Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2005. 12. 15. 19:37
Előzmény: #2379  Törölt felhasználó
#2380
Szeretném közölni hogy a . ellenére továbbra is a régi p.lama vagyok csak a jelszómat elvesztettem )

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 12. 12. 10:33
#2379
Úgy látom elkezdték venni a papírt. Már épp ideje volt... ;)
Törölt felhasználó 2005. 12. 10. 22:13
#2378
Tisztelt dmz !
Elnézést, hogy nem írtam pontosan. Az üzemi szinten várják a nullszaldó körüli erdményt. Azt hiszem, hogy sok dobás - a témakör vonatkozásában - a vezetés részéről már nincs. Ha nem jön be, akkor az érdekeltek oda-vissza kielégíthetik egymást. A kicsik meg szintén.
dmz 2005. 12. 10. 16:50
Előzmény: #2376  Törölt felhasználó
#2377
tcd:

Üzemi szintű nullszaldóra gondoltál itt?
A harmadik negyedév tükrében még az is eléggé nehezen hihető. Nettó eredmény szinten pedig reménytelen az ügy, pláne ha tovább hedge-elnek még.

Szerintem a szokásos, évek óta tartó játékról van szó, amelyben tucatnyi alkalommal emlékezünk meg arrról, hogy: A, ismét itt a nullszaldós működés. B, valaki azonnal felvásárolja a Rábát.

Nem történt meg egyik sem. Aki azóta benne ült, leharmadolta a befektetését, még a száguldó piac mellett is.
Törölt felhasználó 2005. 12. 09. 18:54
#2376
Tisztlet Fórumosok !
A mai napon átgondolva a S. Ádámmal történt többszöri beszélgetésemet, arra a következtetésre jutottam, hogy a kisrészvényesek likvidálása folyik. A RÁBA vezetése látszólag tétlenül szemléli az árfolyam vesszőfutását. Azt az információt kaptam, hogy az utolsó negyedév közel nullszaldós (!) ill. nullszaldós eredménye a céget majd pozitív megvilágításba helyezi. Csak addigra nehogy elmenjen mindenki türelme. Csőd közeli helyzet nincs, de a felvásárlással kapcsolatban még saját véleményt sem mondott.
zborde
zborde 2005. 12. 09. 14:18
#2375
Elég impesszív az a 10.000 darabos csomag az eladói oldalon.

Az árfolyam mellett ez sem teszi vidámabbá az embert.
Törölt felhasználó 2005. 12. 07. 17:48
Előzmény: #2373  prfecó
#2374
Üdv a szomorú rába tulajdonosoknak. Jó hírem van számotokra. Ma eladtam pakkom nagy részét, innen tuti emelkedni fog.
prfecó 2005. 12. 07. 07:49
#2373
Persze lehet , hogy jó jel , csak a kelet-európi tőzsdei felvásárlásoknál az árakat először jó leverik , aztán bejelentik , amit be kell jelenteni. Ami egyébként már talán a PSZÁF asztalán kellene lenni. Bünt 10 milcsi és mennyi a haszon? Persze ez is összeesküvés elmélt.
Győrben pplast,pflax és Rába körül nagyon nincsenek a dolgok rendben.
prfecó 2005. 12. 07. 07:46
#2372
Már rég kiszálltam belőle , csak az eredeti jegyzésből van párszáz, de CIB és Raiff. valamiben megállapodott az tuti . Átkötések , vagyonátruházások és a Tarsoly csapat is ott sündörög. Ez nagyon nem jó jel.
Közgyűlés előtt , majd mint régi bejegyzett részvényes érdeklődök. Egyébként kérdéseket kell feltenni irásban az összekötőnek.
Törölt felhasználó 2005. 12. 06. 21:09
Előzmény: #2361  zborde
#2371
Zborde, kosz.
Reszemrol a Raiffeisenre gondoltam, mert 2 napja volt egy olyan hozzaszoléas, hogy ok adjak (a synergonnal karoltve). En nem tudom, nem latom, meg egyebkent sem szoktam mindig kovetni.
.
Bennem az a kerdes merult fel, hogy ha latnak benne fantaziat, akkor miert adjak. Sokkal jobb informaciokkal rendelkeznek mint en es így mar aggasztonak is nevezhetnem. A veteli ajanlasok meg..... akkor lettem ovatos, amikor hosszu evek utan hirtelen rengeteg cikk, nyilatkozat megjelent, hogy milyen remek ceg is ez a Raba. Igy utolag azert koszonom, mert kb. 10x annyit buktam volna.
Egyenlore nem vagyok tul optimista
Törölt felhasználó 2005. 12. 06. 18:31
Előzmény: #2368  Törölt felhasználó
#2370
No akkor elejtek egy érdekes szitut.
Béla mesélte.

Egy szimpóziumon az egyik Rábához kötődő politikus a következő helyzetbe került.
Rábáról kívánt beszélni és megjegyezte, hogy nem kell szkeptikusnak lenni volt vevőjelölt, de el akarta vinni a gyárat máshova MI EZT NEM ENGEDTUK!
Majd blabla a foglalkoztatottságról, meg a környezetvédelemről…….stb
Végezetül visszacsatolva a fenti témához, a mellette ülő Rábás pasihoz fordulva megkérdezte, de ugye kötelező ajánlatot tenniük?
Látva a pofa arcán a „jaj Te szószátyár…….” elharapta a témát és gyorsan elköszönt.

Komoly fejlesztés lesz a közvetlen ingatlan a kettő kapcsolódik.
( Pintér mikor arra célozgatott, hogy kivan hagyva a fundamentumokból az ingatlan senki nem tudta, mire céloz!!! Hát erre is )

Műszakilag a lehetőség is előre megvan teremtve.
No szóval had ne keljen öreg tőzsdéseknek magyaráznom.
A nagy körbe építi a kicsit és ham bekapja!!!!
Ez olyan, mint nagyapám tette anno.
Körbe vásárolta a korcsma körüli ingatlanokat majd megvette a korcsmát és egy több épületes csárdagazda lett.

Ja hogy aztán jött a gazdasági válság és elkártyázta az egészet??
Az egy külön történet.

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 12. 06. 18:30
Előzmény: #2368  Törölt felhasználó
#2369
Tudna vki segíteni abban, hogy ha esetleg felvásárlás történne, akkor mi az, ami alapján meghatározzák a részvények árát? Annyit tudok, hogy a 180 napos forg.-al súlyozott átlagár most 695ft....de a saját tõke értéke viszont kb. névértéket (1000ft) takar.
Törölt felhasználó 2005. 12. 06. 17:15
Előzmény: #2367  zborde
#2368
2200 Ft körül nagyon beleélte magát a közönség egy grabo emelkedésbe. - hát ennyi történt.
zborde
zborde 2005. 12. 06. 17:13
#2367
"Még a végén tényleg felvásárolja valaki a rábát, utoljára a graboplast esett ilyen csúnyán, jancsó szépen elintézte ezt is, mindenesetre tényleg kísérteties a hasonlóság. Grabo kb 1100-1200-ig letolták majd az 1800-as ajánlat, kevés olyan maradt aki nem adta el :("

Mi történt a Graboval, valaki fel tudna homályosítani?
zborde
zborde 2005. 12. 06. 16:51
Előzmény: #2364  Törölt felhasználó
#2366
Szia Láma!

Elolvastam a cikket, kösz hogy felhívtad rá a figyelmemet. Szerintem ez egy elég érdekes információ, a végén még igazad lesz, szurkolok neked (és magamnak).

Ezen az áron a Dananak filléres tétel lenne a Rába.

Előny is lenne bőven (költségek csökkentése, HM megrendelések, Rába piacok megszerzése, területek szerzése), viszont ha fel akarná vásárolni, miért épít egy másik üzemet mellette??
(Ha nagyon reménykednék a felvásárlásban, akkor azt mondanám, hogy nyilván olyan tevékenységre akarja használni, amire a Rába üzeme nem alkalmas. Ha cinikus lennék akkor hozzátenném, hogy gépjármű gyártásra :-)

Törölt felhasználó 2005. 12. 06. 16:44
Előzmény: #2364  Törölt felhasználó
#2365
Most akkor mi van? (szőke nő) Lesz Rába up vagy nem??? :)
Törölt felhasználó 2005. 12. 06. 15:07
Előzmény: #2363  Törölt felhasználó
#2364
Miért kéne ilyen helyzetben venni?

Válasz:

Az 1-2 pont )))

"Diplomáciai siker" a Rábától: mit hozhat a Dana beruházás?

2005.12.06 10:10
Pontosan két hónappal azután, hogy beszámoltunk a Raiffeisen Ingatlan egyik új projektéről, amelynek keretében Győrben - a Rába Holding közvetlen szomszédságában - év végi átadással összeszerelő üzemet épül az amerikai gépipari óriásvállalat, a Dana magyarországi leányvállalata számára, előbb a Kisalföld Online, majd a Napi "bukkant rá" az értékes információra.

Raiffeisen Ingatlan-DANA !!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2005. 12. 06. 14:53
Előzmény: #2362  zborde
#2363
Nem kell semmi összeesküvéselmélet, meg felesleges túlgondolás. Rá kell nézni a görbére: ATL. És mit jelent az ATL?
1. a piac még soha nem ítélte ennyire rossznak a Rábát. Vagy más olvasatban: a piac még soha nem ítélte meg ennyire kilátástalannak a Rába jövőjét;
2. mindenkinek akinek Rábája van, bukóban van vele. Ugyanez más megfogalmazásban: Mindenki alig várja, hogy végre kiszállhasson belőle.

Miért kéne ilyen helyzetben venni?
zborde
zborde 2005. 12. 06. 14:38
Előzmény: #2359  Törölt felhasználó
#2362
Ha valaki meg akarja venni a Rábát, az csak szakmai lehet. Pénzügyi inkább menekülne.
Habár ahogy tudom a Danának is vannak gondjai.

Láma, a Dana, mint fevásárló honnan jött?
zborde
zborde 2005. 12. 06. 14:28
Előzmény: #2360  Törölt felhasználó
#2361
koistvan
1.) TFH: Te egy Banknál vezeted az értékpapírszámládat legyen ez a CIB (, aki mellesleg a Rába számlavezetője is egyben). Azt mondod, hogy a korábban megvett Rábádat adják el, mert kell a pénz. Mit csinál ekkor a CIB? Eladja a Rábádat.
2.) Gondolom a CIB-nek van valmilyen értékpapír alapja. TFH, mivel nem látnak fantáziát a Rábában ezért eladják. Portfolió tisztítást végeznek.

Mind a két eset a képernyőn úgy jelenik meg, hogy a CIB elad, de azt senki nem látja, hogy a megbízás hátterében ki áll (az alapkezelő, vagy a magán/intézményi személy/).

Ahogy én tudom a CIB a számlavezető és refinanszírozó, az RFB-től vettek fel hitelt a korszerűsítésre. Szerintem az RFB az érdekesebb, mert Ők a Világgazdaságban a Napi Tipp rovatban vételre ajánlották (igaz nem most, hanem két-három hete).

Végigolvasva az elmúlt pár napot, az is érdekes lehet, hogy valaki azt mondja kisebbek vették (IE, Equitas) mások meg azt hogy az Erste és a Concorde.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek