Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2005. 12. 06. 11:09
Előzmény: #2359  Törölt felhasználó
#2360
akkor ezek alapjan aki finansziroz, az adta le tort. min. ala?
ez felvetne par kerdest
Törölt felhasználó 2005. 12. 06. 10:27
Előzmény: #2358  prfecó
#2359
DANA veszi (meg) a rábát?

p.lama
prfecó 2005. 12. 05. 07:31
#2358
Lipak1.
Mindenki nevében megköszönöm hozzászólásodat.
Tudsz proniferi@freemail.hu küldeni egy privát e-mail címet.
Remélem e héten is lesz volatilitás,mert az a jó.
6750 -n én is vennék otp-t
Törölt felhasználó 2005. 12. 04. 22:16
Előzmény: #2356  Törölt felhasználó
#2357
Mindenhol csak a Rábát olvasom.
Ez nem jó jel.
Ennyi kisrészvényes beragadt?
Mire ennyit kierőszakolnak………
Nem most lesz a "felpatanok" jelige.

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 12. 04. 21:02
Előzmény: #2355  Törölt felhasználó
#2356
bocs,

a cég jövőjébe vetett bizalom és ? db részvény :)
Törölt felhasználó 2005. 12. 04. 21:01
Előzmény: #2346  Törölt felhasználó
#2355
Sterintem nem erős a a Grabo hasonlat és még hátra van egy kicsi a tüzijátékból, de most azt gondolom, meg kell várni azt a napot amikor nagy forg mellett szétzúzzák az árat. A cib 300 ezer darabos eladását (okt+nov) felszívta ödön és a concord. Az utóbbi folyamatosan veszi! Remélem nem jár úgy vele mint a nabival hiszen azt is nagyon favorizálták 2000Ft körül :(.
Valószínű, hogy jancsó talált egy vevőt a cégre 1200-on ezért meg kell vegye 800-on ahoz pedig le kell zúzza 400-ra!
Fel kéne valakinek hívni a céget megkérdezni, hogy mia szitu plusz megkérdezni a főmestereket hogy a magukba és a cég kövőjébe vetett bizalom jeléül , db részvényt vásároltak saját zséből?
Törölt felhasználó 2005. 12. 04. 20:26
#2354
Előre bocsátom, hogy nincs pozim a Rábában: 680-on eladtam a 720-on vásárolt kis csomagomat, hogy majd lejjebb visszaveszem. Pénteken viszont meglepődtem, hogy tovább esett. Kérdésem az lenne, hogy publikos-e, ki a hitelező és a Raiffeisentől került be valaki az igazgatóságba?
Törölt felhasználó 2005. 12. 04. 19:59
Előzmény: #2352  Törölt felhasználó
#2353
Szerintem az exportált tételeknél, ami kb. 65%nem szól bele az Áfa csökkenés, viszont a belföldön beszerzett alapanyagoknál csökken az Áfa ktg. A belföldi értékesítéseknél pedig csökken az Áfa bevétel.
A minimálbér emelkedés szintén nem sokat számíthat ktg. oldalon, mert nem hiszem, hogy a melósok zöme arra lenne bejelentve, mint általában a munkáltatók szokták.
Összeségében szvsz nem lesz szignifikáns hatása ezen tételeknek a gazdálkodásukra.
Én ahogy nézegettem az export számait és összevetettem a dollár 4Q eddigi szereplését a 2004.-es 4Q-hoz képest, ami kb. +10-12%, szvsz közel +1mrd Ft bevételt tud elérni. Már csak valóban az a kérdés, hogy a fedezeti ügyletekkel és egyéb rendkívüli ktg.-kel hogyan tudják még ezt is minuszba vinni! Ha nem baltázzák el, akkor meg lehet a nullás 4Q.
Törölt felhasználó 2005. 12. 04. 18:03
Előzmény: #2351  Törölt felhasználó
#2352
Tudna esetleg segíteni nekem valaki.
Az ÁFA változások, pl. a Rábát hogy fogja érinteni?
Mint exportra dolgozó cég miként éli ezt meg, akár áttételesen is.
Lehet hogy ez a nyitja hogy „beverik” az árat?
A minimálbérváltozás szintén .stb
Brüsszelből jövőre ömlik a pénz, mennyiben érintheti ez a Rábát? (HM)
Az egyéb adó csökkentést nem kérdem.
Azt Béla elmagyarázta.

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 12. 04. 17:27
Előzmény: #2349  matteo
#2351
Valóban igaza van annak, aki azt mondja, esik, és várni kell a vétellel.
Aki pedig benne van, és el tudja viselni még a veszteséget, ki kell szórnia és lejjebb visszavenni.
Ha pattan.
Sok hír terjeng.
HM szerződés meglepetés (de + vagy -?)
Felvásárlás előtti kirázás, de meddig?
Veszteséges, de mennyire?
Zuhan és hagyni kell, minél nagyobbat esik annál nagyobbat pattan majd.
Az viszont biztos, hogy sokan fognak nagyot bukni, ha hitelből vettek.
Én mindig is sikert láttam a Rábában most tragédia és önkritikát kell gyakorolnom.
Ez zuhanás fundamentumtól függetlenül!!

Azért a csőd az túlzás sokaknak érdeke ennek elkerülése.
Hadibeszállító csődbe megy hm az nagypofon volna a kormánynak hitelezőknek.
Lehet hogy a hitelezők veszik meg a céget

p.lama
Törölt felhasználó 2005. 12. 04. 17:23
Előzmény: #2349  matteo
#2350
"Pénznyelő! Rába dollár short hedge-el messze nem veszthet annyit, amennyit üzemin nyer, ez téves gondolkodás (valszleg csak az opciós díjat bukja dollár erősödésnél)."
Matteo. Honnan tudod? Nem tudjuk milyen és mennyi fedezete van a Rábának. Azt tudjuk, hogy lefelé szénné kereste magát (tavaly milliárdos nyerője volt a $ shortokon). Szvsz pont ettől tart ott az ár ahol, ugyanis jelenleg azt bizonyította a papír, hogy erősödő $ ellenére nem sikerült üzemi +-ba jönnie. Itt a gond, mert itt borul az az évek óta tartó sztorija a Rábának, ami miatt megállt 1 éve az esése a Nabival ellentétben: hogy vegyük, mert ha elindul a $, jó lesz neki. Jelen pillanatban, amit biztosan tudunk, hogy ez még kevés. Ettől szakadt el a cérna.
matteo 2005. 12. 04. 16:11
Előzmény: #2348  Törölt felhasználó
#2349
A határidős párhuzamot én nem támasztanám alá. Rábában 100 db-os a konti, és ez az átlag 4-500 kontraktus így nagyon kevés db papír. Syniben meg folyton határidőznek is sokan mindkét irányban, és a mennyiség ott sem meghatározó. Pflax tényleg túl sokaknak volt, akik nem nagyon bírták ezt a HOSSZÚ TÁVÚ hati finanszírozást: több mint 1 év!
.
Pénznyelő! Rába dollár short hedge-el messze nem veszthet annyit, amennyit üzemin nyer, ez téves gondolkodás (valszleg csak az opciós díjat bukja dollár erősödésnél).
.
Az esések az alapja szerintem is az, amit Lipak mond: a bluek már elég volatilisek ahhoz, hogy azokkal kereskedjünk, nem kell a kicsiktől várni a csodát, - ezt belátták a külföldi intézményiek is.
.
A legegyszerűbb magyarázat pedig: MEDVEPIAC VAN október óta (ami a kicsiknél már előbb elkezdődött).
Törölt felhasználó 2005. 12. 04. 10:53
Előzmény: #2347  Törölt felhasználó
#2348
prfecó:
A raiffeseinnek semmi köze sincs a pflaxhoz, csak a rábát és a syn-t adta Ő.
Én párhuzamot csak az kapcsán vontam, hogy: "A promt piac nagyobb áresésének következménye lehet a határidős piac kis- közepes vagy nagymértékű összeomlása miatt fellépő árfolyamzuhanás"
(ez csak egy tétel a brókertanfolyamból)
És a pflaxinál így történt, és talán ezeknél a papíroknál (rába, syn) is megtörténhet.
Törölt felhasználó 2005. 12. 04. 09:25
Előzmény: #2344  Törölt felhasználó
#2347
Pancserlama:
Azok a határidős spekik akiknek a fedezettségi szintje 50% alatt van azok hétfőn már nem lépnek semmit. Megteszik helyettük a brókercégük. A teljes portfoliójukat AHOL MEGY likvidálják.

Mogul:
Hát nem nagyon van időm, irkászolni hétközben, a plaxról csak annyit tudok hogy a határidősöket likvidálták és ezzel a momentummal én is kényszerűen befejeztem a benne való pályfutásomat. Az érdekes lenne ha a közeljövőben egy két héten belül valami történne, mert sokan idegesek lennének, úgyhogy szerintem egyenlőre nem is fog.

Minden6ó:
Synnel is ilyesmi lehet, de azt meglepő módon még az Ödön is adta. Szerintem egyfajta stoploss léphetett életbe, elért az ár egy bizonyos szintet, és kipumpálták még viszonylag nyerőben vagy a vételi szintnél, de ezt nem lehet tudni, csak találgatás.

Prfecó:
TÖRTÉNET az van nagyon is sok és még mind él, csak mind már nagyon régóta. A baj csak az, hogy TÖRTÉNÉS nincs, és már nagyon régóta.

Buxer:
Stoppot? Igazad van! Vétel Stopp!

Pénznyelő:
egyetértek...

Mit lehetett volna keresni a bluekkal gyerekek?! Ha nem ezekben a fosokban üldögélnénk? Gondoljatok csak bele!
Ha van most 7 millád, megveszel most ezer OTP-t 7000ren. (de kissebb példa más papírral is nagyon oké lehet, csak az a lényeg, hogy legalább 1 kontraktusnyi legyen a pakk). Na most, mivel most nem sikerült az akvizíciója, de a pénze megmaradt, és nyilván majd lesz később sikeres akvizíció ezért mondhatjuk azt hogy ezt a 7000 ret megéri kábé a papír. Vesz az ember hétfőn, a támaszon, és ha felfelé megy akkor hasznot termel és azt az egyszeres kis hasznot realizálod és oké. Ha a 7000 elesik, akkor leeshet az ár akár 6000-6700 közé is. De mivel megvannak még a cégnek a lehetőségei, nem kell kétségbe esni, az egy kontraktusnyi adagot ekkor(a vélhető alj közelében) kell átkötni hatira, lesz a tőkeáttét egyből kábé ötszörös, és ahogy visszajön ötszörös haszonnal lehet kinyomni(ötszörös haszon minus az egyszeres haszon amit lefelé buktál egyenlő négyszeres haszon) . Ja ehez normális brókeriroda is kell(nem online piskóta), ahol ezt meg lehet csinálni. De a lényeg az, hogy valahol be kell szállni, ha most azt várom hogy 6000-6700 legyen tuti hogy elszalad a szekér 7500ig, de igy meg, van egy alacsony kockázatú pozim, amit mindkét irányból le tudok kereskedni.
Nagy példát mondtam de kissebbekel is meg lehet csinálni.
Ez csak egyfajta stratégia, nem ajánlás.
Jelenleg a mol és a gyógyszerek a legerősebb papírok a piacon.
Törölt felhasználó 2005. 12. 04. 08:56
Előzmény: #2345  Törölt felhasználó
#2346
Használjunk stoppot. Kirázás folyik, bár a Graboplast példa erős. Spekulatív a helyzet.
Törölt felhasználó 2005. 12. 04. 08:42
Előzmény: #2343  prfecó
#2345
Prfecó!
Ha bármit tudsz a flaxról, a flaxos topicon írhatnál róla. Köszi: Mogul
Törölt felhasználó 2005. 12. 03. 23:57
Előzmény: #2340  Törölt felhasználó
#2344
"és mi lehet az oka, hogy a finishben (4Q=talán nullszaldó..) szálnak ki a papírból?"
Na itt a gond, ezzel a hozzáállással. Honnan tudod, hogy a finishben vagyunk? Már Q1-re ezt remélte mindenki, aztán Q2-re...majd Q3-ra...Pedig most már erősebb volt a $ mint tavaly ilyenkor. (és a $ fetisizálás közben halkan megjegyzem, hogy nem tudjuk mennyi fedezetük van, elképzelhető hogy hiába erősödik a $, az eredményességük kevésbé javul mint amennyit buknak majd pénzügyi soron). Na ezért tart ATL-nél az ár. Az utolsó bizakodók is kiábrándultak. A kényszereladók (a kis spekik, különösen aki hitelből vette) még csak most vannak soron. És ki azok akik veszik, hangzott el többször. Olyanok, mint pl. pár hozzászólással lejjebb momentumtrader, aki nevével ellentétben nem a momentummal együtt pattan a kiugró lóra, hanem megpróbálja előre kitalálni, mikor fog ugrani. Ez persze a legtöbbször nem sikerülhet, honnan is tudná bárki. Aztán holnap, holnap után, 10%-al, 30%-al lejjebb majd ők adják tovább...A hasonló szerencsevadászoknak. Akik valójában nem spekulálnak, hanem játszanak.
prfecó 2005. 12. 03. 23:31
#2343
Lipak1 mindenki a pflax-ra céloz , de az ég világon semmi történet nincs. Még egy ejnye-bejnye se.Ez mind háttér beszéd, mint a Princz bank féle pánik. A hir igaz , a felelős egy kisbanktiszviselő, a főlopókat meg tisztára mosták.
Győr körül azért sertepertél még Q. is, aki azért már bizonyitott itt-ott.Raiif alap, hát már Ők is.Minden lehet?
Törölt felhasználó 2005. 12. 03. 23:19
Előzmény: #2341  minden6ó
#2342
Egyértelmű, hogy felvásárlás zajlik a papírban!
Árbevételnövekedés USD up miatt jövőre plusz lehet a történet, V forduló a gazdálodásban. Annak idején ha még emlékeztek rá a grabo-t ugyanígy csinálták ki ellenállás nélkül zúzás 1100-ig majd ajánlat 1800-on, hogy mindenki odaadja.
Pénteken vettem 1500 db-ot ATL közelében.
Ha ugyanígy adják tovább akkor:
vagy ajánlat készül
vagy csőd készül, más nem lehet!
minden6ó 2005. 12. 03. 20:49
Előzmény: #2340  Törölt felhasználó
#2341
Szia Lipak.

Köszönöm szépen a válaszodat.
Tehát Synnél ugyan ez a helyzet???

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek