Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 14:33
Előzmény: #16999  Törölt felhasználó
#17000
Én most abban bízom , hogy jókor vettem ki a 1900-on és lesz követője , mert az akkori egyszeri tétel az eddigi forgalom 10%-t jelentette egyben!!!!
Meglátjuk....máskor is bejött már....
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 14:30
Előzmény: #16998  Törölt felhasználó
#16999
JP !

Nyugodtan hivhatsz úgy is , a pozitiv energia az mindig az marad , legfeljebb vagy hisszü-vagy nem...vagy befogadjuk vagy nem !!!!

Én a chartot néztem , emelkedő és egyre magasabb mélypontokkal , egy fajta pozitiv kitőrést látok én benne , persze ez csak szvsz.
Még kezdő vagyok ebben , de ez szerintem eléggé kezd egyértelmű lenni......Usa fent , szvsz még ezt is felhúzhatják , mert eléggé sok alapnak van belőle és a beker ár és a mostani között lehet negativ különbség!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 14:24
Előzmény: #16995  Törölt felhasználó
#16998
Ok Reiki !(bocs 620829, de en igy hivnalak,mert a sok szamot idovel mindig elfelejtem ; remelem nem gond, ha igen bocsi es utoljara volt)

Nalam a 2003 ev sztorija ! :-)
Szereny emlekezetem szerint, a tendert mar tobbszor kiirtak, elhalasztottak mire 2003 elejen , talan februar 16-an eredmenyt hirdettek. A tender igen nagy osszegu uzletrol szolt, valami tobb 10 mrd-rol szoloan.

A raba nyerte a tendert ( legalabbis a raba sajtoosztalyarol ez a kozlemeny jott ki ) - en benne nyakig kozben, az oromom meg az egekben - , az arfolyam tobb mint 10%-kal szarnyal, es kijon egy kozlemeny a HM-tol, hogy ok nem tudnak olyasmirol ami a rabatol kijott kozlemeny. Arfolyam le mint allat :-)
Portfoliosok elmentek ujra Rabasekhoz rakerdezni, hogy akkor mi van hat ?! A rabanal meg ujra megerositettek a tender megnyereset :-)
A bizonytalansag a fejetetejere allt, egy-ket napon belul, es az arfolyamot mar nem lehetett latni 1000 folott; az iraki haborus para, meg a romlo fundak, tovabba az , hogy a tender tobb evre szolo - gondolom ez a mostani is annak a reszese - ,es a rossz piaci hangulat, levitte a arabat a pocegodorbe.

De ez mar inkabb csak nosztalgia. A mai hir, mindenkeppen jo hir.
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 14:13
Előzmény: #16996  Törölt felhasználó
#16997
Kedves IP!

Jóhír de azért a versike se kutya!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 14:12
Előzmény: #16994  Törölt felhasználó
#16996
jól van nem kell túlértékelni, ez csak annyit tesz, hogy az egy nagy két kicsiből + ingatlan álló cégnél az egyik kicsinél minden a tervek szerint. ez jó hír, nem??
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 14:12
Előzmény: #16994  Törölt felhasználó
#16995
JP !

Én még nem voltam itt légy szíves írd le , de szerintem nem csak engem érdekelne??!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 14:10
Előzmény: #16993  Törölt felhasználó
#16994
Udv!

620829,nem akarom elkiabalni, de talan nem is volt rossz vetel. Sok sikert hozza!

IP hsz-hoz meg annyit: emlekszik valaki mi volt itt 2003 (februarjaban talan ? ) az elso HM tender hirdeteskor ? :-) Nyakig benne voltam .
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 14:04
Előzmény: #16992  Törölt felhasználó
#16993
Kedves IP !

Egy költő veszett el Benned!!!

Egyébként már ezt is felránthatnák a végén!!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 14:02
Előzmény: #16991  egyveleg
#16992
ha volt dolgod az állammal, akkor tudhatnád, hogy amíg valamin nincs ott a pöcsét, addig megszorongathatják az ember pöcsét....
egyveleg 2007. 12. 27. 13:49
Előzmény: #16990  Törölt felhasználó
#16991
egyébként most sem értem mire ment az ára, hisz ez a szerződés már megvolt, csak módisítottak rajta.
De mindegy, go árfolyam.
Na én mentem!

Hajrá rába!

Mindenkinek buék!

Remélem jövőre jobb évet zárunk!
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 13:41
Előzmény: #16989  Törölt felhasználó
#16990
De úgy látom , hogy a rábát nem hatja meg egyenlőre a próbálkozásom...viszont jönnek a jó adatok és lesz nyereség is, akkor UP....de mostmár szerencsére nincs megint évváltás!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 13:38
Előzmény: #16988  egyveleg
#16989
A cégünk péztárgép-árazógépszalagokat és faxpapírt gyárt....jó dolog , főleg a kereskedőknek, a termelői árainkhoz képest
50-200%-kal lehet eladni ...ezért is dolgozunk kp-ért eladásos szisztémában....nincshitel!!!!
egyveleg 2007. 12. 27. 13:34
Előzmény: #16987  Törölt felhasználó
#16988
Ha ez nem gáz megkérdezhetem miben utaztok?

És hol majsán vagy szegeden?

Igaz, ezek nem érdemelnek egy kis adót sem!
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 13:30
Előzmény: #16986  egyveleg
#16987
Nagyspekivel együtt léptünk ki , jól átgondoltuk , de adójogilag ez volt a legkevésbé fájó .
Ő most külföldön csavarog ...a vállalkozásunkat próbálja meg olcsóbb alapanyaggal meglepni...az sem könnyű dolog...de legalább az nagyon jól sikerült , így az egyik szemünk nevet a másik egy picit könnyezik
egyveleg 2007. 12. 27. 13:24
Előzmény: #16985  Törölt felhasználó
#16986
igazad van!

én nem adtam el igaz 2087 a beker áram és gyorsan meglehet a 0 is, de nem arra játszom.

A tesóddal beszéltem múltkor, ő is eladta?
Rég láttam itt!

Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 13:19
Előzmény: #16984  egyveleg
#16985
1924

Egyveleg !

Én már vagy két hete eladtam és nem én nyomtam le, de most valami azt súgta....
ha elolvasod amit előbb írtam szerintem megérted és mindenki ezt tartaná jobb megoldásnak , így van kp-m , így is úgy is buktam volna a pénzem 2007.12.31-ei fordulónappal....így meg tudok mozgatni kp-t...izgalmasabb!!!
egyveleg 2007. 12. 27. 13:16
Előzmény: #16983  Törölt felhasználó
#16984
620829
csak nem eladtad a múltkori "kicsi" pakkod?
Te nyomtad az árat?

Ja egy realt kérhetek?
köszi
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 13:11
Előzmény: #16982  Törölt felhasználó
#16983
Én kivettem 5455 db-bal 1900-on , szerintem most jókor , mostmár igazán beindulhatna , hogy visszatértem hozzátok.........sajnos múltkor vagy önkötnöm kellett volna vagy eladnom , mert sokkal lejjebb van a mostani árfolyam mint ahogy vettem , + adót meg nem szeretnék ennek a bandának fizetni....így akp-mellett döntöttem , de most már én is sokkal ovatosabb leszek.....de most már mennie lkell!!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 12:54
#16982
na végre 1 jo hir Hajrá Rába Hajrá rábások !!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 27. 12:49
Előzmény: #16980  Törölt felhasználó
#16981
Igen. A kormány megrendelést, munkát ad a györi embereknek, A fiszővös tornász meg elkotyavetyéli a város javait pesti brókereket gazdagítva. Igaza van a Nproli nicknek, szebb jövő kéne.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek