Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2006. 02. 15. 19:30
Előzmény: #2519  pancserlama.
#2520
Sz = I+N+(Rx2,5)
A kérdés teljes megértéshez azt kell tudni csak, hogy mit keres Sz USA-ban N miként konvergál Sz-hez. és (Rx2,5) miként viselkedik ezáltal.
Miközben az alapfelállás, miszerint egységben az erő, milyen hatással lesz szeretett miniszterelnökünk tánctudására és a részvény árfolyamára.
Természetesen fenti képletben leirt kémiai, illetve fizikai folyamat fokozódik a környezet
atmoszférikus nyomás növekedésével.
A tér-idő és egyes feketelyukak által Ica (Ő a csapos) ringó dúskeblei illetve a korcsmát ellepni készülő fehéregerek halmaza duzzad.
És előbbi környezeti hatás az R (mint: lé, vagyon, kes, mani……..lóvé) szorzóját növelni képes.
Természetesen fennáll annak veszélye, hogy az a kiba………t feketelyuk az N-t (mint negatív: lé, vagyon, kes, mani……..lóvé) elnyeli és szupernovaként az egész sza……..g felrobban és beáll a deliriumtré.

Szóval.
Hajrá Portorikó és a tajga nektárja Vodká ala Gorbi.
# („természetesen zárjegy nélkül csomagolva, hisz adózzanak a primadonnák”)
# = Ica (Ő a csapos) házi rendelet 2.§ 1. bekezdés
Közvetlen a „Hitel alma!” alatt. (Lásd Newton elmélet)
Ja erről valami eszembe jutott de már nem aktuális hisz kivágták Szabolcsban…….
Azóta poshadt almát eszem de az egy másik híresség.
Szóval kedves barátaim ha indikátort akarunk ám legyen.
De javaslom a gyümölcsfa alatti mélázást illetve jelzett almát aszaltan falatozva!!

No komolyan. Valakinek feltűnt már, hogy a történelmünk mennyi almával van tele?
Kezdve a Szomszéd sarkon strihelő Évától a fentiekben említettekig.
Béla szerint a Rumot is almából hamisítják.
Szerintem igaz is hisz Ő évekig a szeszgyár mellett lakott sőt még egyes felmenői is……tehát ehhez ért.

No egy kicsit elkalandoztunk maradjunk a hajrá MO és szálljatok le a delfinekről!!!!!!!!

Isten óvjon bennünket a hattyúk tavától hisz hideg és az influenza évszakát éljük.
P.lama

pancserlama.
pancserlama. 2006. 02. 15. 19:30
Előzmény: #2518  pancserlama.
#2519
Gondolatok a Rábáról.
Avagy egy részeg svihák „álmodozásai”?

Béla és Ica (Ő a csapos) mélán bambul az asztalon felejtet szakadt térképre.
Béla Szélesre (!) tárja karjait és kormányfőnket meghazudtoló mozdulatokkal, libben a szomszédos asztalhoz.
Hatalmasat csap Ica (Ő a csapos) jobb időket látott tomporára majd visítva felkiált.
Megvan!
Megvan a rég várt képlet!
Alkimisták álma , az aranycsinálás megoldása!
Tudta hogy mikor kormányunk feje Ikarusként tárta Széles re karjait.
Mutatni kívánta a gyengeelméjű spekuláns sviháknak (Bélának), hogy a képlet a következő:
M=ec2
pancserlama.
pancserlama. 2006. 02. 15. 19:28
Előzmény: #2517  pancserlama.
#2518
Gondolatok a Rábáról.
Avagy egy részeg svihák „álmodozásai”?

Béla és Ica (Ő a csapos) mélán bambul az asztalon felejtet szakadt térképre.
Béla Szélesre (!) tárja karjait és kormányfőnket meghazudtoló mozdulatokkal, libben a szomszédos asztalhoz.
Hatalmasat csap Ica (Ő a csapos) jobb időket látott tomporára majd visítva felkiált.
Megvan!
Megvan a rég várt képlet!
Alkimisták álma , az aranycsinálás megoldása!
Tudta hogy mikor kormányunk feje Ikarusként tárta Széles re karjait.
Mutatni kívánta a gyengeelméjű spekuláns sviháknak (Bélának), hogy a képlet a következő:
M=ec2
pancserlama.
pancserlama. 2006. 02. 15. 19:26
Előzmény: #2516  pancserlama.
#2517
pancserlama.
pancserlama. 2006. 02. 15. 19:25
Előzmény: #2515  pancserlama.
#2516
M=ec2
pancserlama.
pancserlama. 2006. 02. 15. 19:23
Előzmény: #2514  pancserlama.
#2515
Gondolatok a Rábáról.
Avagy egy részeg svihák „álmodozásai”?

Béla és Ica (Ő a csapos) mélán bambul az asztalon felejtet szakadt térképre.
Béla Szélesre (!) tárja karjait és kormányfőnket meghazudtoló mozdulatokkal, libben a szomszédos asztalhoz.
Hatalmasat csap Ica (Ő a csapos) jobb időket látott tomporára majd visítva felkiált.
Megvan!
Megvan a rég várt képlet!
Alkimisták álma , az aranycsinálás megoldása!
Tudta hogy mikor kormányunk feje Ikarusként tárta Széles re karjait.
Mutatni kívánta a gyengeelméjű spekuláns sviháknak (Bélának), hogy a képlet a következő:
M=ec2
pancserlama.
pancserlama. 2006. 02. 15. 19:22
Előzmény: #2513  Törölt felhasználó
#2514
Gondolatok a Rábáról.
Avagy egy részeg svihák „álmodozásai”?

Béla és Ica (Ő a csapos) mélán bambul az asztalon felejtet szakadt térképre.
Béla Szélesre (!) tárja karjait és kormányfőnket meghazudtoló mozdulatokkal, libben a szomszédos asztalhoz.
Hatalmasat csap Ica (Ő a csapos) jobb időket látott tomporára majd visítva felkiált.
Megvan!
Megvan a rég várt képlet!
Alkimisták álma , az aranycsinálás megoldása!
Tudta hogy mikor kormányunk feje Ikarusként tárta Széles re karjait.
Mutatni kívánta a gyengeelméjű spekuláns sviháknak (Bélának), hogy a képlet a következő:
M=ec2
Törölt felhasználó 2006. 02. 15. 09:48
#2513
Sziasztok! Nem tud valaki vmit a Dana beruházás hogy áll? Esetleg ezzel kapcsolatos bejelentés is várható???
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 23:46
Előzmény: #2511  Törölt felhasználó
#2512
nem neztem bele a gy.j.be, de ha jol emleszem, akkor regebben volt egy olyan megjegyzes, hogy a dollar short / fedetet hol fog megjelenni (p.u. soron). nos, ez bejott ... sajnos.
itt a portfolion az volt, hogy "ertekelesi kulonbozet", azaz nem realizalt, azaz meg nyitva a pozicio? csak mert akkor
1. a dollar erosodese veszteseget okoz
2. a dollar gyengulese veszteseget okoz
(es ahogy elnezem a nagysagrend milliardos)
sajnalatos, mert ugy nez ki, hogy kezd a mukodes normalis mederbe terelodni.
javitast, pontositast orommel olvasnek
.
ami van azt tartom, es amit irtam regebben azt megtartom, 700 felett erdekes, alatta tovabbra sem veszek
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 18:21
Előzmény: #2510  Törölt felhasználó
#2511
A Rába a következőkben erőteljesen nyomulni fog a pozitív tartományban! Ez már a nagyokat is érdekelni fogja...
ajánlás: vétel
célár: 900HUF
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 18:11
Előzmény: #2509  Törölt felhasználó
#2510
kösz!
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 17:34
Előzmény: #2506  Törölt felhasználó
#2509
Cook!
aA 23,6-os : 625, a 38,2-es:674.
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 17:32
Előzmény: #2505  zborde
#2508
Zborde!
Azért voltam aljas, mert bíztam a régi humorodban (ja ez hülye vicc volt?Bocsi!).
Ma csak a kicsik adogatták, de most tényleg nem tudom, hogy ki vette a végén.
Sztem nem is a mai vevő a fontos, hanem az elkövetkező napok-, hetekéi.
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 17:05
Előzmény: #2506  Törölt felhasználó
#2507
Én úgy hallottam, hogy kicsik adták és 40-en egy nagyobbacska vevő veszegette.
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 16:58
#2506
Tancs!
Mi a rába támasza?
Szerinted meddig korrekciózik vissza?
zborde
zborde 2006. 02. 14. 16:55
Előzmény: #2504  Törölt felhasználó
#2505
Reméltem, hogy nem ezt a választ kapom.

A vevő brókercég, esetleg ...
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 16:53
Előzmény: #2503  zborde
#2504
Zborde!
Többnyire az eladók adják, s a vevők veszik:-))))
Amúgy most nemtom én sem.
zborde
zborde 2006. 02. 14. 16:48
#2503
Ki az aki így veszi a Rábát és ki az aki adja?

Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 15:40
Előzmény: #2500  zborde
#2502
FIÚK

Megnevettek - de igaz :o)))))) (baracknachés körtenach - nah igyunk eggggyet, hükkk)
Törölt felhasználó 2006. 02. 14. 14:42
#2501
Már tegnap tudtam ill. éreztem, hogy baj lesz amikor pancserlama megszólalt. Ő a raba topic brumija.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek