házat vett..kitalálták hogy erre nem tellett volna megbüntették 16 millióra..pont amibe a ház került :D
2 milliónál nagyobb pénzmozgást meg lejelent a bank az Apehnek... egyszóval akinek még van pénze mindenki gyanús..el kell venni tőle.
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 16:03
Előzmény: #12  BudFox
#14
"Mi a helyzet a HACCP rendszerrel ? "

az nem eu-s egészségügyi norma alapján van nálunk? ha hülyeség, akkor brüsszelbe kell menni vele...

"mi a helyzet az állandó ellenőrzésekkel, és vagyonosodási vizsgálatokkal ? "

inkább örülj neki: ha nem trükközöl, nem kell félned. ha trükközöl, de betartod a szabályokat, akkor se. végső soron csak annak kell félnie, aki bután csal - aki becsületes, de téved, az megússza pl. egy önrevizióval...
nekem se szívem csücske az apeh, de a hotline ott van mindenkinek kétes esetben...
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 15:57
Előzmény: #11  stock33
#13
cégautó: legyen 2 vagy több telephely, onnatól meg már az excel-tudásod és a matek kisegít ("megfuttatod" a verdát közöttük)
persze, ezt elég precízen muszáj vezetni - de nem megéri? ha a sablon megvan, már csak ujjgyakorlat...

mobil: érdemes szankcionálni az ilyet ill. belefoglalni a nyilatkozatba. úgyis aláírják, mert nem akarnak olyannak feltűnni, akik majd fusiban talafonálnak. ha beüt a krach, előveszed a nyilatkozatot, amiben fehéren-feketén ott van, hogy ilyen és ilyen összegeket levonhatsz a fizujából, ha ezt és ezt csinálja. onnantól már egyéni megítélés kérdése, hogy ha az apeh szívatni akar, ezt továbbhárítod-e, vagy fontosabb a munkavállaló...

mondom: ettől még fasság az egész, mert eleve nem erre lett kitalálva (többnyire ezek "normális" jogaszbályok, csak mindig akadnak olyanok, akik visszaélnek vele... mint a statekban az elsőfajú meg a másodfajú hiba... soha nem lesz egyik se 0)
ez a rendszer persze csak annyira jó, mint a precizitás, amivel vezetik... az apehosok sem wolf-díjas matekosok, ők is csak a hibákat, inkonzisztenciákat tudják kiszűrni. ha jól van "megkomponálva", nincs mibe belekötni - inkább az a gáz, hogy nagyon ott kell lennie annak, aki jól tud "komponálni", főleg naprakészen. azért az IT sokat segít, lássuk be...
BudFox
BudFox 2008. 07. 14. 15:53
Előzmény: #11  stock33
#12
Melyik országban ? Normális ez az ember ?

És mi van a Július elején bevezetett TErmékdíj adóval ? és a hozzá való havnota vezetendő nyilvántartással ?

Mi a helyzet a HACCP rendszerrel ?

Mi a helyzet a magyarországon élő emberekkel akik egyre szegényebbek ?

mi a helyzet az állandó ellenőrzésekkel, és vagyonosodási vizsgálatokkal ?

nem normális ez a pali. :-(((
stock33
stock33 2008. 07. 14. 15:40
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Hát én egyáltalán nem tudok ilyen lazán tekinteni rá. A cégautós szivatásnál (ha útnyilvántartás alapján számolsz el és nem fizeted a cégautóadót) az az apehos eljárás, hogy leül a revizor, előveszi a számológépet, és elkezdi összeadni a feltüntetett km-eket. Ha a tankolásnál beütött km és az útnyilvántartás nem áll összhangban (neadjisten nem stimmel a valós távolság és a beírt, pl. kétszer annyi a valós, mint a beírt, vagy aránytalanul több a beírt, mint a valós), akkor az első hibánál abba is hagyja a számolgatást, az egész útynilvántartást fiktívnek tekintik. ez nem tipp, hanem így van (biztos forrás, olyantól, akitől milliókat vasaltak be ilyen címen, direkt erre mentek rá, mást nem is nagyon vizsgáltak).

A telefonnál nyilatkoztatod az alkalmazottakat, hogy nincs magánhívás? Mi van a pizzéria, mozijegyfoglalás, lakcím (dolgozó jelenléti ív szerint a munkahelyén van), édes mama, stb. számokkal? Az apeh megnézheti a részletes híváslistát, amiben feketén-fehéren ott lesznek ezek a számok. Én nem tudom garantálni, hogy egyik alkalmazott se vetemedik arra, hogy a hátam mögött nem hívja fel a wellness központot a hétvégi hely lefoglalása végett.
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 15:28
#10
90 %-ának?
Veres olvtárs jobban tenné, ha leszállna a pórnép közé és elbeszélgetne alaposan a kkv-k vezetőivel, mert ez a 90% kamu.
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 15:16
Előzmény: #6  stock33
#9
fassság, az biztos, de nem kell tőle bekakálni... a mobilba nem tudnak belekötni. a nyilatkozat szövegbeli formájára érted a hibát és/vagy dátum/aláírás stb. hiányosságokra gondolsz? (nyilván ellenőrzés előtt le kell csekkolni, hogy minden rendben van-e)
a cégautó a rázósabb, ott szívathatnak, ha tudják bizonyítani, hogy pl. hazaugrottál vele, de ott sem elég, ha vélelmezik. messze nem ilyen szívatós a mobil...
sajnos a 2xi (vagy még többszöri) adózás esete szinte mindenhol fennáll, ez egy ilyen rendszer. valamiből az adótanácsadóknak is meg kell élniük :)
hülye ország ez, főleg mert nem nagyon van olyan, hogy csak pozitívak a változások: többnyire ad is meg el is vesz az állam. túl sok a léhűtő...
watson
watson 2008. 07. 14. 14:26
Előzmény: #7  stock33
#8
Én a telefonon nem parázok, 30% áfát nem számolok el az Áfa tv miatt, de az egész használatot cégesnek tekintem és leszarom ;)
egyébként van valmi paragrafus, hogyh valaminek a részletes adminisztrációja többbe kerül mint a tárgya akkor azzal nem feltétlen kell foglalkozni...
stock33
stock33 2008. 07. 14. 14:18
Előzmény: #6  stock33
#7
Ja és nem vagyok könyvelő, csak egy rohadt céget akarok működtetni úgy, hogy tudom mi folyik benne, elvégre én vállalom a felelősséget mindenért, amit aláírok.
stock33
stock33 2008. 07. 14. 14:16
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
Ez mind az SZJA mind az ÁFA törvényt érinti (30% ÁFA le nem vonhatósága + magánhasználat miatti SZJA.....)

Persze elég nyilatkozni, aztán 3 év múlva ha behívnak ellenőrzésre, akkor pont az ilyen vackokba kötnek bele (jelenlegi kedvenc a céges autó útnyilvántartása, ahol 1 hiba és 5 évre visszamenőleg kérik a cégautóadót, késedelmi kamatot + bírságot, márpedig a telefon is ilyen, elég egy hiba, és a gatyád rámegy).

De már maga, az ÁFA törvényt érintő 30%-os marhaság is bonyolítja a rendszert. Erre még rátették az SZJA törvény szerinti vélelmezett magánhasználatot. Nem vagyok egy hülyegyerek, de 5x neki kellett futnom, amire megértettem, hogy "akkor most mi van itt"???

Az én véleményem meg az erről az egészről, hogy az állam kétszer adóztat ugyanazért. Annó a ÁFA levonási tilalom is a magánhasználat miatt jött be, és az SZJA baromságot is ezzel magyarázzák.....
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 14:01
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
persze. tele vannak a törvények kivételekkel :)
pl. a színesfémmel kereskedők nem adózhatnak nem fordítottan :)
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 13:59
Előzmény: #2  stock33
#4
nem kell feltalálnia a spanyolviaszt, mert elég nyilatkoztatnia a munkavállalókat, akiknek céges mobiljuk van (arról, hogy használják-e magáncélre vagy sem)

kis cégnél nyilván kevés emberről van szó, nagy cégnél meg ott a mancika :)
ettől még nem egy "emberbarát" intézkedés, csak jelzem, hogy erre is van megoldás
a 2. kérdésre a válasz: ettől sokkal pofátlanabb dolgokat (is) művel az állam - ha azokat beszüntetné, ez megmaradhat :)
az ÁFA-tv. sokkal gázosabb, mint az SZJA-tv.
nem tudnám 2 kezemen se megszámolni azon könyvelők számát, akik félrevezetik az ügyfeleiket, valszeg mert nem értik ill. nem tudják követni... még ha páran agyatlanok is, akkor is ott a többi, aki lelkiismeretesen próbálja követni, de nem megy, mert még az APEH is gyakran sz..ul áll hozzá...
persze az szja tv. sem leányálom, de ott legalább soxor csak a kulcs változik... mondjuk mind2t lehetne racionálisabbá tenni, az biztos...
Törölt felhasználó 2008. 07. 14. 13:20
Előzmény: #2  stock33
#3
hehe.
az mszp közeli cégeknek .
stock33
stock33 2008. 07. 14. 13:10
Előzmény: #1  portfolio
#2
na igen. pl. a céges telefon vélelmezett magánhasználatáról szóló adótörvényt javaslom a Veres miniszter úr figyelmébe. legyen oly szíves és mutassa meg azt mondjuk a német pénzügyminiszternek, aszem olyan döbbent arcot fog látni, amilyet a következő 50 évben nem tud majd senki se reprodukálni.
mit tegyen az a cég, ahol nincs, vagy minimális a magánhasználat? milyen jogcímen van pofája az államnak ilyen esetben uzsoraadót kivetni?

Topik gazda

stock33
stock33
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek