Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
higins79 2010. 02. 12. 12:01
Előzmény: #30639  Törölt felhasználó
#30640
800fal ha azt átviszi akkor elszállt:)
Törölt felhasználó 2010. 02. 12. 11:53
Előzmény: #30638  Törölt felhasználó
#30639
fel,mert jo jelentesre szamitok,de max5-10%.
Törölt felhasználó 2010. 02. 12. 11:37
Előzmény: #30637  Törölt felhasználó
#30638
Merre?
Törölt felhasználó 2010. 02. 12. 11:22
Előzmény: #30636  higins79
#30637
talan a jelentes elmozditja....talan!
higins79 2010. 02. 12. 10:13
Előzmény: #30634  pancserlama.
#30636
csipegetni kell:)...
ma is vettem ..jó lesz re:alvó oroszlán
pancserlama.
pancserlama. 2010. 02. 12. 10:11
Előzmény: #30633  sly36
#30635
Legyen igazad sly
pancserlama.
pancserlama. 2010. 02. 12. 10:11
Előzmény: #30632  pancserlama.
#30634
sly36
sly36 2010. 02. 12. 10:07
Előzmény: #30632  pancserlama.
#30633
"Alamuszi cica nagyot ugrik" esete lesz?
pancserlama.
pancserlama. 2010. 02. 12. 10:04
Előzmény: #30631  higins79
#30632
Még nem találkoztam papírral, amelyik így elszakadjon a (jelen és várt) fundamentumoktól.
Egyáltalán (árfolyamhoz viszonyítva) semmi negatívum nincs, és mégsem mozdul sehova.
Olyan mint egy techalott.

Baltazár
higins79 2010. 02. 12. 09:49
Előzmény: #30630  sly36
#30631
sly36
sly36 2010. 02. 12. 09:28
Előzmény: #30629  pancserlama.
#30630
Én mindent elkövetek, már ma is vett valaki 1 darabot.:-))
Nem tudom volt-e ilyen, hogy jelentés előtt 1-2 nappal ilyen nulla forgalom legyen.

Valami profilváltáson kellene gondolkozni ott a kocsmában, ha a pia már nem megy.:-))
pancserlama.
pancserlama. 2010. 02. 12. 08:47
Előzmény: #30628  roland75
#30629
Nagyon lehangoló a fórum és a grafikon is.
Mi az ami kimozdítaná ezt a pappírt a holt (halt) pontról?

Béla
roland75
roland75 2010. 02. 11. 17:34
Előzmény: #30625  higins79
#30628
azért ezres pakkokkal támasztották forintonként, eladóin meg 100 darabok,ez jó ómen,a közeljövőre.
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 17:01
Előzmény: #30626  Törölt felhasználó
#30627
A hasonlat úgy értelmes, hogy megtalálhatja, mint elveszett gyereket az erdőben. Ebben a formában azonban jogvédett, mert most találtam ki!
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 16:53
Előzmény: #30625  higins79
#30626
Hát a görögök...

Szerintem, ha nem omlik össze miattuk (+más mediterrán mentalitású országok miatt) "Európa", akkor nincs miért aggódnuk már középtávon sem. Mivel ezek az országok eddig is mediterrán mentalitásúak (idézet tőlem) voltak és az európai piac eddig sem omlott össze miattuk, első körben én nem aggódnék emiatt. Talán később igen. Lásd még: adósság elinflálásának, vagy kitermelésének ötlete saját valutában, ha az adósság nem abban van, stb, stb, stb.

Viszont ebben a helyzetben a pénzben fürdőző nemzetközi karvalytőke felfedezheti a nem eurós, de európai közösségi magyar piacot, mint elveszett gyereket az erdőben. A magyar piacon viszont a Rába a legkecsegtetőbb részvény. REMÉLEM. 16-áig legalábbis.
higins79 2010. 02. 11. 13:57
Előzmény: #30623  thomasss
#30625
idén?...ne hülyéskedj..többet ér sokkal ...névérték 1000huf:)
Eros 2010. 02. 11. 13:57
Előzmény: #30622  Törölt felhasználó
#30624
...csak futtában ...én naponta átlag 10 milkával kereskedem,mindegy miben...a rábával 5 k packokkal,most két packom volt 690-ről és 682-ről....ebből vágtam ki tegnap egyet,miután amcsik beestek,meg 2000 db.otpt záróban,amit ma szerencsére lentebb szintén visszavettem,mert a piac fordulni fog....aki blablázik az max maga....a rábát azért veszem már régóta,mert alulértékelt,de megtanultam mindig időben dobni....de mondom ez csak piskóta ,a mol,otp és telekom részvényimhez képest....azokban most 2:1 tőkeáttéttel,jó kis összeggel ülök...és várom a fordulatot....
thomasss
thomasss 2010. 02. 11. 13:51
#30623
szépül a könyv gyerekek....feb 16-án jelent......én nem adom el, hacsak vmi brutálisan rosszat nem jelent...
türelem az idén 900ig elmehet az sem rossz hozam , többet nem nézek ki belöle....

Addig veszek Egis-t
Figyelőn: ANy, M.telekom
Törölt felhasználó 2010. 02. 11. 13:47
Előzmény: #30621  Eros
#30622
Szerintem neked van egy pár darabod,ha van és várod hogy legyen egy nagobbacska tétel amire azt monhasd hogy te vetted . Gyj. elött minek nyomattad volna el. Most meg várod hogy vissza vedd. Blabla.
Eros 2010. 02. 11. 13:18
Előzmény: #30618  Törölt felhasználó
#30621
...mert begőzölt az agyam,tegnap....de úgy látom ma senki sem akar adni,még 703-t sem....hiába raktam szét a vételeket...mindegy ,ha nem kapok,majd beleveszek ha megindulna....addig tartom amim még maradt....inkább érdekel most a mol,otp,telcsi hármas...abban most nyakig ülök....

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek