Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
atikasz 2010. 04. 19. 22:46
Előzmény: #33739  atikasz
#33740
atikasz 2010. 04. 19. 22:43
Előzmény: #33732  tomalex
#33739
nézd meg az utolso 9 nap forgalmát az esésben.
elötte 3honap alatt jött ennyi össze forgalmilag.
atikasz 2010. 04. 19. 22:36
Előzmény: #33731  tomalex
#33738
én is igy voltam az otival 2008végén meg 2009elején mindig belevettem azt azon vettem észre magam,hogy már nagyon ideg vagyok:-)
akkor megfogadtam nem veszek rá ha tovább esik csak ha fordul.
vettem 900 fölött meg ma is:-)
Törölt felhasználó 2010. 04. 19. 22:35
Előzmény: #33734  tomalex
#33737
borúsan... mindenki már globális korrekciót vár, egy rendeset... nem olyan fütyiket, mint amik eddig voltak... ergo minden eshet... nagyon úgy tünt, most elkezdődött... és erre már sokan építenek, köztük a cashline is.. szerintem nem tervezik, hogy mostanság visszaszállnak a rábába, ergo komoly árfolyam növekedés a közeljövőben nem lesz, hacsak nem jön valami nagybüfi vagy felvásárló... de ha most jön el egy nagyobb globális korrekció, akkor a cashline nagyon jó időben szállt ki, mert ez esetben az esést a rába sem kerülheti el, és innnen még lehet lejjebb is elméletileg.. na persze ez attól függ az alapok, akik megvették az esést, meddig engedik le... simán elképezhető, hogy valahol 800 felett megfogják és ha a fene a fenét is eszik támasszák.. , de a fene tudja, lehet engedik még esni.. de egyelőre cuminak érzem... maximum egy kis felpattot látok 900-950-be, de semmi több egyelőre...
martin36
martin36 2010. 04. 19. 22:35
Előzmény: #33732  tomalex
#33736
Kevesebb mint egy hét alatt több mint 25%-ot esett bazi nagy forgalommal...hát ha ez nem hulló kés,akkor mi?Enyhe csorgás lefele?
atikasz 2010. 04. 19. 22:29
Előzmény: #33730  pancserlama.
#33735
igen,valszeg nem fognak igy a nagyok nagyot feküdni.

9 napja esik majd 300ft-ot,25%,márciusban ez a szint vagy 4x visszanyomta + itt a 61%-es fibo is.
akár lehet itt az elja:-)
tomalex 2010. 04. 19. 22:11
Előzmény: #33733  Törölt felhasználó
#33734
Jó. Ebben igazad van 1100-ról az is volt. A felhúzás kb. 850-880-ról indult és ezzel visszatértünk az eredeti helyre, ráadásul gyanúsan nagy volt a forgalom esésben is és 900-on, 850-ön rengeteget "átpakoltak". Ha innnen tovább esik sokat az tényleg nem lenne szép. Én múltkor 850 körül adtam el a pakkjaimat (azért szép haszonnal ) és nyilván bántam is az utána következő kitörést de 900 felett és pláne 1000 felett eszembe se jutott, hogy visszavegyem. Most érzem azt, hogy újra érdemes belevenni.

Miért Te, hogy látod a közeljövőt?
Törölt felhasználó 2010. 04. 19. 21:58
Előzmény: #33732  tomalex
#33733
1136-ról 830 körülre az neked nem hulló kés?!

DE az tény egyelőre átveszik, csak mivel a cashline-nak még van szórnivalója, ezért engedik is lejjebb.. "ha már át kell venni, akkor vegyük át olcsóbban" mottó alapján..
tomalex 2010. 04. 19. 21:45
Előzmény: #33731  tomalex
#33732
Azt tegyük hozzá, hogy meg is veszik ezeket "kitározásokat" nem arról van szó, hogy esik az árfolyam mint a hulló kés. Legalábbis remélem. :)
tomalex 2010. 04. 19. 21:44
Előzmény: #33730  pancserlama.
#33731
A fene tudja mi van a kitárazás mögött szerintem a legtöbb pakk 720-880 között van amit most adhatnak. Mindesetre én 849 belevettem, ha nemsokára 800-on fog fojni a kitárazás akkor max. hátastdobok és ott is beleveszek, de akkor már többet. :)
pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 19. 21:26
Előzmény: #33729  atikasz
#33730
USA kimondottan jónak lácik !
atikasz 2010. 04. 19. 21:22
Előzmény: #33726  pancserlama.
#33729
a bovli-nger is épp ott van,de szerintem nem megy tovább itt van pihi akár kicsit vissza.
persze ha az egész piac megindulna még le akkor lehet ezt sem kimélnék.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 19. 20:25
Előzmény: #33727  Törölt felhasználó
#33728
Hát ezt most nem értem kiszpajtász !
Törölt felhasználó 2010. 04. 19. 20:09
Előzmény: #33726  pancserlama.
#33727
Figyu
per/pill
ha 50000 euro ertekben lejegyzel az 500as papirbol, akkor 474 vissza is adhatod kesobb ha akarod 474-ert!

Ex hogy is van ez?
Nyam-nyam..
pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 19. 19:48
Előzmény: #33725  pancserlama.
#33726
Az 50 napos megfogja?
pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 19. 18:08
Előzmény: #33723  pancserlama.
#33725
link

Itt és ekkor szerintem valami eldőlt!

Törölt felhasználó 2010. 04. 19. 18:08
Előzmény: #33720  pancserlama.
#33724
Én az esti résen fogok izgulni mert benne leszek nyakig, a Rábán kár izgulni mert megmutatta hogy mekkora erő van benne ha beindul, most korrigál hogy majd új csúcsot üssön. Mondjuk 1300at. Nem mondom jó lett vólna 1100 nál eladni és most visszavenni,de ha tovább ment vóna és meg nem áll 2800ig akkór mi lett vóna,, harakiri.Vettem hozzá de nem adtam 70ért 0hát megmaradt. Remélem holnap fordul,bár nagyon adják.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 19. 17:52
Előzmény: #33722  martin36
#33723
Ha 1500 alatt kivezetik az nagy pofon lenne.
Akár benne van a könyvekben az ingatlan akár nincs, a föld az ott van!
És nagyon is jó helyen van.
Szerintem az alsóhangon is 10 milliárd!
martin36
martin36 2010. 04. 19. 17:46
Előzmény: #33721  pancserlama.
#33722
ez teljesen egyértelmü.Korrekció böven elég lett volna ezerig,max 950,kis forgalommal.
Itt meg már rendesen tulajváltás van.
A rábánál ez sosem volt jó ómen.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 19. 17:40
Előzmény: #33720  pancserlama.
#33721
Viszont valami azt súgja ez nem korrekció
Ez a valami történik a Rába körül kategoria.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek