Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 14:04
Előzmény: #34998  Törölt felhasználó
#35000
Mi az még ezer alatt vagytok?
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 14:02
Előzmény: #34996  Törölt felhasználó
#34999

13:46
- Nem fizet osztalékot a Rába ([origo] - üzleti negyed)
Adózás előtt 136 millió forint nyereséggel zárta a Rába Nyrt. a tavalyi évet, adózás utáni VESZTESÉGE azonban 701 millió forint volt a nemzetközi számviteli szabvány (IFRS) alapján készült j...

kiemeltem hátha a rozsaszín szemüvegtől nem látja tomo boy
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 14:02
Előzmény: #34997  Törölt felhasználó
#34998
ja, ma szólok, hogy érdemes még venni és záróban eladni, mert vélhetőleg záróban felhúzás lehet....
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 14:00
Előzmény: #34992  sly36
#34997
"Mindez talán annak is tulajdonítható, hogy a tavaly rendkívül aktív Cashline-Arago-csoport idén nem képviseltette magát a közgyűlésen."

miután beborították a rába piacot pár hete jobb is hogy nem mentek, mert pofánvágták volna őket..
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 14:00
Előzmény: #34976  Törölt felhasználó
#34996

13:46
- Nem fizet osztalékot a Rába ([origo] - üzleti negyed)
Adózás előtt 136 millió forint nyereséggel zárta a Rába Nyrt. a tavalyi évet, adózás utáni vesztesége azonban 701 millió forint volt a nemzetközi számviteli szabvány (IFRS) alapján készült j...
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:59
Előzmény: #34993  Törölt felhasználó
#34995
Egyáltalán nem rossz ez: van itt minden, hideg zuhany, meleg zuhany... Gondolom most W-ket fogunk leírni, most az első részénél tartunk a felfelé ágban, és megint 1000 a cél, majd öntés.
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:57
Előzmény: #34993  Törölt felhasználó
#34994
Hátha ott ülsz a gépnél és kijön egy a céggel kapcsolatos jó hír már tapadj is a vételi gombra, persze nem húsz db.al, és ha megvan már írom az eladási árat és adom is el. Sok kicsi is sokra megy.A nagy pakkot meg hagyhatod.
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:46
Előzmény: #34991  Törölt felhasználó
#34993
Hírre venni??? :)))
Itt oktattak sokan, hogy pletykára venni, hírre eladni...nálad ezek szerint bejött a fordított stratégia, hmm...;)

Én már későn szálltam be, átlagár 916. Telóban ücsörögtem, szintén hibás stratégia miatt. Meg kell fizetnem a tanulópénzt, 980 körül leszek nullszaldós a kezdőtőkémmel. Ezért nem mindegy, most merre indul, pont jókor tökölődnek a görögökkel, meg jött frédibéni károgása a nagy államadósságokról.
sly36
sly36 2010. 04. 29. 13:45
Előzmény: #34991  Törölt felhasználó
#34992
Kétezres Rábára hajthat a menedzsment
link
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:41
Előzmény: #34989  Törölt felhasználó
#34991
Legyen egy alap csomagod ami végleges. Minden hírre vegyél és emelkedés vége felé add el. Persze az alapot alacsony szinten vedd. Én 680 és 740nél vettem. 500ig eshet és nullában vagyok akkor is.
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:35
Előzmény: #34988  Törölt felhasználó
#34990
Volt már szó korábban, hogy nincs beárazva az ingatlanvagyon. Pontos összeget valaki más mondjon, nem emlékszem hirtelen.

Az orosz piac hatalmas, a FÁK megint...de gyanús a pécsi döntés nekem. Volt versenyeztetés a buszokra gondolom? Akkor lehet nem elég alaposan szerelik össze a trakikat, hogy a debreceni nyert? Vagy a belső költségek még mindig magasak, és ez miatt drágább ajánlatot tettek? Lehet jobban működni, a debreceni cég a bizonyíték rá.
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:30
Előzmény: #34986  Törölt felhasználó
#34989
Április elején minden adott volt a visszaesésre, és nem bírtam meghozni a döntést. Ez súlyos hiba.
Ha valaki a technikai elemzés alátámasztásával, nyitott szemmel egészséges szelekcióval figyeli a híreket, akkor megvan a döntéshez szükséges információja. De hogy bátorságot honnan vegyen a döntés meghozatalára, ezt még meg kell tanulnom. :)
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:26
Előzmény: #34985  Törölt felhasználó
#34988
Nem hiszem, hogy ekkora nyereségre bazíroznának. Ebben a gazdasági környezetben ez orosz rulett.
Mekkora most a Rába ingatlan-vagyona?
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:23
Előzmény: #34982  Törölt felhasználó
#34987
Bertike, a DAX-os "egyenletes" emelkedésre nem reagáltál. :) 970-es vagy hanyas beszólás.

A mostani hír 2-3 éves távlatban szólt, ezért néztem ilyen messzire.
De azt is megjegyeztem, hogy ugrálások lesznek, tehát ugyanazt mondtam két szóban :)

620829: az srv-t nem vehetik olyan olcsón, mert akkor mi fogja 3-szorozni a jelenlegi árfolyamot? Elékötnek két birkát? A cég az éves pénzforgalmából fogja kigazdálkodni az egyre magasabb áron való bevásárlást, úgy hogy a MSZE a ST-t a JT fölé vigye. Bravúr lesz, ha ez sikerül, kétségtelen, de hát ezért fizetik a menedzsmentet.

Szvsz a bertike által felvázolt bedőléseket fogják meg az srv-vel.
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:21
Előzmény: #34985  Törölt felhasználó
#34986
Nem tudhatod mikor lökik meg, és már csak fentről nézi az 1300at. Aki meg eladja az meg lentről figyeli hogy robog hegyen vőlgyön át.
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:16
Előzmény: #34981  Törölt felhasználó
#34985
Ismered a beszámoló, azon belül a mérleg, azon belül a passzívák (források) felépítését? Ha nem, a neten simán rákereshetsz egy mintára. "Egyszerű" matematika.
Jelenleg a mérleg szerinti eredmény (MSZE) negatív összege húzhatta le ennyire.
Megoldások:
Növelik pótlólagos befizetéssel a tőketartalékot, ez nem várható.
Az idei és a következő évi eredmény lesz akkora, hogy velük már az ST a JT fölé megy. Nem véletlenül határozták meg, hogy 2012-től legyen 2K fölött...tehát két év erősen pozitív MSZE-t várnak.
Ez összességében jó az árfolyamnak.
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:15
Előzmény: #34982  Törölt felhasználó
#34984
a kérdés az-hogy a srv...is olcsón kell vagy nem..szvsz olcsón......azaz 900 vagy alatt ...vélemény?????
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:15
Előzmény: #34979  Törölt felhasználó
#34983
E szerint az ún. harmadik tranche lehívására 1500 forintos áron akkor kerülhet sor, ha 2012 január és június között legalább 20 egymást követő tőzsdenapon meghaladja a 2000 forintot a Rába-részvények napi tőzsdei árfolyama. Ez szűken másfél év. Tehát fel kel vinni 2500ra is hogy 20ker.napon 2000 felett legyen. Vagy még 2500 fölé is jócskán, hogy ne tudják leönteni.Tehát háromszoros árf. mától. Ez nem jó?
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:11
Előzmény: #34979  Törölt felhasználó
#34982
Jaj, de előre szaladtál... 1,5K-2K... Hu, de messze van még... Addig még lesz jó pár hullám...
Lesz még 1-2 görög krízis, éesz magyar krízis.

És egyszer a DJ is 10K alá megy megint, sőt a BUX 22K alá!

Na akkor mi lesz?

Hogy 1500-on ki kezdi el majd vásárolni? Aki gyorsan akar gazdagodni, mert akkor szerintem napi emelkedések lesznek! 1100 felett érdekes lehet a papír, bár múltkor elfogyott elég rendesen az erő...
Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 13:09
Előzmény: #34975  Törölt felhasználó
#34981
"E szerint az ún. harmadik tranche lehívására 1500 forintos áron akkor kerülhet sor, ha 2012 január és június között legalább 20 egymást követő tőzsdenapon meghaladja a 2000 forintot "

Ez másfél-két év. És akkor már masszívan 2K felett kell lenni. Engem inkább az érdekelne, hogy milyen technikák segítségével lehet eltüntetni a saját tőke és a jegyzett tőke közötti 1,8 milliárd forintos különbséget.

Tudja valaki a választ?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek