Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csongor64 2019. 11. 04. 10:51
Előzmény: #92779  csongor64
#92780
2800 as után nincs eladó,ami naon érdekes szitu,de venni is csak otp tud magától.
csongor64 2019. 11. 04. 10:48
Előzmény: #92778  csongor64
#92779
2 db broki lenyom,otp csányi megbízás lehetett?
csongor64 2019. 11. 04. 10:35
Előzmény: #92777  csongor64
#92778
hasonló szituáció mikor 2018 márc elején ugrott 30 százalékot
csongor64 2019. 11. 04. 10:33
Előzmény: #92775  eredmeny
#92777
veszegeti valaki rendszeresen kisebb tételeket de nem akarja igazán a kitörést,okosan csinálja
csongor64 2019. 11. 04. 09:18
Előzmény: #92775  eredmeny
#92776
sok ilyent és lehet venni.kösz,be is álltam.
eredmeny 2019. 11. 04. 09:14
Előzmény: #92770  pancserlama.
#92775
HáÁt!Ami a színfalak mögött zajlik lehet kevesen tudnak de ettöl még lényeges is lehet!A baj az hogy 1., a jövöt még csak nem sejtheted!!!-- hírek, átláthatóság, transzparencia hiánya illetve elégtelen volta...stb.2.,a müködési környezet és az állami túlsúly-- nem " támogatja" söt ellehetetleniti a kisrészvényesek jogait, és a potenciális befektetöket -- többször elriaszthatja...(AZ egész piac iránti bizalomvesztést is okozhatnak ilyen ügyek, melyeket gerjeszthetnek, mesterségesen túldimenzionálhatnak vagy épp elllentétesen elbagatellizálhatnak😞; stb.)3.,lelkes sokszor szakmailag jól alátámasztott kisrészvényesi kérdéseket érdemi , konkrétumokat nem vagy alig tartalmazó válasz nélkül hagy, uez igaz a felvetésekre kritikákra is!!!4., A fentiek között logikai kapcsolat is van ; Politika IDE politika oda tulajdonképpen a kisrészvényesek lehetöségei korlátozottak, furcsa cég ez a Rába!!!
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 03. 10:37
Előzmény: #92773  csongor64
#92774
Realista Rába tulajdonos
Persze a fórum hangulatát, témáit nyomon is követjük 
.
Nem hiszem, hogy egy árfolyamot le vagy fel lehetne beszélni
Persze ez alól kivétel a menedzsment.
Vitathatatlan számok a le fel beszélők.
csongor64 2019. 11. 03. 10:22
Előzmény: #92771  pancserlama.
#92773
Szerintem lebeszélő vagy .vagy broki vagy ráérő csetkirály .De jó neked 
Törölt felhasználó 2019. 11. 02. 23:58
Előzmény: #92771  pancserlama.
#92772

Igen, persze. Főleg az MNV-vel kiegészítve a sort.. Attól, hogy valakik rosszul perelnek, miért ne lenne másnak más ügyben érdemes? Ha ők hülyék, akkor én is az lennék? Egyik sem a rokonom, talán van némi esély. :)
Másrészt az is felhasználható eredmény, ha tényleg hasonló van, és meg mernek fenyegetni.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 02. 20:40
Előzmény: #92743  Törölt felhasználó
#92771
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 02. 19:30
Előzmény: #92767  csongor64
#92770
És erről is:
https://index.hu/belfold/2019/10/11/rakosfalvy_gyor_borkai_ordog_ugyvedje/
“.....A Lázárnak írt levélben az egyébként budapesti székhelyű, de valójában Győrben működő gépjárműalkatrész-kereskedő cég kisebbségi tulajdonosai azt írták: ügyvédjüknek az egyik bíró kerek perec megmondta, hogy „jól gondolja meg az ügyvéd úr, hogy elvállalja-e az ügyet”, de szinte valamennyi „elfogyasztott” ügyvéd szájából elhangzott, hogy „látszik, nagy a nyomás az ügyön”......”
Esetleg telek becslés sem befolyás nélküli ..
Költői a kérdés.
Ki mer most Győri részvényt venni ?
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 02. 19:03
Előzmény: #92768  Törölt felhasználó
#92769
Talán inkább hektikusabb lenne 
Viszont így könyebb be illetve kiszállni 
Törölt felhasználó 2019. 11. 02. 16:08
Előzmény: #92756  eredmeny
#92768
Én nem nagyon értek hozzá, de egy hetet szívesen megnéznék árjegyző nélkül, hogy mi történne.
Még mindig nem értem mi indokolja a jelenlétét, mert szerintem nélküle még nagyobb forgalom lenne.
csongor64 2019. 11. 02. 13:44
Előzmény: #92766  csongor64
#92767
egyébként pomperj a telekről egyszerűen megfeledkezett és a kalapácsüzemről,speki esés amibe bele veszegetni óvatosan,tök egyszerű,crach a láthatáron sincs,csak töménytelen sok piac befolyásoló broki
csongor64 2019. 11. 02. 13:39
Előzmény: #92764  pomperj
#92766
kár hogy 3-4 évvel ezelőtt cig elemzésed nem jött be anno bár én nem követtem le ezen eszmefuttatásaidat szerencsére .hogy rábával igazad lesz e ,hát? nem tudom.de érdekes amit elemzésnek nevezel
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 02. 13:07
Előzmény: #92764  pomperj
#92765
-Növekvő árbevétel
-2 év gyenge számok
-2 év árfolyam csorgás
...
Egy szösszenetet hozzátennék
-Beruházás- (!)
Szerintem akarva akaratlanul a növekedés a változás a fejlesztés tükröződik a számokban.
Óhatatlan hogy a beruházáskor a reszli ne jelentkezzen a számokban.
Lásd selejt stb...2019 
Lovakat felszerszámozták indulhat a derbi.
.
210.oldal
http://raba.hu/befektetoi_oldalak/befektetoi.raba.hu/doctar/Kozgyules/2016/Raba_Nyrt_Kozgyulesi_eloterjesztesek_2016_.pdf
pomperj
pomperj 2019. 11. 02. 12:02
Előzmény: #92763  pancserlama.
#92764
1)Meg masik 15 kerdest is, ki lehet talalni, es fel lehet tenni.
De ezeknek a RABA arfolyamara sokkal kisebb hatasa van, mint gondolod.
Ezek hirek, amiket   a  piac  1-2 oraig figyel, aztan ignoral.
Amugy is, pici a napi volumen, arfolyamban a hatasok majdnem zerok amiket ezekre a kerdesekre reagalhat.
.
2)Amugy fundasan megneztem RABA-t utoljara  maj. 22, es nagyjabol rendben volt, 
realis ertekelesi szamokra emleksem, 
lasd   #22143, es balentum topicban #195.
.
Amikor megneztem, nekem igy laatszott:
.
"  A Raba temahoz 4 dolgot hangsulyoznek. 
Benne van az #elozmeny elemzesben, de alahuznek nehany dolgot.
.
1)A Raba jarmu ipar. A jarmuipar ciklikus szektor, a gazdasaggal egyutt emelkedik es esik.
Most a fellendulo ciklus 10 eve tart, Raba is 10 eve volt a melyponton, 500Ft arfolyammal.
A 2019 evre a egesz EU-ban gazdasagi lassulas varhato, a Nemet GDP mar csak +0.5%al emelkedik.
Tehat Raba-ra 2019ben nehez ev var. (lasd BMW, Mercedes hirek)  Sot, ez igy maradhat meg par evig. 
.
2)Tehat a RABA reszveny nem BUY-and-HOLD. 
Azt tradelni kell, muszaj ciklikusan adni es venni.  Egyreszt a nagy (10 eves) gazdasagi ciklusok, masreszt a rovidebb ciklusok (Raba eseteben 2 eves, lasd elozo chart) ciklusok szerint.
.
3)A Raba arfolyama a profitra nagyon erzekeny.
Az utolso 2 evben a profit  1.57Mrd ---> 1.2Mrd.Az utolso 2 evben arfolyam 1500 --->1200Ft.
Minden tenyezo, ami a profitot befolyasolja, az mozgatja az arfolyamot is.
Ezeket a tenyezoket allandoan figyelni kell.
.
4)   A reszveny arban az utolso evben latott gyengeseg, -20% volt.  A trend lefele mutat profitban is, arfolyamban is. Raba most NEM tetszik a  nagybefektetoknek. 
.
.Az nem jo, ha 2015ben 1.95 Mrd jo nyereseget lehetett elerni 34.5Mrd merlegfoosszeggel.
2018ben pedig  1.2Mrd a nyereseg, es 42Mrd a merlegfoosszeg. 
A ceg profitabilitasa tehat 1.95/34.5=5.6% szintrol 3 ev alatt 2.8% szintre esett vissza. Ez a fele profitabilitas a felhasznalt eszkozallomanyhoz kepest. A trend lefele mutat 3 eve.
.
A Raba a merlegfoosszeg novelesevel "elore menekul", probal anti-ciklikusan viselkedni. 
Lehet, hogy sikerul, es igaza lesz. De a strategia , a "mindenaron novekedest! " (adossag noveles, keszlet noveles, magasabb marketing kiadasok)  , nos, nagyon rizikos.
A keszpenz konzervalasa, a hitelek csokkenteses recesszio-gyanus helyzetben? az konzervativ es okosabb strategia szokott lenni. "
.
3)Vegul.
NEM LATTAM Q2 es Q3 jelentest, de az arfolyam alakulas alapjan nem hinnem hogy jokat jelentett, es a netto eredmeny alighanem Zero koruli volt.
Nem hinnem, hogy a valos trend a fenti meggondolasokkal szembe ment. 
Vegyes a kep, de inkabb gyengulo.
Sok szerencset.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 02. 11:14
Előzmény: #92762  pomperj
#92763
Célszerűbb volna Ha  elfogadjuk (monthly chart) hogy 2013 szeptember -2018. jan kozott volt egy bull secularis idöszak
.
Azt megelőző időszak elemezhetetlen az államosítás miatt
.
950 benne van a pakliban de a következő pozitív trend jobban összecseng a fundamentumokkal
Kérdés:
A mikulás rally korrekció vagy trendforduló ?
Borkai marad vagy megy ?
Győrbe ömlik a pénz vagy sem ?
Rába HM fegyverkezés vagy világbéke ?
Rába beruházás bejött vagy sem ?
Menedzsment marad vagy sem ?
pomperj
pomperj 2019. 11. 02. 10:57
Előzmény: #92761  pancserlama.
#92762

1)Ha  elfogadjuk (monthly chart) hogy 2011 szept-2018. jan kozott volt egy bull secularis idoszak
akkor  volt kozel 7 ev bull, 
akkor a szokasos Neowave szabaly szerint ennek minimum 1/3 resze kell legyen a BEAR korrekcio  …
…..   szoval ugy 2.5 ev korul. Annak a minimumnak is csak a fele van meg idoben.
Nincs meg itt a kovetkezo bull ideje.
Amugy meg, ha a szokasos korrekcios idot nezem, az ugy 4 ev lehet., 
es realisan a  2018-2021 lehet a Bear idoszak.
.
kerekperec?
Szerintem a felpattanas novembertol (B) hullam, 
es utana meg egy elhuzodo undok (C) eses van ujabb  1.5-2.5 ev idotartamban hatra
 ...es legalabbis meg egyszer teszteli majd 2021-22 tajan a 930-at es talan ala is megy.
.
2)Ettol meg tradelheto persze longra a (B) hullam, 
abban van parszaz pont emelkedes, talan 350-400 pont is.
 Es aki az aljan vesz, egesz jol kimenekulhet 1300 kornyeken zero bukasban, 
ha mar belevett a BEAR piac (A) szakaszanak esese-ben az utolso 20 honapban. 
Megesik az a legjobbakkal is.
pancserlama.
pancserlama. 2019. 11. 02. 10:38
Előzmény: #92760  pomperj
#92761
Van egy tippem, hogy mekkora lehet a nov-jan felpattanas, dehat eloszor forduljon meg.
A nov január felpattanás 
Nem inkább egy új trend kezdete ?
Nekem is van egy tippem ))

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek