Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 09:49
Előzmény: #12459  Törölt felhasználó
#12460
2200 körül lesz érdekes
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 09:36
#12459
Na , errõl beszéltem tegnap. Remélem ma még visszahúzzák
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 09:24
Előzmény: #12457  Törölt felhasználó
#12458
Rövid távon nem feltétlenül a hírek mozgatják az árfolyamot, inkább a pszihológia. Valaki eladott 3K-t, a többi eladó meg ment utánna. Legalább van egy kis forgalom. Ennyi.
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 09:17
#12457
Adollár is javult ,ez jó a rábának,mi a hir ,ami nem jó ?
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 09:12
#12456
Naaa ez mivót ?
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 08:56
#12455
Ha az Erstének kell , nem is rossz a papper ??? :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 09. 08:36
Előzmény: #12453  szász
#12454
szász 2007. 10. 09. 07:27
Előzmény: #12452  Törölt felhasználó
#12453
Az Erste Befektetési Zrt. (1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26., Cg. 01-10-041373) mint a Portfolió Kft. (1138 Budapest, Népfürdő u. 24-26., cg. 01-09-069876) anyavállalata, a Tpt. 67. § (8) bekezdése alapján a Tpt. 67. §-ában meghatározott kötelezettségének eleget téve közzéteszi, hogy 100%-os leányvállalatunk, a Portfolió Kft. 2007. október 5-én a Rába Nyrt.-ben 2,26% közvetlen részesedést szerzett, így az elért részesedés mértéke 5,14% az említett napon. (2007. október 4-én a részesedés mértéke 2,88% volt.)
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 22:16
Előzmény: #12451  szász
#12452
Épp este kezembe került egy Kostolany könyv (már előre hallom a megjegyzéseket az öreg rókáktól, hogy ez belenézett egy Kostolany könyvbe és azt hiszi mindent tud a tőzsdéről)
, hogy ha egy papír erős forgalom mellett esik, akkor az kifejezetten kedvező, mert a gyengébb kezekből az erősebbekbe vándoroltak a papírok és fordítva, ha alacsonyabb árfolyamról kis forgalommal növekszik az is kedvező. Na múlt héten pont ezt figyelhettük meg itt. Baromi forgalommal esés majd kisebbel visszahúzás. Nem? Ez csak egy észrevétel volt
szász 2007. 10. 08. 21:40
Előzmény: #12450  watson
#12451
vagy a közkéz fogy vagy a pénz. mindenesetre elég érdekes napok ezek.

hogy addig se unatkozzunk, itt egy részlet aegy reggeli hírlevélből:

"továbbra is a Rába viselkedését ajánljuk mindenki figyelmébe irányjelzés szempontjából: az ár a győri önkormányzat legjobb igyekezete ellenére is még csak a legutóbbi kitörést teszteli vissza, az emelkedő trendvonallal még nem is találkozott, ha ezek ereje megfordítja, akkor jogos a kérdés, mitől fog e papír/szegmens esni?! "
watson
watson 2007. 10. 08. 15:38
Előzmény: #12443  watson
#12450
Marti, szerintem az alapkezelők alapvetően a pénzgyűjtésre mennek és nem gondolkodnak befektető fejjel...

A MOL relatíve olcsó és folyamatosan stratégiai befektetési célpont.
A MOL akciói nem jók semmire, hiszen a kölcsönadási poént az OMV vagy a Lukoil is megteheti, annyi különbséggel hogy a MOL a 10% fölötti pakkjait (sajátrészvényeit) nemhogy meg sem tarthatná, hanem egyenesen be kéne vonja vagy eladja.
Az EU előbb-utobb ugrálni fog, hogy a jogszabályokat be kell tartani. Márcsak azért is mert az energia koncepcióba beleszarik a MOL azzal, hogy nem az EU gázvezeték mellett áll ki egyértelműen.

Az alapkezelők sötétségét az is jól mutatta, hogy a MOL folyamatosan vette, a sok barom meg egyre olcsóbban adta oda neki.

Több energia óriásnak is csorog a nyála a MOL-ért. Elvileg emelkedni-e kellene, hiszen az OMV 32-t is megadja kérdés nélkül, de amennyi sötét alapkezelő kotorászik még benne... ki tudja.

A Rába annyiból jobb, hogy kisebb, és ha egy-két alap belenyúl, mert befektetésre alkalmasnak látja, akkor szebben lehet kijönni belőle.
A forgalom ami az utóbbi időben szépen benne volt (az utóbbi pár nap kivételével) vagy a várt eredményekhez képesti árazásban van még tartalék szerintem, és a fogyó közkéz is elindíthat egyfajta kapkodást a vevők között. Ez a fogyó közkéz a MOL-ra is érvényes.
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 15:38
Előzmény: #12444  Törölt felhasználó
#12449
ígéret szép szó..
Kérdésed első felvetéseóta a mol esett kb 1%-ot, a rába meg kb 0-t. Magam részéől ugyanezt a reakciót valószinüsítem minden további 1% mol esésre..
Monster 2007. 10. 08. 15:36
Előzmény: #12447  Törölt felhasználó
#12448
Majd meglátjuk, ki mit hazudott, viszont nem lepődnék meg, ha az eu rosszallása mégiscsak igaz volna:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 15:33
Előzmény: #12445  Monster
#12447
Esély sincs a megtorpedózására, mert akkor inkább megelőzték volna, mindenféle verbális ráhatással.
Az EU rosszallást az OMW hazudta. hihihirá
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 15:32
Előzmény: #12440  Törölt felhasználó
#12446
Jahh én pont fordítva gondolom. ha valahol megvolt anyerő, akkor vétel máshol. Hadd dolgozzon a pénz. A gyakorlatban is ez teszem.

A Rába gyár viszont kiadhatna valami laza fricskát az ÖK eladása miatt, ami nekünk meg biztató lhetne.? :))
Monster 2007. 10. 08. 14:59
Előzmény: #12444  Törölt felhasználó
#12445
Szerintem nem tudom:)
A lex mol-t majd úgyis megtorpedózza az eu, úgyhogy mindegy:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 14:57
#12444
Kérdésedben ravaszul elrejtetted a választ! De!

Véleményeket kérek szépen, ki hogy látja!?
watson
watson 2007. 10. 08. 14:53
Előzmény: #12440  Törölt felhasználó
#12443
"Hallottam olyan véleményt is, ami szerint a MOL-ból kiszállók kispapírokba szállnak be, pl. RÁba "

Marti. akkor nem felfele megy valami ha veszik? :)
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 14:47
#12442
27000 alá tutira, de inkább 26 ezer alá várják
Törölt felhasználó 2007. 10. 08. 14:41
Előzmény: #12438  Törölt felhasználó
#12441
Ha megmondod mennyit fog esni holnap a mol, akkor eláruljuk, hogy félünk-e tőle..

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek