Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kissat 2010. 04. 17. 21:14
Előzmény: #33645  Törölt felhasználó
#33660
RSI-t most kár belekeverni szvsz.
Törölt felhasználó 2010. 04. 17. 19:53
Előzmény: #33658  pancserlama.
#33659
Mindenki a kereskedés kezdete elött 8:55-kor énekelje el a himnuszt.SOK SIKERT SIKERES KERESKEDÉST .Minden nap
pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 17. 17:43
Előzmény: #33657  Törölt felhasználó
#33658
Nem tévedtek.
Mindenki így látja.
Csak türelmetlenek a népek.!
Törölt felhasználó 2010. 04. 17. 15:49
Előzmény: #33642  pancserlama.
#33657
Tulajdonképpen nem feltétlen az a célom, hogy 900 fölött rögtön kiszórjam. Ha látom a stabil emelkedést, naés persze a cég mögötti dolgokat (legalábbis amennyire lehet ugye :) ) akkor miért ne tarthatnám? Nem speki vagyok.. Csak ugye ilyenkor az embert bántja hogy olcsóbban is belevehetett volna, aztán esetleg higítja, dehát ez van, ki az aki mindíg legalul vesz bele és a legtetején szórja ki? :-)

Elvileg támasz 870 körül, ez persze eshet, 800-nak mindeképpen meg kell fognia. Persze hogy nagy forgalommal esett, de ezt én nem mondanám vészjóslónak, itt nem arról van szó, hogy kiszórja mindenki mert megijedt, hanem történt egy nagy cserebere. Ezek között úgy gondolom különbség van. De javítsatok ki ha tévedek. (Persze nem tudom mi történt valójában.)
Törölt felhasználó 2010. 04. 17. 15:09
Előzmény: #33644  pancserlama.
#33656
kár összeesküvés elméleteket gyártani. Elkezdték a RÁBÁT venni ,felélénkült a piaca ,mivel talán még ő nem korrigált vissza a régi árf. irányába. Mindig magasabb csúcsot üt meg és korrigál vissza mert mindig van kiszálló aki realizál. Néz vissza a válság elött. MOST FOGNAK CSAK JÖNNI AZ ÉRDEMLEGES HÍREK. Tehát vételekre lehet használni a csökkenéseket Ez nem kamu cég. Minden papír visszaáll a régebbi szintjére. Még megrendelésről nem is jött ki hír, mi lesz ha az is elkezdődik. Édemes tartani.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 17. 13:55
Előzmény: #33654  Törölt felhasználó
#33655
Hát ez sem nyílik))))
Törölt felhasználó 2010. 04. 17. 13:33
Előzmény: #33653  Törölt felhasználó
#33654
www.yuotube.com ikarus-symbol polskich ulich
Törölt felhasználó 2010. 04. 17. 13:13
Előzmény: #33651  Törölt felhasználó
#33653
Ha ikarus lesz a neve az régen nem jo mert ez már le van irva széles gábor ezt tudja .Jut eszembe utaztál már ikarus buszon a motor egy szar és a egész piac foglalt szarbol van elég ez már nem buszgyártás tömeg szar ezt egy busz szerelö haverom monta egy volt jo a régi ikarus az tuti volt a uj szar . ÉÉLJEN A UJ BUSZ . MISKOLCON nézd meg hány ikarus éget már le és pesten .Jó lenne már gyártani valami büszkeséget ugye széles gábor mert te fejleszteted visza a ikarus gyárt .És mi van most semi kérdezd meg a munkatársaidat gabi bácsi akik a buszt elöálitoták ök monták maguk te vagy a hunyo .te csinálsz majd 1 millio éhenkorász munkaheklyet ha ha persze igérni lehet .71500-bol meg nagy nyugdij és megélhetés lesz .Mikor csak bemégy egy boltba és nézel mi menyi ,és még nem is étél.Motor kell a busznak és szakember nem tömeg gyártás csak nyugotan büszke vagyok a IKARUSBUSZ hirnevére MERT MAGYAR és szakemberek csinálták meg nem a mostani busz 5 perc 10 év és skész a busz öszecsapva,
pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 17. 13:01
Előzmény: #33651  Törölt felhasználó
#33652
Elméletileg a 877 megfoghatja !
Törölt felhasználó 2010. 04. 17. 11:58
Előzmény: #33650  Törölt felhasználó
#33651
basszus,,,,nem tudom belinkelni...rsi és macd-t néztem 1 és 6 óráson napin...bocsi az ügyetlenkedésemért....
Törölt felhasználó 2010. 04. 17. 11:57
Előzmény: #33649  Törölt felhasználó
#33650
Törölt felhasználó 2010. 04. 17. 11:56
Előzmény: #33645  Törölt felhasználó
#33649
Törölt felhasználó 2010. 04. 17. 11:54
Előzmény: #33645  Törölt felhasználó
#33648

Jeste¶ nowy?
Zarejestruj siê

Strona g³ówna - Pomoc


Sob, 17 Kwi 2010, 11:53 CET, NY 5:53, Londyn 10:53, Tokio 18:53, WIG20 -0.24%
Symbol np: WIG znajd¼ symbol


Login i has³o zapisz


Technical Analysis: RÁBA (RABA.HU) 16 Apr, 16:29 885 -14 (-1.56%)
S&P500 -1.61% | OTP.HU -1.81% | MTELEKOM.HU -0.12% | BUX -1.26% | FBUX.F -1.26%


Menu symbolu
RABA.HU



Ogólnie

Wykres

► Analiza techniczna

Dane historyczne


------------------------------------------------------------------------------ --

Moje notowania
GPW - Bran¿e
WIG20 - Akcje
Futures - Opcje
Indeksy
Azja - Europa
Ameryka - Fut
Waluty
€ - $ - ¥ - z³
Towary
Statystyka sesji

------------------------------------------------------------------------------ --

Rynek On-line
FOREX On-line


zamknij
AutoQuote - system automatycznej aktualizacji
kwotowañ, wykresów oraz innych tre¶ci strony.
Do prawid³owego dzia³ania wymagany jest
Adobe Flash Player w wersji nie starszej ni¿ 9
oraz niezablokowany port 443 i 843.

· ON - System w³±czony (domy¶lnie)
· OFF - System wy³±czony

System aktywny jest przez 30 minut.
Aby w³±czyæ go ponownie od¶wie¿ stronê

Je¶li zauwa¿ysz problem zg³o¶ go nam



AutoQuote ON | OFF
<< RABA (Akcje europejskie/Wegry: RABA.HU)
Export chart to the image
(required Java 1.1 or later) Analysis manager - Configure application
Tips on how to use the applications:
· CTRL + SHIFT - create parallel line
· SHIFT - move the line
· CTRL - remove the line
· CTRL + ALT -
· - analysis and chart record

· - write the formulas of your own indicators

Have you a question or suggestions for the application?
· Write to us Easier access to technical analysis RABA.HU
On the ticker field set "a:raba.hu", and Stooq instantly take you to the site with application to technical analysis.
English
Español
française
German
polski

Change logs
(Last: 2009-06-04)




------------------------------------------------------------------------------ --

Dla Webmasterów - RSS - Reklama - O nas
Kwotowania rynku GPW opó¼nione 15 min. dostarcza BDM SA. Warto¶ci Bid/Ask rynku GPW dostarcza Statica.pl. Kwotowania g³ównych par walut dostarcza X-Trade Brokers SA. Kwotowania rynku Deutsche Börse opó¼nione 15 min. dostarcza Euroland.com. Indeksy Dow Jones licencjonowane s± przez Dow Jones & Comp, Inc. Dane fundamentalne spó³ek rynku GPW dostarcza Notoria SA Oprogramowanie sieciowe dostarcza prochat.eu.

© 2000-2010 Stooq


pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 17. 11:53
Előzmény: #33645  Törölt felhasználó
#33647
Nem nyílik
pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 17. 11:52
Előzmény: #33644  pancserlama.
#33646
Megfordult már valaki fejében hogy mi van akkor, ha valaki simán csak átmenetileg (közgyűlés) láthatatlan akar lenni mint tulajdonos?!
Törölt felhasználó 2010. 04. 17. 11:52
Előzmény: #33644  pancserlama.
#33645
link

nézzétek meg nekem az jön le,hogy lámának igazsága lehet...és a trend 850.ig mehet lefelé...most kb...rsi és macd 850-nél ad vételi jelet...kb...bocsi én még tanulom a ta-t...de így látom a jelenlegi realitást...vélemények????nézzétek meg naposon és óráson is....rsi 40 és 52.közé jön ki órás és napos között....tehát extrém esetben kb jelenlegi kép szerint max 800-830 esés és up...szvsz...
pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 17. 10:43
Előzmény: #33643  martin36
#33644
Hát igen
Lehet hogy meghúzták hogy rátudják szórni a népre.
De az is lehet hogy a Cashline és LT trükközik valamiben.
Lehet hogy Széles átvette a Rábát?
A jobb és bal mutyizik?
martin36
martin36 2010. 04. 17. 10:38
Előzmény: #33639  sly36
#33643
Cseppet sem néz ki biztatóan,különösen ha hozzáveszem,hogy esésben nagyságrendekkel nagyobb forgalom volt eddig,mint emelkedésben.
pancserlama.
pancserlama. 2010. 04. 17. 10:27
Előzmény: #33641  Törölt felhasználó
#33642
Nyugi!
800-850 közt fordulunk és kiszállhatsz )))

Törölt felhasználó 2010. 04. 17. 09:50
Előzmény: #33640  Törölt felhasználó
#33641
Hát nem vagyok elragadtatva, 900-on vettem bele, följebb meg még egy kicsit még előtte :( Valaki irta itt hogy szinte ugyanígy vett. Pech.. Ha nem is 1-2 hét alatt, de remélem 1-2 hónap alatt vhogy összeszedi magát 900 fölé :((

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek